MAC, Blot Powder Pressed

Powiększ MAC, Blot Powder Pressed

Zgłaszajaca osoba: anta3

Prasowany puder do twarzy idealny do wykończenia makijażu lub stosowany samodzielnie. Trwale matuje strefę T i optycznie wygładza. Bardzo lekki i drobny - idealny na lato, zapewnia naturalny wygląd. Przedłuża trwałośc makijażu. W zestawie gąbeczka.
Dostępne warianty kolorystyczne: Light, Medium, Medium Dark, Dark, Deep Dark.

Skład: Mica, Dimethicone, Silica, Kaolin, Water, Sodium Cocoyl Hydrolyzed Collagen, Methicone, Methylparaben, Propylparaben, Phenoxyethanol, Iron Oxides, Ultramarines.

Cena: 20USD / 12g

• prawie idealny
  • Bardzo lubię ten puder. Jest on jedynym pudrem, który potrafi zmatowić moją skórę na długo. Jeśli nie sprawdziły się u Was pudry rimmel stay matte, sensique matujący, maybelline affinitone, essence fixujący transparentny, 2skin pocket bell, manhattan sypki to jest to puder dla Was. Po wszystkich wcześniej wymienionych podkład spływał, warzył się, ciastolił, twarz była nieświeża.

Puder z Mac pozwolił mi uzyskać mat na kilka dobrych godzin. Nie muszę już poprawiać podkładu. W chłodny dzień w ogóle się nie martwię o to jak wyglądam, zaś w upały wystarczy odcisnąć sebum chusteczką i dalej jest wszystko ok, przy czym sebum pojawia się po 6 godzinach a nie po godzinie. Jedynym mankamentem tego pudru jest to, że czasem lekko szarzeje na twarzy. Nie wiem z czego to wynika, być może ze specyficznego składu sebum, które wydziela moja skóra...? Zimą mi to nie przeszkadza, bo jestem bladziochem, latem zaś jest to widoczne natomiast brązer rozwiązuje sprawę.

plusy
    +idealne, długotrwałe matowienie
    +naturalny wygląd
    +puder nie wymaga poprawek, można czuć się z nim pewnie

minusy
    -wysoka cena
    -średnia wydajność
    -szarzenie na twarzy

Ja na pewno kupię ponownie !Używam tego produktu od: 2 miesięcyIlość zużytych opakowań: kończę pierwsze opakowanie

Chcesz pochwalić la_mania7 za czytelną i pomocną recenzję?
  • To jest to !
  • Charakterystyka skóry
    Posiadam skórę tłustą oraz skłonną do wyprysków. Na chwilę obecną wypryski pojawiają mi się jedynie przed okresem. Jest to tak mała ilość (2-3), że nie jest to w żaden sposób dla mnie powód do paniki. Kiedyś miałam liczne kretowiska na policzku, grudki na brodzie i wulkany. Po prostu obecnie nie mogę narzekać na stan mojej skóry. Myślę, że duże znaczenie mają tutaj wskazówki, kosmetyki oraz preparaty od dermatologa. Moja skóra raczej ma małą skłonność do przesuszeń. Nie posiadam rozszerzonych naczynek i rumienia. Oprócz pozostałości po pryszczach ma raczej jednolity koloryt.

Oczekiwania wobec tego typu kosmetyków:
    Lubię jeśli pudry dają matowe wykończenie ale źle się czuję w płaskim macie. Cenię sobie również utrwalenie makijażu, wygładzanie rysów twarzy oraz długotrwałość matowienia. Lubię gdy kosmetyki do wykończenia makijażu mają jak najkrótszy skład i nie zawierają substancji zapachowych. Ważna jest również dla mnie wydajność i komfort używania.

Dla mnie jest ono proste, klasyczne i bez żadnych udziwnień. Przy zamykaniu słychać tzw. klik czyli mamy pewność, że nic nam nie będzie klekotać. Dodatkowo ma poręczne lusterko czyli jeśli ktoś lubi poprawiać makijaż w ciągu dnia to bez problemu może się wspomóc lusterkiem. Puder zawiera dodatkowo gąbeczkę ale jak najbardziej lubię używać do niego pędzla do pudru Zoeva 106. Jeśli chodzi o pędzle Zoeva to koniecznie muszę zrobić o nich zbiorczy post gdyż jestem zachwycona ich jakością. Owszem są droższe niż Hakuro ale moim zdaniem ponownie niemiecka jakość dała o sobie znać.

Moim zdaniem największą zaletą tych pudrów jest to, że mają transparentne wykończenie. Myślę, że jeśli pomylimy się o jeden odcień to raczej nie będzie to widoczne. Ja akurat dobrałam sobie odcień light i był to strzał w 10.

Jakie wykończenie daje? W moim odczuciu jest ujarzmiony mat. Pudru nie widać na twarzy a jednocześnie wygładza rysy i daje dość nietuzinkowy efekt na twarzy. Po prostu nie wyobrażam sobie bez niego mojego codziennego makijażu Dodatkowo poprawia trwałość różu sugarbomb Benefit oraz rozświetlacza. Jeśli chodzi o trzymanie mojej twarzy w ryzach to w normalnych temperaturach moja skóra wygląda dobrze przez 6-7 godzin. Obecnie sukcesem jest jak wyglądam znośnie przez 3-4 godziny. Wolę jednak zaznaczyć, że duże znaczenie ma pielęgnacja. Na chwilę obecną jest tak dopracowana, że pozwala ograniczyć przetłuszczanie skóry. Posiadaczki skóry tłustej raczej wiedzą co oznacza określenie "można na mojej twarzy smażyć frytki". O dokładnej charakterystyce mojej cery możecie przeczytać wyżej.

Muszę dodać, że jest to niesamowicie wydajny produkt. Przy codziennym używaniu wystarczył mi na 9 miesięcy. Zdaję sobie sprawę, że 100zł to jest dużo. Jednakże jeśli spojrzę na to ile moje matowienie kosztuje przez miesiąc to wychodzi już bardziej korzystnie. Pojemność jest również spora jak na prasowany puder. Zazwyczaj takie produkty mają około 8g.

Dla mnie najważniejsze jest aby skład kosmetyku był możliwie jak najkrótszy. Nie lubię udziwnień w składzie w postaci różnych substancji pielęgnujących i zapachowych. Jedyne co mnie zaskoczyło to zmiana trwałości kosmetyku. Moja poprzednia wersja była ważna przez 2 lata od momentu otwarcia. Z ciekawości przejrzałam stary skład i zmian nie zauważyłam. Myślę, że MAC po prostu chce nas "zachęcić" do częstszych zakupów. No cóż po tych 6 miesiącach zobaczę czy cokolwiek zmieni się w działaniu produktu i jego zapachu. Kosmetyk nie uczulił mnie oraz nie spowodował wyprysków czy innych niepożądanych reakcji skórnych.

Ilość zużytych opakowań: 1 prawie skończone a drugie już kupione

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić Marilyn1993 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bardzo dobry kosmetyk w przystępnej cenie!
  • Odcień: Light

Pudru Blot Powder Pressed używam od ponad 3 lat. Kosmetyk jest bardzo lekki i nie zapycha mojej cery ze skłonnością do trądziku. Puder dobrze matuje i nie wymaga wielu poprawek w ciągu dnia.

Kolor kosmetyku jest bardzo jasny ale po nałożeniu na twarz aż tak bardzo tego nie widać.

Trwałość jest stosunkowo dobra. Przy mojej trądzikowej i tłustej cerze w ciągu dnia robię jedną czy dwie poprawki. Makijaż pomimo kolejnych "warstw" dalej wygląda naturalnie.

Krycie kosmetyku jest praktycznie zerowe. Puder ma na celu matowienie i to zadanie idealnie spełnia.

Cena wynosi 100 zł. Jak na puder z wyższej półki jest to dobra kwota, zwłaszcza, że zbierając puste opakowania można 6 sztuk wymienić na dowolną szminkę.

Wydajność jest bardzo dobra. Puder starcza na około 4, 5 miesięcy codziennego użytkowania.

Używam tego produktu od: 3 lata
    Ilość zużytych opakowań: ponad 5 pełnowymiarowych opakowań

Chcesz pochwalić Kleo_patra_ za czytelną i pomocną recenzję?
  • jest bardzo dobry i tani - KWC
  • Posiadam kolor Medium Dark - kolor wcale nie jest srednio ciemny jakby mozna wywnioskowac z nazwy. Jest naturalny, nie jasny i nie ciemy

- faktycznie matuje
    - nie dokłada niepotrzebnych warstw makijażu na twarz
    - daje naturalny, transparentny efekt
    - opakowanie z lusterkiem powiedzmy szczerze nie jest piekne ale za to estetyczne.
    - mozna nim wielokrotnie poprawiac makijaz bez efektu maski
    - kolor dopasowuje sie idealnie do karnacji
    - jest w bardzo przystepnej cenie

Dla mnie 5 gwiazdek i KWC

Używam tego produktu od: od tygodnia

Chcesz pochwalić matilena za czytelną i pomocną recenzję?
  • Najlepszy!
  • Długo szukałam pudru w kamieniu, który zmatowi moją raczej tłustą, trądzikową skórę. Wiele razy nacięłam się na totalne buble i w sumie to straciłam nadzieję, ze kiedyś znajdę coś wartego uwagi.. Niedawno jednak natknęłam się na recenzję Blota i w przypływie gotówki postanowiłam go sobie sprezentować
    Nooo i to był strzał w dziesiątkę. Dodam, że mam do w odcieniu Medium Dark.

Zacznę od tego, że nie używam do jego nakładania załączonej gąbeczki, tylko pędzla do z Eco tools.
    Puder jest dość "twardy" i na początku miałam obawy co do aplikacji, ale było to na szczęście kompletnie nieuzasadnione. Omiatam twarz i jest magia! Mat trzyma się calutki dzień! w moim przypadku nie są konieczne żadne poprawki, a moja skóra jest na prawdę kapryśna.
    Dla niektórych wadą może być brak krycia, ale ja nie po to go kupiłam
    Opakowanie jest normalne, typowe dla MACa. Oczywiście jest wyposażone w lusterko Jak dla mnie też cena nie jest jakoś bardzo wygórowana biorąc pod uwagę jakość i wydajność.

Podsumowując, idealnie sprawdzi się dla cer mieszanych/tłustych. Jak będzie w przypadku cer suchych się nie wypowiadam, aczkolwiek uważam, że może odrobinę wysuszać.
    Dla mnie jednak Blot Pressed jest absolutnym KWC i nie zamienię go już na nic innego )Używam tego produktu od: 2 tygodniIlość zużytych opakowań: zaczęte 1

Chcesz pochwalić Liveyourlife17 za czytelną i pomocną recenzję?
  • nie sprawdził się
  • niestety ale produkt nie dla mnie
    matowił mnie na 1 godzinę.
    Mam cerę bardzo tłustą , ale ten puder wypada najgorzej (na mojej twarzy zachowuje się podobnie jak lumene puder matujący) czyli nie matowi
    jak dla mnie puder nie jest wydajny, miałam go 1 miesiąc .

Używam tego produktu od: 1 mca

Chcesz pochwalić Ewa2212 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Jedyny, do którego wracam
  • Dla mnie to najlepszy puder matujący, jaki kiedykolwiek miałam. Bardzo dobry skład, z glinką i krzemem, zapewnia właściwości pielęgnacyjne i normalizujące tłustawą cerę. Silikony i mika wygładzają skórę. Pierwszego BLOTa kupiłam przed laty, z ciekawości, w tzw. międzyczasie miałam okazję przetestować wiele innych, zarówno droższych, jak i tańszych pudrów i innych preparatów matujących skórę. Mam cerę tłustawą, (właśnie "tłustawa" to najlepsze dla niej określenie, moja cera bowiem nie jest tłusta, nie jest też typowo mieszana - okresowo produkuje w nadmiarze sebum, czasem mam wrażenie, że moja skóra, jeśli nie zakłócę jej równowagi - jest po prostu normalna), która potrzebuje wyważonej pielęgnacji. Kosmetyki dedykowane cerze tłustej, jak dotąd, wyrządzają mojej skórze więcej szkody niż pożytku. W dodatku miewam zrywy filtromaniactwa, więc o matowieniu skóry wszelakimi sposobami z sięgnięciem po mąki włącznie, wiem naprawdę sporo. Puder blot - dzięki swojemu składowi - pięknie się wtapia w skórę, dopasowuje do odcienia karnacji, sam pozostając niezauważonym. Ma delikatne drobinki miki w składzie, ale są one całkowicie niewidoczne na twarzy mimo, że można je dostrzec na powierzchni pudru w opakowaniu. Matuje strefę T na przynajmniej sześć godzin. Wiele zależy od tego, na jak przygotowaną uprzednio skórę się go naniesie.
    Opakowanie typowe dla MACa - proste, bez fajerwerków, bardzo praktyczne.
    Puszek - rozlatuje się po pierwszym praniu.
    Wydajność pudru - jedno opakowanie wystarcza mi na dwa, trzy lata. Co prawda nie stosuję go regularnie, dzień w dzień, ponieważ nie mam takiej potrzeby, ale na wszystkie większe wyjścia, kiedy mam podstawy obawiać się, że cera zacznie mi się świecić, zawsze go nakładam.
    Nakładam go oszczędnie, bo wtedy spełnia swoją funkcję, matuje, ale nie kryje, więc nie ma mowy o efekcie tapety na twarzy. Nadaje się na podkład, ale równie dobrze wygląda na nagiej skórze.
    Obecnie nie mam żadnych problemów z cerą, ale kiedy je miałam, zauważyłam, że nie przyczyniał się do zaostrzania stanów zapalnych.

Używam tego produktu od: od 2009 z przerwami
    Ilość zużytych opakowań: drugie w trakcie

Chcesz pochwalić mememe za czytelną i pomocną recenzję?
  • Benadziejny
  • Często zaglądam na recenzje forumowiczek, wiele razy skusiłam się na drogie produkty (od 100 do 300zł szt.) i często wydawało mi się, że uzywam innego produktu niż tego o którym tutaj czytalam. Domniemywam, że wiele osób pojawia się tutaj aby zachwalać i reklamować głównie nowości.

Nie wiem dlaczego, ale dla mnie ten puder jest beznadziejny! Wybiela strasznie, cera jest sucha i ziemista. Chyba jedynie dobry dla cer bardzo tłustych. Posiadam mieszaną i probowalam już na wiele sposobów. Zakupiłam również brązujący puder i również jest kiepski. Schodzi bardzo szybko i jest widoczny. Kosmetyki kupowałam oryginalne w salonie mac. Polecam przetestować przed zakupem.

Używam tego produktu od: listopada 2013Ilość zużytych opakowań: w trakcie 1

Chcesz pochwalić srilanka za czytelną i pomocną recenzję?
  • niezbędny
  • + matuje
    + nie dokłada niepotrzebnych warstw makijażu na twarz
    + naturalny efekt
    +świetne opakowanie z lusterkiem

Nie wyobrażam sobie kosmetyczki bez tego pudru - zawsze jest na miejscu gotowy do akcji

Używam tego produktu od: dwóch lat
    Ilość zużytych opakowań: zaczynam czwarte

Chcesz pochwalić justorych za czytelną i pomocną recenzję?
  • Zdecydowanie najlepszy
  • Przez ok 4lata szukałam pudru, który nie będzie widoczny na mojej skórze, ale jednocześnie świetnie ją zmatowi i zagwarantuje świetne utrzymanie się na niej brązera i różu.

Cena jest bardzo wysoka, jednak kupiłam 2 opakowanie,bo nie mogę się bez niego już obyć. Przy nim wszystkie pudry, których używałam to jakieś nieporozumienie.

Używam tego produktu od: rok

Chcesz pochwalić MaRutko za czytelną i pomocną recenzję?

Zamknij