Nepentes, Emolium, Emulsja do ciała (stara wersja)

Powiększ Nepentes, Emolium, Emulsja do ciała (stara wersja)

Zgłaszająca osoba: psycha

Codzienna pielęgnacja skóry: suchej i bardzo suchej, podrażnionej, szorstkiej, atopowej. Preparat jest odpowiedni do pielęgnacji skóry dzieci i niemowląt powyżej 1. miesiąca życia.
Otrzymał pozytywną opinię Centrum Zdrowia Dziecka.
Skład: trójglicerydy kwasu kaprynowego i kaprylowego (4%), mocznik (3%), hialuronian sodu (1%), Fucogel (3%), olej macadamia (3%), masło shea (4%), pantenol (1%), olej parafinowy (5%)

Skład: Aqua, cetearyl alcohol, polysorbate 60, hydroxyethyl urea, mineral oil (liquid paraffin), biosaccharide gum, butyrospermum parkii (shea butter), caprylic/capric triglyceride, macadamia ternifolia oil, methylpropanedoil, glycerin, dimethicone, trimethylsiloxysilicate, sodium hyaluronate, allantoin, stearic acid, xantan gum, phenoxyethanol, butylparaben, propylparaben, methylparaben, ethylparaben, treihanolamine, disodium edta, peg-8, tocopherol, ascorbic acid, ascorbyl palmitate, citric acid.

Cena: ok. 24zł / 200ml; ok. 41zł / 400ml
/e/

• Ukojenie atopowej skóry !
  • Jestem posiadaczką bardzo wymagającej, wysuszonej, wręcz atopowej skóry. Szczególnie w okresie zimowym walczę z czerwonym suchymi plamami na rękach i łydkach. Emulsję Emolium kupiłam w superpharm za około 25 zł - 200 ml. Pomogła uporać mi się z przesuszoną skórą. Jest bezzapachowa, o nietłustej konsustencji i dość szybko się wchłania. Jest dostępna w większości aptek, w superpharm i Hebe. Cena również nie jest wygórowana! Odejmuję pół gwiazdki ponieważ mam większego ulubieńca z La Roche Posay Lipikar, który szybciej poradził sobie z moimi ostrymi zmianami na skórze.

Używam tego produktu od: krócej niż 3 miesiące

Chcesz pochwalić mariifee za czytelną i pomocną recenzję?
Polecany film:

• Skuteczny do pięlęgnacji skóry atopowej
  • Mam AZS, ciężką w pielęgnacji skórę zarówno na twarzy jak i na ciele. Jest przesuszona, najmocniej na piszczelach, wręcz osypuje się, natomiast na ramionach mam "tarkę".
    Kupiłam ten produkt za namową Mamy, której poleciła ten produkt Pani w Aptece oraz moja Bratowa, która stosowała go u mojego malutkiego bratanka.

Jednym słowem bosko! Nie znałam równie dobrze radzącego sobie z moją skórą produktu. Wystarczy, że posmaruję się nim rano i wieczorem- skóra nie osypuje się, nie piecze, nie swędzi, jest ukojona. 2 razy to naprawdę dobry wynik, jeżeli chodzi o mój przypadek :P Nie był też za ostry, nie podrażnił mnie. Uwielbiam go używać po kąpieli: czuję wtedy, że moja skóra naprawdę go chłonie. Zostawia na skórze delikatny film- ale ja osobiście lubię to uczucie. Konstystencja pozwala na szybką aplikację- nie jest ani za rzadka, ani za gęsta.
    Ma dość specyficzny zapach, jednak dla mnie nie jest to problem, ponieważ mam świadomość, że jest to lek, nie drogeryjny kremik.

Zadowolona jego działaniem na ciele, zaczęłam stosować na noc na buzię. I to był błąd, ponieważ bardzo mnie zapchał! Dlatego nie polecam takich eksperymentów.

Jeżeli chodzi o cenę, jest wg mnie OK. Można upolować 400ml butlę za 35 zł, a ta jest bardzo wydajna i starcza na naprawdę długo.

Ilość zużytych opakowań: 2 x 400ml

Chcesz pochwalić szamaana za czytelną i pomocną recenzję?
  • Ideał!
  • Po długich poszukiwaniach idealnego specyfiku, który wreszcie skutecznie nawilży moją skórę padło na Emolium. Polecił mi je mój dermatolog. Mam AZS i Emolium miało spełnić swoje zadanie.

Stosuję od miesiąca 2, a czasem 3 razy dziennie. Skóra jest pięknie nawilżona, gładka, nie swędzi a w butli wciąż duużo kosmetyku. Polecam tym, którzy mają skórę z problemami. Pozostale osoby mogą nie docenić produktu bez oszałamiającego zapachu i koloru

ZALETY:
    + fantastycznie nawilża
    + wyraźnie poprawia kondycję skóry
    + zmniejsza świąd
    + nie lepi się
    + szybko się wchłania
    + wydajny
    + nie pachnie (dzięki czemu przy częstym stosowaniu nie kłóci się z perfumami)
    +wygodna butelka z pompką
    + nie podrażnia, delikatny

WADY:
    nie odnotowalam

Co prawda kosztuje więcej niż inne balsamy/emulsje nawilżające, ale można spotkać liczne promocje. Poza tym przy takiej wydajności jest to jednorazowy koszt na dłuższy czas.

Używam tego produktu od: 1 miesiąca
    Ilość zużytych opakowań: w trakcie pierwszego opakowania

Chcesz pochwalić euthelia za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bezapelacyjne TAK!
  • To niezbędnik w codziennej pielęgnacji mojej kapryśnej skóry całego ciała.
    Pisząc kapryśna, mam na myśli skórę ze skłonnością do przesuszenia i podrażnień.
    Ilekroć porzucam tę emulsję, chcąc niczym to oderwać się od spódnicy mamy, wracam z podkulonym ogonem.
    Zapewnia niesamowite nawilżenie, koi skórę i przywraca równowagę.
    I bardzo szybko się wchłania.
    To jego plusy.

Wielbicielki pachnących smarowideł do ciała nie będą zadowolone, ponieważ ten produkt nie zawiera substancji zapachowych. Przy Emolium trzeba po prostu zrozumieć, że nie o to tu chodzi...
    Nie jest zupełnie bezzapachowy... pachnie dość specyficznie (tak aptecznie?), ciężko opisać, lecz nie jest uciążliwy dla nosa.

Absolutnie polecam dla osób miewających skórę po której można "rysować" tworząc białe, wołające o pomoc, suche bohomazy
    Produkt zbawienny.

Używam tego produktu od: paru lat
    Ilość zużytych opakowań: sporo

Chcesz pochwalić Jane_Doe88 za czytelną i pomocną recenzję?
  • bardzo dobra emulsja nawilżająca dla mnie jak i mojego dziecka
  • Przed narodzinami synka używałam do swojej suchej skóry, mam AZS. Teraz używam dla małego (noworodek), jedno posmarownie pomaga na mega suchą skórę na nóżkach - efekt natychmiastowy, dodatkowo ładnie natłuszcza.

Chcesz pochwalić natty85 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bardzo dobry
  • Produkty Emolium od kilku miesięcy goszczą w mojej łazience. I do żadnego z nich nie mogę mieć zastrzeżeń, ratują mi skórę przed przesuszeniem i podrażnieniem, pozostawiają ją delikatną, gładką i nawilżoną. Do tego ich zapach jest bardzo subtelny.

Używam tego produktu od: ponad pół roku
    Ilość zużytych opakowań: drugie 400 ml

Chcesz pochwalić Myaaania za czytelną i pomocną recenzję?
  • dobry, wart swojej ceny
  • Emulsje ta zakupilam w promocyjnej cenie w aptece superpharm. Szukalam czegos co mocno nawilzy moja przesuszona skore na calym ciele, wrazliwa od stosowania lekow przeciwtradzikowych.

emulsja ta okazala sie strzalem w dziesiatke. Swietnie nawilzyla moja skore, wygladzila i uelastycznila jednoczesnie nie obciazajac i nie zapychajac jej. Lekka formula emulsji ladnie sie wchlania pozostawiajac lekka oslone na skorze. Polecam ten balsam osobom o wrazliwej, atopowej skorze. Jedyne co to nie podobal mi sie zapach tej emulsji, a wlasciwie teoretycznie brak zapachu. Opakowanie starcza na dlugi czas przy codziennym stosowaniu. Jest bardzo wydajny. Stosunkowo cena nie jest zbyt wysoka jak na taki niezly produkt, ktory oceniam bardzo wysoko.

z checia jeszcze zakupie ta emulsje kiedy moja skora bedzie potrzebowala doglebnego nawilzenia.

Ilość zużytych opakowań: 2- 200ml

Chcesz pochwalić bajaderka00 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Fajny
  • Uwielbiam ten balsam za to, że szybko wsiąka w skórę i nie pozostawia tłustego filmu, który potem wsiąka w ubranie. Plusem jest także to, że nie ma konsystencji lejącej się emulcji, tylko kremu, ale takiego dość zwartego.

Jeśli chodzi o nawilżenie, daje radę - skóra jest taka mięciutka, gładziutka, choć, żeby uzyskać taki efekt, trzeba nałozyć większą ilość balsamu. Dotyczy to zwłaszcza osób z bardzo suchą skórą. Ale nawet jak się kilogramami nałoży go na skórę, to szybko wsiąka i nie pozostawia tłustej wartswy na skórze. Przez to niestety nie jest dość wydajny.

Wady
    - zapach (dla mnie nieprzyjemny)
    - cena (trochę zawyżona)

Ilość zużytych opakowań: 1/2 opakowania 200 ml

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić Brandy Alexander za czytelną i pomocną recenzję?
  • Użytkownik
    Chwalona: 1 raz(y)
  • cudowny, gojacy,ochronny....
  • Przygoda z ta emulsja zaczela sie gdy dodtalam kilka probek od pediatry, aze lubie wsyztsko na sobie sprobowac zanim naloze cos na skore dziecka to ciesze sie ze go poznalam.
    To cudo zagoilo rany na rekach,gdzie czesto skora mi peka i mam sklonnosci do alergii bardzo silnej (czesto az ociekające bable) a takze inne same przykre doswiadczenia np. nawet przy umyciu zwyklą woda.
    Stosowalam tez emulsje zaraz po goleniu nog, aby nie bylo zadnych czerwonych kropeczek i zeby skora ładniej wygladala. Szczerze jeszcze sie na niej nie zawiodlam.
    Dodatkowym plusem jest brak zapachu, szybkie wchlanianie sie w skore. Pozostawia bardzo delikatny film na skorze, ktory absolutnie nie przeszkadza przy ubieraniu. Na rece staram sie nalozyc tuz przed pojsciem spac, aby emulsja miala czas zregenerowac moje rece po calym dniu.Mego wydajny.
    Uwielbiam, uwielbiam, uwielbiam...

Używam tego produktu od: 2,5 roku
    Ilość zużytych opakowań: 2 x 200ml,1 maxi opakowanie 500 ml i kilka probek

Chcesz pochwalić czedy za czytelną i pomocną recenzję?
  • najlepszy!!!
  • Od zawsze mam problemy ze skórą (AZS). No i na szczęście po wielu nieudanych próbach emolium przyszło z ratunkiem!

+nawilżenie
    +wygładzenie
    +wydajność
    +bez zapachu
    +nie uczula
    +nie obciąża skóry

same plusy, minusów żadnych ! Polecam

Ilość zużytych opakowań: trzy opakowania

Chcesz pochwalić yavvie za czytelną i pomocną recenzję?