Clairol, Nice 'n' Easy (Farba do włosów)

Powiększ Clairol, Nice 'n' Easy (Farba do włosów)

Zgłaszająca osoba: Zmijka

Trwała farba zapewniającą lśniący, wielowymiarowy kolor. w opakowaniu znajduje sie odżywka 'ColourSeal Gloss', która zapewnia na 6 tygodni trwałość koloru (przy cotygodniowej aplikacji).

Cena: 4,29GBP

• Moja ulubiona farba
  • Mimo, że postanowiłam zapuścić naturalki to z chęcią bym wróciła do tej farby. Wypróbowałam naprawdę wiele odcieni:
    - 122 Natural Black - jako jedyna nie śmierdziała, kolor wyszedł jednolity, pokrył jednakowo odrost koloru jasny blond i resztę zafarbowaną na brąz z Palette (2 opakowania);
    - 87 Ultra Light Natural Blonde - kolor śliczny, jasny, taki jak na pudełku, ale szczypał mnie skalp podczas trzymania farby (6 opakowań);
    - 88 Natural Ultra Light Ash Blonde - jak wyżej (2 opakowania);
    - 102 Natual Light Ash Blonde - kolorek świetnie ochłodził, z niego byłam najbardziej zadowolona, wyszło bardzo naturalnie, choć ciemniej niż oczekiwałam, scalp nie szczypał (1 opakowanie);
    - 103B Natural Medium Champagne Blonde - jedyny, z którego nie byłam zbyt zadowolona, bo wyszedł z rudawą poświatą (2 opakowania);
    - 109A Natural Warm Auburn - ciepły i intensywny kolorek (1 opakowanie).
    Podsumowując:
    - wydajna
    - dobra konsystencja, nie spływa z włosów
    - łatwa aplikacja
    - nie niszczy zbytnio włosów
    - dołączona odżywka jest genialna
    - kolory jak na pudełkach (no prawie), intensywne, pełne blasku
    Minus to zapach dość intensywny i drażniący.

Używam tego produktu od: pierwszy raz 4 lata temu
    Ilość zużytych opakowań: łacznie 14

Chcesz pochwalić Kamila_Blondi za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 2 raz(y)
  • Fatalna
  • Użyłam popielatego (ash) brązu, który dodatkowo miał niwelować niechciane refleksy, głównie czerwone/rude. Farby użyłam na rubinowo-czerwone włosy, więc nie oczekiwałam cudu i popielatego brązu, jednak efekt był opłakany.
    Farba nakłada się dość przyzwoicie, ilość zadowalająca. Kolor niestety wyszedł zdecydowanie ciemniejszy, mocno kasztanowy (nie sądzę by nastąpiła zatem jakakolwiek niwelacja owych tonów), ale co najgorsze włosy u nasady miały zielonkawy poblask - spotkało mnie coś takiego po raz pierwszy. Oczywiście ten okropny odcień pogłębiał się z każdym myciem, włosy były w opłakanym stanie, sztywne i nawet świeżo umyte wyglądały na tłuste i brudne. Farba trzymała się dość dobrze, ale odcień był nienaturalny - efekt peruki.
    Włosy powróciły do względnie dobrego stanu dopiero po zastosowaniu dekoloryzacji i intensywnych odżywek.

Używam tego produktu od: jednokrotnie
    Ilość zużytych opakowań: 1 op.

Chcesz pochwalić BB88 za czytelną i pomocną recenzję?
  • w porządeczku
  • Z powodu trzykrotnej (!) zabawy w dekoloryzację (w czasie miesiąca ) musiałam zabić czymś karmelową rudość, bądź też po prostu wyrównać kolor włosów (dół był ciemniejszy przez większą ilość pigmentu z farb trwałych...)
    Nie wszystkie kolory farby stanęły na wysokości zadania (z tych jaśniejszych, nawet w odcieniach popielatych), bo wychodziły rudawe nawet na jasnoblond górze. Ostatecznie dla (w miarę) wyrównania zlądowałam na poziomie ciemnego blondu. Kolor 106a (ciemny neutralny blond) zrudził się także, wyszedł nie za ciemny, spierał się bardzo fajnie, choć zaskakująco mocno, jak na farbę trwałą (moje średnio-blond odrosty mocno kontrastowały z resztą włosów, więc żaden ciemny blond się nie uchował )
    Wczoraj spróbowałam 106b, czyli ciemny blond "szampański", w odcieniu teoretycznie chłodnym. Przeraziło mnie utlenianie się farby na bordowo (!), więc zmyłam całość po jakichś 15 minutach. W sumie źle nie zrobiłam, włosy są widocznie ciemniejsze, odrosty błyskawicznie zostały pokryte, znów jaśniejsza góra, ale mniejsza o to. Rudość wróciła, ale widoczna jest tylko w naturalnym świetle słonecznym, w sztucznym odcień jest dość neutralny. Jestem zadowolona

Na koniec jeszcze kilka plusów i minusów, żeby recenzja była czytelniejsza

+ farba daje cudowne refleksy, bardzo-bardzo naturalne, żaden hełm jak z Palette czy innych farb (a niejedną miałam na głowie)
    + nie brudzi ręczników ani poduszek mimo kontaktu z wilgotnymi włosam (a tu też inne farby różnie się zachowywały)
    + cena nie zabija (a zwłaszcza, gdy dorwie się w fajnej promocji)
    + dostępność (wszystkie Superdrug\'i, Bootsy itd)
    +duża paleta kolorów
    + nie wysusza włosów
    + nie wychodzą ciemniejsze, niż na opakowaniu
    + nie brudzi skóry, świetnie się zmywa

Minusy:
    - śmierdzi, na początku aplikacji zawsze zdarzy mi się zaciągnąć smrodkiem i załzawić
    - rudości...I ogólnie dziwnawe kolory (bordo przy "chłodnych odcieniach", rude przy "neutralnych"
    - odżywka jest duża itd, ale jej nie lubię, bo obciąża włosy. Dużo fajniejsza jest ta w saszetce, dodawana do szamponetek Nice\'n\'Easy.
    - mogliby dołączyć czepek (również tak, jak przy szamponetkach N\'n\'e)

W kwestii naturalności kolorów farba jest dla mnie jak niektóre z odcieni Joanna - Naturia (np. Słodkie Cappuccino, moja niegdyś ulubiona), jednak nie wysusza tak włosów, no i nie wypadają po niej masowo.

Używam tego produktu od: od ponad 3 miesięcy
    Ilość zużytych opakowań: 4? straciłam rachubę

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić Kasza Manna za czytelną i pomocną recenzję?
  • Coś chyba się ostatnio popsuło...
  • Zgadzam się z Emeraldą.

Kiedyś używałam złotego brązu i popielatego brązu z tej serii (golden brown i medium ash brown) i efekt był świetny - błyszczące włosy i trwały kolor.

Przestałam w momencie gdy z włosów zrobiło mi się siano dwa razy po użyciu farby z tej serii. Nie wiem czy zmienili skład czy trafiłam na słaby wypust, ale nie jestem zadowolona. Włosy wyszły czarne, farba spływała mi po uszach i gdyby nie fajna pachnąca migdałami (ujdzie...) odżywka, to byłaby minimalna ocena.

Po paru wizytach u fryzjera i jeszcze większym dobijaniu włosów rozjaśnianiem w końcu doszłam do w miarę fajnego koloru, ale sposób w jaki ta farba nawarstwia kolor i zostawia tak zwany build-up to powód dla którego więcej nie sięgnę po ten produkt.

Używam tego produktu od: używałam rok, o ile nie więcej
    Ilość zużytych opakowań: 5 standardowych

Chcesz pochwalić sublime za czytelną i pomocną recenzję?
  • Najlepsza
  • Ta farbe kupiłam podczas pobytu w anglii, ale miałam kolor jasny blond numeru juz nie pamietam to bylo 2 lata temu, kolor wychodzi przepiękny bez zółtych refleksów, farbowałam je co 2-3 miesiace i bylam niezywkle zadowolona, nie podrażniał skóry głowy jak to mam z innymi farbami

zaluje ze nie zaopatrzylam sie w kilka wracając do polski, byc moze znajde ją na allegro

Używam tego produktu od: 2 lata temu
    Ilość zużytych opakowań: 3 opakowania

Chcesz pochwalić kobietamafii za czytelną i pomocną recenzję?
  • niestety nie!
  • Kolor bardzo szybko sie wyplukuje,mimo stosowania dolaczonej odzywki. P
    robowalam tej farby juz 2 razy i niestety za kazdym razem nie bylam zadowolona z efektu. Za pierwszym razem mial byc popielaty braz a wyszedl jakis zielonkawy, a za drugim po 2 tygodniach odrosty odbarwily sie :-( Postanowilam juz wiecej nie robic doswiadczen z tym produktem!

Farba ma tez bardzo mocny i nieprzyjemny zapach, jedynym plusem sa lepszej jakosci rekawiczki do aplikacji, ale to chyba zbyt malo!

Używam tego produktu od: 2 miesiecy
    Ilość zużytych opakowań: 2 opakowania

Chcesz pochwalić palermo82 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nietrwala.
  • Wlasnie pierwszy raz w zyciu farbowalam wlosy w domu i jestem bardzo zadowolona z efektu. Kolor wyszedl taki jak na opakowaniu ( moje farbowane jasne blond wlosy bez problemu przyjely odcien Medium Ash Blond), do tego nabraly blasku,wygladaja zdrowo.
    Daje 5 gwiazdek, aczkolwiek napewno odejme jedna,jesli kolor bedzie zbyt szybko sie zmywal,czas pokaze.
    Używam tego produktu od: od dzisIlość zużytych opakowań: 1 opakowanie
    No i niestety...po 3 myciach kolor sie spral, moje wlosy sa teraz rude

Chcesz pochwalić dzikastokrotka za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dobra
  • To naprawde dobra farba z duzym wyborem naturalnych kolorow. Mnie szczegolnie interesuja brazy. Jest latwa w nakladaniu, daje efekt zdrowych wlosow, ktore sie dobrze rozczesuja i pieknie lsnia, zmywa sie rownomiernie dajac ladny efekt ok. 3-4 tygodni. W przypadku krycia siwych wlosow tak jak zaleca producent trzeba ja trzymac na wlosach dluzej i jest ok. Jedyny drobny mankament to zapach kotory powstaje przy mieszaniu skladnikow. Na szczescie utrzymuje sie krotko. Dolaczona odzywka jest swietna o pieknym kokosowym zapachu i super wlasciwosciach pielegnacyjnych. Jesli nadal bede farbowac wlosy w domu to bede jej wierna.

Używam tego produktu od:2 miesiace

Chcesz pochwalić DoriskaJ za czytelną i pomocną recenzję?
  • Doskonałość? Mało powiedziane!
  • Farbę tę kupiłam przypadkowo będąc w Anglii. I okazało się, ze nie ma nic lepszego. Kolor głęboki, rewelacyjnie się trzyma i to bez żadnej cotygodniowej aplikacji. Myjąc włosy codziennie, po 2 miesiacach od malowania koleżanki się mnie pytały czym pomalowałam włosy bo mam świetny kolor! Bardzo ubolewam że nie ma tej farby w Polsce Nigdy nie natrafiłam na nic lepszego i zapewne nie natrafię Dodam, ze z moich włosów np Loreal zmywa się po 2 tygodniach

Używam tego produktu od: 3 lata

Chcesz pochwalić bianeczkaa za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dla mnie najlepsza na świecie!
  • Podczas pobytu za granicą farbowałam tylko i wyłącznie tą farbą.
    Plusy:
    - genialne pogrupowanie na kolory ciepłe, zimne i neutralne
    - świetne pokrycie włosów, naturalny kolor,
    - jedyna jak dla mnie farba gdzie kolory wychodza tak jk powinny
    - cena
    - jakość
    - świetna odżywka (którą można również zakupić osobno
    - dobrze się nakłada
    Minus
    - niedostępna w Polsce

Jako, że nie opłaca mi się jej sprowadzać do Polski to nie wiem czy jeszcze będę miała okazję ufarbować nią włosy.

Używam tego produktu odkoło 2 lata temu
    Ilość zużytych opakowań: 4?

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić MonkaIska za czytelną i pomocną recenzję?

Zamknij