Kanebo, Translucent Loose Powder

Powiększ Kanebo, Translucent Loose Powder

Zgłaszająca osoba: Kate30

Transparentny puder sypki do wszystkich typów cer i odcieni karnacji. Świetnie matuje, zawiera proteiny jedwabiu, talk, zapobiega przesuszaniu cery.
Delikatnie rozświetla, nadaje cerze świeży, aksamitny wygląd. Łatwy w aplikacji pędzlem bądź załączonym puszkiem.
Zakręcana puderniczka z plastikowym sitkiem.

Cena: 185zł / 25g

• Idealne wykończenie makijażu.
  • Puder doskonale matuje,a jednocześnie rozświetla makijaż. Zazwyczaj nakładam go dołączonym do niego puszkiem. Jest bardzo wydajny, używam go 3 miesięcy praktycznie codziennie, a prawie go nie ubyło. Jedyna rzecz, która mi w nim przeszkadza, poza ceną 199 zł, to to,że ciężko go wydobyć z opakowania. Ale gdy opanuje się już tę trudną sztukę, to żyć nie umierać 😀 Puder ten to najlepsze wykończenie makijażu, jakie można sobie zafundować.

Chcesz pochwalić Pulcherima za czytelną i pomocną recenzję?
  • Najlepszy!
  • Puder jest cudowny jestem nim zachwycona, jest idealny niewidoczny daje satynowe wykończenie.Jego efekt jest daleki od kredowego matu jakiego nie znosze! Nie bieli,kryje rozszerzone pory.Dla mnie idealny przerobilam mnóstwo pudrow wykanczajacych ten jest moim faworytem. Zapłaciłam na promocji 149 zł co jest ceną niewysoka przy tak dużej pojemności. Opakowanie teraz wygląda nieco inaczej niż to na zdjęciu wieczko jest ciemne. Do.opakowania dołączony jest ogromny puszek nigdy bym nie pomyślała ze będzie on idealny do nakładania pudru (zawsze używałam pedzla).Dużym plusem jeżeli.chodzi o opakowanie jest to iż puszek jest na tyle duży iż uniemożliwia pudrowi wytypowanie się. Dla mnie minusów brak.

Używam tego produktu od: kilku tygodni

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić karolcia1986 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Niewidzialny woal
  • Dobry puder według moich kryteriów oceny powinien być niewidzialny dla oka, powinien spełniać swoje zadanie i jednocześnie być niezauważalny.

Z uwagi na to, że mam skórę mieszaną, w kierunku do normalnej, nie lubię dyskoteki na twarzy, brokatu, drobinek, a ideałem makijażu jest jego świeżość i kontrolowana naturalność, od pudru oczekuję przed wszystkim "wykończenia" make-up'u, lekkiego matowienia, który nie będzie synonimem ciężkiego, przerysowanego matu.

Po kilku próbach i testach, znalazłam puder, dla mnie idealny - Kanebo Sensai!

idealnie zmielony, kolor naturalny, transparentny beż, który nie przypomina białej mąki (jak np.puder transparenty MAC), bez odcieni żółtego czy pomarańczowego. Beż jest beżem, właściwie to ecru, w czystej postaci
    Pięknie stapia się ze skórą, nie tworząc przy tym maski mima. Nie daje nieestetycznego efektu oprószenia, nie waży się, nie obciąża, idealnie współgra z każdym podkładem - a tych testowałam naprawdę wiele.

Jest to jeden z tych kosmetyków, którego wspaniałość jest do tego stopnia zachwycająca, że hamuje dzikie zapędy (w moim przypadku trudne do okiełznania do poszukiwań nowych, lepszych odpowiedników!

Nowe opakowanie jest nadal bardzo minimalistyczne, jednak przez ciemno granatowe wieczko nieco bardziej eleganckie.

Używam tego produktu od: od bardzo dawna
    Ilość zużytych opakowań: kilka

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić fuertavertura za czytelną i pomocną recenzję?
  • Super puder
  • Bardzo dobry puder, długo się zastanawiałam czy dodać go do moich 'topowych' kosmetyków, chyba jeszcze nie trafiłam na mój ideał ideałów, chociaż temu niedaleko do takiego ale do rzeczy...

Puder sypki (czyli taki jakie do niedawna uwielbiałam), łatwa aplikacja (aplikowałam za pomocą pędzka) dzięki sitku można było nabrać tyle produktu ile było potrzeba. Puszek był przydatny jedynie czasami kiedy musiałam użyć pudru w miejscu publicznym, gdzie nie miałam ze sobą pędzla.

Jedno opakowanie przy codziennym stosowaniu starczało mi na ponad półtora roku, więc bardzo satysfakcjonująco.

Opakowanie solidne, chociaż czasem trochę się wysypywał z opakowania (ale to zależy od konsystencji). Pudełko spadło mi kilka razy, a mimo to nie popękało ani nic się z nim nie stało, więc duży plus.

Nie uczulił mnie ani nie zatkał mi porów, byłam z niego bardzo zadowolona, idealnie dopasowywał się do mojej cery i nie było efektu maski, ładnie zmatowił (efekt utrzymywał się na mojej cerze normalnej w kierunku mieszanej cały dzień), a twarz była jedwabista w dotyku

Podsumowując - bardzo dobry produkt, solidnej firmy, na pewno wart swojej ceny.

Używam tego produktu od: 3 lata

Chcesz pochwalić szamajka za czytelną i pomocną recenzję?
  • bardzo dobry
  • Poniżej już wszystko zostało napisane na temat tego pudru i mogę się zgodzić Puder drobno zmielony, nie wysusza, bardzo dobry do cery suchej, w ciągu dnia wymaga jednak poprawek.
    Generalnie skusiłam się na niego, bo był w promocji w Douglasie, zdradzając Guerlain Les Violletes. Wydaje mi się, że oba są bardzo podobne. Guerlain ma śliczny zapach, a ten żadnego.

Generalnie będę ich pewnie używać zamiennie, choć chcę jeszcze spróbować La PRairie.

Ilość zużytych opakowań: 1 normalne

Chcesz pochwalić maxima20 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Ideał!
  • W końcu po wielu latach znalazłam swój pudrowy ideał idealny w każdym calu👌. Przez moją kosmetyczkę przewinęły się takie pudry transparentne jak : Isadora, Pupa, Artdeco, Clinique oraz Givenchy i do każdego miałam jakieś ALE, no może Givenchy był idealny całkiem . Puder z Kanebo w końcu robi to czego oczekwałam czyli :
    -ma odcień transparentny, ale nie biały jak inne pudry tylko tak biszkoptowy.
    -matowi, ale nie tak nachalnie i płasko jak inne pudry,
    -ożywia buźkę,
    -ładnie pachnie,
    -nie wysusza skóry ponieważ zawiera proteiny jedwabiu,
    -jest mega wydajny,
    -mam wrażenie, że twarz w nim wygląda dużo młodziej niż w innych tego typu kosmetykach.
    Uważam, że to jest jeden z lepszych pudrów na rynku. Cena odrasza, ale działanie i wydajnośc kosmetyku to wynagradza.

Ilość zużytych opakowań: pierwsze w trakcie

Chcesz pochwalić suzeta za czytelną i pomocną recenzję?
  • Super
  • Świetny puder. Doskonale matuje, utrwala makijaż. W zasadzie przez cały dzień nie muszę zaglądać do lusterka, bo wiem, że twarz wygląda dobrze.
    Przy używaniu innych pudrów twarz świeciła mi się już po dwóch godzinach.
    Używam razem z podkładem Sensai Fluid Finish Lasting Velvet.
    Odrobinkę bieli, ale jest to ładny efekt rozświetlonej skóry.
    Wydajny- używam od 4 miesięcy i mam jeszcze prawie połowę.
    Na pewno kupię ponownie.

Chcesz pochwalić Mendosita za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dla mnie super!
  • Kupiłam ten puder zachęcona opiniami wizażanek i nie zawiodłam się. Na tą chwilę najlepszy puder sypki dla mojej mieszanej cery. Do tej pory używałam clinique, po którym już po 2h pojawiało się lekkie świecenie czoła, nosa i policzków, a po 3-4h byłam już strasznie tłusta, a w przypadku tego pudru lekkie świecenie pojawia się dopiero po 3-4h. Dla mnie to ogromna różnica! Puder nakładam załączonym puszkiem, lepiej się wtedy utrzymuje i matuje, niż nałożony pędzlem.

+długotrwały mat
    +idealnie stapia się z podkładem
    +nie ma ryzyka przesadzenia z ilością

Używam tego produktu od: 2 tygodnie

Chcesz pochwalić amalke za czytelną i pomocną recenzję?
  • Szaleństwa nie ma
  • Tak jak posiadam puder prasowany Kanebo sensei i jestem naprawdę zachwycona, tak niestety transparentny do wykończenia makijażu rewelacyjny nie jest. Pomijam już fakt, że się rozsypuje, ale mam wrażenie ze po nałożeniu tego wyglądam jakbym miała płaską twarz (nijako) bardziej sprawdza się Dior sypki do wykończenia.

Używam tego produktu od: Dokładnie pół roku, czekam aż go zmęczę

Chcesz pochwalić m moni za czytelną i pomocną recenzję?
  • fajny ale ucieka
  • Szukałam dobrego pudru na jesień-zimę dla mojej mieszanej cery. W zimie nie świecę się tak bardzo ale jednak - no i chciałam też coś do wykańczania makijażu. W Douglasie polecono mi ten puder i wzięłam bo używam podkładu także Kanebo, Lasting Finish Velvet. Duet zdawałoby się - idealny!

Puder jest drobniutko zmielony i ma również bardzo jasny odcień - nie biały jednak a delikatnie kremowy, jak kropla kawy w szklance mleka. Mam dość jasną cerę ale też daleko mi do córki młynarza - niemniej puder ten sprawdził się świetnie jeśli chodzi o kolorystykę na mojej skórze o żółtawych tonach.

Nakładałam go głównie pędzlem choc próbowałam też załączonym puszkiem - efekt był ten sam a pędzlem jest znacznie wygodniej. Jak pisałam, jest bardzo drobno zmielony stąd nie ma problemów z nałożeniem go na twarz. Leciutko bieli ale po krótkiej chwili wpasowuje się kolorystycznie w odcień skóry. Oczywiście nie przypasuje posiadaczce cery opalonej lub oliwkowej ale dla przeciętnej mieszkanki naszego kraju powinien być ok.

Puder pięknie wykańcza makijaż. Skóra pokryta jest jakby mgiełką satyny, ma lekki mat i wygląda bardzo naturalnie - a jednocześnie z klasą, elegancko, bez widocznej warstwy "tapety". Uwielbiam ten puder za ten efekt i rano mogłabym sobie nieustająco robić zdjęcia. Ten puder jest jak kropka nad i, definiuje makijaż.

Niestety ten efekt utrzymuje się u mnie do 4, 5 godzin. Potem puder ucieka z twarzy zostawiając właściwie sam podkład. Skóra zaczyna mocno się świecić w strefie T i poprawki muszę już robić innym specyfikiem. Także niestety nie jest to puder trwały. Bardzo ładnie trwa te kilka godzin ale potem w momencie właściwie cały znika z twarzy. Szkoda.

Opakowanie jest średnie, dla mnie raczej niepraktyczne. Plastik jest niezbyt ładny, może pękać. Sitko i dziurki są za duże - nie sposób normalnie z nich korzystać, gdyż wtedy uwalniałyby ogromne ilości pudru. Pozostaje przesypywać puder nad wyraz ostrożnie jedną dziurką a i to z uwagą. To dla mnie spory minus bo nie mam ochoty na tego typu zabawy z rana, już wolałabym zdejmowane wieczko, gdzie mogłabym nabrać pudru czubkiem pędzla.

Puder jest wydajny jeśli opanujemy sztukę dozowania go z niezbyt przyjaznego opakowania. Nie zrobił mi na twarzy żadnych niespodzianek, nie zapchał. Cena spora ale muszę przyznać, że takiego efektu nie daje mi żaden puder ze średniej półki cenowej. Coż, płacz i płać.

Myślę, że to świetny puder dla cer normalnych, nie mających problemów ze świeceniem się. Mimo, iż producent obiecuje mat to nie nazwałabym tego pudru matującym, raczej wykańczającym z naturalną poświatą, blaskiem cery. Warto spróbować bo to kosmetyk wysokiej klasy i zazdroszczę tym, u których sprawdza się cały dzień.

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Recenzja otrzymała 2 pochwał. Chcesz pochwalić kasia2d16 za czytelną i pomocną recenzję?