Le Petit Marseillais, Douche Creme Extra Doux Lait d`Olive (Kremowy żel pod prysznic `Mleczko z oliwek`)

Kremowa konsystencja żelu pod prysznic Le Petit Marseillais z mleczkiem oliwkowym Douche Creme Extra Doux Lait d`Olive delikatnie oczyszcza i nawilża skórę. Gładka i łatwa do spłukiwania piana uwalnia zapach autentycznych aromatów Prowansji. Formuła nawilżająca extra doux, neutralne pH dla skóry, przetestowana pod kontrolą dermatologiczną. Symbol Prowansji - oliwka jest cennym produktem do pozyskiwania oleju z jej owoców. Z tego oleju można uzyskać mleczko roślinne, cenione za właściwości nawilżające i odżywcze.
Jak wszystkie żele pod prysznic Le Petit Marseillais zawiera naturalne składniki, ma neutralne pH dla skóry, nie testowany na zwierzętach.

Lait d\'Olive - dostępny tylko we Francji

Używałam wersji zapachowej Lait d\'Olive. Żel przywiozła mi z Francji moja kuzynka. Żałuję, że kosmetyki Le Petit Marseillais nie są dostępne w Polsce (poza trzema wersjami zapachowymi żeli, które niedawno pojawiły się m. in. w Rossmannie). Nawet na Allegro są rzadko dostępne.
Żel posiada same zalety. Charakteryzuje się relaksującym, odprężającym oliwkowym zapachem, w którym nie wyczuwam odrobiny chemii. Zapach pozostaje na skórze i w łazience jeszcze przez pewien czas po wzięciu prysznica. Żel nie wysusza i nie podrażnia skóry. Trudno mówić o nawilżeniu, gdyż po wzięciu prysznica i tak używam mleczka/balsamu do ciała.
Konsystencja żelu - zgodnie z jego nazwą - mleczna, dosyć rzadka, choć jednocześnie treściwa, przypadła mi do gustu. Żel jest wydajny - już jego niewielka ilość pozwala na wytworzenie wystarczającej do umycia ciała ilości piany. Żel pieni się bardzo dobrze, zarówno sam, jak i w duecie z myjką. Nie jest ciężki, dobrze się spłukuje. Doskonale nadaje się do depilacji.
Butelka jest wygodna i funkcjonalna. Zamknięcie nie zatyka, nie psuje się, żel otwiera się nawet mokrymi i śliskimi rękami. Żel wygodnie się dozuje. Celem zużycia żelu do końca butelkę można postawić do góry dnem.
Załączam zdjęcie używanej przeze mnie wersji zapachowej.

Używam tego produktu od: koniec roku 2013 przez okres około 2 m-cy (na zmianę z innymi żelami)
Ilość zużytych opakowań: 1 butelka o pojemności 250 ml

Błąd! | KWC