Joanna, Rzepa, Kuracja wzmacniająca

Powiększ Joanna, Rzepa, Kuracja wzmacniająca

Zgłaszająca osoba: effcia82

Kuracja wzmacniająca Rzepa przeznaczona jest dla włosów przetłuszczających się, ze skłonnością do łupieżu i wypadania. Zawiera bogaty zestaw aktywnych czynników - takich jak ekstrakt z czarnej rzepy oraz inne specjalnie wyselekcjonowane ekstrakty naturalne i składniki energizujące, aby wzmacniać włosy i skutecznie zmniejszać przetłuszczanie się skóry głowy. To specjalistyczny produkt do wcierania w skórę głowy, który pozwala osiągnąć dobre rezultaty przy regularnym stosowaniu.
Specjalna formuła neutralizuje charakterystyczny zapach czarnej rzepy i zwiększa komfort stosowania.

Skład: Aqua, Alkohol Denat., PEG-75 Lanolin, Raphanus Sativus Extract, Urtica Dioica Extract, Arcitium Lappa Extract, Humulus Lupulus Extract, Glycogen, Glycerin, Niacinamide, Panthenol, Menthol, Allantoin, Laureth-10, Citric Acid, Parfum, Benzyl Salicylate, Butylphentyl Methylpropinal, Citronellol, Hexyl Cinnamal, Limonene, Linalool, Dmdm Hydantoin, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone (06.05.2008)

Cena: 7-8zł / 100ml

• Użytkownik
    Chwalona: 3 raz(y)
  • Nie robi nic
  • Miałam problem z wypadaniem włosów, więc sięgnęłam po wcierkę Joanny pod wpływem wielu pozytywnych opinii na jej temat w internecie. Daleko nie musiałam szukać, trafiłam na nią w pierwszej lepszej drogerii.

Stosowałam ją przez ok 2 miesiące codziennie. Wykonywałam przy tym masaż skalpu 5-10 min aby mogła lepiej zadziałać. Niestety, nie zadziałała w ogóle. Nie ograniczyła wypadania, nie przyspieszyła wzrostu włosów ani nie przyczyniła się do wzrostu baby hair.

Minusy:
    -Nie działa
    -Okropny zapach, który czuć nawet po tym jak skóra i włosy wchłoną wcierkę

Plusy:
    -Niska cena
    -Duża dostępność
    -Wygodne opakowanie ułatwiające aplikację.

Chcesz pochwalić M_R_ za czytelną i pomocną recenzję?
  • ogranicza wypadanie
  • Wcierka Joanny to taki włosowy must try, choćby przez wzgląd na sam aplikator. Nie jest on bez wad, bo wcierka lubi spływać z włosów cieknąc po twarzy, ale i tak jest najlepszy spośród wszystkich mi znanych. Zapach jest dosyć mocny, specyficzny, ale dla mnie bardzo przyjemny. Jeśli chodzi o obietnice producent to niestety nie wszystkie zostały spełnione. Wcierka pomogła mi uporać się z nadmiernym wypadaniem i obecnie tracę połowę mniej włosów, co jest niewątpliwie sporym sukcesem. Nie zauważyłam żadnego wpływu na przetłuszczanie- ciągle muszę myć głowę codziennie. Włosy po zaaplikowaniu wcierki wyglądały nieestetycznie, więc najczęściej wcierałam ją na noc lub kilka godzin przed myciem. Ciężko ocenić mi przyrost włosów, gdyż nie mierzę go regularnie, jednak z samych obserwacji wnioskuję, że był raczej standardowy. Nie mogę wypowiedzieć się w sprawie łupieżu, gdyż nie mam z tym problemu. Wydajność raczej przeciętna- jedno opakowanie starczyło mi na miesiąc.

Ilość zużytych opakowań: dwa

Chcesz pochwalić lunagatto za czytelną i pomocną recenzję?
  • Przeciętniak
  • Wcierka dostępna m.in. w Superpharm.
    plusy:
    +cena
    +aplikator
    minusy:
    -baby hair: coś tam wyrosło, ale oczekiwałam więcej
    -nie zmiejsza przetluszania i łupieżu
    -włosy nadal wypadają
    -mała wydajność: by kontynuować kurację, trzeba produkt dokupić, albo być bardzo oszczędnym

Używam tego produktu od: 1,5 miesiąca

Chcesz pochwalić ZdzisiaKonew za czytelną i pomocną recenzję?
  • Świetna
  • Jestem zachwycona działaniem tej wcierki, nie spodziewałam się aż tak dobrych efektów.

Zmagałam się ze zwiększonym wypadaniem włosów przez jakiś miesiąc, na początku spróbowałam z zielonym Elixirem firmy Loton, ale nie pomógł. Wtedy przerzuciłam się na Joannę.

Kupiłam ją w doz pl za ok 10 zł, więc cena jest bardzo przystępna.

Wcieram ją od miesiąca, trzy razy w tygodniu po myciu włosów. Nie sądziłam, że efekty pojawią się tak szybko: już po tygodniu włosy przestały intensywnie wypadać.

Plusy:
    +ograniczyła wypadanie włosów - nie na 100%, ale i tak różnica jest ogromna, jestem bardzo zadowolona
    + włosy mniej się przetłuszczają, dłużej zachowują świeżość
    + aplikator jest świetny, bardzo łatwo można rozprowadzić wcierkę na skórze głowy
    + pojawiło się sporo baby hair
    +nie podrażniła mimo alkoholu w składzie (chociaż wiadomo, że nie wszystkim może to posłużyć, ja akurat nie mam problemów ze skórą głowy)
    +szybko się wchłania
    + wydajna : używam od miesiąca i zostało mi 1/4 buteleczki
    +cena

Neutralne:
    +/- pachnie czarną rzepą, nie jest to bardzo nieprzyjemny zapach, ale może nieco drażnić, na szczęście produkt bardzo szybko się wchłania i zapach po chwili znika, więc jak dla mnie nie ma problemu
    +/- dostępność : nie znalazłam tej wcierki w normalnych drogeriach, musiałam zamawiać przez internet

Minusy:
    jak dla mnie nie ma

Podsumowując, będę wypróbowywać inne wcierki, ale do tej na pewno będę wrócać, zdecydowany KWC.

Chcesz pochwalić olenna19 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Wypada mniej włosów
  • Po około dwóch tygodniach od momentu rozpoczęcia kuracji wcierką, zaobserwowałam znacznie zmniejszoną ilość wypadających włosów. Niestety produkt nie zmniejszył łupieżu ani przetłuszczania się skóry głowy, mam nawet wrażenie, że to drugie nasilił. Poza tym wcierka jest w miarę wydajna i tania, ma jednak dość silny zapach, który nie każdemu będzie odpowiadać.

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić Anonimka1988 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Powstrzymuje wypadanie
  • Znam lepsze wcierki, ale jest ich niewiele.
    Tę wcierałam przez miesiąc codziennie w skórę głowy w ilości około 3-5 ml na jedną aplikację.
    Włosy już po tygodniu wypadały znaaaacznie mniej. Po dwóch kilka-kilkanaście włosów dziennie. Nowych włosów wyrosło stosunkowo niewiele. Po pełnym miesiącu skóra głowy była niestety nieco podrażniona, mimo, że nawilżałam ją sprawdzoną odżywką podczas mycia.

Plusy:
    -największy:powstrzymuje wypadanie
    -aplikator. Jest wygodny, nie muszę robić przedziałków, lubię go
    -cena
    -wydajność (wysycha szybko, ale na tyle wolno, że daję go radę dokładnie rozprowadzić)

Minusy:
    -intensywny zapach (ja go lubię, ale nie każdy musi)
    -nie pomaga na porost nowych włosków
    -lekko wysusza i podrażnia

Ilość zużytych opakowań: 1 pełnowymiarowe

Chcesz pochwalić Dziadova1 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Przyzwoita
  • Kiedy zdecydowałam się na zakup tego produktu, miałam ogromne problemy z dostaniem go. Nie było go w żadnych aptekach ani drogeriach. W końcu udało mi się go kupić w aptece internetowej Dbam o Zdrowie. Cóż, wcierka w moim subiektywnym mniemaniu nie była niestety warta aż takiego zachodu.

Cena: 10zł/100ml
    Dostępność: DOZ, niektóre apteki stacjonarne, czasami Super Pharm albo Natura

OPAKOWANIE: zwykła plastikowa buteleczka z atomizerem, który bardzo ułatwia nakładanie produktu. Może i plastikowa butelka się nie zbije, ale estetyczne to to nie wygląda...

WYDAJNOŚĆ: produkt starczył mi tylko na niecałe trzy tygodnie, ale podejrzewam, ale być może komuś bardziej oszczędnemu wystarczy na dłużej.

SKŁAD: Aqua, Alkohol Denat. (alkohol denaturowany), PEG-75 Lanolin (emolient), Raphanus Sativus Extract (ekstrakt z rzodkwi), Urtica Dioica Extract (ekstrakt z pokrzywy), Arcitium Lappa Extract (ekstrakt z łopianu), Humulus Lupulus Extract (ekstrakt z chmielu), Glycogen (glikogen), Glycerin (gliceryna), Niacinamide (witamina B3), Panthenol (prowitamina B5), Menthol, Allantoin (alantoina), Laureth-10, Citric Acid, Parfum, Benzyl Salicylate, Butylphentyl Methylpropinal, Citronellol, Hexyl Cinnamal, Limonene, Linalool, Dmdm Hydantoin, Methylchloroisothiazolinone, Methylisothiazolinone.
    Skład raczej pospolity: alkohol z dodatkiem paru ekstraktów i substancji nawilżających, a na końcu standardowo konserwanty i zapach.

ZAPACH: ja naprawdę nie jestem jakaś wybredna jeśli chodzi o woń kosmetyków, ale ta wcierka naprawdę śmierdzi. Rzepa z alkoholem. Życzę miłej kuracji.

Przejdźmy do oceny. Producent obiecuje zmniejszone wypadanie, zmniejszone przetłuszczanie i wzmocnienie włosów, więc skupię się głównie na tym.

Plusy:
    + moje włosy raczej do wypadających nie należą, ale w czasie gdy prowadziłam kuracje wypadało ich jeszcze mniej
    + rzeczywiście moje włosy trochę mniej się przetłuszczały
    + pomogła mi w walce z łupieżem
    + urosły 2cm zamiast 1cm
    + wyrosło odrobinę baby hair, ale nie było to wiele
    + atomizer

W kwestii wzmocnienia włosów się nie wypowiem, bo za krótko ją stosowałam.

Neutralne:
    +/- cena w stosunku do wydajności
    +/- skład; nie każdy znosi dobrze alkohol

Minus:
    - dostępność

Daje 4 gwiazdki, bo mam już swoją ulubioną wcierkę i w stosunku do niej ta wypada przeciętnie. Nie wiem też czy kupię ją ponownie, ale polecam!

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić Dziewczyna_z_Lukiem za czytelną i pomocną recenzję?
  • Polecam
  • Jest to moja pierwsza wcierka, i myślę, że właśnie na pierwszy raz nadaje się idealnie, głównie ze względu na łatwość aplikacji. Osoby niewprawione, zaczynające przygodę z wcierkami najczęściej mają problem z aplikacją osławionego Jantara czy Radicala, spowodowane ich nieporęcznym opakowaniem. Ja właśnie ze względu na opakowanie postanowiłam zakupić jako pierwszą Joannę- żeby opakowanie mogło mi później służyć do innych wcierek.

Jestem bardzo zadowolona z tej wzmacniającej kuracji. Używałam codziennie, 100 ml starczyło na 2,5 tygodnia. Aplikowałam w ten sposób, że co 1-2 cm robiłam przedziałek i za pomocą długiego, i niesamowicie wygodnego aplikatora nakładałam płyn na skórę głowy, i delikatnie wcierałam. Jeżeli chodzi o tył głowy to miałam nie lada problem, bo nie można się zobaczyć w lustrze ale i na to znalazłam sposób: wkładałam palce między włosy, tak sięgałam aplikatorem i nalewałam odrobinę produktu, po czym wsmarowywałam, i tak miejsce za miejscem, aż cały skalp był pokryty wcierką. Później wykonywałam krótki masaż.

Efekty są naprawdę super. Włosy są wzmocnione, i wypadają w naprawdę niewielkich ilościach. Zauważyłam sporo babyhair na linii włosów przy czole. Porost włosów przez te 2,5 tygodnia wyniósł 2 cm, co jest jak dla mnie zachwycającym wynikiem, gdyż bez żadnego wspomagania wzrost moich włosów wynosi jedynie 1 cm na miesiąc. Wcierka mimo obecności dużej ilości alkoholu nie podrażniła mojego wrażliwego skalpu. Nie spowodowała też u mnie wzmożonego przetłuszczania się włosów, myłam je jak zwykle 2 razy w tygodniu. O idealnym opakowaniu już pisałam, ale napiszę jeszcze raz- nie wyobrażam sobie lepszego opakowania niż ma Joanna Rzepa, niesamowicie ułatwia proces aplikacji.
    Jedyna kwestia, która nieco uprzykrza stosowanie, jest zapach. Mimo zapewnień producenta, początkowo zapach jest dość nieprzyjemny. Natomiast po godzinie niemiła woń rzepy ulatnia się ze skóry, a zostaje bardzo przyjemny, roślinny zapach. Za to odejmuję pół punktu.

Polecam wypróbować, produkt jest tani, dostępny w wielu drogeriach (ja kupiłam za 9 zł w SuperPharm), i świetnie działa. Obecnie skończyłam pierwsze opakowanie, na razie nie kupię jej ponownie, gdyż jestem ciekawa sławnego Jantara i innych wcierek, ale o Joannie nie zapomnę, i na pewno do niej za jakiś czas wrócę .

Używam tego produktu od: 2,5 tygodnia
    Ilość zużytych opakowań: jedno opakowanie

Chcesz pochwalić kokardka25 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Użytkownik
    Chwalona: 1 raz(y)
  • Uratowala moje wlosy
  • Od wielu miesiecy zmagam sie z nadmiernym wypadaniem wlosow, dopiero niedawno dowiedzialam sie, ze dzieje sie to na tle hormonalnym (tarczyca).
    Wcierke zaczelam uzywac w okresie kiedy wypadalo mi nawet 200-300 wlosow dziennie.
    Po ok miesiacu stosowania zauwazylam, ze wypadanie znacznie sie zmniejszylo - w tym momencie wypada mi nie wiecej niz 50 wlosow w ciagu dnia, a wydaje mi sie, ze nawet i mniej.
    Jakies 2 tygodnie po rozpoczeciu stosowania zaczelam rowniez suplementacje niedoborow, niemniej jednak nie przypisywalabym efektow 2 tygodniowej suplementacji - nie ma tak latwo.

Rzepy uzywam od polowy stycznia z dwutygodniowa przerwa.

Zapach jest dosc specyficzny, ja sie jednak do niego przyzwyczailam i juz mi nie przeszkadza.

Aplikator - genialny, buteleczke zostawilam i przelewam do niej inne wcierki. Nie wiem jak bym sobie bez niej poradzila, jest niesamowitym ulatwieniem w stosowaniu wcierek.

Jedyna wada jaka moglabym wymienic to to, ze nie zauwazylam baby hair, a przydalyby sie po takim wypadaniu. Na to jednak poczekam, moze zadziala na to Jantar albo Radical. Nie traktuje tego jako minusa, bo przy tym jak mi Rzepa pomogla byloby to niepowazne.

Cena swietna, z dostepnoscia gorzej, ale znalazlam ja wielokrotnie w Superpharmie.

Bardzo polecam.

Używam tego produktu od: 2 miesiecy
    Ilość zużytych opakowań: 1.5

Chcesz pochwalić enn_ za czytelną i pomocną recenzję?
  • Lubię ją, ale gdzie ten baby-busz?
  • Już kilkukrotnie robiłam sobie kurację z tą wcierką i za każdym razem jestem z niej zadowolona. Pewnie nie raz jeszcze po nią sięgnę Chociaż nigdy nie dopatrzyłam się po niej armii baby hair o której piszą niektóre wizażanki, fakt bh jest więcej, ale na pewno nie jest to baby-busz

Plusy:

+ pomimo czarnej rzepy w składzie, całkiem przyjemnie pachnie,
    + nie skleja włosów, nie powoduje szybszego przetłuszczania,
    + po wmasowaniu czuć przyjemne mrowienie,
    + przy drugim opakowaniu zauważyłam że wzmocniła włosy,
    + uwielbiam jej aplikator - wykorzystuję go również do innych wcierek, jest genialny!
    + nie przesusza, ani nie podrażnia skóry głowy.

Minusy:

- w sumie brak, jest naprawdę przyzwoita

Za tę cenę naprawdę warto wypróbować!

Używam tego produktu od: kilku lat z dużymi przerwami
    Ilość zużytych opakowań: Sporo

Chcesz pochwalić MassieDran za czytelną i pomocną recenzję?