Max Factor, Lasting Performance Make-Up

Powiększ Max Factor, Lasting Performance Make-Up

Zgłaszająca osoba: majeczka

Podkład o przedłużonej trwałości. Nie ściera się przez cały dzień i nie brudzi ubrań. Dobrze kryje, ale ma dość lekką formułę. Nadaje się do cer normalnych - tłustych. Duży wybór odcieni.

Skład: Aqua, Cyclomethicone, Titanium Dioxide, Propylene Glycol, Dimethicone, Talc, Aluminum Starch Octenylsuccinate, Dimethicone Copolyol, Sodium Chloride, PVP, Laureth-7, Arachidyl Behenate, Sodium Dehydroacetate, Trihydroxystearin, Propylparaben, Methicone, Methylparaben, Synthetic Wax, Silica, Cetyl Dmethicone Copolyol, Polyglyceryl-4 Isostearate, Hexyl Laurate, Ethylene/Methacrylate Copolymer, Ethylene Brassylate, Sodium Acetate, Aluminum Hydroxide, Stearic Acid, Isopropyl Titanium Triisostearate. [+/- CI 77491, CI 77492, CI 77499]

Cena: ok. 40 zł

• Średniaczek
  • Zacznijmy od plusów tego produktu:
    +przyzwoite krycie
    +cena nie jest wygórowana
    +dobrze matuje

I minusy:
    -kolor!!! (jeden z najjasniejszych a konkretnie 102 Pastelle ciemnieje na twarzy, a co gorsza robie sie bardziej rózowy, co jest najwiekszym minusem tego podkładu - NIE POLECAM posiadaczkom cery o żołtawej tonacji - wyglada to nieciekawie
    -po kilku... kilkunatu godzinach na twarzy zaczyna sie wyraznie odznaczać
    -troche się roluje i wchodzi w zamrszczki, uwidatniając je

Jestem posiadaczka cery normalnej - mi nie słuzy, jednak moja mama, która jest posiadaczka cery tłustej jest z niego zadowolona - to jej faworyt. Mi również nie odpowiadała konsystencja - zbyt gęsty i zawiesisty, wolę podkłady o lekkiej i rzadkiej formule, ale to juzw zależnosci od cery i upodobania. Daje zasłuzone 3, bo gdyby odcienie miały bardziej żołtą tonację i nie robił sie różowe powaznie zastanawiałabym sie nad kupnem ponownie.

Używam tego produktu od: Pół roku
    Ilość zużytych opakowań: Połowa pierwszego

Chcesz pochwalić paul_ette za czytelną i pomocną recenzję?
  • dla mnie Idealny
  • Tego podkładu używam już ładnych parę lat (głównie zimą) i jak dla mnie (cera mieszana) jest idealny!Dobrze kryje przy czym jest lekki i niewidoczny. Utrzymuje się jakieś 8 godzin, czyli wystarczająco. Konsystencja w sam raz, nie za gęsty ani też lejący.Aplikuje go rozcierając najpierw na dłoni. Wtapia się w skórę, staje się niewidoczny. Prawdą jest że ciemnieje nieznacznie po nałożeniu, jednak mam ciemniejszą karnację, wybieram odcień o ton jaśniejszy, więc idealnie się dopasowuje. Polecam kobietom o ciemniejszym kolorze skóry

Używam tego produktu od: 2009
    Ilość zużytych opakowań: 5x35ml

Chcesz pochwalić rysiek0228 za czytelną i pomocną recenzję?
  • pomarańczka
  • Kupiłam produkt parę lat temu w poszukiwaniu czegoś z wyższej półki do makijażu studniówkowego. Konsystencja, matowienie były ok, jednak po ok 15min pociemniał na twarzy, zrobił się pomarańczowy. Nigdy więcej go nie używałam.

Z drugiej strony moja mama używa go przez cały czas i nie ma takiego efektu, chyba zależy od cery jak na niego reaguje.

Ilość zużytych opakowań: 1 ledwo zaczęte

Chcesz pochwalić malalama993 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Kiedyś był lepszy
  • Kiedyś bardzo go lubiłam, bo moja cera dzięki niemu wyglądała świetnie. Nie tworzył maski, odcień też niczego sobie, ładnie stapiał się z cerą i nawet dobrze krył.

Ale po ostatnim zakupie mocno się rozczarowałam, bo konsystencja już nie ta co kiedyś, nie kryje tak dobrze.
    Nie wiem co się stało, czy trafiłam na taki felerny egzemplarz albo odcień, ale odłożyłam go w kąt. Brudzi strasznie ubrania, odcina się, dziwnie nierównomiernie schodzi. Do tego zaczął podkreślać suche miejsca i ciemnieje z czasem.

Szkoda, bo kiedyś był to mój ulubieniec.

Ilość zużytych opakowań: kilka

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić Basiolinka za czytelną i pomocną recenzję?
  • To nie to...
  • Dwa lata temu był to mój ulubiony podkład - lekki, nie zapychał, łatwo się nim malowało, słowem - cud, miód, malina. Kupiłam go niedawno i cóż - rozczarowałam się bardzo, nie wiem, czy skład kosmetyku się zmienił, czy moja skóra przestała go tolerować, ale coś mi tu nie gra.
    Minusy:
    - podkład podkreśla u mnie wszystkie pory, suche skórki,
    - niezbyt równo się rozprowadza,
    - kolor (po kilku godzinach) przechodzi z ładnego beżu w żółte odcienie...
    Plusy:
    - nie zapycha, nie powoduje żadnych skórnych problemów (przynajmniej u mnie),
    - dość dobrze kryje.

Jedynym sposobem, w jaki udaje mi się skorzystać z tego podkładu, jest pomieszanie go pół na pół z podkładem Lirene (bardzo lejącym, w teorii matującym, a tak naprawdę mocno nawilżającym).
    Podsumowując, obawiam się, że ten podkład nigdy więcej nie zagości w mojej kosmetyczce.

Ilość zużytych opakowań: dwa całe opakowania, obecnie w trakcie trzeciego

Chcesz pochwalić cienwiatru za czytelną i pomocną recenzję?
  • Porażka
  • Drugi raz zaryzykowałam ze znaną i drogą firmą i drugi raz się zawiodłam... Chciałam coś dobrze kryjącego, bo niestety ostatnio mam problemy z cerą, chciałam zainwestować w coś dobrego, mówię marka Max Factor nie powinna mnie zawieźć. Jakże byłam naiwna! Może i kryje, ale co z tego jak ściera się strasznie to po pierwsze, po drugie CIEMNIEJE!! I to strasznie, byłby idealny gdyby pozostawał w tym samym odcieniu co się go nakłada, a nie po chwili buzia wygląda jakbyś po nałożeniu fluidu całą wysmarowała różem... Mat ok, ale buzia ogólnie wygląda na jakąś taką nie zdrową... Nie ma ładnego wykończenia ten fluid. Całkowita pomyłka... 50zł wyrzucone w błoto... zostawię, może na lato będzie się nadawał..

Dodam, że do kupna zachęciła mnie jedynie jego konsystencja, wszystkie fluidy są żadkie a ten jest taki "treściwszy", no ale jak dla mnie zasługuje na jedną gwiazdkę - za mat.

Używam tego produktu od: paru dni
    Ilość zużytych opakowań: ani jedno

Chcesz pochwalić niepoprawna23 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Fluid godny polecenia
  • Ze wzgledu ze mam tlusta cere odwiecznym problemem byl dobor produktu ktory by mnie zadowolil. Od dobrym 4 lat uzywam fluidu od MF. Matuje skore przy tym nie zatykajac porow, ladnie sie rozprowadza + ma lekka konsystencje. Trzyma sie do 7-8h. Dosc wydajny. Minusem jedynie jest opakowanie poniewaz podklad nie splywa do konca jednak do rozwiazania problemu potrzebne sa tylko nozyczki

Używam tego produktu od: dłużej niż kilka lat
    Ilość zużytych opakowań: więcej niż 10

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? TAK
Chcesz pochwalić mlodus za czytelną i pomocną recenzję?
  • całkiem niezły
  • Jestem mile zaskoczona!
    Ogólnie produkt na plus, bo:
    + dobrze kryje (nie tworzy maski, chyba że przesadzimy z jego ilością)
    + świetnie się trzyma, nie "znika" w ciągu dnia
    + nie waży się

ALE:
    - ciemnieje niestety na twarzy, więc trzeba uważać z doborem odcienia
    - najjaśniejszy odcień jest stosunkowo ciemny, więc odpada dla osób o bardzo jasnej karnacji
    - cena (produkt w cenie regularnej kosztuje 49,99)

Używam tego produktu od: około 6 miesięcy

Chcesz pochwalić m0onis za czytelną i pomocną recenzję?
  • Tak,to jest dobry dla mnie produkt!
  • Jestem zadowolona,ponieważ produkt nie brudzi.
    Noszę w zimie biały szalik,który zwykle bardzo szybko nadaje się do prania,ale nie w tym wypadku.Nie muszę się obawiać żadnych ubrudzeń.

Kupiłam 109 natural bronze,który doskonale komponuje się z moja cerą,nie widać żadnej różnicy przy lini szyi.

Trzyma się długo.Dobrze pokrywa.

Pół gwiazdki mniej,ponieważ bywa ,że zaczerwienienia na mojej skórze przebijają się przez niego,ale to już taka moja uroda ,więc nie chciałabym tego zarzucać produktowi.

Ilość zużytych opakowań: 1 opakowanie 35ml

Chcesz pochwalić joannajaninamaria za czytelną i pomocną recenzję?
  • podkład dla idealnych cer
  • Mimo że zakupiłam produkt w promocji rossmann 1+1 gratis, nie mam dobrego zdania na jego temat i żałuję, że nie kupiłam innego podkładu. Cena to jakaś pomyłka, oczywiście za markę tutaj płacę Kupiłam odcień 105, który wpada w pomarańcz jeśli nieumiejętnie go nałożymy. Cera wygląda po nim niezdrowo, podkreśla mankamenty typu przesuszenia i pory. Nie matuje cery na dłużej niż 2 godziny, po całym dniu buzia wygląda kiepsko. W życiu nie kupiłabym tego podkładu w normalnej cenie. Opakowanie rodem z najtańszej marki. Może gdyby odcień nie wpadał w taki pomarańcz dałabym pół gwiazdki wyżej. Na plus wydajność, używam go od 3 miesięcy i końca nie widać ale to też kwestia opakowania plus to, że nie uczula. Używam też innych podkładów w międzyczasie

Chcesz pochwalić Wardruna za czytelną i pomocną recenzję?

Zamknij