Coty, Wild Musk EDP

Coty, Wild Musk EDP

Wild Musk marki Coty to perfumy dla kobiet o orientalno-kwiatowym zapachu. Zostały wydane w 1972 roku.
Nuty zapachowe: piżmo, wanilia, jaśmin i róża.

niestety nie dla mnie

Perfumy są ok., ale jednak nie dla mnie….Początkowo podobał mi się ich słodko-duszący zapach, bo wydawał mi się idealny na zimę. Jednakże po dłuższym czasie używania miałam ich już dosyć. Zupełnie inaczej reaguję na rześkie zapachy, które zawsze działają na mnie dobrze i nie przypominam sobie, abym miała ich dosyć. Tutaj było zupełnie odwrotnie. Myślę, że ten zapach jest dobry dla kobiet dojrzałych, starszych. Jest mocny, wyrazisty, słodki (jak dla mnie) i intensywny. Unosi się w pomieszczeniu dość wyraźnie co sprawia, że nie da się przejść obojętnie obok osoby używającej tych perfum.

Używam tego produktu od: ponad rok
Ilość zużytych opakowań: niecałe 1

Wspomnień czar po raz drugi

Perfumy kojarzą mi się z zapachem Babci ( podobnie jak Evasion) i tajemniczym słowem: Pewex. Nazwę i zapach zapamiętałam bo kiedyś, szperając w rzeczach, które po Babci zostały znalazłam te pefumy (resztkę), choć w wersji z atomizerem. Dla nieświadomych: zapach był ponoć hitem w schyłkowym okresie komuny (lata 80-te) i kupowało się go w Pewexie za dolary. I w czasach, gdy w sklepach ( tu się opieram na wspomnieniach starszych) królowały perfumy: Być może i Pani Walewska oraz dezodorant Driada, te perfumy były luksusem, powiewem zachodniej cywilizacji, jak Nina Ricci. Ciekawa historia a ponieważ lubię kosmetyki, które mają jakąs opowieść więc nie mogłam nie przetestować Wild Musk.

Ciepłe, misiowate piżmo- pierwsze skojarzenie. Lecz jednocześnie zapach jest lekki, finezyjny, nie zawiera ciężkich nut. Jest jednowymiarowy, pachnie tak samo od pierwszego do ostatniego tchnienia. Otula łagodnie i trwale.

Nie zamierzam używać tych perfum, brak im tej tajemniczej głębi, którą cenię sobie w pachnidłach. No i nie przepadam za tzw. bezpiecznymi zapachami ( a Wild Musk do takich nalezy), czyli do perfum pasujących każdemu w każdej sytuacji.

Używam tego produktu od: kilka lat temu
Ilość zużytych opakowań: butelka Babci

Wisienka na torcie i miłe wspomnienia:)

To były moje pierwsze perfumki. Dostałam je od chłopaka na urodziny i przepadłam z kretesem!
Zapach piękny, zmysłowy i ciągnął się za mną dniami. Do dzisiaj go pamiętam i powoduje szybsze bicie serca:)
Na początku opakowania miały inną szatę graficzną. Uwielbiałam go! Doskonały na jesienno-zimowe wieczory.

Używam tego produktu od: 18 lat temu przez kilka lat
Ilość zużytych opakowań: 3 całe opakowania

Uwielbiam:)

Zapach bardzo ładny, ciepły, otulający delikatnym płaszczykiem. Niby słodki, ale nie mdlący, raczej na zimę. Bardzo kobiecy. Szkoda tylko że tak trudno go zdobyć i przez to stał się dużo droższy niż kiedyś:( Pamiętam że kiedyś był dostępny w wersji perfumy roll-on, teraz widuje tylko wody kolońskie na allegro. Nie rozumiem czemu przestali go produkować, jest taki ładny... Używam tego produktu od:znam od dzieciństwa
Ilość zużytych opakowań:w trakcie pierwszego własnego:)

ponadczasowe

Wynalazlam stara buteleczke tego zapachu w domu, ma chyba z 15 lat:-) Wild musk kojarzy mi sie z dziecinstwem, bo uzywala ich moja mama, a teraz pomimo uplywu tylu lat perfumki nadal fascynuja . Nie ma tutaj zadnej swidrujacej nuty, ktora tak naprawde jedynie przyciaga po to, aby po 5 minutach zamienic sie w mdle kwiatki. Po prostu cieple pizmo przez caly czas, bo zapach sie nie rozwija (przynajmniej na mnie). Piekny wspanialy zapach. Bede go poszukiwac, ale pewnie juz nie do dostania:(
No i 15 lat lezenia swiadczy o ich jakosci:D

Używam tego produktu od:znam od lat

dzikie piżmo

Do Wild Musk wracam często. Dla mnie to zapach ponadczasowy, z historią. Powstał w 1978 roku. Przypomina mi panią od muzyki ze szkoły podstawowej, która była bardzo dystyngowaną kobietą.
Ja mała dziewczynka, chciałam tak pachniec jak ona. Kiedy po latach odkryłam w końcu co tak wtedy pięknie pachniało, nie rozstalam sie już z Wild Musk. Choć kocham też inne zapachy, ten jest moim eliksirem najcudowniejszym. Ciepły, seksowny, otulający, dla mnie to zapach na jesienne wieczory, chwile przy kominku, zimowe spacery po białym puchu. Otulona nim nie zmarzniesz. Zwaraca uwage otoczenia, mężczyznom się bardzo podoba. Zgadzam się z jedną z wizażanek, że Wild Musk dodaje kobiecie pewności siebie i odwagi. Jest bardzo trwały.
Polecam ten zapach chcącym kusić lecz nieco nieśmiałym kobietom. Jest piękny i z ogromną przyjemnością nosze go!

Bardzo trudno znaleźć go na polskim rynku, jednak na e-bayu cały czas jest dostępny w różnych wersjach.
Polecam ten zapach lubiącym kusić kobietom.Używam tego produktu od: lat
Ilość zużytych opakowań: dużo

moja magdalenka...

Kupiłam Wild Musk właściwie tylko po to,by wróciły wspomnienia.To zadziwiające jak zapachy potrafią przenosić w czasie,przywracać w okamgnieniu widziane obrazy,przeżyte wzruszenia.

Te perfumy używała moja mama kiedy kończyłam podstawówkę.Kiedy flakonik dotarł do mnie i zbliżyłam nos do nadgarstka zobaczyłam toaletkę mojej mamy i leżącą na niej czarną buteleczkę ze złotym napisem WILD MUSK.Zobaczyłam siebie-nieopierzoną smarkulę,która z zachwytem wwąchiwała się w zapach,który kojarzył mi się z luksusem i kobiecością.Tak bardzo chciałam być wtedy dorosła.

Ogarnęła mnie nostalgia za utraconym czasem późnego dzieciństwa-to chyba ostatni czas w życiu,kiedy czujemy się naprawdę bezpieczni,chronieni murem rodzinnego domu przed wszelkim złem tego świata.

Wild Musk nie jest dla mnie zapachem seksownym,może właśnie przez te wspomnienia.Jest w nim oczywiście piżmo,ale na pewno nie "dzikie"tylko ugrzecznione,bezpieczne,otulające jak ciepła kołdra,słodkie dzięki odrobinie wanilii,na początku lekko cytrynowo cierpkie .

To zapach bezpretensjonalny,nie narzucający się-spokój i bezpieczeństwo.

Oddałam je mamie,nie wiem czy pamiętała,ze je kiedyś używała,ale zachwyciła się nim od razu.Używam tego produktu od:kilku dni
Ilość zużytych opakowań:w trakcie 15 ml

dziwny

Dziwny zapach...Niby ciepły, otulający, ale nie słodki. Dużo piżma, które przełamane jest jakby męską nutą. Na pewno oryginalne. Dostępne są jeszcze w Anglii- jako exclamation wild musk. Nie wiem czy jeszcze kupię, ostatnio wolę słodsze zapachy, bardziej jadalne.

Używam tego produktu od: x lat temu

super

mam pytanie czysto techniczne gdzie mozna kupic ten perfum bo probuje od jakiegos czasu, ale bezskutecznie.

tez uzywałam tego perfumu bedac w licem i bardzo mi sie podobał, swietnie komponuje sie z cialem. utrzymuje sie dlugo. buteleczke nosze od 20 lat i nadal super pachnie, ale juz tylko buteleczka.

uwielbiam

ten zapach kojarzy mi się z dzieciństwem, zapewne dlatego że używała go moja mama. niedawno moja koleżanka bardzo znajomo czymś pachniała i okazalo się , że to właśnie wild musk. zapach kojarzy mi się z "kobietą z klasą" . uważam go za moje odkrycie ostatniego miesiąca. nigdzie nie można ich dostać za wyjątkiem... allegro

Używam tego produktu od: kilku dni

mój ukochany zapach

Używam Wid Muska od dawna,a ze 7 lat będzie.Zapach jest dla mnie idealny,w żadnym innym nie czułam się tak dobrze (to chyba magia tego piżma tak na mnie działała:-).Niestety nie mogę go dostać juz od dłuższego czasu :-(Nieraz wypatrzyłam go na dziale z kosmetykami w jakimś hipermarkecie,typu Tesco,ale od paru miesięcy nawet tam się nie pojawia:-(((Dla mnie to katastrofa,musze znaleźć jakiś zamiennik o podobnym zapachu,tylko jak na razie są to poszukiwania opłakane w skutkach...Gdyby ktoś wiedział o czymś podobnym do Wild Muska proszę o namiary...

Używam tego produktu od:7 lat bankowo
Ilość zużytych opakowań:niezliczona

Najlepsze!!!

Ten zapch jest stworzony specjalnie dla mnie.
Jeszcze w liceum wydawał mi się zbyt ... dojarzały..

Ale zachęcona intrygującymi recenzjami na wizażu zakupiłam e.d.t. i ... ZAKOCHAłAM SIĘ.

Ten zapach idealnie podkreśla moją osobowość, jest bardzo zmysłowy i kobiecy.

Niestety Coty zlikwidowała tę linie perfum.
wykupiłam już chyba wszystkie możliwie rezerwy i zapasy :(

Dla mnie to idealny zapach -bez zbytniej słodyczy czy woni kwiatów -po prostu zmysłowe piżmo.

Używam tego produktu od:roku
Ilość zużytych opakowań:5 lub 6... :)