Powiększ SVR, Provegol, Eau demaquillante micellaire (Woda do demakijażu skóry wrażliwej)

Zgłaszająca osoba: Kate30

Provegol Eau demaquillante micellaire - to produkt stworzony specjalnie do demakijażu. Formuła płynu micelarnego pozwala bardzo dokładnie oczyścić skórę bez konieczności użycia mleczka. Można go stosować do demakijażu całej twarzy, również oczu i ust.
Woda Provegol usuwa każdy rodzaj tuszu do rzęs, również wodoodporny, bez konieczności intensywnego pocierania!

Receptura wody Provegol uwzględnia potrzeby najbardziej wrażliwej skóry: usunięto z niej konserwanty (parabeny), zaś dodatek alantoiny i wyciągu z nagietka działa łagodząco. Dodatek substancji nawilżających pozostawia skórę gładką i delikatną, bez uczucia wysuszenia.

Doskonale oczyszcza skórę z zanieczyszczeń oraz usuwa makijaż. Przeznaczony do skóry suchej i wrażliwej, do oczyszczania skóry twarzy oraz oczu i ust. Zachowuje płaszcz hydrolipidowy skóry. Wyciąg z nagietka lekarskiego i alantoina łagodzą podrażnienia.

Skład: wyciąg z nagietka lekarskiego, alantoina, gliceryna, pH fizjologiczne, delikatny zapach, bez alkoholu, bez mydła, bez konserwantów - parabenów.

• rewelacja!
  • Szukalam w SP czegoś łagodnego do zmywania buzi, na półce SVR stała ogromna butla 500 ml z bardzo przyjemną promocją - z 70 zł na 35 zł. Wzielam w ciemno i nie żałuje! Płyn pachnie obłędnie, doskonale radzi sobie ze zmyciem mocniejszego makijazu, bez problemu zmywa eyeliner Bobbi Brown.

Za cene 70 zł na pewno nie kupie, ale gdy bedzie promocja - myślę, że tak. 35 zł na 500 ml jest to dobra cena.
    Jeden minus odejmuje za cenę regularną, wg mnie jest trochę zawyżona

Używam tego produktu od: czerwca

Chcesz pochwalić alusiekmalutki89 za czytelną i pomocną recenzję?
  • lubię i tyle
  • Superpharm ma przyjemne promocje, kupiłam po raz pierwszy za około 40 zet wersji półlitrowej, z bardzo wygodną pompką- gwiazdka za pompkę
    Zmywa makijaż idealnie, nie uczula, nie wysusza-lubię zapach- niczego więcej od micela nie oczekuję, więc gwiazdek pięć.Używam tego produktu od: kilku tygodniIlość zużytych opakowań: 2 duże

Chcesz pochwalić marynet za czytelną i pomocną recenzję?
  • Uwielbiam!
  • Skuszona promocją w Super Pharm kupiłam ten micel, właściwie trochę się bałam, że się rozczaruje i ubolewałam, że nie sprawdzam na wizażu, tylko kupuję impulsywnie, ale uf(!), tak to jest mój typ. Jest to micel z bardzo dobrym składem, cudownym zapachem, pachnie prawdziwymi kwiatami/ziołami, gorzej byłoby gdyby cuchnął perfumami, chyba bym tego nie przebolała, bo to w końcu twarz...

Jak radzi sobie z makijażem?
    Wg mnie zacnie. Korektor, podkład zmywa bez zarzutu, czasem radzi sobie gorzej z eyelinerem Bobbi Brown, ale czasem zmywa go za pierwszym przyłożeniem płatka... micel ma swoje lepsze i gorsze dni.

Osobiście przy demakijarzu mam kategorię: "co zmywa eyeliner Bobbi Brown - jest produktem dobrym" :P Ten micel bardzo dobrze sobie z nim radzi, wcale nie gorzej niż wysławiana Bioderma, która akurat mnie szczypie w oczy.

SVR nigdy, ale to NIGDY mnie nie podrażnił, nie doprowadził do łzawienia oczu dlatego jestem jego wielką fanką.

Odejmuję pół gwiazdki, za te "gorsze dni SVR" gdy nie do końca zmywa Bobbiego i pod okiem mam "eyelinerowe limo".

Używam tego produktu od: dwóch miesięcy
    Ilość zużytych opakowań: Pierwsze opakowanie, będzie kolejne.

Chcesz pochwalić mademoiselle_marianna za czytelną i pomocną recenzję?
  • pierwszy
  • Był to mój pierwszy płyn micelarny, któremu byłam wierna kilka lat. Teraz na rynku właściwie każda firma wzbogaca swoje linie kosmetyczne o tego typu produkty. Swego czasu dostałby mocną czwórkę, a nawet może piątkę, ale zbyt dużo czasu upłynęło i zbyt wiele butelek micelarnych preparatów za mną.
    Produkt jest porządny w ładnym opakowaniu, zapach miły, trochę kwiatowy, delikatny i niedrażniący. Zawsze bardzo dobrze radził sobie z podkładem i niewodoodpornym tuszem do rzęs, przez co 2-3 waciki wystarczały na demakijaż. Jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki patyczek kosmetyczny nasączony tym specyfikiem poprawiał nierówną linię kreski na powiece i odciśnięty, marzący się tusz do rzęs. Jednak płyn sobie nie radził z mocniejszym, wieczorowym makijażem, wyraźniejszym makijażem oczu niż tusz, kredka i beżowy cień, wtedy zużywałam i 10 wacików przez co był nie do końca wydajny. Przydała by się jakaś reforlmulacja bo na rynku jest dużo i do tego tańszych specyfików, które radzą sobie lepiej. Cena przez to może odstraszać, kiedyś to był mój hit, a teraz jedno ze wspomnień. Dodatek nagietka pielęgnował cerę, preparat nie podrażniał.

Używam tego produktu od: używałam kilka lat od około 2006 roku
    Ilość zużytych opakowań: 5-6 opakowań

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić smolinosek86 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Najlepszy z miceli
  • Jestem zachwycona tym płynem. Kupiłam wersję w nowej butelce. Świetnie zmywa, rewelacyjnie nawilża twarz. Nie trzeba używać kremu. Nie szczypie w oczy, ładnie pachnie, choć jak dla mnie mógłby być bez zapachu. Wydajny. Używam od 7 msc ..Używam tego produktu od: 7 mscIlość zużytych opakowań: jedno

Chcesz pochwalić pakulinkaa za czytelną i pomocną recenzję?
  • Znam lepsze, nawet tańsze
  • Kupno tego kosmetyku jest efektem jednej z wielu kuszących promocji w Super-Pharmie. Nie okazał się może słaby, ale raczej średni - kolejny raz przekonałam się, że warto zerknąć na opinie o danym produkcie przed zakupieniem go. Z firmą SVR mam do czynienia po raz pierwszy. Standardowa cena omawianego produktu wynosi 49,99zł. Ja kupiłam go za 34,99zł. Jeśli chodzi o jego wydajność, to na zdjęciu widać prawie dwumiesięczne zużycie, czyli wypada całkiem nieźle.

Woda do demakijażu Provegol nie zawiera konserwantów (parabenów), mydła, alkoholu. W dość krótkim składzie znajdziemy natomiast alantoinę i wyciąg z nagietka lekarskiego. Kosmetyk ten ma miły, subtelny, kwiatowy zapach, jest bardzo delikatny dla skóry, nie wysusza jej i nie podrażnia. Podobnie sprawa ma się z oczami - nawet gdy dostał się prosto do moich wrażliwych oczu, w ogóle ich nie podrażnił, nawet łzy nie uroniłam. Muszę jednak przyznać, że używałam go zazwyczaj tylko na obszarze skóry twarzy. Od demakijażu oczu mam płyny dwufazowe, które sprawdzają się o wiele lepiej i szybciej, moim zdaniem.

Tezę tę potwierdza omawiana woda do demakijażu. Bardzo słabo radzi sobie z usuwaniem makijażu oczu. O zmyciu kosmetyków wodoodpornych możemy dosłownie pomarzyć. Nie miałam nigdy siły, ani cierpliwości, aby z jedynie z jego pomocą wypełnić tę trudną misję. Rozpuszczanie wodoodpornych eyelinerów trwało wieki i było znikome, trzeba było trzeć i lać spore ilości płynu, aby coś się ruszyło. Również nie za dobrze wypadało zmywanie niewodoodpornych maskar i ciemnych cieni. Również trwało to moim zdaniem zbyt długo, a w przypadku maskary bywało bardzo niedokładne.

Generalnie, ta 'woda do demakijażu' ma słabe moim zdaniem 'zdolności demakijażowe'. W przypadku mocniejszego makijażu skóry, również tempo i dokładność zmywania nie jest powalająca. Tak jak Biodermą zmywałam zawsze twarz za pomocą jednego wacika, tak w tym przypadku trzeba dwoma i więcej się namachać, aby uzyskać efekt naprawdę oczyszczonej z makijażu skóry.

Na co dzień nie maluję się mocno, więc nie sprawi mi problemu zużycie tego płynu, ale doskonale zdaję sobie sprawę, że jest on po prostu średni i z pewnością nie będę go polecać. Koniec z przypadkowymi zakupami.

Ilość zużytych opakowań: 2/5 pierwszego 250ml

• Zdjęcia dołączone do recenzji:
    Foto recenzja Foto recenzja Foto recenzja
Chcesz pochwalić Marta___S za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bardzo ładnie pachnie, zostawia skórę dobrze oczyszczoną
  • Przede wszystkim - produkt moim zdaniem świetnie nadaje się do demakijażu. Dziwią mnie opinie niektórych dziewczyn, że totalnie nie zmywa makijażu. Ja stosuję delikatne fluidy, tusz do rzęs, ewentualnie jakiś cień i wszystko to schodzi po dwóch wacikach z svr. Nie wiem jak mocny trzeba mieć makijaż żeby ten płyn sobie nie poradził

Przy tym inne plusy:

- nie wysusza skóry
    - doskonale nadaje się do zmywania oczu, nie podrażnia
    - po jego użyciu moja skóra jest gładka i jakby "jaśniejsza", ale bez rewelacji oczywiście
    - nie zauważyłam efektu "zatkania"
    - bardzo przyjemny zapach

minusy:
    - cena jak to w przypadku svr zazwyczaj (ale są promocje w superpharm)

Używam tego produktu od: tygodnia

Chcesz pochwalić Paczers za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 505 raz(y)
  • Przyjazna, przyjemna, przyszlosciowa woda
  • Woda jest dosyc przyjemna w uzyciu. Jak na produkt do demakijazu daje sobie calkiem niezle rade, choc nie zalecam zmywania nia makijazu oczu zlozonego z bazy, cieni, eyelinera i tuszu. Ten zestaw jest dla niej zdecydowanie zbyt mocny i woda czesciowo sie go pozbedzie, ale bedzie to raczej pobiezny demakijaz. Resztki kosmetykow zostana rozmazane i beda trwaly na skorze az do uzycia czegos skuteczniejszego.

Przy demakijazu twarzy daje sobie rade o wiele lepiej, ale nalezy w tym celu uzyc wielu wacikow, wiec ekonomiczniej wyjdzie uzycie jakiegos zelu czy pianki do demakijazu.
    Nie mowiac juz o tym, ze zmywanie kosmetykow sama woda pozwoli na zuzycie pollitrowej butelki w 2 tygodnie, a tania nie jest.

Bardzo lubie przecierac nia jednak twarz po demakijazu, aby sie upewnic, ze skora przed nocnym wypoczynkiem, jest calkowicie czysta.

Jest niezwykle delikatna dla oczu, nie podraznia ich, nawet jak sie do nich dostanie. Nadaje sie dla cery wrazliwej. Pachnie delikatnie, nienachalnie. Idealnie domywa resztki podklasu, tuszu do rzes czy kredki do oczu.

Butelka jest spora, ale wygodna w uzyciu domowym. Zabierac jej w podroz zdecydowanie nie polecam z uwagi na rozmiar.

Podsumowujac:
    + zmywa makijaz twarzy, acz zuzyc nalezy wiele wacikow i sporo samej wody
    + nie podraznia
    + nie pozostawia na skorze tlustej powloki
    + ma delikatny, nienachalny zapach
    + jest dosyc wydajna
    + ma poreczne opakowanie

- nie zmywa makijazu oczu ani kosmetykow wodoodpornych (a producent to obiecuje)

Mimo tego jest jedna z lepszych, wiec z pewnoscia kupie w przyszlosci ponownie.

Używam tego produktu od: 3 miesiecy
    Ilość zużytych opakowań: 1 cale 500ml

Chcesz pochwalić MdM za czytelną i pomocną recenzję?
  • Podraznia
  • Dotychczas uzywalam Vichy, Purete Thermale, Preparat do demakijażu 3 w 1 ale ze wzgledu na cene postanowilam poszukac kosmetyku do demakijazu, ktory bylby porownywalny aczkolwiek w korzystniejszej cenie. Pani w aptece polecila mi ten produkt. Niestety pomimo, ze nie mam skory wrazliwej to plyn powoduje u mnie podraznienia.

Pomimo tego ze usuwam makijaz delikatnie to pierwszy raz w zyciu mam starta skore ponad linia rzes i kilka razy pojawily sie zaczerwienienia oraz babelki. Nie uzywam cieni, nie zmianialam tuszu do rzes etc. wiec moim zdaniem to ewidencje kwestia wody do demakijazu. Czasami jest tak, ze kilka dni nie moge sie malowac bo skora jest tak podrazniona, ze wiem, iz nie bylabym w stanie zmyc ewentualnego tuszu do rzes.

Drugi duzy minus za to, ze Vichy przyzwyczail mnie do tego ze tusz z rzes moge zmyc jednym wacikiem i wszystko ladnie schodzi, nie rozmazuje sie etc. Z SVR musze uzyc czasami 3 wacikow a i tak wszystko sie rozmazuje i mam oczy jak panda

W moim przypadku kosmetyk sie nie sprawdzil, napewno go juz nie kupie. Opakowanie ktore mam raczej komus sprezentuje, moze sie sprawdzi u kolezanki i nie podrazni jej oczu. Probowalam dwa miesiace i niestety efekt jest taki, ze wracam do sprawdzonego poprzednika.

Używam tego produktu od: 2 miesiace
    Ilość zużytych opakowań: pierwsze, w trakcie

Chcesz pochwalić judith8 za czytelną i pomocną recenzję?
  • mój KWC
  • Jak dla mnie idealny! Mam cerę wrażliwą,skłonną do przesuszania, naczynkową z pojawiającymi się wągrami. Po ciązy nie mogłam doprowadzić twarzy do porządku. Wszystkie kosmetyki zapychały mi pory lub wysuszały.
    Pani w aptece zaproponowała mi tą właśnie wodę. Zrezygnowana kupiłam w promocyjnej cenie.
    Pierwsze użycie: wow nie piecze i nie wysusza, skóra jest po nim świeża i czysta.
    Kolejne użycia: szok, wągry bledną, zaskórniki sie zmniejszają, a skóra cały czas przyjemnie nawilżona.

Teraz trzymam się tego produktu wiernie od pół roku i nie zamienię na żaden inny!

Ilość zużytych opakowań: 3 opakowania

Chcesz pochwalić kaorlak za czytelną i pomocną recenzję?
  • nieporozumienie
  • Chociaż mam swój ukochany płyn micelarny - Biodermę Sensibio, to uwielbiam testować inne.
    Tę, podobnie jak większość, kupiłam na promocji za niewiele ponad 20zł.

Chociaż odkąd go otworzyłam, nie mogę znieść zapachu, jest zbyt silny i zbyt brzydki, to najgorsze jest dla mnie to, że podrażnia! I to moją skórę, wcale nieskłonna do tego typu niespodzianek. Za każdym razem, gdy przetrę nim buzię, czuję nieprzyjemne mrowienie i jakby lekkie pieczenie. Nie pozostawia rumienia, ale ja czuję, że coś jest nie tak. Zamiast czuć się świeżo, czysto, mam przewrażliwioną twarz, czuję sie podobnie jak po złuszczaniu. A to jest przecież dla skóry wrażliwej!!
    Myślałam, że to może przez płatki kosmetyczne, bo akurat też trafiły mi się takie \'ostre\', ale z innymi jest to samo, więc definitywnie z Provegolem coś nie gra. Tak sobie myślę, że to może ten \'delikatny\' zapach jakoś mnie uczula...

Co do zmywania makijażu, nie jest najgorzej, oczy na 2 z plusem, i to nie wodoodporny make-up, a dzienny, nie umywa się do Biodermy, zawsze zostawia jakieś resztki kosmetyków, i muszę trzeć oko.
    Najgorsze jest jednak to jak on szczypie mnie w oczy, coś potwornego, co nigdy wcześniej chyba mi się nie zdarzyło.. Koszmar!
    Z wodoodpornym eylinerem w ogóle sobie nie radzi...

Jedyny plus to ładne opakowanie i kolorystyka.

Na całe szczęście została mi jakaś 1/3 butelki, skończę, bo szkoda wyrzucić, ale na pewno nie wrócę.Używam tego produktu od: lata 2012Ilość zużytych opakowań: końcówka pierwszego

Chcesz pochwalić wrola1 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Średni...
  • Ja mam bardzo mieszane uczucia względem tego kosmetyku...
    Czytając wcześniejsze opinie wydaje mi się, że używam zupełnie innego...
    Wg mnie płyn zupełnie nie radzi sobie z demakijażem oczu (po wieczornym demakijażu na drugi dzień rano widzę zmazany tusz pod oczami). Poza tym bez szału. Nie jest zły - radzi sobie ze zmyciem pozostałości cieni czy podkładu.
    Nie podrażnia, nie wysusza cery, ale nie zauważyłam też wybitnej pielęgnacji.
    Będę szukać dalej....

Ilość zużytych opakowań: 1 duże

Chcesz pochwalić monia002 za czytelną i pomocną recenzję?
  • dobry, ale drogi
  • Od lat jestem zwolenniczką płynów micelarnych i próbuję wszystkie na jakie trafię. Tego zakupiłam na promocji w SP. Dobry dla wrażliwców.

Plusy:
    -pojemne, praktyczne opakowanie
    -ładny zapach
    -dobrze zmywa makijaż i twarzy i oczu
    -nie podrażnia cery
    - nie zawiera parabenów, mydła, alkoholu

Minusy:
    -cena

Dobry produkt, ale cena już nie bardzo. Za normalną cenę wolę Biodermę, ale w promocji czemu nie, warto wypróbować.

Ilość zużytych opakowań: 1 szt.

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić aniyam za czytelną i pomocną recenzję?
  • W promocji można wypróbować
  • Kupiłam w promocji, bo chciałam wypóbować jakiś lepszy, droższy płyn. Moje wrażenia:

- nie różni się niczym od tańszych płynów micelarnych

- ładnie pachnie, ziołowo

- mojej cery nie podrażnia ani nie uczula

- dość dobrze zmywa makijaż, również tusz do rzęs, choć i tak trzeba zużyć kilka wacików

- wygodna i estetyczna buteleczka

Co mi się w nim nie podoba:

- zostawia lepką warstwę na twarzy bez względu na to, czy użyję go więcej, czy w minimalnych ilościach. Nie wiem, czy potem nakładać krem, czy ten płyn już pozostawia taką warstwę ochronną, że kremu już nie potrzeba?
    Zwykle musiałam przemyć po nim twarz wodą, żeby się nie lepiła, lub szłam spać z lepiącą twarzą

- jakiegoś wybitnego działania pielęgnującego nie zauważyłam, a stosowałam go systematycznie kilka miesięcy

Ogólnie - do zmywania oczu dobry, do twarzy i szyi nie za bardzo.

Używam tego produktu od: kilka miesięcy
    Ilość zużytych opakowań: jedno całe

Chcesz pochwalić anna996 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Jeden z lepszych.
  • Do moich ulubionych miceli należą te z biodermy: hydrabio - genialny, i sensibio - już nie tak dobry, ale tańszy, dlatego to on zazwyczaj gości u mnie w łazience
    SVR wpadł w moje ręce przypadkiem w promocji SP i nie żałuję.
    Na początku przeszkadzał mi jego intensywny nagietkowy zapach, ale szczerze mówiąc już się do niego przyzwyczaiłam i teraz nawet nie zwracam na niego uwagi.
    Co do samego działania, to ja zauważam tylko plusy. Świetnie radzi sobie z oczyszczaniem twarzy, mi wystarczą 2 płatki i buzia jest idealnie czysta.
    Jeśli chodzi o demakijaż oczu to ja osobiście wolę płyny do tego przeznaczone, ale ten też sobie radzi na tyle dobrze, że zmywa wszystko bez zbędnego tarcia powiek. Nie tak dobrze jak hydrabio, ale wystarczająco dobrze. Nie wiem natomiast jak jest w przypadku makijażu wodoodpornego, bo nie używam tego typu kosmetyków.
    Poza tym micel jest bardzo delikatny, nic a nic nie podrażnia. Skóra po jego użyciu nie jest wysuszona ani ściągnięta.
    Jeśli miałabym go porównać do moich ulubieńców, to bardziej mi przypomina hydrabio niż sensi. Nie zostawia wrażenia takiej idealnej czystości na skórze jak różowa bioderma, co nie oznacza, że nie oczyszcza równie dokładnie. Ogólnie ten micel będzie bardziej odpowiedni do cery normalnej i suchej, podczas gdy sensibio jest świetnym rozwiązaniem dla mieszanej i tłustej. Jeśli natomiast miałabym go porównać z preparatami z niższej półki (dax, aa) to SVR bije je na głowę. Przy długofalowym używaniu widać, że przy użyciu miceli aptecznych cera jest dobrze oczyszczona i promienna, a przy stosowaniu drogeryjnych specyfików zawsze było jakieś "ale". Choć wiadomo to wszystko sprawa indywidualna.
    Tak czy inaczej micel SVR jest wart wypróbowania.
    Jeśli uda mi się znowu trafić na promocję, to z pewnością ponownie zagości u mnie w łazience

Chcesz pochwalić Czarny Kocur za czytelną i pomocną recenzję?
  • Ale jako zmywacz makijazu oczu, nie twarzy
  • Od lat jestem wierna Sensibio Biodermy, ale postanowilam kupic specjlany micel do zmywania tuszu, kredki czy eyelinera, bo mam dosc tlustych dwufaz (nawet Lancome, ktora rowniez stosuje od lat, czasem zdradzajac z innymi firmami). W mojej ukochanej aptece doradzona mi ten Provegol, ktory rzekomo mial sie rozprawiac z wodoodpornym makijazem. Pisze "rzekomo", bo jakos w to nie wierze - z normalnym sie ladnie rozprawia, dwa waciki i po sprawie, ale z wodoodoporna kredka Diora juz nie - nastepnego dnia sa jej resztki pod oczami.
    Jednak jestem bardzo zadowolona, wreszcie mam szybko zmyty makijaz oczu, bez tlustej warstwy i sciagniecia.
    Jednak nie zastapi jesli chodzi o zmywanie twarzy Biodermy, ktora jest lagodniejsza - z powodu przewleklego stresu (rozwod, powrot do Francji) moja cera znow sie stala bardzo atopowa i w ogole nie uzywam do jej mycia wody, bo reaguje histerycznie, tylko miceli.
    I micel SVR jednak troche podraznia, w kazdym razie - na pewno nie koi.
    Takze pozostal moim prawie KWC jako zmywacz oczu, twarzy jest nadal Bioderma. Prawie, bo czasem szczypia mnie oczy.
    Aha, ma bardzo intensywny nagietkowy zapach - mi bardzo sie podoba, ale mysle, ze stad ten brak lagodzenia skory.

Używam tego produktu od: jakos z poltora miesiaca

Chcesz pochwalić Pintalabios za czytelną i pomocną recenzję?
  • moje odkrycie )
  • Woda SVR jest po prostu genialna. Super zmywa makijaż nawet oczu. cudownie nawilża tak jak po kremie. Mam wrażenie , że ta woda lepiej pielęgnuje niż nie jeden preparat. Jest bardzo delikatna, do wrazliwej skóry . Ma piękny , apteczny ( nagietkowo - ziołowy ) zapach. Piękne, poręczne opakowanie. Cena jest wysoka , ale ja go nabyłam w promocji za 25 zł. Posiada dobry skład np; alantoina, nagietek, gliceryna.

Ilość zużytych opakowań: 1 butelka 250 ml

Chcesz pochwalić queenofwinter za czytelną i pomocną recenzję?
  • Żadna rewelacja...
  • Trudno mi go opisać, ponieważ nie zdziałał żadnych rewelacji to znaczy zmywa makijaż, ale nie w znacznym stopniu. Ma duże problemy ze zmyciem tuszu z rzęs. Skórę twarzy też oczyszcza, ale nie tak jakbym chciała. . Trochę podrażnia moją skórę, mimo ze jest ona przeznaczona dla osób z wrażliwą cerą. Jednym słowem: przeciętniak. Na szczęście kupiłam go na promocji w Super-Pharm za 20 zł i na pewno nie dałabym za niego 38 zł.

Używam tego produktu od: ...
    Ilość zużytych opakowań: skończone 1 opakowanie

Chcesz pochwalić dariettka za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 1208 raz(y)
  • Idealny dla suchych cer
  • Jeden z moich pierwszych miceli jakie miałam, pozniej poznałam micele Avene, Bioderma, La Roche Posay, Vichy, Dax,

+ ładnie oczyszcza
    + przyjemny zapach nagietka
    + nie podrażnia
    + nie uczula
    + bez parabenów i konserwantów
    + dobrze oczyszcza nawet makijaz ( ja nie mialam problemów)
    + nie narusza płaszcza hydrolipidowego skóry
    + fizjologiczne pH

+/- średnio radzi sobie z wodoodpornym makijazem oczu
    +/- pozostawia lepką warstwę na skórze
    +/- cena
    +/- zapach dla niektórych moze byc zbyt intensywny, a to rzadko spotykane u miceli
    +/- średnio wydajny( z uwagi na problemy z niektórymi tuszami)

Podsumowując- Bardzo przyjemny i miły w uzyciu. Ja osobiscie go bardzo polubiłam, wg mnie jest porównywalny do micela Dax, aczkolwiek jest łagodniejszy i droższy. Niestety juz do niego nie wróciłam z uwagi na koszty. Nie nalezy do najgorszych, wg mnie plasuje się na piątym miejscu ex equo z Dax zaraz po Vichy.
    Warto jednak sprobować, gdyż kazda skóra ma inne potrzeby.
    Provegol jest przeznaczony do cery suchej, zatem owa wartwa po uzyciu dla tych osób zapewne bedzie zbawieniem a nie dyskomfortem jak w pzypadku cer mieszanych.

Polecam.Używam tego produktu od: 4 latIlość zużytych opakowań: 1x200ml

_____________________________________________________________
    Kopiowanie i używanie do innych celów bez pisemnej zgody redakcji zabronione.

Chcesz pochwalić Ajiv za czytelną i pomocną recenzję?
  • szczerze odradzam
  • Już dawno miałam ochotę przetestować ten płyn, ale zawsze kupowałam inny. W końcu jednak przyszła promocja w SP i za 250ml dałam niecałe 20zł.
    Przetestowałam masę produktów tego typu, więc mam duże porównanie. I od razu mogę wymienić wady-niewydajny, pozostawia lepką skórę, ma intensywny zapach, średnio zmywa makijaż(szczególnie z oczu).Obecnie maluje się rzadko, ale mimo to ten płyn mi szybko schodzi. Czasem mam wrażenie, że demakijaż przy jego użyciu to pomyłka. Nie podrażnia mojej cery ani oczu ale co z tego skoro do zmycia makijażu z twarzy zużywam bardzo dużej ilości wacików. Gdybym codziennie się malowała, to podejrzewam, że po 2 tyg po płynie nie byłoby śladu. A to trochę za drogi wydatek zużywać 500ml za miesiąc. Zwłaszcza, że mojego ulubionego Vichy używam prawie 2 miesiące(butelki 400ml). Po zastosowaniu tego płynu odczuwam pewien dyskomfort. Przyzwyczaiłam się do schłodzenia skóry, odświeżenia jej, a ten płyn pozostawia tylko to uczucie lepkości na skórze. Dobrze chociaż, że po nałożeniu kremu to uczucie znika. Więcej nie kupie tego kosmetyku bo znam lepsze micele w podobnej cenie a o dużo lepszych właściwościach.

Używam tego produktu od: kilka tygodni
    Ilość zużytych opakowań: kończę 1-jedyne

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić SandraBullock za czytelną i pomocną recenzję?
  • gdzieś w połowie drogi
  • To mój pierwszy płyn micelarny, kupiłam w promocji w Super pharmie, żle zmywa oczy, trzeba trzeć! Potrzebuję 2,3 wacików, by zmyć cały makijaż.
    Plusy:
    -lubię moją skórę po nim

Używam tego produktu od: 1 miesiąc

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić ochun za czytelną i pomocną recenzję?
  • średniak
  • Średniak i tyle. Zachwytów brak.

Minusy:
    - nie radzi sobie ze zmywaniem tuszu do rzęs
    - zmywania podkładu wymaga użycia sporej ilości płynu (wg mnie jest zbyt "wodnisty")
    - pozostawia lepki film na skórze
    - ma dziwny zapach

Plusy:
    + nie uczula
    + bez parabenów

Ilość zużytych opakowań: 1 butelka

Chcesz pochwalić Truska77 za czytelną i pomocną recenzję?
  • średni
  • - słabo zmywa makijaż( w moim wypadku tusz)
    - ma straszny ostry zapach!!( i to ma być produkt do skóry wrażliwej???)
    - nie widzę po nim, żadnej poprawy stanu skóry.

Wcześniej używałam micela Avene i ten rozpuszczał każdy tusz i pięknie zmywał makijaż, skóra wyglądała po nim pięknie.

Zużyje z obowiązku. Nigdy więcej!

Chcesz pochwalić kimiki za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 2 raz(y)
  • beznadzieja
  • Zdecydowanie najgorszy płyn micelarny z jakim miałam do czynienia.
    1. On nie myje dokładnie! Zostawia całą masę makijażu na twarzy. Zrobiłam kiedyś eksperyment i po jego użyciu przetarłam dodatkowo twarz płynem różowym Biodermy -oczywiście ten drugi wychwycił niedomyłki podkładu, którego SVR wogóle nie zauważył.
    2. Nie radzi sobie z demakijażem oczu - nawet z super ( jak dla mnie) łatwo - zmywalną maskarą High Impact Clinique. Można moczyć waciki i namaczać albo i trzeć a i tak maskara zostaje na rzęsach
    3. Zostawia twarz, czy ja wiem lepką? Mało przyjemne uczucie.

Używam tego produktu od: kupiłam z rok temu jedną butelkę
    Ilość zużytych opakowań: 1/2 resztę wyrzuciłam

Chcesz pochwalić fi za czytelną i pomocną recenzję?
  • średni
  • Rsczej nie kupię ponownie. Skusiłam się pod wpływem promocji, a zwykle używam Biodermy. Niestety na minus:
    - dziwny zapach, wolę bezzapachowe płyny
    - pozostawia film na twarzy
    - goprzej usuwa makijaż z oczu

Używam tego produktu od: 3 tygodnie
    Ilość zużytych opakowań:

Chcesz pochwalić inecita za czytelną i pomocną recenzję?