Hugo Boss, Hugo XX EDT

Powiększ Hugo Boss, Hugo XX EDT

Zgłaszająca osoba: dzika truskawa

Zapach wprowadzony na rynek w 2007 roku. Równolegle z męskim 'Hugo XY', zaliczany do grupy zapachów kwiatowych z nutami drzewnymi i piżmowymi.

Nuty zapachowe:
nuta głowy: liczi, mandarynka, pomarańcza
nuta serca: ryż basmati, jaśmin, róża
nuta bazy: drzewo sandałowe, ambra, piżmo.

Cena: 60ml / 205zł

• BARDZO ŁADNE
  • Nie rozumiem tak niskich ocen
    Perfumy są śliczne

Zapach ani nie duszący ani nie za świeży - taki ciepły. Kojarzy mi się z letnim wieczorem i błyszczącymi nocnymi lampami. Jest w nich coś eleganckiego.

Minusem jest tylko trwałość i za to odjęłam *

Używam tego produktu od: Niedawna ...
    Ilość zużytych opakowań: W trakcie pierwszego.

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić SzAnElKa za czytelną i pomocną recenzję?
  • ciepełko, dom.
  • No ja nie wiem, skąd tutaj tyle złych opinii? Fakt, może zapach nie jest szalenie wyszukany, może nawet nie jest w ogóle. Być może. Ale one są dla mnie tak ciepłe, domowe, przyjemne, że ciężko powiedziec o nich coś złego. To nie jest zapach z cyklu : "love or hate". Mało komu się nie podoba. Jest po prostu mega przyjemny. Przywodzi na myśl ciepło domu rodzinnego, bezpieczeństwo, ramiona ukochanej osoby. Są dla mnie po prostu urocze. Zanim zużyję setę, to minie trochę czasu, ale jak wykończę, to polecę po kolejną. (p.s. Plotka głosiła, że słynna nazwa bierze się od tego, że w środku są zawarte feromony- kto wie? Mój facet za nimi szaleje

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić comoseksualna za czytelną i pomocną recenzję?
  • Mój ulubiony
  • Pierwszy raz kupiłam ten perfum 5 lat temu i zakochałam się w nim do tego stopnia, że ponowiłam zakup i z pewnością jeszcze kiedyś zafunduje sobie odrobinę luksusu Zapach nie jest ani duszący ani zbyt ostry i utrzymuje się przez dobrych kilka godzin. Buteleczka jest skromna ale dla mnie wystarczająca bo dla mnie liczy się to co jest w środku a nie opakowanie

Używam tego produktu od: Już skończyłam
    Ilość zużytych opakowań: Zużyte dwa opakowania

Chcesz pochwalić PatrycjaKM za czytelną i pomocną recenzję?
  • bez szału
  • dostalam je w prezencie. nie jestem jakos bardzo wymagajaca jesli chodzi o perfumy ale te nie robia na mnie zadnego wrazenia.
    zapach jest bardzo delikatny wiec na niektore okazje sie nadaje ale nie jest to zapach do ktorego wroce.

nie potrafie okreslic plusow i minusow.
    jedyne co moge powiedziec to to ze nie sa warte swojej ceny.

Ilość zużytych opakowań: połowa jednego

Chcesz pochwalić rda22 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Przeminęło z wiatrem
  • Zapach z kategorii: ulotne jak para wodna.
    Dziwię się niektórym producentom, którzy tworzą zapachy na siłę, po to tylko aby wypchnąć nową nazwę na rynek i zwabić do siebie jak największą liczbę konsumentek, które usilnie podążają za każdą perfumową nowością.
    Jest to kolejny zapach bez duszy, zapięty w pas bezpieczeństwa z przylepionymi etykietkami "dla każdej z nas", "na każdą okazję". Tylko, że tak naprawdę jest on do niczego...
    Wejście XX jest strasznie bezbarwne, tak jakby wszystkie te poprawne kwiatki i owocki, które popadły w melancholię zapakowano w folię aluminiową i nakazano im pachnieć pomimo tej bariery.
    Drzewo sandałowe, ambra, piżmo? Chyba zostały wykastrowane, albo przeszczepiono im nuty zapachowe, bo w ogóle nie są wyczuwalne.
    Trzeba naprawdę się wwąchać i bardzo chcieć aby poczuć liczi czy jaśmin, ale są one jakieś niewyraźne i rozwodnione jakby zostały podtopione.
    Ten zapach mogłby spełniać funkcję mgiełki zapachowej, bo perfumami nazwać go nie można, więc równie dobrze można wyrzucić te 200zł na wodę mineralną, która ma taką samą intensywność.
    Flakon odzwierciedla bezpłciową zawartość.

Używam tego produktu od: kilka dni
    Ilość zużytych opakowań: próbki

Chcesz pochwalić GrindLady za czytelną i pomocną recenzję?
  • pffffff takie nic
  • przy okazji dużych zakupów w sieciówce dostałam 40ml jako gratis
    sama nie wydałabym na niego więcej jak 10zł..
    bardzo delikatny, takie niby nic
    ulotny, po chwili go nie czuć
    wstyd dla producenta

słabo wyczywalne kwiatowe wonie, mocno trzeba przywrzeć do nadgarstka żeby go poczuć, a żeby go poczuł ktoś z naszego otoczenia musiałby chyba siedzieć z nosem w naszej szyi - chyba że to perfum dla kochanków - wtedy na pewno nasz partner go poczuje ale tylko pod warunkiem że będziecie bardzo bardzo blisko

mówię nie i ostrzegam inne wizażanki - ten zapach to rozczarowanie, jeśli szukacie zapachu przy ciele to lepiej kupić lancome miracle - przynajmniej jest trwalszy i ma ciekawszą nutę

Ilość zużytych opakowań: na szczescie tylko 40ml

Chcesz pochwalić Agunia001 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Znośny
  • W szale przedświątecznych zakupów wraz z moim mężczyzną zatrzymaliśmy się przy stoisku z perfumami. Hugo Boss był w promocji i chyba nie byłabym sobą gdybym nie sprawdziła jaką woń skrywa w sobie ten nadzwyczaj prosty w mojej ocenie flakonik. Zapach wydał mi się bardzo przyjemny, kwiatowy, kobiecy i nie rozumiałam za bardzo czemu mój mężczyzna odbiera ten zapach bez entuzjazmu...ale jak kobieta się uprze... I oto XX stał się moim prezentem świątecznym. Po kilku dniach używania ta magia czmychnęła w jakiś ciemny kąt i już nigdy z niego nie wyszła. Nie wiem co cię stało ale nie podoba już mi się ten zapach. Po 2 latach w moim flakoniku nadal jest około połowa perfum i męczę je od czasu do czasu spryskując apaszki, szaliki tudzież inne części garderoby - nie znoszę tego zapachu bezpośrednio na skórze. Nosiłam go w cieplejsze i chłodniejsze dni z nadzieją że kiedyś w końcu znajdę odpowiednią porę roku na te perfumy ale bezskutecznie. Są przytłaczająco kwiatowe, intensywne. Używam tego produktu od: 2 lataIlość zużytych opakowań: Męczę 1-wsze

Chcesz pochwalić SilkyBeauty za czytelną i pomocną recenzję?
  • Ładny zwyklak, szybko się ulatnia
  • Dostałam te perfumy w prezencie już dawno temu.
    Były to moje pierwsze perfumy z tych "droższych". Sama je sobie zażyczyłam Myślałam, że taki lekki zapach będzie idealny dla młodej dziewczyny.
    I owszem pamiętam, że na punkcie zapachu oszalałam, ale trwałość... po godzinie nic nie było czuć. Na ubraniach i owszem jak się w nie wetknęło nos.
    Za tą cenę? Absolutnie nie warto.
    Odkopałam ostatnio swój flakonik i użyję czasem, ale raczej z okazji, że mam ochotę czymś popachnieć a już nie mam wyrzutów sumienia, że po co skoro tyle kosztowały. Za długo leżakowały na półce

Jak ktoś wczesniej pisał, miałam do czynienia z podróbką z FM. Nie dość, że zapach jak dla mnie ładniejszy to i były bardziej trwałe. A tańsze dziesięc razy...

Używam tego produktu od: około 6 lat
    Ilość zużytych opakowań: wciąż męczę pierwszy flakonik

Chcesz pochwalić Ashira za czytelną i pomocną recenzję?
  • Zbyt uniwersalny
  • Gdy poznałam ten zapach, wydał mi się świetny, kojarzył się ze świeżością proszku do prania z lekką, kwiatową nutą.
    Kiedy już trafił na moją półkę, coś się zmieniło - może już się do niego przyzwyczaiłam? Pachnie ładnie i przyjemnie, ale momentami przesadnie słodko, minimalnie dusząco. Liczyłam na coś innego.

+kwiatowa słodycz jest dobrze wyczuwalna (jeśli ktoś lubi)
    - zapach średnio trwały jako "obłok" (ale na drugi dzień wyczuwalny na ubraniu po przytknięciu doń nosa )

Używam tego produktu od: Pół roku
    Ilość zużytych opakowań: W trakcie pierwszego

Chcesz pochwalić Yessika za czytelną i pomocną recenzję?
  • CHCIWOŚĆ MA GRANICE .....
  • No cóż ... kupiłąm ten produkt z chciwości w drogeri .... miał dobrą cenę a ja bardzo lubię markę Hugo Bossa ... i zaskoczenie .... jak dla mnie zapach jest tak samo banalny jak jego butelka ... producent wypuszcze dwa zapachy dla niej i dla niego - jako łączące się hromosomy czy coś tam .... jak dla mnie gdzie tam seks z reklamy ? miało być podniecająco i romantycznie - jest babuszkowo .... zapach ni na lato ni na zimę .... troszkę nijaki jak jesienna aura ... to też psikam ile mogę kurtki na jesień tym zapachem .....

Chcesz pochwalić izzzunia za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bardzo lubię
  • Zapach kupowałam w ciemno, co zdarza mi się niezwykle rzadko i muszę przyznać, ze to był strzał w dziesiątke Nie wiem dlaczego te perfumy mają tak wiele negatywnych recenzji, myślę, że dużym mankamentem jest ich trwałość , a raczej jej brak,co w stosunku do dość wysokiej ceny jest dla mnie dużym i w sumie jedynym minusem.

Hugo XX są ciepłe, otulające, kobiece. Zapach , który trafia w mój gust w 100%, bo bardzo lubię słodkie, owocowo-kwiatowe zapachy. Dobrze wyczuwam w nich, jaśmin i różę, a także nuty owocowe, ale już co konkretnie z tych owoców w nich siedzi, to już niekoniecznie Jak dla mnie nadają się zarówno do noszenia na codzień, jak i na wieczór. Używałam ich latem, ale sądzę, że na pewno wrócę do nich zimą. Zebrałam za ten zapach sporo komplementów, wg mojej mamy ( która mi je nagminnie podbierała ) Hugo XX są takie przytulne, otulające, mój facet bardzo je lubi, twierdzi, że są dla niego typowo kobiece, zmysłowe.

Wszystko mi się w tych perfumach podoba poza wspominaną trwałością w stosunku do ceny. Do flakonika nie mam zarzutów - ładny, wygodny, chociaż wg mnie nie oddaje wogóle charakteru tego zapachu. Na pewno kupię kolejny flakonika, zastanawia mnie też alternatywa z FM, bo miejska legenda wśród koleżanek głosi, że odpowiednik jest trwalszy od oryginału

Używam tego produktu od: czerwiec 2012
    Ilość zużytych opakowań: jedno 30 ml

Chcesz pochwalić glamorous90 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bardzo ładny zapach
  • Zapach perfum jest bardzo delikatny i kwiatowy, taki jak lubię. Utrzymuje się długo na ciele i ubraniu, nawet na drugi dzień pachną nim ciuchy. Pachną pięknie, ale nie są to te jedyne

Ilość zużytych opakowań: 1 flakonik

Chcesz pochwalić BlackOrchid89 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nigdy więcej
  • Zapach ładny, kupiłam 100 ml w Rossmanie. Bardzo nietrwały!!! Za takie pieniądze??? Nigdy więcej! Wraz z ceną powinna iść jakość. Od momentu rozczarowania, zanim kupię kosmetyk TU zaglądam. Dziękuję za recenzje!

Używam tego produktu od: 1 miesiąc
    Ilość zużytych opakowań: jedno 100 ml

Chcesz pochwalić hommcia za czytelną i pomocną recenzję?
  • fajny ,
  • Dostałam je w prezencie ,bo sama nie pozwoliłabym sobie na nie

Zapach na początku nie powalił mnie z nóg, ale z czasem się to zmieniło. Jest delikatny, więc taki jakie lubię.

Z chęcią powrócę do niego w przyszłości

Używam tego produktu od: używałam rok temu
    Ilość zużytych opakowań: jedno/60 ml

Chcesz pochwalić new_look za czytelną i pomocną recenzję?
  • świetny
  • * Ma w sobie to coś

* cudowny zapach wręcz nie do opisania

Wady

* cena ( ok 200 zł w drogerii przy 60 ml )

* utrzymuje sie długo na skórze ( jednak incandessence z avonu bije go na glowę, jeśli chodzi o trwałość, ale zapewne dlatego bo incandessence to woda perfumowana a hugo xx woman to woda toaletowa )

Używam tego produktu od: ciężko określić ....
    Ilość zużytych opakowań: 2 flakoniki

Chcesz pochwalić vanilia4121986 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Średni zapach
  • PLUSY:
    - ujdzie na co dzień

MINUSY:
    - trwałość
    - zapach jest średni, dosyć banalny ; nie ma w sobie oryginalności
    - flakon zupełnie nie przypadł mi do gustu

Używam tego produktu od: niedawna
    Ilość zużytych opakowań: kilka próbek

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić patimayoness za czytelną i pomocną recenzję?
  • Cała w kwiatach...
  • Raz na jakiś czas lubię odstąpić od moich orientów i poprzypominać sobie zapachy mojego dzieciństwa. Hugo XX idealnie wpisuje sie w te tony-lekki, zwiewny, kwiatowy, dziewczęcy-Tak w paru słowach można by opisać ten zapach. Za każdy razem gdy spryskam swoje ciało, bądź posmaruję skórę balsamem z tej seri przed oczami staje mi moje dzieciństwo, w której dominały przede wszystkim zapachy szczęścia, czyli takie, których nie da się opisac słowami, a tylko zapach potrafi przywołać w pamieci tamte chwile....
    Trwałośc- 5 godzin intensywnej woni, poczym kolejne 19 godziń cichutko "pracuje" przy samej skórze.
    Reasumując polecam Panią, które lubią czyste kwiatki (bez cytrusów)

Używam tego produktu od: pół rokuIlość zużytych opakowań: 1 50ml

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić andzelika666 za czytelną i pomocną recenzję?
  • odpoczynek od ciężkich zapachów
  • Tak go właśnie traktuje - jako przyjemna ulga i odpoczynek od ciężkich, megakobiecych i kuszących zapachów, których używam na co dzien. Ten jest za to megadziewczęcy, taki wdzięczny, a pomimo tego nie infantylny. Bardziej owocowy niż kwiatowy w odbiorze. Niestety słabo się rozwija, ciągle płasko, tak samo... Aczkolwiek jest to zapach całkiem oryginalny - na dzień dzisiejszy nie znam podobnego z którym mogłabym go porównać. Zdecydowanie na dzień.
    Flakon zwyczajny, estetyczny, ale bez fajerwerków, jak to zazwyczaj u Bossa. Minus - stosunek cena/trwałość niezadowalający! Lepiej w EDP, których wolę używać.
    Warto polować na jego promocje w SP!!!
    Bardzo go lubię, nawet trochę mnie od siebie uzależnił, więc będę wracać. Używam tego produktu od: wypsikania 3 butli w międzyczasie innych perfumIlość zużytych opakowań: trzy x 40ml

Chcesz pochwalić HungrY_EyeS za czytelną i pomocną recenzję?
  • nie dla mnie
  • Perfumy niczym mnie nie zachwyciły. Wręcz zaskoczyły.
    Jak na taką cenę i firmę liczyłam na porządne perfumy.

Niestety te są bardzo słabe. Delikatne i szybko tracą swój zapach.

Co do zapachu to nie jest zły.

Używam tego produktu od: kilka miesięcy
    Ilość zużytych opakowań: 1/3 opakowania

Chcesz pochwalić natala203 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bez charakteru
  • Lekkie, nienachalne, niecharakterystyczne, nudne. Były to moje pierwsze perfumy Hugo Bossa i.. ostatnie. Od tamtej pory zawsze omijam półkę Hugo szerokim łukiem, bo kojarzy mi się z banałem XX

Używam tego produktu od: nie używam
    Ilość zużytych opakowań: Jedno 2 lata temu

Chcesz pochwalić chichimera za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bez rewelacji
  • Nie potrafię oceniać zapachów, więc będzie w kilku słowach:
    Nie przypadł mi do gustu. Próbowałam go na dzień i na wieczór. Nie zachwycił, ale też nie mdlił mnie - ale przecież nie tego oczekuję od wody toaletowej. Ani nie zachwycił trwałością (choć w tym przypadku to chyba lepiej) ani nie urzekł swoją wonią.
    Nie dla mnie niestety.

Używam tego produktu od: 0,5 roku
    Ilość zużytych opakowań: 1 op

Chcesz pochwalić karo83 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bezpieczny zapach na dzień
  • Tak jak napisałam w tytule: idealny na dzień. Lekko słodkawy, ale nie mdły, kobiecy, delikatny. Bardzo "poprawny" - nikogo nie przyprawi o ataki migrneny ani o mdłości. Kilkanaście minut po psiknięciu odrobinkę przypomina mi Lacoste pour Femme, ten jednak jest bardziej owocowy. Podsumowując, to nienachalny zapach na codzień, do biura i na weekend za miastem, uniwersalny i lekki, trzymający się blisko ciała. Ja go lubię.
    Trwałość mogłaby być troszkę lepsza, ale nie ma tragedii. Flakon niezbyt ładny.
    Używam tego produktu od: kilku lat

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić vega_80 za czytelną i pomocną recenzję?
  • uniwersalny zapach
  • Dostałam XX w prezencie urodzinowym od mamy. Sama chyba raczej nie zwróciłabym nawet na niego uwagi w perfumerii. Ekspedientka poleciła jej ten akurat zapach bo jest taki bezpieczny i rzeczywiście tak bym określiła.

Będzie podobał się większości pań bo jest delikatny, bardzo kobiecy, taki zwiewny, lekko słodkawy ale bez przesady i trzyma się blisko ciała. Uniwersalny bo nadaje się do pracy, na randkę, na uczelnię, na wypad na zakupy.

Trwałośc jak na HB wręcz śmieszna, na mnie po 2 godzinach znika bezpowrotnie - ile bym go na siebie nie wypsikała to zapach będzie wyczuwalny jedynie podczas bliskich kontaktów; nie ciągnie się za nami ogonem, nie roztacza wokół użytkowniczki zapachowej aury. Jest jakiś taki nijaki,

Flakon poręczny zwłaszcza podczas dopsikiwania się w ciągu dnia. Kiedy znika resztki woni kojarzą mi się ze świeżym praniem

nie polecam go na rynku dostępna jest masa innych o wiele ciekawszych i na pewno trwalszych zapachów, które możemy kupić za podobną cenę.

podsumowując dość drogie i ulotne psikadło niczym nie wyróżniające się z tłumu

Używam tego produktu od: sierpień 2011
    Ilość zużytych opakowań: 1x40ml

Chcesz pochwalić FARISIEJ za czytelną i pomocną recenzję?
  • bezpieczny i nudnie uniwersalny
  • Zawsze podobał mi się flakon tych perfum, dodatkowo męska wersja zapachu bardzo mi się podoba , więc postanowiłam przetestować XX dla siebie. Pierwszy raz miałam kontakt z testerem w butiku Bossa w Niemczech. Z tamtego testowania pozostały mi następujące przemyślenia:
    -zapach przyzwoicie trwały
    -elegancki i oryginalny
    -raczej na wieczór.
    A teraz rzeczywistość: po powrocie do Polski zauważyłam,że XX jest w promocji w SP , więc długo się nie wahałam. Jestem jednak trochę rozczarowana. Zapach jak dla mnie jest megapłaski - nic a nic się nie rozwija. To jego minus, bo uważam że to typowa cecha "tanich" wód toaletowych, że są od początku do końca takie same, tylko coraz mniej intensywnie pachną. Tak jest z tym zapachem. Trwałość też jest taka sobie, bardzo często się dokrapiam, a i tak chyba nikt nie wyczuwa. No i najdziwniejsza rzecz: XX zyskał u mnie od razu status "na dzień" , bo jest po prostu zwykłym , bezpiecznym i przeciętnym zapachem. Ciepłym i słodkim, ale absolutnie nieoryginalnym. To są jego wady. Nie wyróżnia go absolutnie nic. Taki sobie zwykły bezpłciowy zapach. A ja lubię się wyróżniać niezapomnianymi zapachami które zawsze kojarzone są ze mną ( halloween, eau de star czy twice ) . Ale jeśli ktoś szuka czegoś uniwersalnego zapachu na każdą okazję - ten jest dobry. Jego fenomen polega na tym, że nie potrafię o nim powiedzieć nic dobrego, ale nic złego też nie mogę powiedzieć - bo nie jest to przykry śmierdziuch. Przemęczę do końca i już nie wrócę do XX.

Używam tego produktu od: kilku tygodni

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić firenza za czytelną i pomocną recenzję?
  • Na jesienno-zimowy wieczór
  • Wiadomo - ten sam zapach, na różnych osobach pachnie inaczej - dlatego ocena zapachu jest bardzo subiektywna.

Wiadomo - na rynku perfum jest tyle zapachów, że już nic nie jest "nowe", wszystko jest w pewnym sensie wtóre, kojarzy się z innym zapachem.

Mi również - tak jak poprzedniczkom kojarzy się z Hugo Women, ale w moim przypadku jest to plus, ponieważ były to pierwsze perfumy, które dostałam od taty jako wczesna nastolatka i mogłam poczuć się kobietą Zawsze patrzę na nie z sentymentem i teraz te pozytywne odczucia przeszły na Hugo XX (który zresztą podoba mi się trochę bardziej od Hugo Women).

Po spryskaniu czuję głównie nuty kwiatowe, ale po chwili z zapachu wychodzą również nutki drzewne. Ta mieszanka sprawia, że traktuję go jako zapach wieczorowy, na dzień się nie nadaje, choć nie jest ciężki. Ciężkie zapachy kojarzą mi się z czymś, co opada i czuje się je tak jakby z głębi, natomiast ten kojarzy mi się z czymś co utrzymuje się na powierzchni - tak jak kropla oliwy na wodzie. Jednocześnie, nie uważam tego zapachu za płaski - zarzut wielu poprzedniczek - dla mnie jest tak jakby gęsty, gładki.

Z jego trwałością też jest coś dziwnego - niby nie utrzymuje się całej nocy (tylko kilka godzin), ale na ubraniach jest bardzo wyczuwalny nawet następnego dnia.

Flakon mi się podoba. Jest ciężki, masywny, miejscami złoty. Kojarzy mi się z luksusem, tak jak sam zapach, dlatego uważam, że pasują do siebie.

Ja Hugo XX lubię. Odłożyłam go na bok na wiosnę, ale teraz wraca do łask.

Czy kupię ponownie - nie wiem. Pewnie nie, bo będę chciała wypróbować coś nowego. Ale właśnie ta świadomość sprawia, że nie chcę, żeby się skończył. Więc może jednak kupię

Używam tego produktu od: 1,5 roku
    Ilość zużytych opakowań: końcówka pierwszego - 100 ml

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Recenzja otrzymała 2 pochwał. Chcesz pochwalić bethan za czytelną i pomocną recenzję?