GlaxoSmithKline, Dermosan (krem tłusty do pielęgnacji twarzy i całego ciała)

Powiększ GlaxoSmithKline, Dermosan (krem tłusty do pielęgnacji twarzy i całego ciała)

Zgłaszająca osoba: iceflower

Dermosan krem tłusty do pielęgnacji twarzy i całego ciała odżywia i wzmacnia skórę osłabioną, hamuje proces jej wysuszania, chroni również przed wiatrem i mrozem. Zawiera witaminy A i E niezbędne do prawidłowego wzrostu i rozwoju naskórka oraz zapobiegające jego nadmiernemu rogowaceniu. Specjalnie dobrane składniki umożliwiają natłuszczanie i odżywianie wysuszonej i zmęczonej skóry oraz regenerację naskórka. Obecna w kremie gliceryna działa nawilżająco i zmiękczająco. Skóra staje się aksamitna i miękka w dotyku. DERMOSAN krem polecany jest do pielęgnacji twarzy i całego ciała, zwłaszcza dla osób, u których naskórek ma skłonność do rogowacenia i łuszczenia się.
Testowany dermatologicznie - może być stosowany przez osoby ze skłonnością do alergii. Wysoka zawartość składników aktywnych. Farmaceutyczny standard. Nie testowany na zwierzętach.

Skład: Petrolatum, Water, Sorbitan Sesquioleate, Beeswax, Glycerin, Parfum, Polysorbate 80, Tocopheryl Acetate, Retinyl Palmitate, 2-Bromo-2-Nitropropane-l,3-Diol, BHA.

Cena: ok. 8zł/ 40g

• fajny ale nie do regularnego stosowania
  • Krem swietnie radzi sobie z podrazniona i sucha skora. Mocno wygladza i zmiekcza skore, dobrze natluszcza. Stosuje go tylko na noc i tylko przy przesuszonej skorze i w tych sytuacjach sprawdza sie znakomicie. Krem jednak jest gesty i ciezki i jak dla mnie pod makijaz ani na dzien nie nadaje sie zupelnie. Natomiast jako ratunek jest idealny. Opakowanie wygodne, miekki plastik, nie ma problemu z zuzyciem produktu do konca. Cena bardzo ok.

Używam tego produktu od: 2 miesiace

Chcesz pochwalić aquafresca za czytelną i pomocną recenzję?
  • Taak !
  • Dermosan krem tłusty do pielęgnacji twarzy i całego ciała odżywia i wzmacnia skórę osłabioną.
    *Nie wysusza skóry,
    * idealnie nawilża
    *tłusty,
    *tani około 8zł
    *odżywia skórę,
    *dobrze się rozprowadza po ciele

Używam tego produktu od: rok
    Ilość zużytych opakowań: 2 40g

Chcesz pochwalić Weronika_S za czytelną i pomocną recenzję?
  • klasyk
  • Krem klasyk. Niezawodny w zimie, gdy skóra jest narażona na podrażnienia. Krem nie nadaje się pod makijaż,nie nakładam go także na dzień,ponieważ zostawia tłustą powłokę,jednak nie przeszkadza mi to.
    Krem jest dosyć ciężki,jednak nie zapycha,co jest da mnie bardzo ważne ponieważ mam skórę problematyczną. Nadaje się także do rąk,czy innych części ciała.Duży plus za nie testowanie na zwierzętach.
    Jednym słowem-niezastąpiony.

Używam tego produktu od: kilku lat
    Ilość zużytych opakowań: dużo

Chcesz pochwalić pewnaKa za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 2 raz(y)
  • do zadań specjalnych
  • Wspaniały krem, stosuję go okazjonalnie, ale właśnie znowu się z nim przeprosiłam z powodu wyjątkowo przesuszonej i zmęczonej skóry (mimo końca lata!). Kiedyś wypróbowałam półtłusty, ale nie odpowiadał mi tak jak ten.
    Mam suchą, naczynkową skórę i ten krem nie raz ratował mnie z opresji zimą. Można stosować go też jako krem ochronny np. dla dzieci lub na dłonie, nie uczula i dość dobrze się wchłania jak na taki preparat. Nie nadaje się na dzień, a tym bardziej pod makijaż, lepiej używać go jako kompresu/maski.
    Stosuję go jak kurację- kilka razy smaruję twarz porządną warstwą na noc, dopóki skóra nie wróci do dobrej kondycji. Często używam zamiast pomadki do spierzchniętych ust- zawsze działa.Używam tego produktu od: kilku latIlość zużytych opakowań: kilka

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić deemk za czytelną i pomocną recenzję?
  • Z nami od lat
  • Doskonale nawilża, nie uczula, znakomicie sprawdza się przy wysuszonej skórze. Używamy tego kosmetyku od kilku lat w zasadzie używa go cała moja rodzina. Odkryła go moja mama i tak już został u nas w domu. Ogromnym plusem jest jego niska cena. Kupuję regularnie, co kilka miesięcy.

Chcesz pochwalić jola555121 za czytelną i pomocną recenzję?
  • zimowy niezbędnik malucha
  • Sama nigdy nie odważyłabym się nałożyć tego produktu na twarz ale dla mojego synka na zimę działa jak opatrunek. Jak widzi tubkę to mówi: „tłusty kremik jak pasta” (by Jerzyk, 2 latka 7 miesięcy). Zabezpiecza delikatną skórę przed mrozem i jego szkodliwym działaniem. Łagodzi podrażnienia w sposób błyskawiczny. Jest niezwykle wydajny, prawie bezzapachowy a plastikowe elastyczne opakowanie pozwala zużyć go do końca. Polecam wszystkim mamom.

Ilość zużytych opakowań: w trakcie pierwszego opakowania

Chcesz pochwalić letniarosa za czytelną i pomocną recenzję?
  • nic specjalnego
  • Myślałam, że będzie lepszy, tym bardziej, że polecił mi go dermatolog.
    Nic w sumie nie robi, do twarzy za ciężki, a do ciala- ot, zwykły krem..zużyłam go, ale beż żadnych rewelacji-wolę krem nivea

Używam tego produktu od: z rok temu

Chcesz pochwalić lolkafasolka za czytelną i pomocną recenzję?
  • Stary dobry DERMOSAN
  • Świetny preparat na przesuszoną, podrażnioną i łuszczącą się skórę, łagodzi, nawilża, natłuszcza, wygładza i przywraca równowagę. Ostatnio stosowałam go głównie na twarz i w tym wypadku nadaje się raczej na krótkotrwałe kuracje lub wyłącznie na noc, bo jednak straszny z niego "tłuścioch" i długotrwała aplikacja na dzień może skutkować mocnym świeceniem i utratą makijażu, a tego nie lubimy. Wprawdzie mimo tej tłustości nie zapycha porów i nie powoduje wysypu niespodzianek (prawdopodobnie jest to zasługa BHA w składzie), ale jednak po dłuższym stosowaniu nastepuje przesyt- przynajmniej u mnie i twarz zaczyna się świecić. Warto go wtedy odstawić i zastąpić lżejszym preparatem.
    Świetnie też sprawdzi się na dłonie, czy miejscowe przesuszenia i podrażnienia na skórze całego ciała.
    Dla mnie wśród preparatów do reanimacji skóry nr 2 po Retimaxie, który od kiedy go odkryłam, skaradł moje serce i nie ma sobie równych. Dermosan musiał ustąpić, ale to ciągle miejsce na podium i naprawdę jest świetny, no i swoim zapachem przywołuje najlepsze wspomnienia z dzieicństwa i wakacji spędzanych nad polskim morzem...

Chcesz pochwalić IInezka za czytelną i pomocną recenzję?
  • Niezasąpiony
  • Jestem posiadaczką cery bardzo suchej z tedencją do rozszerzonych naczynek ( naczynka "dokuczają" tylko na policzkach) Bardzo długo szukałam kremu, który intensywnie nawilży i odżywi moją skórę. Dermosan odkryłam bardzo dawno temu, i od tamtej pory nie znalazłam godnego zastępcy. Używam go przez cały rok.

Plusy:

- intensywnie nawilża, skóra jest miękka i gładka;
    - świetnie łagodzi wszelkie podrażnienia skóry spowodowane złymi warunkami atmosferycznymi, tj. zimny wiatr, mróz, poparzenia słoneczne;
    - nie zatyka porów;

Minusy:
    - jest bardzo tłusty, więc nie można go stosować pod makijaż.

Gdy moja skóra naprawdę jest bardzo podrażniona, robię sobie z niego maseczkę na twarzy i po takiej kuracji skóra jest jak nowo narodzona. Używam tego produktu od: zawszeIlość zużytych opakowań: bardzo dużo

Chcesz pochwalić Brandy Alexander za czytelną i pomocną recenzję?
  • Warto go kupić
  • Bardzo dobry krem dla suchej, podrażnionej skóry, która potrzebuje natłuszczenia i nawilżenia. Ja nie używam go do twarzy, lecz do dłoni lub czasem innych części ciała, gdy tego potrzebują, ale osoby w mojej rodzinie z powodzeniem aplikują go na twarz i bardzo sobie chwalą. Myślę, że jest idealny na wszelakie mrozy, wiatry i inne katastrofy

Używam tego produktu od: kilku lat
    Ilość zużytych opakowań: kilka (wspólnie z rodziną)

Chcesz pochwalić insomne za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bardzo dobry krem
  • Zaczęłam używać tego kremu w czasie tegorocznej zimy, która zgotowała syberyjskie mrozy.
    Dermosan sprawdzał się znakomicie.
    Lubię jego przyjemny zapach, jest w wygodnej tubce, można go bez problemu zużyć do samego końca.
    Łatwo dostępny, w dość przystępnej cenie.

Obecnie, mimo że mamy już wiosnę, nadal go używam.
    Już nie na twarz, ale do pielęgnacji skóry dłoni, bo dobrze odżywia i natłuszcza. Jako, że jest gęsty i treściwy, stosuję go na noc.

Odejmuję pół gwiazdki za nieco zbyt gęstą konsystencję, przez co tępo rozprowadza się na skórze i bardzo długo wchłania, pozostawiając lepki film. Mój narzeczony tego nie lubi, gdy mnie całuje i nie dziwię mu się :P Ale ochrona przed mrozem - znakomita, dlatego będę mu wierna.

Używam tego produktu od: 2011 r.

Ilość zużytych opakowań: 4 całe opakowania

Chcesz pochwalić Pjerniczek za czytelną i pomocną recenzję?
  • Do ciała tak do twarzy nie
  • Zacznę od tego że ja tych kremów nie kupuję , mondż dostaje je w pracy i przynosi do domu .
    Krem jest wsadzony w tubę , tłusty, zapach jak dla mnie neutralny , wydajny , co do ceny się nie wypowiem.
    Osobiście stosuje go na wysuszone partie ciała i tu spisuję się dobrze , jako maseczka do stóp lub do rąk .
    Co do nakładania go na twarz koszmar przede wszystkim się nie wchłania , jak go nałożymy na twarz rano tyle samo zmyjemy wieczorem , co za tym idzie nie nawilża odpowiednio skóry, ochrona przed słońcem no to chyba tylko na wiarę . Krem niestety strasznie zapycha jak i mnie tak i moją córę która ma jeszcze młodziutką cerę. Nie mogę tu podać ani jednego plusa bo nie dostrzegłam żadnych . Z całą pewnością nie zakupiłabym ponownie tego kremu ani nie poleciłabym nikomu do pielęgnacji buziulki , jednak jak wspomniałam są to poniekąd gratisy znalazłam inne zastosowanie

Używam tego produktu od: dorywczo
    Ilość zużytych opakowań: kilkanaście

Chcesz pochwalić Madziaczek32 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Do zadań specjalnych
  • Krem faktycznie jest bardzo tłusty, ale dzięki temu doskonale sprawdza się w sytuacjach alarmowych typu bardzo przesuszona cera, usta, stopy czy dłonie. Często używam go też zimą na strategiczne miejsca - nos, usta. Towarzyszy mi od lat, zresztą tak jak krem Bambino, i z pewnością do tych obu produktów będę naprzemiennie powracać.

Używam tego produktu od: Lat
    Ilość zużytych opakowań: Wiele

Chcesz pochwalić mademoiselle_isu za czytelną i pomocną recenzję?
  • rewelacja!!!
  • Dermosan towarzyszy mi od dzieciństwa i nie potrafię się bez niego obejść.
    + jest to jedyny kosmetyk który radzi sobie z moimi spierzchniętymi ustami, wszystkie pomadki i balsamy do ust mogą się przy nim schować

+ doskonale radzi sobie z przesuszoną skórą, np. stóp

+niezastąpiony po nadmiernym opalaniu, wprawdzie pozostawia tłustą warstwę, ale przy spalonej słońcem skórze to mały problem

Ogółem jedne z moich najlepszych kosmetycznych przyjaciół

Używam tego produktu od: jakichś 18 lat
    Ilość zużytych opakowań: bardzo duża ilość

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić verity00 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bardzo dobry
  • Używałam tego kremu w czasach dzieciństwa, mama smarowała nim nasze twarzyczki, kiedy z siostrą szłyśmy na sanki Zapach jest takim powrotem do tamtych dni

Intensywnie nawilża i regeneruje podrażnioną i przesuszoną skórę. Mam tłustą cerę, a mimo to go uwielbiam, ale używam na noc, bo bardzo się świeci.
    Jeśli jest duży mróz, to nakładam dermosan, czekam chwilkę aż się wchłonie, a później resztkę zbieram wacikiem i nakładam podkład. Nie wiem jak to się dzieje, ale ceraz nie przetłuszcza się przez to bardziej a pory stają się mniej widoczne.
    Na mróz jest po prostu idealny, w ogóle nie czuć zimna na twarzy.

Teraz używam mydła siarkowego, które jest świetne na wypryski ale bardzo wysusza skórę, a dermosan intensywnie ją odżywia, więc z niczego nie muszę rezygnować

Zimą używam też na całe ciało, bo skóra jest bardzo wysuszona od ogrzewania.

troszkę denerwujące jest uczucie lepkości (w dzieciństwie też tego nie lubiłam), dlatego nie stosuję go często na dzień.

Używam tego produktu od: kilku lat z przerwami
    Ilość zużytych opakowań: sporo

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić ewelcia sroczka za czytelną i pomocną recenzję?
  • uwielbiam!
  • Używam tego kremu od lat, zawsze w sezonie grzewczym
    Jest idealny do suchej, delikatnej skóry.
    Dobrze natłuszcza, odżywia i zmiękcza. Nie powoduje podrażnień ani alergii.
    Cudo!
    Do zapachu się przyzwyczaiłam i uważam że jest całkiem przyjemny

Chcesz pochwalić veruschka89 za czytelną i pomocną recenzję?
  • super krem
  • Sprawdził się dla mnie i męża jako rewelacyjny krem pod oczy. Ale tylko na noc, ponieważ jest za tłusty na dzień i skóra się bardzo świeci.
    Skóra pod oczami jest gładka i nawilżona i taka rozświetlona.

Używam go jeszcze czasami do rąk i paznokci, wystarczy kilka razy w tygodniu - działa jak maska na dłonie -są nawilżone i gładkie.Używam tego produktu od: od 1 miesiącaIlość zużytych opakowań: 1 40g

Chcesz pochwalić Kassiz za czytelną i pomocną recenzję?
  • jestem na nie
  • Kupiłam go po przeczytaniu wielu pozytywnych recenzji na wizażu, bardzo się jednak rozczarowałam.
    Krem jest niesamowitym zapychaczem, nie wchłania się, a przynajmniej w jakimś sensownym tempie się nie wchłania(nie wiem, może gdybym czekała jakieś dwa lata, to by się wchłonął...).
    Ni nawilża.
    Jego zadaniem jest przede wszystkim ochrona skóry przed słońcem, itp.- skóra po nałożeniu jest wiotka, nieprzyjemna, czuję się jakbym miała na twarzy maskę smalcu.
    Nie polecam, a mam suchą skórę, więc nie wiem, jak musi działać ten tłuścioch na normalną lub tłustą cerę. Dodam, że nie mam nic przeciwko tłustym kremom, ale dermosan jest po prostu gorszy niż smalec...
    nie polecam

Używam tego produktu od:1miesiąc

Chcesz pochwalić preetamsingh za czytelną i pomocną recenzję?
  • Rewelacyjny
  • Dermosanu używam już od.. hmm.. sama nie wiem ilu lat. Wydaje się, że towarzyszył mi całe życie W zimie smaruję nim twarz, w lecie również - świetnie łagodzi poparzenia słoneczne. Jednak najbardziej lubię używać go na spierzchnięte wargi i suche łokcie. Idealnie nawilża, skóra jest miękka i gładka. Jedynym minusem może być zapach (moich współdomowników doprowadza do szału), jednak mi przypadł do gustu (może to kwestia przyzwyczajenia?).
    Jak dla mnie KWC!

Używam tego produktu od: kilkunastu lat
    Ilość zużytych opakowań: cała masa

Chcesz pochwalić Ayashii za czytelną i pomocną recenzję?
  • bardzo mi pomógł
  • Trafiłam na ten krem zupełnie przypadkiem i na początku sceptycznie podchodziłam do jego skuteczności jednak mile się zaskoczyłam
    Mam cerę mieszaną, skóra na moim nosie bardzo się łuszczy i dopiero ten krem naprawdę mi pomógł. Dodatkowo używam go do stóp. Zawsze miałam bardzo brzydkie, łuszczące się i zniszczone pięty nie pomagały kremy zmiękczające do stóp, peelingi, ani inne specyfiki... ale kiedy użyłam Dermosanu (po wcześniejszym użyciu tarki do stóp oczywiście) po prostu wpadłam w zachwyt od razu pomogło! pięty wyglądają po nim cudownie, są gładkie, nawilżone i przede wszystkim nie widać brzydkich łuszczeń ani przebarwień! Efekt utrzymuje się 2-3 dni, potem zabieg z tarką i kremem muszę powtórzyć, ale im dłużej go stosuję tym skórę mam bardziej miękką i odżywioną.

Działanie, które zauważyłam u siebie:
    - intensywnie nawilża
    - likwiduje "odstające" skórki
    - dodaje skórze blasku
    - nie zatyka porów!

Do tego ładnie pachnie, ma przyjemną konsystencję (chociaż bardzo tłustą), jest naprawdę bardzo wydajny i wystarczy zastosować go raz lub dwa razy i już widać efekty
    Oczywiście cena to też jego wielki atut.

Używam tego produktu od: około 3 miesięcy
    Ilość zużytych opakowań: nadal w trakcie pierwszego, a używam bardzo często!

Chcesz pochwalić drewniana za czytelną i pomocną recenzję?
  • jak najbardziej ok
  • Zawsze mam go w lazience i zabieram z soba na wakacje .
    Nie ma lepszego kremu do suchych stop i rak oraz na spierzchniete usta.
    Uzywam go tez czasami do ciala, zwlaszcza na przesuszona skore na lokciach a nawet na twarz i po oczy mi sie zdarza go nalozyc . Spisuje sie znakomicie .
    Jest tez dobry na male podraznienia , regeneruje naskorek .
    Warto go miec bo to dobry kosmetyk za male pieniadze Zastosowanie wszechstronne.

Używam tego produktu od:kilka lat
    Ilość zużytych opakowań:sporo

Chcesz pochwalić LAPIEL za czytelną i pomocną recenzję?
  • dla mnie idealny
  • Ja jestem alergikiem,więc odpada dużo produktów kosmetycznych.Fakt,jest tłusty,ale to przy moim typie skóry pomaga.W swoich poszukiwaniach poszłam dużo dalej i pomieszałam dermosan z masłem kakaowym,oliwą z oliwek i wodą różaną-mam idealny balsam do całego ciała.Żeby nie zjełczał,dodałam propolisu na spirytusie i trzymam w lodówce.Jak dla mnie-bomba.

Używam tego produktu od:zawsze
    Ilość zużytych opakowańużo

Chcesz pochwalić koszenila za czytelną i pomocną recenzję?
  • uniwersalny
  • Krem pamiętam jeszcze z dzieciństwa. Mama smarowała nas nim w ochornie przed słońcem, bo działa. Zapewnei super ochronę.

Co do stosowania na twarzy- na całą ne pewno nie, zapych okrutnie...ja zawsze używam po nadmiernych kąpielach słonecznych np nos.

W ekstremalnych sytuacjach ratuję się nim, np ostatnio siegnęłam podczas mrozów, nałożyłam cienką warstwę i super chroni!

Do ciała też super, jak balsamu nie ma,a skóra sucha jak znalazł.

Polecam z całego serca ten uniwersalny krem o wielorakich zastosowaniach, dobrze mieć w kosmetyczce tak na wszelki wypadek

Używam tego produktu odawna (ostatnie opakowanie pół roku temu)
    Ilość zużytych opakowań:kilka

Chcesz pochwalić kaledonia za czytelną i pomocną recenzję?
  • na usta
  • Ja uzywam tego kremu na noc na usta, ktore rano sa nawilzone i gladkie. Nie stosowalam go na inne partie ciala, wiec nie wiem jak dziala tam. Jednak ze wzgledu na to, ze moja cera ma duze predyspozycje do zapychania nie odwazylabym sie stosowac tego kremu na twarz.

Używam tego produktu odawno
    Ilość zużytych opakowań:wciaz 1

Chcesz pochwalić Finka2L za czytelną i pomocną recenzję?
  • moj KWC od wielu lat
  • Uzywam tego kremu od bardzo dawna.

Niezastapiony na mroz - jako ochrona i ukojenie; na upaly - jako natluszczenie i niezastapiony, gdy przebywasz duzo w pomieszczeniach klimatyzowanych - lagodzi podraznienia i przesuszenie spowodowane klima.

Niezastapiony w zimie, i w lecie, na wiosne i na jesieni.

Zima uzywam go do dloni i na twarz.
    Poza zima, glownie na dlonie i pod oczy, gdyz skora pod oczami bardzo mi sie przesusza od klimatyzacji.

Jest cudownie tlusty. Idealny.

Używam tego produktu od: wielu lat
    Ilość zużytych opakowań: ok 1 op na miesiac

Chcesz pochwalić deidre333 za czytelną i pomocną recenzję?

Zamknij