Golden Rose, Lipstick (Szminka do ust)

Powiększ Golden Rose, Lipstick (Szminka do ust)

Zgłaszająca osoba: Doris1981

Kremowa szminka dostępna w kilkudziesięciu klasycznych kolorach (od nr 50 do nr 109), perłowych, matowych lub wręcz metalicznych (np. nr 81). Szminka ma właściwości pielęgnacyjne, nie wysusza skóry warg, więc pomalowane nią usta wyglądają bardzo dobrze. Opakowanie szminki jest estetyczne i solidne, nie otwiera się samoistnie. Szminka jest zadowalająco trwała, wydajna i przez bardzo długi czas nie traci swoich właściwości.

Cena: ok. 8zł

• Dobra
  • Pomadka w niczym nie ustępuje dużo droższym od siebie na rynku.

Posiadam numer 69 - marchewkowy

+ nawilża
    + dobrze się nakłada
    + bardzo trwała
    +miły zapach
    + fajne opakowanie
    + szeroki wachlarz kolorów do wyboru (za to cenię GR najmocniej)

Niska cena a jakość klasyczna wręcz !
    POLECAM!

Chcesz pochwalić Cleo86 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Koszmarna
  • Najgorsza pomadka jakiej kiedykolwiek używałam...Miałam kolor różowy, ostry, ale nie pamiętam już niestety jaki to był numer.

W każdym razie pomadka:

- wysusza usta na wiór
    - ściąga usta
    - ma nieładny zapach

Plusy są takie:

- pomadka bardzo trwała, ale ta cecha nie jest w stanie wynagrodzić reszty. Drugi plus to niska cena, ale za taką cenę znam znacznie lepsze pomadki, więc generalnie nie polecam. Wyrzuciłam bardzo szybko tę pomadkę.

Używam tego produktu od: dwa lata temu używałam
    Ilość zużytych opakowań: parę razy użyłam i wyrzuciłam

Chcesz pochwalić Atenya za czytelną i pomocną recenzję?
  • Okropna
  • Szminka jest słaba. Bardzo mocno wysusza usta, nie utrzymuje się na nich długo.

Zalety:
    +opakowanie
    +wydajność
    +bardzo dobra pigmentacja

Wady:
    -wysusza usta
    -krótko sie trzyma (ok pół godziny)
    -łatwo się rozmazuje i ściera
    -nierównomiernie się rozprowadza
    -łatwo wychodzi poza kontur ust, nawet mimo użycia konturówki

Szminka jest tragiczna. Po upływie ok pół godziny od aplikacji zanika z konturów warg, pomadka traci na intensywności. W znacznym stopniu pogarsza kondycję ust.

Oceniam szminkę w kolorze "123" (matowa, ciemno-bordowa).

• Zdjęcia dołączone do recenzji:
    Foto recenzja Foto recenzja Foto recenzja
Chcesz pochwalić DreamQueen za czytelną i pomocną recenzję?
  • Moje usta nie oszalały na jej punkcie
  • Pomadkę tę zakupiłam za ok. 7 zł pod wpływem pozytywnych opinii moich koleżanek, które bardzo ją sobie chwalą. Osobiście nie przypadła mi do gustu, mimo że udało mi się natrafić na idealny odcień różowego. Istotne dla mnie minusy, wynikające z używania tej pomadki przeważyły, iż najprawdopodobniej nie skuszę się na nią ponownie.

Plusy:

- duża gama kolorystyczna

- eleganckie czarne opakowanie ze złotymi napisami

- intensywność pigmentu

Minusy:

- nieprzyjemny zapach

- podkreśla suche skórki

- nierównomiernie się rozprowadza, wychodzi poza
    kontur ust

- nie czuję, aby wpływała na nawilżenie ust, wręcz przeciwnie wysusza je

Za tę cenę można wypróbować, ja będę testowała pomadki dalej ;-)

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić kineczka26 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Kiepski produkt...
  • Kupiłam szminkę zachęcona pozytywnymi opiniami i ceną - zapłaciłam za nią 6, 80 zł. Po takiej cenie nie wymagam nie wiadomo jakich cudów, ale ta pomadka jest po prostu kiepska... Półtorej gwiazdki za zalety (licząc po połowie dla jednej).

Plusy:
    - cena,
    - opakowanie (wytrzymałe, estetyczne, w miarę eleganckie, ma głośny zatrzask, dzięki któremu nie otwiera się w torebce),
    - szeroka gama kolorystyczna.
    Minusy:
    - nietrwała (nie potrafi wytrzymać na moich ustach nawet 45 minut),
    - gromadzi resztki szminki między dolną a górną wargą, tworząc linię,
    - ma bardzo nieprzyjemny zapach ( nie jest to coś, z czym nie mogłabym wytrzymać, niemniej niektórzy mają bardziej wyczulony węch),
    - słaba pigmentacja.

Używam tego produktu od: dwóch tygodni.
    Ilość zużytych opakowań: w trakcie pierwszego.

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić KarolinaTBG za czytelną i pomocną recenzję?
  • bardzo dobra szminka
  • Szminka jest bardzo dobrze napigmentowana, kremowa i nawet ładnie pachnie. Kolor trzyma się koło 4 godzin- bez jedzenia.

Minus za podkreślanie suchych skórek. Trzeba mieć naprawdę gładkie usta do tej pomadki.

Używam tego produktu od: niecały miesiąc
    Ilość zużytych opakowań: 1 niecałe

Chcesz pochwalić bambo123 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Moja szmineczka i już!
  • Moja pomadka! Ja mam taki dosyć... brudny odcień cery, używam zatem nieco ciemniejszych pomadek, w tym przypadku odcienia nr 50. Jest to taki fajny brązowy kolorek, w zestawieniu z moją niebladą cerą wygląda bardzo naturalnie. Dla mnie szminka jest wprost rewelacyjna - nie maże się, trzyma się bardzo długo, dodatkowo ma dosyć fajną kremową konysytencję, która podrafi nawilżyć usta. Kupuję ją non stop, jest nieodłącznym elementem mojego wyglądu codziennego. Po nałożeniu lekko odciskam na ręku "wierznią warstwę", wtedy moje usta nie wyglądają na wymalowane. Uwielbiam <3Używam tego produktu od: ...ponad roku.Ilość zużytych opakowań: Dwa.

• Zdjęcia dołączone do recenzji:
    Foto recenzja Foto recenzja
Chcesz pochwalić Autumnhexe za czytelną i pomocną recenzję?
  • Zapach babcinej szminki
  • Mam szminkę nr. 104 taki fajny nudziak.

Plusy:

+ cena
    + dobre nawilzenie ust
    + szminka nie jest matowa(efekt mokrych ust)
    + kolor

Minusy:

- okropny zapach,zjełczałego starego kosmetyku,który cały czas wyczuwam w ustach (blee)
    - bardzo nietrwała,znika z ust po 20 min.,także średnio co pół godziny trzeba się nią malować.

Więcej jej nie kupię.Jej słaba trwałość i zapach ostatecznie o tym zadecydowały.

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić fifineta za czytelną i pomocną recenzję?
  • Super!
  • Plusy:
    + Cena
    + Wybór kolorów
    + Świetne krycie
    +Nawilżenie
    + łatwa aplikacja

Minusy:
    - Trzeba ją dobrze \'wklepać\' w usta żeby nie podkreslała przesuszonych ust i skórek.

Szminke kupiłam przez przypadek, ale jak najbardziej jestem zadowolona. Uwielbiam matowe kolory na ustach i ta szminka sprwdza sie idealnie. Obecnie mam kolory 98 i 129. Mam zamiar kupic jeszcze pare innych odcieni

___________________________
    ___________________________

Ilość zużytych opakowań: w trakcie dwóch

Chcesz pochwalić jasmin000 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Myślę, że warto kupić od razu kilka odcieni.
  • Posiadam kolor 79. Różowo-fioletowy, satynowy odcień z delikatnym blaskiem.

Wady:
    - opakowanie, które zbyt łatwo się otwiera
    - zapach babcinych kosmetyków, który jednak nie jest intensywny i szybko się ulatnia
    - delikatnie podkreśla skórki.

Zalety:
    + równomiernie się nakłada
    + duża gama kolorów
    + cena
    + brak uczucia ściągnięcia oraz lepkości
    + intensywna pigmentacja
    + równomiernie schodzi z ust.

Pomadka nie utrzymuje się na ustach cały dzień, ale też producent tego nie obiecuje. Łatwo się ją aplikuje, więc myślę, że poprawka w ciągu dnia nie sprawi problemu.

Używam tego produktu od: kilku dni

Chcesz pochwalić bibiczeq za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dobry zakup
  • Szminka bardzo ładnie i latwo rozprowadza się na ustach nadając im jednolity kolor- są gładziutkie ! Trwałosć całkiem niezła, wg mnie zdecydowanie nie przesusza ust.Napewno skuszę się na inne odcienie

Chcesz pochwalić amei za czytelną i pomocną recenzję?
  • CUDOWNE SZMINKI
  • Moją kieszeń nie stać na Chanel, a tak uwielbiam szminki. W tysiącach kolorów. Golden rose znalazłam pare lat temu przez przypadek gdy szukałam ostrej różowej pomadki na studniówkę. Wszystkie drogeryjne nie spełniały moich oczekiwań. Pierwszym odcieniem jaki zakupiłam jest nr. 57 który spełnił moje wymagania pod względem koloru i nie tylko.

Tak polubiałam te szminki że kupiłam jeszcze odcienie:
    98 - chłodny beż (idealny na dzień)
    113 - malinowy chłodny róż
    111 - perłowa śliwka
    55 - czerwień w odcieniu wina
    I napewno kolekcja ich się powiększy

Jak narazie to najlepsze szminki jakie kupiłam

- duża gama odcieni(samych czerwieni jest 5 lub więcej nie mówiąc o beżach, różach itd)
    - ładne opakowanie
    - są lekkie na ustach, nie kleją się
    - dosyć długo się utrzymują i ścierają się równomiernie nie wychodząc poza linię ust
    - cena
    - mocny pigment

- mogłyby być bardziej trwałe, lecz w sumie większość szminek ma to do siebie że sie "zjadają"
    Używam tego produktu od: 3 latIlość zużytych opakowań: 5 całych

Chcesz pochwalić Issley za czytelną i pomocną recenzję?
  • Warta uwagi!
  • Recenzuję odcień 128 – piekny koral/oranż o matowym wykończeniu.

Cudowny odcień, w sam raz na lato/jesień znalazłam w sieci i od razu pobiegłam po szminkę. Muszę przyznać, że mimo kilku niedociągnięć trafia w moje gusta

Plusy:
    -piękny kolor – zachwycający! Producent proponuje nam blisko 70 odcieni o różnych wykończeniach – perła, mat, metaliczny. Zaryzykuję stwierdzenie, że każdy może znaleźć coś dla siebie – nawet ja, choć jeśli chodzi o kolor jestem bardzo wybredna.
    -aplikacja – szminka jest mięciutka, nakładanie jej nie sprawia problemów.
    -konsystencja – twarda, nie łamie się mimo częstego korzystania
    -cena – sugeruje, że mamy do czynienia z tzw. ‘niską półką’ ale nie jeśli chodzi o jakość

Minusy:
    -zapach – niestety, szminka nie należy do najlepiej pachnących. Ma chemiczny, mydlany, powiedziałabym, że ‘babciny’ zapach. I smak.
    -podkreśla skórki – szminka wymaga nałożenia balsamu albo fanastycznie wypielęgnowanych ust.. Dziewczyny, które mają problem ze skórkami powinny rozważyć jej zakup.

Ani nie plus, ani minus:
    -trwałość – powiedziałabym, że względna. Bez jedzenia i picia utrzymuje się dość długo ale ściera się równomiernie, nie tworzy nieestetycznych obwódek
    -mam wrażenie, że gdy jest na ustach są one strasznie suche. Mimo to, gdy znika nie zostają one przesuszone. Bardzo dziwne
    -opakowanie – wygląda na eleganckie (złoto, czerń), niestety jest delikatne, plastikowe. Za każdym razem gdy mam ją w torbie boję się, że ją zgniotę. Na szczęście nic się jej nie stało

Reasumując – mimo minusów bardzo ją lubię - kolor mnie zachwyca, trwałość nie jest najgorsza, cena bardzo przyjazna każdemu portfelowi jest ona pełnowymiarowa, 4,2g, ważność standardowa – 24 miesiące. Myślę, że warto ją wypróbować – przyznaję, że zapach jest denerwujący, ale przyda się choćby dla tych, które chcą sprawdzić na sobie dany kolor/odcień. A nawet jeśli się rozczarują – budżet nie ucierpi zbyt mocno

Używam tego produktu od: września b.r.
    Ilość zużytych opakowań: w trakcie 1, 4,2g

Chcesz pochwalić mademoiselle_en_blonde za czytelną i pomocną recenzję?
  • cudne szminki w niskiej cenie!
  • Mam trzy kolory:
    58 - nude wpadający w brąz
    98 - nude wpadający w róż
    101 - cudny czekoladowy brąz

PLUSY
    + niska cena (7,5-12,9zł zależnie od kolekcji)
    + piękne kolory
    + duży wybór szminek kremowych bez drobinek!
    + nie wysuszają ust, co jest dla mnie bardzo ważne ponieważ mi nawet pomadki z Nivei wysuszają usta :P
    + nie podkreślają suchych skórek
    + przyjemny pudrowy zapach (ale to chyba zależy od kolekcji z której szmninka pochodzi)

MINUSY
    - dostępność
    - trwałość (utrzymują się do 2h na ustach)

Używam tego produktu od: 1 miesiąca
    Ilość zużytych opakowań: trzy

Chcesz pochwalić intrygantka8 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Aaaaabsolutnie uwielbiam
  • Mimo że wysusza usta ( niestety )
    jest i tak cudowna.

- bardzo dużo kolorów -każda znajdzie swój
    - matowe pięknie podkreślają usta.
    - odcienie nude nie za blade, nie za różowe, w sam raz
    - klasyczne opakowanie ( choć napisy sie szybko ścierają)

z ciężkim sercem odejmuje za wysuszanie.

Używam tego produktu od: długo
    Ilość zużytych opakowań: kilka kolorów

Chcesz pochwalić othecat za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dużoo odcieni!
  • Ja miałam odcienie nr. 03, 04, 132, 53, 65 i 120.

Plusy:
    +cena
    +nie rozmazuje się
    +trwała
    +ładny, jednolity kolorek
    +duży wybór pięknych odcieni
    +starczają na bardzo długi czas

Minusy:
    -nie ma

Używam tego produktu od: długo, długo...
    Ilość zużytych opakowań: dwie szminki

Chcesz pochwalić EternalxD za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bardzoo dobre
  • Mam w trzech kolorkach: 61, 106 i 115

Kocham tą 115, to taki jasnoróżowy, lekko brzoskwiniowy kolorek Pięknie wygląda na ustach. Daje lekki odcień. Na pewno kupię ją jak mi się skończy, bo się w niej zakochałam od pierwszego użycia

Ta w kolorze 61 też jest ok. To taki czerwono fuksjowy kolorek, który również ślicznie wygląda na ustach

106 jest w tonacji brązu, nie jest chyba dla mnie ;/ Jak na razie się do niej nie przekonałam, ale wszystko przede mną

Używam tego produktu od: 1 roku
    Ilość zużytych opakowań: jeszcze żadne

Chcesz pochwalić Czekoladkaa7 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Niestety
  • Kupiłam, bo chciałam zaszalec z kolorem ( mam 113 fioletową). Wybór jest ogromny, stałam na srodku sklepu i nie mogłam się zdecydowac

Kolor podoba mi się bardzo, ale... po 1 szminka jest mocno kryjąca, czyli nie mamy możliwości stopniowac koloru.
    Opakowanie jest zwyczajne, nie wiem czy trwałe, bo nigdy mi nie upadło a przy sobie miałam ją tylko raz i to w kosmetyczce więc nie była narażona na stłuczenia.
    Zapach pomadki jest taki "szminkowy".
    Nie lubie jej nakładac, łatwo sie upackac i nierówno nałozyc:/
    Jest matowa, co jest jej zaletą, ale jednoczesnie niezwykle sucha... Trezba miec idealnie gładkie usta zeby ja nałozyc, a ona później sama psuje nam stan ust...

Pomimo ciekawych kolorów nie polecam, ja jej wcale nie uzywamUżywam tego produktu od: sierpnia 2011Ilość zużytych opakowań: poczatek pierwszego

Chcesz pochwalić Mekashika za czytelną i pomocną recenzję?
  • hmmmmm
  • bardzo ladnie wyglada na ustach ma bardzo ladny kolor ale krotko sie utzymuje i troche wysusza , dobrze nalozyc pod nia jakad pomadke bezbarwna lub blyszczyk

Ilość zużytych opakowań: zaczete 1

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić szpilki69 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Generalnie rzec ujmując, szminka jest warta swojej ceny. Na pewno zdecyduję się na inne kolory.
  • Zacznę od minusów:

~nieprzyjemny zapach;
    ~wysusza usta

plusy:

~bardzo mocny pigment;
    ~długo się utrzymuje na ustach

Z powodu, że wcale nie nawilża ust muszę stosować pod nią Carmex, aczkolwiek to nie wpływa na jej trwałość.

Używam tego produktu od: tygodnia

Chcesz pochwalić modern50s za czytelną i pomocną recenzję?
  • Lubie, ale nie do końca
  • Hmmm... ma ona swoje plusy i minusy
    Na plus:
    *bogata gama kolorystyczna
    *niska cena
    *jest meeega wydajna
    *ciekawe, nierzucające się w oczy opakowanie

Na minus:
    *po bardzo krótkim czasie znika z ust
    *podkreśla suche skórki.

Jednak za taką cenę warta jest wypróbowania.
    Mam obecnie 3 kolory, jednak 2 to totalne niewypały (nie wiem o czym myślałam kupując coś tak okropnego...), natomiast ta trzecia jest cudowna i nie zamienię jej na nic innego.

Ilość zużytych opakowań: 3 z czego 2 leżą nietknięte

Chcesz pochwalić gonia0202 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Super
  • Szminka jest dla mnie synonimem kobiecości, wydaje sporo kasy na szminki w ogóle, aczkolwiek wcale nie oznacza tego, że biorę te z wysokiej półki. Bo otóż firma Golden Rose proponuje nam oszałamiającą gamę kolorów za kilka złotych, początkowo cena wynosiła ok 8 zł, obecnie dochodzi nawet do 15 zł.

Plusy:
    - ogromna gama kolorystyczna,
    - różnego rodzaju wykończenia szminek (perła, mat, satyna, krem),
    - dostępność kolorów 'nude' (wysoce pożądanych ostatnio),
    - długotrwały, intensywny kolor,
    - niewysoka cena,
    - ogólna dostępność,
    - fajna, klasyczne opakowanie,

Minusy:
    - zapach, pachnie jak kosmetyk sprzed lat. Niektórym może się nie podobać, ja akurat o to nie dbam,
    - wysusza troszkę usta, trzeba stosować z balsamem, albo szminką ochronną,
    - tendencja do wzrostu cen,
    - opakowanie wewnątrz jest źle zrobione, uszkadza szminkę przy wysuwaniu.

Podsumowując szminka warta kupienia, można wybrać coś dla siebie.

Używam tego produktu od: od kilku lat, chyba 5
    Ilość zużytych opakowań: mam 8 szminek

Chcesz pochwalić NeedMore za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 6 raz(y)
  • Warta wypróbowania
  • Piękna gama kolorów, jest w czym wybierać. Mam kolor 63, mocny, soczysty kolor i taki właśnie wychodzi na ustach. Nie jest przekłamany. Co mi się podoba to to, że pomadka nadaje intensywny kolor, krycie bardzo dobre, nie jest konieczne nałożenie drugiej warstwy. Świetnie nakłada się również palcem - można zrobić efekt ust umoczonych w winie lub soku wiśniowym.
    Szminka ma konstystencję lekko kremową, przyjemnie się ja nakłada. Nie można powiedzieć o niej, że jest nawilżająca czy natłuszczająca. Może lekko wysuszać usta, ale nie będę jej za to zbyt wiele odejmować, ponieważ większość szminek ma taką właściwość. Warto nałożyć pomadkę ochronną przed jej aplikacją.
    Co do trwałości, to jeżeli nie nałożymy na nią żadnego błyszczyka, tkwi ona na naszych ustach bardzo długo, co jest ciekawą cechą jak na szminkę za takie pieniądze.
    Opakowanie ładne, klasyczne, ale dość szybko zdziera się napis z opakowania.
    Nie zauważyłam żadnego uczulenia, zapach mi nie przeszkadza, nic nie ląduje w zębach.

3,5 to wg mnie idealna ocena dla tej szminki, choć jakbym miała oceniać w skali jakość za tę cenę to byłoby to mocne 4,5.

Ilość zużytych opakowań: 1 niecałe

Chcesz pochwalić silva za czytelną i pomocną recenzję?
  • naprawdę przyzwoita
  • Jest tania-ok.9 zł,ma ładne kolory(posiadam 94-fioletowo-różówy mat i 57 ,wściekły róż)

Teraz o plusach:
    +ma szeroką gamę kolorystyczną,co jest rzadkie w tego typu szminkach
    +trzyma się długo
    +nie wałkuje się
    +jest tania
    +dobrze kryje
    Minusy:
    -mogłaby nawilżać
    -ma paskudny,chemiczny zapach taniego mydła,albo proszku do prania,nie lubię go
    -tandetne pudełko,ale czego chcieć za 8-10 zł?
    -trochę podkreśla suche skórki

Mimo wszystko polecam-np.szminka z YSL ,za którą dałam 130 zł jest gorsza od tej,napewno lepsze są z Loreala i Sephory-.Jest jenak naprawdę przyzwoita.

Ilość zużytych opakowań: w trakcie dwóch

Chcesz pochwalić leci_ptaszek za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dobra.
  • +piękny czerwony kolor
    +łatwość aplikacji
    +nie wysusza
    +cena
    -nie wysusza, ale jednak nie nawilża. żeby czuć się komfortowo trzeba najpierw nałożyć balsam do ust

Używam tego produktu od: ok. roku

Chcesz pochwalić Kot Kotkowaty za czytelną i pomocną recenzję?

Zamknij