Clinique, Blended Face Powder & Brush (Puder sypki)

Powiększ Clinique, Blended Face Powder & Brush (Puder sypki)

Zgłaszająca osoba: smoczek

Sypki, lekki puder odpowiedni dla każdego rodzaju cery, także najtłustszej. Sprawia, że pory są mniej widoczne, skóra ujednolicona, nadaje makijażowi matowe, ale jednocześnie naturalne wykończenie. Trzyma się dobrze, nie ciemnieje i matuje na około cztery godziny cerę tłustą.
Do pudru dołączony jest wysuwany pędzelek, mający służyć do usuwania z buzi nadmiaru pudru po aplikacji dłońmi (tak zaleca Clinique - nakładać ten puder ruchem dłoni podobnym do mycia twarzy). Produkt dostępny jest w siedmiu transparentnych kolorach.

Skład: talc, zinc stearate, magnesium carbonate, kaolin, squalane, isopropyl mystritate, trisodium edta, potassium sorbate, methylparaben, butylparaben, propylparaben, [+/- (may contain) titanium dioxide (ci 77891), mica, iron oxides (ci 77491, ci 77492, ci 77499), bismuth oxychloride (ci 77163), ultramarines (ci 77007), manganese violet (ci 77742), carmine (ci 75470), ferric ferrocyanide (ci 77510)

Cena: ok. 115zł / 35g

• tragedia
  • Produkt tragedia. Cena kosmiczna, efektu brak. Puder posiadam 1,5 roku i nie mogę go skończyć. Marzę aby wypadł mi z ręki bo nie chcę go wyrzucać świadomie - szkoda mi kasy którą na niego wydałam. Ale do rzeczy...

twarz strasznie płaska mam wrażenie jakbym opsypała się mąką. Nakładam ogromne ilości kremu na nos ponieważ przy użyciu pudru na nosie odstaje mi sucha skóra. Co do czoła po godzinie świeci okropnie.

Najgorzej wydane pieniądze.

Używam tego produktu od: 1,5 roku

Chcesz pochwalić syso za czytelną i pomocną recenzję?
  • Słaby stosunek ceny do jakości.
  • Puder kupiłam za kosmiczna kwotę. I nawet promocje tego nie zmienią, zawsze będzie koszmarnie drogi.
    Opakowanie ładne i solidne aczkolwiek mało praktyczne, nie nadaje się na żadne wyjazdy, zajmuje dużo miejsca i wciąż mam wrażenie, że wysypię połowę na czarne spodnie. Dołączony pędzelek jest dziwny i raczej użycia u mnie nie znalazł.
    Sposób aplikacji według producenta jest bezsensu, wtedy zużyjemy go bardzo szybko, niewydajnie.

Puder wygląda na twarzy całkiem naturalnie.

Główną przyczyną mojej tak niskiej oceny jest długość utrzymywania się matu. Puder marki Rossmann za 9 zł utrzymuje matową skórę dużej niż ten za ponad 100 zł.
    Po 4h świece się bardzo. Efekt już po godzinie-dwóch słabnie, a wcale nie mam jakoś okropnie tłustej cery.
    Biorąc pod uwagę, że jest przeznaczony nawet do skór bardzo tłustych to raczej słabo.

Jeśli ktoś jest podatny na zapychanie stosowałabym ostrożnie..

Używam tego produktu od: roku?

Chcesz pochwalić Czarna2000 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bardzo dobry
  • +współgra ze wszystkimi podkładami
    +faktycznie matuje na parę h (u mnie na 3-4 co i tak jest sukcesem, bo mam tragicznie świecącą facjatę)
    +naturalnie wygląda na twarzy
    +bardzo wydajny, duża gramatura
    +fajny wybór kolorów (zawsze mam problem z kolorem pudru)
    +nie ciemnieje na twarzy

-jak dla mnie trochę upierdliwa aplikacja, zawsze się stresuję, że wysypie mi się na spodnie/podłogę

Używam tego produktu od: kilka mies
    Ilość zużytych opakowań: uzywam pierwszego

Chcesz pochwalić alma mater za czytelną i pomocną recenzję?
  • Rewelacyjny
  • Używam go w kolorze transparentnym, jednak nie tak jak zaleca producent, a w standardowy sposób - aplikacja pędzlem
    Doskonale łączy się z różnymi podkładami (używałam go w duecie naprawdę z wieloma), jest bardzo lekki, nie czuć go na twarzy, świetnie łączy się z innymi kosmetykami, dobrze matuje, utrwala makijaż na długie godziny.
    Świetnie zmielony, ale nie pyli się. Przjemnie aplikuje się go pędzlem, pokrywa twarz lekką mgiełką. Bardzo wydajny. Minimalizuje widoczność porów.

Ilość zużytych opakowań: 1,5

Chcesz pochwalić Joannitte za czytelną i pomocną recenzję?
  • Katastrofa
  • Ten puder to jakaś pomyłka zupełnie nie rozumiem dobrych opinii o nim.
    Od pudru sypkiego wymagam naturalnego wyglądu lekkiego matu i utrwalenia makijażu, najważniejsze jest żeby był niewidoczny... Przykładam białą kartkę i biała kartka powinna zostać czysta!! Bibułka teoretycznie ściąga nadmiar sebum.

Jaki efekt daje ten puder?
    - nie utrwala przyłożenie bibułki lub chusteczki dotknięcie nawet palcem ręką do twarzy powoduje to ze wszystko co mam na twarzy zostaje na bibułce, chusteczce, lub ręce :/ Czuje ze się lepie
    Utrwalenie makijażu w skali od 1 do 5.... ja daje zero !!!
    - nie matuje ( cerę mam mieszaną ale wiekszych problemów z świeceniem sie brak)

Jak wygląda na twarzy?
    - jak cement niewidoczność tego pudru to jakaś pomyłka próbowałam na rożne sposoby mała ilość większą ilość pędzlem gąbeczką po obsypaniu twarzy pudrem wygląda jak cement niszczy każdy makijaż...

Jedyny plus tego pudru nie zapycha

Używam go z podkładem Mac Matchmaster

Żałuje zapuku tego pudru o wiele lepiej sprawdził sie u mnie Inglot (około 40zł) i BenNye (efekt czystej kartki)

Używam tego produktu od: 1 miesiąć
    Ilość zużytych opakowań: W trakcie pierwszego

Chcesz pochwalić ewcik1990 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Jak dla mnie jest rewelacyjny
  • Namówiła mnie do zakupu babka z Douglasa i okazał się to strzał w dziesiątkę.

Plusy
    - wydajny
    - łatwo się nakłada
    - nieobsypuje się
    - do minimum ogranicza widoczność por
    - nie robi efektu maski

Minus
    - po ok 3-4 godzinach zaczynam się błyczeć i musze użyć bibułek matujących, lekko przypudrowac nos już pudrem prasowanym, bo trudno sypki nosić w torebce ;-)

Ilość zużytych opakowań: 1 całe, 2 zaczęte

Chcesz pochwalić AsiA_555 za czytelną i pomocną recenzję?
  • po prostu dobry/edycja -cudo!
  • Ja albo moja skóra jesteśmy chyba calkiem zdziwaczałe... Produkt kupiłam po to aby zmatowił moją cere podczas stosowania filtrów. Matowił, nie na jakoś wybitnie długo ale w zasadzie nic nie matowi mej skóry na cały dzień Mam problem z wystawieniem tej opini... Bo, ok nadaje się do zmatowienia na krótko. I tyle, nie ma żadnych innych działań, więc nie wiem czy za te cene warto? Napewno będę go miała baardzo długo, bo odkryłam inny puder mineralny kryjący z filtrem, ten pewnie będę używać zimą na podkład żeby przypruszyć twarz, ale dla mnie to nie jest jakieś must have w kosmetyczce, jakies wow. Ot, zwykły puder matujący
    Daje mu: gwiazdkę za to że jest to Clinique i hypoalergiczny bo mnie nie zapych
    druga: mat, dobry do 6 h mat
    trzecia: wydajność chyba ze sto lat go będę miała
    czwarta: za to że ma ładne opakowanie. Tyle. Jak ktoś nie ma problemów z cerą to warto rozejrzeć się za czymś tańszym. Ogolnie tak, ale troche przereklamowany.

Edit: Zwracam honor, to najlepszy puder jaki ostatnio stosowałam, żaden próbowany po nim nie sprawdził się tak jak ten. Ten jest wręcz idealny, naturalny, baaaardzo długo się utrzymuje, nie zapycha. Ideał. Musi mi wybaczyć poprzednią recenzję. To naprawde świetny puder, wart swojej ceny.

Używam tego produktu od: 3 mce

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić sowaa5 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Uwielbiam!
  • Pierwszy raz zobaczyłam ten puder u babeczki z którą jechałam w przedziale pociągiem do Berlina, miała bardzo naturalnie i dobrze dobrany odcień, podejrzałam, że to clinique i pomyślałam a może nawet go sobie kupię.
    Niestety szybko zapomniałam bo aktualnie chorowałam na markę estee lauder
    Dopiero po latach przypadkowo odkryłam go w sephorze a zaufana konsultantka powiedziała mi, że w przypadku tłustej skóry będę na pewno z niego zadowolona.
    No to kupiłam i przeżyłam szok.... puder jest boski!

Odcień 20 INVISIBLE BLEND jest wprost stworzony dla mnie- idealny podczas zimy jak i podczas lata, wtedy dodatkowo używam pudru brązującego.
    W zasadzie puder ten nie kryje nic a nic, jedynie ujednolica koloryt skóry, utrwala podkład, maskuje rozszerzone pory i fajnie matuje.
    Co najważniejsze NIE TWORZY MASKI! Skóra oddycha, wygląda naturalnie, pięknie, pory są ukryte i już mnie nie nękają :P Naprawdę dobry puder dla osób, które nie szukają mocnego krycia. Dodatkowo doceniam w nim sposób w jaki matuje- nie ordynarny płaski mat tylko ładnie zmatowiona skóra ale bez przesady!

Ciesze się, że NIE ZAPYCHA. Mam skórę tłsutą, skłonną do nawracających zanieczyszczeń, jest więc to dla mnie ważne.

Matuje na jakieś 3-4h ale w przypadku mojej bardzo tłustej skóry to itak dobrze. Poprawki w ciągu dnia robi się nim łatwo, nie zbiera się w załamianich twarzy, nie podkreśla suchych skórek i niedoskonałości.
    Jest długotrwały, nie znika, makijaż utrzymuje się od rana do wieczora, oczywiście robię poprawki.
    Dodatkowo matowienie muszę wspomagać pudrem transparentnym artdeco, który utrwala makijaż. Ale tak jak wspominałam, mam baaaardzo przetłuszczającą się skórę, nie wiem czy jest ktokolwiek na świecie ma jeszcze aż tak tłustą cerę jak ja!

Nie stosowałam go solo więc nie wiem jak wygląda nałożony jedynie na krem ale ważne jest, że "dogaduje się" ze wszystkimi podkładami jakie przez ten czas stosowałam. Są to clinique anti blemish, estee lauder dw, estee lauder dw light, max factor facefinity, bourjois 123, vichy normaderm, vichy dermablend. Tak jak wspomniałam z każdym znakomicie wygląda, oczywiście same one są różne i stosuje je na różne pory roku/ okazje.

Opakowanie jest proste, ładne, ciut ciężkie i czasami trudno mi go zabrać np. do klubu kiedy mam mikroskopijną kopertówkę lub puzderko. Zawsze mam więc jakiś puder w kompakcie bo ten o ile daje rade nosić na co dzień w sporej torbie to już w mniejszej mam kłopot.

Puder nakładam inaczej niż to jest w instrukcji, nie potrzebuje więc tego śmiesznego pędzelka dołączanego do opakowania Używam klasycznego pędzla do pudru.

Dlaczego ten puder zostanie w mojej kosmetyczce na długo? Bo jego stosunek wielkości do ceny jest rewelacyjny!!! Jest go aż 35gram a kosztuje 145zł (sephora). Tak samo lubiłam puder w kompakcie estee lauder aeromatte ultralucent, tyle, że puder od EL był droższy i znacznie mniej wydajny, kolejny musiałam kupić po około 3msc stosowania! Blended Clinique'a kupuje co pół roku albo lepiej! Po za tym kupię clinique ze względu na to jak współpracuje z moją skórą oczywiście, ale cena i pojemność są równie ważne bo po co przepłacać

Podsumowując- polecam! Wszystko już napisałam

Używam tego produktu od: grudnia
    Ilość zużytych opakowań: drugie rozpoczęte

Chcesz pochwalić malaaa91 za czytelną i pomocną recenzję?
  • boski
  • Ten puder to hit.
    Mega wydajny - mam już dwa lata a używam codziennie (więc wart swojej ceny).
    Mam cerę lekko przetłuszczającą się, ze sporadycznymi wypryskami i widocznymi porami. ten puder na kilka godzin sprawia, że cera się nie błyszczy, a pory są zdecydowanie mniej widoczne.
    Wygodne opakowanie, pędzelek już mniej, używam własnego.

Chcesz pochwalić bojulka za czytelną i pomocną recenzję?
  • zadowalający
  • Jest to zdecydowanie produkt na okres letni, a przynajmniej dla mnie. Daje efekt bardzo lekkiego matu, więc skóra wygląda naturalnie. Nie ma żadnego zapachu więc myślę, że dla wrażliwych osób powinno być ok. Pudru jest ogrom, sądzę, że takie opakowanie przy regularnym stosowaniu wystarczy przynajmniej na 2-3 lata.

Ilość zużytych opakowań: w trakcie 1 opakowania

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić Kayloh za czytelną i pomocną recenzję?

Zamknij