Nepentes, Emolium, Emulsja do ciała

Powiększ Nepentes, Emolium, Emulsja do ciała

Zgłaszająca osoba: psycha

Codzienna pielęgnacja skóry: suchej i bardzo suchej, podrażnionej, szorstkiej, atopowej. Preparat jest odpowiedni do pielęgnacji skóry dzieci i niemowląt powyżej 1. miesiąca życia.
Otrzymał pozytywną opinię Centrum Zdrowia Dziecka.
Skład: trójglicerydy kwasu kaprynowego i kaprylowego (4%), mocznik (3%), hialuronian sodu (1%), Fucogel (3%), olej macadamia (3%), masło shea (4%), pantenol (1%), olej parafinowy (5%)

Skład: Aqua, cetearyl alcohol, polysorbate 60, hydroxyethyl urea, mineral oil (liquid paraffin), biosaccharide gum, butyrospermum parkii (shea butter), caprylic/capric triglyceride, macadamia ternifolia oil, methylpropanedoil, glycerin, dimethicone, trimethylsiloxysilicate, sodium hyaluronate, allantoin, stearic acid, xantan gum, phenoxyethanol, butylparaben, propylparaben, methylparaben, ethylparaben, treihanolamine, disodium edta, peg-8, tocopherol, ascorbic acid, ascorbyl palmitate, citric acid.

Cena: ok. 24zł / 200ml; ok. 41zł / 400ml
/e/

• najlepszy!!!
  • Od zawsze mam problemy ze skórą (AZS). No i na szczęście po wielu nieudanych próbach emolium przyszło z ratunkiem!

+nawilżenie
    +wygładzenie
    +wydajność
    +bez zapachu
    +nie uczula
    +nie obciąża skóry

same plusy, minusów żadnych ! Polecam

Ilość zużytych opakowań: trzy opakowania

Chcesz pochwalić yavvie za czytelną i pomocną recenzję?
  • świetny komsetyk
  • Idealnie sprawdził się na trądzik noworodkowy mojej kilkutygodniowej córy. Stosuję go teraz u niej 2 razy dziennie.
    Siostrze pomaga na pękającą skórę od skazy białkowej.
    Ma fajną konsystencję, jest raczej bez zapachu.
    Dość wydajny. Nie widzę wad.

Ilość zużytych opakowań: 1 200 ml

Chcesz pochwalić milkafilka za czytelną i pomocną recenzję?
  • Mam nadzieję, że znajdę coś lepszego
  • Od dziecka mam AZS, teraz mam nawrót choroby i potrzebuję ciągłego nawilżenia. Nie spodziewałam się, że produkt tak "dobrej" marki nie zrobi NIC! Moja skóra potrzebuje mocniejszego nawilżenia, a ta emulsja nie podołała zadaniu. Zaraz po nałożeniu czuję, że znowu muszę się smarować. Muszę szukać czegoś innego...

+dostępność
    +wydajność (dwie/trzy pompki starcza na całą nogę)
    +dozownik z pompką
    +dla skóry bez AZS możliwe, że wystarczy

-konsystencja(wolę gęstsze)
    -cena (w stosunku do jakości zawyżona)
    -moja skóra po aplikacji jednej warstwy błaga o więcej
    -nie radzi sobie nawet z lekkim atopowym zaczerwienieniem skóry !!!! ;/

Ja osobiście nikomu bym nie poleciła, ale widzę, że innym wizażankom ten produkt służy... Może tylko ja mam taki problem z tym produktem

Używam tego produktu od: październik 2013
    Ilość zużytych opakowań: około połowa produktu zużyta

Chcesz pochwalić paulla1992 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bardzo dobry produkt!
  • Bardzo dobra emulsja do ciała. Przynosi ukojenie i niweluje uczucie ściągnięcia skóry. Używam po każdym myciu i moja sucha skóra jest zadowolona
    Niska cena i fakt, że produkt jest wydajny jeszcze bardziej zachęcają do kupna.

Używam tego produktu od: kilku lat
    Ilość zużytych opakowań: około 5

Chcesz pochwalić Dorissa za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bardzo dobra
  • Emulsja jak na kosmetyk apteczny jest tania i wydajna. Po zastosowaniu szybko się wchłania w skórę. Dzięki niej skóra jest odżywiona, nawilżona, gładsza i bardziej miękka. To jeden z lepszych preparatów do pielęgnacji ciała jakie miałam okazje stosować.

Używam tego produktu od: Miesiąca

Chcesz pochwalić evanuela za czytelną i pomocną recenzję?
  • jeden z najlepszych
  • Do tej pory stosowałam u dziecka ze skórą atopową - z bardzo dobrym skutkiem. Teraz stosuję również sama - bardzo ładnie nawilża rosnący brzuszek ciężarnej. Jedynym minusem jest tu zapach - niby neutralny, ale jakoś mało przyjemny, możliwe że to jednak przez ciążę tak go odbieram, bo teraz większość kosmetyków ma dla mnie nieprzyjemny zapach.

Ilość zużytych opakowań: 2x 400ml

Chcesz pochwalić gudrunkartika za czytelną i pomocną recenzję?
  • dobry krem dla wymagajacej (chorej) skory
  • moj synek juz dlugo uzywa tego kremiko jak i innych produktow emolium
    niestety my uzywamy ich zx przymusu atopowego zapalenia skory alergiznej
    produkty sa bardzo dobre
    nie szkodza a odbudowywuja zdrowa skore
    co do emolium jest dobre nie jest rewelacyjne gdyz sa leprze ale duzo drozsze

nie spelnia tez wszystkich obietnic ale spelnia je w wiekszosci
    uzywam emolium na zdrowa lub prawie zdrowa skore aby nie doprowadzac jej do ran spowodowanych innymi specyfikami
    dos dobrze nawilza nie pozostawia tlustego filmu i broni skre przed chrostakami zapaleniem i ranami
    synem ma 8 lat a o emolium wiemy i uzywamy od okolo 3

w swojej cenie jest bardzo dobry nawet najleprzy
    polecam
    dla dzieci jak i doroslych
    nie ma zapachu i nie kaleczy
    przyspiesza gojenie

Używam tego produktu od: 3lat
    Ilość zużytych opakowań: 10 calych

Chcesz pochwalić Blackigirl za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dla mnie i dla synka najlepszy
  • Emulsja Emolium wpadła w moje ręce dość niespodziewanie ale zachwyciła mnie zupełnie. Stosowałam do pielegnacji skóry synka gdzie sprawdziła sie świetnie, nawet przy stosowaniu co kilka dni skóra była miekka i nawilżona. MA wygodne opakowanie z pompką. Kiedyś gdy skonczył mi sie balsam do ciała skorzystałam nieco z tego kosmetyku i okazało sie że cudownie koi moją skóre po depilacji i pierwszy raz na drugi dzien po depilacji nie mialam przesuszonej skory co do tej pory zdarzało sie czesto. ęfekt nawilżenia utrzymywał sie długo a skóra była gładka i nawilżona. Od tej pory stał sie tez moim KWC

Ilość zużytych opakowań: w trakcie drugiego

Chcesz pochwalić myszka_maj za czytelną i pomocną recenzję?
  • Świetny dla wrażliwej skóry, nawilża na dłuuugo, koi mega suchą skórę mimo lekkie konsystencji
  • Kosmetyk zawiera same ZALETY, nie jest moim KWC tylko ze względu na cenę.

Bardzo dobrze nawilża, nie podrażnia skóry, koi ją i nie jest to nawilżenie/ukojenie doraźne - efekt utrzymuje się wystarczająco długo, a emulsja stosowana x 2 dziennie pomogła zregenerować moją przesuszoną miejscami skórę w ekstremalnie szybkim czasie (ok.2 tygodni).

Na 3 tydzień stosowania praktycznie znikły zaczerwienione miejsca, w których skóra była tak przesuszona, do tego stopnia że w tych mega suchych obszarach tworzyły się lekko czerwone, suche placki, a skóra w tych miejscach jakby lekko się łuszczyła.

Emolium nie powoduje szczypania, pieczenia, zaognienia miejsc ekstremalnie wysuszonych, podrażnionych -nie powodował nawet szczypania łydek, nóg zaraz po goleniu.
    Skład - bardzo przyjazny.

Kosmetyk o dziwo wydajny jak na mleczko, btw emolium ma konsystencję mleczka ( mleczka zawsze bardzo szybko mi się kończyły - a tu proszę niespodzianka) ; z łatwością się wchłania i nie pozostawia tłustej warstwy a w dodatku bardzo dobrze nawilża i odżywia i to na długo.

Wygodne opakowanie z pompką.

Występuje w dwóch pojemnościach.

Zapachu nie wyczuwam.

Dostępny, wszędzie w aptekach, super pharmie dość często jest w promocji cała seria -20% lub -30%.

Nie daje kwc ze względu na cenę - bardzo podobnie działa balsam Neutrogeny w tubie (200ml) i jego cena jest niższa.
    Np. Emolium lepiej wypadł moim zdaniem od balsamu Avene, który jest droższy.

Ilość zużytych opakowań: kończę 1 opakowanie (400ml)

Chcesz pochwalić madzioha za czytelną i pomocną recenzję?
  • Ratuje
  • Rok temu przyplątał się do mnie Gilberta.
    Swędząca wysypka na całym ciele. Suche, łuszczące się plamki, po prysznicu bolało mnie całe ciało. 6 tygodni drogi przez mękę.

Ponieważ używam kremu emolium do twarzy, zamówiłam sobie również emulsję. Skonsultowałam moje metody z dermatologiem, który po zabisaniu mi reklamówki leków, bardzo pochwalił trafnośc wyboru balsamu, ponieważ Emolium ma świetny skład.
    Do brzegu:

+ świetnie nawilża
    + koi
    + przynosi ulgę podrżnionej skórze
    + w zasadzie nie pachnie
    + szybko się wchłania

Bardzo mi pomógł wtedy, kiedy każdy inny balsam albo nie nawilżał wystarczająco, albo skóra mnie po nim szczypała.
    Na codzień mogę sobie pozwolić na uzywanie kosmetyków, przy których aplikacji mogę się cieszyć jeszcze chociazby miłym zapachem. Ale Emolium polecam każdej z Was, jeśli z Waszą skórą dzieje się coś złego, i trzeba ratować

Używam tego produktu od: rok

Chcesz pochwalić bonawentura_ za czytelną i pomocną recenzję?
  • Niezawodny
  • Mam bardzo suchą skórę, skłonną do podrażnień. Tradycyjne preparaty raczej sobie z nią nie radzą.
    Produkty Emolium polecił mi dermatolog.

Plusy:

+świetnie nawilża
    +koi podrażnienia
    +szybko się wchłania
    +konsystencja pozwala na łatwe rozprowadzenie kosmetyku
    +dosyć wydajny
    +nie zostawia śladów na ubraniach (zmora)
    +wygodne opakowanie, dozownik pobiera dobrą ilość emulsji
    +nie zawiera parabenów

Minusy

- wyjątkowo dużo kosmetyku zostaje na ściankach i na dnie butelki; nie wiem, czy to kwestia jego konsystencji, czy też nieodpowiedniego dozownika
    - zapach – jest neutralny; dla niektórych to plus, ale dla mnie stosowanie emulsji jest przez to mniej przyjemne

Przy regularnym stosowaniu nawet raz dziennie przynosi świetne efekty.
    Rozreklamowałam go w rodzinie i wśród znajomych!

Ilość zużytych opakowań: 5-6

Chcesz pochwalić Bezsenna_Pani za czytelną i pomocną recenzję?
  • Świetna ;-)
  • Mam skórę wrażliwą, suchą i jestem alergiczką ;-). Kosmetyki Emolium poleciła mi dermatolog i naprawdę się sprawdzają.

Emulsja świetnie nawilża, łagodzi podrażnienia, zapach może nie jest najładniejszy ale nie o zapach w takich kosmetykach przecież chodzi ;-). Cena niska, dostępność bardzo dobra. Używam tej emulsji dwa razy dziennie, po każdym prysznicu czy kąpieli (razem z innymi kosmetykami z tej serii) i naprawdę stan skóry bardzo się poprawił ;-).

Polecam.

Używam tego produktu od: dwóch miesięcy

Ilość zużytych opakowań: czwarte w trakcie

Chcesz pochwalić Marta_Seniorita za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dobry nawilżacz
  • Zacznę od tego że nie mam skóry atopowej, ani bardzo alergicznej. Emulsje dostałam w prezencie, więc używam.
    Emulsja bardzo dobrze nawilża. Jest niezbyt gęsta, dobrze rozprowadza się na skórze. Nie wchłania się zbyt szybko, zostawiając wręcz taką lekko tłustą powłoczkę na skórze. Nie przeszkadza mi to , bo zawsze smaruję się wieczorem, a potem siup do łóżka. Jest w zasadzie bezzapachowa, ja wyczuwam w niej taki oleisty zapach.
    Nawilżenie jakie daje nie jest jakoś długotrwałe. Po 24h muszę ponawiać aplikację.
    Kosmetyk mógłby mieć ładniejszy zapach- ale rozumiem, dla atopowców kosmetyki bez
    zapachu sa lepsze.

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić malwi73 za czytelną i pomocną recenzję?
  • jak dla mnie ok
  • Mój synek posiada skórę skłonną do alergii ta emulsja jest w sam raz dla osób z taką skórą. Sama emulsja jestdelikatna, szybko się wchłania, zapach nie jest za ładny a do tego odstrasza cena...

Ilość zużytych opakowań: 2 duże

Chcesz pochwalić Anias1988 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Jeden z lepszych
  • Dostałam dużą butlę tej emulsji po powrocie z wakacji i był to właściwie idealny moment. Ze względu na zmianę wody miałam spore problemy z wysuszoną skórą, która wręcz swędziała i pojawiały się suche "placki" szczególnie na skórze piersi. Nic na to swędzenie nie pomagało dopiero ten produkt, który był jak miód na moją swędzącą skórę.
    Emulsja dobrze nawilża, nie zostawia tłustego filmu, ma fajną, nie wodnistą konsystencję. Niby bezzapachowa, ale jednak w porównaniu do innych bezzapachowych balsamów, których miałam okazję używać nie ma takiego chemicznego, sztucznego, nachalnego zapachu. Dobrze się wchłania- w przeciwieństwie do np. balsamu Physiogel.

W połączeniu z emulsją do kąpieli z tej samej serii daje jeszcze lepsze efekty, jednak tą drugą zostawiłam na zimę, na "gorsze dni".

Chcesz pochwalić kamila901 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Rewelacyjny
  • O d kiedy moja córka skończyła 7 miesięcy zaczęłyśmy chodzić na basen. Równocześnie zaczęły się problemy z przesuszoną skórą. Owszem byly t0 zmiany miejscowe, ale jednak były, a mała ma wrażliwą skórę. Tak więc po kilku znanych i "cudownych" balsamach trafiłam na Emolium - polecone przez panie z zaprzyjaźnionej apteki - i tak już zostało. Zmiany zniknęły i nie wracaja, a mała nadal chodzi na basen.
    Do tego szybko się wchłania i jest wydajny.
    Jego jedynym minusem dla mojej córy jest zapach - nie należy do jej ulubionych.

Używam tego produktu od: 1,5 roku
    Ilość zużytych opakowań: 2 x 200 ml, 1,5 x 400 ml

Chcesz pochwalić froogg za czytelną i pomocną recenzję?
  • Jest świetny
  • Stosuję emulsję u mojego synka. Świetnie sprawdza się w lato, w zimie pewnie też. Znikają wszelkie podrażnienia, po opalaniu zawsze miał bardziej szorstką skórę, z emulsją żadne słońce nam nie straszne mały znowu jest gładki jak niemowlaczek. W połączeniu z emulsją do kąpieli daje rewelacyjne efekty.

Używam tego produktu od: 2- 3 miesięcy
    Ilość zużytych opakowań: 1 400 ml

Chcesz pochwalić Ewka258 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Zostanie ze mną na zawsze
  • Kosmetyk ma za zadanie zregenerować i odżywić wrażliwą, suchą skórę. W składzie jest parafina, ale też masło shea, olej makadamia czy mocznik. Brak parabenów, barwników oraz substancji zapachowych sprawia, że emulsja nie ma działania uczulającego.
    Konsystencja to gęsta substancja, łatwo się rozsmarowuje na skórze, szybko wchłania, nie zostawia tłustego filmu. Pompka pozwala na łatwą i szybką aplikację balsamu, nie zacina się i dobrze dozuje produkt.
    Emulsja niweluje uczucie swędzenia po kąpieli i łagodzi podrażnienia. Jest wydajna. Skóra jest nawilżona, wygładzona i delikatna oraz przyjemna w dotyku,jest to mój absolutny HIT! polecam! wspierajmy polskich producentów

Używam tego produktu od: 2 miesiecy
    Ilość zużytych opakowań: 2 opakowania

Chcesz pochwalić slodka_dzaga za czytelną i pomocną recenzję?
  • Świetny balsam dla mnie i córeczki!
  • Emulsja jest bardzo wydajna, ma delikatny zapach, bardzo dobrze nawilża skórę i szybko sie wchłania. Stosujemy ją razem z moją dwuletnią córeczką. Ogromnym plusem jest cena, która jest stosunkowo niska w porównaniu do jakości i do innych emulsji emolientowych. Po prostu super.

Ilość zużytych opakowań: 1/2

Chcesz pochwalić regina80 za czytelną i pomocną recenzję?
  • świetny produkt, doskonale nawilża
  • Emulsja jako jednyna sprawiła, że moja skóra już się nie wysusza, jest napięta i zawsze nawilżona. Doskonale się wchłania, nie podrażnia. Stosuję ją ja i mój dwuletni Synuś. Bardzo wydajna!

Ilość zużytych opakowań: 1/2

Chcesz pochwalić olkab za czytelną i pomocną recenzję?
  • Produkt naprawdę godny polecenia.
  • Kosmetyku używałam zarówno ja jak i moja 2,5 letnia córeczka.Emulsja jest bardzo wydajna, szybko się wchłania, ogromny plus za pompkę do dozowania.Skóra po użyciu jest gładka, miękka i pozbawiona suchości.Polecam każdemu zarówno emulsję do mycia ciała jak i emulsję po myciu.

Używam tego produktu od: urodzenia się mojego dziecka
    Ilość zużytych opakowań: kilka

Chcesz pochwalić Margo_31 za czytelną i pomocną recenzję?
  • SUPER
  • Emulsja jak najbardziej do polecenia innym. Świetnie nawilża skórę mojej malutkiej a czasami mama sobie podbierze trochę i również jestem zadowolona. Jedynie cena wysoka ale za to bardzo wydajna ta emulsja. Ja sobie tłumaczę więc cenę tak: tu mam 400 ml zwykle emulsje mają 200 ml więc już dziele cenę na pół a do tego jeszcze jak trafię na promocję to jestem zachwycona. Pompka jest ekstra bo jak każda mama wie dzieciaki lubią zabierać z rąk tubki z kremami a tutaj nie mają za bardzo szns bo wcale nie muszę brać jej do rąk by wycisnąć emulsję więc jestem na tak.

Używam tego produktu od: 4 m-cy
    Ilość zużytych opakowań: w trakcie drugiego

Chcesz pochwalić fistaszek24 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dla niemowlaka i mamy idealny
  • Mam naprawdę suchą skórę, ten produkt nawilża ją idealnie. Nie używam emulsji codziennie, ale tylko wtedy gdy wiem, że zwykły balsam sobie nie poradzi.

Kosmetyk bardzo szybko się wchłania i nie pozostawia żadnej irytującej warstwy. Nie ma zapachu, a jego konsystencja przypomina balsam.
    Nie uczula, nie podrażnia, jest wydajny ale za to drogi.
    W sumie poza ceną nic nie mogę mu zarzucić.

Chcesz pochwalić Agnusbe za czytelną i pomocną recenzję?
  • świetny
  • Według mnie świetna emulsja. Ma delikatną, aksamitną konsystencję, nie ma zapachu (dla mnie to plus) i przede wszystkim rewelacyjnie nawilża. Jest naprawde wydajna i nie uczula. Próbowalam na sobie i na kilkumiesiecznej córeczce (którą uczula wiele kosmetyków). Ja na pewno będę do tej emulsji wracać.

Ilość zużytych opakowań: 2 całe opakowania i 3 w trakcie

Chcesz pochwalić Koala79 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Emulsja świetna dla suchej skóry
  • Przetestowałam ten produkt na skórze swojego synka ale także na swojej.Kosmetyk ten jest świetny dla suchej skóry,doskonale nawilża nie podrażnia,nie uczula i idealnie sie wchłania nie pozostawiając na skórze lepkiej warstwy.Dodatkowym plusem jest wygodne opakowanie z pompką.Jedynym minusem jest niezbyt przyjemny zapach.Ogólnie jestem na tak

Ilość zużytych opakowań: Jestem w trakcie pierwszego opakowania

Chcesz pochwalić edyta1253 za czytelną i pomocną recenzję?