Adamed Consumer Healthcare S.A, Atoperal, Szampon do skóry atopowej

Powiększ Adamed Consumer Healthcare S.A, Atoperal, Szampon do skóry atopowej

Zgłaszająca osoba: marsjasz

Formuła szamponu Atoperal opracowana została w celu zapewnienia intensywnej pielęgnacji i aktywnej ochrony skóry atopowej. Carbamide działa nawilżająco i przeciwświądowo. Aktywny kompleks α-hydroksykwasu (Lactic Acid) i L-Argininy poprawia ukrwienie skóry głowy, stymulując wzrost włosów i wzmacniając ich strukturę. Dodatkowo, AHA zapewnia świeży wygląd włosów, a L-Arginina odżywia i pielęgnuje włosy oraz ułatwia ich układanie. Dzięki zastosowaniu substancji o właściwościach nawilżających, kojących i antyoksydacyjnych, szampon wyraźnie zwiększa komfort i poprawia efekty codziennej pielęgnacji skóry wrażliwej.
Bardzo dobrze usuwa naturalne zabrudzenia oraz pozostałości preparatów pielęgnacyjnych z włosów i owłosionej skóry głowy, zapewnia odpowiednie nawilżenie skóry głowy. Szampon Atoperal pielęgnuje włosy, nadając im naturalny blask i elastyczność.

Cena: 19,80zł / 125ml
/bw/

• Strata czasu i cierpliwości
  • Ten szampon poleciła mi kiedyś dermatolog, w czasie, gdy moja skóra głowy stała się okropnie wrażliwa i swędziała niemiłosiernie.
    Atoperal przeznaczony jest do bardzo wrażliwej skóry głowy, jednak wraz ze stosowaniem kosmetyku, wcale takiego wrażenia się nie odbiera.
    Mój problem ze swędzącą skórą głowy wcale nie został rozwiązany, po Atoperalu miałam głowę pełną białego pyłku, swędziała chyba jeszcze bardziej. Nie wspomnę już o tym, że włosy były splątane, matowe i wyglądały jak jeden wielki suchy kołtun.
    Mój facet, który również swojego czasu skarżył się na "przewrażliwienie" skalpu, bardzo szybko odstawił ten szampon, ponieważ jeszcze bardzo zaostrzył on sprawę (na skórze głowy pojawiły się zaczerwienienia).
    Mocznik, który jest w składzie, być może dobrze sprawdza się do naskórka pięt, ale nie na skalp...
    Aktualnie używał do płukania włosów, oraz skóry głowy naparu z korzenia łopianu i korzenia mydlnicy - swędzenie? białe strupki? JAK RĘKĄ ODJĄŁ. Jeśli chce się wam bawić w kotka i myszkę z Atoperalem, który nie dość nie sporo kosztuje, i nie przynosi żadnych efektów - wolna droga.
    Ja sięgnęłam po stary i najlepszy sposób - zioła i nareszcie przyniosłam mojej skórze głowy upragnioną ulgę.

Używam tego produktu od: 2 lata

Chcesz pochwalić GrindLady za czytelną i pomocną recenzję?
Polecany film:

• bardzo przeciętny
  • Skóra głowy sucha, łuszcząca, wrażliwa.
    Liczyłam, że szampon złagodzi taki stan i skóra przestanie się łuszczyć. Jednak nie pomógł mi. Zużyłam kilka opakowań, nie umiejąc znaleźć dla niego lepszej alternatywy. Pozbyłam się go jednak w chwili, gdy zainteresowałam się jego składem - na drugim miejscu SLS - trudno się dziwić, że podrażnia...
    Plusy:
    + dobrze myje, choć ze zmywaniem olejów radzi sobie średnio,

Minusy:
    - skład!,
    - wydajność - przy moich długich i gęstych włosach wystarczał na ok. 6 myć,
    - cena - płaciłam za niego nie mniej niż 24 zł,
    - działanie - nie pomógł mi pozbyć się problemu.

Używam tego produktu od: kilkunastu miesięcy
    Ilość zużytych opakowań: 6 opakowań

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić Sensilika za czytelną i pomocną recenzję?
  • taki sobie
  • Mam bardzo suchą skórę głowy. Drogeryjne szampony jeszcze bardziej ją wysuszają, dlatego muszę stosować te z apteki - choć niestety i te nie zawsze się sprawdzają, jak np Atoperal. Wiązałam z nim duże nadzieje - niestety zawiodłam sie...

Powiem tak: ani nie pogorszył stanu skóy, ale też nie zauważyłam jakiejkolwiek poprawy. Nie nawilżył skóry, nie było czuć takiego ' ukojenia'.
    Włosy stały się suche, matowe - musiałam dodatkowo używać odżywki.
    Przezroczysta konsystencja, wygodne opakowanie, dobrze sie pieni, łatwo spłukuje...
    Ale niestety, działania brak

Używam tego produktu od: 1 mies.
    Ilość zużytych opakowań: 3/4 opak.

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić kawa_zmlekiem za czytelną i pomocną recenzję?
  • Na mnie nie działa
  • Na początku powiem, że mam bardzo wrażliwą skórę głowy, która swędzi zawsze (czasem mniej czasem bardziej) i przetłuszczające się włosy (myje głowę codziennie). Zaznaczam, że nie mam i nigdy nie miałam łupieżu. Już dawno zrezygnowałam z drogeryjnych szamponów i przerzuciłam się na te apteczne. Niestety, do tej pory żaden z nich nie ukoił w pełni mojej skóry. Więc poszukuję nadal...
    Ale kilka słów o tym szamponie.
    Poleciła mi go Pani w aptece. Zacznę od zalet:
    - bezzapachowy,
    - bezbarwny,
    - dobrze się pieni, wydajny
    - super wygodne opakowanie,
    - włosy błyszczące, miłe w dotyku, nawilżone
    - nie potrzeba odżywki

Minusy:
    - nie zlikwidował swędzenia, a po kilku tygodniach stosowania nawet je nasilił,
    - nasiliło się przetłuszczanie skóry głowy (może z tego względu nasiliło się również swędzenie)

Jest to szampon do atopowej, łuszczącej się skóry i może na ten problem faktycznie pomaga. Ma działanie nawilżające. Niestety mnie uczula.
    Nie udało mi się wytrwać do końca pierwszego opakowania, swędzenie było nie do wytrzymania.

Używam tego produktu od: 1 miesiąc
    Ilość zużytych opakowań: 1 niecałe

Chcesz pochwalić b0mbel17 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Najlepszy jaki miałam dotychczas
  • Szampon poleciła mi pani dermatolog i to był strzał w 10! Fryzjerzy zawsze mi mówili,ze mam przetłuszczającą sie skóre głowy z tendenją do łupieżu,wiec omijałam szeroko szampony do skóry suchej. I to był błąd! Odkąd używam tego szamponu ( a będzie to już kilka miesięcy) wszystkie moje problemy się skończyły! Nic nie swędzi, skóra głowy ukojona, nawilżona, zero łupieżu, strupków itp. Włosy w ogóle mi sie nie przetłuszczają!
    Do tego ma fajną konstystencje, ładnie sie pieni i jest taki delikatny.
    Ten szampon to moje wybawienie!

Polecam wszystkim na wszelkie problemy ze skórą głowy.

Ilość zużytych opakowań: 1 opakownie

Chcesz pochwalić haniulla za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bardzo dobry!
  • Skóra mojej głowy przez kilka ostatnich miesięcy bardzo zle reaguje na rozjaśnianie i farbowanie. Swędzi niemilosiernie, jest sucha i wrażliwa.

Kupiłam ten szampon i jestem baardzo zadowolona, może nie jest super wydajny, zużywam już drugą tubkę ( stosuje przy co drugim myciu), ale działa tak jak powinien. Swędzenie znikneło, właściwie wszystkie problemy ze skóra głowy odeszly.

Na pewno przy nim zostanę.

Używam tego produktu od:kilku miesięcy
    Ilość zużytych opakowań:w trakcie drugiego

Chcesz pochwalić cytrynowo_piaskowa za czytelną i pomocną recenzję?