Joanna, Naturia, Szampon z pokrzywą i zieloną herbatą (nowa wersja)

Joanna, Naturia, Szampon z pokrzywą i zieloną herbatą (nowa wersja)

Średnia ocena: 4.60/5

Średnia ocena: 3.68/5

Receptura tego szamponu została opracowana, aby pielęgnować włosy przetłuszczające się i normalne. Ulepszony skład wzbogacony jest o naturalne ekstrakty roslinne z pokrzywy i zielonej herbaty, dzięki czemu wzmacnia włosy i działa antyłojotokowo, tonizująco i przeciwzapalnie. Szampon sprawia, że włosy odzyskują sprężystość, puszystość i blask. Są miękkie i delikatne w dotyku oraz mniej się przetłuszczają.
Pokrzywa - cenne źrodło witamin, wzmacnia włosy oraz działa łojotokowo i tonizująco.
Zielona herbata - wykazuje silne właściwości przeciwzapalne, wzmacnia włosy i nadaje połysk.

Skóra głowy
normalna, przetłuszczająca się
do włosów przetłuszczających się, do włosów normalnych
oczyszczające

Dobrze oczyszcza skórę głowy

Szampon kupiłam z ciekawości, ponieważ pojawił się u mnie problem z przetłuszczaniem włosów. Szampon charakteryzuje się bardzo małym opakowaniem co zdecydowanie jest na plus, ponieważ nie jest to produkt do codziennego stosowania. Charakteryzuję się bardzo przyjemnym świeżym zapachem. Szampon bardzo dobrze się pieni ale również dobrze spłukuje. Świetnie oczyszcza skórę głowy i włosy , może zdecydować widać że po zastosowaniu włosy są lśniące, odbite od nasady natomiast przetłuszczają się w tym samym czasie. Produkt wydajny. Nie obciąża włosów.

Szampon z pokrzywą i zieloną herbatą, Naturia, Joanna,

Szampon z pokrzywą i zieloną herbatą firmy Joanna, kupiłam na jednej z aukcji internetowych.
Opakowanie zawiera 200 ml, zapłaciłam około 7 zł.
Szampon ma ziołowy zapach, dość rzadką nieco wodnistą konsystencję, słabo się pieni, dobrze myje i oczyszcza skórę głowy, jego wydajność jest przeciętna.
Włosy po umyciu źle się rozczesują konieczne jest zastosowanie odżywki, po wysuszeniu włosy są matowe.
Mam cienkie , obecnie zafarbowane na blond włosy z tendencją do przesuszania na końcach i przesuszania u nasady, mycie włosów tym szamponem zmniejsza przetłuszczanie włosów, dłużej pozostają świeże.
Podsumowując średni przeciętny szampon, co prawda zmniejsza przetłuszczanie włosów jednak dość mocno przesusza nie polecam tego szamponu szczególnie osobom mającym włosy rozjaśnione, farbowane.

Dobrze ze szybko się skończył

Moje włosy dość szybko się przetłuszczają, ten szampon wcale nie przedłużał ich trwałości a wręcz mam wrażenie że skracał.
Cena niska ale i tak uważam że nie warto...

Dobry raz na jakiś czas

Często sięgam po szampony ziołowe, ale jak to one przesuszają włosy przy admiernym stosowaniu. Dlatego też, używam ich raz na jakiś czas.
Moje włosy z tendencją do przetłuszczania, a orzy tym zniszczone i łamliwe.

Produkt znajdziemy w 100 ml przezroczystej butelce z białym zamknięciem typu klik. Przez opakowanie widzimy produkt, co pozwala kontrolować jego ilość. Na przodzie etykieta z nazwą firmy I produktu oraz podstawowe informacje. Znajdziemy też grafikę przedstawiającą liście pokrzywy oraz zielonej herbaty.
Kosztuje ok 5 zł.

Szampon...W składzie posiada pokrzywę oraz zieloną herbatę. Konsystencja dość rzadka, a zapach typowo pokrzywowy. Nie drażni, nie utrzymuje się później na włosach.
Podczas mycia lekko się pieni. Trzeba wziąć naprawdę dużo szamponu, aby dobrze zapienił głowę. Dlatego też, moim zdaniem, jest mało wydajny.

Działanie...Super oczyszcza skórę głowy, jednocześnie jej nie podrażniając. Włosy są świeże o bardzo puszyste. Szampon ich nie obciąża, są lekkie I sypkie. Po osuszeniu moje włosy są raczej matowe.
Zauważyłam, że kosmetyk wzmocnił cebulki włosów. Mnie wypadają, mniej są podatne na występowanie łupieżu.
Na początku używałam co 2 dzień, za często, znacznie wysuszył mi włosy. Konieczna po nim jest odżywka lub maska.

Szampon jest całkiem dobry, jak za taką cenę. Oczyszcza i niweluje wypadanie. Jednak jest mało wydajny i trochę wysusza włosy.
Warto wypróbować, ale nie stosować zbyt często.

Dobry ale nie na codziennie użytkowanie

Zacznę od tego ,że mam suchy typ włosa z tendencją do przetluszczania się u nasady, więc myje głowę codziennie. Długość włosów tak do polowy pleców .
Szampon kupiłam z ciekawości i z konieczności zmiany na chwilę na produkt bardziej odświeżajacy ,niż bogatszy dla włosów suchych. No i pierwsza moja myśl to Joanna, dawniej uwielabiałam ich szampony ,wiec zakupiłam dla siebie wersję z pokrzywą.
To co się nie zmieniło w tych szamponach ,to zapach- śliczny, świeży, wyczuwlana zielona herbata. Konsysytencja też nie uległa zmianie, średnio gęsta nadal pieniąca się dobrze . Formuła szamponu idealnie doczyszcza skórę głowy i włosy oraz je odświeża.
Nie zmieniła się też forma opakowania, zatyczak nadal dobrze trzyma, nadal widzimy ile szamponu zostało.

Ale to co się zmieniło to to że już podczas mycia już drugiego mycia pod rząd idzie wyczuć że szampon plącze włosy już podczas mycia i czuć ich suchość pod palcami ( mówię o tej części włosów suchych, bo u nasady suche to one nie są).
Oczywiście po wysuszeniu efekt rozczesywania jest taki, że daję dużo olejku lub jadwabiu bo jest dość spory problem.

Więc szampon w chwili obecnej nadaje się do użycia raz za czas a nie do codziennego użytku.
Nie wiem co zrobili z formułą ale może niech wrócą do starej wersji szapmonu.

Ja już go nie kupię ,chyba że nastąpi zmiana formuły i nie będzie robił mi takiego ała z włosami.

Nie polubiłam

Kupiłam ten szampon w małej buteleczce z myślą o wyjeździe wakacyjnym. Skusiłam się na ten, ponieważ był to aktualnie jedyny w drogerii szampon do włosów przetłuszczających się o tak małej pojemności. Zakup tego szamponu to był błąd.
Moje włosy wyglądały po nim strasznie. Nie dość, że nie wpływał jakkolwiek na normalizację włosów i szybko się po nim przetłuszczały u nasady, to końce wyglądały jak siano. Używałam go przez tydzień, ponieważ nie zabrałam ze sobą innego. Moje włosy chłonęły po nim odżywkę jak oszalałe, ale nie zmieniało to faktu, że wyglądały po nim źle. Dodatkowo strasznie się plątały, a rozczesanie ich stało się nie lada wyzwaniem. Jedyną jego zaletą był chyba fakt, że całkiem nieźle się pienił.

Świetne oczyszczenie

Lubię kosmetyki Joanny bo są bardzo tanie, proste i skuteczne. Ten szampon stosuję co kilka myć jako dokładne oczyszczenie, kiedy czuję że skóra tego wymaga. Super świeżo pachnie, ma przyjemną konsystencję, łatwo się pieni. Bardzo dokładnie oczyszcza skórę głowy i minimalnie przedłuża świeżość włosów. Lekko odbija włosy od nasady. Niestety nadal nie przedłuża świeżości na tyle abym mogła przesunąć mycie o jeden dzień. Stosowany też wiele myć pod rząd podrażniał mi skórę więc do codziennego stosowania się u mnie nie sprawdza. Na plus dostępność, fajne opakowanie, mimo że produkt tani, to jest ono estetyczne a otwarcie bardzo praktyczne.

Bardzo lubię ten szampon

Szampon ma ładny zapach i jest wydajny.
Ma gęstą konsystencje co dobrze go rozprowadza się. Po nałożeniu jego bardzo dobrze oczyszcza skórę głowy.
Włosy moje bardzo lubią ten szampon, zauważyłam jeszcze lepszy wygląd.

Zalety:
-ładny zapach
-dobre doczyszczanie
-cena
-wydajność
-dostępność

Oczyszczający skórę głowy

Jestem bardzo zadowolona z tego szamponu. Stosuje go raz na tydzień w celu oczyszczenia skóry głowy i co 2 tydzień na długości włosów, aby zmyć nadmiar kosmetyków z całej długości włosów.

Szampon zapakowany jest w zgrabną buteleczkę ( u mnie 100 ml, ale już poluję na większa wersje). Zatyczka się nie odrywa, dobrze się domyka. Otwór wydobywa odpowiednią ilość produktu. Szampon ma odpowiednią gęstość, bardzo dobrze się rozprowadza w dłoniach i intensywnie się pieni. Ma lekko zielony/ morski kolor, zapach delikatny orzeźwiający - bardziej wyczuwalna jest zielona herbata niż pokrzywa.

Szampon bardzo dobrze się pieni, domywa włosy. Wystarczy niewielką ilość aby domyć włosy. Bardzo łatwo się wypłukuje. Nie powoduje łupieżu, co jest na duży plus bo przy takich kosmetykach bardzo często moja skóra reaguje łupieżem. Raczej nie nadaje się do codziennego użycia, ponieważ może przesuszyć skórę głowy jak i włosy. W przypadku uzupełnienia pielęgnacji jak najbardziej jestem za. Jako posiadaczka włosów przetłuszczających się nie zauważyłam, aby moja skóra zaczęła się mnie przetłuszczać, ale nie o to mi chodzi przy stosowaniu tego typu produktów. Ja za 100 ml dałam coś około 4 zł w Rossmanie ( mniejsza wersja szamponu - idealna do zabrania na podróż). Jednak bardziej ekonomicznie wyjdzie zakup większej wersji tego szamponu.

Świetnie doczyszcza, idealny na reset przeproteinowanych włosów

Lubię w pielęgnacji włosów stosować różne produkty, ostatnio nieźle przejechałam się na proteinach a moje średniopory zamieniły się w szorstkie siano. Potrzebowałam naprawdę mocno doczyszczającego szamponu do zmycia tej proteinowej nadbudowy na włosach i szczerze ten szampon sprawdził się super. A i skalp oczyszcza tak jak lubię czyli skrzypiąca czystość. Ale od początku.

Szampon zapakowany w małą, poręczna buteleczkę 100ml. Zatyczka z klapką jest szeroka i nic się przez nią nie wylewa, więc szampon sprawdzi się podczas podróży. Formuła jest typowo żelowa, nie jest zbyt rzadka nie ucieka z dłoni. U mnie sprawdził się zarówno w metodzie kubeczkowej jak i bezpośrednio spieniony w dłoniach. Za szampon zapłaciłam coś w okolicy 4zł.

Jeśli chodzi o zapach, pachnie przyjemnie dla mnie bardziej miętą niż pokrzywą nie mniej, bardzo świeżo. Szampon świetnie się pieni. Idealny do metody kubeczkowej, można wytworzyć sporo piany i dotrzeć w każdy zakamarek skóry głowy, podczas masowania, piana nie znika. Szampon bardzo szybko się wypłukuje i jest bardzo neutralny dla włosów. Nie obciąża, pozostawia je świeże i gotowe na pielęgnacje maską/odżywką. Jeśli chodzi o działanie to jak wspomniałam musiałam domyć nadmiar protein z włosów i w tej roli sprawdził się super. Po 3 użyciach tego szamponu, moje włosy odzyskały równowagę, były miękkie w dotyku, błyszczące i przede wszystkim świeże. Moja skóra głowy po każdym użyciu tego szamponu była w doskonałym stanie, była świeża, włosy odbite od nasady. Nie pojawił się żaden łupież, swędzenie czy podrażnienie, nie powodował plątania się włosów. Nie zauważyłam jednak by szampon opóźniał przetłuszczanie się włosów, w tej kwestii nic nie uległo poprawie jednak moje włosy myje 3 razy w tygodniu i nie potrzebowałam jakiegoś wielkiego skrócenia odstępu mycia włosów, jednak jeśli ktoś liczy na ten efekt rzeczywiście może być zawiedziony.

Jeśli chodzi o wydajność z racji, że jest to bardzo mocny szampon jak już doprowadziłam włosy do ładu używałam go co 2 tydzień. W sumie 100ml starczyło mi na 5 użyć, co w wersji 100ml uważam za niezły wynik. Szampon tak dobrze się pieni, że naprawdę wystarczy niewielka doza by domyć skórę głowy. Raz na jakiś czas lub gdy potrzebujemy zmyć nadmiar kosmetyków z włosów jest bardzo okej, polecam.

Dobry do porządnego oczyszczenia skóry głowy

Stosując świadomą pielęgnację, którą swoją drogą wszystkim polecam, potrzebowałam czegoś mocniejszego, do skutecznego oczyszczania skóry głowy raz na kilka myć. Wybór padł na ten od Joanny.
Opakowanie - proste, ale wygodne i praktyczne. Bez problemu można wydobyć produkt z opakowania, jest na tyle solidne że nie miałabym z nim problemu aby zabrać je np. na podróż. Pojemność 200ml, ale jest małe i bardzo zgrabne.
Zapach - bardzo specyficzny. Czuć delikatną poświatę ziół, ale jest to bardziej chemiczny zapach niż naturalny. Nie jest zły, do wytrzymania. Nie czuć go później na włosach, praktycznie od razu się ulatnia. Nie należy do moich ulubionych zapachów, ale jest znośny.
Konsystencja - dość gęsta jak na szampon. Ma formę takiego jakby żelu. Bardzo przypadła mi do gustu, ponieważ nie spływa od razu z ręki, a fajnie się na niej trzyma. Szampon świetnie się pieni, więc nie trzeba go dużo aby skutecznie i dokładnie umyć włosy.
Działanie - nie jest to szampon do codziennego mycia, chyba że ktoś ma takie potrzeby. Nie rozwiąże na pewno problemu przetłuszczających się włosów, ale raz na kilka myć może być świetnym rozwiązaniem, na zmianę z szamponami, które mają łagodne detergenty. Ten jest na SLS, dodatkowo ma także CB.
Nie jest to zły produkt, ale używany rozważnie i świadomie bardzo dobry. Mi się sprawdza co kilka myć, ponieważ świetnie oczyszcza, bardzo się pieni co uwielbiam w szamponach, a do tego jest tani i wydajny.

Dobry szampon do oczyszczani skóry głowy

Szampon jest bardzo wydajny. Efektywnie czyści moją skórę głowy. Jest bardzo łatwy w nałożeniu. Dobrze się rozprowadza dzięki gęstej konsystencji. Po nałożeniu nie skleja włosów. Ułatwia rozczesywanie. Ma eleganckie opakowanie. Nadaje moim włosom zdrowego wyglądu i świeżości. Polecam.