Illirja, Subrina Recept, Szampon przeciw wypadaniu włosów do każdego rodzaju włosów

Powiększ Illirja, Subrina  Recept, Szampon przeciw wypadaniu włosów do każdego rodzaju włosów

Zgłaszająca osoba: JAGUŚ78

Łagodny szampon zawierający składniki, dzięki którym wzmacnia włosy. Wycišg z chmielu ogranicza wypadanie włosów i przyspiesza ich porost. Sprawia, że włosy stają się zdrowe i lśniące.
Wyciąg z chmielu 0,5%

Skład: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Sodium Chloride Polyquaternium-7, Glycol Distearate, Cocamide Mea, Parfum, Propylene Glycol, Ethoxydiglycol, Humulus Lupulus, Sodium Citrate, Phenoxyethanol, Benzyl Alcohol, Potassium Sorbate, Tocopherol, PEG-40 Hydrogenated Castrol Oil, Citric Acid, Limonene, Benzyl Salicylate, Linalool (25.06.2009)

Cena: 12zł/ 200ml

• Chmielu tyle co mały kot napłakał...
  • Przede wszystkim nie wiem jak śladowe ilości chmielu zawarte w szamponie mają pomóc na problem wypadania włosów. Zaczne od tego, że żaden szampon nie poradzi sobie z tą dolegliwością. Nie wystarczy zuzyc jednej butelki "magicznego" szamponu, aby problem zniknal. Kuracja na wypadanie wlosow jest bardzie zlozona i trwa piekielnie dlugo.
    Ale do rzeczy...ten szampon ma w skladzie tyle tablicy mendelejewa, ze nie wiem w jaki sposob ma pomoc, moze raczej zaszkodzic. Osoby z wrazliwa skora glowy nie maja co siegac po ten kosmetyk - podraznienie lub swedzenie glowy murowane.
    Szampon dosc chemicznie pachnie, dobrze sie pieni i oczyszcza wlosy. Sprawdzi sie byc moze jako zwykly szampon pielegnacyjny, lecz z pewnoscia szanse na pomoc w wypadaiu wlosow sa nikle (chyba, ze efekt placebo).

Używam tego produktu od: kilka lat

Chcesz pochwalić GrindLady za czytelną i pomocną recenzję?
  • JUż go nie kupię
  • Podpisuję się pod recenzją Hela_Bertz.

Szampon podrażnił mi skórę, spowodował nieciekawe strupki i łupież, swędzenie i ból!

Czy włosy przestają wypadać - nie zdążyłam się przekonać

Używam tego produktu od:2 tyg- 3 czy 4 razy i wystarczyło

Chcesz pochwalić agnieszkajaw za czytelną i pomocną recenzję?
  • Warto spróbować, pomaga
  • Zawsze jesienia i zima zaczynają mi wypadać włosy, robi sie ich coraz mniej i są takie jak by umarłe.
    Moja Pani kosmetolog poleciła mi ten szmpon i lotioni naprawde zadziałały juz po tygodniu włosy zaczeły wypadać w mniejszych ilościach a po miesiacu przy myciu wypadały zaledwie dwa włoski...dosłownie! Wqrza mnie tylko ten mocny zapach jak by wody kolońskiej.Minusem jest też to że włosy po tym szmponie czasem sie elektryzują ale mnie po wiekszości szmponów włosy sie elektryzują gdy nie użyje odżywki loreal.. Natomiast są ładnie umyte, puszyste i lśniace! dobrze tez się je układa na szczotkę. Miałam Darmene i to jest dopiero porażka! Włosy po niej były oklapniete i nić nnie pomógł. Zupełnie!

Używam tego produktu od:roku
    Ilość zużytych opakowańwa

Chcesz pochwalić meg22waw za czytelną i pomocną recenzję?
  • od biedy
  • Może są osoby, którym 0,5% wyciąg z chmielu hamuje (bądź chociaż ogranicza) wypadanie włosów, ale to z pewnością nie jestem ja. Nawet Lotion z tej serii, w którym jest już kilkuprocentowe stężenie tego składnika na mnie nie działa, więc o działaniu szamponu w tym kierunku nawet nie trzeba się rozpisywać.

Jeżeli chodzi o pozostałe cechy, to:
    - szampon na pewno nie jest delikatny: pieni się bardzo obficie, dobrze myje (włosy aż trzeszczą pod palcami), wysusza (nie jakoś tragicznie, ale odczuwalnie)
    - zapach mi akurat nie przeszkadzał, kojarzył mi się ze starym dobrym szamponem
    - konsystencja gęsta, perłowa, nie przecieka przez palce
    - bardzo wydajny (zapewne przez to, że tak mocno się pieni)

Podstawowa obietnica producenta nie spełniła się, więcej tego szamponu nie kupię

Używam tego produktu od:1-2 miesiące

Chcesz pochwalić agusia_85 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nie działa tak, jak powinien
  • Mam podobny problem z tym szamponem, jak z Seboradinem przeciw wypadaniu. Robi dużo dobrego, ale nie spełnia podstawowego założenia, czyli ograniczenia wypadających włosów. Nic nie drgnęło w tym kierunku - jak wypadały, tak wypadają.

Skąd więc 3 gwiazdki? Jest to bardzo dobry szampon do codziennej pielęgnacji, podobny do wspomnianego już Seboradinu. Fajnie sie pieni, jest bardzo wydajny, zostawia włosy czyste i puszyste. Na pewno jest lepszy od rzepowych szamponów w dużych butlach z najniższych półek w supermarkecie.

Polecam, cena jest chyba niższa niż Seboradinu, choć ne odpowiada mi zapach i butelka - za dużo się z niej na raz wylewa.

Używam tego produktu od: 4 miesiące temu

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić milaaag za czytelną i pomocną recenzję?
  • Zbyt inwazyjny detergent
  • Z przykrością muszę zaniżyć ocenę temu szamponowi.

Włosy wypadaja mi okresowo bardziej - ze względu na czynniki takie jak: stres, kiepska dieta, zły kosmetyk do włosów, podrażnienie skóry głowy. Kiedy wszystko wraca do normy, włosy trzymają się głowy

Od lat używam tylko szampnów ziołowych z czarną rzepą i jest niezle. Rzadko, a własciwie nigdy nie zmieniam podstawowego szamponu, poza sporadycznym uzyciem Dermeny.

Na ten szampon napaliłam sie jak szczerbaty na suchary, po przeczytaniu świetnych recenzji na Wizażu oraz po informacji o chmielu w składzie szamponu ( bardzo rzadki, a korzystny dla włosów składnik)

Zwiedziłam 6 aptek zanim znalazłam Subrinę , zapłaciłam za nią tylko 12 zł, więc stosunkowo niewiele w kontekście szamponów "leczniczych" i rzuciłam się próbować.
    Niestety, rozczarowanie powiększało się wprost proporcjonalnie do używania.

-Zapach ( dawno, lub też raczej nigdy nie miałam szamponu o tak potwornycm, PRL-owskim zapaszydle męskiej wody kolońskiej . POTWORNE, ani sladu chmielu czy ziół - nic, smród Przemysławki z lat 60-tych )

- konsystencja - jest bardzo gęsta, śliska , zbita - tak wygladaja zazwyczaj szampony marketowe,napakowane detergentami i silikonem, nie lecznicze.

Niemniej jednak to wszystko to drobnostki i można byłoby przymknąć oko, ale...

Szampon potwornie działa na moją dość wrażliwą i upierdliwą skórę głowy - podrażnia, powoduje powstawanie nieciekawych, mokrych strupków i łuzpieżu, wysusza skórę aż na partiach czoła co powodują u mnie tylko szampony napakowane chemią i bardzo agresywnie myjące . Od wielu lat, bazując na moich ziołowych , leistych szamponidłach zapomniałam już o tym okropnym uczuciu podrażnionej skóry, charakteryzującym się tym, że po prostu czuję skórę na głowie. Po Subrinie skórę czuję coraz silniej...
    Poza tym, włosy w ogóle nie wygladają po nim ładnie, są naelektryzowane, napuszone ( Dermenie mogłam to wybaczyc, bo przynajmniej działała), co do wypadania, nie mam złudzeń - konsystencja szamponu może spowodować mniejsze szarpanie przy rozczesywaniu, ale z takim stanem skóry na głowie daleko bym nie zajechała...

Radze uważać posiadaczkom wrazliwej skóry, bo mnie Subrina zmusi do kilkudniowego leczenia głowy płukankami z siemienia i prawdziwego chmielu.

Używam tego produktu od:użyłam go 4 razy, wystarczyło.
    Ilość zużytych opakowań:

Chcesz pochwalić Hela_Bertz za czytelną i pomocną recenzję?
  • Działa !
  • Mam cienkie i delikatne włosy. Jakiś czas temu stwierdziłam, że nadmiernie wypadają. Potrzebowałam czegoś, co to zahamuje. Na Wizażu znalazłam recenzję szamponu Subriny Against Hairloss i postanowiłam, że go wypróbuję. Dostałam go może w czwartej czy piątej aptece, zapłaciłam 12 zł.
    Trud poszukiwania się opłacił. Szampon rzeczywiście działa ! Już po kilku umyciach włosy przestały tak drastycznie wypadać. Jestem zadowolona z efektu. Jak dla mnie jest wydajny - niewielka ilość wystaracza zeby dobrze się pienił. Może trochę puszy włosy, ale lepsze to niż miałby je przeciążać. Dobrze się po nim rozczesują i układają. A kiedy użyję innego szmponu (Palmolive Long & Shine|) zaraz przy rozczesywaniu wypada mi strasznie dużo włosów, dlatego najbardziej ufam Subrinie...
    Polecam Używam tego produktu od:2 miesięcy
    Ilość zużytych opakowań:1 w trakcie

Chcesz pochwalić qBasienkap za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dobry
  • Pierwszy raz go zakupiłam razem z lotionem z tej samej serii,kiedy poszukiwałam ratunku dla wypadających włosów.Produkty przyniosły niespodziewane efekty w postaci błyskawicznego zahamowania łysienia i wpłyneły na porost nowych włosów.
    Wrażenia pielęgnacyjne mieszane.Mam rozjaśniane włosy,a szampon jest bardziej z serii"oczyszczających",wiec robi mi na głowie kompletne siano.Z drugiej strony ładnie"wybiela"kolor.Włosy nieświeżo przyżółknięte odzyskują zdrowy odcień.
    Mimo,że już nie mam problemu z wypadającymi włosami,szampon i lotion mam cały czas pod ręką i stosuje je profilaktycznie.
    Odejmuję jedna gwiazdkę za to siano na głowie.

Używam tego produktu od:roku

Chcesz pochwalić ulunia11 za czytelną i pomocną recenzję?
  • swietny
  • poki co najlepszy jaki mialam

mam poldlugie, farbowane wlosy
    cienkie ale w bardzo duzej ilosci, proste lekko falowane
    ze sklonnnoscia do lupiezu ostatnio, lamania sie i wypadania
    prostowane prostownica po kazdym myciu

w ostatnie lato pojawil sie problem wypadania wlosow i to tak potwornego ze autentycznie sie przerazilam
    doszedl do tego lupiez bo wlosy byly potwornie przesuszone.

niestety jestem astmatykiem, alergiczka i ogolnie chorowita osoba i lykam duzo lekow

fryzjerka orzekla ze to glowna przyczyna tych problemoiw, plus niewlasciwy szampon

uzywalam juz roznych szamponow- nivei, head&shoulders, garniera, herbal, elseve

ale ze nigdy wczesniej takich problemow nie mialam to jakos nie zastanawialam sie co sobie na te glowke wylewam.

Subrine polecila mi farmaceutka w aptece.

zalety
    - niska cena (zaplacilam 11 pln)
    - duza wydajnosc- uzywam 1 opakowania juz miesiac
    - po 3 uzyciach nastapila znaczna poprawa
    WLOSY W OGOLE MI NIE WYPADAJA
    -staly sie bardziej lsniace
    -zmniejszyl sie problem lupiezu
    -przestaly sie lamac
    -nie placza sie i bardzo ladnie ukladaja

bardzo polecam kazdemu ]

prawdopodobnie kupie go jeszcze ale chce tez wyprobowac Wax o ktorym tez slyszalam wiele dobrego.

Używam tego produktu od: miesiac
    Ilość zużytych opakowań: koncze 1

Chcesz pochwalić axel6666 za czytelną i pomocną recenzję?
  • skuteczny
  • Bardzo przyjemny szampon. Mimo ze włosy nie wypadały mi jakoś zastraszająco, potrzebowałam czegoś, żeby je wzmocnić. Szampon działa, ogranicza wypadanie włosów, wzmacnia je- to najważniejsze. Nie wysusza, nie obciąża i nie plącze włosów. Juz przy płukaniu szamponu czuć, ze włoski sa miekkie i śliskie. Dobrze się pieni, zapach nie zachwyca, ale jest to szampon leczniczy, wiec można mu to wybaczyć. Wydajność i konsystencja ujdzie. Po wysuszeniu włosy są miekkie i lśniące. Bardzo porządny i skuteczny szampon! Z czystym sumieniem polecam! Na pewno kupie ponownie, bo jest to jeden z nielicznych szamponów, który ograniczył wypadanie włosów, a dodam, ze nawet dermena się nie sprawdziła. Jestem naprawde zadowolona. Kupiłam z aptece

Używam tego produktu od:mies.

Chcesz pochwalić patisonek87 za czytelną i pomocną recenzję?
  • pomaga
  • Kupie jak tylko go znajdę, bo z tym bardzo ciężko. Rzeczywiście działa, włosy wypadają mniej, sa ładne, niesamowicie miękkie. Wystarczy potrzymać go kilka minutek na głowie i efekt jest lepszy. Juz przy płukaniu włosy sa niebo lepsze w dotyku. Konsystencja ok, tylko troche malo wydajny. Na pewno wzmacnia włosy, warto spróbować. Polecam, ja na pewno bede kupować jak tylko spotkam.

Używam tego produktu odawna

Chcesz pochwalić OrdinaryDreams za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 2 raz(y)
  • rzeczywiście działa
  • Po dwóch tygodniach sysytematycznego stosowania tego szamponu zauważyłam poprawe - włosy przestały mi wypadać, oczywiście nie całkowicie ale efekt był naprawdę zauważalny. Zanim zaczełam używać tego szamponu wypadały mi garściami teraz jest dużo lepiej Co do innych właściwości to myje jak większość innych, nie przetłuszcza, włosy są ogólnie w dobrej kondycji. Ma przyjemny zapach. Minusem jest niska wydajność. Mogę polecić i zapewne będę kupować.

Używam tego produktu od: ponad miesiąca

Chcesz pochwalić Cler za czytelną i pomocną recenzję?
  • lekki zawód
  • hmmm... na wypadanie moich włosów wpłynęło wiele czynników: zapuszczanie+stres+działanie wysokiej temperatury(suszarka, prostownica). Po opiniach spodziewałem sie spektakularnych rezultatów. Owszem po 2 miesiącach używania włosów wypada mniej, ale to o może jakieś 40%. Dla mnie to o wiele za mało, ale nie twierdze ze jest to zły szampon. Nie przetłuszcza, dobrze myje, zapach typowy dla wyciągu z chmielu. Ja chyba jednak będe musiał spróbować Garnier Neril.

Używam tego produktu od: 1,5 miesiąca

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić Awus16 za czytelną i pomocną recenzję?
  • rewelacja!
  • Witam, moje wlosy czesto poddaje roznym zabiegom i niestety koloryzacja + stres + pora roku sprawily swoje. Nagle zaczely mi strasznie wypadac wlosy,przerazilam sie bo wszedzie bylo ich pelno a sa dosc dlugie i nigdy wczesniej nie mialam takiego problemu. No ale coz zaczelam stosowac preparaty doustne majace poprawiac kondycje wlosow i NIC. I moja fryzjerka polecila mi wlasnie ten szampon- w polaczeniu chyba z tymi witaminami po miesiacu juz wlosy mocno sie trzymaly, -na szczescie! Dla moich wlosow zrobie wszystkoi teraz co kilka miesiecy zafunduje im kapiel w tym szamponie,trzeba pamietac zeby zuzyc caly szampon,potem stosujemy inny i po jakims czasie powtorzyc dla wzmocnienia.Uff koniec

Używam tego produktu od:6m-cy

Chcesz pochwalić ewkaxx za czytelną i pomocną recenzję?
  • ok
  • Jeden z najlepszych- o ile nie najlepszy do tej pory szampon. Już po pierwszym użuciu na rękach zostało mi mniej włosów. Jest naprawdę dobry. Nie pieni się za mocno- a szkoda. Na moje wypadające włosy zadziałał jak trzeba. Szkoda że trudno go dostać nawet w aptece bo zawsze "własnie się skończył" dlatego musze od razu 3 kupować. Robię sobie taką kuracją kilka razy w roku, żeby włosów do niego nie przyzwyczaić, choć to głupie może;/ale super

Używam tego produktu od:4lat pare razy w roku
    Ilość zużytych opakowań:kilkanaście na pewno

Chcesz pochwalić magdax1508 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Super szampon!
  • Nie bede sie dlugo rozpisywac Szampon jest naprawde swietny! Po zniszczeniu wlosow prostownica i farbowaniem musialam uzywac profesjonalnych kosmetykow. To pierwszy szampon za ktory zaplacilam tak malo pieniedzy (10 zl) a efektem dorownuje produktom profesjonalnym!
    *nie obciaza wlosow co w moim przypadku jest bardzo wazne bo mam tendencje do szybkiego przetluszczania
    *wlosy sa niesamowicie lsniace!
    *zauwazylam jakby szybciej rosly, chociaz nigdy wczensiej nie wydawalo mi sie ze jest to mozliwe po szamponie
    *wlosy sa mieciutkie i delikatne
    *jest bardzo wydajny

Z cala pewnoscia kupie go jak tylko skoncze zaczete opakowanie. Wielki pozytyw!

Używam tego produktu od: 1,5 miesiaca

Chcesz pochwalić atsenka za czytelną i pomocną recenzję?
  • świetny!
  • Szampon jest naprwdę świetny. Włosy są miłe w dotyku i szybciej rosną. Dziś zaopatrzyłam się w nową buteleczkę i dodatkowo kupiłam lotion z tej samej linii. Już się nie mogę doczekać efektów.

Używam tego produktu od:
    Ilość zużytych opakowań:jak do tej pory jedno

Chcesz pochwalić Kiciunia21 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Rewelacja!
  • Podczas przesilenia jesienno - zimowego moje włosy wypadały w zastraszającym tempie. Farmaceutka w aptece poleciła mi szampon i lotion Subrina Recept i już po kilku użyciach problem z wypadaniem przestał istnieć a po jakimś miesiącu włosy zyskały na objętości i połysku. Profilaktycznie nadal stosuję szampon i zauważyłam, że przyśpiesza on także porost włosów. Oczywiście nic nie dzieje sie od razu ale na efekt warto zaczekać. Jedyny mały minus to zapach - przypomina nieco męska wodę kolońską.

Używam tego produktu od:4 miesięcy
    Ilość zużytych opakowań: 2 buteleczki

Chcesz pochwalić nikotka za czytelną i pomocną recenzję?