Joanna, Multi Soft Color, Szampon koloryzujący

Powiększ Joanna, Multi Soft Color, Szampon koloryzujący

Zgłaszająca osoba: Agatin-K

Multi Soft - nowe szampony koloryzujące, które nadają włosom głęboki i świetlisty kolor. Zawarty w nich kompleks multi color+ zapewni optymalną pielęgnację już w trakcie zabiegu koloryzacji. Multi Soft to nowoczesne i łagodne szampony koloryzujące, które nie zawierają amoniaku. Efekt koloryzacji utrzymuje się do 24 myć.

Cena: ok. 6zł
/s/

• Świetny szampon za grosze!
  • Zadowolona z farb Joanny (Naturia Color, Multi Cream Color) oraz szamponetek Multi Color Effect postanowiłam pierwszy raz wypróbować na swoich włosach szampon koloryzujący do 24 myć Multi Soft Color. I po raz kolejny się nie zawiodłam.

Szampon znajduje się w niebieskim kartoniku zawierającym: tubkę z szamponem koloryzującym (40g), saszetkę z utleniaczem w kremie 6% (60g), ulotkę informacyjną oraz rękawiczki ochronne.
    Producent nie dołączył do szamponu odżywki lecz dla mnie nie jest to żaden problem, gdyż w domu zawsze mam pod ręką maskę lub odżywkę.

Zakupiłam szampon w odcieniu kasztanowy brąz (nr 25).
    Kolor utrzymuje się do 24 myć a preparat jest bez amoniaku, dzięki temu jest łagodniejszy dla włosów i nie niszczy ich tak jak farba.

Nakładanie szamponu koloryzującego Joanna jest bardzo proste - wystarczy połączyć utleniacz w kremie z szamponem koloryzującym dokładnie mieszając, a następnie nałożyć na zwilżone włosy.

Już na tym wstępnym etapie farbowania mile zaskoczył mnie niedrażniący, a wręcz przyjemny zapach mieszanki, co dowodzi, że rzeczywiście, tak jak zapowiada producent, nie zawiera ona amoniaku.

Konsystencja jest odpowiednia - nie jest za rzadka, szampon łatwo rozprowadza się na włosach, w dodatku nie skapuje z włosów.

Ja szampon koloryzujący trzymałam 40 minut. Po upływie czasu zmyłam go z włosów i nałożyłam odżywkę.
    Kolorek jest super. Wychodzi nieco ciemniejszy, mi to nie przeszkadza bo po dwóch myciach jest już taki jak na opakowaniu.
    Włosy są odżywione, miękkie w dotyku i pełne blasku.
    Kolor na moich włosach trzyma się dość długo. Prędzej widać odrosty niż zmyty kolor. Zmywa się równomiernie.
    Co najważniejsze nie brudzi poszewek ani ręczników a po farbowaniu i kilkakrotnym myciu głowy już w ogóle nie widać aby kolor schodził. Zmywa się prawie niezauważalnie
    Dodatkowym plusem jest niska cena - 5,50 zł za opakowanie.

Szampon według mnie nie ma żadnych wad. Śmiało polecam go każdej dziewczynie

Używam tego produktu od: 2 września
    Ilość zużytych opakowań: dwa całe

Chcesz pochwalić _KochamKosmetyki_ za czytelną i pomocną recenzję?
  • Fajny, tani szampon koloryzujący.
  • Od jakiegoś czasu jestem wierna farbom 'made in Korea', jednak parę tygodni temu okoliczności zmusiły mnie do farbowania włosów specyfikiem dostępnym na półkach rodzimych drogerii. Nie chciałam eksperymentować z farbami, siegnęłam więc po tani szampon Joanny w kolorze Karmelowy Blond. Kolor wyjściowy to wyplowiały blond z rudymi refleksami. Chciałam lekko wyrównać kolor czupryny i zlikwidować odrosty. Udało się, Joanna spisała się na medal.

Aplikacja koloru jest prosta - zawartość metalowej tubki trzeba wymieszać z rozjaśniaczem, po czym nanieść powstała mieszankę na włosy i zostawić na jakieś 40 minut. Szampon nie śmierdzi, łatwo równomiernie rozłożyć go na włosach. Ja trzymałam go na włosach nieco ponad 30 minut. Zmywanie go nie było kłopotliwe. Po wysuszeniu włosy były miękkie i błyszczące, jakbym użyła normalnego szamponu i odżywki.

Kolor, jaki uzyskałam bardzo mi się podobał Jednak daleko mu było do tego pokazanego na kartoniku. Odcień określiłabym jako coś pomiędzy rudym blondem i blond rudością - dla mnie bomba, takie coś noszę na głowie przy farbowaniu Liese.

Rudość zmywała się z włosów bardzo ładnie i równomiernie. Po niespełna dwóch miesiącach nie było śladu koloru, zostały tylko rude refleksy.

Jestem bardzo zadowolona. Nie przestawię się na ten szampon na stałe, ale w sytuacjach kryzysowych będę na pewno po niego sięgać.
    Jednym słowem perełka wśród drogeryjnych farb do włosów.

Używam tego produktu od: dwa miesiace

Chcesz pochwalić sweet tooth za czytelną i pomocną recenzję?
  • Zależy od koloru...
  • Wypróbowałam dwa kolory - kasztanowy brąz i aksamitna czerń (naturalny to brąz, w słońcu rudawe)

Ogółem:
    + nie niszczy włosów
    + cena
    + dostępność

Brąz:
    - wyszedł ciemno rudy!!!
    - nie spłukuje się
    Jak tylko zobaczyłam rude włosy pobiegłam po następną farbę: czerń, żeby tylko przykryć rudość. Czerń już mi się dawno spłukała, ale mam odrosty (rudy został, a moje włosy naturalnie są chłodniejsze).

Czerń:
    + spłukuje się w czasie podanym przez producenta
    + włosy są odżywione, ładnie się błyszczą
    + równomiernie się wypłukuje
    - kolor ma niebieskie przebłyski (nawet przy najkrótszym czasie trzymania), ale schodzą po 2-3 myciach

Chcesz pochwalić DowntownGirl03 za czytelną i pomocną recenzję?
  • warto spróbować
  • (25) Kasztanowy brąz

Po pierwsze nie rozumiem pretensji o czerwone refleksy, pojawiających się w niektórych recenzjach. Owszem są one widoczne, ale czy nie o to chodziło? Przyglądając się próbkom różnych brązów joanny wyraźnie widać, że akurat kasztanowy ma czerwonawe refleksy.

Ja szukałam właśnie takiego odcienia i jestem z niego bardzo zadowolona.
    + Wyszedł równomierny, głęboki kolor zbliżony do tego na próbce, chociaż obawiałam się że szampon sobie nie poradzi- wyjściowo moje włosy były w kolorze jasnego brązu, z rudawymi końcówkami (po wcześniejszych farbowaniach) i niewielkim odrostem ciemnego popielatego blondu.

+ W opakowaniu jest nieco więcej szamponu niż u innej popularnej marki, dzięki czemu na włosy nieco za ramiona wystarczyło 1 opakowanie.

+Trwałość koloru.. mam go na włosach od mniej więcej 4 tygodni i widać już że się spłukuje, więc niedługo planuję powtórkę.

+ Nie zauważyłam żeby wyraźnie zniszczył lub osłabił włosy.

+ Atrakcyjna cena

+ Mam to szczęście że znalazłam go w sklepie spożywczym 5min od domu, poza tym w małej drogerii niedaleko również go widziałam.

- Brak odżywki.

EDIT:

- Odejmuję gwiazdkę za to że zdecydowanie nie jest to kolor zmywalny.. owszem wypłukuje się ale zostawia włosy rudawo-żółte.

.Używam tego produktu od: około miesiącaIlość zużytych opakowań: jedno, wkrótce następne

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić Enid_an_Gleanna za czytelną i pomocną recenzję?
  • Jak na razie najlepszy!
  • Szampony koloryzujące-temat rzeka,nie od dziś bowiem wiadomo,że efekt końcowy zależy przede wszystkim od kondycji,koloru wyjściowego i ogólnej pielęgnacji włosów.
    Moje włosy są bardzo gęste,grube,mocne,w naturalnym kolorze-kawowy brąz,tak więc,bardzo ciemne.
    Niezniszczone częstym prostowaniem,bardzo zadbane i... chętne na zmiany-takie były moje włosy w dniu,w którym zapragnęłam jakiejś zmiany w swoim wyglądzie-a wiadomo,że najłatwiej dokonać tego właśnie poprzez zmianę fryzury.
    Z (niestety) dość skromnej palety kolorów wybrałam kolor Aksamitna czerń-zwykła,intensywna czerń,bez żadnych granatowych tonów. Kupiłam dwa opakowania,bo mam włosy średniej długości,ale gęste,jak już wcześniej pisałam.

Szampon zamknięty jest w pudełeczku,w którym znajdziemy:tubę z kremem koloryzującym,saszetkę z utleniaczem,rękawiczki i oczywiście ulotkę z wszelkimi niezbędnymi informacjami.Minus za to,że producent nie dołączył nawet małej saszetki z odżywką.
    Koloryzacja jest bajecznie prosta-wszystko łączymy w miseczce,nakładamy na włosy,czekamy przepisową ilość czasu(ja zwykle trzymałam mieszankę na głowie przez maksymalny podany czas,czyli 40 minut) i możemy cieszyć się pięknym kolorem przez długi,długi czas
    Oczywiście,szampon śmierdzi,nie ma zmiłuj-ale nie jest to smrodek absolutny i na moich włosach trzyma się do momentu zmycia szamponu z włosów.
    Konsystencja-dość rzadka,ale jeszcze nie zdarzyło mi się zachlapać całej łazienki ani wybrudzić się jak świnka błotem-wiadomo,że na czas farbowania najlepiej założyć starą bluzkę,a okolice skroni,czoła,uszu i szyi zabezpieczyć tłustym kremem(ewentualne plamy schodzą przy użyciu toniku z alkoholem,ewentualnie spirytusu salicylowego,choć tego ostatniego uzyłam tylko raz,przy dość silnym zabrudzeniu skóry).
    Szampon łatwo wypłukuje się z włosów,ja uzywam szamponu Elseve Color Vive i wystarczy raz umyć włosy,by pozbyć się resztek szamponu.
    Po wysuszeniu(bez uzycia jakiejkolwiek odżywki)-włosy mocno błyszczą,nie są wysuszone,ale dość ciężko je rozczesać,dlatego wolę od razu nałożyć odżywkę z Elseve i nie mam absolutnie żadnych problemów z rozczesywaniem.
    Włosy nie są w ogóle zniszczone,a skóra głowy nie jest podrażniona! Kolor równomiernie pokrywa całe włosy,ale nie daje efektu ufarbowanej skorupy na głowie,tylko pięknych,zadbanych włosów(choć moje i bez tego są zadbane).
    Kolejna sprawa to to,że kolor-przynajmniej u mnie-wytrzymuje znacznie dłużej,niż te 24 mycia,ale mnie to absolutnie nie przeszkadza.Zauważyłam również,że kolor równomiernie się wypłukuje,ale bez brzydkiego efektu matowych włosów z resztką koloru,czy też kilometrowymi odrostami-a moje włosy rosną dość szybko.Koloryzację powtarzam średnio co dwa miesiące-po tym czasie zwykle mam już na włosach swój naturalny kolor.
    Ja jestem bardzo zadowolona,bo znalazłam delikatną koloryzację odpowiadającą moim wymaganiom i potrzebom moich włosów.
    Minusem jest jedynie dostępność tego kosmetyku-ja widuję go w jednej drogerii!!
    Cena-zawsze płacę około 7 zł,więc mam świetną koloryzację za całe 14 zł
    Ja polecam,przynajmniej ten kolor,na pewno na włosach ciemnych sprawdzi się znakomicie.

Przy okazji,drogie Panie-na opakowaniu wyraźnie jest napisane,do jakiego koloru włosów są zalecane kolory z palety-więc nie ma się co dziwić,ze farba w kolorze brązu czy czerni położona na włosy w kolorze jasnego blondu może dać nieoczekiwane efekty...szampony koloryzujące to NIE są farby do włosów!! Służą do podbicia naturalnego koloru,nadania włosom refleksów,przyciemnienia o ton,natomiast na dość radykalne, ale chwilowe zmiany polecam szamponetki bądź pianki koloryzujące.

Używam tego produktu od: październik 2012

Chcesz pochwalić MissYou00 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Mój ulubiony!
  • Używałam i oceniam kolor "zmysłowy rudy", położony na ciemny blond

+ daje piękny, intensywny (zwłaszcza na początku, potem trochę blednie ale nic dziwnego, w końcu to szampon) kolor, który wygląda bardzo naturalnie (!)

+ nie niszczy włosów, nie zauważyłam żadnej różnicy na niekorzyść po zastosowaniu go

+ CENA - jest bardzo dobry, a o wiele tańszy niż inne podobne produkty (mogę kupić 2 opakowania w cenie 1 z innej firmy, mam długie włosy, więc jedno standardowe opakowanie mi nie wystarcza)

+ kolor trzyma się trochę dłużej niż obiecywane 24 mycia (wyszedł mi śliczny kolor, więc oceniam to na duży plus, gdyby komuś się nie udało pewnie nie byłoby to zaletą) a rude refleksy pozostają przez kilka miesięcy

+ dwa składniki mieszanki szybko i ładnie się mieszają

- jedyny za brak odżywki po farbowaniu, którą posiadają inne szampony, no ale w końcu w tym przypadku za opakowanie płacimy 7-8 zł więc nie wymagajmy aż tyle

Podsumowując, produkt idealny dla kogoś , kto chce na chwilę zmienić kolor włosów, a nie chce stosować farby, tylko coś lżejszego

Ilość zużytych opakowań: cztery (dwa na jeden raz)

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić Domiii15 za czytelną i pomocną recenzję?
  • bardzo fajny
  • Nie stosowałam go nigdy na włosy już wcześniej farbowane lub rozjaśniane. Kolor po skończeniu aplikacji wychodzi naprawdę ładny. Polecam dla pań które nie są pewne co do wyboru koloru . Kolor szybciej zejdzie niż zwykła farba,ponieważ "oblepia"włos tylko z zewnątrz. Kolor wypłukuje się po około 6-8 myciach. Może szybciej się spłukać gdy myje się włosy codziennie.

Ilość zużytych opakowań: osiem

Chcesz pochwalić hedonistick za czytelną i pomocną recenzję?
  • nie...
  • Zacznę od tego, że nigdy nie farbowałam włosów. Mój kolor to ciemny, mysi blond. Chciałam je trochę rozjaśnić, ale zależało mi na chłodnym odcieniu. Wybrałam Księżycowy Blond... Niestety zawiodłam się. Uzyskałam kolor totalnie złoty/żółty... Co więcej myję teraz włosy niemal codziennie: szamponami przeciwłupieżowymi, sodą, szamponem zbijającym żółte refleksy... i nic! kolor ani drgnął a minęły już prawie 3tygodnie. U mnie się nie sprawdził... Jeśli chodzi o kondycję włosów to są w bardzo dobrym stanie, za to daję 2gwiazdki.

Chcesz pochwalić Xrated za czytelną i pomocną recenzję?
  • nienajgorszy.
  • kolor - czekoladowy brąz

szukałam czegoś trwalszego niż szamponetka, ale nie niszczącego włosów jak typowa farba

zacznijmy od tego, że moje włosy są bardzo podatne na koloryzację, naturalny kolor- mysi blond. nie mam zniszconych włosów. moje włosy były wcześniej poddawane koloryzacji, chwilę przed zaaplikowaniem szamponu były rudawe, jako że wszystkie szamponetki i farby zmywały mi się na rudo. miałam nadzieję, że szampon pokryje mi przede wszystkim odrosty i rude refleksy, a kolor będzie jednolity.
    aplikacja nie należała do trudnych, ale niestety nie do najprzyjemniejszych. ze względu na długość moich włosów musiałam zużyć dwa opakowania. mieszając nie zauważyłam przykrego zapachu, jednak powstawały grudki i bez względu na to, jak się z tym męczyłam - nijak nie dało się tego do końca rozmieszać tak, aby papka miała idealnie gładką konsystencję.
    sama aplikacja na włosy nie była trudna. jednak zauważyłam, że po nałozeniu skóra głowy mnie trochę piecze i swędzi, co nigdy nie występowało. ale dało się znieść.
    trzymałam 30 min, spłukałam, wysuszyłam i... kolor wyszedł przepiękny, lecz nierównomierny. przy skórze głowy był niestety jaśniejszy, niż na pozostałej długości. jednak nie była to rażąca różnica. rudawych refleksów nie udało się pokryć, były widoczne szczególnie w slońcu, w porównaniu do szamponetek Mariona tutaj szampon wyszedł słabo. mimo to efekt końcowy w miarę mi się podoba, nie jest to sztuczny hełm, włosy są na pewno o wiele ciekawsze właśnie przez refleksy
    nie zauważyłam spadku kondycji włosów, były w miarę błyszczące, lecz troszkę wysuszone. jednak wystarczyło serum na końcówki i włoski były jak zawsze
    kolor zmywał się jak typowa szamponetka, czyli szybko u mnie było to ok. 12 myć a nie 24 jak zapewniał producent.

+cena
    +roznorodność kolorów
    +nie niszczy włosów
    +nie ma przykrego zapachu jak typowe farby
    +włosy nie wypadały bardziej niż przed koloryzacją
    +/- efekt końcowy

-dostępność (jedynie w niektórych sklepach osiedlowych)
    -nie pokrył rudawych refleksów
    -przy mieszaniu powstały"niezniszczalne" grudki
    -nierównomierny kolor (być może przez grudki)
    -dość szybko się zmywa
    -podrażnił skórę głowy

mimo to daję 3,5 gwiazdki )

Ilość zużytych opakowań: 2 pełne opakowania

• Zdjęcia dołączone do recenzji:
    Foto recenzja
Chcesz pochwalić smolna za czytelną i pomocną recenzję?
  • Produkt wart swojej ceny
  • Zacznę od tego, że mam w średniej kondycji włosy, bo kiedyś, gdy byłam głupią małolatą malowałam włosy farbą z Palette.. Farby zdjąć się nie da i zniszczyła mi włosy, ale nie o niej tutaj. Postanowiłam wrócić do mojego naturalnego koloru i właśnie ten szampon koloryzujący z Joanny mi w tym pomaga! nie przesusza włosów, kolor jest śliczny (czekoladowy brąz), utrzymuje się około 2-3 tygodni. Polecam wszystkim osobom, które nie chcą malować włosów przez długi czas na jeden kolor, ale chcą sprawdzić, czy będzie im pasować

Ilość zużytych opakowań: 6 opakowań

Chcesz pochwalić tinymonster za czytelną i pomocną recenzję?

Zamknij