Schwarzkopf, Brillance Luminance

Powiększ Schwarzkopf, Brillance Luminance

Zgłaszająca osoba: Shanyah

Jedyna farba dla ciemnych włosów, z którą miałam do czynienia, a która nie przyciemniła włosów. Włosy są 1-2 tonów jaśniejsze, a odcień jest bardzo zbliżony do obiecywanego. Zapach nie jest bardzo żrący. W zestawie znajduje się specjalny pojemniczek z aplikatorem, w którym możemy wymieszać koloryzator i aktywator koloru - aplikacja farby w ten sposób jest wygodna jednak ciężko jest wydobyć resztki farby. Farba "łapie" równomiernie nawet gdy odrosty są dużo ciemniejsze od "starej" farby.
Odcienie: ognista czerwień (843), jaskrawa czerwień (846), lśniący brąz (855) oraz ultrafiolet (860)

Cena: ok. 16zł

• Bardzo niszczy
  • Użyłam odcienia jaskrawa czerwień. Parę lat temu postanowiłam rozjaśnić moje ciemno wiśniowe włosy na czerwień, i ta farba wydawała mi się odpowiednia, producent obiecuje rozjaśnianie i koloryzację w jednym. Mimo że moje odrosty były ciemne to wyszły jaskrawo pomarańczowe, na całej dalszej długości włosów kolor był śliczny , bardzo zbliżony do tego jak na opakowaniu. Niestety, farba ta bardzo zniszczyła moje włosy, zaczęły strasznie wypadać i były przesuszone , kiedy po ok.3-4 tygodniach kolor się wypłukał wyglądały okropnie, mimo stosowania wielu kosmetyków regeneracyjnych nie poprawiłam ich wyglądu i niestety musiałam obciąć. Od tamtej pory mam osłabione włosy. Farba nie nadaje się do włosów cienkich , możliwe , że przy grubych, mocnych włosach nie spowoduje aż takich uszkodzeń

Używam tego produktu od: dawno
    Ilość zużytych opakowań: 2 opakowania na włosy o długości do łopatek

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić Taladriele21 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Okropność
  • Kupiłam bo ja nigdy nie słucham przestróg- a powinnam. Kupiłam czerwień. Włosy mam ciemny brąz. Dzisiaj porafbowałam i co?

Przy skórze pomarańczowe jak kamizelki śmieciarzy, a moim brązem nie stało się NIC.

Nie wysuszyło mi na szczęście za bardzo. Jutro idę kupić inną farbę (jakiś bordowy kolor) żeby zamalować to świństwo.

M A S A K R A

Używam tego produktu od: dziś
    Ilość zużytych opakowań: 1 i nigdy więcej

Chcesz pochwalić clanse za czytelną i pomocną recenzję?
  • To jest to
  • Moja ulubiona farba. Szczególnie w okresie zimy, kiedy moje włosy ciemnieją, a nie mam ochoty ogladać w lustrze bordowych włosów, a czerwone. Stosowałam Jaskrawą Czerwień, uratowała mnie również podczas wpadki, kiedy to zamiast czerwonych włosów wyszedł mi... ciemny brąz. Minusem jest jedynie zapach. Ale, w końcu to farba rozjaśniająca.
    Przed zastosowaniem tej farby polecam utrzymanie włosów w dobrej kondycji - w przeciwnym razie możliwe, że zaczną wypadać. Aczkolwiek drugiej takiej farby nie ma na rynku - tylko dlaczego ostatnio nie widzę jej w sklepach?

Używam tego produktu od: 1,5 roku
    Ilość zużytych opakowań: około 5 opakowań

Chcesz pochwalić hemlighet za czytelną i pomocną recenzję?
  • Jeśli chcesz wyłysieć kup!
  • Kupiłam ta farbe z nadzieją na piękny kolor...kolor był przez chwilę piękny...a potem zaczeły mi garściami wypadać włosy, łamały się, rozdwajały...szok! Nigdy więcej tego nie kupie!!

Używam tego produktu od:nie używam

Chcesz pochwalić psuj_a za czytelną i pomocną recenzję?
  • nie
  • Dawno temu chciałam mieć czarne włosy, zakupiłam tę farbę i ... owszem wyszły czarne, kolor się nawet nie wymywał zbyt szybko, ale włosy(wcześniej zdrowe)stały się sianowate i bez blasku.

Używam tego produktu od:nie używam

Chcesz pochwalić detlev za czytelną i pomocną recenzję?
  • słabo
  • Używałam tej farby 2 razy. Oba na włosy po różnych brązach. Za pierwszym razem chwyciło równomiernie, kolor był ładny, malinowy dość intensywny ale bardzo szybko zmył się do brzydkiego rudawo nijakiego.Nie chciałam jej więcej próbować ale jakoś po roku naszło mnie żeby dać jej 2 szanse bo kolor na początku był ciekawy. Tym razem mimo ze włosy wyglądały jak za 1 podejściem (czyli brązowa farba+ odrost) chwyciło tylko odrost. Czyli miałam różowy czubek głowy. Tragedia. Dodatkowo farba raczej niszczy dość mocno włosy

Używam tego produktu od:2 razy

Chcesz pochwalić CruelOrchid za czytelną i pomocną recenzję?
  • mega fiolet
  • a według mnie farba jest świetna. od paru miesięcy poszukuję idealnego fioletu i chyba znalazlam. włosy miałam farbowane na ciemny braz ze sporymi odrostami. odrosty mają kolor taki jak na opakowaniu po czym przechodzi on w fioletowa pswiate na ciemniejszych wlosach. farbowałam jakies 3 tygodnie temu i do teraz kolor jest super, az dziwne , że się nie spłukał. poza tym włosy mam bardzo miekkie i błyszczące, na początku nawet wygladały jak sztuczne ;p generalnie jestem bardzo zadowolona i na pewno wróce do tej farby.

Chcesz pochwalić asthenia za czytelną i pomocną recenzję?
  • wole inne
  • Wybrałam odcień skandynawski blond moje pierwsze farbowanie ok 2 miesięcy temu jestem średnia blondynka z natury i chciałam rozjaśnić jak myślałam lekko włosy nadac im połysk itp. wyszłam rudo-złota o dziwo.. ale po jakiś 2 tyg byłam zupełnie rudo-bura jedyne co to odrosty wyszły mi naturalne najbardziej się przeraziłam gdy na koniec koloryzacji miałam filetową pianę na włosach ale chyba bym wolała taki ultrafiolecik od burka

Używam tego produktu od:2 miesięcy

Chcesz pochwalić kiltii synti za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bardzo dobra -Ultaviolet
  • Jestem naturalną sztynką i uzywałam tej farbby przez bardzo długi okres- kolor fioletowy jasny brąz Ultaviolet. Jesyt to jedna z nielicznych farb ktora nie robiła z moich włosów czerni, kolor wychodził superintensywny wręcz jaskrawofioletowy. Wlosy miękkie , blyszczace, niezniszczone. Ten fiolecik niestety dosyć szybko mi sie wypłukiwał, myję włosy co 2 dni i po około miesiącu miałam ju mniej intensywny. Teraz mam rozjaśnione włosy farbowane na blond i mimo , że blond uwazany jest za kolor trudny do utrzymania uwaząm, ze fiolety i czerwienie są o wiele bardziej nietrwałe. Nie wim czy jeszcze kiedyś kupie tę farbę, przy blondzie zdecyzdowanie wolę profesjonalne farby jako bezpieczniesze.

Używam tego produktu odkoło 2 lata
    Ilość zużytych opakowań: kilkanascie

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić kotbalamot za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 36 raz(y)
  • fiolet fiolet.ultrafiolet
  • Po raz kolejny wywalilo moja recenzje wiec napisze jeszcze raz.

O farbe pokusilam sie gdy znudzil mi sie zwykly,czarny klor. Naturalnie jestem szatynka wiec nie tudno sie domyslec ze odrot byl wsciekle fioletowy, natomiast reszta wlosow bez zmian.

Musze troche obronic ta arbe, gdyz latwo jej sie uzywa, dobrze rozprowadza a kolor wychodzi taki jak na opakowaniu!(choc wiadomo ze jest dosc nietrwaly)
    Nie wie czemu wiekszosc dziewczyn dziwi sie ze nie chwycil na farbowanych..przeciez to oczywiste ze potrzebna jest najpierw dekoloryzacja i rozjasnienie bo jest to zwykla farba, jak milion innych marketowych, zreszta pnie slyszlalam zeby ktorakowliek farba odbarwiala sama w sobie inna farbe a potem nadawala tkai kolor jak na obrazku (chyba ze mowa o rozjasniaczu czerwonym)

Jako dodatkowy plus moge dodac pojemnosc i wydajnosc. Nie wiem czy jest jej duzo wiecej niz innych farb, ale ta ma silikonowa konsystencje ktora mozna bardzo latwo rozlozyc na duza powierzchnie wlosow.

Jedyny minus to trwalosc, fiolet sie szybko wyplokal i przeszedl bardziej w fuksje badz maline
    Używam tego produktu od: kilku lat
    Ilość zużytych opakowań: kilka

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić Tyris za czytelną i pomocną recenzję?
  • TYLKO DO WŁOSÓW NATURALNYCH!
  • Mam długie ciemno brązowe włosy. Zużyłam 2 op. farby "ognista czerwień". Tylko odrosty złapało na czerwono... TAKŻE FARBA JEST TYLKO I WYŁĄCZNIE DO WŁOSÓW NATURALNYCH. Kasa wyrzucona w błoto, dziś musiałam robić ciemny brąz, bo odrost wyglądał beznadziejnie.

Używam tego produktu od: wczoraj

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić ania128 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Fajne czerwienie
  • Miałam na sobie ognistą czerwień, nr 843.
    Startowałam z koloru ciemnego blond z paroma żółtymi pasemkami :/
    Nie przebijały
    Zalety:
    * piękne kolory
    * włosy są zdrowe BŁYSZCZĄCE i miękkie
    * farba starcza na długie średnio gęste włosy
    * pokryła równowmiernie i nie było prześwitów przez ok 3 tygodnie.

Wady:
    * W zasadzie trzeba liczyć się z tym ,że czerwienie szybko płowieją, po miesiącu trzeba koniecznie odświeżyć kolor bo i naczej zostaje...hmmm przygaszony ogień

Cena ujdzie w tłumie.
    Warto sobie spróbopwać i zaszaleć jeśli się ma w miare zdrowe włoski. Na zniszczonych - nie warto .

Używam tego produktu od: użyłam go tylko raz , 2 lata temu

Chcesz pochwalić katryss za czytelną i pomocną recenzję?
  • Niewarta swojej ceny
  • Farbę kupiłam zachęcona kolorem na opakowaniu (ultrafiolet). Od dłuższego czasu eksperymentuję z różnymi kolorami, a takiego fioletu jeszcze nie widziałam. I pewnie długo nie zobaczę, bo nie wyszedł taki jak na opakowaniu. Włosy, owszem, mają fioletowy odcień w słońcu, ale nie takiego efektu się spodziewałam. Farba w zasadzie tylko przyciemniła mój wcześniejszy kolor, nic więcej.
    Za tę cenę lepiej kupić 2 farby Joanny, albo Welli.
    Ta jest po prostu przeciętna.
    A! Zapomniałabym! Tak jak ktoś już wcześniej stwierdził- odżywka, owszem, ma wygodne opakowanie, ale w ogóle nie nawilża, a włosy po niej nie błyszczą.

Używam tego produktu od:użyłam raz, więcej nie użyję

Chcesz pochwalić z_gwiezdnego_smalcu za czytelną i pomocną recenzję?
  • Ok

• Nie mam zastrzeżeń to tej farby.

Kolor wyszedł idealnie jak na opakowaniu- średni brąz,
    kolor był błyszczący,
    długo się trzymał,
    nie wymywał się na zielono ( taki problem miałam z castingiem),
    schodził równomiernie.

Po farbowaniu nie zauważyłam,aby włosy były zniszczone,może lekko na końcówkach,ale naprawdę minimalnie.

Jednak po przeczytaniu opinii Wizażystek muszę się zastanowić nad tym,czy kupię ją drugi raz...

Używam tego produktu od: 1 miesiąc

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić aklina za czytelną i pomocną recenzję?
  • Niszczy włosy
  • Faktycznie farba spełnia obietnice co do koloru, wychodzi praktycznie identyczny jak na opakowaniu. Niestety farba strasznie niszczy włosy, są po niej przesuszone i matowe, musiałam zaopatrzyć się w naprawdę dobrą maseczkę żeby powróciły do poprzedniego stanu. Nie jest warta swojej ceny lepiej dołożyć trochę i kupić loerala )

Używam tego produktu od: użyłam tylko raz

Chcesz pochwalić MissAC za czytelną i pomocną recenzję?
  • Chłam
  • Kupiłam raz i nigdy więcej, farbowałam swoje brązowe włosy z ciemniejszymi odrostami intensywną czerwienią

- mało farby na dłuższe włosy może nie starczyć
    - nie chwyciła równo - na odrostach wyszedł rudy a reszta była ciemno czerwona
    - przy każdym myciu włosów farba się spłukiwała - nawet miesiąc po farbowaniu !
    - farba szybko się spłukała
    - w porównaniu z innymi lepszymi farbami ( joanna) jest droga
    - po innych farbach włosy błyszczały po tej nie
    - jest testowana na zwierzętach

Jednyny plus to taki ,że odżywka z farby jest dosyć duża i starcza na długo, ale totalnie nic nie robi , włosy po niej ani nie błyszczały, ani nie były miękkie , totalnie nic.

Używam tego produktu od:miesiąc temu farbowałam

Chcesz pochwalić black-bubu za czytelną i pomocną recenzję?
  • porazka!!!!!
  • niestety skusilam sie i zakupilam ta farbe. masakra!!!!
    zamiast lsniacego brazu wyszedl mi jaklis rudy, marchewkowy !! najbrzydszy kolor jaki kiedykowliek widzialam ;/ po farbowaniu umylam wlosy wysuszylam i w KAPTURZE pojechalam po inna farbe !!

Używam tego produktu od:3dni

Chcesz pochwalić dominiczkab za czytelną i pomocną recenzję?
  • katastrofa
  • Właśnie na moje nieszczęście wypróbowałam tą farbę, odcień 855 totalna porazka obiecywanego przez producenta koloru nie udalo mi się uzyskać, ale za to wyszedł mi na odrostach okropny rudy kolor, a reszta moich brązowych włosów pozostała bez zmian

Używam tego produktu od:
    Ilość zużytych opakowań:jedno

Chcesz pochwalić katja2407 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Obiecanki-cacanki
  • Kiedyś miałam okazję wypróbować tę farbę. Wybrałam fioletowy odcień. Włosy mam rzeczywiście bardzo ciemne, brązowe wpadające w czerń. Farba rozjaśniła je może o jeden skromny ton i wyszło mi skrzyżowanie barwy buraka z ciemnym brązem i rudym. Takie nie wiadomo co, niezbyt bijące po oczach, widoczne w świetle dziennym (coś w rodzaju poświaty). No, ale właściwie za nowy odcień byłam chwalona, najgorszy nie był i pasował mi. Ale to nie zmienia faktu, że nie należy wierzyć w spektakularny efekt tej farby, jeśli jest się brunetką =_= W ogóle odradzam patrzenie na zdjęcie na opakowaniu.

Acha, z tego co pamiętam, kolor się szybko zmył ;/

Używam tego produktu od: kiedyś użyłam
    Ilość zużytych opakowań: hmmm... tak ze 2. Do jednego farbowania :P

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić Aarktica za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bardzo dobra
  • Miesiac temu farbowalam wlosy na jakis braz, swoje mam ciemno brązowe i w zasadzie ciezko je rozjasnic w domu nie niszczac ich za bardzo.

Jako ze lubie czesto farbowac wlosy, tak mnie cos naszlo niedawno, zeby fundnac sobie jakas inna farbe niz zawsze i wzielam tą: sceptycznie podeszlam do tego ze ona mi rozjasni wlosy i nada im kolor, ale chcialam juz odswiezyc kolorek, wiec co by wyszlo to by wyszlo

Wzielam odcien 855.

Nalozylam na glowe (mam wlosy za łopatke i geste, wiedzialam ze jedna farba to malo, ale pomyslalam ze ewentualnie wyjda jakies pasemka itd). O dziwo farby bylo na styk (wlosy troche moczylam).

Nic mnie nie piekło (co bylo dziwne) po prostu jakbym sobie nalozyla maseczke na wlosy! Nie smierdzialo jakos bardzo. Farba nie sciemniała itd. Pozytywnie sie zaskoczyłam.

Po 30 minutach zmyłam farbę, nalozylam na chwilke dolaczona odzywke, po 2 minutach splukałam i czekałam az wyschna mi wlosy (z reguly nie susze).

Wlosy wyschly, podeszłam do okna, wzielam lusterko.. patrze i szok!!! Odcien prawie taki sam jak na pudelku!!!!!!! a ja naprawde mam swoje ciemne wlosy a i wczesniej farbowalam ciemnym brazem! no SZOK!!!

Piekne wlosy, lsniace, miekkie!!!!!! i piekny kolor...

Lecz nie wiem czy kupie, bo lubie probowac coraz to nowe farby Na pewno kiedys do niej wroce!

Używam tego produktu od: tygodnia

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić Anecka za czytelną i pomocną recenzję?
  • Prawie KWC
  • Trafiłam na tą farbę rozpaczliwie poszukując czegoś, co pokryje moje odrosty w odcieniu rudego blondu (efekt "profesjonalenego farbowania"ciemnych włosów farbowanych od lat na rudości, fryzjer przedobrzył z utleniaczem). Odczekałam dwa tygodnie, żeby nie zniszczyć włosów. Wybrałam jaskrawą czerwień. Na włosach wyszedł odcień niemal identyczny jak na opakowaniu, intensywny, błyszczący i równomierny. odżywka świetnie pielęgnuje, a sama farba nie niszczy. Na moje włosy do łopatek zużywam dwa opakowania farby, jednak jest to u mnie standard. Kolor trzyma się dłuuugo, nawet przy ponad 2cm odroście kolor był nadal intensywny i lśniący. Dziś właśnie zafarbowałam włosy ponownie mieszanką farby w kolorze Jaskrawa czerwień i z siostrzanej serii Brokatowa czerwień. Kolor jest piękny, wyrazisty, intensywny i lśniący, choć troszkę ciemniejszy nż mogłam się spodziewać. mimo to jestem zadowolona. Z wad mogę wymienić brudzenie skóry głowy oraz pozostawianie śladó na poduszkach przez dobrych kilka dni.

Używam tego produktu od: trzech miesięcy
    Ilość zużytych opakowań: dwa z tej i dwa z siostrzanej serii

Chcesz pochwalić pasywno-agresywna za czytelną i pomocną recenzję?
  • Naprawdę dobra farba !
  • Przez długi czas nie farbowałam włosów, aż znów naszła mnie ochota na jakiś kolorek. Zdążyłam już wrócić do mojego naturalnego koloru, czyli taki średni brąz.

Na pierwszy rzut poszła Brillance Luminance, kolorJaskrawa czerwień. Wzięłam właśnie ten, bo wiedziałam że na włosach wyjdzie mi coś ciemniejszego niż na opakowaniu.

Faktem jest, że lepiej to ROZROBIĆ W MISECZCE niż w tej butelce. Śmierdziała tak jak zwykle śmierdzi farba, dość gęsta i wydajna.

Po wysuszeniu włosów EFEKT PRZESZEDŁ NAJŚMIELSZE OCZEKIWANIA!
    Włosy były błyszczące i miały piękny czerwony kolor, praktycznie taki jak na opakowaniu!

Dołączona odżywka jest bardzo dobra, a przy moich krótkich włosach starczyła mi jeszcze na jakieś 10 myć!

Jednak po pewnym czasie zauważyłam, że przy codziennym myciu, tzn jak już mam odrosty to kolor jest lekko zblakły (ale naprawdę lekko). No i jeszcze kilka myć po farbowaniu leci czerwona woda.

Próbowałam potem użyć zwykłej farby, tzn bez rozjaśniacza (Garnier 100% color) i efekt był mizerny, więc jednak pozostanę przy Brillance Luminance.Używam tego produktu od: 6 miesięcy
    Ilość zużytych opakowań: 2 (pół opakowania na raz)

Chcesz pochwalić melazja za czytelną i pomocną recenzję?
  • koszmar!
  • kupilam olsniewajacy braz... i juz przy nakladaniu balam sie co to bedzie bo farba miala kolor pomaranczowy... i na wlosach przy skorze wyszedl rudy! na reszcie nawet ladny braz ale ten rudy! na drugi dzien szybko lecialam po farbe ktora zawsze nakladam... to byl horrrrrrorrrr.

Używam tego produktu od:pierwszy i ostatni

Chcesz pochwalić Fruits_in_ice za czytelną i pomocną recenzję?
  • ani tak ani nie
  • To z pewnością dobra farba bo:
    + ładnie pokrywa włosy (równo!)
    + włosy zaraz po farbowaniu są delikatne, mięciutkie, lśniące
    + nie zostawia śladów i łatwo się rozprowadza
    + miesiąc po zafarbowaniu kolor wciąż bardzo ładny (codzienne mycie ale zawsze z odżywką do włosów farbowanych)
    ale:
    - kolor nie wychodzi taki jak na opakowaniu (mało kiedy w jakiejkolwiek farbie wychodzi- jednak zauważyłam że i ta farba i jej bliźniaczka Schwarzkopf, Brillance Intensiv Color Creme (nowa formuła) mają to do siebie, że farbują na kolory zupełnie inne niż obiecywane a to wielki minus)
    - kolor i w tej farbie i w bliźniaczej którą wyżej wspomniałam jest dość płaski. Z jednej strony włosy są ładnie pokryte, z drugiej brak efektu "zafarbowanych włosów". Kolor wygląda tak zwyczajnie, że nikt nie zauważa że wogóle coś się zmieniło. Dla mnie to minus, bo po wprawdzie gorszej LOreal z innych względów, mam piękny głęboki kolor, pełen blasku, widoczny, wyrazisty, z charakterem. Ta farba pozostawia włosy bez wyrazu. Porównując swój kolor z kolorem koleżanek (podobny odcień) moja jest kompletnie bez wyrazu.

Tak więc drugi raz się skusiłam ale trzeci raz nie chcę mieć włosów bez wyrazistego koloru...

Używam tego produktu od:użyłam ponad miesiąc temu

Chcesz pochwalić side85 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Najlepsze!
  • Nie zliczę już ile razy farbowałam włosy, ale przyznać muszę, że doświadczenie na tym polu mam naprawdę spore
    Te farby uważam zdecydowanie za najlepsze spośród wszystkich. Bardzo dobrze się je rozprowadza, a włosy są po nich błyszczące, mięciutkie w dotyku i wyglądają na bardzo zdrowe i odżywione. Kolor jest zawsze piękny i trwały. Gorąco polecam.Używam tego produktu od: ---

Chcesz pochwalić Futbolowa za czytelną i pomocną recenzję?