Joanna, Naturia, Szampon z miodem i cytryną

Joanna, Naturia, Szampon z miodem i cytryną

Średnia ocena: 3.49/5

Szampon Naturia został opracowany specjalnie z myślą o pielęgnacji włosów suchych i zniszczonych. Ulepszona receptura wzbogacona o specjalnie dobrane składniki aktywne zapewnia włosom i skórze głowy zdrowy i piękny wygląd.
Miód - aktywne cząsteczki miodu wnikają we włosy, odżywiają i nawilżają ich włókna.
Cytryna - zawiera cenne witaminy i kwasy owocowe, które działają wygładzająco na łuski włosów.
W rezultacie włosy są piękne i zadbane, lśniące, miękkie i przyjemne w dotyku. Łatwiej się rozczesują i układają.

do włosów normalnych
wygładzające
w spray'u

Zależy jak się go stosuje

Szukałam szamponu do codziennego stosowania. Niestety ten szampon się do niego nie nadaje, gdyż włosy po dłuższym stosowaniu go są jakby oklapłe, nic się z nimi nie da zrobić i się szybciej tłuszczą. Zapach dla mnie okropny, ale ja po prostu nie lubię zapachu miodu. Ładna butelka, szampon wydajny. Stosuję go tylko i wyłącznie raz na tydzień-dwa dla mocniejszego oczyszczenia włosów - na tym polu się sprawdza znakomicie, na codzień stosuję dużo łagodniejsze szampony.

Mocne oczyszczenie

Szampon zamknięty jest w plastikowej butelce o pojemności 200ml. Konsystencja lekko żelowa, delikatnie lejąca. Kolor żółty. Zapach wyczuwalny miodowy. Wydajny.

Szampon jest jak taki typowy rypacz.
Nie polecam do codziennego stosowania.
Dobrze oczyszcza skórę głowy i włosy z zanieczyszczeń.
Włosy są odbite u nasady, błyszczące, dobrze się rozczesują i są miękkie w dotyku.

Szampon nie podrażnia skóry głowy. Nie wysusza (oczywiście polecam stosować z umiarem. Ja używam raz na tydzień lub co dwa tygodnie zamiennie z innym rypaczem ;))

Wystarczy niewielka ilość. Dobrze się pieni. Szampon używam rozcieńczony z wodą (metoda kubelkowa)

Całkiem dobry szampon do porządnego oczyszczenia skóry głowy i włosów z produktów do stylizacji.

Zalety:
Oczyszczenie
Włosy lśniące, miękkie
Dobrze się rozczesują
Nie podrażnia
Cena
Zapach

Fajny "rypacz"

Tego mocnego szamponu używałam raz lub czasem raz na półtora tygodnia do oczyszczenia włosów z pozostałości różnych kosmetyków. Dobrze sobie radził z oczyszczeniem skalpu, doskonały po olejowaniu włosów.

Wybrałam butelkę o pojemności 100ml, by go sprawdzić, jest bardzo dobry więc już wiem że mogę zakupić dużą butelkę i na spokojnie go używać bo mojej skórze nie zrobił krzywdy. Nie spowodował wysuszenia skóry czyli obeszło się bez łupieżu oraz nie podrażnił skóry.

Zapach pomimo iż jest trochę intensywny to jest bardzo przyjemny, wyczuwalny i miód i cytryna, bez sztuczności.

Podczas mycia w połączeniu z wodą wytwarza się fajna piana, nie trzeba za dużo go lać bo nie ma takiej potrzeby, nie używałam też tutaj spieniacza. Podczas mycia nie jest tez wyczuwalna szorstkość włosów nie są też tępe, tak jak już zdążyłam zauważyć przy innych "rypaczach" oraz nawet przy szamponach o łagodnej mocy. Włosy nawet dobrze się rozczesują ale używam tutaj moich wspomagaczy w formie sprayów i olejków także nie wiem jak się rozczesują bez ich użycia.
Butelka o tak małej pojemności okazała się bardzo wydajna, oraz trafionym w 10tkę bardzo dobrym szamponem.

ZALETY:
do wyboru niskie pojemności które można ze sobą zabrać w podróż
doskonale radzi sobie z oczyszczeniem włosów z pozostałości różnych kosmetyków
dobrze oczyszcza skalp
delikatny mimo wszystko dla skóry głowy, nie spowodował pojawienia się łupieżu, nie podrażnił i nie uczulił
ładny choć trochę intensywny zapach
pomimo malutkiej pojemności 100ml, bardzo wydajny

WADY:
nie ma wad

Miodowy szampon

Uwielbiam wszystkie kosmetyki z dodatkiem miodu. Moje włosy są koloru blond i szybko się przetłuszczają. Szampon ma ładny, miodowy zapach, spełnia swoją funkcję, czyli myje włosy. Po umyciu są gładkie, pachnące, a w lato uwielbiam wyjść na słońce, zaraz po ich umyciu, bo zawarta w nich cytryna i miód znane są z właściwości rozjaśniających. Szampon niestety dość słabo się pieni, dlatego zwykle mieszam go z wodą.

Dla mnie super.

Jak większość recenzentek używam go od czasu do czasu, by oczyścić skórę głowy i włosy, gdy widzę i czuję, że są zbyt mocno obciążone pielęgnacją i kosmetykami typu lakier itp. Jak dla mnie jest on idealnym oczyszczaczem.
Nie "rypie" tak mocno jak co niektóre szampony tego typu. Włosy są po nim ładne, lśniące, sypkie. Przykładowo po pokrzywowych "rypaczach" innych firm miałam problem, żeby rozczesać włosy, wręcz puszyły się mimo użytej po myciu odżywki.
Słodki, intensywny zapach bardzo mi się podoba oraz to, że utrzymuje się długo po myciu. Nie jestem zwolenniczką kupowania kosmetyków "bo ładnie pachną". Jednak jeśli ich działanie mi pasuje i jeszcze do tego mają intensywny, ładny zapach to jestem jak najbardziej na tak.
Niezbędnik w mojej kosmetyczce.

Trochę taki byle jaki

Szampon w niskiej cenie, poniżej 5 zł. Miód i cytryna widoczne na opakowaniu faktycznie są wyczuwalne. Zapach jest słodki i początkowo dość przyjemny, ale może szybko się znudzić. Konsystencja trochę za rzadka. Nie zauważyłam żeby w jakiś sposób wpłynął na moje włosy, po prostu je mył, podobnie jak wersja bursztynowa. Świeżość włosów zachowana w podobnym stopniu co inne przeciętne szampony. Ze względu na niską cenę i dość rzadko spotykany zapach można wypróbować, ale dla mnie nie ma to większego sensu.

Mocno oczyszczający szampon z którym trzeba nauczyć się pracować

Szampon zamknięty jest w plastikowym opakowaniu o pojemności 500 ml
Konsystencja jest nieco płynna, jestem zwolenniczką bardziej gęstych konsystencji, przez co trzeba uważać przy nakładaniu szamponu na dłoń bo lubi się wydostać go więcej niż się oczekuje. Zapach dla mnie jest taki sobie, słodkawy zapach miodu i lekko wyczuwalna nuta cytryny, nie utrzymuję się zbytnio na włosach, ale dla mnie jest to całkiem w porządku. Dzięki zawartym w szamponie miodzie i cytrynie nasze włosy mają być piękne i zdrowe, produkt dedykowany włosom suchym i zniszczonym? No tutaj przy pierwszym użyciu doznałam wstrząsu. Użyłam go zwyczajnie czyli, umyłam skórę głowy i na koniec lekko wmasowalam we włosy na długości, podczas płukania już czułam jak moje włosy są twarde, sztywne i byłam przekonana, że bez odżywki się nie obejdzie. Po odsączeniu włosów ręcznikiem w pozycji głową w dół moje włosy były niczym gałęzie drzew sterczały w każdą stronę, sytuacje uratowałam maską do włosów. Jednak znalazłam sposób na jego używanie, wystarczy używać go raz w tygodniu do zmycia oleju z włosów, tylko myję skórę głowy i pozwalam spokojnie splywac pianie po długości włosów by pozbyć się oleju. Szampon mocno oczyszczający, trzeba z nim uważać, ale nie jest najgorszy gdy znajdziemy na niego sposób. Nie wiem czy kupię go ponownie bardziej zależy mi na nawilżeniu włosów i ich pielęgnacji niż na mocnym oczyszczaniu, nie nadaje się do codziennego lub bardzo częstego używania, a trzymanie go tylko do samego zmywania oleju, no tak średnio.

Niezły

szamponu używałam do oczyszczania włosów, a więc stosowałam go raz w tygodniu. To dlatego, że na co dzień sięgam po lżejsze specyfiki, bez SLSu. Jako "oczyszczacz" szampon sprawdził się bardzo dobrze. Włosy były wspaniale oczyszczone, mięciutkie i lśniące. Polemizowałabym jeżeli chodzi o obiecane przez producenta łatwiejsze rozczesywanie włosów, jednak sprawę może załatwić odżywka, którą i tak stosuję :) Kolejną zaletą jest bardzo przyjemny, świeży zapach miodu i cytryny, który można poczuć jak tylko otworzy się butelkę, i który niesamowicie uprzyjemnia kąpiel/prysznic. Co ważne, zapach jest bardzo naturalny i długo utrzymuje się na włosach. Trochę się obawiam, że dosyć mocny zapach miodu nie każdemu może przypaść do gustu, jednak skoro jedną z pierwszych rzeczy, które robimy kupując szampon jest otworzenie butelki i wąchanie kosmetyku (tak, oceniam po sobie;), chyba wiemy co wkładamy do koszyka.

Szampon z miodem i cytryną do pielęgnacji włosów suchych i zniszczonych, Naturia, Joanna

Szampon kupiłam dość przypadkowo na jednej z aukcji internetowych.
Opakowanie to plastikowa butelka o pojemności 500 ml, zapłaciłam około 8 zł.
Mam cienkie włosy z tendencją do przetłuszczania u nasady i przesuszania na końcach szampon nawilża i odżywia przesuszone włosy, po umyciu włosy dobrze się rozczesują, a po wysuszeniu są lekkie gładkie ładnie odbite u nasady.
Szampon ma ładny miodowy zapach, dobrze się pieni, jest wydajny.
Podsumowując przyjemny niedrogi drogeryjny szampon, dobrze sprawdza się przy cienkich włosach,nie wiem czy jeszcze go kupię.

Bardzo dobry rypacz

Szamponu używam jako myjadlo oczyszczające - tylko i wyłącznie raz na kilka myć, gdy włosy stają się już obciążone. Myje skórę głowy, pianę przeciągam tylko delikatnie na długość. Świetnie oczyszcza z nadbudowy kosmetyków, jest tani jak barszcz, ma małą pojemność to dla mnie plus jak używam go raz na 4 mycia. Mam po nim burze włosów i znakomicie oczyszczony skalp. Po takim oczyszczającym myciu nakładam dobra maskę i cieszę się pięknymi włosami z super objętością. Dla mnie cudenko za grosze. Ale tak jak pisały dziewczyny trzeba wiedzieć jak go używać.

Dobry szampon oczyszczający

Szampon Joanna Naturia, może być produktem bardzo dobrym lub bardzo złym w zależności od tego w jaki sposób go użyjemy.
Jeśli kupicie ten szampon z myślą, że będzie on świetnie się nadawał do codziennego mycia, a do tego macie suche włosy lub rozjaśniane to może okazać się wielkim zawodem - ponieważ jest to szampon mocno oczyszczający i w moim odczuciu nie nada się do codziennego mycia.
Natomiast - jeśli podejdziecie do tego produktu z otwartym umysłem i głową i zastosujecie go jako właśnie szampon oczyszczający - który usunie z włosów nadbudowy, protein i innych warstw składników, to może okazać się prawdziwym hitem.
Mam cienkie włosy i bardzo dbam o ich pielęgnację, zwykle myję je szamponem o delikatnym składzie, aczkolwiek raz na tydzień ( raz na 10 dni) potrzebuję porządnego oczyszczenia, lubię też umyć nim włosy przed nałożeniem maski nawilżającej, albo olejowaniem na mokro - tutaj sprawdza się świetnie, do tego nie kosztuje dużo więc tym bardziej się cieszę.
Nie chcę oceniać tego produktu jednoznacznie, biorąc pod uwagę zalecenia producenta - w mojej ocenie się nie sprawdzi, jednak jeśli znajdziemy dla niego bardziej "włosomaniacze" zastosowanie to może okazać się produktem godnym uwagi.

Szampon do suchych włosów??? No chyba raczej nie do moich suchych

Kupilam małą wersję tego szamponu dwa lata temu w Rossmann gdy szykowałam sie na wyprawe do szpitala a wiadomo lepiej mieć małe wersje różnych potrzebnych produktów więc potrzebowałam szamponu do suchych włosów i wybrałam ten z Joanny.

Bardzo lubię zapach miodu więc takie produkty same wpadają mi do koszyka. :)

Posiadam: Włosy długie, przetłuszczające się u nasady ale suche po długości.

Szampon jest w przezroczystej plastikowej butelce o poj.100ml z dobrym zamykaniem na klik. Dzięki temu widzimy ile produktu nam ubywa i nie na obawy że otworzy się i wyleje w torbie.

Konsystencja żelowa o żółtym zabarwieniu i pięknym miodowym zapachu bo cytryny to ja tu nie czuję.
Niewielka ilość dobrze się rozprowadza i fajnie pieni. Dzięki temu jest on naprawdę wydajny. Wystarcza na 5 zastosowań na długie włosy.

Efekty :
Włosy ładnie pachnące i dobrze oczyszczone z zanieczyszczeń. Utrzymują swoją świeżość przez 3 dni. Produkt nie uczula i nie powoduje u mnie łupieżu. No i to by było na tyle z zalet :(
Obietnice producenta o pięknych lśniących włosach które dobrze się rozczesuje i układa nie spełnione w moim przypadku. Jestem nim ogromnie zawiedziona ,spodziewałam się produktu który ułatwi ni pielęgnację A nie ją utrudni. No ale cóż napewno do niego już nigdy nie wrócę pomimo pięknego zapachu.
Moje włosy po zastosowaniu szamponu były nie do rozczesania! Gdyby nie dobra szczotka to połowy bym już nie miała. Bardzo splątane , w ogóle nie mialy blasku były matowe i dalej suche. Bez dobrej odżywki nawet nie warto po niego sięgnać.

Podsumowując: Szampon o bardzo ładnym zapachu który nie spełnia swoich funkcji
I mam wątpliwości co do jego składu

Super zapach

Szampon ten ma konsystencję żelową dzięki czemu dobrze się rozprowadza i odpowiednio pieni, zapach ma bardzo intensywny z przewagą miodu. Włosy po użyciu tego szamponu są bardziej lśniące i nawilżone. Cena bardzo przystępną, opakowanie bardzo poręczne.