Carma Laboratories, Carmex, Moisturising Lip Balm Classic (Nawilżający balsam do ust w tubce)

Zalecany wszystkim osobom aktywnie spędzającym czas, których usta wystawione są na długie działanie czynników atmosferycznych. Daje efekt pełnych, ujędrnionych ust. Nawilża i odżywia. Daje delikatny woskowo-satynowy połysk. Przynosi ulgę suchym i spierzchniętym ustom. Ze względu na obecność kwasu salicylowego nie powinien być używany przez osoby uczulone na salicylany.

balsam do ust
regenerujące, nawilżające, wygładzające
w tubce

Absolutny must have na zimowe dni

+ likwiduje spekanie w kacikach ust
+ mile chlodzi zbolale usta
+ pomaga utrzymac usta w swietnym stanie w trakcie zimy

minusow nie ma

przy uzywaniu nalezy pamietac aby nie nakladac go zbyt czesto. w zupelnosci wystarczy 4 razy w ciagu dnia w razie potrzeby a 2 dla podtrzymania dobrej kondycji.

Używam tego produktu od: 2001 roku, z przerwami
Ilość zużytych opakowań: przynjamniej 5

Dobry nawilżający balsam do ust, ale nie idealny

Balsam kupiłam zupełnie przypadkiem, chciałam przetestować jakikolwiek produkt z tej owianej sławą marki. Padło na klasyczny balsam nawilżający. Opakowanie to tubka, która po okręceniu ma małą dziurkę, przez którą można wydostać produkt - jest to bardzo higieniczne rozwiązanie. Na początku czuć lekką miętę, poźniej zapachu już nie czuć, na ustach jest to jednak orzeźwiające uczucie. Nawilża dosyć dobrze, jednak nie na super długo - 4h max. Myślę że istnieją zarówno lepsze jak i gorsze balsamy, dla tych którzy nie wymagają super mocnego nawilżenia na cały dzień, myślę że będzie oki :)

Klasyk

Ten balsam to już klasyk. Lubię mieć go w domu, zawsze pod ręką. Jak zapewnia producent: koi, łagodzi, nawilża. Zapach trochę jak kamfora, ale ja uwielbiam tę nutę w tej marce. Daje efekt mrowienia. W sam raz na noc, gdzie dzięki opakowaniu w tubce, stosuję większą jego ilość.

dla moich ust za slaby

Niestety mam wymagajace usta i ten balsam daje jedynie efekt placebo. Niestety jak tylko zniknie z ust sa one suche. W dodatku czasem wrecz suchsze niz przed uzyciem.Mentol tez potrafi byc meczacy szczegolnie gdy mamy zime...

Jest OK

To moje drugie podejście do balsamów tej marki i muszę przyznać, że jednak wolę tę wersję w klasycznym sztyfcie. Ten, mimo nadal dobrego nawilżenia i ciekawego odczucia chłodzenia, traci w moich oczach przez plastikowy "ustnik", który ma rozprowadzać produkt na ustach. Niestety, dla mnie ta końcówka jest zbyt twarda i nakładanie balsamu nie jest przyjemne.

Sam produkt jest w porządku - dobrze i na długo nawilża, jest wydajny i naprawdę chroni usta przed czynnikami atmosferycznymi.

Na pewno kupię jeszcze balsamy do ust Carmex, ale już nir wersję z tym aplikatorem.

Ulga dla spierzchniętych ust

Produkt niezły, jednak preferuję wersję w sztyfcie.
Ten wydaje się być mniej wydajny, konsystencja jakoś do mnie nie przemawia, a nadmiar wyciśniętego produktu po prostu się marnuje.
Na plus natychmiastowe kojące działanie.

Najlepszy

Wracam do niego zawsze, nigdy nie może to zabraknąć. Uwielbiam ten produkt, a moje usta kochają. Dzięki niemu opanowalam problem z występowaniem opryszczki. Daje lekki błysk, usta są naturalne. Pięknie nawilża usta, nie wysusza, długo utrzymuje się na ustach. Stosuje go przez cały rok. Polecam z całego serca.

Nie dla mnie

O ile uwielbiem Carmex w słoiczku i sztyfcie tam ta forma mi zupełnie nie odpowiada. Produkt jest rzadszy i nakłada się jak błyszczyk i tak też wygląda, bardzo szybko się zjada i zużywa.

Klej do ust

Jakie mam usta:
Usta w okresie jesienno – zimowym są bardziej podatne na przesuszenia, skórki i dlatego w tym czasie zależy mi na pewnej pielęgnacji. Przez cały rok używam pomadek ochronnych, balsamów na noc ale w chłodniejsze dni potrzebuje dużej dawki nawilżenia.

Czego oczekuje:
Nawilżenia bez uczucia lepkości, spływania – przemieszczania się produktu z ust.

Plastikowe z możliwością aplikacji od razu z opakowania.

Co producent obiecuje:
Balsam do ust marki Carmex stworzony, aby pielęgnować i nawilżać usta. Doskonale dba o kondycję ust w okresie zimowym. Koi, nawilża i chroni usta. Zawiera filtr SPF15.

Jaki jest:
Balsam nie robi nic prócz tego, że mocno klei usta. Nie zauważyłam żadnego nawilżenia lecz warstwę „kleju”. Wiem, że jest wiele pozytywnych opinii na jego temat, ale skąd te opinie? Może trafiłam na wadliwy egzemplarz? Nie mam pojęcia ale zdecydowanie inne pomadki chronią i nawilżają lepiej.

Czy jestem zadowolona:
Nie. Balsam okazał się klejem w tubce bez żadnych dobrych wartości
Cena
11,6 ml - około 10 zł

Dostępność
Online lub stacjonarnie

Klasyczny pewniak - idealny na jesień i zimę - otula i natychmiastowo regeneruje

Długo byłam sceptyczna odnośnie produktów tej marki, zrażona marketingiem i wątpiąca w amerykański kult tej marki. Jednak sięgnęłam na próbę, gdy moje usta poraniły się na skutek działania jednej z pomadek powiększających/drażniących. Nie potrafiłam sobie z tym poradzić kosmetykami, które stosuję na co dzień, więc sięgnęłam po klasyczny balsam Carmexu.

Spodziewałam się lżejszej konsystencji, ale nie powinno mnie dziwić, że jest gęsta. Ze względu na bardzo emolientowy, dość tradycyjny skład. Zwraca uwagę wazelina, lanolina, syntetyczny i pszczeli wosk, masło kakaowe oraz parafina. I choć składniki te mogą wydawać się dość "babcine", jednak od wielu lat działają. Widać marka nie zdecydowała się na zmianę tradycyjnej receptury.
I rzeczywiście balsam przyjemnie otula i natychmiastowo wygładza usta, bez lepienia się i uczucia tłustości. Mimo gęstej konsystencji łatwo się wyciska z tubki i rozprowadza po wargach.

Balsam łatwo się aplikuje nie tylko ze względu na konsystencję, ale też ma obłą końcówkę tubki. Bez problemu udaje się rozprowadzić i rozsmarować na ustach bez lustra.

Ciekawe jest, zaraz po aplikacji, uczucie chłodu, które zawdzięczamy mentolowi, obecnemu też w produktach (również amerykańskiej) marki Blistex - stąd je znam. Jednak tutaj sam zapach i smak bardziej przypomina mentolową wazelinę. Do przyzwyczajenia ale do przyjemnych nie należy. Ze względu na składniki zapachowe, powinno być czuć aromat cytrynowy i geranium, jednak ja ich nie wyczuwam.

Co ciekawe, produkt zawiera również złuszczający kwas salicylowy, choć ja tego złuszczania w praktyce nie zaobserwowałam. Może ma za zadanie wspomóc przenikanie innych składników aktywnych?

Jedynym minusikiem dla mnie jest jest niższa wydajność. Zwyczajnie gdy ma się duże potrzeby regeneracji i w sezonie jesienno-zimowym używa się produktu częściej a ponieważ jest gesty, nie starcza na tak długo jak pomadki w sztyfcie lub balsamy o lżejszej konsystencji. Jednak ogromnym plusem jest to, że tutaj działanie jest długotrwałe i nie trzeba go dokładać co godzinę.

Reasumując, polecam i zwracam honor marce. Mój wcześniejszy sceptycyzm był błędem. Żałuję, że nie sięgnęłam po produkt wcześniej. Na pewno będę do niego wracać, bo cena jest śmiesznie niska w stosunku do jakości.

Skuteczny i sprawdzony

Jeden z lepszych balsamów do ust dostępnych na rynku. Często trafiam na pomadki, które tylko natłuszczają usta, ale gdy tylko znikają z ust to pozostaje dalej ta sama warstwa suchej i odwodnionej skóry. W rezultacie można się smarować kilka razy dziennie a efekt jest tylko doraźny w momencie nałożenia pomadki i tyle.

Mam dużą tendencje do suchych ust mimo nawadniania, a w ciąży moje usta potrafiły wyglądać jak papier ścierny: odstające suche skórki a przy dotknięciu ust wałkowała się sucha warstwa naskórka, nie dało się funkcjonować bez dobrej pomadki.

Carmex lubię przede wszystkim za to, że efekt ukojenia i wygładzenia jest wyraźny OD RAZU, tzn wcale nie musimy go nakładać kilka dni żeby poczuć różnice. Nałożony na ekstremalnie suche usta pokryte białymi skórkami, tworzy od razu wygładzającą i nawilżającą warstewkę, skórki i suchość znikają w momencie, znika uczucie dyskomfortu, a usta wyglądają ładnie.

Dodatkowo plus za wydajność i efekt chłodzenia, lubię w nim także to, że nie zostawia tłustej ani lepkiej warstwy na ustach. Zapach dla mnie specyficzny ale po chwili nie wyczuwalny.

Pierwszy raz użyłam go jakieś 15 lat temu, kiedy siostra przysłała mi go z USA o smaku wiśniowym, uwielbiałam go i mega się ucieszyłam jak produkty Carmex na stałe pojawiły się w Pl. Mi osobiście odpowiadają wszystkie smaki i zapachy Carmexow oraz wszystkie wersje opakowań.

Polecam!

Przesuszający Carmex

Za każdym razem, gdy próbowałam ponownie dać mu szansę kończyło się tak samo - przesuszeniem ust, dlatego po tym jak już go wymęczyłam nie wrócę do niego. Używając go musiałam znacznie częściej niż zwykle stosować peeling do ust by złuszczyć przesuszone skórki. Jako pomadka traci dla mnie sens skoro moim zdaniem zadaniem pomadki ochronnej jest nawilżanie ust, a ta tego nie robi. Podejrzewam, że przesuszanie może wynikać z obecności kwasu salicylowego - kwas salicylowy złuszcza martwe komórki a także napakowanej parafiny i wazeliny. Pierwszy raz się spotkałam zresztą z pomadką do której dodano kwas salicylowy. Gdyby inny skład, mogła by być całkiem dobrym produktem do ust, zwłaszcza, że jest tania, dostępna w różnego typu opakowaniach oraz wersjach zapachowych - niestety nie spełniając swojego podstawowego zadania reszta zalet jej nie uratuje. Wydajność oceniam jako przeciętną. Nie poleciłabym jej nikomu, z jednej strony nie jest w stanie zastąpić peelingu ust, a z drugiej ich nie nawilża, więc jest bublem.

Carmex balsam do ust

Najlepszy balsam do ust jakiego dotąd używałam
Bardzie szybko regeneruje i nawilża usta :)
Super koi i leczy popękane usta.
Pomocny w walce z opryszczką. Chroni przed zimnem, wiatrem