MAC, Studio Fix Fluid SPF 15 (Podkład do twarzy)

Powiększ MAC, Studio Fix Fluid SPF 15 (Podkład do twarzy)

Zgłaszająca osoba: Olaola

Studio Fix Fluid SPF 15 to płynna wersja słynnego pudrowego podkładu firmy MAC o nazwie Studio Fix. Daje naturalne średnie krycie, które można stopniować, jak również nieskazitelne matowe wykończenie. Nie zawiera olejków, długo trwa na twarzy, a dla codziennej ochrony przed słońcem zawiera filtr SPF 15.

Cena: ok. 120zł / 30ml

• na specjalne okazje
  • Na podkład czaiłam się bardzo długo. Kupiłam go podczas urlopu w USA gdzie za opakowanie plus pompkę zapłaciłam w przeliczeniu 100zł
    Podkład ten świetnie nadaje się do mojej cery (mieszana w kierunku tłustej). Nie zapycha mnie, dobrze matuje, chociaż wykańczam go pudrem matującym. Spokojnie jest w stanie wytrwać na buzi cały dzień.
    Jest to dość ciężki podkład, więc używam go tylko gdy na prawdę potrzebuje dobrego krycia, zdarza się to kilka razy w miesiącu.

Używam tego produktu od: sierpień 2014
    Ilość zużytych opakowań: pierwsze

Chcesz pochwalić wrobela za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dobry podkład, ale nie dla mnie.
  • Podkład ten kupiłam w zeszłym roku w sezonie jesienno -zimowym, bo powiedziałam sobie "Dość kupowania tanich podkładów drogeryjnych ! Czas zainwestować trochę w siebie" za podkład dałam 29 Euro (mieszkam w Niemczech) więc w sumie to nie tak dużo są droższe. Cóż mogę powiedzieć? Byłam wniebowzięta. Mój kolor to NC15. Buzia była idealnie matowa lecz niestety pomimo stosowania kremu pod ten podkład moja skóra stała się bardziej wrażliwsza i podatna na wypryski. Silikon zawarty w tym podkładzie mnie zapychał co powodowało wulkany na twarzy. Musiałam zaprzestać używania go jakiś czas. Teraz korzystam z niego tylko jak gdzieś wychodzę na imprezę czy coś. Niestety muszę dalej szukać podkładu. Tym razem może jakiś minerał ? Zdecydowanie nie polecam dla cer suchych !

Używam tego produktu od: Październik 2013
    Ilość zużytych opakowań: Dwa

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić AnuSha1992 za czytelną i pomocną recenzję?
  • świetny, ale nie na codzień
  • Posiadam odcień NC20. Wygląda dobrze, ale nie idealnie. Niestety kolorówka Maca nie przewiduje kolorów dla osób o neutralnych tonach, więc wszystkie podkłady MAC są dla mnie za żółte albo za różowe. Podkład ma wiele zalet:
    +długo utrzymuje się na twarzy
    +daje satynowe wykończenie
    +idealny dla osób o tłustej i mieszanej cerze
    +świetne krycie
    +łatwa aplikacja
    +przyjemny zapach (niektórzy narzekają, mi nie przeszkadza)
    +dobry na wyjścia
    +nie ciemnieje

Wady:
    -cena
    -przy codziennym używaniu może pogorszyć stan cery

Ilość zużytych opakowań: 1/2 opakowania

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić legalnabrunetka89 za czytelną i pomocną recenzję?
  • mila byc ideal, a pogarsza stan cery
  • zachecona opiniami na wizazu i za namowa kolezanki (jak to zwykle bywa ;-)zamowilam wymarzony kultowy podklad,uzywalam koloru NC15, piekny odcien z zoltymi tonami, po prostukolorystyczny ideal, produkt okazal sie bardzo dlugotrwaly i dobrze kryjacy,mimo okropnego zapachu,postanowilam go uzywac,ale....
    ....po tygodniu moja skora wygladala strasznie, duzo nowych zaskornikow,grudek i kilka duzych wypryskow, cera stala sie szara,stracila blask i byla mocno przesuszona,mimo iz dalej dbalam o nia w taki sam dobry sposob. po pierwszym dniu omijalam nawet okolice oczu,gdzy mocno sciagal i wyszuszal tam skore.
    od dwoch dni nie uzywam tego podkladu i cera sie powoli ogarnia, wraca jej dawny blask i swiezosc. mysle,ze ten podklad jest tak przesadnie napchany chemikaliami,ze skora musi bardzo walczyc o przetrwanie, podziwiam kazdego,kto uzywa tego podkladu codziennie przez dlugi czas. moja kolezanka ma takie same odczucia,wiec nie jestem jedyna. dodam,ze produkt kupiony ze strony firmy MAC,wiec jest oryginalny.
    zawiodlam sie strasznie i wracam do Make Up For Ever.

Ilość zużytych opakowań: 1 x 30ml NC15

Chcesz pochwalić rumunska_ksiezniczka za czytelną i pomocną recenzję?
  • Zdecydowanie uzależniający
  • Jest to najbardziej niezawodny podkład, jaki kiedykolwiek używałam. Zdecydowałam się na niego, aby sprawdzić, czy może być coś lepszego, niż Revlon Colorstay dla cery tłustej i mieszanej, który myślę, że może być tańszym zamiennikiem MAC studio fix fluid. Najbardziej uwielbiam w nim to, że twarz staje się idealna, żadne niedoskonałości czy inne przykre nieczystości stają się niewidoczne, struktura skóry jest wyrównana, krycie nieziemskie. Według mnie ten podkład to realny photoshop do codziennego użytku. Broń boże nie zatyka porów oraz nie zwiększa ilości zanieczyszczeń na twarzy. Daje wykończenie dość matowe, jednak ja polecam go i tak przypudrować, aby go na dobre zagruntować. Całość trzyma się u mnie na mieszanej cerze aż do zmycia, minimalnie po 8+ godzinach świeci się czoło. Na zdjęciach prezentuje się nienagannie, krycie ma niemalże pełne (nie wiem jak się sprawuje na bliznach potrądzikowych, bo nie mam i nie znam kogoś kto ma i używał). Szkoda, że nie ma wbudowanej pompki oraz posiada dość mocny, niezbyt miły zapach, który na szczęście znika po nałożeniu na twarz. Mnie on uzależnił, zawsze posiadałam kilka podkładów na zmianę, teraz wszystkie wykończyłam i jest tylko on. Posiadam go w odcieniu NC 15 i jest to mój idealny odcień.

Używam tego produktu od: listopada 2014

Chcesz pochwalić blancikx za czytelną i pomocną recenzję?
  • Jak dotąd najlepszy
  • Tak jak w tytule, jak dotychczas jest to najlepszy podkład z jakim miałam styczność. Mam kolor NC15- niestety moja skóra w zimę jest bardzo jasna; nie tyle twarz, a szyja.
    Podkład niestety jest bez pompki i trzeba ją sobie kupić samemu, ale z drugiej strony pompka przyda się choćby do innych podkładów.
    Produkt jest dość lejący i śmierdzi farbą olejną, ale zapach dość szybko się ulatnia.
    Świetnie się rozprowadza, najlepiej flat topem (ja mam z Elf)
    Podkład dobrze kryje, jest to krycie średnie do mocnego. Można stopniować efekt, nie uzyskamy efektu maski.

Ten produkt ma wykończenie raczej matowe na cerze, moja tłusta skóra po przypudrowaniu tego podkładu pudrem sypkim MAC zaczyna się mocno świecić dopiero po 6-7 godzinach.
    Trzyma się bardzo dobrze cały dzień.

Na buzi wygląda dość naturalnie (o ile jakikolwiek średnio kryjący podkład może wyglądać naturalnie). Nie można co prawda powiedzieć, że nie mamy nic na skórze, ale nie jest to żadna tapeta, podkład nie wchodzi w pory czy zmarszczki.
    Uwielbiam go na zimowe miesiące, na lato jest trochę za ciężki, bo jednak czuć go minimalnie na buzi.
    Nie wiem jak z jego wydajnością, bo używam kilku podkładów na zmianę, ale myślę , że spokojnie na 4 miesiące codziennego używania starcza.
    Istotnym faktem jest też to, że nie zapycha porów ani nie powoduje żadnych tzw 'wykwitów'
    Mały minus, oczywiście za cenę i ten nieprzyjemny zapach.

Ja i moja naczynkowa, zaczerwieniona cera uwielbiamy go

Ilość zużytych opakowań: w połowie pierwszego

Chcesz pochwalić Tunisbis za czytelną i pomocną recenzję?
  • Najlepszy
  • To jest najlepszy podkład, którego używałam, może oprócz Eclat Opulent od By Terry. Na mojej tłustej, problematycznej skórze nakłada się bardzo gładko (flat topem). Kryje praktycznie wszystko, zasycha na twarzy, więc nawet nie trzeba go pudrować. Skóra wygląda na aksamitną, to nie jest płaski mat. Jest bardzo trwały, utrzymuje się cały dzień, a nawet wieczór. Dla mnie super na upały, bo nie muszę go pudrować i używać korektora, a to zawsze kilka produktów mniej. Do tego baza kolorystyczna MACa i idealne kolory dla oliwkowej skóry. Jedyne co mnie odrzuca, to ten okropny zapach.

Ilość zużytych opakowań: 3 x 30 ml

Chcesz pochwalić Piczonek za czytelną i pomocną recenzję?
  • Porażka
  • Nie wiem czym tu się zachwalać, chyba jedynie kolorem, który ma mocno żółty odcień ( nc20) i tu chyba na tym plusy się kończą. Podkład kompletnie nie kryje, robi się ciastkowaty, strasznie się lepi i w dodatku po godzinie świecę się jak latarnia ( nie mam skóry tłustej). Pani w salonie Maca doradziła mi iż to najlepiej kryjący podkład. Niestety jak dla mnie to totalny niewypał i w dodatku jeszcze nie wart swojej ceny. No i jeszcze zapycha... i to strasznie, nie w strefie T jak to u mnie bywa, ale wszędzie na całej twarzy robią się białe czubki do wyciśnięcia. Nie nie i jeszcze raz nie.

Używam tego produktu od: dwóch tygodni
    Ilość zużytych opakowań: w połowie pierwszego

Chcesz pochwalić honey23 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Prawie idealny
  • Póki co moj numer 1 - idealu jeszcze nie znalazlam, wiec widocznie jeszcze taki nie powstal
    Plusy:
    - wydajny, starcza minimum na 3,5 -4 miesiace, przy codziennym stostowaniu, czasami 2 razy dziennie
    - dobre krycie przy braku maski (wieksze niedoskonalosci trzeba przykryc korektorem)
    - bardzo duza paleta kolorow, barwa idealnie dobrana, ja mam NW20
    - cena - w porownaniu do wczesniej uzywanych przeze mnie Lancome czy Guerlain super cena (jesli kupimy bez pompki, ale pompka to jednorazowy wydatek i starcza na co najmniej 3 opakowania)
    - nie wysusza i nie podkresla suchych skorek
    - dobrze wspolgra z pudramk diora oraz lancome
    - latwa aplikacja zarowno palcami, jak i pedzelkiem

Minusy:
    - niestety strefa T troche sie swieci po paru godzinach, nawet przypudrowana
    - koniecznosc dokupienia pompki w cenie 26 zl, co uwazam za przesade
    - kiepska dostepnosc - tylko przez internet w douglasie i w sklepach maca, w ktorych wyjatkowo nie przypadla mi obsluga do gustu - nie chca dawac probek, tylko od razu malowac, a nie kupie podkladu nalozonego tylko w sklepie

Gdyby nie to swiecenie bylby naprawde idealny a tak jest 5-. Mimo to, dla mnie na razie najlepszy

Używam tego produktu od: Pol roku
    Ilość zużytych opakowań: 1,5

Recenzja otrzymała 2 pochwał. Chcesz pochwalić sheep00 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Byłby moim ideałem gdyby lepiej krył
  • Mam mieszane uczucia co do tego podkładu. Musze najpierw napisać, że obecnie mam bardzo dużo świeżych blizny spowodowane kuracją przeciwtrądzikowa, więc podkład ma co robić na mojej twarzy
    Krycie:
    Podkład ma średnie krycie, ale nie daje sobie rady z moimi bliznami i po ok. 2 godz. „wychodzą” one na wierzch. Więc jeśli macie duże problemy z cerą to może wam się nie sprawdzić. Natomiast miejscach mniej wymagających pięknie ujednolica kolor twarzy. Radzi sobie z drobnymi krostkami i przebarwieniami np. na płatkach nosa.
    Cena:
    Stanowczo za drogi, a kupowanie dodatkowo pompki to już jakiś żart.
    Aplikacja:
    Podkład bardzo łatwo się aplikuje, nie miałam z tym żadnego problemu od początku. Ja aplikuje pędzlem. Próbowałam palcami ale już tak dobrze nie wygląda i nie daje takiego krycia.
    Zachowanie na twarzy:
    Ja mam skórę mieszaną/ tłustą więc po ok. 5/6h zaczyna się świecić, ale to i tak bardzo dobrze bo z innymi podkładami świecenie występuje dużo szybciej.
    Największym zaskoczeniem było dla mnie to, ze podkład dużo lepiej wygląda po ok. 30 min niż zaraz po nałożeniu. Zaraz po nałożeniu jest gorzej kryjący niż jak już w skórę się wtopi. Jeśli będziecie go kiedyś używać to będziecie wiedzieć o co mi chodziło
    Pierwszy raz w życiu dostałam komplementy na temat koloru i jednolitości cery (oprócz żuchwy, której daleko do jednolitości)
    Ja radziłabym wziąć sobie najpierw próbkę i sprawdzić czy będzie wam odpowiadał, bo myśle, że możecie się rozczarować.

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić Talunia za czytelną i pomocną recenzję?

Zamknij