Powiększ Farmona, Radical, Odżywka wzmacniająco - regenerująca do włosów zniszczonych i wypadających

Zgłaszająca osoba: alinab

Odżywka Radical zawiera wysoko skoncentrowane i wzbogacone substancje biologicznie czynne, pielęgnujące i odżywcze. Ekstrakt ze skrzypu polnego zapobiega powstawaniu łojotoku i wypadaniu włosów. Sole mineralne, magnez, witamina C
i flawonoidy absorbując niepożądane wolne rodniki wzmacniają włosy. Prowitamina B5, wykazująca pod względem chemicznym i fizycznym pokrewieństwo z keratyną włosów, dzięki małej budowie cząsteczkowej, dociera aż do skóry właściwej i do korzeni włosów, odżywia je i wzmacnia. Aktywność prowitaminy B5 wspomagana jest szwajcarskim fitantriolem.
Odżywka ta, systematycznie stosowana - po każdym myciu włosów przez minimum trzy tygodnie, następnie, w celu podtrzymania rezultatów, dwa razy w tygodniu - zapobiega wypadaniu włosów, rozdwajaniu się końcówek, odżywia je i wzmacnia, nadaje włosom puszystość i witalność.

Skład: aqua, alcohol denat, PG 40 hydrogenated castor oil, panthenol, citric acid, methylchloroisothiazolinone (and) methylisothiazolinone, herba equiseti arvenseb extracy, phytantriol

Cena: 12 zł / 100 ml

• genialna!
  • Pamiętam, że zakupiłam ją mniej więcej rok temu o tej porze - niby zima, niby wiosna a właśnie w takim okresie moje włosy strasznie wypadają. Poza tym nie miałam większych problemów z włosami - poza podniszczonymi końcówkami wyglądały po prostu na zadbane. Używałam po każdym myciu (prawie codziennie) szczególną uwagę zwracając na 'zakola' - mam tu przerzedzone włosy, krótsze, rosną słabiej niż reszta. Po kilku tygodniach zorientowałam się, ze sterczy mi mnóstwo pojedynczych włosków, których nie da się wogóle ułożyć Później zauważyłam też, że wszystkie włosy jakoś szybciej urosły na długość i stały się bardzo błyszczące. Nie jakiś tam smalec, ale ładny zdrowy blask. Oczywiście, problem wypadania zniknął
    Produkt jest bardzo wydajny, w sumie zużyłam 2 butelki, z tym, że 2gą mniej regularnie a mimo wszystko widziałam efekty. Polecam, jeśli ktoś nie ma bardzo wrażliwej skóry głowy (alkohol) to warto wypróbować - niska cena, dobra dostępność. Niektórym może przeszkadzać sama aplikacja. Ja odwracałam całą butelkę do góry dnem i w ten sposób wylewałam po trochu na włosy, inaczej na prawdę ciężko coś wylać. Na razie rozejrzę się za czymś, co bardziej przyspieszy wzrost włosów, ale do niej na pewno jeszcze wrócę

Używam tego produktu od: rok

Chcesz pochwalić martuunia za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nigdy więcej.
  • Po pirewsze - co to za opakowanie? Przelałam do butelki z atomizerem, bo nie było innego wyjścia. Spryskiwałam tylko skalp. Wcierałam na początku codziennie, nie zapominając oczywiście o nawilżeniu skalpu, bo mógłby go wysuszać. Poźniej używałam go już raz na dwa dni, aż w końcu zupełnie odstawiłam w trzecim tygodniu stosowania. Dlaczego? Oprócz nasilonego wypadania (a u mnie to naprawdę rzadkość w ostatnim czasie) na skórze głowy zaczęły powstawać krostki! Nigdy w życiu nie miałam takich problemów, było to więc dla mnie niemałym zaskoczeniem.

Wydajność dość dobra. Zapach na plus, mnie bardzo przypadł do gustu, ale co z tego? Ograniczył też przetłuszczanie, tyle że to też nie jest argument w świetle wlosów wypadających garściami.

Używam tego produktu od: półtora miesiąca
    Ilość zużytych opakowań: niecałe pół

Chcesz pochwalić NoWayBack za czytelną i pomocną recenzję?
  • Przeciętna.
  • Nie zrobiła mi krzywdy, ale też nie powaliła mnie na kolana, więc raczej do niej nie wrócę. Lubię tą serię kosmetyków za przyjemny zapach. Liczyłam na szybszy wzrost włosów, ale niestety - przeliczyłam się

+ zapach - bardzo przyjemny, ziołowy i świeży
    + nie obciąża
    + pojawiło się nieco baby hair (ale nie tyle na ile liczyłam...)
    + włosy były po niej u nasady lekko uniesione, wydawało się, że jest ich więcej

+- nie wiem, czy nie rozdwajają się po niej włosy, bo nie stosowałam na długość
    +- nie wiem też, czy wzmocniła nowe włoski, bo po miesiącu stosowania trudno to ocenić
    +- nie zauważyłam zmian w ilości wypadania włosów - ale też nie jest to mój problem

- niewygodne opakowanie, idiotyczna taka buteleczka we wcierkach - podobnie jak z Jantarem, przelałam do opakowania z Joanny Rzepy
    - nie przyspieszyła wzrostu włosów - ani o mm!

Szału nie ma. Szukam dalej

Chcesz pochwalić ungwena za czytelną i pomocną recenzję?
  • nie polubiliśmy się
  • + cena
    - dla mnie nieporęczne szklane opakowanie, brak dobrego aplikatora, nakładanie go bezpośrednio z butelki jest nieporozumieniem, wolałam przelać do atomizera
    - co do działania, czy zmniejszył wypadanie włosów... nie powiedziałabym. zużyłam całą buteleczkę, włosów ile pozostawało na szczotce, tyle nadal pozostaje a na dodatek nabawiłam się w okresie stosowania przesuszenia skalpu...

Chcesz pochwalić honey90 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Działa, ale na krótko
  • Z wypadaniem włosów staram się walczyć na wszystkie możliwe sposoby. Postanowiłam sięgnąć także po ampułki Radical. Zachęciła mnie zwłaszcza ich cena: w porównaniu z innymi specyfikami tego typu jest ona wyjątkowo przyjemna

Zmniejszenie wypadania włosów zaobserwowałam po około dwóch tygodniach. Co więcej, włosy stały się błyszczące, wyglądały na zdrowsze. Niestety kilka dni po odstawieniu preparatu włosy wróciły do poprzedniego stanu - są matowe i wypadają. Wiem, że moje wypadanie spowodowane jest problemami hormonalnymi, dlatego nie spisuję tego preparatu na straty - myślę, że ampułki pomogą bardziej osobom, u których wypadanie wynika, np. ze złej diety.

Na plus zaliczam wygodny aplikator i delikatny, ziołowy zapach; na minus - zwiększone przetłuszczanie się włosów.

Reasumując: myślę, że warto spróbować tego preparatu. Najważniejsze jest jednak poznanie przyczyny wypadania włosów.

Używam tego produktu od: trzech tygodni

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić Lux_Lisbon za czytelną i pomocną recenzję?
  • Ujdzie, ale bez cudów.
  • Wydaje mi się, że troszkę pomógł, zaczęły okropnie wypadać mi włosy (nie mam pojęcia dlaczego), ale teraz jest nieco lepiej. Nie wiem tylko, czy to nie jest przypadkiem zasługa tabletek ze skrzypem. Zaszkodzić na pewno nie zaszkodził.
    Zapach, opakowanie i kolor produktu niezbyt na plus.
    Aplikacja łatwa, szybka i wygodna, to lepsza opcja, niż robienie jakiś masek, nakładanie i spłukiwanie odżywek, na co zwykle nie mam czasu i nie chcem mi się tego robić.
    Cena OK, 10 zł to nie majątek, a mgiełka starcza na dosyć długo.

Używam tego produktu od: Nie mam pojęcia
    Ilość zużytych opakowań: Prawie jedno całe

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić WeStillBelive za czytelną i pomocną recenzję?
  • Niezła
  • Kupiłam zdesperowana ilością wypadających włosów. Po paru użyciach widocznie zredukowała ilość ich wypadania, chociaż problemu całkowicie nie usunęła. Jednak poprawę zauważyłam. Miły, ziołowy zapach. Zauważyłam, że lekko przesusza skórę głowy na szczęście nie zauważyłam podrażnień czy uczucia swędzenia. Na pewno nie nawilża i nie odżywia włosów, choć przyznaję, że spodziewałam się po niej gorszych"drutów" Po wyschnięciu włosów obowiązkowo muszę nałożyć na końcówki serum, olejek, żeby je zmiękczyć.

Fatalne opakowanie i przez to uciążliwe dozowanie

Czy kupię ponowonie - nie wiem. Nie jestem rozczarowana, wręcz zaskoczona w miarę widocznymi rezultatami, ale chyba poszukam jednak czegoś łatwiejszego w dozowaniuUżywam tego produktu od: 2 miesięcyIlość zużytych opakowań: jedno

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić madziczka za czytelną i pomocną recenzję?
  • Wspomaga porost włosów, ale wysusza skórę glowy
  • To moja 3 buteleczka, faktycznie wspomaga porost włosów, ale wysuszyła mi skorę głowy.

Skład:
    Na początku mamy alkohol, który jest promotorem przejścia i ma pomóc wniknąć aktywnym składnikom. Dalej jest ekstrakt ze skrzypu polnego, witaminą B5, inulinę, proteiny jedwabiu i ekstrakt z zielonej herbaty.
    Alkohol może wysuszyć i podrażnić skórę głowy, o czym za chwilkę

Konsystencja:
    Jasno brązowy płyn, ciężko mi się aplikowała z tej buteleczki tak rzadki płyn i przelałam do buteleczki z atomizerem - aplikacja stała się dużo łatwiejsza i przyjemniejsza.

Ziołowy, nienachalny, dla mnie nawet przyjemny, lubię ziołowe zapachy, na pewno mi nie przeszkadzał a aplikacji wcierki.

Działanie:
    To moja 3 buteleczka, z czego 2 poprzednich używałam w zeszłym roku, nie zauważyłam wtedy wysuszenia skalpu, włosy rosły szybciej i było więcej baby hair. Jak spisała się teraz? Pod koniec buteleczki, zauważyłam wysuszenie i swędzenie skalpu, suchy łupież, maleńkie strupki. Od razu odstawiłam wcierkę, na szczęście się nie pogorszyło, koję teraz skalp żelem aloesowym i żelem lnianym, jest już lepiej. Zdziwiłam się, bo poprzednim razem, przy używaniu 2 buteleczek pod rząd nie zauważyłam wysuszenia i swędzenia, a teraz to mnie spotkało, a nic nowego nagle na skalp nie wprowadziłam.

Czy pomogło na wypadanie i porost?
    Pomogło na porost, mam na pewno więcej bejbików (co jest też zasługą maseczki drożdżowej babci agafii, ale ją wprowadziłam w innym czasie), ale nie zahamowała wypadania (tutaj uratowała mnie maseczka drożdżowa). Włosy rosły szybciej, ale swędzący i suchy skalp nie pozwolił na dalsze używanie.

Niech wrażliwe głowy uważają, bo można sobie zrobić krzywdę.

Używam tego produktu od: kilka miesięcy
    Ilość zużytych opakowań: 2 w zeszłym roku, teraz 3 skończona

• Zdjęcia dołączone do recenzji:
    Foto recenzja Foto recenzja
Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić myszka2020 za czytelną i pomocną recenzję?
  • super produkt.
  • Mam go od 2 tygodni, używam do z 4 razy w tygodniu, i powiem że działa!.

+) Włosy zrobiły się mocne, i nie wypadają! Przestały się ciągnąć.
    Kocham też ten zapach, delikatny ziołowy
    nie wysusza.
    Jak dla mnie wygodna buteleczka, choć mogłaby być plastikowa. Dozownik jest ok.

stosowanie na suche włosy może wysuszać, oraz obciążać włosy u nasady.

Ilość zużytych opakowań: w trakcie 1 opakowania

Chcesz pochwalić Gackt_vanilia za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 6 raz(y)
  • Średnia
  • Ja również zaczne od minusów:

- niepraktyczne opakowanie
    - do kitu dozowanie, trzeba potrząsać butelka by wydobyć odżywkę. Dobrze by było gdyby można było ją w jakiś inny sposób wydobyć z butelki. Może pompka lub plastikowa butelka z dziubkiem. Wtedy byłoby o wiele łatwiej.

Plusy:

Odżywka działa, wzmacnia włosy i stymuluje porost włosów. Nie podrażnia skóry głowy. Ma naqwet miły zapach jak na ziołową odżywke. Nie tłuści włosó a przynajmniej ja nie zauważyłam takiego efektu. Włosy myję codziennie i codziennie nakładam odżywkę. W maju czerwcu zaprzestałam, ale znów zacznę.

Używam tego produktu od: od lutego
    Ilość zużytych opakowań: trzy

Chcesz pochwalić Yuki_ za czytelną i pomocną recenzję?
  • Placebo
  • Zacznę od minusów, będzie łatwiej :
    - opakowanie:
    >niepraktyczne, utrudnia nakładanie, mnóstwo produktu niestety się marnuje
    > jest szklane, co niestety wiadomo jak może się skończyć
    Reszta:
    - nie zauważyłam u siebie jakichkolwiek efektów sotosowania:
    - na bank włosy szybciej mi nie odrastają
    - nie są mocniejsze
    - nie są nawilżone po tej "wcierce"
    Plusy:
    - przyjemny zapach

Ogólnie rzecz biorąc u mnie produkt nie przyniósł żadnych efektów, ale też nie zaszkodził.

Używam tego produktu od: półtora miesiąca

Chcesz pochwalić Hiyori za czytelną i pomocną recenzję?
  • Obraziła się na mnie?
  • Kiedy moje włosy zaczęły wołać o pomoc, postanowiłam skusić się o wcierkę, która już raz im pomogła. Jednak tym razem nie dała ona rady.

Jednak zacznę może od plusów.
    Wcierka jest dobrze dostępna- kupiłam ją w aptece (jak się okazało przepłacając- kosztuje tam 22 zł), widziałam także w sklepach. Posiada ona przyjemny, ziołowy zapach, kojarzący mi się z babcinymi sposobami na zdrowe włosy.
    Ważną zaletą jest to, że przyspieszyła wzrost włosów, co zaobserwowałam na grzywce- była przycięta zbyt krótko (i krzywo...), z wcierką po tygodniu była w przyzwoitej długości (normalnie trwałoby to 3 razy tyle).

Jednak to za mało. Z moimi włosami odżywka nie robi tego, czego oczekiwałam- jak wypadały tak wypadały, gęstość się nie zmieniła. Dodatkowo ciężko czasem ją samemu dobrze wetrzeć, ze względu na to, że jest wodnista- nie mam problemu z wylewaniem po rękach, ale mam wrażenie, że więcej kosmetyku idzie po rękach, aniżeli w skórę głowy. Dodatkowo alkohol zaczął wysuszać mi włosy, co sprawiło, że odstawiłam ją na dobre.

Podsumowując:
    Odżywka nie dała rady ponownie poratować. Przyspiesza wzrost, lecz nie poprawia jakości włosów. Nie jest to działanie jakiego się oczekuje za taką cenę...

Używałam produktu przez półtorej miesiąca.
    Ilość zużytych opakowań: jedno.

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić To_tylko_Megilena za czytelną i pomocną recenzję?
  • Gorzej niż było
  • Niestety jestem jedną z tych, na które ten produkt zadziałał odwrotnie niż powinien. Wcierałam go w przedziałek i czubek głowy, które po kilku msc stosowania mam najbardziej przerzedzone. 3 dni po odstawieniu przestały mi wypadać. Tak, że aktualnie "leczę" się z radicala.

Używam tego produktu od: 4 msc
    Ilość zużytych opakowań: 2 opakowania

Chcesz pochwalić osiemm za czytelną i pomocną recenzję?
  • średnia
  • Odżywkę używałam tylko na skalp, po każdym myciu głowy. Posiada dla mnie przyjemny ziołowy zapach. Nie miałam problemów z jego nakładaniem, jednak wiele osób na to narzeka. Jedna butelka starczyła mi na 6 tyg. ( myję głowę co drugi dzień).
    Pojawiły mi się baby hair, ale nie jestem pewna czy to od tej wcierki. Tak poza tym żadnych innych zmian nie zauważyłam.
    Kupiłam tę odżywkę z nadzieją, że przyspieszy mi porost włosów. Niestety nie spisała się w tej kwestii- miesięczny przyrost wyniósł 1,5cm.

Używam tego produktu od: marca

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić yelenka za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nic szczególnego
  • Same minusy niestety:
    - nie hamuje wypadania włosów
    - przetłuszcza włosy
    - nie wygodne w użyciu opakowanie (wolałabym z atomizerem)
    - przelatuje przez palce

Na pewno nie kupie tego ponownie.

Ilość zużytych opakowań: 1 w trakcie

Chcesz pochwalić karolcia_1623 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nigdy więcej
  • Zakupiłam cały zestaw w ramach wypróbowania (szampon, odżywka, mgiełka) i każdy z produktów zasłuzył na taką samą ocenę.

Plusy:
    + cena
    + wydajność

Minusy:
    - nie hamuje wypadania włosów
    - nie odżywia
    - nie wpływa na wygląd i kondycję włosów
    - uciążliwa aplikacja
    - plącze włosy
    - wysusza włosy (?)
    - po kuracji rodziną radical włosy były bardziej zniszczone niż przed

Również za taką kwotę można kupić dużo lepsze produkty.

Ilość zużytych opakowań: 1 opakowanie i nie mogę go skończyć

Chcesz pochwalić victorion za czytelną i pomocną recenzję?
  • nie ma szału
  • Po wielu manowach, wielkich pochwałam zdecydowałam się kupić ten produkt. Jednak troszkę się zawiodłam. Po dość długim, codziennym używaniu nie zauważyłam żadnej różnicy. Dla porówniania jednak powiem, że moja współlokatorka również jej użuwa i jej stan włosów polepszył się. Nie były rozdwolone, końcówki były mocne, chociaz nie chodziła do fryzjera i nie podcinała ich.

Używam tego produktu od: dwóch miesięcy

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić wienia92 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Brak efektów
  • U mnie ta odżywka zupełnie się nie sprawdziła.

Plusy:
    + ogranicza przetłuszczanie
    + zapach nie jest nachalny
    + wydajna
    + cena

Minusy:
    - nie hamuje wypadania włosów, wręcz przeciwnie - wypada ich więcej
    - nie odżywia
    - nie wpływa na wygląd i kondycję włosów
    - uciążliwa aplikacja

Są zdecydowanie lepsze.

Ilość zużytych opakowań: jedno 100ml

Chcesz pochwalić Skarfejs za czytelną i pomocną recenzję?
  • TROCHĘ SIĘ ZAWIODŁAM
  • Liczyłam przede wszystkim na zmiejszenie wypadania włosów, lecz nie poradziła sobie z tym... Pojawiły się tzw. "baby hair" i to naprawde dużo co mnie cieszy. Nie podrażniała mi skalpu, nie wysuszała ani nie przyśpieszyła przetłuszczania się włosów.

Aktualnie stosuję JANTARA i myślę że on zawładnie moje serce lecz muszę skończyć kurację i wtedy opiszę jego recenzję.

Podsumowując:
    +przyjemny zapach
    +pojawienie się "baby hair"
    +ograniczenie przetłuszczania się włosów
    -niewygodna buteleczka
    -nie zachamowała wypadania włosów

Ilość zużytych opakowań: 2 opakowania

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić barylka666 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Kiepski.
  • Nie zauważyłam żadnego działania tego preparatu. Jedynym plusem jest to, że unosi włosy u nasady, co daje efekt większej objętości. Włosy wypadają, tak jak wypadały; do tego niepraktyczne opakowanie. Być może nie zadział tylko u mnie, bo używałam małą ilość....

Ilość zużytych opakowań: jedno, w trakcie

Chcesz pochwalić grabek69 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Pomógł mi
  • W zasadzie same plusy:
    nie obciąża włosów
    bez spłukiwania
    szybki w użyciu
    daję efekty - widoczne!
    delikatny, ziołowy zapach

Włosy znacznie mniej mi wypadały około po 2 tyg. używania tego produktu.

Minus za ciężką szklaną buteleczkę..

Używam tego produktu od: półtorej roku

Chcesz pochwalić LukrowyAkordeon za czytelną i pomocną recenzję?
  • Średnio.
  • Kupiłam ją z myślą o moich wypadających włosach...

+ łatwość aplikacji
    + nie przetłuszcza skalpu, włosy są uniesione u nasady
    + zapach (ziołowy, nie każdemu pasuje, trochę jak Amol)

- nie pomogła w wypadaniu włosów
    - nie wzmocniła

Używam tego produktu od: wrzesień 2012
    Ilość zużytych opakowań: 1 opakowanie 100 ml

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić blondynaaa_91 za czytelną i pomocną recenzję?
  • ratuje mnie od lat
  • Ta odżywka ratuje moje włosy od lat. Zawsze gdy zaczynają wypadać, stosuję ją przez 3-4 tygodnie i pozbywam się problemu.

Zalety:
    -działanie
    -nie przetłuszcza włosów
    -cena
    -dostępność

Wady:
    -zapach

Używam tego produktu od: od kilku lat
    Ilość zużytych opakowań: kilka butelek

Chcesz pochwalić iwonet za czytelną i pomocną recenzję?
  • Od czasu do czasu
  • Wcierka wzmacnia włosy i powoduje wysyp baby hair,niestety zawiera w składzie alkohol i szybko przesusza skalp.Bardzo szybko też się kończy.Zapach jest znośny,butelka beznadziejna bo szklana-łatwo ją rozbić.Stosowana raz na jakiś czas powinna być ok,ale nie polecam do częstego stosowania.

Używam tego produktu od: 1 roku
    Ilość zużytych opakowań: cztery

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić kotkacper za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 1 raz(y)
  • Taka sobie.
  • Odżywka (a raczej wcierka) nie spełniła obietnic producenta.
    Włosy jak wypadały, tak wypadają, nawet nie wiem czy nie bardziej. Nie zauważyłam wzmocnienia.
    Jedyny plus- włosy są ładnie podniesione u nasady i nie przetłuszczają się tak szybko.

Używam tego produktu od: Miesiąca
    Ilość zużytych opakowań: W trakcie pierwszego

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić Dikej za czytelną i pomocną recenzję?