MAC, Studio Fix Fluid SPF 15 (Podkład do twarzy)

Powiększ MAC, Studio Fix Fluid SPF 15 (Podkład do twarzy)

Zgłaszająca osoba: Olaola

Studio Fix Fluid SPF 15 to płynna wersja słynnego pudrowego podkładu firmy MAC o nazwie Studio Fix. Daje naturalne średnie krycie, które można stopniować, jak również nieskazitelne matowe wykończenie. Nie zawiera olejków, długo trwa na twarzy, a dla codziennej ochrony przed słońcem zawiera filtr SPF 15.

Cena: ok. 120zł / 30ml

• Jak dotąd najlepszy
  • Tak jak w tytule, jak dotychczas jest to najlepszy podkład z jakim miałam styczność. Mam kolor NC15- niestety moja skóra w zimę jest bardzo jasna; nie tyle twarz, a szyja.
    Podkład niestety jest bez pompki i trzeba ją sobie kupić samemu, ale z drugiej strony pompka przyda się choćby do innych podkładów.
    Produkt jest dość lejący i śmierdzi farbą olejną, ale zapach dość szybko się ulatnia.
    Świetnie się rozprowadza, najlepiej flat topem (ja mam z Elf)
    Podkład dobrze kryje, jest to krycie średnie do mocnego. Można stopniować efekt, nie uzyskamy efektu maski.

Ten produkt ma wykończenie raczej matowe na cerze, moja tłusta skóra po przypudrowaniu tego podkładu pudrem sypkim MAC zaczyna się mocno świecić dopiero po 6-7 godzinach.
    Trzyma się bardzo dobrze cały dzień.

Na buzi wygląda dość naturalnie (o ile jakikolwiek średnio kryjący podkład może wyglądać naturalnie). Nie można co prawda powiedzieć, że nie mamy nic na skórze, ale nie jest to żadna tapeta, podkład nie wchodzi w pory czy zmarszczki.
    Uwielbiam go na zimowe miesiące, na lato jest trochę za ciężki, bo jednak czuć go minimalnie na buzi.
    Nie wiem jak z jego wydajnością, bo używam kilku podkładów na zmianę, ale myślę , że spokojnie na 4 miesiące codziennego używania starcza.
    Istotnym faktem jest też to, że nie zapycha porów ani nie powoduje żadnych tzw 'wykwitów'
    Mały minus, oczywiście za cenę i ten nieprzyjemny zapach.

Ja i moja naczynkowa, zaczerwieniona cera uwielbiamy go

Ilość zużytych opakowań: w połowie pierwszego

Chcesz pochwalić Tunisbis za czytelną i pomocną recenzję?
  • Najlepszy
  • To jest najlepszy podkład, którego używałam, może oprócz Eclat Opulent od By Terry. Na mojej tłustej, problematycznej skórze nakłada się bardzo gładko (flat topem). Kryje praktycznie wszystko, zasycha na twarzy, więc nawet nie trzeba go pudrować. Skóra wygląda na aksamitną, to nie jest płaski mat. Jest bardzo trwały, utrzymuje się cały dzień, a nawet wieczór. Dla mnie super na upały, bo nie muszę go pudrować i używać korektora, a to zawsze kilka produktów mniej. Do tego baza kolorystyczna MACa i idealne kolory dla oliwkowej skóry. Jedyne co mnie odrzuca, to ten okropny zapach.

Ilość zużytych opakowań: 3 x 30 ml

Chcesz pochwalić Piczonek za czytelną i pomocną recenzję?
  • Porażka
  • Nie wiem czym tu się zachwalać, chyba jedynie kolorem, który ma mocno żółty odcień ( nc20) i tu chyba na tym plusy się kończą. Podkład kompletnie nie kryje, robi się ciastkowaty, strasznie się lepi i w dodatku po godzinie świecę się jak latarnia ( nie mam skóry tłustej). Pani w salonie Maca doradziła mi iż to najlepiej kryjący podkład. Niestety jak dla mnie to totalny niewypał i w dodatku jeszcze nie wart swojej ceny. No i jeszcze zapycha... i to strasznie, nie w strefie T jak to u mnie bywa, ale wszędzie na całej twarzy robią się białe czubki do wyciśnięcia. Nie nie i jeszcze raz nie.

Używam tego produktu od: dwóch tygodni
    Ilość zużytych opakowań: w połowie pierwszego

Chcesz pochwalić honey23 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Prawie idealny
  • Póki co moj numer 1 - idealu jeszcze nie znalazlam, wiec widocznie jeszcze taki nie powstal
    Plusy:
    - wydajny, starcza minimum na 3,5 -4 miesiace, przy codziennym stostowaniu, czasami 2 razy dziennie
    - dobre krycie przy braku maski (wieksze niedoskonalosci trzeba przykryc korektorem)
    - bardzo duza paleta kolorow, barwa idealnie dobrana, ja mam NW20
    - cena - w porownaniu do wczesniej uzywanych przeze mnie Lancome czy Guerlain super cena (jesli kupimy bez pompki, ale pompka to jednorazowy wydatek i starcza na co najmniej 3 opakowania)
    - nie wysusza i nie podkresla suchych skorek
    - dobrze wspolgra z pudramk diora oraz lancome
    - latwa aplikacja zarowno palcami, jak i pedzelkiem

Minusy:
    - niestety strefa T troche sie swieci po paru godzinach, nawet przypudrowana
    - koniecznosc dokupienia pompki w cenie 26 zl, co uwazam za przesade
    - kiepska dostepnosc - tylko przez internet w douglasie i w sklepach maca, w ktorych wyjatkowo nie przypadla mi obsluga do gustu - nie chca dawac probek, tylko od razu malowac, a nie kupie podkladu nalozonego tylko w sklepie

Gdyby nie to swiecenie bylby naprawde idealny a tak jest 5-. Mimo to, dla mnie na razie najlepszy

Używam tego produktu od: Pol roku
    Ilość zużytych opakowań: 1,5

Recenzja otrzymała 2 pochwał. Chcesz pochwalić sheep00 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Byłby moim ideałem gdyby lepiej krył
  • Mam mieszane uczucia co do tego podkładu. Musze najpierw napisać, że obecnie mam bardzo dużo świeżych blizny spowodowane kuracją przeciwtrądzikowa, więc podkład ma co robić na mojej twarzy
    Krycie:
    Podkład ma średnie krycie, ale nie daje sobie rady z moimi bliznami i po ok. 2 godz. „wychodzą” one na wierzch. Więc jeśli macie duże problemy z cerą to może wam się nie sprawdzić. Natomiast miejscach mniej wymagających pięknie ujednolica kolor twarzy. Radzi sobie z drobnymi krostkami i przebarwieniami np. na płatkach nosa.
    Cena:
    Stanowczo za drogi, a kupowanie dodatkowo pompki to już jakiś żart.
    Aplikacja:
    Podkład bardzo łatwo się aplikuje, nie miałam z tym żadnego problemu od początku. Ja aplikuje pędzlem. Próbowałam palcami ale już tak dobrze nie wygląda i nie daje takiego krycia.
    Zachowanie na twarzy:
    Ja mam skórę mieszaną/ tłustą więc po ok. 5/6h zaczyna się świecić, ale to i tak bardzo dobrze bo z innymi podkładami świecenie występuje dużo szybciej.
    Największym zaskoczeniem było dla mnie to, ze podkład dużo lepiej wygląda po ok. 30 min niż zaraz po nałożeniu. Zaraz po nałożeniu jest gorzej kryjący niż jak już w skórę się wtopi. Jeśli będziecie go kiedyś używać to będziecie wiedzieć o co mi chodziło
    Pierwszy raz w życiu dostałam komplementy na temat koloru i jednolitości cery (oprócz żuchwy, której daleko do jednolitości)
    Ja radziłabym wziąć sobie najpierw próbkę i sprawdzić czy będzie wam odpowiadał, bo myśle, że możecie się rozczarować.

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić Talunia za czytelną i pomocną recenzję?
  • Super podkład !
  • Naprawdę go polecam ! Po wielu przygodach z poszukiwaniem podkładu wreszcie trafiłam na ten idealny ! Jest naprawdę super, wtapia sie w skore i wyglada bardzo naturalnie. Napewno jest wart swojej ceny jak dla mnie piateczka

Używam tego produktu od: krócej niż miesiąc
    Ilość zużytych opakowań: mniej niż 1

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? TAK
Chcesz pochwalić Sisola za czytelną i pomocną recenzję?
  • Ulubiony podkład na co dzień
  • Dla mnie to strzal w dziesiatke. Swietnie kryje (ale nie jest to bardzo mocne krycie) i ujednolica koloryt skory, wygladza ja. Nie pozostawia efektu maski. Mozna idealnie dopasowac do siebie odcien - moj to NC15 - nie jest ani rozowy, ani zolty. Taki w sam raz. No i jest bardzo trwaly. Jego jedyny minus jest taki, ze nie radzi sobie ze zmatowieniem przetluszczajacej sie strefy T - po kilku godzinach lekko sie swiece, ale uwazam, ze po takim czasie to naturalne i po prostu lekko go przypudrowuje. Jestem naprawde zauroczona tym podkladem.

Ilość zużytych opakowań: pierwsze

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić GlamKitty za czytelną i pomocną recenzję?
  • Użytkownik
    Chwalona: 3 raz(y)
  • trwały i dobrze kryje
  • Mój pierwszy podkład z MAC, kupiłam go na początku wakacji, mój odcień to NC20.
    \n
    \nTen kolor jest trafiony w 10! to jest dokładny kolor mojej szyi, podkład nałożony na twarz wygląda idealnie pod względem kolorystycznym.
    \n
    \nJak dla mnie to same plusy:
    \n- dobrze dobrany kolor, duża paleta odcieni ( na zimę kupię sobie ton jaśniejszy)
    \n- dość gęsty ale nakłada mi się go dobrze palcami lub BB, pędzle go nie lubią
    \n- dość dobrze kryje, właściwie jestem pozytywnie zaskoczona kryciem bo wcześniej czytała opinie i widzę, że wiele osób narzeka na jego krycie, ja natomiast jestem dość zadowolona
    \n- krycie oczywiście nie może równać DW EL ale.... jest naprawdę porządne a twarz wygląda przy tym bardzo naturalnie - efekt ten naprawdę mi się podoba
    \n- trwałość mniejsza niż DW ale zadawalająca tj. wracając z pracy mam podkład na twarzy i o to mi chodzi
    \n
    \nPowoli dobijam do końca opakowania, pewnie lada dzień będzie zbyt żólty
    \nna pewno kupię kolejne opakowanie

Chcesz pochwalić fi za czytelną i pomocną recenzję?
  • Użytkownik
    Chwalona: 1 raz(y)
  • Najlepszy jaki miałam !
  • Podchodziłam do tego podkładu jak pies do jeża bo wiadomo trochę kosztuje a podkładów mam całą szafkę bo szukałam idealnego, ale wreszcie się skusiłam. Mam odcień NC15 bardzo ładny żółtawy kolor, podkład wcale na mojej skórze nie jest ciężki nic a nic, wygląda genialnie aż sama byłam w szoku bo testowałam też inne podkłady MAC i te które były bardziej nawilżające (sculpt, mineralize) wyglądały na mojej skórze jak po 10h chodzenia, podkreślały skórki i wyglądały co tu dużo mówić okropnie. Ten idealnie pasuje mojej skórze, nawet kiedy ma gorsze dni on nie utrudnia mi życia i nie podkreśla żadnych suchych skórek i nie włazi w pory.
    Jest całkiem wydajny używam go od 2 miesięcy i na pokrycie całej twarzy wystarczy mi 1 pompka ewentualnie 1,5 pompki, podkład nakładam gąbeczką i bardzo to polecam bo wtedy wygląda najlepiej !Owszem może trochę zapychać, ale ja staram się makijaż zmywać po ok 7h więc nie mam zbyt dużego problemu z nim. Mój niezastąpiony must have !

Plusy:
    +Wydajny
    +Średnie krycie
    +Duży wybór kolorów
    +Naturalny wygląd
    +Długotrwały

Minusy:
    -zapach (mocny chemiczny)
    -Brak pompki
    Żaden z tych minusów mi mocno nie przeszkadza ale piszę dla osób które może to drażnić, zapachu nie czuć na twarzy a pompkę za ok 25zł można sobie dokupić w MACU co też uczyniłam

Używam tego produktu od: ok 2 miesiące

Chcesz pochwalić Equum za czytelną i pomocną recenzję?
  • Rozczarowanie
  • Ten podkład to długo wyczekiwany, pierwszy w mojej kosmetyczce produkt MAC. Szukałam tańszego (chociaż w połowie) zastępcy Estee Lauder Double Wear. Zacznę od plusów: wydajny, mała ilość wystarczy na rozsmarowanie czy palcami czy pędzlem czy gabeczką po samej twarzy. Drugim wielkim plusem jest przystosowanie koloru do skóry - zakupiłam go w środku wakacji kiedy byłam bardzo opalona, teraz kiedy jestem bardziej blada podkład nie odznacza się (jedyne co przebija go od EL DW). Koniec plusów teraz minisy: po pierwsze cena nieadekwatna do jakości produktu, sorry ale 150 zł (razem z pompką) za produkt, który przy cerze mieszanej trzyma się 3h ? Na początku okropnie śmierdzi, potem się juz można przyzwyczaić. Poza tym pierwszy razem spotkałam się z sytuacją, że : obojętnie czy od razu po aplikacji podkładu czy kilka minut po, rozcierałam na policzkach np róż pędzlem i ten podkład się ścierał czym ukazywał niedoskonałosci. No własnie krycie - mogę uznać jako średnie gdyż na po samej aplikacji cera wygląda naprawde uroczo (tzn promiennie, nie ma efektu maski, nie uczula, zniakaj niedoskonałosci, nie ciemnieje kompletnie na twarzy) natomiast jak już wcześniej wspomniałam po ok 3h nie ma po nim śladu lub jest obrzydliwie zważony (moaj cera jest lekko tłusta tylko w strefie T). Na zdjęciach wychodzi tylko dobrze przez pierwsze 2 h po aplikacji, nie nadaje się na imprezy nawet mocno przypudrowany. 3h na twarzy za 150zł to lekka przesadza.
    Tak więc lepiej dopłacić kilkadziesiąt złotych i kupić ulubiony, sprawdzony podkład - a Studio Fix Fluid Mac nigdy zdecydowanie już nie kupię - no chyba, że kosztowałby 20 zł.

Używam tego produktu od: 2, 5 miesiąca
    Ilość zużytych opakowań: 1 w trakcie

Chcesz pochwalić bruissant za czytelną i pomocną recenzję?

Zamknij