Blau Farma, Atoperal, Szampon do skóry atopowej

Powiększ Blau Farma, Atoperal, Szampon do skóry atopowej

Zgłaszająca osoba: marsjasz

Formuła szamponu opracowana została w celu zapewnienia intensywnej pielęgnacji i aktywnej ochrony skóry atopowej. Carbamide działa nawilżająco i przeciwświądowo. Aktywny kompleks α-hydroksykwasu (Lactic Acid) i L-Argininy poprawia ukrwienie skóry głowy, stymulując wzrost włosów i wzmacniając ich strukturę. Dodatkowo, AHA zapewnia świeży wygląd włosów (fresh-feeling), a L-Arginina odżywia i pielęgnuje włosy oraz ułatwia ich układanie. Dzięki zastosowaniu substancji o właściwościach nawilżających, kojących i antyoksydacyjnych, atopra® szampon wyraźnie zwiększa komfort i poprawia efekty codziennej pielęgnacji skóry wrażliwej.
Bardzo dobrze usuwa naturalne zabrudzenia oraz pozostałości preparatów pielęgnacyjnych z włosów i owłosionej skóry głowy,
zapewnia odpowiednie nawilżenie skóry głowy. Pielęgnuje włosy, nadając im naturalny blask i elastyczność. Posiada optymalne własności myjące i pielęgnujące.
Atopra szampon z linii specjalistycznych produktów dermatologicznych Blau Farma został przebadany dermatologicznie. Produkt nie zawiera sztucznych substancji barwiących. Produkt nietestowany na zwierzętach.
Dawniej sprzedawany pod nazwą "Atopra".

Skład: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Urea, Sodium Lactate, Linolenamidopropyl Dimethylamine Citrate, Cocamide DEA, Sodium Cocoyl Aminoacids, Sarcosine, Potassium Aspartate, Magnesium Aspartate, L-Arginine, Lactic Acid, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Fragrance. (09.02.2011)

Cena: 19,80zł / 125ml
/bw/

• bardzo przeciętny
  • Skóra głowy sucha, łuszcząca, wrażliwa.
    Liczyłam, że szampon złagodzi taki stan i skóra przestanie się łuszczyć. Jednak nie pomógł mi. Zużyłam kilka opakowań, nie umiejąc znaleźć dla niego lepszej alternatywy. Pozbyłam się go jednak w chwili, gdy zainteresowałam się jego składem - na drugim miejscu SLS - trudno się dziwić, że podrażnia...
    Plusy:
    + dobrze myje, choć ze zmywaniem olejów radzi sobie średnio,

Minusy:
    - skład!,
    - wydajność - przy moich długich i gęstych włosach wystarczał na ok. 6 myć,
    - cena - płaciłam za niego nie mniej niż 24 zł,
    - działanie - nie pomógł mi pozbyć się problemu.

Używam tego produktu od: kilkunastu miesięcy
    Ilość zużytych opakowań: 6 opakowań

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić Sensilika za czytelną i pomocną recenzję?
  • taki sobie
  • Mam bardzo suchą skórę głowy. Drogeryjne szampony jeszcze bardziej ją wysuszają, dlatego muszę stosować te z apteki - choć niestety i te nie zawsze się sprawdzają, jak np Atoperal. Wiązałam z nim duże nadzieje - niestety zawiodłam sie...

Powiem tak: ani nie pogorszył stanu skóy, ale też nie zauważyłam jakiejkolwiek poprawy. Nie nawilżył skóry, nie było czuć takiego ' ukojenia'.
    Włosy stały się suche, matowe - musiałam dodatkowo używać odżywki.
    Przezroczysta konsystencja, wygodne opakowanie, dobrze sie pieni, łatwo spłukuje...
    Ale niestety, działania brak

Używam tego produktu od: 1 mies.
    Ilość zużytych opakowań: 3/4 opak.

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić kawa_zmlekiem za czytelną i pomocną recenzję?
  • Na mnie nie działa
  • Na początku powiem, że mam bardzo wrażliwą skórę głowy, która swędzi zawsze (czasem mniej czasem bardziej) i przetłuszczające się włosy (myje głowę codziennie). Zaznaczam, że nie mam i nigdy nie miałam łupieżu. Już dawno zrezygnowałam z drogeryjnych szamponów i przerzuciłam się na te apteczne. Niestety, do tej pory żaden z nich nie ukoił w pełni mojej skóry. Więc poszukuję nadal...
    Ale kilka słów o tym szamponie.
    Poleciła mi go Pani w aptece. Zacznę od zalet:
    - bezzapachowy,
    - bezbarwny,
    - dobrze się pieni, wydajny
    - super wygodne opakowanie,
    - włosy błyszczące, miłe w dotyku, nawilżone
    - nie potrzeba odżywki

Minusy:
    - nie zlikwidował swędzenia, a po kilku tygodniach stosowania nawet je nasilił,
    - nasiliło się przetłuszczanie skóry głowy (może z tego względu nasiliło się również swędzenie)

Jest to szampon do atopowej, łuszczącej się skóry i może na ten problem faktycznie pomaga. Ma działanie nawilżające. Niestety mnie uczula.
    Nie udało mi się wytrwać do końca pierwszego opakowania, swędzenie było nie do wytrzymania.

Używam tego produktu od: 1 miesiąc
    Ilość zużytych opakowań: 1 niecałe

Chcesz pochwalić b0mbel17 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Najlepszy jaki miałam dotychczas
  • Szampon poleciła mi pani dermatolog i to był strzał w 10! Fryzjerzy zawsze mi mówili,ze mam przetłuszczającą sie skóre głowy z tendenją do łupieżu,wiec omijałam szeroko szampony do skóry suchej. I to był błąd! Odkąd używam tego szamponu ( a będzie to już kilka miesięcy) wszystkie moje problemy się skończyły! Nic nie swędzi, skóra głowy ukojona, nawilżona, zero łupieżu, strupków itp. Włosy w ogóle mi sie nie przetłuszczają!
    Do tego ma fajną konstystencje, ładnie sie pieni i jest taki delikatny.
    Ten szampon to moje wybawienie!

Polecam wszystkim na wszelkie problemy ze skórą głowy.

Ilość zużytych opakowań: 1 opakownie

Chcesz pochwalić haniulla za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bardzo dobry!
  • Skóra mojej głowy przez kilka ostatnich miesięcy bardzo zle reaguje na rozjaśnianie i farbowanie. Swędzi niemilosiernie, jest sucha i wrażliwa.

Kupiłam ten szampon i jestem baardzo zadowolona, może nie jest super wydajny, zużywam już drugą tubkę ( stosuje przy co drugim myciu), ale działa tak jak powinien. Swędzenie znikneło, właściwie wszystkie problemy ze skóra głowy odeszly.

Na pewno przy nim zostanę.

Używam tego produktu od:kilku miesięcy
    Ilość zużytych opakowań:w trakcie drugiego

Chcesz pochwalić cytrynowo_piaskowa za czytelną i pomocną recenzję?

Zamknij