MAC, Blot Powder Pressed

Powiększ MAC, Blot Powder Pressed

Zgłaszajaca osoba: anta3

Prasowany puder do twarzy idealny do wykończenia makijażu lub stosowany samodzielnie. Trwale matuje strefę T i optycznie wygładza. Bardzo lekki i drobny - idealny na lato, zapewnia naturalny wygląd. Przedłuża trwałośc makijażu. W zestawie gąbeczka.
Dostępne warianty kolorystyczne: Light, Medium, Medium Dark, Dark, Deep Dark.

Skład: Mica, Dimethicone, Silica, Kaolin, Water, Sodium Cocoyl Hydrolyzed Collagen, Methicone, Methylparaben, Propylparaben, Phenoxyethanol, Iron Oxides, Ultramarines.

Cena: 20USD / 12g

• Bardzo dobry kosmetyk w przystępnej cenie!
  • Odcień: Light

Pudru Blot Powder Pressed używam od ponad 3 lat. Kosmetyk jest bardzo lekki i nie zapycha mojej cery ze skłonnością do trądziku. Puder dobrze matuje i nie wymaga wielu poprawek w ciągu dnia.

Kolor kosmetyku jest bardzo jasny ale po nałożeniu na twarz aż tak bardzo tego nie widać.

Trwałość jest stosunkowo dobra. Przy mojej trądzikowej i tłustej cerze w ciągu dnia robię jedną czy dwie poprawki. Makijaż pomimo kolejnych "warstw" dalej wygląda naturalnie.

Krycie kosmetyku jest praktycznie zerowe. Puder ma na celu matowienie i to zadanie idealnie spełnia.

Cena wynosi 100 zł. Jak na puder z wyższej półki jest to dobra kwota, zwłaszcza, że zbierając puste opakowania można 6 sztuk wymienić na dowolną szminkę.

Wydajność jest bardzo dobra. Puder starcza na około 4, 5 miesięcy codziennego użytkowania.

Używam tego produktu od: 3 lata
    Ilość zużytych opakowań: ponad 5 pełnowymiarowych opakowań

Chcesz pochwalić Kleo_patra_ za czytelną i pomocną recenzję?
  • jest bardzo dobry i tani - KWC
  • Posiadam kolor Medium Dark - kolor wcale nie jest srednio ciemny jakby mozna wywnioskowac z nazwy. Jest naturalny, nie jasny i nie ciemy

- faktycznie matuje
    - nie dokłada niepotrzebnych warstw makijażu na twarz
    - daje naturalny, transparentny efekt
    - opakowanie z lusterkiem powiedzmy szczerze nie jest piekne ale za to estetyczne.
    - mozna nim wielokrotnie poprawiac makijaz bez efektu maski
    - kolor dopasowuje sie idealnie do karnacji
    - jest w bardzo przystepnej cenie

Dla mnie 5 gwiazdek i KWC

Używam tego produktu od: od tygodnia

Chcesz pochwalić matilena za czytelną i pomocną recenzję?
  • Najlepszy!
  • Długo szukałam pudru w kamieniu, który zmatowi moją raczej tłustą, trądzikową skórę. Wiele razy nacięłam się na totalne buble i w sumie to straciłam nadzieję, ze kiedyś znajdę coś wartego uwagi.. Niedawno jednak natknęłam się na recenzję Blota i w przypływie gotówki postanowiłam go sobie sprezentować
    Nooo i to był strzał w dziesiątkę. Dodam, że mam do w odcieniu Medium Dark.

Zacznę od tego, że nie używam do jego nakładania załączonej gąbeczki, tylko pędzla do z Eco tools.
    Puder jest dość "twardy" i na początku miałam obawy co do aplikacji, ale było to na szczęście kompletnie nieuzasadnione. Omiatam twarz i jest magia! Mat trzyma się calutki dzień! w moim przypadku nie są konieczne żadne poprawki, a moja skóra jest na prawdę kapryśna.
    Dla niektórych wadą może być brak krycia, ale ja nie po to go kupiłam
    Opakowanie jest normalne, typowe dla MACa. Oczywiście jest wyposażone w lusterko Jak dla mnie też cena nie jest jakoś bardzo wygórowana biorąc pod uwagę jakość i wydajność.

Podsumowując, idealnie sprawdzi się dla cer mieszanych/tłustych. Jak będzie w przypadku cer suchych się nie wypowiadam, aczkolwiek uważam, że może odrobinę wysuszać.
    Dla mnie jednak Blot Pressed jest absolutnym KWC i nie zamienię go już na nic innego )Używam tego produktu od: 2 tygodniIlość zużytych opakowań: zaczęte 1

Chcesz pochwalić Liveyourlife17 za czytelną i pomocną recenzję?
  • nie sprawdził się
  • niestety ale produkt nie dla mnie
    matowił mnie na 1 godzinę.
    Mam cerę bardzo tłustą , ale ten puder wypada najgorzej (na mojej twarzy zachowuje się podobnie jak lumene puder matujący) czyli nie matowi
    jak dla mnie puder nie jest wydajny, miałam go 1 miesiąc .

Używam tego produktu od: 1 mca

Chcesz pochwalić Ewa2212 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Jedyny, do którego wracam
  • Dla mnie to najlepszy puder matujący, jaki kiedykolwiek miałam. Bardzo dobry skład, z glinką i krzemem, zapewnia właściwości pielęgnacyjne i normalizujące tłustawą cerę. Silikony i mika wygładzają skórę. Pierwszego BLOTa kupiłam przed laty, z ciekawości, w tzw. międzyczasie miałam okazję przetestować wiele innych, zarówno droższych, jak i tańszych pudrów i innych preparatów matujących skórę. Mam cerę tłustawą, (właśnie "tłustawa" to najlepsze dla niej określenie, moja cera bowiem nie jest tłusta, nie jest też typowo mieszana - okresowo produkuje w nadmiarze sebum, czasem mam wrażenie, że moja skóra, jeśli nie zakłócę jej równowagi - jest po prostu normalna), która potrzebuje wyważonej pielęgnacji. Kosmetyki dedykowane cerze tłustej, jak dotąd, wyrządzają mojej skórze więcej szkody niż pożytku. W dodatku miewam zrywy filtromaniactwa, więc o matowieniu skóry wszelakimi sposobami z sięgnięciem po mąki włącznie, wiem naprawdę sporo. Puder blot - dzięki swojemu składowi - pięknie się wtapia w skórę, dopasowuje do odcienia karnacji, sam pozostając niezauważonym. Ma delikatne drobinki miki w składzie, ale są one całkowicie niewidoczne na twarzy mimo, że można je dostrzec na powierzchni pudru w opakowaniu. Matuje strefę T na przynajmniej sześć godzin. Wiele zależy od tego, na jak przygotowaną uprzednio skórę się go naniesie.
    Opakowanie typowe dla MACa - proste, bez fajerwerków, bardzo praktyczne.
    Puszek - rozlatuje się po pierwszym praniu.
    Wydajność pudru - jedno opakowanie wystarcza mi na dwa, trzy lata. Co prawda nie stosuję go regularnie, dzień w dzień, ponieważ nie mam takiej potrzeby, ale na wszystkie większe wyjścia, kiedy mam podstawy obawiać się, że cera zacznie mi się świecić, zawsze go nakładam.
    Nakładam go oszczędnie, bo wtedy spełnia swoją funkcję, matuje, ale nie kryje, więc nie ma mowy o efekcie tapety na twarzy. Nadaje się na podkład, ale równie dobrze wygląda na nagiej skórze.
    Obecnie nie mam żadnych problemów z cerą, ale kiedy je miałam, zauważyłam, że nie przyczyniał się do zaostrzania stanów zapalnych.

Używam tego produktu od: od 2009 z przerwami
    Ilość zużytych opakowań: drugie w trakcie

Chcesz pochwalić mememe za czytelną i pomocną recenzję?
  • Benadziejny
  • Często zaglądam na recenzje forumowiczek, wiele razy skusiłam się na drogie produkty (od 100 do 300zł szt.) i często wydawało mi się, że uzywam innego produktu niż tego o którym tutaj czytalam. Domniemywam, że wiele osób pojawia się tutaj aby zachwalać i reklamować głównie nowości.

Nie wiem dlaczego, ale dla mnie ten puder jest beznadziejny! Wybiela strasznie, cera jest sucha i ziemista. Chyba jedynie dobry dla cer bardzo tłustych. Posiadam mieszaną i probowalam już na wiele sposobów. Zakupiłam również brązujący puder i również jest kiepski. Schodzi bardzo szybko i jest widoczny. Kosmetyki kupowałam oryginalne w salonie mac. Polecam przetestować przed zakupem.

Używam tego produktu od: listopada 2013Ilość zużytych opakowań: w trakcie 1

Chcesz pochwalić srilanka za czytelną i pomocną recenzję?
  • niezbędny
  • + matuje
    + nie dokłada niepotrzebnych warstw makijażu na twarz
    + naturalny efekt
    +świetne opakowanie z lusterkiem

Nie wyobrażam sobie kosmetyczki bez tego pudru - zawsze jest na miejscu gotowy do akcji

Używam tego produktu od: dwóch lat
    Ilość zużytych opakowań: zaczynam czwarte

Chcesz pochwalić justorych za czytelną i pomocną recenzję?
  • Zdecydowanie najlepszy
  • Przez ok 4lata szukałam pudru, który nie będzie widoczny na mojej skórze, ale jednocześnie świetnie ją zmatowi i zagwarantuje świetne utrzymanie się na niej brązera i różu.

Cena jest bardzo wysoka, jednak kupiłam 2 opakowanie,bo nie mogę się bez niego już obyć. Przy nim wszystkie pudry, których używałam to jakieś nieporozumienie.

Używam tego produktu od: rok

Chcesz pochwalić MaRutko za czytelną i pomocną recenzję?
  • Szarzeje na twarzy
  • Odcienie pasują do każdej karnacji- fakt. Matowi skórę, też prawda, nie nadaje dodatkowej warstwy- a tak.
    Tylko co z tego, jeśli zmienia kolor podkładu na szarawy? Szarzeje mi na twarzy, nie rozumiem dlaczego. Cera robi się taka ziemista.Wysusza też moją skórę, która na to reaguje wzmożonym wytwarzaniem sebum.
    Jest też drogi i niezbyt wydajny. Szybko widać dno. Wystarczył mi na 1,5 miesiąca. Gąbkę od razu odradzam-lepiej wyrzucić, jest beznadziejna.
    Zaznaczyłam nie wiem, bo nie wiem czy trafię na coś kompaktowego, co mi szybko i bezinwazyjnie (tzn bez dodatkowej warstwy) zmatowi skórę. Być może go kupię.
    Szkoda, ze nie ma go w opakowaniach uzupełniających, wkładach.
    Polecam wypróbować- bo wiem, ze są osoby, dla których to jest nr 1.
    Dla mnie szału nie ma.
    Lepsze efekty matowienia uzyskuję bazą pod podkład.
    Używam tego produktu od: 4 latIlość zużytych opakowań: łącznie dwa opakowania medium dark

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić Lycosa za czytelną i pomocną recenzję?
  • NAJLEPSZY!
  • Zacznę od tego,że raczej unikałam pudrów jak ognia,dlatego,że w makijażu podobał mi się zawsze świeży efekt "glow"...Puder kojarzył mi się z płaską,matową tapetą..Do czasu..jak nie poznałam się z pudrem prasowanym MAC BLOT.Poleciła mi go koleżanka która pracuje jako wizażystka,m.in przy produkcji programów tv,reklam itd.Zapewniła,że BLOT jest absolutnym faworytem wizażystów,z którymi miała okazję pracować..
    Nie kłamała BLOT jest rewelacyjny-posiadam kolor Medium Dark,który wbrew nazwie jest transparentny ,pięknie matowi i daje "zdrowe "wykończenie,bez płaskiego efektu.Używam go na podkład EL DW i jestem cały dzień trwale zmatowiona.
    Uważam,że cena jest bardzo atrakcyjna biorąc pod uwagę jakość oraz wydajność produktu!Pierwsze opakowanie miałam przez rok!Używając codziennie-w trakcie wakacji kilka razy dziennie!Aktualnie rozpoczęłam drugie opakowanie...i ...doszłam do wniosku,że chyba bez BLOTA już nie potrafiłabym funkcjonować!
    Używałam wcześniej pudrów prasowanych LANCOME,ESTEE LAUDER,PUPA,CLINIQUE,ale ten przebija je wszystkie!
    POLECAM!!!!

Używam tego produktu od: PONAD ROK
    Ilość zużytych opakowań: 1 CAŁE,W TRAKCIE 2-GO

Recenzja otrzymała 2 pochwał. Chcesz pochwalić LAURKA_28 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nie wart swojej ceny
  • Tak naprawde to mialam zamiar kupic mac studio fix na ktorego czailam sie od dluzszego czasu ale nie wiem jak to sie stalo ze koniec koncow wyszlam z maca z tym oto cudem.Produkt wizualnie mnie zachwyca.Minimalistyczne opakowanie z lusterkiem i z sliczna gabeczka ( ktora notabene moze i slicznie wyglada ale jest strasznie twarda i nie mila w dotyku i do nanoszenia produktu sie nie nadaje) Sam puder naprawde sredniej jakosci.Za ta cene spodziewalam sie czegos lepszego.Byl naprawde na skorze bardzo ciezki,wazyl sie i podkreslal kazda sucha skorke.Skora musiala byc naprawde super nawilzona przed jego uzyciem zeby jakos to wygladalo Rzeczywiscie dobrze matowil skore i efekt byl dlugotrwaly za co plus.Niestety okropnie nie wydajny.Nie uzywalam go wcale az tak czesto a po pol roku zobaczylam juz dno.Pozegnalam sie z nim dosc szybko gdyz ktoregos razu siedzac w parku i probujac robic sobie poprawki makijazu wypadl mi z reki i doszczetnie sie roztrzaskal niestety.Teraz kupilam jego brata i jestem ciekawa czy bedzie lepszy niz onDo tego juz raczej nie powroce

Używam tego produktu od: mialam go ok pol roku

Chcesz pochwalić Je2bnik za czytelną i pomocną recenzję?
  • Trwałe matowienie w upalne dni
  • Oceniam puder MAC Blot Powder pod względem matowienia. W tej roli od kilku lat jest dla mnie niezastąpiony.
    Używam koloru Medium Dark, który jest dosyć jasny, ale daje transparentny efekt na twarzy. Puder stosuję latem, by trwale zmatowić filtry. Moją mieszaną cerę (35+) matowi na kilka godzin. Stosuję go, podobnie jak Hola Ola, na strefę T, ale przedtem używam normalnego sypanego pudru na całą twarz.
    Blot Powder zaaplikowany jako samodzielny puder daje u mnie zbyt toporny, tępy efekt płaskiego matu (może też wtedy uwidocznić włoski i suche skórki na twarzy). Dlatego nakładam go na twarz na samym końcu - po ukończeniu całego makijażu - na strefę T, brodę i strefę poniżej oczu - tam gdzie najszybciej przetłuszcza mi się cera. Zaaplikowany w ten sposób mam wrażenie, że utrwala cały makijaż, ponadto nie podkreśla zmarszczek, włosków i suchych skórek ani rozszerzonych porów. Nakładam go drobnym, miękkim pędzlem.
    Aplikator/gąbeczka dołączona do pudru na początku, tak jak wielu innym Wizażankom wydawała mi się nieporozumieniem. Jednak 2 lata temu odkryłam, że matowiona za jej pomocą strefa T trzyma mat o wiele dłużej - należy przyciskać punkt po punkcie aplikator do skóry. Ten sposób matowienia sprawdził się u mnie doskonale we Włoszech, gdy wychodziłam na cały dzień bez specjalnej możliwości poprawienia makijażu w ciągu dnia. Oczywiście używałam wysokich filtrów, więc zmatowienie strefy T to była totalna konieczność.
    Nie używam tego pudru przez cały rok, ponieważ w chłodniejsze miesiące wystarczają mi mniej matujące, delikatniejsze pudry, które mogę stosować na całą twarz. Jedno opakowanie pudru starcza mi na około 3 sezony letnie.
    Blot MACa jest u mnie kosmetykiem do zadań specjalnych

Używam tego produktu od: kilku lat
    Ilość zużytych opakowań: w trakcie 3-go

Recenzja otrzymała 2 pochwał. Chcesz pochwalić milka-pilka za czytelną i pomocną recenzję?
  • Świetny
  • Jest to mój pierwszy produkt z rodziny Mac'a. Stosowałam już naprawdę wiele pudrów prasowanych, z lepszym lub gorszym skutkiem ale przyznaję, ze Mac Blot jest zdecydowanym faworytem.

+ Wydajny, stosowałam go codziennie i starczył mi na okres pół roku
    + Bardzo naturalny efekt, zero efektu maski, swietnie współpracuje z podkładem
    + Coś co jest dla mnie bardzo ważne, nie zapycha
    + Nie ciemnieje w ciągu dnia
    + Matuje na długi czas co dla mnie jest wyczynem ponieważ mało który puder radzi sobie z moim świeceniem
    + Można robić kilkakrotne poprawki w ciągu dnia, nie ma obaw o nadbudowanie grubej warstwy
    + Nie wysusza skóry
    + Neutralny zapach
    + Bardzo drobno zmielony
    + Nie podkreśla suchych skórek czy niedoskonałości
    + Solidne i wytrzymałe opakowanie, można go nosić bez obaw w torebce
    + Nie daje efektu topornego matu co uważam za wielki plus, daje efekt matowo-satynowego wykończenia

- Gąbka, która jest dołączona do produktu to niestety jakieś nieporozumienie. Do aplikacji używam wyłącznie pędzla
    - Niestety trochę lubi się kruszyć
    - Największy minus to... cena. Niestety to drogi produkt aczkolwiek wart swojej ceny ze względu na jakość.

Będę szukać jakiegoś tańszego odpowiednika Blota jednak sądzę, że w końcu na pewno kupię go ponownie.

Chcesz pochwalić sparrow_lady za czytelną i pomocną recenzję?
  • GENIALNY
  • OPAKOWANIE
    Estetyczna, okrągła, czarna matowa puderniczka z lusterkiem. Dołączony puszek do niczego się nie nadaje. Puderniczka jest poręczna i bardzo wytrzymała. Wykonana została z materiałów wysokiej jakości – po roku użytkowania nadal wygląda jak nowa, napisy się nie ścierają.

KOLOR
    Pani w salonie MAC doradziła mi odcień Medium Dark - jest w 100% transparentny i jestem z niego bardzo zadowolona. Jaśniejsze odcienie podobno bielą..

EFEKT
    Nie nadaje się do stosowania solo – trzeba wcześniej nałożyć podkład. Poza tym puder ma same zalety - nie ciemnieje, nie zapycha, nie podkreśla suchych skórek, jest bardzo lekki, w 100% matowy, nie wysusza, nie robi plam. Kupiłam go w zeszłym roku, przy bardzo częstym stosowaniu (w okresie letnim nawet kilka razy w ciągu dnia) dopiero teraz się kończy.

TRWAŁOŚĆ
    Na mojej mieszanej cerze mat utrzymuje się 4-5godzin. Sprawdził się nawet w ekstremalnych warunkach pogodowych (egipskie upały).

FILTR
    Niestety – brak.

CENA
    12g - 99zł.

Blot Powder Pressed to wspaniały, godny polecenia kosmetyk.

Używam tego produktu od: kwiecień 2012

Ilość zużytych opakowań: jedno w trakcie

• Zdjęcia dołączone do recenzji:
    Foto recenzja Foto recenzja Foto recenzja Foto recenzja
Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić briliant za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dobry puder
  • Zacznę od tego, że bardzo długi okres czasu zajęło mi znalezienie dobrego pudru. Najdłużej używałam Loreal True Match(prasowanego). Dawał bardzo ładne wykończenie makijażu, nie zostawiał pudrowego efektu ale dość krótko dawał efekt matowienia. Trzeba też uważać żeby nie nałożyć go zbyt wiele razy bo odznacza się na twarzy. Próbowałam tez pudru Maybelline dream matte powder, który również bardzo ładnie wyglądał na twarzy ale kolory zupełnie nie pasowały do mojej cery.
    Pudru MAC używam od niedawna ale jak na razie jestem bardzo zadowolona. Daje ładne, naturalne wykończenie makijażu, nie ma po nim pudrowego efektu. Można nakładać go wielokrotnie i nie daje efektu maski. Nie zmienia koloru podkładu, nie ciemnieje. Nie ma zapachu. Ma bardzo fajnie, wygodne opakowanie. Jeśli chodzi o cenę(100 zł w salonie MAC) to będę mogła coś powiedzieć jak poużywam i sprawdzę jaki jest wydajny.

Używam tego produktu od: 1 miesiąca

Chcesz pochwalić ArletaL za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bardzo dobry
  • Bardzo dobry puder, udało mi się dobrać kolor idealny do mojej jasnej karnacji. Matuje na kilka godzin, wprawdzie trzeba po nim poprawiać podczas intensywnego dnia, ale daje radę. Nie osypuje się, nie zauważyłam też wysuszania skóry, a muszę zaznaczyć, że moja ma bardzo szybką tendencję do wysuszania przy nieodpowiednich kosmetykach. Dobry produkt, choć cena pewnie może odstraszyć (i brak dostępności w PL). Zgadzam się z innymi, że ma fatalny aplikator - do wymiany na samym początku, bo nie nadaje się do niczego! Szkoda, bo za tę cenę, którą sobie śpiewają, mogliby dać coś lepszego - choćby zwykłą gąbeczkę.

Używam tego produktu od: 3-4 miesięcy

Chcesz pochwalić brown za czytelną i pomocną recenzję?
  • bardzo dobry
  • Bardzo porządny puder o dość przystępnej cenie. Odnośnie ceny- fakt, stówka za puder może stanowić dla niektórych cenę nie do przejścia, jednak w relacji z jakością i wydajnością cena Blot'a wypada na plus. Dla siebie wybrałam kolor medium dark. Nie zmienia koloru podkładu, matuje bardzo dobrze, nie podkreśla rozszerzonych porów ani niedoskonałości. Nie ciemnieje w trakcie dnia, dopasowuje się do podkładu, nie wysusza. Czasem, gdy nie mam ochoty na full make up, nakładam go na krem i korektorem tuszuję różne małe paskudztwa. Mam do od końca grudnia, ubytek nie jest duży. Zaznaczę jednak, że każdy puder stosuję oszczędnie. Ostatnimi czasy bardzo zadowolona byłam z pudru EL, jednak to, co stało się z opakowaniem po noszeniu w torebce, troszkę mnie do niego zniechęciło. Opakowanie niby rzecz drugorzędna, ale naprawdę wstyd czasem taką odrapaną puderniczkę wyjąć ( nie rzucam kosmetykami). Dlatego coraz bardziej doceniam minimalistyczne opakowania MAC- proste i wytrzymałe. Ze swojej strony bardzo polecam i napewno zakupię ponownie.

Używam tego produktu od: od grudnia
    Ilość zużytych opakowań: w trakcie

Chcesz pochwalić MaRtUhA za czytelną i pomocną recenzję?
  • Kropka nad i
  • Jeśli wziąć pod uwagę jego wszystkie walory, czyli efekt na twarzy, łatwość aplikacji oraz to jak się go nosi i - w moim przypadku - wydajność, można powiedzieć, że jest to kosmetyk o nie zawyżonej cenie.
    Używam odcienia dark i stwierdzam, że cudownie się dopasowuje do mojej karnacji zarówno zimą, jak i latem.
    Daje miękki, super gładki woal, a sam jest na tyle dyskretny, że nie wyglądam jak wytapetowana.
    Dodaje mojemu makijażowi finezji. Jest jak kropka nad i.
    Doskonale radzi sobie z moją tłustawą i kapryśną cerą, a do tego nie podkreśla zmarszczek. Odmładza mnie optycznie i sprawia, że czuję się pewniej.
    Nie zapycha, doskonale współgra z podkładem i resztą kolorówki.
    Od prasowańca nie wymagam niczego więcej. Używam tego produktu od: Od czterech latIlość zużytych opakowań: dwa całe

Chcesz pochwalić nMniam za czytelną i pomocną recenzję?
  • dobry!
  • Puder przede wszystkim nie należy do najtańszych (ok. 100zł w salonie M.A.C. a). Z drugiej jednak strony jest zdecydowanie tańszy od marek dostępnych w takich sklepach jak Douglas, czy Sephora.
    Poszukiwałam pudru z trochę wyższej półki, który matuje na dłuższy czas. W mojej pracy wygląd jest szczególnie ważny i nie ma nic gorszego niż łażenie co godzine do łazienki i poprawianie błyszczących rejonów. W tej kwestii sprawdza się naprawde dobrze. Na tym etapie stosowania (3 tyg.) nie jestem w stanie stwierdzić jak z jego wydajnością. Mam cere tłusta, więc zwracam szczególna uwagę na to, czy kosmetyk mnie nie zapycha. Puder jest prawie niewyczuwalny, wiec mam wrażenie, że nie katuje niepotrzebnie skóry
    Jedynym minusem (który zresztą sie tutaj w recenzjach przewija) to dołączona gąbeczka. Po takiej marce spodziewałabym się czegoś lepszej jakości. Gąbka to katastrofa. Zrobiona ze szmateczki i skaju, który chyba używa PKP do obicia swoich foteli.
    Ogółem; plusy:
    -matuje
    -nie zapycha
    -ładne klasyczne opakowanie z lusterkiem
    minusy:
    -gąbeczka (nie wiem co to ma niby być)

Recenzja otrzymała 2 pochwał. Chcesz pochwalić am_hell85 za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 9 raz(y)
  • doskonały
  • Ponieważ uważam, że puder to inwestycja długoterminowa, zawsze kupuję pudry z wyższej półki.
    Ten, po pierwsze jest w znakomitej cenie poniżej 100 zł.
    po drugie jest świetny.
    Po trzecie jest doskonały.
    Po czwarte jest rewelacyjny.

Matuje na przynajmniej 4 godziny, to dla mnie bardzo dużo.
    Jest bardzo drobny i sprasowany na maxa
    Nakładany pędzlem daje super subtelny efekt, nakładany puszkiem wygładza koloryt i daje mocniejsze zmatowienie.
    Jest bezzapachowy.
    Wydaje mi się, że jest bardzo wydajny, nie widzę żadnego ubytku, mimo że używam go przez miesiąc codziennie.

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić dokus za czytelną i pomocną recenzję?
  • Prawie idealny
  • Ogólnie oceniam ten produkt bardzo dobrze - matuje na dłużej niż inne pudry - w moim przypadku przez pół dnia, a później trochę zaczyna błyszczeć grzbiet nosa, ale znowu nie tak mocno jak w przypadku innych pudrów. Starczył mi mniej więcej na rok.
    Jest raczej transparentny.
    Raczej do niego nie wrócę, bo chcę zrezygnować z podkładu na rzecz bardziej kryjącego pudru z MAC.

Ilość zużytych opakowań: jeden

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić Tigressa za czytelną i pomocną recenzję?
  • Jest dobrze ale nie idealnie
  • własnie kończę opakowanie tego pudru. czy kupie ponownie, hmm, ciężko powiedzieć, możliwe, ze tak, jeśli nie znajdę nic lepszego, w lepszej cenie

ale ten jest dość dobry
    +mam kolor medium, który okazał się naprawdę jasny
    +matuje przyzwoicie, u mnie max 2 godziny, ale moja cera to ciężki przypadek
    +minimalistyczne opakowanie - lubię to w MACu
    +lusterko
    +bardzo wytrzymałe opakowanie
    +ładnie wykańcza makijaż

minusy:
    -gąbka - to chyba jakiś żart producenta?
    -mało wydajny, używam go długo, ale większość czasu spędził w zagubionej torebce, takiego prawdziwego użytkowania było maksymalnie 3 miesiące

Planuje wypróbować teraz inne pudry, m.in. Lumene, ale jeśli nie znajdę nic lepszego wracam do MACa (albo Isadory )

Używam tego produktu od: ponad roku

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić MsKaren za czytelną i pomocną recenzję?
  • Piątka z minusem.
  • Jeśli chodzi o wygląd twarzy po zastosowaniu, jest to najlepszy prasowany puder, z jakim miałam do czynienia. Pięknie stapia się z podkładem, elegancko matuje na długie godziny, nie zapycha, nie podkreśla skórek. Mam odcień medium - jest bardzo jasny. Nie tworzy efektu maski, nadaje twarzy naturalny wygląd, upiększa.

Jeśli natomiast chodzi o jego wady:
    - kruszy się!!!
    - cena adekwatna do jakości ale nieadekwatna do wydajności, opakowanie starcza na dwa miesiące przy używaniu go codziennie
    - dołączony do pudru puszek jest do wyrzucenia, używajcie pędzla

Na razie przy nim zostanę, bo nie chce mi się wyrzucać pieniędzy na szukanie ideału. Ten puder ideałem nie jest, ale jego zalety mocno przewyższają wady. Dlatego wkrótce wybiorę się do MAC-a po następne opakowanie.

Używam tego produktu od: kilka miesięcy
    Ilość zużytych opakowań: kończę drugie

Chcesz pochwalić wendigo za czytelną i pomocną recenzję?
  • jakość świetna ale detale też są ważne
  • Ocenię ten produkt dość wysoko pomimo kilku wad, jakie posiada. Niemniej - to chyba najlepszy puder jaki miałam w kategorii pudrów matujących.

Jestem zachwycona paletą odcieni tego kosmetyku - są tu naprawdę jasne odcienie, najjaśniejszy jest niemalże biały. To ewenement na polskim rynku. Sama używam odcienia 02, również bardzo jasnego.

Puder spełnia podstawową obietnicę producenta - matuje. Mam cerę mieszaną ze skłonnością do sporego świecenia się w strefie T. Ten puder jako jedyny jest w stanie zmatowić moją twarz na dłużej niż dwie godziny. Jest miękki, łatwo się go nakłada (pędzlem lub gąbeczką) i nie tworzy efektu maski, bardzo mało widać go na skórze. Dobrze się wtapia, skóra wygląda zdrowo - nie jest to typowy płaski mat. Tutaj naprawdę duży plus, za długotrwałe matowienie i naturalny wygląd. Doskonale wygląda to na zdjęciach jak i na żywo.
    Wadą jest niesamowita wręcz kruchość tego pudru - zaczyna się kruszyć przy byle mocniejszym ruchu czy jakimkolwiek większym wstrząsie - toteż w mojej torebce nie miał raczej szans (a raczej nie niszczę pudrów, to pierwszy taki przypadek).
    Skandalem jest dołączona gąbeczka - jest totalnie zniszczona po dwóch praniach w szamponie, oczywiście mówimy o delikatnym myciu ręcznym. Czarna powłoka odkleiła się od reszty - a w "reszcie" środek "wyszedł" z powłoczki, nie da się nic z tym zrobić - niesamowita tandeta. Byłam w szoku gdyż często piorę tego typu gąbeczki i czegoś takiego jeszcze nigdy nie widziałam.
    Opakowanie generalnie na plus - proste, wytrzymałe ale jakoś nie zachwyca. Niezłe lusterko.
    Wydajność tego pudru byłaby u mnie lepsza gdyby nie kruszenie się. Muszę pomyśleć nad transportowaniem tego kosmetyku w mojej torebce aby nie był narażony na wstrząsy i nie kruszył się tak dramatycznie.
    Póki co nie znalazłam lepszego pudru matującego i w takiej gamie kolorystycznej - stąd wysoka ocena i chęć ponownego zakupu. Jednak - gdybym znalazła podobnie działający odpowiednik z pewnością bym zdradziła MACa - bo detale też są ważne (zwłaszcza za taką cenę).

Ilość zużytych opakowań: kończę jedno

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić kasia2d16 za czytelną i pomocną recenzję?
  • W porządku
  • Mojej suchej cerze czasami zdarza zaświcić się w strefie T. Wtedy lubię mieć w torebce ten puder.

Puder bardzo dobrze matuje, wygląda dobrze nałożony zarówno pędzlem jak i puszkiem. Co ważne nie podkreśla suchych skórek, nie zapycha i nie wysusza. Ładnie wtapia się w cerę i łączy z podkładem. Plusem jest też nieprzekombinowana, solidna puderniczka z lusterkiem. Dołączony puszek moim zdaniem jest fatalnej jakośći, po 2-3 praniach w delikatnym szamponie po prostu się rozleciał.
    Niestety nie potrafię miarodajnie ocenić wydajności, bo Blot'a używam kilka razy w miesiącu.

Używam tego produktu od: wrzesień 2011

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić Lili99 za czytelną i pomocną recenzję?