Goldwell, Elumen (Farba do włosów)

Powiększ Goldwell, Elumen (Farba do włosów)

Zgłaszająca osoba: Liliana

Farba do włosów o mocnych barwach od pomarańczu po fiolet, która lśni, nie zmywa się szybko a zachowuje intensywność koloru. Dla odważnych! Kolory są naprawdę porażające!

• rewelacja
  • rewelka

plusy:
    +trwałość trwałość trwałość! (rozjasniane rude ZAWSZE wyplukiwały mi sie do rudego ohydnego blondu; nawet siostra fryzjerka jest pod wrażeniem)
    +nie niszczy włosów wprost przeciwnie
    +zachwyt innych (wiem wiem to tylko dodatek )

minusy:
    -dostępność (mimo że w internecie jest wszystko, trzeba się naszukać żeby cały zestaw kupić...)
    -masakra cenowa
    -masakra czasowa (za to odjęłam pół gwiazdki- umyć nałożyć prepare i czekać aż wyschnąć lub wysuszyć niech bedzie....potem elumen i znów spłukać żeby nałożyć lock i spłukać i odżywkę... ostatnio 4h ehhhh)

mam zapas i bede stosować. ostatnio kupiłam toner z lenistwa (nie chciało mi się czasu tyle przeznaczać) i na 3 umycia starczyło koloru ....;/ nie ma sobie równych elumen!

Używam tego produktu od: ponad roku
    Ilość zużytych opakowań: z 4??

• Kupiłabyś ten produkt ponownie?
Chcesz pochwalić sheisnot za czytelną i pomocną recenzję?
  • ABSOLUTNY NR 1 W KOLORYZACJI WŁOSÓW
  • Najlepsza farba do włosów jaką dotychczas stosowałam. Jako posiadaczka fioletowych włosów wypróbowałam wiele specyfików do farbowania. Pierwszy raz może nie był zbyt trefny, ale za drugim razem zakochałam się w tej farbie na tyle, że nie stosuje już innych.

Plusy:

TRWAŁOŚĆ - tonery, farby, pianki trzymały się pare myć a elumen mogę spokojnie stosować raz na 1,5 miesiąca. - kolor jest intensywny i nawet jak zblaknie to jest ładny, bez żadnych prześwitów

ODŻYWIENIE WŁOSÓW - niweluje zniszczenie włosów rozjaśnianych, domyka łuski włosa. Włosy są lśniące, miłe w dotyku, błyszczące i lejące

ZAPACH - jedna z najładniej pachnących farb. Włosy nie walą chemiczną farbą, mają przyjemny, długo utrzymujący się zapach

POŁYSK - do tego stopnia że obcy ludzie się pytają co to za farba, włosy lśnią niesamowicie

KRYCIE - pokrywa włosy w 100 %

KOLOR - najintensywniejszy jaki może być

MINUSY

DOSTĘPNOŚĆ I CENA - trzeba zamawiać z internetu, farba kosztuje co najmniej 60 zł jak się dobrze trafi, normalnie ponad 80 zł ale starcza w moim przypadku na 3 farbowania, więc nie jest źle.

WYMAGA WCZEŚNIEJSZEGO FARBOWANIA - na naturalne nie łapie tak trwale, przynajmniej w moim przypadku

TRZEBA STOSOWAĆ WCZEŚNIEJ ZAKWASZENIE WŁOSÓW, A PO FARBOWANIU LOCKER - jest to gwarancja idealnego pokrycia i trwałości

minusy mi nie przeszkadzają, lecz ujmują trochę niestety

Używam tego produktu od: ROK
    Ilość zużytych opakowań: 3, duże

Chcesz pochwalić Issley za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 2 raz(y)
  • mój numer jeden !
  • Farba jest idealna!
    Kolor trzyma mi się ok. 4-6 miesięcy, traci na intensywności bardzo pomału.
    Nie ma przykrego zapachu, nie niszczy włosów, nie był testowany na zwierzętach !

Jedyne o czym trzeba pamiętać to, fakt, że elumen najlepiej jest kłaść na czysty pigment włosa, oznacza to, że za nim zdecydujecie się go użyć na swoją głowę, musicie wcześniej rozjaśnić włos, żeby wam ten kolor chwycił i utrzymał się długo.

Sama farba nie psuje włosów, a nawet rzekłabym, że je odżywia, niestety niszczy je to całe rozjaśnianie.

Ja osobiście ciagle eksperymentuje z elumenem, farbuje całość włosów (niebieski, różowy, fioletowy), bądź robie pasemka, efekt zawsze zadowalający!

Używam tego produktu od: 2009
    Ilość zużytych opakowań: trzy

• Zdjęcia dołączone do recenzji:
    Foto recenzja
Recenzja otrzymała 2 pochwał. Chcesz pochwalić nocna za czytelną i pomocną recenzję?
  • Idealny
  • Moje pierwsze zetknięcie z Elumenem to była miłość od pierwszego wejrzenia-internet to jednak idealna sprawa. Mój pierwszy raz to była jedna wielka porażka. Brak dokładniejszych informacji na temat tego produktu min. to że elumen nie pokrywa naturalnych włosów - można sobie wyobrazić ten kontrast tuż po zmyciu farby Kiedy doszłam do perfekcji stwierdziłam,że to jest strzał w dziesiątkę. Pierwsze wrażenie konsystencji mnie troszkę wprawił w osłupienie bo nie bardzo wiedziałam jak go nakładać samodzielnie. Użyłam więc rękawiczek,własnych paluszek i do dzieła.
    Zaletą Elumena jest to,że daje mi wszystko czego mogłabym się spodziewać po idealnej farbie. Blask,kolor,trwałość,komfort. Nie dostrzegam negatywów,bo nic idealne nie jest. Jednym nie odpowiada czas koloryzacji,innym,że nie pokrywa dokładnie włosów po pierwszym jej użyciu. Nie można mieć przecież wszystkiego. Dla mnie najważniejsze jest to,że mam na głowie taki kolor jaki sobie wymarzyłam i przede wszystkim zdrowe włosy. Takiego wyniku nie dała mi żadna inna firma a szukałam jej kilka lat. Myślę,że to jest najważniejsza rekomendacja dla farby Elumen.Używam tego produktu od: odkąd wszedł na rynek - szmat czasu temuIlość zużytych opakowań: dziesiątki

Chcesz pochwalić lissax za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 4 raz(y)
  • pierwsze podejscie nieudane
  • Chcialam zaszaleci i dalam sie namowic mojemu fryzjerowi na pasemka - piekny, gleboki, neonowy (!) fiolet ... do 2-3 myc niestety. Pasemka byly nalozone na wczesniej rozjasnione wlosy (z farbowanych na braz) i fakt po zabiegu wyszly przecudne, intensywne, subtelne bo lekko schowane ale przepieknie polyskujace w sloncu.
    Niestety juz po pierwszym myciu zauwazylam lekkie zanikanie koloru a po 2 tygodniach z \'neonowego\' zaczal bledac i coraz wiecej pojawia sie pomaranczowawych rozjasnianych pasm buuu a taka miala nadzieje ze bedzie dobrze.
    No nic mysle ze dam mu jeszcze jedna szanse i odswieze, moze dodam gwiazdeczki. Fryzjer tak zachwalal ze nawet do3 m-cy wytrzymuje intensywny kolor. Jak na razie wielkie rozczarowanie i nic nie ma z obietnic producenta co do tego \'cudenka\' wiec zdecydowanie za droga przyjemnosc na krotkotrwaly efekt. Dam znac jak poszlo za drugim razem!

Wiec tak, po tescie kilkukrotnym produkt jednak szybko sie wyplukuje ze swiezo rozjasnianych wloso, znacznie lepiej trzyma sie po 2 aplikacji (efekt zadowalajacy calkiem) z tym ze nie jestem w stanie dluzej niz 2 razy farbowac bez rozjasnienia odrostu, a co za tym idzie po max 2 tyg od farbowania na swiezo rozjasnianych poprawialam pasemka. Niestety suma sumarum cala zabawa wychodi za drogo I za duzo z tym zachodu (rozjasnianie + koloryzacja = pol dnia u fryzjera), a na nierozjasnionych ciemny braz fioletu po prostu nie widac.
    Wyprobowalam rowniez roz, ale wyplukiwal sie jeszcze szybciej do brzydkiego nijakiego pomaranczo-rozu. Dla blondynek ktore nie musza rozjasniac pewnie bedzie zupelnie inna bajka

Używam tego produktu od: 1 razIlość zużytych opakowań: jedna aplikacja

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić _Sue_ za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 21 raz(y)
  • Farba nowej generacji
  • Elumen, farba bogów... A na pewno farba przyszłości. Ma wszystko to, czego nie mają tradycyjne farby, a do tego jeszcze więcej. Niestety ma również minusy, ale o tym później.

Plusy:

1. Kolor. Tak, to naprawdę JEST kolor. Zwłaszcza z serii PURE, zwłaszcza na rozjaśniane włosy. Czysty kolor w czystej postaci. Po prostu archetyp koloru, bez żadnych domieszek, bez nieczystości, bez wszystkiego tego, co zbędne. A jednocześnie wielowymiarowy i błyszczący. Kosmos.
    2. Trwałość. Ta farba praktycznie się nie zmywa (chociaż przez pierwsze dwa tygodnie z prysznica cieknie kolorowa woda). Dodatkowo zamyka kolor we włosie, utrwalając tym samym położone wcześniej farby.
    3. Właściwości odżywcze. Tak, Elumen ma właściwości odżywcze. Znajomy fryzjer stwierdził nawet kiedyś, że Elumen to nie farba - Elumen to odżywka. Być może jest w tym trochę przesady, ale włosy po tej farbie, i to nawet włosy rozjaśniane, wyglądają na zdrowe i odżywione. A błyszczą się!
    4. Sposób aplikacji. Super wygodny - żadnego mieszania, żadnego ważenia proporcji - tylko tuba i miseczka. Trzeba tylko uważać na skórę, bo Elumen strasznie brudzi i trzyma się na skórze nawet kilka dni. No i brudzi ubrania - na stałe.
    5. Wydajność. Mam jedno opakowanie, a farbowałam się nim już 3 razy i jeszcze starczy na raz. Włosy mam co prawda krótkie, ale to i tak nieźle przy tej cenie. Wychodzi de facto taniej, niż sklepowe L'Oreale.

Minusy:

1. "Chwytanie". Uprzedzam, że taki fajny intensywny pomarańcz wychodzi dopiero za drugim razem. Za pierwszym razem farba łapie jeszcze dość słabo i nierówno. Jeśli chcecie wyrównać kolor - po pierwszym farbowaniu Elumenem na głowie będziecie miały tragedię (zwłaszcza przez pierwsze 2 tygodnie, bo potem farba się trochę wypłucze i jakoś tam wyrówna). Na zniszczonych partiach włosów zaś farba chwyci mocniej (i tak jest za każdym razem, ale za pierwszym to najbardziej widać).

Do tego warto wziąć pod uwagę, że Elumen praktycznie nie farbuje włosów naturalnych. To jest dla mniej jego największa wada, niestety. Na naturalnym odroście trzyma się około tygodnia, nie żartuję. Niestety, w praktyce wygląda to tak, że jak ktoś chce się nieustannie farbować Elumenem, to najpierw musi ufarbować odrost zwykłą farbą (najlepiej z amoniakiem, choć ja się farbuję na przemian Elumenem i kremem tonującym i chyba to się sprawdzi - zobaczymy przy następnym farbowaniu), a dopiero potem położyć Elumen. Czyli pomimo swojej nieinwazyjności, którą zachwalają producenci, najpierw trzeba włos podniszczyć, żeby Elumen się w ogóle utrzymał.

2. Trwałość. No cóż - jeśli ktoś ma ochotę zmienić kolor, hmm, życzę powodzenia. A tak serio, producent twierdzi, że Elumen jest farbą idealną wprost dla osób, które lubią zmieniać kolor. Nie zgadzam się. Zdjąć go można tylko specjalnym produktem (Return), który niestety niszczy włosy w sposób zbliżony do rozjaśniacza.

3. Właściwości odżywcze. No cóż, niestety skład Elumenu nie jest znowu taki super. Coś jednak musi być nie tak, bo inaczej by było za dobrze. Otóż farba jest na alkoholu, a alkohol wysusza. To prawda, że to nie amoniak, ale jednak. Warto o tym wiedzieć.

Waham się między 4 a 4,5. Dam 4,5 - niech już będzie. Minusy ma co prawda spore, ale cóż - jest to prawie ideał.

• Zdjęcia dołączone do recenzji:
    Foto recenzja
Recenzja otrzymała 5 pochwał. Chcesz pochwalić Bekah za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 1 raz(y)
  • Yes Yes Yes

• Włosy po koloryzacji Elumen stają się błyszczące, farba odżywia i poprawia stan włosów po rozjaśnianiu czy dekoloryzacji. Elumen jest praktycznie niewyczuwalny oraz niesamowicie delikatny dla skóry głowy. Kolor jest bardzo trwały. Dodatkowo faktycznie utrwala wcześniej nałożone farby, a po kilkunastu myciach dalej zachowuje swój połysk. Do tego jest szampon i odżywka z tej serii i włosy po nich są jak jedwab...aż chce się dotykać

P.S. 4,5 dlatego, że kolor mocniej chwyta na bardziej zniszczonych pasmach ale dosyć szybko się wyrównuje. Efekt utrwala się z każdym kolejnym farbowaniem.

Używam tego produktu od: dwa lata
    Ilość zużytych opakowań: dużo

Chcesz pochwalić nerla za czytelną i pomocną recenzję?
  • super
  • moze nie bede za bardzo obiektywna w ocenia , ale tylko dlatego , ze uwliebiam wszystkie kosmetyki tej firmy

ELumen polecil mi fryzjer po tym jak mialam problem z ciagle splukujacym sie kolorem ... w zasadzie co tyg. bym musiala farbowac zeby utrzymac pozadany efekt :/

po Elumenie wloski w koncu odzyly , farba nalozona po nim tej samej firmy trzymala sie naprawde dlugooo

ogromnym pluszem jego jest to , ze oprocz wspanialych kolorow ma rowniez wlasciwosci odzywcze dla wlosow i rzeczywiscie po nim sa one cudownie blyszczace i zdrowsze

ja mialam go nakladanego kilka razy , kolor zawsze ten sam ciemny braz prawie czarny i ten kolor oceniam , bo moze kolorki typu zolte , rozowe nie daja takiego wspanialego efektu...

w kazdym razie ja bardzo polecam i ubolwema nad tym , ze w moim miescie nie pracuje nikt na produktach tej marki i musze sama sie w nie zaopatrywac , lub korzystam z uslog fryzjra podczas pobytu w Pl

Używam tego produktu od:5 lat
    Ilość zużytych opakowań:kilka razy

Chcesz pochwalić asionek31 za czytelną i pomocną recenzję?
  • hmm
  • No cóż... mnie aż tak nie zachwycił. Dałam namówić się mojemu fryzjerowi, gdyż od jakiegoś czasu miałam ochotę na jakieś extra szaleństwo. Miałam kilkakrotnie robione pasemka. Niestety nawet na rozjaśnionych włosach kolor wypłukiwał się strasznie szybko. I najgorsze że czerwień wypłukiwała się do koloru różowo-pomarańczowego. Koszmar! Po ponownym nałożeniu było już zdecydowanie lepiej.
    Gwiazdki są dlatego, że do ślubu wymyśliłam sobie że chcę mieć pasemka żółte... i naprawdę były cudownie, kanarkowo żółte A w połączeniu z czarnymi włosami efekt był powalający.

Używam tego produktu od: pierwszy raz rok temu
    Ilość zużytych opakowań: nie wiem, nakładane na pasemka

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić katek81 za czytelną i pomocną recenzję?
  • elumen rzadzi
  • super farba razem z odżywkami i szamponem kolor utrzymuje sie u mnie bardzo długo. połysk i kolor najlepszy jaki miałam .
    troche drogi ale polecam zamawianie zestawów na ebay.

łatwy w aplikacji ..................................................................................................................................................

Chcesz pochwalić cocacola21 za czytelną i pomocną recenzję?

Zamknij