Bourjois, Volume Glamour (Tusz pogrubiający)

Powiększ Bourjois, Volume Glamour (Tusz pogrubiający)

Zgłaszająca osoba: sabi

Tusz pogrubiający do rzęs - wydajny, nie osypuje się i nie kruszy, rzęsy są ładnie pogrubione, bez efektu owadzich nóżek.

• Lubię go
  • Dobry tusz do rzęs to podstawa mojego makijażu, dlatego tak bardzo lubię je testować Ciągle szukam swojego ideału z nadzieją, że w końcu uda mi się go znaleźć. Tusz z Bourjois nim się nie stał, ale nawet go polubiłam

Tusz znajduje się w klasycznym, eleganckim opakowaniu o pojemności 12ml. Ta wersja charakteryzuje się czarno-srebrną kolorystyką. Niestety napisy pod wpływem noszenia go w kosmetyczce dość szybko zaczynają się ścierać, co nie wygląda zbyt estetycznie :/ Szczoteczka również jest klasyczna, idealnie prosta. Ja akurat lubię tego typu szczoteczki. Czasem nabiera się na nią zbyt dużo tuszu, ale ogólnie jest łatwa w obsłudze Konsystencja tuszu na początku jest dość rzadka i nie najlepiej się z nim współpracuje, ale po ok 2 tygodniach od otwarcia nieco gęstnieje i jest już decydowanie lepiej. Kolor zgodnie z obietnicą producenta jest intensywnie czarny. Zapach typowy dla większości tuszy do rzęs, średnio przyjemny, ale nie drażni.

Prawdziwe malowanie tym tuszem zaczyna się mniej więcej po 2 tygodniach od otwarcia. Wcześniej tusz jest zbyt rzadki, trochę skleja rzęsy i ogólnie efekt jest marny. Po lekkim zgęstnieniu jest zdecydowanie lepiej. Przy pierwszej warstwie tusz jedynie lekko podkreśla naturalny wygląd rzęs, delikatnie je przyciemniając. Przy drugiej warstwie efekt jest bardziej widoczny. Rzęsy są nieco wydłużone, pogrubione i lekko uniesione. Mają też intensywnie czarny kolor. Przy próbie nakładania kolejnych warstw niestety już za bardzo skleja. Na rzęsach utrzymuje się praktycznie cały dzień, nie osypuje się i nie rozmazuje. Jedno opakowanie wystarcza na ok 2 miesiące, później tusz jest już zbyt gęsty, aby go używać. Cena nie jest najniższa, ale to w końcu Bourjois. Często można kupić go w promocji za niecałe 30zł. Dostępny w każdym Rossmannie i innych drogeriach

Plusy:

- intensywna czerń
    - lekko wydłuża
    - pogrubia
    - nie osypuje się
    - nie rozmazuje
    - szczoteczka
    - dostępność

Minusy:

- szału nie robi

Podsumowując: Mam wrażenie, że gdy kiedyś używałam tego tuszu był on jeszcze lepszy, ale i tak jestem z niego zadowolona. Pogrubia rzęsy, nieco je wydłuża i ma intensywnie czarny kolor. Poza tym nie osypuje się i nie odbija na górnej powiece. Szczerze mówiąc spodziewałam się po nim czegoś jeszcze lepszego, ale na co dzień taki efekt jest dla mnie w zupełności wystarczający

Używam tego produktu od: kilku lat
    Ilość zużytych opakowań: kilka

Chcesz pochwalić InfallibleLifestyle za czytelną i pomocną recenzję?
  • mogło być lepiej
  • Za taką cenę tusz mógłby być lepszy. Coś tam wydłuża, średnio pogrubia. Nie obsypuje się.

Czyli miałam naprawdę o wiele lepsze, 3-4 razy tańsze tusze. Za taką cenę? Żałuję, że dałam się skusić,spektakularnych efektów nie daje. Nie jest beznadziejny, ale czuję, że po prostu przepłaciłam.

Chcesz pochwalić baowiaczana za czytelną i pomocną recenzję?
  • szkoda wydanych pieniędzy
  • tusz kupiłam w promocji w rossmanie. gdybym zapłaciła za niego normalną cenę żałowałabym każdej zł. daj bardzo lekki efekt, żeby było cokolwiek widać trzeba nałożyć conajmniej 3 warstwy (chociaż i tak ostatnio siostra zapytała mnie dlaczego się nie wytuszowałam rzęs mimo,że były pomalowane). napewno nie kupię ponownie. jedyny plus,że łatwo się zmywa.

Ilość zużytych opakowań: 1/3 opakowania

Chcesz pochwalić agniechazzz za czytelną i pomocną recenzję?
  • jestem na nie
  • Kolekcjonuję tusze i błyszczyki szukając swojego KWC.
    Skuszona promocją 50% ceny w Rossmanie zakupiłam ten tusz. Nie spełnił on jednak swojego zadania.
    Rzęsy po wytuszowaniu (a mam długie i gęste) były jak chude szczotki, posklejane i nieestetycznie oblepione tuszem. Tusz mimo że nowy osypuje się i kruszy i po niedługim czasie od wykonania makijażu mamy już na buzi efekt misia pandy. Za tą cenę-odradzam.

Używam tego produktu od: trzy miesiące

Chcesz pochwalić czuszka82 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Ulubiony
  • Najlepszy jaki do tej pory używałam. Daje efekt naturalnych rzęs, delikatnie je podkreśla, unosi i pogrubia. Używam od ok. 2 lat z przerwami na przetestowanie innych, ale jeszcze żaden tak mnie nie zachwycił jak ten więc zawsze wracam do Bourjois.

Ilość zużytych opakowań: 5 standardowych

Chcesz pochwalić Kaua za czytelną i pomocną recenzję?
  • nie rozstajemy się na krok
  • Ten tusz zawsze jest w mojej kosmetyczce. Tak, przyznaję miałam różne przelotne przygody, a nawet trwalsze znajomości, ale nieodmiennie Bourjois jest tym, bez czego nie wyobrażam sobie dziennego makijażu. Dodam jednak, że moje rzęsy nie wymagają tuszu do zadań specjalnych, gdyż są dość gęste i długie. To, za co uwielbiam ten tusz to uczucie naturalności, rzęsy są miękkie, elastyczne, lekkie, nie czuję, że są wytuszowane, a efekt jest znakomity i widoczny.
    Same zalety:
    + piękna czerń
    + rzęsy są bardzo dobrze rozdzielone
    + dobry efekt pogrubienia
    + tusz nie rozmazuje się, nie odbija na powiece
    + nie tworzy grudek, nie skleja rzęs, spokojnie można powtórzyć aplikację
    + nie osypuje się i pozostaje na swoim miejscu cały dzień
    + nie obciąża rzęs
    + jest wydajny i trwały
    + fajna szczoteczka która dobrze łapie, rozczesuje i dozuje produkt
    + przyjemy zapach i bardzo estetyczne opakowanie

Minusów nie zauważyłam, a co do ceny, nie jest wygórowana, poza tym często pojawiają się promocje, na których można zrobić zapasy

Używam tego produktu od: 3 lata
    Ilość zużytych opakowań: 5 na pewno

Chcesz pochwalić alchemiczna za czytelną i pomocną recenzję?
  • średniak
  • Tusz niestety nie jest tak idealny jak kilka lat temu. Owszem może się nie rozmazuje i nie kruszy-ale to tyle-trzeba się namachać żeby uzyskać fajny efekt

Ilość zużytych opakowań: jeden tusz

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić kamillla za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 9 raz(y)
  • ideał !
  • Fantastyczny tusz do rzęs!
    Używam różnych tuszy, mam co najmniej 2 w torebce, ten jest najlepszy:
    1. nie rozmazuje się
    2. nie uczula
    3. fajnie pogrubia, ale bez efektu "teatralnych rzęs" i dobrze, używam go na co dzień
    4. ślicznie wydłuża
    9. ładne opakowanie, co też ma dla mnie niebagatelne znaczenie

szczerze polecam!
    Używam tego produktu od: 2 m-ce
    Ilość zużytych opakowań: w trakcie 1-ego

Chcesz pochwalić Magdo za czytelną i pomocną recenzję?
  • nie kruszy sie, ladnie podkresla rzesy
  • + ładnie rozczesuje
    + generalnie nie pozostawia grudek
    + nie osypuje sie
    + dobrze pogrubia
    + dobrze wydluza
    + jest intensywnie czarny
    + jest wydajny

- drogi w stosunku do jakosci

Nie wiem, jak z podkreceniem, gdyz moje rzesy tego nie wymagaja.

Używam tego produktu od: 8 mcy

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić mycha_0 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Najlepsza
  • Zdecydowanie anjlepsza mascara pod słońcem. Naprawdę używałam dużo różnych tusz do rzęs z różnych półek cenowych- ta okzała się najlepsza.
    Długo utrzymuje się na rzęsach, nie kruszy się , nie rozmazuję i nie odbija na górnej powiece. Daje efekt ładnej czerni i pieknie wym odelowanego wachlarzu rzęs. Dla mnie najlepsza. Polecam

Chcesz pochwalić Dziuba_ za czytelną i pomocną recenzję?
  • Rewelacja na codzień
  • Jest to chyba jedyny tusz, który kupiłam dwa razy pod rząd.
    +Ładnie pogrubia rzęsy
    + Nie skleja
    + Efekt początkowy utrzymuje się cały dzień
    +Nie obsypuje się
    +szczoteczka łatwa w użyciu

- cena (aczkolwiek odpowiednia do jakości, często też można trafić na promocje)
    - trochę trudno jest go zmyć

Ilość zużytych opakowań: w trakcie 2 opakowania

Chcesz pochwalić punicherryjelly za czytelną i pomocną recenzję?
  • dla naturalnie czarnych rzęs
  • Jak dla mnie najważniejszą zaletą jest jego naturalny wygląd na rzęsach - są ciemniejsze i wyraźnie pogrubione, wyglądają po prostu jak gęściejsze naturalne rzęsy. Bez grudek etc. Praktycznie ciężko stwierdzić że tam jest, a różnica jest ogromna.

Dodam, że nie należę do zwolenniczek nakładania kilku warstw tuszu, z bliska wygląda to jak dla mnie tanio, nienaturalnie i nieelegancko, ale co kto lubi...

Szybko wysycha na rzęsach, nie skleja ich, dodatkowo jest dość wydajny a często da się go znaleźć w promocji więc cena też nie jest zaporowa.

Jedyna malutka wada to to, że po dłuższym czasie trochę potrafi się obsypywać (ale nie jakoś strasznie). Nawet w formie obsypanej nie podrażnia moich oczu (a są strasznie wrażliwe) więc to ogromna zaleta.

Jak dla mnie to tusz idealny, testowałam sporo innych ale tego chyba już zawsze będę używać

Ilość zużytych opakowań: 7 opakowań, w trakcie ósmego

Chcesz pochwalić L_Asica za czytelną i pomocną recenzję?
  • ani tak ani nie
  • Kupiłam go na promocji za 25zł a normalnie kosztuje 40zł więc mnie to podkusiło w drogerii.

Plusy:
    -cena w promocji
    -szczoteczka,prosta,włosiana,łatwa w obsłudze,przypomina mi troszke tą z MF 2000calories tylko ta jest ciut większa i włosie są bardziej miękkie
    -kolor,czarny a nie szary
    -zapach nie jest drażniący
    -nie odbija
    -nie kruszy się

+/- po kilku godzinach rzęsy opadają (użycie zalotki)
    +/- dla efektu mega pogrubionych rzęs lub sztucznych to trzeba nałożyć min.3 warstwy-wtedy też cudownie wydłuża
    +/- gdy się nałoży te 3 warstwy lub więcej to skleja rzęsy i to bardzo,na szczęście nauczyłam się tak posługiwać szczoteczką by nie posklejać ich tak mocno a potem rozczesuje ewentualnie grzebyczkiem

Minusy:
    -malowanie n im jest czasochłonne bo trzeba się męczyć by nie posklejać sobie rzęs a potem je rozdzielać dodatkowo
    -cena bez promocji,nie warto wydawać 40zł za niego myśle że 25zł to góra
    -czasem robi grudki

Używam tego produktu od: 2 tygodnie

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić Ara008 za czytelną i pomocną recenzję?
  • taki sobie
  • Tusz kupiłam w promocji w Rosmannie.

Nie jestem nim jakoś specjalnie zachwycona i spodziewałam się czegoś lepszego .

Fakt że ładnie podkreśla rzęsy, ale często zostawia na nich grudki tuszu i skleja rzęsy.

Poza tym dość szybko schnie w opakowaniu przez co potem się osypuje z rzęs i podrażnia oczy.

Bardzo fajne opakowanie i wygodna buteleczka, ale to nie to jest ważne i istotne.

Po tej marce i cenie spodziewałam się czegoś lepszego.

Używam tego produktu od: pół roku temu
    Ilość zużytych opakowań: jedno całe

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić AnnLady za czytelną i pomocną recenzję?
  • Jestem usatysfakcjonowana
  • Często zmieniam tusze do rzęs. Nie mam jednego, który stosuję ciągle. Być może jest to błąd, ale jednak wcale nie chcę zmieniać mojego przyzwyczajenia. Mam jednak parę typów na 100% i jednym z nich jest Bourjois, Volume Glamour. Dlaczego?

ponieważ:
    + jest wydajny
    + ma piekny, ciemny odcień czerni
    + rześy są wyraźnie pogrybione
    + nie rozmazuje się
    + nie skleja rzęs
    + nie podrażnia oczu, łatwo się zmywa

Minusów nie stwierdzam .... no chyba, że cena. Mógłby być ciut tańszy, ale zawsze można zapolowac na promocje

Używam tego produktu od: może 2 lat
    Ilość zużytych opakowań: 3 w trakcie

Chcesz pochwalić Iv_Ona77 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Zawsze do niego wracam!
  • Jak to kobieta szukam zawsze czegoś, co mogłoby być jeszcze lepsze, jednak ten tusz jest chyba najlepszy. Zawsze do niego powracam, używając na zmianę z Max Factor 300 Calories i ostatnio Guerlain.
    Jest to jeden z najlepszych tuszy, jakie używałam.

- wydajny,
    - wspaniała szczoteczka świetnie rozczesująca rzęsy,
    - nie podrażnia,
    - nie osypuje się.

Jedynym minusem jest to, że po ok. półtora miesiącu troszkę zasycha.
    Mimo to polecam

Używam tego produktu od: ok. 2 lata
    Ilość zużytych opakowań: ok. 3

Chcesz pochwalić Mmmalinowa za czytelną i pomocną recenzję?
  • Ulubiony
  • Bourjois to mój ulubiony tusz. Używam go już kilka lat i jestem zadowolona, nie kruszy się, nie pozostawia smug jak u szopa pracza, nie rozmazuje się. Na zmianę uzywam z innymi tuszami, ale zawsze do niego powracam.

Ilość zużytych opakowań: ciężko zliczyć

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić Kokosanka83 za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 21 raz(y)
  • nie!
  • To już stary wyjadacz wśród tuszy. Używałam przez ponad rok w liceum (dawno temu:P), wtedy wersji śliwkowej najczęściej. Postanowiłam wrócić po latach i totalnie się zawiodłam. Wtedy pięknie wydłużał (choć nie takie miało być jego zadanie). Obecnie to strata pieniędzy.

+trwały - nie kruszy się, nie rozmazuje
    +łatwo się zmywa
    +duża pojemność

-śmierdzi
    -szczoteczka totalnie nijaka - skleja, nic oprócz tego nie nie robi z rzęsami, tylko barwi tuszem - nie wydłuża, nie pogrubia, nie podkręca, nie rozczesuje porządnie
    -wysoka cena

Nigdy więcej nie ulegnę sentymentom.

Używam tego produktu od: używałam łącznie przez ok. półtora roku
    Ilość zużytych opakowań: 5 albo 6

Chcesz pochwalić tytku za czytelną i pomocną recenzję?
  • Szkoda pieniędzy
  • Jak to zwykle bywa, zostałam skuszona promocją - 20zł za tusz Bourjois? Nic tylko brać!

Wybrałam opcję pogrubiającą, bo mam wrażenie, że te tusze najlepiej lubią się z moimi rzęsami. I okazuje się, że ta maskara... robi wszystko, tylko nie pogrubia rzęs.

Przede wszystkim naprawdę PRZEPIĘKNIE je rozdziela - nie ma mowy o trzech rzęsach, każdy włosek jest oddzielnie, więc tworzy się wachlarz... a raczej tworzyłBY się, gdyby nie wrażenie, że prawie nie nakładam tuszu na rzęsy. Jak były cienkie przed malowaniem, tak cienkie pozostają - zyskują tylko na kolorze w tej materii.

Dodatkowo tusz całkiem ładnie podkręca rzęsy i przyzwoicie je wydłuża.

Podsumowując: może w towarzystwie z jakimś innym pogrubiającym cackiem byłąby to ciekawa opcja, ale póki co zero zachwytów i już szukam czegoś innego.

Ilość zużytych opakowań: 1 w trakcie

Chcesz pochwalić DasDadziowatosc za czytelną i pomocną recenzję?
  • absolutnie
  • Dałam szanse na cztery malowania, lecz za każdym razem byłam nie zadowolona i oddałam ten tusz.

skleja rzęsy
    posiada grudki
    za dużo tuszu na raz aplikuje
    w dodatku drogi

Używam tego produktu od: 1 miesiąca

Chcesz pochwalić Symfonia za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 10 raz(y)
  • Z czystym sercem - bardzo dobry tusz do rzęs!
  • Zakupiłam ten tusz w jakiejś promocji w rossmanie i zapłaciłam za niego około 25 złotych już jakiś czas temu. Zazwyczaj jestem wierna mojemu ideałowi (max factor 2000 calorie) ale jakoś Bourjois zachęcił mnie swoją fajną szczoteczką i postanowiłam zaryzykować.

Tusz moim zdaniem spisuje się rewelacyjnie:
    + idealnie pogrubia
    + długo utrzymuję się na rzęsach
    + nie rozmazuję się
    + nie pozostawia grudek
    + ładny i wyrazisty czarny kolor
    + jest na prawde wydajny
    + nie podrażnia oczu (przy soczewkach kontaktowych)
    + nie ma problemu z nim przy demakijażu

Jeśli chodzi o minusy to moim zdaniem jest tylko jeden - wysoka cena.

Jeśli będzie jeszcze kiedyś w promocji na pewno skuszę się go kupić ponownie.

Ilość zużytych opakowań: 1 duże

Chcesz pochwalić Brise za czytelną i pomocną recenzję?
  • Pierwszy tusz
  • Pierwszy tusz, którego użyłam i jak dotąd: ulubiony.
    *nie obsypuje się
    *nie rozmazuje się
    *piękny czarny kolor
    *bardziej wydłuża rzęsy, niż je pogrubia

Mam rzęsy dość cienkie i bardzo jasne, a ten tusz potrafi zrobić z nich imponującą "firankę"

Ma jedną wadę: za szybko się kończy.
    Plus za eleganckie opakowanie

Używam tego produktu od: 7 -8 lat
    Ilość zużytych opakowań: nie liczyłam, wiele

Chcesz pochwalić lowe_krowe za czytelną i pomocną recenzję?
  • spodziewałam się czegoś lepszego
  • Tusz jest dla mnie baaardzo średni.

Zalety:
    -eleganckie opakowanie

-leciutko wydłużył rzęsy ale to minimalnie

Wady
    -kruszy się

-zostawia grudki na rzęsach

-cena jest za wysoka w stosunku do jakości

-jest bardzo gęsty

-mało wydajny

-nic a nic nie pogrubia rzęs

ŚREDNIAK NIESTETY.

Używam tego produktu od: 1 roku
    Ilość zużytych opakowań: 1 skończone

Chcesz pochwalić stokrotkaxxx za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bardzo słaby
  • Kupiłam go na promocji zachęcona dobrą opinią cioci, która używa go od bardzo dawna. Początek był kiepski, rozwinięcie także, tak samo z zakończeniem...

Plusy:
    -opakowanie,
    -taka sobie czerń, ale niech już będzie.

Minusy:
    -zero efektu pogrubienia,
    -cieniutkie rzęsy,
    -nie podkręca nawet minimalnie,
    -nie wydłuża,
    -chemicznie pachnie,
    -szybko się kruszy i wysycha.

Nie polecam.

Chcesz pochwalić bellfiore za czytelną i pomocną recenzję?
  • taki sobie sredniak
  • tusz ktory krzywdy nie robi
    rewelacja takze nie jest

wiec ciezko mi go bedzie ocenic
    jest taki sredni poprostu

ja preferuje kolor czrny, czern jest malo czarna, nie jest tak bardzo nasycona jak w innych tuszach

nie wydluza nic
    ale tez nie skraca
    nie osypuje sie i nie odbija
    gdyby byl tanszy mozna by go z braku laku stosowac
    wymagam wiecej od tuszu
    rzesy sa troszke posklejane tym tuszem i nie wydluzone
    srednio pogrubione

szukam wciaz leprzego tuszu

Ilość zużytych opakowań: 3 cale

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić Blackigirl za czytelną i pomocną recenzję?