Powiększ Farmona, Radical, Odżywka wzmacniająco - regenerująca do włosów zniszczonych i wypadających (stara wersja)

Zgłaszająca osoba: alinab

Odżywka Radical zawiera wysoko skoncentrowane i wzbogacone substancje biologicznie czynne, pielęgnujące i odżywcze. Ekstrakt ze skrzypu polnego zapobiega powstawaniu łojotoku i wypadaniu włosów. Sole mineralne, magnez, witamina C
i flawonoidy absorbując niepożądane wolne rodniki wzmacniają włosy. Prowitamina B5, wykazująca pod względem chemicznym i fizycznym pokrewieństwo z keratyną włosów, dzięki małej budowie cząsteczkowej, dociera aż do skóry właściwej i do korzeni włosów, odżywia je i wzmacnia. Aktywność prowitaminy B5 wspomagana jest szwajcarskim fitantriolem.
Odżywka ta, systematycznie stosowana - po każdym myciu włosów przez minimum trzy tygodnie, następnie, w celu podtrzymania rezultatów, dwa razy w tygodniu - zapobiega wypadaniu włosów, rozdwajaniu się końcówek, odżywia je i wzmacnia, nadaje włosom puszystość i witalność.

Skład: aqua, alcohol denat, PG 40 hydrogenated castor oil, panthenol, citric acid, methylchloroisothiazolinone (and) methylisothiazolinone, herba equiseti arvenseb extracy, phytantriol

Cena: 12 zł / 100 ml

• Niezła
  • Jakiś czas temu zainteresowałam się kosmetykami ziołowymi/naturalnymi i ta odżywka to był mój pierwszy krok w ich kierunku. Mam problem z wypadaniem włosów od jakiegoś czasu, które się w ostatnim czasie nasiliło. Ta odżywka rzeczywiście spełnia swoje zadanie - włosy wyraźniej rosną zdrowsze, wypada ich mniej, zapach dla mnie jest neutralny, cena niska, produkt dostępny wszędzie generalnie dużo rzeczy na plus. Trochę przetłuszcza i rzeczywiście po odstawieniu włosy wypadają tak jak wypadały. Reasumując nie jest to produkt zły, ale jeśli ktoś ma naprawdę duży problem z wypadaniem włosów, sugerowałabym poszukać czegoś silniejszego.

Ilość zużytych opakowań: 1 całe opakowanie

Chcesz pochwalić Joanna855 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Trzy razy tak
  • Popełniłam błąd, że zniechęciłam się alkoholem w składzie gdy robiłam kiedyś kiedyś duże zamówienie na włosowe produkty. Zamiast tego nabrałam Jantaru, który nie zrobił totalnie nic, ale ja nie o tym.
    Alkohol jest świetnym rozwiązaniem - oczywiście z rozsądkiem - gdyż pomaga dobrociom wnikać w skórę głowy i dzięki temu kosmetyk jest wydajniejszy.
    Kupiłam kiedyś ot tak, żeby spróbować. Stosowałam dwa tygodnie codziennie... Żadnych podrażnień, a w dodatku mniej wypadania! Co prawda, nie jest to spektakularny efekt, bo żeby taki był, musiałabym zmienić dietę i się mniej stresować. Wyrosło mi mnóstwo baby hair, włoski u nasady są jak szpileczki.
    Nie było szybszego przyrostu, ale w ogóle tego nie oczekiwałam.
    Aktualnie "ratuję" moje włosy po maturalnych nerwach i już po kilku zastosowaniach zostaje ich na szczotce mniej.
    Na pewno wrócę do Radicala nie raz.

Używam tego produktu od: Dawna
    Ilość zużytych opakowań: W trakcie drugiego.

Chcesz pochwalić lawlietowa za czytelną i pomocną recenzję?
  • genialna!
  • Pamiętam, że zakupiłam ją mniej więcej rok temu o tej porze - niby zima, niby wiosna a właśnie w takim okresie moje włosy strasznie wypadają. Poza tym nie miałam większych problemów z włosami - poza podniszczonymi końcówkami wyglądały po prostu na zadbane. Używałam po każdym myciu (prawie codziennie) szczególną uwagę zwracając na 'zakola' - mam tu przerzedzone włosy, krótsze, rosną słabiej niż reszta. Po kilku tygodniach zorientowałam się, ze sterczy mi mnóstwo pojedynczych włosków, których nie da się wogóle ułożyć Później zauważyłam też, że wszystkie włosy jakoś szybciej urosły na długość i stały się bardzo błyszczące. Nie jakiś tam smalec, ale ładny zdrowy blask. Oczywiście, problem wypadania zniknął
    Produkt jest bardzo wydajny, w sumie zużyłam 2 butelki, z tym, że 2gą mniej regularnie a mimo wszystko widziałam efekty. Polecam, jeśli ktoś nie ma bardzo wrażliwej skóry głowy (alkohol) to warto wypróbować - niska cena, dobra dostępność. Niektórym może przeszkadzać sama aplikacja. Ja odwracałam całą butelkę do góry dnem i w ten sposób wylewałam po trochu na włosy, inaczej na prawdę ciężko coś wylać. Na razie rozejrzę się za czymś, co bardziej przyspieszy wzrost włosów, ale do niej na pewno jeszcze wrócę

Używam tego produktu od: rok

Chcesz pochwalić martuunia za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nigdy więcej.
  • Po pirewsze - co to za opakowanie? Przelałam do butelki z atomizerem, bo nie było innego wyjścia. Spryskiwałam tylko skalp. Wcierałam na początku codziennie, nie zapominając oczywiście o nawilżeniu skalpu, bo mógłby go wysuszać. Poźniej używałam go już raz na dwa dni, aż w końcu zupełnie odstawiłam w trzecim tygodniu stosowania. Dlaczego? Oprócz nasilonego wypadania (a u mnie to naprawdę rzadkość w ostatnim czasie) na skórze głowy zaczęły powstawać krostki! Nigdy w życiu nie miałam takich problemów, było to więc dla mnie niemałym zaskoczeniem.

Wydajność dość dobra. Zapach na plus, mnie bardzo przypadł do gustu, ale co z tego? Ograniczył też przetłuszczanie, tyle że to też nie jest argument w świetle wlosów wypadających garściami.

Używam tego produktu od: półtora miesiąca
    Ilość zużytych opakowań: niecałe pół

Chcesz pochwalić NoWayBack za czytelną i pomocną recenzję?
  • Przeciętna.
  • Nie zrobiła mi krzywdy, ale też nie powaliła mnie na kolana, więc raczej do niej nie wrócę. Lubię tą serię kosmetyków za przyjemny zapach. Liczyłam na szybszy wzrost włosów, ale niestety - przeliczyłam się

+ zapach - bardzo przyjemny, ziołowy i świeży
    + cena
    + nie obciąża
    + pojawiło się nieco baby hair (ale nie tyle na ile liczyłam...)
    + włosy były po niej u nasady lekko uniesione, wydawało się, że jest ich więcej

+- nie wiem, czy nie rozdwajają się po niej włosy, bo nie stosowałam na długość
    +- nie wiem też, czy wzmocniła nowe włoski, bo po miesiącu stosowania trudno to ocenić
    +- nie zauważyłam zmian w ilości wypadania włosów - ale też nie jest to mój problem

- niewygodne opakowanie, idiotyczna taka buteleczka we wcierkach - podobnie jak z Jantarem, przelałam do opakowania z Joanny Rzepy
    - nie przyspieszyła wzrostu włosów - ani o mm!

Szału nie ma. Szukam dalej

Chcesz pochwalić ungwena za czytelną i pomocną recenzję?
  • nie polubiliśmy się
  • + cena
    - dla mnie nieporęczne szklane opakowanie, brak dobrego aplikatora, nakładanie go bezpośrednio z butelki jest nieporozumieniem, wolałam przelać do atomizera
    - co do działania, czy zmniejszył wypadanie włosów... nie powiedziałabym. zużyłam całą buteleczkę, włosów ile pozostawało na szczotce, tyle nadal pozostaje a na dodatek nabawiłam się w okresie stosowania przesuszenia skalpu...

Chcesz pochwalić honey90 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Działa, ale na krótko
  • Z wypadaniem włosów staram się walczyć na wszystkie możliwe sposoby. Postanowiłam sięgnąć także po ampułki Radical. Zachęciła mnie zwłaszcza ich cena: w porównaniu z innymi specyfikami tego typu jest ona wyjątkowo przyjemna

Zmniejszenie wypadania włosów zaobserwowałam po około dwóch tygodniach. Co więcej, włosy stały się błyszczące, wyglądały na zdrowsze. Niestety kilka dni po odstawieniu preparatu włosy wróciły do poprzedniego stanu - są matowe i wypadają. Wiem, że moje wypadanie spowodowane jest problemami hormonalnymi, dlatego nie spisuję tego preparatu na straty - myślę, że ampułki pomogą bardziej osobom, u których wypadanie wynika, np. ze złej diety.

Na plus zaliczam wygodny aplikator i delikatny, ziołowy zapach; na minus - zwiększone przetłuszczanie się włosów.

Reasumując: myślę, że warto spróbować tego preparatu. Najważniejsze jest jednak poznanie przyczyny wypadania włosów.

Używam tego produktu od: trzech tygodni

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić Lux_Lisbon za czytelną i pomocną recenzję?
  • Ujdzie, ale bez cudów.
  • Wydaje mi się, że troszkę pomógł, zaczęły okropnie wypadać mi włosy (nie mam pojęcia dlaczego), ale teraz jest nieco lepiej. Nie wiem tylko, czy to nie jest przypadkiem zasługa tabletek ze skrzypem. Zaszkodzić na pewno nie zaszkodził.
    Zapach, opakowanie i kolor produktu niezbyt na plus.
    Aplikacja łatwa, szybka i wygodna, to lepsza opcja, niż robienie jakiś masek, nakładanie i spłukiwanie odżywek, na co zwykle nie mam czasu i nie chcem mi się tego robić.
    Cena OK, 10 zł to nie majątek, a mgiełka starcza na dosyć długo.

Używam tego produktu od: Nie mam pojęcia
    Ilość zużytych opakowań: Prawie jedno całe

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić WeStillBelive za czytelną i pomocną recenzję?
  • Niezła
  • Kupiłam zdesperowana ilością wypadających włosów. Po paru użyciach widocznie zredukowała ilość ich wypadania, chociaż problemu całkowicie nie usunęła. Jednak poprawę zauważyłam. Miły, ziołowy zapach. Zauważyłam, że lekko przesusza skórę głowy na szczęście nie zauważyłam podrażnień czy uczucia swędzenia. Na pewno nie nawilża i nie odżywia włosów, choć przyznaję, że spodziewałam się po niej gorszych"drutów" Po wyschnięciu włosów obowiązkowo muszę nałożyć na końcówki serum, olejek, żeby je zmiękczyć.

Fatalne opakowanie i przez to uciążliwe dozowanie

Czy kupię ponowonie - nie wiem. Nie jestem rozczarowana, wręcz zaskoczona w miarę widocznymi rezultatami, ale chyba poszukam jednak czegoś łatwiejszego w dozowaniuUżywam tego produktu od: 2 miesięcyIlość zużytych opakowań: jedno

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić madziczka za czytelną i pomocną recenzję?
  • Wspomaga porost włosów, ale wysusza skórę glowy
  • To moja 3 buteleczka, faktycznie wspomaga porost włosów, ale wysuszyła mi skorę głowy.

Skład:
    Na początku mamy alkohol, który jest promotorem przejścia i ma pomóc wniknąć aktywnym składnikom. Dalej jest ekstrakt ze skrzypu polnego, witaminą B5, inulinę, proteiny jedwabiu i ekstrakt z zielonej herbaty.
    Alkohol może wysuszyć i podrażnić skórę głowy, o czym za chwilkę

Konsystencja:
    Jasno brązowy płyn, ciężko mi się aplikowała z tej buteleczki tak rzadki płyn i przelałam do buteleczki z atomizerem - aplikacja stała się dużo łatwiejsza i przyjemniejsza.

Ziołowy, nienachalny, dla mnie nawet przyjemny, lubię ziołowe zapachy, na pewno mi nie przeszkadzał a aplikacji wcierki.

Działanie:
    To moja 3 buteleczka, z czego 2 poprzednich używałam w zeszłym roku, nie zauważyłam wtedy wysuszenia skalpu, włosy rosły szybciej i było więcej baby hair. Jak spisała się teraz? Pod koniec buteleczki, zauważyłam wysuszenie i swędzenie skalpu, suchy łupież, maleńkie strupki. Od razu odstawiłam wcierkę, na szczęście się nie pogorszyło, koję teraz skalp żelem aloesowym i żelem lnianym, jest już lepiej. Zdziwiłam się, bo poprzednim razem, przy używaniu 2 buteleczek pod rząd nie zauważyłam wysuszenia i swędzenia, a teraz to mnie spotkało, a nic nowego nagle na skalp nie wprowadziłam.

Czy pomogło na wypadanie i porost?
    Pomogło na porost, mam na pewno więcej bejbików (co jest też zasługą maseczki drożdżowej babci agafii, ale ją wprowadziłam w innym czasie), ale nie zahamowała wypadania (tutaj uratowała mnie maseczka drożdżowa). Włosy rosły szybciej, ale swędzący i suchy skalp nie pozwolił na dalsze używanie.

Niech wrażliwe głowy uważają, bo można sobie zrobić krzywdę.

Używam tego produktu od: kilka miesięcy
    Ilość zużytych opakowań: 2 w zeszłym roku, teraz 3 skończona

• Zdjęcia dołączone do recenzji:
    Foto recenzja Foto recenzja
Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić myszka2020 za czytelną i pomocną recenzję?

-gggg-
Zamknij