Anna, Nafta kosmetyczna z olejem rycynowym

Powiększ Anna, Nafta kosmetyczna z olejem rycynowym

Zgłaszająca osoba: PotworPimpusPierwszy

Służy do pielęgnacji wszystkich rodzajów włosów. Odżywia, wzmacnia, zapobiega wypadaniu i łupieżowi. Nafta Anna pochodzi z Karpat, terenów czystych ekologicznie. Jest naturalnym środkiem pielęgnującym i leczniczym. Suche włosy należy natrzeć i pozostawić na 10 min. Umyć tak jak zwykle.

Skład: nafta, olej rycynowy

/s/

• Okropna
  • Ta nafta jest beznadziejna! Nie odżywia włosów, tragicznie się ją zmywa, nawet przy użyciu różnych szamponów! Nieprzyjemna w stosowaniu, niewydajna, opakowanie nieekonomiczne.

Chcesz pochwalić DreamQueen za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bardzo lubię.
  • Mam nową wersję-z atomizerem. Jak dla mnie, ta wersja z atomizerem niczym się nie różni od wcześniejszych, no może poza wygodą używania.
    Nafta. Poleciła mi babcia, która sama jej używa też. Długo się nawalczyłam, aby znaleźć idealny środek do jej zmycia, i udało się, jest nim szampon z rzepy Używałam w różnych kombinacjach (z jajkiem, z dużą ilością rycyny, z odżywką)
    Przez te kilka dobrych lat stosowania były wzloty i upadki, ale ufam mądrościom ludowym i mimo, że czasem niewygodnie było nakładać naftę, albo jak mi spływała z włosów, to wiedziałam, że jak chcę być piękna, to muszę chwilę "pocierpieć".Włosy miałam dwukrotnie rozjaśniane, przypalone prostownicą, także nosiłam doczepiane włosy na ringi. Także moje włosy nie miały lekko.
    Podsumowując:
    + odratowała mi włosy.
    + świetnie nabłyszcza
    +podkreśla skręt włosa (naturalnie mam fale aka rozprostowane loki- wyglądają świetnie)
    +w wersji wymieszanej z odżywką zmywa się lepiej
    + włosy wyglądają lepiej, szczególnie końcówki (cierpię na syndrom suchych końcówek)
    +ogranicza rozdwajanie się końcówek
    + w miarę tania
    +włosy miękkie!

minusy:
    -trochę trzeba czasem się nababrać, żeby zmyć (lecz ja stosuję od połowy długości włosa, więc zmywa się łatwiej niż przy położeniu na całą głowę)
    -niektórym może przeszkadzać zapach, jednak po zmyciu nafty on znika.

Używam tego produktu od: dawna
    Ilość zużytych opakowań: kilka(naście)

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić ElektraArts za czytelną i pomocną recenzję?
  • Najlepsza nafta
  • Wcześniej miałam już doczynienia z innymi naftami, więc wkońcu postanowiłam wypróbować też tą.
    Wad nie posiada, takrze przejdźmy od razu do zalet;-)

-odżywia
    -wzmania
    -zapobiega wypadaniu
    -włosy są miękie
    -nabłyszcza
    -ułatwia rozczesywanie
    -nie wysusza (mogę ją stosować nawet co 2 dni)
    -zapobiega elektryzowaniu
    -w porównaniu do innych naft to prawie wcale nie śmierdzi;-)
    -nie ma problemów ze zmyciem

Używam tego produktu od: od 2 miesięcy

Chcesz pochwalić LusiaPlotkara za czytelną i pomocną recenzję?
  • jestm na tak
  • Nafte zakupiłam po recenzji na wizazu jak i rekomendacji babci

Jest tania więc w razie gdyby się nie sprawdziła można wyrzucić i nie żałować

Mam włosy puszące się, dawniej rozjaśniane. Nafty używam nieco inaczej niż zaleca producent.
    Na noc nakładam na włosy olej, a 20 minut przed myciem wmasowuje w kosmyki nafte.

Plusy:
    + Miękkie, ujarzmione włosy.
    + Odporne na wilgoć i nadmierną suchość, włosy optymalnie nawilżone, miękkie końcówki.
    + Nie ucieka mi woda z włosów, po kilku dniach od mycia włosy nadal nawilżone

Neutralne:
    - niektórych może obrzydzać zapach, dla mnie jest to naprawdę chwilowy i niewyczuwalny smrodek
    - trudność w zmyciu, może i powinno być minusem, ale przy dobrym szamponie nie ma problemów najgorzej zmywa się takim tępym bez piany

Bardzo polubiłam się z naftą i pozostanę jej wierna, ale też wypróbuje inne wersje

Ilość zużytych opakowań: połowa pierwszego opakowania

Chcesz pochwalić Sandrika za czytelną i pomocną recenzję?
  • Naturalny, stary sposób. Najlepszy.
  • Mam rozjaśnione włosy, które po ostatnim rozjaśnianiu zaczęły BARDZO wypadać.
    Byłam zrozpaczona bo zawsze cieszyłam się ze swoich włosów, były gęste, grube no po prostu piękne. Zaczęłam popadać w panikę, że zaraz grubość mojego warkocza będzie równa kciukowi.

Żadne odżywki, tabletki itd nie dały mi tyle co właśnie nafta
    Chciałam powiedzieć, że już po 1 użyciu (brzmi głupio, ale to prawda) po umyciu włosów miałam znacznie mniej włosów w wannie.

Po 3 użyciach doszło do tego, że czesząc się w szczotce zamiast całej kuli włosów było... ich trzy.
    Nie wiem czy nafta działa tak zbawiennie na wszystkich, mam nadzieję, że tak!

Zapach cóż... mnie odpowiada, lubię go

PLUSY -
    - działa
    - bardzo wydajna (nakładam tylko na końcówki i skórę głowy - nie przy każdym myciu i starczyła mi na pół roku)
    - tania
    - zmywam ją zwykłym szamponem nivea, za 1 razem

minusy -
    nie ma

Z tyłu pisze, że tak 15 minut to trzymać przed myciem, ale ja trzymam po godzinę lub dwie :P
    Dodatkowo robię z jajkiem i cytryną (ale cytryna przez olej rycynowy bo on przyciemnia)

Chcesz pochwalić chwast za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bardzo dobra
  • Nafta jak za taką cenę jest świetna. Już po pierwszym użyciu zauważyłam że moje włosy są odżywione i ładnie się rozczesują. Zapobiega powstawaniu łupieżu. Wcześniej włosy wypadały mi garściami , teraz wypada ich znacznie mniej .

+niska cena
    +zapobieganie wypadaniu włosów
    +włosy są po niej lśniące
    +zauważyłam większy przyrost włosów

-zapach
    -wydajność
    -opakowanie

Ilość zużytych opakowań: 2 całe opakowania

Chcesz pochwalić pauullaaa za czytelną i pomocną recenzję?
  • nie wiem...
  • Kiedyś byłam zachwycona, dziś?.. nie. Nie po tym, jak nafta mi wysuszyła włosy.
    Wolę użyć samego olejku rycynowego na noc, mam o niebo lepszy efekt. Nafta nie dość że mi wysusza włosy, to jeszcze śmierdzi, i trudno się ją zmywa.

Ilość zużytych opakowań: z 5 buteleczek.

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić Gackt_vanilia za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dobry kosmetyk w niskiej cenie
  • Uwielbiam połączenie nafty z jajkiem (pod ręcznik na 20 min) lub użycie nafty do ostatniego płukania. Włosy są po niej błyszczące, miłe w dotyku, dobrze się układają. Kosmetyk jest bardzo wydajny i tani co na pewno jest dużym plusem.
    Nie wiem jak działa na wypadanie, bo obecnie nie mam z tym problemów.

Minusem nafty jest z całą pewnością zapach, który na szczęście znika po umyciu włosów i trudność w jej zmyciu (czasem muszę myć włosy nawet 3 razy).

Ilość zużytych opakowań: jedno całe

Chcesz pochwalić Ilona_NB za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 9 raz(y)
  • dla mnie bomba
  • używam zgodnie z opisem na opakowaniu, czyli kładę na włosy i skórę głowy na 10 min przed umyciem.
    Zapach jest faktycznie naftowy, ale nie przeszkadza mi to absolutnie.
    Zmywam podczas 2 krotnego mycia szamponem ziołowym Fitomed - bez najmniejszego problemu.
    Moje włosy (do pasa) są nawilżone, nie puszą się, nie elektryzują, lśnią. Zauważyłam tez dłuższa świeżość, mogę myć włosy spokojnie co 3 dni.
    Cena - 7 zł jest rewelacyjna.

polecam w 100 %

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić dokus za czytelną i pomocną recenzję?
  • coś nie tak
  • Pare razy użyłam jej według zaleceń, ale jakoś nie zauważyłam poprawy stanu włosów. Miałam jednak wrażenie, że wypaliła mi włosy. Może to wynik połączenia z odżywką. Nie wiem. Jednakże wolę jej już nie używać. Widocznie nie jest dla moich włosów. Nie zdążyłam jej aż tak długo używać, aby stwierdzić, czy przeciwdziała wypadaniu.

Używam tego produktu od: tygodnia

Chcesz pochwalić Iskra82 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Odżywia, ale nie zatrzymuje u mnie wypadania
  • Nafta wymieszana z oliwą, cytryną i żółtkiem moje włosy bardzo dobrze odżywia, ale niestety nie powstrzymuje wypadania.
    Aplikację sobie ułatwiłam, wlewając mieszankę do pojemnika ze spryskiwaczem, bo oryginalne opakowanie nie sprzyja wygodnemu nakładaniu.
    Naftę z moich włosów i moimi szamponami trudno się zmywa, po kilkukrotnym myciu nadal mam wrażenie, że jeszcze mi się włosy lepią, jednak odżywienie jest na tyle zadowalające, że jestem w stanie przecierpieć to nieprzyjemne odczucie.

Plusy:
    +odżywia
    +jest tania

Minusy
    -mi nie pomaga na wypadanie
    -aplikacja
    -trudność w zmyciu

Używam tego produktu od: Roku
    Ilość zużytych opakowań: 3, jestem w trakcie 4

Chcesz pochwalić Maciasowa za czytelną i pomocną recenzję?
  • Odżywione, lśniące i puszyste włosy
  • Naftę kosmetyczną kupiłam stosunkowo niedawno. Jednak po pierwszym jej zastosowaniu od razu zauważyłam efekty. Stosuję ją na noc a na głowę zakładam czepek foliowy.

Chciałabym zaznaczyć, że nakładam ją na połowę długości włosów, a nie na skórę głowy.

Włosy są lśniące i puszyste. Nie pamiętam, kiedy ostatni raz miałam na głowie taką objętość włosów! Włosy są uniesione po nałożeniu odżywki bez spłukiwania i ekspresowym suszeniu okrągłą szczotką.

Nie zauważyłam również większych problemów z rozczesywaniem włosów niż mam zazwyczaj.

Polski, bez zbędnych składników produkt, ogólnodostępny i za przystępną cenę. Czego chcieć więcej?

Pozukiwania odżywki uważam za zakończone.

Używam tego produktu od: 1 miesiąca

Chcesz pochwalić Katarzyna II Wielka za czytelną i pomocną recenzję?
  • sama nie wiem
  • Na początku jej stosowania było ok., ale ostatnio zauważyłam, że niszczy mi włosy. Ostatnio nie nakładam jej na dłużej niż 5 minut, bo maseczka z niej oznacza śmierć dla moich kłaków Jednak włosy lepiej się układają, są puszyste, sypkie. Mam mieszane uczucia co do niej..

Używam tego produktu od: ok. 2-3 miesięcy
    Ilość zużytych opakowań: kończę pierwsze

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić martyniacz za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nie nie i jeszcze raz nie!!!
  • Po nie miłym spotkaniu moich włosów z pewnym szamponem miałam z nimi sporo problemów... już jest ok ale przykładam ogromną wagę do ich pielęgnacji. Wiele się na słuchałam i naczytałam o działaniu nafty kosmetycznej na włosy. Wybrałam wersję z olejkiem rycynowym bo i jego działanie miało dobrze wpłynąć na moje włosy, więc zdecydowałam się na takie 2 w 1.

Naftę kupiłam w aptece za około 9 zł.

Buteleczka jest bardzo mała, a produkt niestety baaaardzo nie wydajny. Starczył mi zaledwie na 4 użycia (mam długie włosy, ale cienkie).

Naftę używałam samą przed myciem co 1-2 tygodnie. Wcierałam naftę w skórę glowy oraz we włosy i zostawiałam tak na 10-15 minut na głowie. Nafta wygląda jak zwykła woda ale jest lekko tłusta za pewne przez olejek rycynowy w składzie i także baardzo nim "pachnie".

Po minionym czasie włosy normalnie myłam. Niestety zuzywałam wtedy baaardzo dużo szamponu! Nafta jakby powodowała, że szampon nie chciał się mydlić... więc i ciężko się zmywał. Jak już pozbyłam się go z włosów nie było żadnych negatywnych konsekwencji choć niestety nie działała ona w żaden sposób na włosy. Po wysuszeniu (samoistnym) włosy były jakby trochę ociężałe. To na pewno nie wina źle spłukanej głowy bo zawsze robie to kilkakrotnie i długo.

Mimo, iż produkt jest malo wydajny cieszę się, że go zużyłam tak szybko... Zniechęciłam się do uzywania naft kosmetycznych, więc w najbliższym czasie na pewno nie zakupie nowej nawet w innej wersji!

Nie polecam.

• Zdjęcia dołączone do recenzji:
    Foto recenzja
Chcesz pochwalić Vaneska_20 za czytelną i pomocną recenzję?
  • nie robi nic dla moich włosów i skóry głowy
  • używałam 2 lata temu, produkt nie dla mnie

na minus:
    zapach
    działanie- nie zrobiło NIC!
    włosy były obciążone pomimo dokładnego podwójnego mycia
    brzydko pachnie
    niewygodne w uzyciu

plusy:
    cena
    wydajność

zuzyałąm pół opakowania i wywaliłam do kosza nie miałam do niej cierpliwości........

Używam tego produktu od: przez 3 miesiące
    Ilość zużytych opakowań: połowa opakowania

Chcesz pochwalić karolinatojza za czytelną i pomocną recenzję?
  • uwielbiam !!!
  • plusy:
    - poprawia kondycje,
    - włosy mniej wypadają,
    - duży wybór z róznymi dodatkami

i duży plus za zapach, jest mniej intensywny w porównaniu do naft innych producentów.

Używam tego produktu od: długo
    Ilość zużytych opakowań: osiem całych opakowań

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić magdaot za czytelną i pomocną recenzję?
  • Mistrz
  • Nafta rządzi! Ja zdanie już nie zmienię.
    Długo trwało zanim przekonałam się do tego kosmetyku, ale było warto. Od razu chcę zaznaczyć, że dla mnie wszystkie rodzaje nafty są dobre, bez względu na dodatki.
    Stosuję zgodnie z zaleceniem producenta; wcieram w skórę głowy na 10min przed myciem. Używam przeważnie szamponów ziołowych. Wystarczy jedno (ale konkretne) mycie chyba. Stosuję co trzecie mycie. Włosy są sypkie, puszyste (ale nie napuszone) i zdrowe.

Ilość zużytych opakowań: ok 5-6 butelek

Chcesz pochwalić NaturalWomen za czytelną i pomocną recenzję?
  • Piątka
  • Naftę kosmetyczną z olejkiem rycynowym stosowałam tylko na skórę głowy w celu zapobieganiu wypadaniu włosów. Sprawdziła się, włosy przestały mi wypadać w ogóle - podczas mycia nie było dosłownie żadnego włosa, który chciał uciec z mojej głowy. Po cichu liczyłam też na przyśpieszenie porostu włosów, ale nic takiego nie zauważyłam pomimo obecności w składzie olejku rycynowego Łatwo się zmywa z włosów, wystarczy raz nawet najbardziej delikatnym szamponem. Nie sprzyja przetłuszczaniu, nie podrażnia i nie w przesusza. Zapach nie utrzymuje sie na włosach. Jest bardzo wydajna, a wcierałam ją codziennie przez 25 dni.Używam tego produktu od: miesiącaIlość zużytych opakowań: jedno

Chcesz pochwalić Lana Del Rey za czytelną i pomocną recenzję?
  • rewelacja !
  • plusy:
    - włosy są mocniejsze i naprawdę lśniące
    - końcówki nie są już takie przesuszone
    - włosy nie wypadają już prawie wcale
    - bardzo szybkie działanie ( pare dni po zastosowaniu pierwszy raz nafty, kiedy myłam włosy wypadło ich o ponad połowę mniej, z każdym kolejnym użyciem nafty wypadało ich co raz mniej)

minusy:
    - ciężko i długo się zmywa, lepiej zaopatrzyć się w jakiś tańszy szampon a dopiero do ostatniego zmycia zastosować ten co zawsze
    - zapach, ale po tylu zmyciach, odżywce i innych preparatach nakładanych na włosy na co dzień zapach znika

Używam tego produktu od: prawie roku
    Ilość zużytych opakowań: prawie trzy

Chcesz pochwalić evvcia0 za czytelną i pomocną recenzję?
  • nie dla wszystkich
  • Kiedyś używałam zwykłej nafty(bez dodatków) i wszystko było ok, ale jak spróbowałam tego z olejkiem rycynowym to pożałowałam tego (2 razy). Pierwszy raz z pół roku temu położyłam naftę na głowę i umyłam włosy szamponem(Timotei)- miałam poparzoną skórę głowy. Wczoraj postanowiłam dać mu drugą szansę bo myślałam że to była wina połączenia nafty z ol.rycyn. i tego szamponu że jakaś reakcja zaszła. Tym razem umyłam po tym głowę innym szamponem- dostałam ropnych ran na głowie. Widocznie połączenie nafty +rycyny+moja głowa to złe połączenie. Następnym razem jeśli spróbuję nafty to bez żadnych dodatków.

Używam tego produktu od: 2 razy
    Ilość zużytych opakowań: w trakcie 1 opakowania

Chcesz pochwalić J P za czytelną i pomocną recenzję?
  • polecam
  • Dla lepszego efektu polecam mieszankę nafty z olejkami. Ja robię mieszankę z Natfy(kiedyś dodawałam olejek rycynowy, teraz mam go w nafcie), oliwy z oliwek i oliwki dla dzieci z rossmanna (po 1 łyżeczce każdego z produktów, może nawet ciut mniej).

Mieszankę rozprowadzić na włosach, owinąć folią i ręcznikem, zsotwawić na 2-3 godziny i zmyć (czasem po 3 godzinach ściągam ręcznik i folię pozwalam włosom podeschnąć i idę spać, a całość zmywam dopiero rano). Włosy myję 2 razy i nakładam odżywkę do spłukiwania

Czytałam w komentarzach, że dziweczyny mają problem z rozprowadzeniem nafty na włosach, ja swoją mieszankę przelewam do buteleczki z atomizerem (pozostałość po zużytej mgiełce do włosów), dodaję trochę wody, dokładnie mieszam, i spryskuję każde pasemko oraz skórę głowy. Nie masuję głowy zbyt intensywnie, bo po nałożeniu tego wszystkiego jest to dość trudne i wyrywam sobie włosy.

Efekt już po pierwszym użyciu. Na początku używałam tej mikstury 2 razy w tygodniu, a same końcówki spryskiwałam prawie codziennie. teraz robię to mniej regularnie, chociaż końcówek nie zaniedbuję.

Używam tego produktu od: tego konkretnie produktu używam dopiero od miesiąca
    Ilość zużytych opakowań: 1 nadpoczęte.

Chcesz pochwalić macula za czytelną i pomocną recenzję?
  • Ok
  • w sumie jakiś efekt był. Były wzmocnione, ale do konca,nie zregenerowało mi włosów. Najbardziej co mnie uszczęśliwiło to to, że włosy mi rosły 2-3 milimetrów na miesiąc, po miesiącu stosowania nafty kosmetycznej , z 57cm mam teraz 65 cm długości włosów. Myślałam że błąd w obliczeniach ale jednak nie
    ogólnie polecam bo napewno nie zaszkodzi.
    Nafte głównie wmasowywałam w skóre głowy. Skóry głowy nie podrażniłam, a z łupiezem nigdy nie miałam problemu i tu po wmasowywaniu w skóre głowy nie wystąpił.

Używam tego produktu od: 1 miesiąca
    Ilość zużytych opakowań: pół

Chcesz pochwalić asia192 za czytelną i pomocną recenzję?
  • To nie to..
  • Po wysuszeniu włosów sprawiała wrażenie, jakby włosy były lekko nawilżone i błyszczące.. Jednak po dłuższym czasie zauważyłam, że włosy, zwłaszcza koncówki są przesuszone. Podczas nakładania nafty jak i jej zmywania wypadło mi mnóstwo włosów i głownie przez ten fakt juz więcej nie będę jej uzywac. Dałam jej trzy szanse, na więcej już nie zasłużyła

Używam tego produktu od: 3 tygodnie

Chcesz pochwalić Ewuniaa16 za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 1 raz(y)
  • Jest świetna
  • Uzywam jej solo,15 min przed myciem włosów.

+jest wydajna,mimo tego że nie tylko ja z niej korzystam.
    +cena ( chciaż ja przepłaciłam bo kupiłam za 10 zł ale można znałeść taniej )
    +włosy są błyszczące a wysuszone końcówki wygładają zdrowiej.
    +włosy są miękkie i łatwiej sie rozczesują
    Niestety ma też minusy
    -cieżko mi ją zmyć,żwykły szampon sobie nie poradzi potrzeba czegos mocniejszego
    -zmywa mi farbe z włosów, ale mimo tego bede jej używć na jakiś czas przed kolejnymi farbowaniami , bo gra jest warta świeczki.
    Warto spróbować ,naprawde moze uraatować przed sianem na głowie Używam tego produktu od: pół rokuIlość zużytych opakowań: Jedno ,ale na nim się nie skończy

Chcesz pochwalić top1 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Jak najbardziej
  • Najpierw chciałam kupić olej rycynowy,aby pomóc swoim zniszczonym włosom,ale pani w aptece odradziła mi i doradziła ten kosmetyk.Jestem jej wdzięczna,nafta potrafi zdziałać cuuda(przynajmniej w moim wypadku)Oprócz tego że śmierdzi niemiłosiernie,wszystko inne jest w porządku Ma tłustą konsystencję,ale nie taką jak czysty olejek,nie mam większych problemów z jej zmyciem Na serio poprawiła wygląd moich włosow już od drugiego użyciaOprócz użycia na włosy,stosuję ją również na rzęsy i brwi,i działa równie dobrze,rzęs jest więcej i są jakby pogrubione i wydłużoneNaprawdę działa i mogę z czystym sumieniem ją polecić

Używam tego produktu od: dość dawno,ale nie systematycznie
    Ilość zużytych opakowań: 1 nie całe

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić aknokitome za czytelną i pomocną recenzję?