MAC, Studio Fix Fluid SPF 15 (Podkład do twarzy)

Powiększ MAC, Studio Fix Fluid SPF 15 (Podkład do twarzy)

Zgłaszająca osoba: Olaola

Studio Fix Fluid SPF 15 to płynna wersja słynnego pudrowego podkładu firmy MAC o nazwie Studio Fix. Daje naturalne średnie krycie, które można stopniować, jak również nieskazitelne matowe wykończenie. Nie zawiera olejków, długo trwa na twarzy, a dla codziennej ochrony przed słońcem zawiera filtr SPF 15.

Cena: ok. 80zł / 30ml

• Nietrafiony
  • Pod koniec zeszłego roku w końcu szarpnęłam się na podkład firmy MAC. Salon w moim mieście jest, więc postanowiłam postawić na porady profesjonalisty. Dzięki kryjącemu fluidowi Pharmaceris przekonałam się do kryjących podkładów więc w końcu zdecydowałam się na Studio Fix Fluid, dość sztandarowy produkt marki.

Recenzje podkładów uważam za te najtrudniejsze - trzeba mocno sobie wyrobić zdanie o danym kosmetyku, zaznaczyć jaką ma się cerę, a najbardziej mile widziane są efekty przed i po. Z racji, że chciałabym w tym wpisie zawrzeć wszystko co może być przydatne, spodziewam się, że wyjdzie z tego tasiemiec. Ale jak coś już robić to porządnie. Sam podkład kosztuje 126zł, natomiast dokupienie do niego pompki kosztuje nas 24zł. Skandalem jest, aby pompka tyle kosztowała i żeby podkład marki z wysokiej półki jej nie miał. Dlatego tym bardziej chcę Wam napisać, czy moim zdaniem warto wydać te 150zł. Zważywszy na jakość i ceny niektórych produktów MAC - jak Paint Pot za 80zł czy korektor Pro Longwear za 74zł - to już mogę Wam powiedzieć, że w mojej opinii Studio Fix Fluid swej ceny wart nie jest.

Jaka jest moja cera? Nos i policzki są normalne, często zaczerwienione, jest też parę popękanych naczynek, broda i czoło natomiast obfitują w zaskórniki. Obecnie nie mam specjalnych problemów z suchymi skórkami czy przetłuszczaniem się skóry. Mam sporo piegów i jasną cerę, w dość chłodnej tonacji.

Szklane opakowanie dostajemy w kartonowym opakowaniu ze składem produktu, co bardzo się chwali. Pompka działa bez zarzutu i może mi się przydać do innych podkładów, uważam jednak że wyjątkowo szybko i łatwo się brudzi, co widać poniżej.

Zawsze wydawało mi się, że w salonie MAC jest dobre światło do dobierania odpowiedniego koloru kosmetyków. Niestety odcień NC15 okazał się nie do końca trafiony. Jest bardzo, bardzo żółty. Nie taki trochę żółty. Bardzo żółty. Posiadając już dwa korektory w odcieniach NC i NW, kompletnie nie spodziewałam się, że podkład okaże się taki żółty/ciemny niczym korektor Bourjois Healthy Mix 51. Nie wiem czy dobrze oddadzą to zdjęcia, ale podkład odcina mi się trochę od szyi, wygląda dość nienaturalnie. Niby w tłoku ujdzie, przypudrowany jakoś się stapia, a co najważniejsze nie ciemnieje, ale niesmak pozostaje. Na punkcie koloru i odcienia podkładów mam już schizę, bo naprawdę trudno znaleźć coś co by wyglądało na całej mojej twarzy dobrze - jak coś dobrze wygląda na piegach, na nosie to przy żuchwie, brodzie już niekoniecznie i tak w kółko. Jak widać na zdjęciach kolor kolorowi nie równy.

Przechodząc do właściwości podkładu. Walczyłam z nim już różnymi metodami. Pierwszym wyzwaniem jest bowiem aplikacja. Można iść w dwie strony - nakładać go mniej i mocno rozcierać (wtedy krycie jest znikome) lub więcej i uzyskać dobre krycie, ale też pewnym kosztem. Nie potrafiłam go ładnie rozprowadzić ani palcami, ani wklepującymi, okrągłymi ruchami pędzlem typu Flat Top - był wtedy bardzie widoczny na skórze. Najlepiej sprawdzał się pędzel płaski, lub wspomniany Flat Top, ale z energicznymi ruchami w jedną stronę. Generalnie w obyciu nie jest najprostszy i najszybszy. Ładna aplikacja wymaga czasu i staranności. Nie polecam jeśli bardzo lubicie spać jak najdłużej.

Ostrzegano mnie, że podkład jest przede wszystkim dla skóry tłustej i mieszanej, zdarzało mu się wysuszać na dłuższą metę. U mnie nic takiego się nie stało, nie zauważyłam też większej ilości niedoskonałości. Muszę się Wam też przyznać, że ostatnio zdarzyło mi się parę razy zasnąć z makijażem i tak jak zawsze miałam po takiej nocy sporo nowych zaskórników i 2-3 ropne niespodzianki, tak teraz zdarzała się co najwyżej jedna niespodzianka. Wnioskuję więc, że dla cery skłonnej do niedoskonałości podkład ten jest dość trafny. To co najbardziej nie podobało mi się w tym podkładzie to fakt jak podkreślał wszelkie niedoskonałości skóry. Krycia nie mogę mu odmówić, można nim zbudować naprawdę dobre krycie, takie że nie wyobrażam sobie nie położyć na niego żadnego różu czy bronzera - twarz naprawdę nabiera bardziej jednolitego koloru. Niestety uważam jednak, że podkład ten jest dość widoczny na twarzy - podkreśla włoski, wągry, obawiam się, że mógłby też sprawić problem przy rozszerzonych porach. Nie jest to podkład kryjący o najbardziej naturalnym wyglądzie niestety. Wykończenie jest dość matowe, na mojej skórze wręcz nieco pudrowe - nie podobało mi się.

Jednak to co najbardziej mi w nim przeszkadzało, to fakt, że sam w sobie okazał się dość nietrwały i bardzo łatwo się ścierał. Lubię dotykać twarz w ciągu dnia i nie lubię kiedy po tej czynności mam rękę w podkładzie. Dopiero gdy zaczęłam używać pudru MAC Prep + Prime zrobiło się milej, ale o nim innym razem. Wniosek - potrzebny porządny puder utrwalający makijaż w duecie z tym podkładem. Bez niego ani rusz, noszenie Studio Fix Fluid może być niekomfortowe. To, na co niektórzy zwracają w nim uwagę to zapach - ja nie specjalnie go czuję i nie przeszkadza mi on, ale jak ostatnio zrobiłam makijaż, to zaraz potem mój chłopak stwierdził, że śmierdzi mi twarz, więc o gustach nie dyskutujmy. SPF 15 może być plusem, bądź minusem, jak dla mnie jest to filtr dający znikomą ochronę przeciwsłoneczną, więc mija się z celem. Poza tym może nie wszyscy chcą używać filtrów, dodawanie ich do podkładów jest trochę na siłę jak dla mnie. Nie wiem jak będzie z jego wydajnością, bo kompletnie nie widać ile zostało produktu w buteleczce, ale odnoszę wrażenie, że kiepsko i niedługo się skończy.

Jest to mój pierwszy podkład MAC'a - niestety nie trafiony kolorem i właściwościami, ale teraz przynajmniej wiem na co zwracać uwagę i czego innego powinnam szukać, zwłaszcza że moja cera od zimy trochę się zmieniła. Podsumowując moja opinię o tym podkładzie - jeśli 150zł to dla Was dużo jak na tego typu produkt, to nie warto. Naprawdę. Moim zdaniem nie warto, zwłaszcza gdy Revlon Colorstay jest jakieś 4 razy tańszy i kolorów ma równie dużo. U mnie się nie sprawdził po prostu.

• Zdjęcia dołączone do recenzji:
    Foto recenzja Foto recenzja Foto recenzja Foto recenzja Foto recenzja
Recenzja otrzymała 3 pochwał. Chcesz pochwalić Marta___S za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nie kupię go nigdy i nie polecam
  • W listopadzie, kiedy kupiłam pierwszy flakonik tego podkładu byłam przekonana, że w końcu po długiej drodze poszukiwań, znalazłam idealny podkład.
    Zawsze miałam ładną cerę. Nigdy nie miałam wyprysków, o trądziku nawet nie było mowy. Raz na jakiś czas wyskoczy jakaś niedoskonałość, ale jak wiadomo, cera idealna nie istnieje.
    Podkład jest wydajny (chociaż ja zawsze jedną buteleczkę męczyłam przez 3 miesiące). Ale co z tego, skoro doszczętnie zniszczył mi cerę. Zrobiła się wysuszona, z niedoskonałościami i tak jakby zbladła. Jest 'nijaka'.
    Jak skończyło mi się pierwsze opakowanie, w zasadzie bez namysłu kupiłam drugie. Dolegliwości cery zrzuciłam na porę roku (zimę). Teraz, po wizycie u dermatologa już wiem, że to podkład był jedynym powodem zniszczenia mojej cery.
    Muszę chodzić na zabiegi złuszczającą naskórek. Musiałam zaopatrzyć się w dosyć drogie kremy, pilingi, toniki i żele. Ja osobiście nie polecam tego podkładu do skóry wrażliwej. Po prostu Wam ją zniszczy.

Używam tego produktu od: listopad 2013
    Ilość zużytych opakowań: dwa opakowania, jedno całościowo zużyte

Recenzja otrzymała 2 pochwał. Chcesz pochwalić arwvena za czytelną i pomocną recenzję?
  • THE BEST
  • Miałam ogromny problem. Byłam (i dalej jestem ) młoda. Szukałam, testowałam i wydawałam na darmo pięniądze, lecz nie mogłam znaleźć odpowiedniego podkładu dla siebie - wszystkie jasne podkłady ciemniały na skórze lub po prostu były za ciemne dla mnie.
    Do tego odcień...jasne podkłady z rególy w zimnym odcieniu (różowe) co tym bardziej podkreślało naczynka (o tym niżej) .
    Być może źle szukałam skoro nie spotkałam wystarczająco jasnego podkładu z żółtym pigmentem. Żeby nie było mało to potrzebowałam czegoś kryjącego. więc bardzo jasna, mieszana (strefa T) cera z popękanymi naczynkami na policzkach, do tego pozostałości ( blizny i zaczerwienienia) po trądziku. Byłam już zmęczona szukaniem tego idealnego, pogodziłam się z losem ( i zbyt różową buzią z niedoskonałościami) gdy nagle spotkałam ten oto podkład.
    Pierwsza myśl ? "OMG strasznie drogi !"
    Pierwsza aplikacja ? "Boże w końcu wyglądam jak człowiek!"
    I tak używam tego podkładu od kilku lat.

PLUSY:
    + DUŻY WYBÓR ODCIENI
    [każda dziewczyna/kobieta znajdzie dla siebie idealny kolor, który nie będzie odcinał się od dekoltu. Oczywiście najlepiej poradzić się profesjonalistów w salonie przy pierwszym wyborze]

+KONSYSTENCJA
    [rozprowadzać można na różne sposoby ponieważ konsystecja nie jest ani za rzadka ani za gęsta.
    Kiedyś używałam jedynie palców, poźniej gąbeczek, ale jednak najbardziej zadowalający efekt jest po pędzlu duo fibre czyli tak zwanym skunksie ]

+KRYCIE
    [teoretycznie jest to podkład o średnim kryciu, lecz w praktyce radzi sobie doskonale z biznami potrądzikowymi, zaczerwienieniami, naczynkami krwionośnymi. Przy mojej cerze stosuję dwie "pompki" na całą twarz.Nie pozostawia efektu maski, ładnie stapia się ze skórą.]

+WYTRZYMAŁOŚĆ
    [na mojej cerze potrafi utrzymać się praktycznie cały dzień bez poprawek, co nie znaczy, że nie widać różnicy pomiędzy np pierwszą godziną po nałożeniu a 10, lecz jest o niebo lepiej niż przy innych podkłądach matujących, które stosowałam. Do tego nie ciemnieje, nie pozostawia plam na wtarzy]

+WYDAJNY
    [używając innych podkładów byłam zmuszona kupować nowe opakowanie praktycznie co miesiąc przy codziennym stosowaniu, natomiast STUDIO FIX wystarcza w zupełności na ok 3 miesiące dla mnie przy codzinniej aplikacji i również dla niektórych moich klientek]

MINUSY?:

+/- CENA
    [wysoka jak na jednorazowy zakup, lecz po przeliczeniu ile musiałam wydawać na inne podkłady miesięcznie cena tego produktu nie wydaję się już taka wysoka]

+/- ZAPACH?
    [dość specyficzny, chemiczny? Mi osobiście nie rzutuję. W opakowaniu czuć go intensywnie, lecz po aplikacji ulatnia się już tak nie przeszkadza]

+/- APLIKACJA
    [nie wyobrażam sobie tego podkładu bez pompki, lecz niestety trzeba ją dokupić co automatycznie podnosi koszty, ale raz kupiona nadaje się do kolejnych opakowań]

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić ellceris za czytelną i pomocną recenzję?
  • <3
  • Jako posiadaczka cery mieszanej, suchej na policzkach i mega tłustej w obrębie czoła i nosa, całe moje 25-letnie życie (tak w zasadzie to tylko 7 lat :p) poszukuję podkładu idealnego. Miałam już ich całkiem sporo jak dotąd, zarówno tanich jak i tych z "wyższej półki". Tego pana bardzo polubiłam, choć muszę przyznać - łatwo nie jest

Plusy:

- świetnie kryje, przy czym krycie można budować (praktyczne przy zaczerwienieniach, których nie brakuje u mnie);
    - jest trwały, na koniec dnia, czyli po ok. 10-12 h w podkładzie, jest dokładnie tam gdzie go nałożyłam;
    - wbrew powszechnej opinii on nie śmierdzi, znam gorsze przypadki;
    - matuje przy czym nie wysusza;
    - u mnie całkiem fajnie rozprowadza się stippling brush'em;
    - przy odpowiednim nałożeniu nie tworzy maski, jednak trzeba się odrobinę przyłożyć aby "wcisnąć" go tak aby wyglądał jak nasza skóra;
    - z reguły nie robi ciastka na twarzy;
    - można sobie idealnie dobrać kolor, jeśli jest się trupio bladą jak ja;
    - dla mnie jest super wydajny, ale może to wynika z faktu, że stosuję jego minimalną ilość.

Minusy:

- cena, ale da się przeżyć przy jego wydajności i komforcie używania;
    - dostępność - salonów MAC wciąż jest u nas jak na lekarstwo ale od czego jest internet?

Podsumowując, lubimy się niemniej jednak jest to podkład dość wymagający, ale ja również więc "dogadujemy się" :p Polecam!

Chcesz pochwalić canette za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bubel...
  • Od dłuższego czasu przymierzałam się do kupna sławetnego podkładu MAC, w końcu się udało. Pani z salonu po krótkim wywiadzie dobrała mi ów podkład. Zacznę od plusów:

+ bogata kolorystyka, ja trafiłam z odcieniem NW13 w dziesiątkę!
    + ładne krycie, które można budować,
    + piękny efekt po nałożeniu podkładu,
    + konsystencja - nie ze gęsta, nie lejąca,
    + komfortowe opakowanie z pompką.

I to by było na tyle... A teraz posypią się gromy.
    - efekt piękny, lecz bardzo krótkotrwały; po 3 godzinach z kosmetykiem dzieją się dziwne rzeczy, cera zaczyna się błyszczeć, podkreśla tudzież wyciąga wszystko to, co powinno być zamaskowane,
    - efekt matu trwa bardzo krótka,
    - szybko znika z twarzy,
    - daje uczucie takiej "lepkości" po 3-4 godzinach,
    - zapach, który na szczęście w miarę szybko się ulatnia,
    - może podkreślać suche skórki.

Moja cera - mieszana, kapryśna, raz bardziej się przetłuszcza, raz przesuszona ( leczę się dermatologiczne ), trądziku brak, drobne przebarwienia.

Ilość zużytych opakowań: 1 pełnowymiarowe

Chcesz pochwalić _exceptionnelle_ za czytelną i pomocną recenzję?
  • fantastyczny, ale wymagający
  • jako że jestem jak sroka, która coś zobaczy na półce i musi to mieć, tak właśnie stałam się właścicielką tego podkładu. mimo, że mam już swój fluid KWC, szukałam czegoś innego (nawet kwc ma wady) ale nie żałuję kupna! chociaż przyznaję - nasza znajomość była burzliwa, ale tak jak napisałam w tytule - jest to podkład wymagający, trzeba się na nim poznać.

po pierwsze, gdy stosowałam go na jakikolwiek krem miał tendencję do rolowania się w okolicach strefy T. i nie dość że było to niesamowicie wkurzające, to też nie widziałam dla nas przyszłości. mam tendencję do wytwarzania dużej ilości sebum, ale chciałam żeby podkład sobie z tym radził.
    po drugie, oprócz rolowania miał tendencje do pozostawiania śladów. wszędzie.
    a po trzecie utrzymywał się na buzi bardzo krótko.

a więc czemu fantastyczny? bo go rozpracowałam!
    zamiast kremu pod, używam serum ( a na noc nawilżam kremem), które nie dość że przedłuża trwałość podkładu(!), to jeszcze dzięki niemu zapomniałam o "rolowaniu". po drugie, utrzymuje się na buzi calutki dzień (najdłużej miałam go na sobie 20h i nadal na twarzy był, choć przydałoby się parę poprawek), a po trzecie - zawsze, ale to zawsze, go muszę przypudrować. dzięki temu mam piękny mat, trwałość i satynową cerę (oczywiście idealnego pudru też się naszukałam).

Więc teraz cały dzień wyglądam dobrze. nie wspominając już nawet, że znalazłam swój idealny odcień.

Podsumowując:
    + kolor (idealny!)
    + trwałość
    + mat
    + satynowe wykończenie
    + świetne opakowanie + pompka

- cena (mógłby być tańszy)
    - trzeba się napracować, żeby go rozpracować

Na pewno kupię go ponownie

Ilość zużytych opakowań: w trakcie jednego opakowania

Chcesz pochwalić fasolcia za czytelną i pomocną recenzję?
  • Wiele hałasu o nic
  • Po obejrzeniu kilku recenzji tego podkładu na różnych vlogach, postanowiłam wypróbować ten już prawie kultowy produkt. W MAC-u dostałam 2 próbki kolorów, które dobrała mi miła pani
    Po nałożeniu na twarz podkład natychmiast podkreślił mi pory w okolicy nosa, których nigdy wcześniej nie widziałam. Kolor wydawał się ok, ale wykończenie na twarzy takie jakby "tępe". Po ok godzinie obejrzałam się w lustrze- pory były nadal bardzo widoczne, a do tego pięknie zaczął błyszczeć mi się nos.
    Testowałam oba odcienie z próbek, oba zachowywały się tak samo.
    Spodziewałam się cudu, profesjonalnego podkładu dla makijażystów, a jak dla mnie to jest marnota. Faktycznie mają duży wybór kolorów, są odcienie dla bladziochów, ale to wszystko.
    Zdecydowanie nie polecam!

Używam tego produktu od: próbki, ok. tydzień
    Ilość zużytych opakowań: próbki

Chcesz pochwalić pompea za czytelną i pomocną recenzję?
  • Przereklamowany .
  • Oj nakręciłam się na ten podkład i w końcu go kupiłam . Mimo (podobno) szerokiej gamy kolorów najjaśniejszy odcień jest dla mnie za ciemny poza tym za bardzo żółty. Krycie średnie. A trwałość ? Mam cerę mieszaną i po godzinie( godzinie!) roluje mi się wokół nosa na brodzie i czole. Ponadto podkreśla suche skórki i wszelkie dziurki potrądzikowe . Daję gwiazdkę za to że nie uczula i nie czuć go na twarzy, ale mimo to uważam , że jest naprawdę przereklamowany. Ale to tylko moja opinie a każdy ma inną cerę . U mnie się nie sprawdził i na pewno nie kupie ponownie . Bo znacznie tańszy podkład z gosha trzyma mi się na twarzy prawie 6 godzin. Mimo to szukam podkładu o odcieniu jaśniejszym niż porcelanowy gosha.

Używam tego produktu od: Jakieś 8 tygodni

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić Kroliczka1988 za czytelną i pomocną recenzję?
  • I TAK I NIE
  • SAMA NIE WIEM

MOIM ZDANIEM JEST TROCHĘ PRZEREKLAMOWANY PRZEZ YT

PO TEJ FIRMIE SPODZIEWAŁAM SIĘ EFEKTU WOW A CZEGOŚ TAKIEGO NIE BYŁO
    -ŁADNIE SIĘ ROZPROWADZA, LECZ ZDECYDOWANIE LEPIEJ BB NIŻ PĘDZLEM CZY PALCAMI
    -W MOIM PRZYPADKU NIE ZMIENIA KOLORU
    -NW15 ZDECYDOWANIE ZA CIEMNY, NW13 MOCNO WPADA W RÓŻ
    -UTRZYMUJE SIĘ W NIENAGANNYM STANIE OD MOMENTU NAŁOŻENIA JAKIEŚ 5H NA MIESZANEJ CERZE I DLATEGO TAKA MOJA OCENA

MAM W SWOICH ZBIORACH TAŃSZE PODKŁADY W CENACH 20ZŁ KTÓRE DAJĄ TAKI SAM EFEKT, KRYCIE I TRWAŁOŚĆ
    ZA PODKŁAD MAC ZAPŁACIŁAM OK 120ZŁ + POMPKA JAKIEŚ 25ZŁ

Nie wiem czy kupię ponownie

Używam tego produktu od: 3 MIESIĄCE
    Ilość zużytych opakowań: W TRAKCIE 1

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić cjania za czytelną i pomocną recenzję?
  • to nie jest latwa przyjazn
  • Podklad MACa kupilam na wiosne, zachecona pozytywnymi opiniami wizazanek i blogerek. Szukalam tresciwego fluidu, ktory mojej kaprysnej i sklonnej do zaczerwienien cerze zapewni dobre krycie i lekki mat, a przy tym utrzyma sie na skorze w niezlym stanie przez ok.8 godzin.

Niestety moje rozczarowanie tym kosmetykiem po ok.2 tygodniach stosowania nie mialo sobie rownych. Podklad podkreslal pory oraz nieestetycznie sie scieral, a przy tym byl bardzo widoczny na twarzy (mimo prob nakladania go kilkoma roznymi pedzlami). Do tego wszystkiego zaczela szwankowac wcale nie tania pompka, ktora zakupilam dla wiekszej higieny i oszczednosci uzywania.

Przez cale lato i jesien produkt przelezal zapomniany w szafie, az do niedawna- przypomnialam sobie o nim, gdy skonczyl sie moj ulubiony DW. Od czasu ponownego uzycia,az nie chce sie z nim rozstawac!

Nie wiem czy to wplyw zmiany sposobu pielegnacji cery (szczoteczka Clarisonic, micel z Biodermy i Triacneal) czy inny zbieg okolicznosci, ale Studio Fix nie tylko swietnie rozprowadza sie na mojej skorze, ale tez daje bardzo ladny, dosc naturalny efekt, ktory utrzymuje sie na twarzy przez wiekszosc dnia. Nie jest moze, az tak nie do zdarcia jak Estee Lauder, ale wyglada naturalniej, zaczerwienienia sa ukryte, a skora promienna.
    Do tego mam swietnie dobrany kolor- NC15. Jasny bez, nieco ciemniejszy niz Ecru z DW, ale (na szczescie) nie wpadajacy w pomarancz.

Nie wiem czy kupie ponownie, bo do konca buteleczki jeszcze dluuuuga droga, a jak widac jest to produkt dosc kaprysny. Nie mniej jesli nie zawiedzie mnie ponownie to na pewno na stale zagosci w mojej kosmetyczce.

Używam tego produktu od: z przerwami od ponad pol roku
    Ilość zużytych opakowań: w trakcie 1, pelnowymiarowego

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić aniser za czytelną i pomocną recenzję?
  • rewelacja
  • Podklad dobrze matuje , kryje , ma duza game kolorow. Niestety wizazystka mac'a zle dobrala mi odcien, NC20 ktory jest jasno pomaranczowy i widac roznice miedzy dekoltem a twarza . Mam bardzo jasna cere i nie uzywam go duzo zeby sie tak bardzo nie rzucalo w oczy.

Jestem zadowolona z tego ze matowi , i daje dobre krycie na dlugo. A to ze odcien zostal zle dobrany to juz nie wina podkladu . Kupie nowy , jasniejszy...jestem pewna ze na jednej buteleczce sie nie skonczy.

Dodam jeszcze, ze podklad ten jest bardziej przeznaczony na jesien - zime gdyz jest ciezszy niz np.
    face and body.

Używam tego produktu od: kilku dni

Chcesz pochwalić Aquamarine92 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Podkład kompletnie nie dla mnie
  • Niestety muszę napisać negatywnie na temat tego podkładu. Nie dość, że ciemnieje juz po 2 godzinach to dodatkowo spływa z twarzy nie mówiąc nic o brudzeniu. Dodam, że nie mam tłustej.

Chcesz pochwalić lilipucik za czytelną i pomocną recenzję?
  • niestety zawiodłam się
  • Słyszałam wiele dobrego na temat tego kosmetyku, dlatego postanowiłam kupić go sobie. Używałam do tej pory wiele różnych podkładów (zwykle tych tańszych w cenach 20-60 zł). Niestety, podkład firmy MAC jest dla mnie jednym z najsłabszych jaki do tej pory używałam.
    Po pierwsze bardzo brzydko pachnie, jest to zapach śmierdzącej farby połączonej ze sfermentowanym winem. Niestety w moim przypadku czuję ten zapach praktycznie przez cały dzień.
    Po drugie podkład zmienia kolor (ciemnieje), po dwóch trzech godzinach twarz baaaardzo różni się od szyi.
    Co do krycia właściwie jest ok ale taki sam efekt dają inne o wiele tańsze podkłady.

Używam tego produktu od: dwóch miesięcy
    Ilość zużytych opakowań: jestem w trakcie używania pierwszego opakowania

Chcesz pochwalić ewa_mal_ za czytelną i pomocną recenzję?
  • Mój ulubiony!
  • Nie trafiłam jeszcze na lepszy podkład! Spełnia całkowicie moje oczekiwania. Mam idealnie dobrany kolor - NW15. Długo sie utrzymuje, ma świetne krycie i matuje na długo. W moim wypadku po 3 godzinach wystarczy przyłożyć bibułke matującą i dalej mamy ładnie zmatowioną buzie jak zaraz po aplikacji.
    Ogólnie polecam! Warto sie nim zainteresowac, szczególnie jak ktos ma cere tłustą/ mieszana

Ilość zużytych opakowań: zużyte 2 całe opakowania, jestem w trakcie trzeciego

Chcesz pochwalić leggiero za czytelną i pomocną recenzję?
  • Podkład dość ciężki, na zimę bądź wieczorne wyjścia, nie utrzymujący matu skóry mieszanej/tłustej
  • Zacząć by było trzeba, że mam skórę mieszana.
    Latem w stronę tłustej, zimą w stronę suchej.
    Nie mam przebarwień ani większych zmian, np wyprysków.

Odpodkładu nie oczekuję mocnego krycia ale naturalnego koloru, delikatnego nawilżenia (przynajmniej aby nie wysuszał) i matowienia strefy T.

Plusy
    +możliwość dobrania idealnego koloru
    +dość mocne krycie ( dlatego nie używam go na co dzień, nie pozostawia maski ale widać dość sporą warstwę)
    +długo się utrzymuje
    +nie zmienia koloru
    +średnio matuje, nie ma efektu tępego matu ale jeżeli ktoś ma skórę miesznąw stronę tłustej / tłustą to musi użyć pudru matującego boszybko zacznie się świecić

Minusy
    - latem jest za ciężki
    - nie nadaje się do lekkiego makijażu, raczej makijaże wiczorowe/ imprezowe
    - w chwili aplikacji dosłownie śmierdzi ;(( pozniej nie wiem czy traci zapach czy mój nos się przyzwyczaja
    - brak pompki ( można ją dokupić za aż 24 zł!!!) co sprawia, że aplikacja nie jest higieniczna, często też trzeba czekać aż podkład wyleci a jak już wylatuje to za duża ilość
    - szklane opakowanie powoduje, że nie widać ile produktu zostało w środku

Podsumowując do mojej cery na co dzień jest za ciężki ale bardzo dobrze się sprawdza podczas większych wyjść, czy jest wart swojej ceny... raczej nie. A dokupywanie pompki za 24 zł moim zdaniej jest naciąganiem na kasę, skoro podkłady drogeryjne ją mają a kosztują ok 30-50 zł to firma MAC ze swoją cena 130zł za podkład także powinna ją dołączać!Używam tego produktu od: 5 misięcyIlość zużytych opakowań: 1 opakowanie

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić Mindosi za czytelną i pomocną recenzję?
  • Polecam produky
  • Jestem bardzo zadowolona z jakości tego podkładu moje oczekiwania zostały zaspokojone jestem miłośniczką tego podkładu i na pewno nie skończy się na jednym opakowaniu.

+Dobrze kryje
    +nieutlenia się
    +wydajność
    +konsystencja

-cena
    -dostępnosć

Cena podkładu jest porażająca ale jak się chce mieć coś dobrego trzeba zapłacić.

Używam tego produktu od: 6miesięcy
    Ilość zużytych opakowań: 1 duże

Chcesz pochwalić beautician93 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Podkład prawie idealny
  • Ze względu na bardzo jasną cerę nie mam zbyt wielkiego wyboru podkładów. Ten jest najlepszy z dostępnych na rynku (a testowałam naprawdę wiele). Po zuzyciu tylu opakowań miałam ochotę na zmianę, ale nie dlatego, że ten podklad jest zły tylko tak po prostu, może znajdzie się jakiś cudowny kosmetyk? Niestety, nie. Miałam próbki chyba wszystkich podkładów do cery mieszanej z sephory i nic nie okazało się nawet porównywalne do tego podkładu.

Zalety: duza gama kolorów, dlugotrwałośc (pod warunkiem stosowania pudru), łatwość aplikacji, krycie, nieszkodliwośc (nigdy nie wywołał żadnych niedoskonałości, a mam do nich skłonność). Widziałam, że dziewczyny narzekają na zapach - ja go kompletnie nie czuję.

Matowienie - niestety, żaden podkład nie zmatowi na długo. Ten natomiast, mimo świecenia zostaje na twarzy i się nie waży. Chcecie matowić ładnie cerę? Polecam puder dermablend. Podkład nim utrwalony na prawdę daje radę ;-)

Co do pomoki - od 7 opakowań mam tę samą i cieszę się, że nie muszę za każdym razem płacic za nią "z urzędu".

Ilość zużytych opakowań: 7 pełnych

Chcesz pochwalić wisniakk za czytelną i pomocną recenzję?
  • przecudowny
  • Idealny.

Jest dość ładnie kryjący
    ładnie się rozprowadza,
    dość trwały, utrzyma się około 8, 9 godzin, ale będzie się swiecil
    po wchłonięciu jest delikatny mat (ale nie trwa on długo, później trzeba się przypudrować, zależy więc co kto lubi)
    odcienie są całkiem ładne
    mozna budowac krycie!

no i z tych gorszych rzeczy..
    chemicznie śmierdzi
    brak pompki w cenie (skoro w podkladach za 35 zl jest pompka dlaczego nie ma jej w podkladzie za takie pieniadze?!)

mysle, że go jeszcze kupie bo odpowiada mi krycie.
    kocham go wlasnie za to krycie i niewyczuwalnosc na twarzy

Używam tego produktu od: dwóch tygodni
    Ilość zużytych opakowań: 1 w trakcie

Chcesz pochwalić Salamka za czytelną i pomocną recenzję?
  • Ciemnieje
  • To moj glowny zarzut do tego produktu. Po miesiacu czy po dwoch podklad okazal sie za ciemny - po prostu sciemnial w butelce o jakis jeden ton i tym samym produkt okazal sie dla mnie nie do uzytku. Pozniej probowalam rozjasniac go innymi produktami az w koncu sie poddalam. Polecial w swiat.

I druga rzecz nie do przebaczenia to kolor NC20 i NC25 ktore w sklepie wygladaly na tonacje zolta okazaly sie w swietle dziennym jasno pomaranczowe. Jedynie jasniejszy kolor NC15 ma rzeczywiscie kolor zóltawy.

Inne wady:
    - problem z kolorem dla jasnych - srednio-jasnych cer oliwkowych
    - kolory NC wpadaja nie w zolty a w pomaranczowy
    - kolorow duzo do wyboru ale jak przyjdzie co do czego to brakuje tonow posrednich
    - zastyga i czuc jak mialoby sie maske na twarzy
    - jest gesty i trudniejszy do nalozenia niz inne podklady
    - ciemnieje i na twarzy i w butelce
    - jak na taka jakosc zdecydowanie za drogi, w mac kosztuje 110 albo 120zl

Zalety:
    - Podklad jest trwaly - wytrzymuje na twarzy dluzej niz inne podklady
    - srednie krycie

Ogolnie nie polecam. Na rynku jest duzo lepszy i tanszy produkt o bardzo podobnych wlasciwosciach - Revlon Colourstay.

Używam tego produktu od: pol roku

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić Damnations za czytelną i pomocną recenzję?
  • prawie idealny
  • Kupiłam go będąc w Dubaju za jakieś 159 dilhamów więc na złotówki powinno wyjść około 100zł.

Plusy:
    -matuje
    -super krycie!
    -konsystencja płynna,nie lubie gdy podkład jest zbyt gęsty lub zbyt rzadki bo ciężko je rozprowadzić a ten jest idealny co do gęstości
    -nie zostawia smug i plam
    -schnie na tyle wolno by móc spokojnie go rozprowadzić bez zrobienia smug i na tyle szybko by móc od razu założyć bluzke przez głowe i nic nie zejdzie
    -nie lepi się
    -nie podkreśla suchych skórek
    -nie roluje się i nie spływa z twarzy
    -długo się utrzymuje na skórze ok. 10-12h
    -opakowanie,bez pompki ale można było dokupić,ja wole takie gdzie można wylać na gąbke-dłoń bo można tyle wylać ile potrzeba,pompki zazwyczaj za dużo wyciskują lub za mało

+/- odcień,mam najjaśniejszy,wpada w żółty ton co mi sie bardzo podoba bo taką mam cerę,jest prawie idealny, bo jest odrobineczke za ciemny ale na szczęście tego na prawde nie widać,chyba że ktoś będzie specjalnie szukał mi podkładu na szyji

Minusy:
    -cena
    -ciężko dostępny

Używam tego produktu od: ponad miesiąc

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić Ara008 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Świetny!!!
  • Na zakup podkładu zdecydowałam się przed ślubem. Poszukiwałam czegoś co sprawi, że moja skóra będzie wyglądać idealnie przez cały dzień i noc. Podkład zaskoczył mnie bardzo pozytywnie. Do tej pory nie miałam podkładu, który utrzymywałby się tak długo. Sprawił, że moja cera była matowa i nie wymagała prawie żadnychh poprawek Super sprawa dla osób z mieszaną cerą. Podkreślę też, że nie mam potrzeby mocnego krycia i nie wiem jak w takim przypadku mógłby się sprawdzić. Ma dość wysoką cenę jenak jego jakość sprawia, że wart jest swojej ceny.

Plusy:
    - świetnie matowi na długo,
    - wygląda naturalnie bez efektu maski,
    - utrzymuje się na skórze przez wiele godzin,
    - praktyczne opakowanie (jeśli dokupimy pompkę, moim zdaniem jest to konieczne)

Minusy:
    - bardzo nieprzyjemny zapach (na szczęście szybko znika),
    - osobno trzeba dokupić pompkę.

Efekt przerósł moje oczekiwania

Używam tego produktu od: dwóch miesięcy

Chcesz pochwalić olakosmetolog za czytelną i pomocną recenzję?
  • Prawie ideał
  • Weszłam do salonu MAC\'a z ciekawości i oglądając kosmetyki zapytałam o dobry podkład dla cery tłustej i mieszanej. Pani posadziła mnie na fotel, chodziła, szukała, dobierała, aż w końcu wyszłam z próbką podkładu Studio Fix. Tak mi się spodobał, że postanowiłam kupić pełnowymiarowe opakowanie.

Kolor podkładu mam lekko żółty, ponieważ mam oliwkową karnację, stąd taki a nie inny wybór. Dodam, że kolor został dobrany prawidłowo, buzia nie odróżnia się od szyi, podkład nie ciemnieje.
    Myślę, że w gamie kolorów MAC\'a, czy to w przypadku podkładu Studio Fix, czy też innego, każdy znajdzie coś dla siebie.

Podkład ma świetną konsystencję, ani zbyt gęstą, ani rzadką, wystarczy odrobinka by rozprowadzić go na twarzy. Ja nie używam zbyt dużo, ponieważ jestem zwolenniczką delikatnego makijażu, co owy podkład mi na pewno ułatwia. Nie ma efektu maski, Studio Fix idealnie wtapia się w moją cerę, dając nieskazitelny efekt. Świetnie radzi sobie z drobnymi niedoskonałościami, ale także przy tych grubszych sprawach potrafi ukryć mankamenty cery.

Matuje na ok. 2 godziny, potem trzeba poprawić makijaż, użyć bibułek matujących czy pudru w kamieniu. Ale tak naprawdę nie ma idealnego środka na tłustą, świecącą się cerę. Jasne jest, że makijaż trzeba poprawiać, przecież podkład nie będzie matował przez kilkanaście godzin, gdy się pocimy, a skóra oddycha i wydziela sebum.

Co do zapachu: dziewczyny, naprawdę nie widzę sensu oceniania zapachu podkładu! Przecież nim się nie perfumujemy itp. więc jaki jest cel opiniowania chemicznego odorku? Nie było nigdzie wspomniane, że podkład powinien pachnieć fiołkami. On ma spełniać podstawowe funkcje, czyli matowanie, krycie, itp.

Jedynym minusem jest podkreślenie suchych skórek na początku aplikacji (po całkowitym wchłonięciu się podkładu efekt znika) oraz cena i fakt, że trzeba dokupić pompkę. Nie mniej jednak pompkę kupujemy raz, a podkład jest bardzo wydajny, naprawdę nie wiem kiedy go zużyję! Mam nadzieję, że ma długą datę przydatności :P

Ogólnie polecam do cer mieszanych i z lekkimi zanieczyszczeniami skóry! Na pewno sobie poradzi. Warto wypróbować.Używam tego produktu od: 2 miesięcyIlość zużytych opakowań: w trakcie jednego

Chcesz pochwalić retrochica za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 1 raz(y)
  • Mój faworyt!
  • Jestem zadowolona z podkladu, uzywam go juz dlugo, z przerwa na inne podklady i narazie ten podklad wygrywa, dlatego do niego powrocilam.

-Bardzo dobrze kryje
    -Dlugo sie trzyma na skorze,dobrze sie rozprowadza na twarzy
    -Matowi skore
    -Naturalne wykonczenie
    -Duzy wybor odcieni, moj idealnie laczy sie z moim odcieniem skory

Minus
    Brzydki, chemiczny zapach przy nakladaniu, ale on nie wplywa na sam efekt koncowy, wiec za to nie odejmuje gwiazdkiUżywam tego produktu od: 2 latIlość zużytych opakowań: 1 opakowanie

Chcesz pochwalić Brook za czytelną i pomocną recenzję?
  • poniżej oczekiwań
  • Mam skórę problematyczną, mieszaną i skłonną do czerwienienia. Podkład dostałam od koleżanki, którą strasznie uczulił. Mam kolor NW20, który idealnie pasuje kolorem, natomiast sama wybrałabym NC20, ponieważ różowe podtony dodatkowo podkreślają moją skłonność do czerwonych policzków.

KONSYSTENCJA: płynna, ale trochę zbyt płynna... bardzo dobrze się rozprowadza na twarzy, ale trzeba uważać na linię brwi i włosów, bo podkład zdecydowanie ma tendencję do osadzania się w tych miejsca, przez co tworzy nieestytyczne suche skórki.

ZAPACH: okropnie chemiczny. Ale po chwili niewyczuwalny na twarzy

TRWAŁOŚĆ: podkład u mnie nie wytrzymuje więcej nie godzinę. Po prostu znika z twarzy

EFEKT: tuż po nałożeniu jest ok, ale trzeba uważać po podkreśla wszelkie niedoskonałości. Szczególnie widoczne jest to na nosie. Wyglądam jakby schodziła mi skóra. Dodatkowo wchodzi w pory i nieestetycznie je podkreśla. Mam wrażenie, że po nałożeniu podkładu skóra jest jakby tłusta i cała się świeci. Po nałożeniu pudru sypkiego ten efekt znika. Używałam go i w niskich temperaturach i przy 20-kilku stopniowym upale. W obu przypadkach nie była zadowolona z efektu, aczkolwiek w upały radzi sobie zdecydowanie gorzej.

KRYCIE: co z tego, że krycie jest mocne, jak u mnie z twarzy bardzo szybko znika. Dodatkowo twarz jest płaska i wygląda jak maska.

Spodziewałam się dużo lepszego efektu. jestem zawiedziona. Nie dość, że świecę się jak kula dyskotekowa to podkreślone mam wszystkie niedoskonałości. Dziewczynom z suchą skórą i nieskazitelną cerą może podpasować, ale z drugiej strony po co takim osobom pełne krycie?? Używam tego produktu od: grudzień 2012Ilość zużytych opakowań: w trakcie pierwszego

Chcesz pochwalić aliki5 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Wart zainteresowania
  • Podkład jest dobry , ale nie tak dobry jak bym się spodziewała.

-dobrze kryje
    -fajnie matuje
    -na długo zostaje na skórze
    -ma dużą gamę kolorystyczną
    -nie wysusza

Wszystko było by cudownie gdyby nie podkład Revlon Color Stay który używałam równolegle do tego podkładu.

No i niestety Revlon na dłużej mnie matował oraz dłużej zostaje na skórze.

Przypominam iż , Revlon jest tańszy więc bardziej go lubię.

Mac to dobry podkład ale ma lepsze odpowiedniki no i tańsze.

Chcesz pochwalić missdark za czytelną i pomocną recenzję?