Clean & Clear, Głęboko oczyszczający kremowy żel do mycia twarzy do skóry wrażliwej

Głęboko oczyszczający krem do mycia twarzy CLEAN & CLEAR głęboko i skutecznie oczyszcza skórę z zanieczyszczeń i tłuszczu, nie zatykając porów. Stworzony z myślą o skórze wrażliwej, skłonnej do podrażnień i zaczerwień. Zawiera składnik pomagający zapobiegać powstawaniu pryszczy. Uczucie lekkiego mrowienia oznacza, że skóra została dokładnie oczyszczona.

wrażliwa, trądzikowa, tłusta
antybakteryjne, oczyszczające
w tubie
żel
oczyszczanie twarzy

Słaby

Żel ma niezbyt przyjemny zapach. Konsystencja jest kremowa i wątpię, że w ogóle oczyszcza skórę. Nie zapobiegał w żadnym stopniu powstawaniu nowych niedoskonałości, za to powodował je.
Plusem jest brak SLS w składzie i to że nie wysuszył cery.

Używam tego produktu od: 2013
Ilość zużytych opakowań: Jedno

Okropny kosmetyk i nie tylko tej wrażliwej.

Jak przypomnę sobie, ze używałam tej marki to aż mnie skręca. Mocne alkoholowe kosmetyki, ale wtedy każdy ich używał, bo nie było nic lepszego zbytnio.
Żel do mycia twarzy był bardzo gęsty i słabo się nim myło twarz, bo prawie wcale się nie pienił i nie domywał. Zapach miał mocny mentolowy i dość nie przyjemny. Przez gęsta formuła sprawiała, że źle się go zmywało z twarzy i zostawał na twarzy nie przyjemny film. Miał tendencje do zapychania skóry, jej podrażniania, a myć nie mył twarzy prawie wcale. Bye bye.

Suuuper!

Podbił moje serce. Super konsystencja i odświeżenie a to wszystko za sprawą mentholu w składzie. Długo zwlekałam przed kupieniem jakiegoś żelu, ponieważ mam skórę, którą nigdy nie wiem co może podrażnić. Ale zaryzykowałam i nie żałuję. Bardzo dobra firma, również polecam peeling przeciw wągrom. Kiedy użyłam po raz pierwszy poczułam przyjemne mrowienie, co za odświeżenie! Z czasem już tego nie czuję, bo skóra oczywiście się przyzwyczaja, ale dalej czuję miłe odświeżenie i czystość. Bardzo łagodny pomimo składu. Nie podrażnia oczu. Nie wiem czy zmniejsza ilość wyprysków, ale nigdy nie miałam ich jakoś dużo. Czasem mi coś wyjdzie np. jakaś bomba podskórna na brodzie, ale nie liczę że mi to wyleczy. Na pewno nie spowoduje pogorszenia. Po prost robi co ma robić czyli oczyszczać.

Uczucie mięty na twarzy

Ten żel trafił w moje ręce przypadkiem - robiłam zakupy przez internet i potrzebowałam czegoś do mycia twarzy, więc wybór padł na ten. Nigdy wcześniej nie miałam styczności z tą firmą i zupełnie nie wiedziałam, czego się spodziewać.
Żel ma kremową konsystencję i pachnie trochę jak pasta do zębów. Wystarczy mała ilość produktu, żeby dobrze umyć twarz.
Żel jest dosyć delikatny, nie jest typowym zdzierakiem, nie podrażnia i nie przesusza, ale jeśli skóra sama w sobie jest już sucha, może odrobinę piec, ja odstawiam go w takiej sytuacji. Nie zmyje makijażu jak obiecuje producent, ale odświeży cerę i po użyciu go czuć bardzo przyjemne chłodzenie.
Produkt jest bardzo wydajny, a nie żałuję go sobie i ma niską cenę. Myślę jednak, że już do niego nie wrócę, moja skóra potrzebuje trochę mocniejszego oczyszczania.

Niezmiennie od kilkunastu lat

Jest to mój ukochany produkt, który stosuje nieprzerwanie od kilkunastu lat. Kiedyś jako posiadaczka skóry tłustej, trądzikowej, teraz mieszanej, z pierwszymi oznakami starzenia, plus od zawsze wrażliwej. Nie raz próbowałam żeli, płynów do mycia z tzw. górnej półki, ale żaden nie przebił prostego Clean and clear. Kiedyś eksperymentowałam z żelami, ale od paru lat już trzymam się tylko tego. Jedyny problem, że jest coraz gorzej z jego dostępnością - kiedyś w Rossmanie i każdym sklepie, teraz tylko przez internet znajduję. Na wypadek, gdybym miała problem z kupieniem, trzymam w domu kilka w zapasie. Podejrzewam, ze gdyby był w innym opakowaniu i inaczej sprofilowany (nie dla nastolatek) to by był hitem za dużo wyższą cenę.

Zwężone pory nie tylko dla młodzieży

Jest to jeden z produktów, których używam od długich lat i pasuje mi nawet bardziej niż kiedyś.

Działanie: Dawno nie mam już problemów z trądzikiem, za to pory w mojej strefie T nadal potrafią się koncertowo zapchać i wołać o pomstę do nieba swoim wyglądem. Produkt jest po prostu fantastyczny dla mieszanej cery. Głęboko oczyszcza i zwęża pory, a przy tym jest delikatny dla suchych partii skóry. Leciutko mrowi przy aplikacji, ale nie towarzyszy temu ani zaczerwienienie ani podrażnienie. Spłukuje się łatwo, chociaż wyczuwa się obecność lekkiej warstewki na skórze. Nie pozostawia najmniejszego uczucia ściągnięcia, co przy produktach do cery trądzikowej jest rzadkością. Podobnie rzadkością jest, że nie rozregulowuje cery, czyli dokładniej mówiąc nie nasila produkcji łoju w strefie T. Moim zdaniem nadaje się po prostu do niemal każdego typu skóry.

Na plus:
-skuteczne zwężanie porów
-dobrze zmywa sporą część makijażu (poza oczami)
-pachnie przyjemnie, delikatnie, lekko miętowo
-ma łatwą do rozprowadzenia konsystencję
-jest wydajny
-da się go wydobyć do końca bez rozcinania, bo tuba jest mięciuteńka

Minusów nie widzę żadnych, ale to żadnych. Używam go do oczyszczania (nie codziennie) na przemian z popularną pastą Ziaja - uzupełniają się super, bo ten nie ma drobinek do peelingu mechanicznego i jest delikatniejszy.

Dobry żel.

Bardzo fajny żel, używam go głównie rano, by zmyć kosmetyki, które nałożyłam wieczorem lub w ciągu dnia, by odświeżyć skórę. Nie podrażnia, nie wysusza i tak jak obiecuje producent, "pomaga zapobiegać powstawaniu pryszczy i niedoskonałości". Ogólnie dobrze doczyszcza buzie. Jednak przez mentol w składzie, moje początki z nim były naprawdę trudne :) Jakbym myła twarz pastą do zębów, daje takie uczucie chłodu/szczypania, mega dziwne. Ale da się przyzwyczaić :) Moim zdaniem działa lepiej, gdy użyje się większej jego ilości, przez co jest mniej wydajny. Plusy ma za cenę i dostępność.

Fajny

Żel ma super konsystencje, bardzo dobrze oczyszcza twarz, przy myciu buzi jest odczuwalne oczyszczanie skóry. Pięknie pachnie, usuwa tłuszcz. Buzię posiadam bez trądziku, czasem tylko pojedyncze krostki mi wyskakują więc nie jestem w stanie czy pomógł jeżeli chodzi o wypryski. Niestety nie zadziałał na wągry. Cena super korzystna, ja kupiłam w drogerii JAWA za ok.12-13 zł. Na 1000 % wrócę do tego żelu (narazie się skończył i używam czegoś innego) Żel starczył na 2 miesiące przy codziennym użytku rano i wieczorem.

Niezły

Przy pierwszych użyciach czułam lekkie mrowienie jak wskaywal producent. Jednak wkrótce zniknęło. Konsystencja i sklad jak najbardziej na +. Cena i dostepność także. Wypryski po nim nie znikną, ale czy zapobiega ew. powstawaniu nowych, to nie powiedziłabym. Myślę że jeszcze nieraz go kupię :)

Idealnie oczyszcza skórę !

To jeden z tych produktów, które na prawdę warto polecić ! Idealna kremowa konsystencja bardzo dobrze rozprowadza się po twarzy. Żel świetnie oczyszcza skórę. Sprawia, że jest ona wygładzona i miękka w dotyku. To kosmetyk stworzony dla osób o cerze problematycznej. Ma dosyć specyficzny zapach, który daje uczucie świeżości. Bardzo wydajne i poręczne opakowanie. Plusem też jest jego dostępność i jakość.

Ilość zużytych opakowań: 2 pełne

Super produkt

Ja mam chyba trochę nowszą wersję, bo jest w nieco innym opakowaniu. Jak dla mnie jest to wspaniały kremowy żel do mycia twarzy. Jestem z niego bardzo zadowolona. Opakowanie jest bardzo poręczne i umożliwia dobre dozowanie produktu. Zapach na początku był dla mnie jakiś dziwny, ale po następnych użyciach stwierdziłam, że z tym zapachem kojarzę czystą twarz. Po zastosowaniu czuję naprawdę głębokie oczyszczenie. Skóra jest delikatna i gładka w dotyku. Nie wyskakują mi żadne krostki czy pryszcze. Pozostawia uczucie świeżości i troszkę chłodzi.

Jest ok.

Jest w porządku. Konsystencja kremu ok. Fajnie chłodzi, oczyszcza też. Jeśli chodzi o niedoskonałości to na pewno ich nie powoduje, ale też nie sprawi, że przestaną się pojawiać. Jest BARDZO wydajny. Według mnie lekki, ale może odrobinę wysuszać.

Jest całkiem niezły, dla niewielkich problemów z cerą będzie w sam raz.

Ilość zużytych opakowań: niecałe jedno

super

Kupiłan ten kremowy żel za 16,10zł i jest on w dużym opakowaniu i troche innym niż tutaj jest zdjęcie. :)
Myje sie nim twarz super bo jest uczucie chłodzenia i jest super konsystencja , która nie spływa :)

+cena
+konsystencja
+efekt chłodzenia
+wydajność
+dobrze myje

+- nie jestem pewna czy wyskakuje mi mniej czy wiecęj krostek

-brak

Ilość zużytych opakowań: niecałe 2