Lirene Dermoprogram, Cera tłusta i mieszana, Krem matująco - nawilżający SPF 5

Powiększ Lirene Dermoprogram, Cera tłusta i mieszana, Krem matująco - nawilżający SPF 5

Zgłaszająca osoba: Klementynka

Krem widocznie ogranicza wydzielanie łoju, w sposób inteligentny nawilżając i chroniąc suche oraz matowiąc przetłuszczone partie twarzy. Idealna formuła dla cery tłustej i mieszanej, w codziennej pielęgnacji.
Podstawa skuteczności:
- mikrogąbeczki matujące skutecznie absorbują nadmiar wydzielanego sebum, pozostawiając matowe i "pudrowe" odczucie na twarzy,
- seboregulator PCA łagodzi zaburzenia czynności skóry łojotokowej, normalizuje wydzielanie łoju i reguluje naturalną florę bakteryjną,
- fitokolagen tworzy na powierzchni skóry siateczkę proteinową, która zatrzymuje wodę i substancje lipofilowe i umożliwia ich selektywne uwalnianie,
- gliceryna aktywnie nawilża głębokie warstwy naskórka,
- D-pantenol działa łagodząco i kojąco na skórę.
Filtr SPF 5, chroni skórę przed działaniem promieniowania UV.

Cena: ok.16zł / 50ml
/bw/

• Balans dla skóry
  • Krem wpadł mi w ręce zupełnie przypadkowo. W Rossmannie zauważyłam "cenę na do widzenia" i zaczęłam przyglądać mu się bliżej. Spodobał mi się od razu. Miał zmatowić cerę i ją nawilżyć.

Moja buzia jest kapryśna. Z tłustej przechodzi w suchą, po czym znów jest tłusta. Obecnie jestem na dość wyraźnym etapie skóry mieszanej. Dodatkowo pojawiają się na buzi niemiłe ropne niespodzianki, które potrafią strasznie boleć i szpecić. Na szczęście jest ich z roku na rok coraz mniej

Kremów Lirene nie miałam okazji testować, ale mają u mnie kredyt zaufania ponieważ moja mama bardzo upodobała sobie swoje przeciwzmarszczkowe perełki kremowe z tej firmy. Nawet dziadek, który ma olbrzymie problemy ze skórą zarówno twarzy jak i ciała (AZS, nowotwór skóry) używa Lirene i żadnego innego nie chce, bo jako jedyny jest delikatny i robi swoją robotę. Ale to inne kremy, więc nie będę się rozpisywać w tym temacie
    Kremy wzięłam aż 2 z rozpędu, bo i cena była atrakcyjna - jeden kosztował caałe 7 złotych

Opakowanie typowe dla Lirene - minimalistyczne, estetyczne, poręczne, lekkie (ja mam troszkę inne niż na zdjęciu, zawiera fioletowe elementy)
    Po odkręceniu wieczka, krem zabezpieczony jest sreberkiem.
    Konsystencja nie jest ani bardzo gęsta, ani też specjalnie lekka. Szczerze myślałam że będzie lżejsza skoro to krem do osób z tłustą cerą. Zapach jest przyjemny, świeży, jakby lekko kwiatowy (...?)
    Produktu nie trzeba wiele by wysmarować całą buzię.
    Kremik rozprowadza się wbrew pozorom łatwo i przyjemnie. Początkowo obawiałam się że krem nie wsiąknie jak należy, jednak obawy nie były potrzebne. Krem wchłania się szybko i bezproblemowo. Nie jest to efekt matu do jakiego są przyzwyczajone osoby stosujące typowo matujące kremy. Po wchłonięciu miałam wrażenie że w końcu moja skóra przypomina skórę...normalną, którą potraktowałam kremem lekko nawilżającym. Rach-ciach i mogłam nakładać podkład bez obawy że będzie się źle rozprowadzał, rolował.
    Co najważniejsze nawet po 12h pracy na mojej twarzy oprócz zwyczajnego ludzkiego zmęczenia nie było nic- żadnego świecenia.
    Co równie ważne dla osób którym lubi co nieco wyskoczyć krem w ogóle nie zapycha. Nie miałam poczucia że mam plastikową jednorazówkę na twarzy, jak w przypadku innych kremów. Skóra oddychała, a jak coś wyskoczyło to krem nie był temu winien.
    Może recenzowany produkt nie rzuca na kolana i najprawdopodobniej osoby którym sebum wylewa się litrami na twarz nie polubią tego kremu, jednak mnie podpasował
    Jest delikatny i przywrócił jakby balans mojej cerze
    I jestem trzecim pokoleniem w mojej rodzinie które wybrało Lirene Może nie na zawsze, bo lubię testować coś nowego, ale z biegiem czasu, kto to wie...

Ilość zużytych opakowań: zaczęłam drugie

Chcesz pochwalić Gusia_1488 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nie polecam
  • Mam cerę mieszaną, szukałam czegoś taniego aby przetrwać zimę. Krem rzeczywiście nawilża i szybko się wchłania, jest lekki (nie zapycha) ma fajny delikatny zapach. Jednak odejmuję gwiazdkę ponieważ krem nie matuję. Świecę się już po 2-3 godzinach od nałożenia

Używam tego produktu od: dwóch i pół miesięcy

Chcesz pochwalić Sowka 85 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nie nie nie
  • Specjalnie założyłam konto żebym mogła podzieliż się z Wami moją opiną tego kremu.

PLUSY:

- szybko się wchłania

MINUSY:

- nie nawilża
    - nie matuje

Krem nie daje żadnych efektów. Mam suchą skórę i świecę się chyba nawet bardziej niż bez...
    Nie polecam.

Ilość zużytych opakowań: 3/4 pierwszego opakowania

Chcesz pochwalić Shevalla za czytelną i pomocną recenzję?
  • Polecam!
  • Stosuję ten krem od niedawna, kupiłam go przypadkiem bedąc w rossmanie, ale jestem zadowolona z zakupu. ostatnio moja cera głupieje, kiedys nie miałam problemu z tradzikiem, a teraz mam wysyp czerwonych bolących i trudno gojących się krost, zrezygnowałam więc z podkładu, aby jeszcze bardziej nie niszczyć skóry, ale musiałam kupić jakiś krem aby chronić skóre przed mrozem i wiatrem, w rece wpadł mi krem Lirene. Według mnie jest bardzo dobry:
    +nawilża,
    +matuje,
    +hamuje powstawanie nowych pryszczy i przygasa te, które są,
    +nie zapycha,
    +cena,
    +przyjemnie pachnie,
    +dobrze sie rozprowadza (wiadomo, ze po nałożeniu trzeba poczekać 3-4 minuty, aby krem się zmatowił na twarzy).
    Minusów nie zauważyłam, także poloecam!

Ilość zużytych opakowań: 1 duże

Chcesz pochwalić Kiholek za czytelną i pomocną recenzję?
  • Może być
  • Próbowałam już wiele kremów matujących i szczerze to mój drugi typ który \'\'jakoś\'\' sobie z tym radzi nie jest spektakularny, ale ma fajną konsystencje, nie zatyka porów, ładny zapach i matuje- może nie cały dzień i w upałach ale duzy plus że nawilża i w miare matuje. Używam tego produktu od: 3 miesiecyIlość zużytych opakowań: w trakcie 1

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić askap1808 za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 3 raz(y)
  • nic specjalnego
  • Koleżanka mi go poleciła, i żałuje że go kupiłam.
    Plusy:
    +zapach
    +cena
    +opakowanie
    Minusy!
    -kiepsko matuje, kiepsko nawilża
    w zasadzie nie spełnił swojej funkcji

Ilość zużytych opakowań: prawie 1

Chcesz pochwalić sheer za czytelną i pomocną recenzję?
  • w porządku
  • Podoba mi się ten krem, ponieważ ma odpowiednią konsystencję, jest wydajny, matuje odpowiednio skórę twarzy, cena nie jest jakoś porażająco wygórowana, więc jak najbardziej polecam

Odejmuję jedną gwiazdkę z tego powodu, że krem nie matuje skóry na jakiś długi czas, po 2-3 godzinach skóra ponownie się świeci...

Ilość zużytych opakowań: pół jednego

Chcesz pochwalić szklana za czytelną i pomocną recenzję?
  • TAK
  • Mam nowszą wersje tego kremu tzn najnowszą, nie miałam tej, która widnieje tutaj na forum. Krem spełnia oczekiwania, ale po regularnym i dluższym stosowaniu, stosuję krem ten na dzień i na noc i nie można na niego narzekać. Formuła jest matująca i nawilżajaca, ma też SPF 5 słabiutko, ale wystarcza. Ja używam na ten krem nawet fluid z lirene i wspaniale sobie radzą te mikrogąbeczki wchłaniające sebum. Mam strasznie tłustą cerę, jest okropnie obrzydliwa i bardzo się świeci, wiem że z AA są ponoć lepsze, ale póki co zadawalam się tym kremem i jestem zadowolona. Na początku stosowania byłam wrecz nastawiona anty, ale spokojnie, cierpliwości, to będą też i rezultaty.Używam tego produktu od: paru miesięcy Ilość zużytych opakowań: 2 opakowanie

Chcesz pochwalić ewulina85 za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 6 raz(y)
  • słaby
  • Krem nie spełnia obietnic producenta- ani nie matuje, ani nie nawilża. Skóra zaczyna się błyszczeć po takim samym czasie jak przy stosowaniu jakiegokolwiek kremu bez właściwości matujących. Pomimo tego, że jest przetłuszczona, poziom nawilżenia jest niemal zerowy-pod warstwą sebum wyraźnie czuję "ściągnięcie".
    W czasie nakładania daje chwilowy efekt rozgrzewania, jak dla mnie niezbyt przyjemny.
    SPF 5 w kremie przeznaczonym wyłącznie na dzień to jakiś żart...

Plusem z pewnością jest lekka, łatwo wchłaniająca się konsystencja i przyjemny, świeży zapach. To zdecydowanie zbyt mało, by uznać ten krem za choćby poprawny kosmetyk.

Używam tego produktu od: kilku lat
    Ilość zużytych opakowań: dwa

Chcesz pochwalić Chic za czytelną i pomocną recenzję?
  • Mieszane odczucia
  • Lubie kosmetyki Lirene i jak tylko jestem w Polsce kupuje kosmetyki z tej firmy.
    Szukalam kremu matujacego,ale rownoczesnie nawilzajacego. Moja cera jest mieszana, tzn policzki raczej suche (w porownaniu do czola i nosa),czasem pojawiaja sie jakies wypryski... Hmm dodam,ze mam 27 lat, kiedys mogloby sie to skonczyc...

Krem nie wyrzadzil na szczescie wiekszych szkod.

Plusy:
    cena
    jest lekki
    nawilza
    w miare szybko sie wchlania
    raczej nie zapycha, nie zauwazylam,zeby cera sie pogorszyla
    lekki mat, po kilku godz.trzeba przypudrowac przede wszystkim nos i czolo

Minusy:
    podczas rozprowadzenia wydaje sie jakis taki mokry na twarz,nie wiem jak to inaczej opisac, nakladajac go na twarz (po dokladnym jej osuszeniu) mam wrazenie jakbym nakladala go na wilgotna twarz, nie jest to jakies nieprzyjemne odczucie,ale musze przyznac,iz dosc dziwne

Krem nie ma spektakularnych wlasciwosci, jest ok, ale sa na pewno lepsze kremy.
    Ten nie robi wiele z cera, nie zauwazylam wiekszej poprawy.

Godny wyprobowania

Używam tego produktu od: kilku tyg.

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić Moni84_ za czytelną i pomocną recenzję?
  • średniak
  • Ogólnie krem jest ok,

+ lekko nawilża,
    + w moim przypadku matuje, może dlatego, że nie mam barrrrdzo przetłuszczającej się skóry,
    + po nałożeniu buzia jest gładsza
    + świetnie się nadaje jako baza, makijaż wyraźnie dłużej się utrzymuje

Jednak mam wrażenie, że trochę zapycha co mnie niepokoi, narazie nie zauważyłam jakiegoś mocnego pogorszenia, jednak profilaktycznie używam go co 2-3 dni

Jedna wizażanka już pisała, że ma wrażenie, iż po zmyciu kremu zostaje dziwna tłusta warstwa, i muszę się pod tym podpisać, również mam wrażenie, że ten krem nie pochlania sebum, a jedynie jakby zatrzymuje warstwę wydzielanego tłuszczu "pod kremem", jakby tylko wytwarzał taką osłonę przed wydostaniem się sebum "z pod kremu" i wydaje mi się, że to dla tłustej skóry najgorsze co może być, bo namnażają się bakterie, zatykają pory, skóra w ogóle nie oddycha, i pogorszenie gwarantowane :-(

Dlatego nie polecam go dziewczynom z mocno przetłuszczającą się skórą, ani ze skłonnością do zapychania i mocnym trądzikiem, bo na pewno się nie sprawdzi, a jedynie może pogorszyć stan skóry

Dla osób z nieznacznym przetłuszczaniem, z niewielkimi niedoskonałościami , które nie robią mocno kryjącego makijażu jak najbardziej polecam.

Chcesz pochwalić mohitito za czytelną i pomocną recenzję?
  • nie,nie,nie

• * Nie robi ze skóra nic.

Nie matuje
    Nie nawilza
    NIe nadaje sie pod makijaz
    Zle sie wchłania
    Brzydko pachnie
    NIe ładne opakowanie
    NIe zwalcza trądziku,a wręcz przeciwnie
    Nie uspokaja skóry

To ma być lekki krem na dzień???pfff...

Używam tego produktu od: przez miesiac
    Ilość zużytych opakowań: jeden słoiczek

Chcesz pochwalić _Baletnica_ za czytelną i pomocną recenzję?
  • nie dla mnie
  • Pokusiłam się na ten krem przy okazji zakupu mleczka do demakijażu i toniku matującego z tej serii. I o ile mleczko i tonik jestem w stanie polecić,to ten krem zupełnie mnie zawiódł Pozostawia na skórze tłusty film i w ogóle nie matuje - czego innego oczekuje od kremu przeznaczonego do skóry tłustej i mieszanej...

Ilość zużytych opakowań: jedna setna z jednego

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić mandarynka36 za czytelną i pomocną recenzję?
  • krem nawilżająco-NIEmatujący.
  • + nawilża
    + nie zapycha
    + lekkie, plastikowe opakowanie - w sam raz, jeśli ktoś dużo podróżuje

- absolutnie nie matuje
    - makijaż nałożony na ten krem w tłustych partiach twarzy spływa po godzinie.

Teraz używam tylko na noc.

Ilość zużytych opakowań: męczę 1

Chcesz pochwalić tequila_sunrise za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bubel
  • Kupiłam krem ze względu na mat. Niestety matu nie ma wcale. Żadnego. U mnie nie sprawdził się jako baza pod makijaż, czasami używam go na noc. Na plus mogę zaliczyć opakowanie, zapach i konsystencję, ale to zdecydowanie za mało, abym po raz kolejny wydała na niego prawie dwadzieścia złotych. Niestety, nie polecam.

Chcesz pochwalić Tassarinian za czytelną i pomocną recenzję?
  • Polecam
  • Krem przyjemnie nawilża skórę, rzeczywiście matuje. Skóra w dotyku jak przypudrowana, miękka.

Niewielkie opakowanie pakuje do torebki przy każdym nocowaniu poza domem.

Słoiczek dobrze wykonany- krem nie "Wycieka" z opakowania
    Cena przystępna- krem wydajny.

Używam tego produktu od:7,2010

Chcesz pochwalić Zelma89 za czytelną i pomocną recenzję?
  • smalcownik
  • Szukałam kremu nawilżającego na mój wysuszony naskórek. Cerę mam raczej tłustą, jednak po wszelakich antytrądzikowych poczynaniach wierzchnia warstwa nieładnie się miejscami łuszczy. Ten krem owszem, natłuści (!), może i nawilży, ma estetyczne opakowanie i to wszystko co w miarę ok.
    Nie daje matowego wykończenia (chyba, że po nim dodatkowo się przypudrujecie to jakoś działa w miarę przez pół dnia), nie reguluje sebum, moim zdaniem zapycha pory. Już po 2 dniach stosowania mam zatłuszczone, pozapychane pory na całej twarzy. Po rannym posmarowaniu kremem, wieczorem na twarzy wyczuwam gęstą, ciężką warstwę tłuszczu, której nie ma przy innych kremach, oczywiście stosuję w umiarkowanych ilościach nie w nadmiarze.

Tak więc ja do nie go nie wrócę, szukam czegoś lżejszego, co przynajmniej nie będzie pogarszało stanu tłustej skóry i porów.

Używam tego produktu od: 1 miesiąca

Chcesz pochwalić kagwi za czytelną i pomocną recenzję?
  • źle
  • Krem nie spełnia ani jednej z obietnic umieszczonych na opakowaniu. Oczekiwałam zmatowienia skóry choć kilka godzin a skóra świeci się po nim natychmiast po nałożeniu. Może troche nawilża ale nie poprawia wyglądu skóry i nie wygładza jej.

Używam tego produktu od:1 miesiąc

Chcesz pochwalić nusiaz za czytelną i pomocną recenzję?
  • Średniak
  • Na wstępie od razu zaznaczę,że ten krem nie matuje,ani w żaden sposób nie zmniejsza wydzielanie sebum!Twarz zaczyna mi się świecić dosłownie po chwili choć jakiejś bardzo tłustej cery nie posiadam,żeby nie mógł zmatowić choćby trochę.Co do nawilżenia to jest całkiem przyjemny pod tym kontem:
    +nawilża,
    -nie matuje,
    -nie reguluje wydzielanie sebum,
    -nie wygładza cery,
    -nie poprawia wyglądu skóry,
    -nie zwalcza niedoskonałości skóry,
    -a już na pewno nie ogranicza widoczność blizn i uszkodzeń skóry jak zapewnia producent.
    Dwie gwiazdki daję za nawilżenie i wydajność.

Używam tego produktu od:1,5 miesiąca

Chcesz pochwalić Stokrotka144 za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 1 raz(y)
  • Jak dotąd najlepszy!
  • Bardzo lubię krem Lirene matująco-nawilżający. Kupiłam go dwa lata temu kiedy miałam problemy z cerą i ten krem okazał się strzałem w dziesiątkę. Zadziałał lepiej niż wiele maści przepisywanych mi przez dermatologa. Nawilżał i jednocześnie matowił skórę. Ostatnio zamiast tego kremu kupiłam inny z serii Lirene, Design Your Style ale w ogóle nie umywa się do matująco-nawilżającego. Póki co jest to mój KWC, a stosowałam dużo kremów na cerę problemową, nawet te z tzw. górnej półki. Na pewno do niego wrócę

Plusy:
    - nawilża
    - matuje skórę
    - lekka konsystencja, idealna na dzień pod makijaż
    - szybko się wchłania
    - przyjemny zapach
    - wycisza i uspokaja skórę

Minusy:
    - nie pomógł w 100% na problemy z cerą ale w znacznym stopniu je zredukował

Ilość zużytych opakowań: wiele

Chcesz pochwalić ash20 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Mój ideał
  • Krem zdecydowanie nadaje się dla cer tłustych i mieszanych. Dobrze nawilża i ładnie matuje skórę, sprawdza się nawet przed nałożeniem makijażu. Nie zapycha porów, szybko się wchłania i ma przyjemny, delikatny zapach. Jest również wydajny i ma przystępną cenę.

Używam tego produktu od:2 lat

Chcesz pochwalić Malinowa Panna za czytelną i pomocną recenzję?
  • naprawdę dobry
  • plusy:
    -łagodnie matuje,
    -nadaje się pod makijaż,
    -super nawilża tam gdzie trzeba,
    -niezbyt drogi, wart swojej ceny
    -wydajny,
    -lekka nie obciążająca formuła

minusy:brak

Używam tego produktu od:1,5 miesiąca
    Ilość zużytych opakowań:1 w trakcie

Chcesz pochwalić zmienniczka za czytelną i pomocną recenzję?
  • Delikany, nawilża i matuje.
  • Jedyny krem do cery suchej i mieszanej z tej półki cenowej, jaki przypadł mi do gustu. Nie powoduje pieczenia, ani zaczerwienień. Ładnie nawilża i matuje skórę prawie na cały dzień. Nie usuwa zaskórników, ale nie takie jest jego przeznaczenie (jedyny minus dla mnie).

Używam tego produktu odługiego czasu (co najmniej 2 lata) z przerwami, lecz zawsze do niego wracam.
    Ilość zużytych opakowań:nie zliczę

Chcesz pochwalić surfee za czytelną i pomocną recenzję?
  • Okey
  • Zacznę od zalet tego produktu. Przede wszystkim:
    + fajnie nawilża;
    + nie uczula;
    + zapach jest bardzo, bardzo delikatny, przez co nie drażni;
    + w miarę dobrze się wchłania;
    + korzystna cena;

Co do minusów, to przede wszystkim:
    - wcale nie matuje - a przecież jednym z głównych "zadań" tego kremu jest matowienie.

Mimo to, nie wykluczam, że kiedyś do niego wrócę. Teraz kupiłam inny krem i zobaczę jak wypadnie w porównaniu.

Używam tego produktu od: około roku

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić miliondollarbaby za czytelną i pomocną recenzję?
  • Łagodzi i uspokaja cerę
  • A ja stanę w obronie tego kremu... Mam cerę tłustą, ale ostatnio jednocześnie troszeczkę przesuszoną, zmęczoną i zniszczoną- a to za sprawą leków przeciwtrądzikowych zapisanych przez dermatologa. Szukałam więc kremu, który ukoi, załagodzi moją skórę. Krem ten doskonale to robi- ma bardzo bogaty skład, dzięki czemu uspokaja cere, łagodzi, odpręża, odświeża, doskonale nawilża. Ma lekką formułę, a więc nie zatyka porów i nie powoduje powstawania nowych zmian, szybko się wchłania. Co do matowienia to po nałożeniu faktycznie widać ten efekt, niestety po jakimś czasie cera znów się błyszczy, ale powiedzmy sobie szczerze- który kosmetyk działa cuda i matuje na cały dzień? Podsumowując: szczerze polecam, szczególnie osobom, które stosują leki przeciwtrądzikowe.

Używam tego produktu od:kilka miesięcy

Chcesz pochwalić kara184 za czytelną i pomocną recenzję?