Eau Thermale Avene, Couvrance, Translucent mosaic powder (Transparentny puder mozaikowy)

Wielobarwny puder z przewagą odcienia cielistego, nakładany bezpośrednio na krem na dzień lub na makijaż, pozwala na bardzo naturalne jednolicenie kolorytu skóry i utrwalenie makijażu. Wielobarwny i prasowany, puder ten dostosowuje się do wszystkich karnacji. Jest łatwy w użyciu, wygodnie się nakłada i równomiernie rozprowadza. Bez substancji zapachowych, zalecany jest szczególnie do skóry wrażliwej.

Wszechstronny

Lubię Avene, a gama Couvrance zaskarbiła sobie względy mojej cery stąd chętnie i z ogromną ciekawością sięgnęłam po pudry mozaikowe - Poudre mosaique . Posiadam wszystkie trzy: Translucide (transparentny), Eclat (rozświetlający/bonne mine) oraz Soleil (brązujący).

Wrażenia ogólne:

+ prosty skład
+ lekki
+ wydajny
+ nie uczula
+ nie zapycha (nie komedogenne)
+ współgrywa z podkładami z serii Couvrance (fluid lub compact)
+ idea mozaiki
+ efekt końcowy bardzo naturalny
+ moze byc stosowany jako cien do powiek
+ lekko matuje i ujednolica koloryt (translucide)
+ odcienie idealne dla każdej cery (translucide)
+ nadaje się do modelowania rysów (soleil)
+ nadaje lekką opalenizną wyglądająca naturalnie(soleil)
+ dobrze napigmentowany (soleil)
+ bezzapachowy
+ bez parabenów
+ odporny na wode i pot
+ nie migrują
+ trwałe
+ nie pogarsza stanu cery
+ idealny dla cery wrażliwej, nadwrażliwej oraz podrażnionej (np kwasami)

+/- opakowanie. Obecnie we Francji te pudry sprzedawane są z lusterkiem. W Polsce jeszcze zostały
wersje bez lusterka.
+/- wymaga pędzla. Może być klasyczny uniwersalny wysuwany lub kabuki
+/- trwałość i mat. Srednio matuje. Osoby oczekujące dlugotrwałego matu się zawiodą. Mnie osobiścietrwałość i mat zadowala.
+/- wysoka cena, jednakże idąca w parze z bezpieczeństwem oraz gwarancją tolerancji i wysoką wydajnością
+/- jak każdy puder prasowany osypuje się podczas aplikacji na pędzel

- kruszy sie na łaczeniach mozaik, co uniemożliwia dalszą aplikację. Konieczne utarcie pudru na sypko by móc wykorzystac do konca (dot. Translucent)

Dla mnie puder Avene jest hitem i to pod każdą postacią mozaiki. Poniżej opiszę poszczególne własciwości kazdego z nich oraz dodam ich składy.

TRANSLUCIDE

Translucide jest idealny na codzień, umiejętnie rozprowadzany po nim pędzel gwarantuje w miarę
równomierne zużycie wszystkich elementów mozaiki. Jestem fototypem najjasniejszym i puder nie tworzył plam kolory, pięknie zgrywał się z kolorytem, matowił tak ze cera nie wyglądała na "płaską", a naturalnie.
Translucide zgodnie z nazwą jest transparentny więc nie należy oczekiwac po nim krycia, rozswietlenia a jedynie ujednolicenia i średniego matu. Moze byc stosowany na twarz lub poszczególne elementy mozaiki na powieki jako matująca baza ujednolicująca koloryt (elementy:białe i cieliste).

Zastosowanie i przeznaczenie: ujednolicenie kolorytu, wykończenie makijażu, jako cienie do powiek; do każdego typu i koloru skóry

Poudre mosaique Translucide: Talc. mica. octyldodecyl stearoyl stearate. nylon-12. titanium dioxide (ci 77891). bis-diglyceryl polyacyladipate-2. cetyl dimethicone. iron oxides (ci 77492). iron oxides (ci 77491). iron oxides (ci 77499). lauroyl lysine. manganese violet (ci 77742). tocopheryl acetate. ultramarines (ci 77007).

ECLAT

Eclat jest trudno w Polsce dostepny w regularnej sprzedazy. Mozna go dostac w zestawach oraz w Niemczech pod nazwą Natural w nowym opakowaniu z lusterkiem.
Puder nadaje cerze lekki świetlisty welon, pięknie odbija światło. Nie posiada kiczowatych drobinek.
Nazwa niemiecka "Natural" oddaje charakter i własciwości tej mozaiki - służy nie tyle rozświetleniu co nadaniu cerze zdrowego, "rumianego" kolorytu, jak cera niemowlaka, stąd zalecany dla cer dojrzałych. Ma działanie matujące. Nadaje naturalny i subtelny efekt. Podobnie jak pozostałe mozaiki ze swej rodziny ten również nadaje sie jako cień do powiek, nadając cerze oraz makijażowi "effet bonne mine" tzw Healthy Glow. Puder jest średnio napigmentowany, słabiej niż Soleil, ale mocniej niz Translucide.Pieknie wtapia sie
w koloryt cery. Moze służyc zarówno za rozświetlacz (jasne mozaiki) jak i puder modelujący (ciemniejsze mozaiki) i róż (cieplejsze i rózowe mozaiki).

Zastosowanie i przeznaczenie: jako wykonczenie i zmatowienie makijażu dla cer jasnych, modelowania twarzy, nadanie zdrowego kolorytu cerze dojrzałej,jako cienie do powiek; do każdego typu skóry szczególnie jasnych typów i dojrzałych

Poudre mosaique Eclat : Talc. mica. nylon-12. octyldodecyl stearoyl stearate. titanium dioxide (ci 77891). bis-diglyceryl polyacyladipate-2. cetyl dimethicone. iron oxides (ci 77491). iron oxides (ci77492). iron oxides (ci 77499). lauroyl lysine. manganese violet (ci 77742). red 6 (ci 15850). red 30 lake (ci 73360). tocopheryl acetate. ultramarines (ci 77007). yellow 5 lake (ci 19140).

SOLEIL

Soleil zgodnie z nazwą jest brązującą mozaiką. Używam latem, mimo ze jestem najasniejszym fototypem, to chętnie muskam cerę słonecznymi akcentami w postaci bronzera i wygląda to naturalnie. Warunkiem jest aplikacja warstwami, gdyż bronzer jest silnie pigmentowany.Wystarczy odrobina dla uzyskania naturalnego efektu zdrowo wyglądającej cery latem. Stosuję rownież poszczególne elementy mozaiki jako cieni do powiek przy letnim makijazu minimal (żółty i ciemny brąz) oraz do ogólnego konturowania twarzy - efekt wow gwarantowany.

Zastosowanie i przeznaczenie: do modelowania i konturowania twarzy, jako bronzer, działanie matujące i wyrównujące koloryt skóry, jako cień do powiek ; dla każdego typy skóry, szczególnie cer śniadych i czarnych

Poudre mosaique Soleil: Talc. mica. nylon-12.octyldodecyl stearoyl stearate. iron oxides (CI 77491). iron oxides (CI 77492). iron oxides (CI 77499). ultramarines (CI 77007). bis-diglyceryl polyacyladipate-2. cetyl dimethicone. lauroyl lysine. manganese violet(CI 77742). red 30 lake (CI 73360). titanium dioxide (CI 77891). tocopheryl acetate.yellow 5 lake(CI 19140)

Jestem ogromną fanką Avene, zatem moje recenzje ich produktów mają wysokie dość noty, gdyz spełniają one zarówno moje wymagania estetyczne jak i dermatologiczne.Jak dla mnie okazują się niezawodne. Stąd KWC dla mozaiki Couvrance, każda jest fantastycznie kolorystycznie dobrana, bezpieczna i skuteczna.

Pudry są wszechstronne, trwale oraz szalenie wydajne.

Nie odejmuję gwiazdek za opakowanie(brak lusterka) i brak pędzla, bo z tego co sie orientuję nie stanowi to standardu wśród pudrów w ogóle. Zaś obecnie Poudre mosaique jest sprzedawany w opakowaniach z lusterkiem (w Niemczech i we Francji:
http://www.eau-thermale-avene.com/fr_FR/product/73) co widac na załączonym zdjęciu z gamą kolorystyczną.

Sposób użycia w instrukcji załączonej do produktu (poniżej) oraz na stronie francuskiej Avene
Preferowany pędzel do aplikacji to kabuki.

Czego nie należy po Poudre mosaique oczekiwać?
Przede wszystkim krycia, silnego matu.
To co jednak zapewnią mozaiki to dobrze dobrana kolorystyka dla naturalnego wykończenia makijazu, bo do tego producent je stworzył. Idealny do modelowania twarzy. Nie zapewnia silnego matu ani krycia.

Nazwa Couvrance raczej przypisuje produkt do konkretnej linii, w tym wypadku makijazu dermatologicznego a nie zapewnia o kryciu.
Zatem przed zakupem warto zastanowić sie jakie mamy oczekiwania względem produktu oraz spróbować przetestować mozaiki, źle dobrany produkt do oczekiwań spowoduje nie tylko ogólne niezadowolenie ale i stratę pieniędzy. Jesli ktoś oczekuje czegoś więcej wówczas warto szukać dalej, gdyż produkt moze nie spełnić oczekiwań.

Moj hit na codzień i KWC do makijażu minimal.
Na wielkie wyjścia zastępuję go Pudrem Clarinsa.

Polecam!

Ilość zużytych opakowań: 3x9g

_____________________________________________________________
Kopiowanie i używanie do innych celów bez pisemnej zgody redakcji zabronione.

dla cer problemowych bardzo dobry

Używam wraz z podkładem z tej samej serii. Mam trądzik różowaty, zaleczony, praktycznie niewidoczny, ale diagnoza wymusiła na mnie nie tylko zmianę diety i przyzwyczajeń, ale także przejście na dermokosmetyki.

Ponieważ większość róży poszła przynajmniej chwilowo w odstawkę, ponieważ obciążały moją cerę, zdecydowałam się postawić na produkt multi-funkcjonalny.

Mam puder rozświetlający, który cudownie modeluje rysy delikatnie różowo-beżowym blaskiem. Kolory można mieszać, lub nakładać dowolnie.

Niebywale lekki i nieobciążający. Pięknie ożywia twarz naturalnym blaskiem.

Nie zawiera grama drobinek.

Bardzo drobno zmielony, idealnie współpracuje z pędzlami Hakuro.

Opakowanie małe, zgrabne, plastikowe, w kolorze bieli, w sam raz do torebki.

Trwałość ok. 6h, potem trzeba ponowić aplikację, ale puder jest bezproblemowy we współpracy.

Minus za dostępność. Polecam zakup przez internet, jest dużo taniej. Ja zapłaciłam ok.60zł, w aptece był po 90zł.

Wydajność standardowa, 1 opakowanie wystarczyło mi na prawie pół roku.

Myślę, że osoby z problematyczną cerą w pełni docenią jego zalety.

rewelacyjny puder, naturalny efekt

Produkt zakupiony w aptece i efekt zadowalajacy. Za pomoca malego pedzla wielofunkcyjny służy mi rowniez za blush gdy użyje tylko ciemniejsza strone. Matuje nie wysusza nie ma drobinek nie rozszerza por. Dyskretny doskonaly dla blondynek z jasna katnacja. Bardzo wydajny i ladnie opakowany. Polecam

Używam tego produktu od: 6 miesiecy

Przyjemniaczek

Bardzo fajny puder. Dostosowuje się do koloru skóry, przez co tworzy naturalny efekt.
Nie waży się, nie włazi w pory ani zmarszczki, nie podkreśla suchych skórek, nie zapycha :) Jedynym minusem jest cena, która - przy częstotliwości z jaką używam pudru - jest dla mnie stanowczo za wysoka.
Ale poza tym spisywał się na 5+.
Używam tego produktu od: przez rok z przerwami
Ilość zużytych opakowań: dwa

bardzo dobry

A ja polecam:
nie zapycha
nie uczula
jest prawie niewidoczny na twarzy
kolor świetny dla \'bladolicych\'
można go stosować bez obaw -nie podrażni wrazliwej cery.

Wart jest swojej ceny. Nie maluję się często więc jedno opakowanie starcza mi na długo i co do wydajności nie mogę mieć zastrzeżeń.

Nie jest niestety zbyt trwały, latem najlepiej nosić go w torebce by móc poprawić makijaż w ciągu dnia.

Używam tego produktu od: 2 lata
Ilość zużytych opakowań: w trakcie trzeciego opakowania

wysoka cena, średnia jakość

Puder kupilam z polecenia dermatologa, jako ze mam cere problematyczna - tlusta strefa T, przesuszona reszta, wrazliwa z tradzikiem rozowatym co skutkuje wieloma uczuleniami i podraznieniami na rozne kosmetyki.
Uzywalam go regularnie na pokład, jako wykonczenie makijazu. Nie szukalam niczego innego, obawiajac sie problemow skornych. Ten na pewno nie uczula, nie podraznia, nie wysusza, nie zapycha. Daje naturalny wyglad, jako ze jest transparentny dopasowuje sie do koloru skory. Na tym jednak zalety sie koncza. Efekt matowienia utrzymuje sie zaskakujaco krotko (2godz) i wymaga kilku poprawek w ciagu dnia. Jest bardzo malo wydajny i przy regularnym stosowaniu starcza na krotko. Poniewaz jest to mozaika to kolory jasne szybko sie scieraja. W efekcie pozostaja tylko ciemne odcienie ktore zaczynaja dzialac jak bronzer a nie puder. Zuzylam kilka opakowan i za kazdym razem pod koniec puder kruszy sie i lamie. Opakowanie nie jest zbyt szczelne i po wlozeniu pudru do torby badz kosmetyczki mamy gwarancje ze wszystko sie wysypie. Brak gabeczki tez jest minusem.
Calosciowo puder nie jest zly, jest bardzo przecietny ale dla alergikow moze byc dobrym rozwiazaniem. Jednak za ta cene (nigdy nie udalo mi sie go dostac za mniej niz 69 zl) mozna oczekiwac znacznie wiecej.
Produktu nie kupie juz wiecej, gdyz po wielu probach i bledach wreszcie znalazlam moj KWC.

Używam tego produktu od: kilka lat
Ilość zużytych opakowań: kilka

Bardzo dobry, ale to nie ten jedyny

Do tej pory mój najlepszy puder, jednak ma kilka wad, więc nie okreslam go jako KWC.

+ piękny kolor świetnie scala się z moją twarzą (używam jaśnieszej wersji)
+ ładnie opakowany (ostatni egzemplarz mam z lusterkiem)
+ ciekawa forma mozaiki
+ daje efekt świeżości
+ nie zatyka porów (!)
+ wydajny

- to mój trzeci egzemplarz i puder po raz trzeci pokruszył się w trakcie użytkowania. Wierzcie mi, przechowuję go cały czas w kosmetyczce, a kosmetyczkę w torebce, którą nie rzucam na ziemię, więc pozostaje to dla mnie niewyjasniona tajemnica
- skóra zaczyna się świecić już po ok. 2 h

Podsumowując, nie zamierzam na razie wymieniać go na inny model, bo w porównaniu z poprzednimi pudrami ma o wiele więcej plusów.

Używam tego produktu od: 1,5 roku
Ilość zużytych opakowań: 2,5

nie za bardzo

Właściwie dałabym mu 2,5 *. Kupiłam go na lato, miał byc lekki puder dostosowujący się do koloru twarzy. Mat taki sobie, mam mieszaną cerę z tendencją do świecenia w strefie T, ale okresowo, na początku ładnie matowił ( ok 3-4 h, potem bibułka matująca i dla ladnego matu wystarczylo lekko poprawic puderkiem ), po czym po około tygodnia mat przestał się utrzymywac i mogłabym pudrowac się właściwie co godzinę :(. Jak ktoś wcześniej napisał kolorki nierówno się zużywają- biały najszybciej się zuzywał . Przy niedokładnym rozprowadzeniu na pędzlu na twarzy były widoczne jaśniejsze plamy - przy nakładaniu trzeba naprawdę porządnie rozprowadzic kolor, żeby uniknąc wielokolorowych niespodzianek na buzi. Opakowanie takie sobie i jednak przydało by się lusterko.
Puder oddałam siostrze, bo po pierwsze nie podpasował mi, a po drugie znudził mi się ;) Za to siostra całkiem zadowolona, aczkolwiek też zauważyła, że biały kolorek najszybciej się zuzywa, przez co duzo go na twarzy.

Podsumowując jeśli komuś podpasuje może byc ok, przy dokładnym rozprowadzaniu, ale jesli ktoś nie próbował niewiele traci ;)

Używam tego produktu od:4 miesiące
Ilość zużytych opakowań: 20- 30% jednego opakowania

Średniak

Zacznę od tego, ze mam cerę problematyczną z tendencją do przetłuszczeń w strefie T
Puder nie sprawdził się jako matujący (efekt na góra 2 godziny)
Bardzo słabo kryje, ale to akurat chyba nie miało być jego zadaniem. Położony na korektor, odznaczał się w tym miejscu. Jaśniejsze kolory mozaiki szybciej się zużywają.
Opakowanie; mało praktyczne, brak lusterka i aplikatora trochę wkurza. Tandetne pudełeczko, po dwóch upadkach puder się rozsypał. Po czasie (miesiąc) w pudełeczku wyrobił się zatrzask ;(
Jedyny atut to brak reakcji alergicznych, brak nachalnego zapachu i dość ciekawy efekt kolorystyczny (o ile jasna część kolorystyczna się nie zużyje)
wg mnie szkoda kasy

Fajny!

Uzywam go okolo 5-ciu lat. Jest swietny, jak zaden inny dopasowuje sie do koloru skory. Nie widac go na twarzy, a jednak upieksza i matuje. Nie uczula i nie zapycha. Polecam

Używam tego produktu od:5 lat
Ilość zużytych opakowań:mnostwo, bo ze wzgledow higienicznych wymieniam napoczety puder po 2-3 miesiacach

moze byc

Mialam ten puder okolo 2,5 roku temu. Nie byl zly, ale tez nie zadne cudo. Dla mojej jasnej cery dopasowywal sie idealnie, ale jak pare razy w ciagu dnia musialam sie przypudrowac to lubil okazac sie zbyt ciemny. Na poczatku nie, ale kolory zuzywaja sie nierowno. Najszybciej zuzywaja sie te jasne prostokaty i jak ich juz nie bylo to zamiast transparentnego pudru mialam lekki brazer. Wtedy kazde ponowne przypudrowanie sie w ciagu dnia powodowalo, ze robilam sie na "murzynke". Puder delikatny i wlasciwie to bym mu nic nie zarzucila. Jedynie to nierowne zuzywanie sie kolorow to mnie troche dobilo w pudrze za 18 euro.

Podsumowujac : mozaika Avene nie jest zlym pudrem, napewno nie matuje super, dla cery mocno przetluszczajacej sie moze okazac sie zlym zakupem. Kolory zuzywaja nie nierowno i gdy mamy problematyczna , wrazliwa cere ktora niczego nie toleruje, ten puder moze okazac sie strzalem w dziesiatke. Jak widac ile plusow tyle minusow.

Używam tego produktu od:dawno temu

nawet go lubię

kosmetyk dostałam,wiec oceniam go bez presji wydanych pieniędzy. puder dobrze matuje,buzia wygląda naprawdę ładnie,nie świeci się. jedyny minus to opakowanie:po pierwsze bez lusterka,które naprawdę przydało by się do szybkiej poprawy makijażu,i po drugie brak gąbeczki,która tez by się przydała (nie lubię nakładać pudru pędzlem). ale to niby tylko opakowanie , sam kosmetyk jest naprawdę ok Używam tego produktu od:miesiąca

Supcio

Moim zdaniem bardzo fajny :) taki lekki...i ładnie matuje i mi demaskuje niedoskonałości :) opakowanie tez bardzo schludne i wogle cena trochę wysoka co prawda ale starcza na bardzo długo ...

Używam tego produktu od: rok