MAC, Studio Fix Fluid SPF 15 (Podkład do twarzy)

Powiększ MAC, Studio Fix Fluid SPF 15 (Podkład do twarzy)
Produkt dostępny w 1 sklepach. Cena już od 109,00 zł - sprawdź w

Zgłaszająca osoba: Olaola

Studio Fix Fluid SPF 15 to płynna wersja słynnego pudrowego podkładu firmy MAC o nazwie Studio Fix. Daje naturalne średnie krycie, które można stopniować, jak również nieskazitelne matowe wykończenie. Nie zawiera olejków, długo trwa na twarzy, a dla codziennej ochrony przed słońcem zawiera filtr SPF 15.

Cena: ok. 120zł / 30ml

• Użytkownik
    Chwalona: 7 raz(y)
  • Kłopotliwy
  • Mam z tym podkładem spory kłopot. Zostawić, wyrzucić? Kocham go za kolor - NW10 pasuje do mojej bladej karnacji idealnie. Nie zauważyłam żeby oksydował, kolor trzyma się ładnie. Ale co z tego skoro cała reszta szwankuje??? Mam mieszaną cerę, raz tłustą, raz suchą. Teraz mam etap suchości i mocno nawilżam skórę. Podkład współpracował z każdym kremem jaki nałożyłam. Jednak nie jest trwały. Nie o to chodzi, że się ściera - wyświeca mnie niemiłosiernie. Po 2-3 godzinach wyglądam i czuję się jakbym nosiła makijaż jakieś 12 h. Ściągam sebum, poprawiam pudrem. I za 2 h powtórka. No nie na to liczyłam. Podejrzewam, że przez kolor go zostawię i będę mieszać z innym podkładem. Może wtedy na coś się nada.
    Do tego - nie podkreśla suchych skórek, prędzej włazi w pory, krycie można stopniować (ale Ameryki nie odkrywam - im mniej tym lepiej). Może wkurzać konieczność zakupu dodatkowej pompki do podkładu (a bez niej jest niewygodnie, próbowałam), dziwna to polityka firmy, ale cóż.
    Niestety miewam niemiłe niespodzianki skórne od kiedy używam tego podkładu - jednak po jakichś dwóch tygodniach skóra chyba przywykła i się uspokoiła.
    Nie mogę na nim zupełnie polegać, nic nie pomaga zmiana kremów czy pudru utrwalającego. Zawiodłam się.

Ilość zużytych opakowań: w trakcie pierwszej butelki

Chcesz pochwalić Gemmi za czytelną i pomocną recenzję?

Polecany film:

Cellulit jak stosować kosmetyki

• Podkład "NIE-codzienny", raczej na ważne wyjście
  • Podkład na poczatku mnie zachwycił, lecz z użyciem drugiego opakowania stał się albo gorszej jakości albo moja mieszana cera już się na niego "buntuje".

Plusy podkładu:
    *jest trwały (sprawdzony w naprawdę ekstremalnych warunkach)
    * dobrze maskuje rozszerzone naczynka, zmiany potrądzikowe
    *nie wysusza cery
    * jest wydajny

Minusy podkładu:
    *gama kolorystyczna jest moim zdaniem zbyt mała jeśli chodzi o odcienie jasne
    *w moim przypadku podkład podkresla rozszerzone pory na policzkach, nawet przy stosowaniu bazy wygładzającej
    * po dodatkowym utrwaleniu podkładu pudrem tworzy efekt maski, jest ciężki

Zrezygnowałam ze stosowania tego podkładu na codzień i na całą twarz....wybieram go tylko na wieczorne wyjscie/impreze/ gdy twarz będzie fotografowana i bardziej oszczędnie:aby przykryć miejsca z niedoskonałościami.

Ilość zużytych opakowań: dwa opakowania

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić Malawi1999 za czytelną i pomocną recenzję?
  • zadzwiająco dobry
  • Odkupiłam od koleżanki, której nie pasował kolor. Właściwie nie byłam do niego przekonana - ot kupiony tak do przetestowania.
    Zaskoczył mnie bardzo To najlepiej dobrany kolor jaki kiedykolwiek miałam - bez względu na to, czy jestem bardziej czy mniej opalona - pasuje i nigdy nie wygląda sztucznie. Ten kolor to taka moja lepsza skóra - ale absolutnie nie sztuczna...
    Mam tłustą cerę, nic nie będzie na niej wyglądało idealnie przez 10 godzin, pogodziłam się z tym - chyba, że bardzo ciężkie, niemal teatralne podkłady. Ale takich staram się unikać, szkoda skóry.
    Ten jest mocno napigmentowany, dobrze kryje, wygładza a zarazem nie aż tak ciężki jak myślałam. Makładam naprawdę cieniuteńką wartstwę i delikatnie pudruję (meteoryty lub givenchy prisme w kompakcie). Przez kilka godzin wyglądam naprawdę dobrze i świeżo. Potem muszę twarz przetrzeć bibułkami i od nowa zmatowić. Nie zapycha - plus przeogromy!
    Minusy: może spływać w wyższych temperaturach, o-kro-pny! zapach farby (bardzo szybko wietrzeje), brzydkie opakowanie.
    Kupię ponownie, głónie ze względu na idealny kolor, ale mam wrażenie, że można by go jeszcze nieco dopracować
    Nie jest to podkład dla każdego, więc trzeba koniecznie przetestować przed kupnem całego opakowania.

Używam tego produktu od: kilka miesięcy

Chcesz pochwalić pasterz cieni za czytelną i pomocną recenzję?
  • waży sie
  • Podkład kupiłam z ciekawości,gdyż nigdy nie mialam podkładu z maca jedynie pudry w kompakcie do wykończenia makijażu.Na codzien używam lancome ultra idole ale ze jego cena znowu podskoczyła w górę postanowiłam poszukać czegos tanszego.Pani w sklepie dobrała mi podkład z numerkiem NW15 i rzeczywiście ładnie sie stapia z moja skóra:

+ładne odcienie,każdy znajdzie cos dla siebie,
    +nawet gdy nałoży się wiecej warst nie widac go,
    +szklana elegancka buteleczka

- krycie srednie a nawet mniej niz srednie, nie zakryje gdy cos wyskoczy i cieni pod oczami potrzebny korektor,
    -zapach a raczej jego smrod niczym farba olejna,
    -trzeba dokupic pompke,
    - nakretka strasznie sie brudzi gdyz jej struktura jest matowa troszke szosrtka,
    - i munus najwiekszy dlaczego go wiecej nie kupie, po okolo 4 godzinach strasznie wazy mi sie na twarzy najbardziej w okolicy nosa (nosze okulary) i na czole,
    - sciera sie gdy mamy np katar wystarczy raz wytrzec nos a juz podkladu nie ma.

Podklad raczej nie wart 129zl gdyby kosztowal kolo 60zl to ok.Gdy bedzie jakas promocja w macu ale nie wiem czy jakies robia to moze go kupie ale napweno nie za taka cene.

Używam tego produktu od: 2 miesiace

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić martys36 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bardzo dobry
  • Mam skórę mieszaną.

Dla mnie produkt jest bardzo dobry.
    - Matuje skórę
    - długo pozostaje na twarzy mimo że nakładam niewiele produktu
    - doskonale kryje
    - przy częstym dotykaniu twarzy nie ściera się
    - wydajny
    - idealny z moim odcieniem skóry (NW15)

Używam tego produktu od: kilka miesięcy
    Ilość zużytych opakowań: 1 niecałe

Chcesz pochwalić rosomaczyca za czytelną i pomocną recenzję?
  • świetny!
  • Podkład idealnie kryje wszelkie niedoskonałości, skóra wygląda na bardzo gładką, kryje rozszerzone pory. Ja używam odcienia NW15 i dla mnie jest świetny - jest jasny i wygląda przez to naturalnie (ja tez mam jasna karnację). Skóra wygląda na zdrową i aksamitną. Ja dodatkowo wykańczam makijaż pudrem mineralnym tez z maca i otrzymuję fajny długotrwały efekt bez błyszczenia. Nie polecam jednak tego podkładu do cery suchej- moze dodatkowo wysuszac i podkreslac suchosc skóry. Idealny do cery tłustej i mieszanej. Jedyny minus to taki ze niestety jest trochę cięzki - latem moze sie wazyc na skórze. Jednak jezeli chcemy miec dobrze kryjący podkład to trzeba się z tym liczyc ze do najlzejszych on nie bedzie nalezal. Mimo wszystko nie zamienilabym go na zaden inny podklad, gdyz nigdy nie udało mi sie uzyskac efektu tak gładkiej i aksamitnej skóry po zadnym innym produkcie.

Ilość zużytych opakowań: 6 całych opakowań

Chcesz pochwalić mrowa0007 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Tak i nie...
  • Od prawie roku byłem nierozłączny z niezastąpionym Revlonem Color Stay (wersja dla cery tłustej/mieszanej) w kolorze 180 (najbardziej naturalny)
    jednak MAC zaczął przyciągać moją uwagę i postanowiłem go wypróbować.
    Po pierwszym nałożeniu na twarz moje wrażenie - masakra... Prześwity, kolor wydawał mi się za jasny (NW13), podkład podkreślił mi zmarszczki minimalne pod oczami oraz podkreślił niedoskonałości :/
    przypudrowany transparentnym Inglotem jakoś się trzymał, ale po kilku godzinach... MASAKRA, nos świecił się niczym bym nasmarował go olejem (dosłownie!)
    Wieczorem zmyłem wszystko ciesząc się z końca tego koszmaru i przeklinając swój wybór.
    Rano postanowiłem dać mu jeszcze jedną szansę, nałożyłem krem Chanel Le Lift, gąbeczką zaaplikowałem dwie warstwy MAC'a, przypudrowałem go transparentnym pudrem bambusowym Paese - eureka ! Podkład trzymał się idealnie cały dzień, bez błyszczenia, ścierania.
    Potem lekko ściemniał i ładnie wtopił się w kolor cery - super.
    Reasumując:

Plusy:
    - Krycie jest bardzo dobre
    - Można stopniować krycie
    - z dobrym kremem nawilżającym bardzo dobrze się trzyma oraz nie przesusza skóry
    - Duża gama kolorów

Minusy:
    - Bez kremu przesusza oraz wchodzi w zmarszczki i podkreśla suche skórki
    - Brak pompki - trzeba ją dokupić za 24 pln
    - Nie lubi się z niektórymi pudrami i zaczyna się błyszczeć

Używam tego produktu od: tydzień
    Ilość zużytych opakowań: jedno niecałe

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić blondrebellion za czytelną i pomocną recenzję?
  • Masakra
  • Jestem naprawdę zła, że kupiłam ten podkład. Zrobiłam to dwa lata temu, ale dzisiaj ostatecznie wylądował w koszu, bo i tak już bym go nie zużyła.
    Jedynym plusem jest trwałość. Nigdy go nie miałam na twarzy za dnia, ale testowałam go podczas imprez i wesela i mogę powiedzieć, że nie ściera się szybko.
    Niestety minusów jest dużo więcej.
    - dobrano mi odcień nc20, który jest dosyć ciemny, ale akurat wtedy byłam opalona; jendak nawet opalona stwierdzam, że kolor nie wygląda dobrze, bo jest strasznie pomarańczowy; ja się opalam raczej na brązowo to wygląda to koszmarnie
    -strasznie wchodzi w pory i przede wszystkim w bruzdy nosowe, co wygląda okropnie
    -podkreśla też inne niedoskonałości
    -mocno matuje i ściąga skórę (ja mam mieszaną)
    Podsumowując, mając ten podkład na twarzy skóra wygląda starzej o 10 lat. Całkiem dobrze się prezentuje w świetle sztucznym, wieczorowym, ale co z tego skoro za dnia jest masakra?
    Jestem naprawdę zła, był to perwszy podkład, za który zapłaciłam prawie 150 zł (razem z pompką) a zużyłam 1/4 opakowania a resztę wywaliłam.
    Chciałam coś wypróbować z Maca, wiele youtuberek go polecało, więc postawiłam na ten podkład, ale bardzo mnie zawiódł.
    Jak ktoś bardzo chce sobie kupić produkt tak drogiej marki, a jednak liczy się z kwotą to radzę przeczytać lub wysłuchać naprawdę wiele opinii i dobrze się zastanowić, bo zakup nie ma sensu skoro w drogeriach są rzeczy (niewiele, ale są), które są bardzo dobre.

Ilość zużytych opakowań: trochę 1

Chcesz pochwalić martynkaxo za czytelną i pomocną recenzję?
  • Najgorszy, jaki miałam
  • Szukałam podkładu trwałego, którego nie musiałabym jakoś specjalnie poprawiać w ciagu dnia. Niestety nie jest to podkład, którego zużyje do końca.

Zalety:
    Ładne wykończenie

Wady:
    Cena,
    Dostępność,
    Robi smugi,
    Łatwo przesadzić z ilością a wtedy zaczyna się ważyć,
    Najgorsze dla mnie to po jednym dniu noszenia go na twarzy występował okropny wysyp pryszczy, który leczyłam przez kilkanaście dni. Dałam mu pare razy szanse, niestety za każdym razem ten sam wysyp.

Długotrwały i kryjący to on nie jest na pewno.
    Wracam do bourjois healthy mix.

Używam tego produktu od: dłużej niż 3 miesiące
    Ilość zużytych opakowań: mniej niż 1

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? NIE
Chcesz pochwalić Kati_00 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Super
  • Podkład ma średnie krycie i ma eleganckie, subtelnie matowe wykończenie.
    Jest długotrwały, zastygający, ale też przesusza nieco z tego powodu cerę.
    Myślę, że osoby o cerze normalnej w stronę tłustej będą zadowolone. Ja, z racji, że mam skórę bardzo suchą, nakładam sporą ilość nawilżająco-natłuszczającego kremu i noszę podkład przez kilka godzin bez większego uczucia dyskomfortu Używam w kolorze NC25. Swoją drogą to chyba jedyny podkład, który jest dostatecznie dla mnie żółty, idealnie pasuje odcieniem do mojej skóry.

+ rewelacyjnie bogata gama kolorystyczna
    +piękne, eleganckie matowe wykończenie
    +długotrwały
    +nie tworzy efektu maski
    +bardzo twarzowy do zdjęć
    +SPF

-podkreśla suche skórki

Polecam!

Używam tego produktu od: 1,5 roku

Chcesz pochwalić camelia01 za czytelną i pomocną recenzję?