Carma Laboratories, Carmex Lip Balm Original Tube (Balsam do ust w tubce)

Powiększ Carma Laboratories, Carmex Lip Balm Original Tube (Balsam do ust w tubce)

Zgłaszająca osoba: Paulina

Zalecany wszystkim osobom aktywnie spędzającym czas,
których usta wystawione są na długie działanie czynników atmosferycznych. Daje natychmiastowy efekt pełnych, ujędrnionych ust. Fantastycznie nawilża i odżywia. Daje delikatny woskowo-satynowy połysk.
Jednak najważniejszą zaletą CARMEXU jest to że:
- goi kąciki ust
- załatwia problem z opryszczką.
Przynosi ulgę suchym i spierzchniętym ustom.
Ze względu na obecność kwasu salicylowego nie powinien być używany przez osoby uczulone na salicylany.

Cena: 10zł/ 10ml

• Dobry, ale nie doskonały.
  • Carmexa lubię. Mój numer jeden był zdecydowanie wiśniowy, ale po 2 tubce mi się znudził i postanowiłam szukać innych produktów. Dawały nawet radę, ale w ostatnim czasie moje usta były wyjątkowo suche, popękane i żadna szminka nie wyglądała na niej korzystnie Inne balsamy nie dawały rade, a ja z podkulonym ogonem wróciłam do Carmexa, lecz tym razem do wersji oryginalnej w tubce.

Opakowanie typowe z nakrętką, która się dobrze zakręca, więc nie ma obaw, że nasza cała kosmetyczka bądź torebka będą w balsamie. Zapach lekko mentolowy. Ilośc produktu można dozować. Nadaje ładny połysk ustom. Standardowo daje uczucie mrowienia.

Dobrze nawilża usta, ale nie jest aż tak dobry jak jego wiśniowy brat czy wersja w słoiczku. Pozbywa się suchych skórek i gdy nakładam go dużą warstwę na noc, to owszem, usta następnego dnia są przyjemnie nawilżone i miękkie, ale odczuwam, że gdy go nie używam przez resztę dnia, stan moich ust znowu wraca do tego samego stanu Czyli najzwyczajniej usta się uzależniają.

Ogólnie produkt nie jest zły i lubię go za sposób aplikacij, ale odbiega niestety od wersji w słoiczku i wiśniowego. Nie miej jednak zużyję go, ale ponownie do niego nie powrócę. I minus za brak SPF.

Chcesz pochwalić ajmanjs za czytelną i pomocną recenzję?
  • doskonały
  • Pokonał linomag maść i inne specyfiki do ust. Nawilża , łagodzi i pompuje spierzchnięcia jak żaden inny kosmetyk do ust, a używałam ich wiele. Wygodna w uzyciu tubka, można posmarować sięm bez lustra. nie spływa , nie waży się. Bardzo lubię używac go jako podklad pod szminkę , nakładam na troche , potem ścieram nadmiar Carmexu i aplikuje szminkę. Naskórek ust jest napompowany i wygładzony a szminka wcakle nie jest prze to mniej trwała. Atrakcyjna cena - około 10 zł za 10 gramów czyli 11,6 ml. Jedyne co może drażnić to mentolowo- kamforowo-gorzki posmak.

Używam tego produktu od: tydzień
    Ilość zużytych opakowań: napoczęta pierwsza tubka

Chcesz pochwalić kotbalamot za czytelną i pomocną recenzję?
  • nie
  • Podczas stosowania tego balsamu skóra z ust złaziła mi płatami.Po odsatwieniu balsamu po klikunastu dniach wszystko wróciło do normy.Wtedy dałam mu szansę drugi raz i znów to samo.
    Pierwszy raz mi się coś takiego przytrafiło.
    Raczej do niego nie wrócę.

Używam tego produktu od: użwany około 2mies

Chcesz pochwalić ziberka za czytelną i pomocną recenzję?
  • Wspaniały
  • Sprawdził sie we wszystkich obietnicach producenta. Pomógł pokonać opryszczkę, wyleczył kąciki ust.
    Nie używam go jednak dłużej niż kilka tygodni lub używam na zmianę z innymi balsamami, bo wysusza moje usta.
    Nie mniej jest to absolutnie obowiązkowy kosmetyk dla mnie ze względu na cudowne właściwości lecznicze.
    Cena bardzo przystępna.
    Polecam wersje owocowe, najbardziej przypadł mi do gustu wiśniowy

Używam tego produktu od: 2lat
    Ilość zużytych opakowań: 5 całych

Chcesz pochwalić Gicka za czytelną i pomocną recenzję?
  • Tak!
  • Carmex znałam już od jakiegoś czasu,dostałam próbkę wiśniowego,i byłam zadowolona. Teraz potrzebuję porządnego balsamu,gdyż pracuję w ujemnej temperaturze,więc wybór padł na Carmexa.
    Spodobał mi się okrągły aplikator,nigdy nie miałam takiego i ta forma bardzo mi odpowiada,uważam że to przyjemnie masuje usta
    Balsam ewidentnie powiększa usta,wyraźnie czuję mrowienie,zaobserwowałam że wargi są seksownie pełniejsze. Dla mnie ta cecha jest mega
    Nie trzebat ak często ponownie go używać,tworzy grubszą warstwę ochronną na ustach.
    Przyjemnie mrowi.
    Na pewno cena,jak na taką małą tubkę cena jest nieco przesadzona,chociaż płaci się też za reklamę.
    Irytuje mnie uczucie chłodzenia,tym bardziej że i tak pracuję w zimnie.

Używam tego produktu od: tygodnia
    Ilość zużytych opakowań: 1 w trakcie

Chcesz pochwalić BalbinaZwanzig za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nigdy więcej
  • Generalnie jestem uczulona na standardowe pomadki, więc używam wyłącznie pomadek ochronnych/nawilżających i zwykłych w wersji hipoalergicznej.

Carmex trafił w moje ręce po przeczytaniu wielu pozytywnych opinii na wizazu.
    Niestety. Mnie on uczulił. Spowodował opuchnięcie, przesuszenie, pieczenie i inne przykre dolegliwości. W skrócie - jakby opryszczka objęła mi całą czerwień wargową. Jest to pierwsza pomadka ochronna, która spowodowała u mnie takie następstwa.

Osobiście rozczarowałam się i nigdy więcej nie wrócę do tego produktu.
    Jednak zaznaczam, że mój przypadek spowodowany jest uczuleniem (nie na salicylany). Myślę, że u zdrowych osób powinno nie być tego typu kłopotów.

Chcesz pochwalić tangerrine94 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Zdecydowanie lepsza wersja w słoiczku
  • Rok temu zaczęłam przygodę z Carmexem w słoiczku.
    Byłam nim zachwycona, ale po dłuższym stosowaniu niestety skóra przyzwyczaja się i nie ma już tak dobrego efektu. Jestem wręcz uzależniona od tego kosmetyku, sięgam po niego kilka razy dziennie! Zastanawiam się czy zmienić na jakiś inny?

Zdecydowałam się na wersję w tubce, ponieważ gdy przebywam poza domem, nie wyobrażam sobie "grzebać" palcem w środku, po czym aplikować na usta.

+ Nawliża
    + Długo się utrzymuje na ustach,
    + Skład

+- Opakowanie średnio poręczne, tandetne
    +- Nabłyszcza usta
    - Brakuje mi uczucia chłodzenia na ustach, które daje wersja w słoiczku
    - Uzależnia! Nigdy wcześniej nie musiałąm tak często sięgać po balsam do ust, tak jak teraz

Mimo wszystko lubię Carmex, choć będę musiała zmienić balsam na jakiś inny z powodu "uzależnienia" o którym pisałam wcześniej.

Używam tego produktu od: 1 miesiąc

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić MiniMiau za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dobry!
  • Jako, że wypróbowałam już prawie każdą wersję Carmexu, to również i ta wpadła w moje ręce .

Podoba mi się tubka, jest dość poręczna i wszędzie się zmieści. Zapach balsamu jest dość charakterystyczny – czuć w nim kamforę, czasami trąca mi jakby wanilią . Balsam całkiem dobrze nawilża i nabłyszcza usta, przyjemnie mrowi po nałożeniu, chociaż może nieco spływać z ust. I jest bardzo wydajny.

Z tubkowych Carmexów zostały mi jeszcze truskawkowy i miętowy, może w przyszłości się na nie skuszę .

Używam tego produktu od: ponad pół roku

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić Alraune92 za czytelną i pomocną recenzję?
  • dobry, acz najgorszy z trio
  • Wersja w tubce - pierwszy ze wszystkich moich Carmexów. Kupiłam ten kultowy produkt jak tylko pojawił się w Rossmanie.

+ jak wszystkie Carmexy: świetnie nawilża i chroni przed czynnikami zewnętrznymi
    + ma wygodną tubkę i aplikator
    + cena

- działa nieco gorzej od swoich starszych braci: nie wnika w usta, a jakby się od nich odkleja, co powoduje, że nie odżywia tak dobrze
    - na ustach daje nachalny błysk, co dla niektórych może być zaletą, ale ja od codziennego balsamu oczekuję, że będzie bardziej dyskretny

Jest dobry, jak każdy Carmex, ale działa nieco gorzej, i formułę też ma inną - wolę po prostu wersję w sztyfcie.

Używam tego produktu od: około trzech lat
    Ilość zużytych opakowań: trzy lub cztery, w trakcie kolejnego

Chcesz pochwalić TheSketchedLady za czytelną i pomocną recenzję?
  • jest moc!!!
  • Wielbie ten produkt miloscia namietna

Nie raz i nie dwa a milion razy ratowal moje biedne spierzchniete usta i zadna inne pomadka jak dotad nie moze mu dorownac.

Co do produktu ok moze zapach nie jest za najlepszy i wydaje mi sie ze wole wersje pomadki w sztyfcie. Mam wrazenie ze dziala najlepiej

Używam tego produktu od: zawsze
    Ilość zużytych opakowań: tona

Chcesz pochwalić VictoriaD za czytelną i pomocną recenzję?
  • Carmex rulez
  • Tak samo dobry jak jego kolega w sztyfcie i w słoiczku.
    Czyli bardzo dobrze nawilża, nie wysusza ust, przyjemnie mrozi.
    Tubka poręczna, można ostatecznie rozciąć i wybrać do samiusieńkiego końca

Używam tego produktu od: 2 lata
    Ilość zużytych opakowań: Trzy

Chcesz pochwalić Smefetka18 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dobry, ale nie aż tak jak o nim mówią
  • Carmex wcześniej czy później musiał trafić do mojej kosmetyczki. Tyle pochwał i legend krąży na jego temat, że nie mogłabym go nie wypróbować. I tak zaczęłam od wersji klasycznej.
    +/- Opakowanie niby wygodne, ale nie aż tak higieniczne, bo brudzi się wszystko dookoła i raz na jakiś czas trzeba je wyczyścić. Tubka natomiast jest miękka, łatwo wycisnąć nawet ostatki produktu. Dość nietypowe jest też to, że balsam wydostaje się przez małą dziurkę, przez co wychodzi nam wałeczek produktu, ale łatwo rozprowadzić go na ustach. Jednak fakt że balsam jest dość zbity dzieje się to o czym mówiłam wcześniej, czyli zamiast na ustach część ląduje na opakowaniu.
    + Zapach specyficzny. Pierwszy raz zetknęłam się z kamforą i na początku był to dla mnie bardzo nachalny zapach. Później się przyzwyczaiłam i zapach nieco złagodniał wraz z upływem czasu. Raczej nie można zaliczyć go do ładnych, ale też nie przeszkadza.
    + Po nałożeniu na usta balsam delikatnie je nawilża i wygładza. Efekt utrzymuje się ten ok 1-2h jeżeli przebywamy na powietrzu. Podoba mi się też to, że działanie jest natychmiastowe, nie ma efektu mrożenia itp. Ja często nakładałam go na noc, gdy miałam suche usta i tak też się sprawdzał. Rzeczywiście przynosi ulgę spękanym ustom natychmiast je nawilżając.
    + Na ustach nie daje żadnego efektu błyszczącego, także świetnie nadaje się pod inne produkty do ust.
    +Wydajny - ja swój miałam ok. 1,5 roku, zważając na to że używałam go wymiennie z innymi produktami do ust.
    +Cena uważam adekwatna do jakości i wydajności.
    +Dostępność.

Nie mam problemu z opryszczką, zajadami itp. także nie mogę określić jego działania w tym zakresie.

Produkt nie ma dla mnie wad. Jedyne na co mogłabym ponarzekać to zapach, jednak są wersje zapachowe, także następnym razem kupię jedną z nich. Carmex jest dobrym produktem do ust, jednak nie jest tak rewelacyjny i niezastąpiony jak się o nim mówi.

Używam tego produktu od: 1,5 roku

Chcesz pochwalić Cocomily za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nie, nie, nie.
  • Kiedy zobaczyłam, że wszyscy chwalą sobie Carmexa, postanowiłam sama go wypróbować... i jakże się zawiodłam.

Plusy:
    + dość przyjemne uczucie po nałożeniu
    + ładnie pachniał na początku
    + łatwo dostępny
    + małe, wygodne opakowanie
    + łatwy w aplikacji
    + wydajny
    + tani

Minusy:
    - krótko utrzymuje się na ustach
    - na mnie nie działa
    - już nie czuć taką wanilią jak na początku, teraz taki zapach olejku kamforowego(?)

Myślałam, że może mojej mamie, albo siostrze się spodoba, ale siostrę wręcz palił i musiała go od razu zetrzeć (nie, nie ma żadnego uczulenia), a na mamie też nie zrobił specjalnego wrażenia.

Chcesz pochwalić aduchna za czytelną i pomocną recenzję?
  • cudo
  • najlepszy balsam do ust jaki miałam okazję używać. na początku stosowania może przeszkadzać zapach i smak, dodatkowo kilka razy usłyszałam "-smarujesz usta klejem??" ale do konkretów:

+ cudnie nawilża
    + chroni usta o każdej porze roku (zero opryszczki itp od kiedy zaczęłam stosować)
    + uczucie komfortu na ustach trwa długo, nałożony na noc powoduje, że rano usta są miękkie i nawilżone
    + niska cena & mega wydajność

jak dla mnie nie ma minusów - może jedynie to, że opakowanie jest nieładne, ale nie o to chyba w balsamie chodzi... :P niektórym osobom przeszkadza zapach oraz uczucie mrowienia, jakie może wystąpić na początku stosowania.

Używam tego produktu od: ok. 5 lat
    Ilość zużytych opakowań: mnóstwo + kilka zawsze w zapasie

Chcesz pochwalić red_barracuda za czytelną i pomocną recenzję?
  • To w końcu klasyk!
  • PLUSY:
    - dobre nawilżenie i ochrona ust
    - efekt mrowienia oraz chłodzenia
    - przyjemny, orzeźwiający zapach
    - działa na zajady, ranki, podrażnienia pojawiające się na ustach
    - zabawne, kolorowe opakowanie
    - wydajny

MINUSY:
    - zbyt wysoka cena
    - gorzkawy posmak
    - forma aplikatora

Ilość zużytych opakowań: 1 stand.

Chcesz pochwalić adziata za czytelną i pomocną recenzję?
  • Rewelacja
  • Z balsamem spotkałam się kilka lat temu, kiedy można go było dostać tylko przez internet. Miałam ogromne problemy z ustami- wiecznie suche, ze schodzącą skórą, popękane... W pewnym okresie usta zaczęły mnie okropnie swędziec, pojawiły się na nich białe plamy przypominające pęcherze i kompletnie nic mi nie pomagało. Możliwe, że podrażnił mnie jakiś kosmetyk kolorowy albo inny balsam, tak czy siak moje usta były tak okropne, że postanowiłam przetestować to cudo. Balsam daje uczucie mrowienia, pieczenia skóry ust ale z czasem przywykłam do tego efektu, choć kiedy miałam podrażnione usta to męczyło mnie to bo przez spękania wszystko odczuwałam mocniej. Zapach wydawał mi się zbyt mocny i nieprzyjemny (teraz są wersje smakowe które pachną o wiele lepiej, a zapach rozchodzi się w całym otoczeniu) i miałam wrażenie, że po prostu smaruję się klejem (opakowanie wygląda jak tubka kleju). Ale to jest jedyny balsam, który uratował moje usta, usunął wszystkie problemy, zlikwidował swędzenie i pękanie. I co najlepsze- nawilżył moje usta na dłużej. Kiedyś używałam Tisane, którego nie mogłam odstawić bo usta automatycznie robiły się suche, tak, że wręcz uzależniłam się od stosowania. Tutaj wystarczy raz nałożyć by czuć nawilżenie przez cały dzień. Polecam wszystkim, którzy mają problematyczne usta, szczególnie zimą. Wersja w tubce jest moją ulubioną, bo łatwo się ją nakłada i nie trzeba dłubać paluchem w słoiku. Wersję oryginalną lubię używać jak mam jakiś większy problem, na codzień wybieram zapachowe, które mam wrażenie, że są ciut łagodniejsze.

Używam tego produktu od: wielu lat
    Ilość zużytych opakowań: pewnie z dziesięć

Chcesz pochwalić Nightflower za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nie ma to jak oryginał
  • Świetny podczas każdej pory roku.
    Zimą nawilży, ukoi i zagoi przemarznięte usta.
    Latem ochroni i "ochłodzi".
    Przez cały rok dba o gładkość moich ust.
    Uwielbiam efekt zimna na ustach i ten zapach. Intensywny i specyficzny.

Używam tego produktu od: kilku lat
    Ilość zużytych opakowań: 3-4

Chcesz pochwalić dorka1980 za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 1 raz(y)
  • lubię
  • + ładnie pachnie jak dla mnie
    + wygodne opakowanie
    + wydajny
    + działa, tak jak powinien, suche usta stają się nawilżone i ładne
    + daje uczucie chłodu i lekkiego mrowienia- przyjemnie

- brak

Miałam zimą problem pękających ust/ kącików ust.. więc stosowałam tony różnych pomadek, w tym carmexu, myślałam, że to od mrozu. Owszem pomagał, usta w czasie stosowania były odporne. Ale kiedy 3-4 dni o nim zapomniałam problem powracał. W końcu wyczytałam, że brakowało mi witaminy B6. Po paru dniach jej brania problem znikł
    Ale jednak pomadka i tak została i bardzo ją lubię

Używam tego produktu od: prawie roku
    Ilość zużytych opakowań: w trakcie pierwszego opakowania

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić Kyomi za czytelną i pomocną recenzję?
  • Kocham go !
  • Używałam różnych pomadek itp. Ale żaden nie działał tak dobrze jak ten.
    Plusy:
    - łatwy w użyciu
    - najbardziej wydajny jest właśnie ten w tubce
    - efekt mrowienia
    - nie wysusza ust
    - idealny na zimę
    - w lato również dobry
    - spełnia wszystkie wymogi
    - nawilża
    - warty ceny
    -łagodzi
    minusów:
    nie ma

Ilość zużytych opakowań: 1 (jeszcze nie skończone)

Chcesz pochwalić Emiliaaana za czytelną i pomocną recenzję?
  • Jak na razie najlepszy balsam do ust jaki stosowalam
  • Stosowalam wiele balsamow, pomadek do ust.
    Moje usta sa wyjatkowo suche, kaciki maja tendencje do pekniec.

Plusy:
    - nawilza mi usta do 2h po jej aplikacji
    - na poczatku zapach mnie draznil, lecz z czasem zaczal mi sie coraz bardziej podobac
    - goi popekane kacili ust
    - daje bardzo fajny polysk na ustach

Polecam!

Używam tego produktu od: dwoch miesiecy

Chcesz pochwalić oaneczka za czytelną i pomocną recenzję?
  • mój ulubiony
  • uwielbiam carmex. świetnie nawilża, jako jedyny sprawdza się w ekstremalnych sytuacjach, działa szybciutko. ładnie wygląda na ustach, dodaje blasku, nie bieli ich. wygodna aplikacja w tubce, teraz będę kupować już tylko tę wersję. jedyny minus to u mnie miętowy posmak, ale to akurat kwestia gustu, dla mnie da się wytrzymać niewysoka cena i dostępność to kolejne plusy. must have!

Używam tego produktu od: jakiegoś czasu
    Ilość zużytych opakowań: końcówka pierwszego

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić kadamowicz za czytelną i pomocną recenzję?
  • Ohydny smak, dobre działanie
  • Już raz zakupiłam wysławiany Carmex o smaku jaśminu i nieźle sie na nim przejechałam Ani ja, ani mama, ani koleżanki nie mogłby znieść tego okropnego, szczypiącego smaku! Po prostu ohyda. Carmex jaśminowy wylądował w koszu. Po paru miesiącach zdecydowałam się zakupić taki bezsmakowy. Jak się okazało - da się żyć...

Plusy:
    -naprawdę dobre nawilżenie,
    -w miarę wydajny,
    -niska cena,
    -dobra dostępność.

Minusy:
    -niehigieniczny sposób nakładania ! (pomysł z plastikowym aplikatorem, na którym zostają resztki balsamu - masakra),
    -okropny, czasami nie do zniesienia smak,
    -zdarza się, że zamiast nawilżyć zostawia dziwny filtr.

Kolejny "fenomen", który jak widać nie jest taki idealny Polecam bo dobrze nawilża.

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić bellfiore za czytelną i pomocną recenzję?
  • Absolutny must have na zimowe dni
  • + likwiduje spekanie w kacikach ust
    + mile chlodzi zbolale usta
    + pomaga utrzymac usta w swietnym stanie w trakcie zimy

minusow nie ma

przy uzywaniu nalezy pamietac aby nie nakladac go zbyt czesto. w zupelnosci wystarczy 4 razy w ciagu dnia w razie potrzeby a 2 dla podtrzymania dobrej kondycji.

Używam tego produktu od: 2001 roku, z przerwami
    Ilość zużytych opakowań: przynjamniej 5

Chcesz pochwalić aneta_gal za czytelną i pomocną recenzję?
  • o co ten szał?
  • Nie rozumiem trochę tego całego szału wokół carmexów. Ja swój wygrałam u Aliny ...i wypadł nijak w porównaniu do chapsticka czy nawet neutrogeny.
    Cóż, widocznie mają dobrych speców od reklamy, zwłaszcza szeptanej

Niestety moje usta wygładza tylko chwilowo, nawilżenie jest krótkotrwałe i by je utrzymać musiałabym nakładać go co chwilę.
    Nie podoba mi się efekt "błyszczącego kleika", jak to już dziewczyny niżej pisały.
    Bardzo przeszkadza mi jego posmak i szczypanie w usta jakbym posmarowała je sobie VapoRubem.

Na plus z pewnością jest opakowanie, długa data ważności (24 miesiące od otwarcia) - bo w moim przypadku szybko go nie zużyję :P
    Krzywdy ustom nie robi i jakaś pielęgnacja jest, ale ja zdecydowanie wolę inne balsamy do ust i swoich pieniędzy z pewnością na niego nie przeznaczę.

Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić zielonalama za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 140 raz(y)
  • no nie do końca taki ok
  • Pierwsze opakowanie balsamu i pierwsze "woow!". Zużyłam cała tubkę zauroczona tym, co robi z ustami. Jednakże podczas używania drugiej stopniowo Carmex przestawał działać na moje usta, aż w końcu czy go nakładałam czy nie efekt ten sam - skóra ust powróciła do stanu wyjściowego sprzed używania. Nie wiem co jest tego przyczyną, może trzeba robic sobie przerwy?
    Poza tym lekko płynna konsystencja kosmetyku tak średnio mi się podobał.
    Co do mrowienia to czuć przez pierwsze kilka razy po nałożeniu, a potem już nie.

Używam tego produktu od: półtora roku
    Ilość zużytych opakowań: dwa

Chcesz pochwalić Corii za czytelną i pomocną recenzję?