Farmona, Tutti Frutti, Masło do ciała `Karmel i cynamon` (stara wersja)

Powiększ Farmona, Tutti Frutti, Masło do ciała `Karmel i cynamon` (stara wersja)

Zgłaszająca osoba: Jael

Aksamitne masło do ciała o wyjątkowych właściwościach pielęgnacyjnych i przytulnym zapachu rozgrzanego karmelu i świeżo zmielonego cynamonu. Zawiera cenną białą truflę której zapach pobudza zmysły, podnosi atrakcyjność fizyczną i budzi pożądanie. Olej cynamonowy i afrykańskie karite, uzyskiwane z owoców masłosza, zwanego drzewem młodości, przywracają skórze aksamitną gładkość, cudowną miękkość i naturalną zmysłowość.

Skład: Aqua, Butyrospermum Parkii, Isopropyl Myristate, Glycerin, Cetearyl Alcohol, Ceteareth-20, Cyclomethicone, Parfum, Cera Alba, Helianthus Annuus Oil, Glyceryl Stearate, Cetyl Alcohol, Phenoxyethanol, Propylene Glycol, Tuber Aestivum Extract, Methylparaben, Butylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Acrylates C10-C30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Cinnamomum Casia Bark Oil, Disodium EDTA, Sodium Hydroxide, BHA, Caramel, CI 16255, Linalool, Cumarin, Amyl Cinnamyl Alcohol, Amyl Cinnamal, Hexyl Cinnamal, Citronellol, Limonene. (11.10.2009)

• Chwalona: 6 raz(y)
  • Ja mu nie dałam rady...
  • Ponownie zamieszczam recenzję tego kosmetyku - mam nadzieję, iż nie zostanie ona usunięta.

Skusiłam się na masło farmony ze względu na zachwalany przez niemal wszystkie wizażanki zapach i konsystencję. Zaletą kosmetyku jest niewątpliwie duża pojemność oraz wygodne opakowanie, z którego można wyskrobać do końca kosmetyk. Niestety, to, co inne oceniające wychwalają pod niebiosa, dla mnie jest czymś zupełnie niestrawnym... Pomimo sympatii dla ciepłych, ciężkich i korzennych aromatów, zapach masła okazał się dla mnie torturą - miałam wrażenie, że czego nie dotknę, zamieni się w cynamon. Nawet nałożone na nogi, po pewnym czasie budziło mdłości.
    Wydałam w dobre ręce - koleżanka bardzo chwaliła.
    Szkoda, bo właściwości nawilżające zupełnie zadowalające.

Używam tego produktu od: używałam kilka miesięcy temu
    Ilość zużytych opakowań: jedno niecałe

Chcesz pochwalić Tusio za czytelną i pomocną recenzję?
  • Słodycz dla ciała
  • Choć fanką ani słodkich zapachów, ani tym bardziej słodyczy nie jestem, ten kosmetyk urzekł mnie od razu. Kupiłam go przez znajomą, która zniewalała swoim piernikowo-korzennym zapachem, aż siedząc obok niej chciało ją się schrupać! Od tej pory moje ciało i ubrania pachną jak pobliska cukiernia Ta słodycz nie każdemu może przypaść do gustu, bo zapach jest dość intensywny i baardzo słodki. Dla mnie na razie sprawdza się idealnie, choć pewnie prędzej czy później mi się znudzi - ale ze mną już tak bywa

Do zdecydowanych plusów należą:
    - Zapach oczywiście, choć to bardzo subiektywna ocena.
    - Masło shea w składzie
    - Właściwości pielęgnacyjne - skóra po wsmarowaniu jest miękka i gładka w dotyku, sprawia wrażenie zdrowej i nawilżonej
    - Poręczne opakowanie
    - Dobra cena
    - Dostępność
    - Przyjemna konsystencja masełka przy stosowaniu

Czy minusy są? Tylko jeśli komuś nie odpowiada zbyt przytłaczający zapach

Chcesz pochwalić Aske za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 3 raz(y)
  • zapach!
  • Uwielbiam ten zapach....
    Masło wygładza, nawilża, jest wydajne, ma świetne opakowanie (można wszystko zużyć, nie trzeba rozcinać butelek...;/). No i ten ZAPACH! Ja uwielbiam wszystko co cynamonowe, chociaz zapach jest bardzo intensywny i mocny.
    Jedynym minusem jest konsystencja, dla mnie za gęsta, przez co balsam jest cieżko wmasować w skórę.
    Ah, teraz nie używam bo mój mężczyzna nie lubi takich słodkich i mdłych zapachów ;p no cóż... widać nie zawsze działa jako afrodyzjak.

Używam tego produktu od: bardzo długo
    Ilość zużytych opakowań: 3 op

Chcesz pochwalić hiss za czytelną i pomocną recenzję?
  • A kysz!
  • Już po raz 3 dodaję tutaj opinię o tym kosmetyku... Wciąż jest ona usuwana, czyżby dlatego, że nie jest pochlebna, mimo, że kosmetyk jest bardzo chwalony?

Będzie krótko, owocowe masła z farmony są idealne, natomiast to, przez wzglad na cynamon może niemiłosierni uczulić tak jak w moim wypadku. Radzę przetestować wcześniej na małym kawałku skóry. Ja tego nie zrobiłam i 5 minut po nałożeniu, zaczeły dziać się cuda. Pieczenie, swęzenie i szczypanie. Zaczerwienienie utrzymywało się jeszcze około 20 minut po tym jak wskoczyłam pod zimny prysznic. Nie polecam. (Dodam, że używałam też peelingu z tej samej linii i nic przykrego się nie dzało)

Używam tego produktu od: użyłam 2 razyIlość zużytych opakowań: użyłam dwa razy, w odstepie czasu około miesiaca

Chcesz pochwalić libellule_ za czytelną i pomocną recenzję?
  • Ulubione o tej porze roku
  • Kosmetyki do pielęgnacji ciała w postaci masła są moimi ulubionymi. Nie potrafię przejść obojętnie obok półki sklepowej z masełkami, zazwyczaj jakaś nowość ląduje w koszyku. Jednak masła Farmony mam ogromny sentyment i zawsze wracam do niego na początku zimy. Jego ciasteczkowo-pierniczkowy zapach umila mi oczekiwanie na święta. Jest moim grudniowym ulubieńcem.

Wymieniam plusy:
    -duża pojemność i przyzwoita wydajność,
    -dobre właściwości pielęgnacyjne (nawilża, natłuszcza, odżywia),
    -komfortowe w stosowaniu- szybko się wchłania, nie tłuści i nie oblepia skóry,
    -konsystencja gęstego, zbitego masełka, nic nie wylewa się z opakowania,
    -piękny, intensywny zapach piernika (latem przytłaczający, zimą idealny),
    -cena adekwatna do jakości i pojemności,
    -dostępność,
    -wygodne opakowanie, teraz już jest w sprzedaży w nowej szacie.

Szczerze polecam tym, które jeszcze go nie znają, choć sądzę, że wiele takich osób nie ma. Dla fanek korzennych, słodkich, "jadalnych" zapachów.

Używam tego produktu od: ok. 3 lat

Chcesz pochwalić Tethys29 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Afrodyzjak
  • Wyśmienite, mój TŻ je uwielbiał jak stosowałam.

Plusy:
    +zapach
    +ciekawa konsystencja
    +wydajność
    +działa jak afrodyzjak

Minusy:
    -cena
    -średnio odżywia skórę

Używam tego produktu od: 1,7 roku
    Ilość zużytych opakowań: 1 (300 ml)

Chcesz pochwalić maszar za czytelną i pomocną recenzję?
  • Przyjemne masełko
  • Bardzo fajne masło. dobrze nawilżało, szybko sie wchłaniało. Jeśli chodzi o zapach to dla jedych może być to wada dla innych zaleta. Kiedy kupiłam to masło od razu otworzyłam i powąchałam. Nie byłam zadowolona z zapachu, odłożyłam je w kąt. Po jakimś czasie wyjęłam je i spodobało mi się. Produkt jest wydajny.

Używam tego produktu od: 1,5 miesiąca
    Ilość zużytych opakowań: 1 x 250

Chcesz pochwalić Angela1810 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Cudo!
  • Miałam dwa podejścia do tego masełka.

Pierwsze kompletnie nieudane- dostałam je w prezencie i po otwarciu go i powąchaniu poczułam mdłości i cichaczem oddałam siostrze

Kilka tygodni temu, nocując u siostry sięgnęłam po masło, ponieważ nie zabrałam swojego balsamu i tak zaczęła się moja miłość do tego produktu. Masło, które w opakowaniu pachnie okrutnie słodko, okazało się cudownie rozwijać na skórze. Pozostawia miły zapach, idealny na chłodne jesiennie wieczory.

Dodatkowo, a może przede wszystkim- świetnie nawilża.

Kolejnym plusem jest szybkość wchłaniania tego tłuściocha, ponieważ po zaledwie kilku minutach można się już ubrać.

Oczywiście na plus jest również niska cena i dostępność produktu.

Używam tego produktu od: kilku tygodni

Chcesz pochwalić AaaMarta za czytelną i pomocną recenzję?
  • Ukochany zapach
  • Krem o najpiękniejszym ciasteczkowo - korzennym zapachu, jaki znam, idealny na sezon jesienno - zimowy.
    Fajnie odżywia i zmiękcza skórę, miło się go nakłada.
    Również traktuję go jak perfumy - zapach utrzymuje się długo i na skórze i na ubraniach.. jest bardzo, bardzo atrakcyjny..

Używam tego produktu od: dwóch lat
    Ilość zużytych opakowań: Idzie trzecie opakowanie

Chcesz pochwalić HelloEwcia za czytelną i pomocną recenzję?
  • świąteczny delikatesik ;-D
  • Dostałam od koleżanki w prezencie to masełko. Po jego otworzeniu . . . dosłownie mnie zamurowało! Zapach jest niesamowity! Mój ukochany! Pachnie dla mnie Bożym Narodzeniem, zimą, ciepłą herbatką, kocykiem, zapaloną świeczką w długie zimowe wieczory... Ech... rozmarzyłam się :-D

Ale do rzeczy:

+ oczywiście zapach! mnie zwala z nóg w pozytywnym rzecz jasna znaczeniu ;-) cynamon, cynamon i jeszcze raz cynamon, który kocham

+ trwałość i intensywność zapachu - niewiarygodna wręcz! przenika wszystko: pościel, ubranie, szlafrok... i pachnie w pomieszczeniu, w którym przebywamy

+ jest bardzo wydajne

+ gęsta, treściwa konsystencja

+ opakowanie (jak to z masłami bywa) umożliwia całkowite zużycie produktu

+ u mnie wchłania się dość dobrze, pozostawiając na skórze leciutki ale nielepki film (mam baaardzo suchą skórę)

+ cena jak na masło nie jest wygórowana

+ do kompletu można dokupić peeling, musujący puder do kąpieli

+ nie uczulił mnie

-/+ nawilżenie? hm... no na pewno nawilża, jednak szału nie ma

Podsumowując - już dla samego zapachu warto! Zdecydowanie jest to mój ukochaniec na zimową porę, bo korzenne zapachy wręcz ubóstwiam!

*** I tak na koniec - mój sposób jego stosowania:
    Po wieczornej kąpieli w mokrą skórę wsmarowuję oliwkę hipp (co daje mi doskonałe nawilżenie skóry), wycieram ciałko, następnie smaruję się masełkiem. W ten oto sposób mam nawilżenie i obłędny zapach w jednym :-D Zaś rano stosuję masełko bez oliwki - nawilżenie jest wystarczające a powiem Wam szczerze, że zapach zastępuje mi perfumy ;-)

Chcesz pochwalić fruzia1113 za czytelną i pomocną recenzję?

Zamknij