Max Factor, Lasting Performance Make - Up (Trwały podkład do twarzy)

Powiększ Max Factor, Lasting Performance Make - Up (Trwały podkład do twarzy)

Zgłaszająca osoba: majeczka

Max Factor Lasting Performance Make - Up to podkład o przedłużonej trwałości. Nie ściera się przez cały dzień i nie brudzi ubrań. Dobrze kryje, ale ma dość lekką formułę. Nadaje się do cer normalnych - tłustych. Duży wybór odcieni.

Skład: Aqua, Cyclomethicone, Titanium Dioxide, Propylene Glycol, Dimethicone, Talc, Aluminum Starch Octenylsuccinate, Dimethicone Copolyol, Sodium Chloride, PVP, Laureth-7, Arachidyl Behenate, Sodium Dehydroacetate, Trihydroxystearin, Propylparaben, Methicone, Methylparaben, Synthetic Wax, Silica, Cetyl Dmethicone Copolyol, Polyglyceryl-4 Isostearate, Hexyl Laurate, Ethylene/Methacrylate Copolymer, Ethylene Brassylate, Sodium Acetate, Aluminum Hydroxide, Stearic Acid, Isopropyl Titanium Triisostearate. [+/- CI 77491, CI 77492, CI 77499].

Cena: ok. 45zł

• Niestety Ciemnieje
  • Kupiłam ten podkład ba rossmanoeskich promocjach -49% i na szczęście bo żałowałabym wydanej kasy. Inna kwestia ze to właśnie przez te promocje był tłum ludzi wiec chciałam jak najszybciej sprawdzić kolor i zmykać z drogerii z podkładem. Niestety tak sie stało ze był ostatni z interesujących mnie kolorów czyli 105. Sprawdziłam kolor i pasowała idealnie wzięłam go fo koszyka pospacerowałam wróciłam by sprawdzić jak sie prezentuje po 10 minutach było ok. Niestety w domu okazało sie ze niesamowicie ciemnieje nieco nawet na pomarańczowo... Po 20 minutach pd nałożenia wyglądałam jak by mi ktoś doczepił twarz obcej baby.
    Ogolnie podkład jest dobry szczególnie na rozszerzone pory bo dobrze je maskuje, jest dość ciężki i gesty, wydajny, długo utrzymuje sie na twarzy i zupełnie sie nie ściera, ładnie trzyma kontur, po 7 h nieco zaczynam sie świecić w strefie T.
    Był by to dla mnie świetny podkład ale ten kolor - porażka.

Ilość zużytych opakowań: mniej niż 1

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? NIE
Chcesz pochwalić Insoniaaa za czytelną i pomocną recenzję?

Polecany film:

DIY ozdobne mydełko

• Nowy ulubieniec.
  • Bardzo lubię i cenię sobie kosmetyki Max Factor, bo o ile pamiętam żaden z nich nie okazał się takim totalnym, koszmarnym niewypałem. Szczególnie lubię tusze, ale i podkładów już kilka wypróbowałam. Lasting Performance okazał się dużą, pozytywną niespodzianką.

* Zacznę może od koloru, który uważam jest wielkim plusem tego podkładu. Posiadam odcień numer 102 Pastelle i jestem w nim totalnie zakochana. Jest to bodaj trzeci najjaśniejszy kolor w całej linii i przyznam, że pasuje do mnie idealnie. Nie jest to kolor bardzo jasny, ale za to pięknie jasnobeżowy, bez szpecącej pomarańczy i żółci, ale też bez nadmiaru różu. Odcień super się dopasowuje do koloru skóry, nie odcina się, nie zauważyłam żeby utleniał się w ciągu dnia. Cera wygląda świeżo, nie jest wytapetowana, nie nabiera płaskiego matu. Lasting Performance zaskakująco dobrze kryje. Jeżeli mam na twarzy tylko małe zaczerwienienia nie potrzebuję nawet korektora. Krycie można swobodnie budować.
    * Konsystencja również jest dużym plusem. Podkład ma idealną gęstość i bardzo swobodnie rozprowadza się go na twarzy. Jest nieco gęstszy niż Bourjois Healthy Mix, ale mniej tępy, niż Vichy Dermablend. Do jego aplikacji zawsze używam zawsze pędzla Hakuro. Podkład wklepuje się flat topem szybko, łatwo i bez żadnych prześwitów. Nie robi z twarzy matowej skorupy, ale także się nadmiernie nie błyszczy. Mam jednak cerę bez tendencji do przetłuszczania się. Nie wyczuwam też żadnego zapachu w tym kosmetyku, a jestem na to bardzo wyczulona.
    * Trwałość bardzo wysoka. Podkład nie ma skłonności do wycierania się, ani robienia plam. Oczywiście po 6-8 godzinach nie wygląda już tak świeżo, ani krycie nie jest tak samo wysokie, ale mimo wszystko widać, że podkład wciąż jest na twarzy i wygląda nadal korzystnie. Nie robię na nim wielu poprawek, czasami przed wyjściem z pracy poprawiam go pudrem prasowanym Eveline Celebrities Beauty.
    * Mam cerę skłonną do zapychania, czasami nieodpowiedni podkład wywołuje u mnie wysyp kaszki na brodzie i policzkach. W przypadku MF nie mam z tym żadnego problemu. Upiornych grudek nie ma, pory na twarzy również jakoś się nie zatykają ponad normę. Twarz się nie wyświeca, ani nie wysusza.
    * Opakowanie to mała, kompaktowa tubka z twardego plastiku. Ogólnie cenię sobie butelki z pompką, ale i tutaj można znaleźć plusy. Przede wszystkim taka forma opakowania oszczędza zarówno miejsca w kosmetyczce, jak i odejmuje ciężaru, jeśli nosimy kosmetyki ze sobą w torebce. Ja raczej tego unikam, chyba że czeka mnie coś po pracy, gdzie muszę wyglądać jak nowa. Dozownik tubki to mały wąski dziobek, który oszczędnie dozuje i z którego nie wycieka niepotrzebna ilość podkładu. Niestety nie widać wnętrza opakowania.
    * Podkład jest dosyć wydajny, ponieważ nie trzeba go używać za wiele do jednej aplikacji. Jedno opakowanie to 35 ml .
    * Cena oscyluje w granicach 40-50 złotych. Jest to raczej norma w przypadku kosmetyków Max Factor i zawsze jestem skłonna tyle za ich podkład, czy tusz zapłacić. No, a za Lasting Performance chyba mogłabym nawet dać więcej.

Ten podkład to mój nowy hit i wielkie odkrycie ubiegłego roku. Jest trwały, dobrze kryje, ma przyjemną konsystencję i ładny kolor. Doprawdy nie znajduję w nim minusów, choćbym się mocno starała. Żywię tylko nadzieję, że nikt i nic nie będzie w stanie tego podkładu zepsuć.

Używam tego produktu od: 3 miesiące.
    Ilość zużytych opakowań: Pierwsze w trakcie.

Chcesz pochwalić liberachi za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bardzo fajny
  • Bardzo lubię ten podkład przede wszystkim za właściwości kryjące i kolory pośrednie - nie za jasne, nie za ciemne. Aktualnie będę zmieniać odcień na jaśniejszy. Do tej pory używałam kolor 102 pastelle, ale tej zimy jestem wyjątkowo blada. U mnie produkt sprawdza się nawet w lecie. Używam podkładu cały rok, bo po 15 latach trądziku i okresowych przebarwień cera chyba nigdy nie będzie już idealna. Nie spotkałam dotąd lepszego podkładu o tak lekkiej konsystencji i dobrym kryciu.

Plusy:
    + bardzo ładne krycie; często nie używam dodatkowego korektora na wypryski, bo podkład pokrywa je idealnie
    + wydajność; ciężko mi określić ile tubek już zużyłam, bo rzadko go kupuję - starcza mi na bardzo długo;
    + kolory
    + opakowanie; widać ile kosmetyku zostało w środku i po skończeniu produktu można rozciąć opakowanie, żeby wybrać resztkę; dobrze dozuje produkt
    + nie zostawia plam, ładnie się rozprowadza (nakładam podkład palcami, nie używam pędzla ani beauty blendera)
    + nie czuć go na twarzy po nałożeniu - pomimo dobrego krycia nie nadaje efektu maski

Minusy:
    - w wielu drogeriach występują 4 kolory, a gama kolorystyczna jest większa
    - cena regularna (ok. 40zł)

Używam tego produktu od: od lipca 2014 roku (aktualnie 1,5 roku)
    Ilość zużytych opakowań: kilka (min. 4, nie pamiętam dokładnie)

Chcesz pochwalić KarMagKat za czytelną i pomocną recenzję?
  • Kiedyś jeden z ulubionych, obecnie rozczarowanie
  • Kilka lat temu kupowałam ten podkład dość często, mimo, że ówcześnie cenowo był dla mnie raczej z wyższej półki. Był trway, ładnie krył, faktycznie mało się ścierał. Niedawno, po kilku latach testowania innych podkładów, kupiłam go ponownie, skuszona promocyjną ceną. I tu zaskoczenie - co się stało z moim niegdyś ulubionym podkładem?? Czy formuła tak się pogorszyła, czy moja 30-letnia skóra zwyczajnie już się z nim nie dogaduje?

ZALETY:
    - cena (w promocji)
    - gama kolorystyczna
    - konsystencja (taka akurat, nie za płynna, nie za gęsta)
    - zapach, dość neutralny

WADY:
    - trwałość!!! Dramat. Już po 2-3 godzinach podkład zaczyna znikać, do wieczora nic prawie nie zostaje na twarzy. Potwierdza to demakijaż - na płatku kosmetycznym ilość minimalna
    - krycie
    - płaski mat
    - cera po 2-3h wygląda szaro i niezdrowo

Używam tego produktu od: Kilku lat z przerwami, ostatnio 1 miesiąc
    Ilość zużytych opakowań: W trakcie 1

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić Natya84 za czytelną i pomocną recenzję?
  • kiedyś mój hit
  • Przez dobre parę lat mój nr 1. Obecnie mam już inny hit podkładowy - Bourjois.
    Max Factor wydaje mi się obecnie trochę za suchy, ale jest idealny do cery tłustej. Dosyć trudno go rozprowadzić na twarzy. Jest głęboko matowy nie rozświetla ale wygląda naturalnie.
    Zalety: Ma dobre krycie, długo utrzymuje się na skórze, przystępna cena. Niestandardowe odcienie.
    Mój kolor to 111 , idealny do żółtawo oliwkowej karnacji, nie spotkałam bardziej zbliżonego do mojego naturalnego odcienia opalonej skóry.
    Polecam warto go spróbować, ja byłam zakochana przez długi czas, jednak tak to już z miłością bywa, że z czasem nieco stygnie. Ale pewnie jeszcze kiedyś do niego wrócę, w końcu znamy się jak łyse konie.

Używam tego produktu od: lat
    Ilość zużytych opakowań: nie pamiętam ale sporo

Chcesz pochwalić aniajagu za czytelną i pomocną recenzję?
  • Pierwsze wrażenie super
  • Na początku zakochałam się w tym podkładzie ze względu na krycie i trwałość, jednak w trakcie użytkowania zmieniłam odrobinę zdanie ponieważ wydaje się być dosyć ciężki i uwydatnia zmarszczki mimiczne.
    Co do "ścieralności"- używam na niego pudru więc trudno powiedzieć czy pozostawia ślady, czy nie.

Dobry podkład chociaż moim hitem jest inny produkt.

Używam tego produktu od: 1 miesiąca

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić agatat84 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Podstawowy podkład
  • Podstawowy podkład. Cenię sobie firmę Max Factor za podkłady i tusze do rzęs.

Największy plus za kolor, nie ciemnieje w ciągu dnia, a jasne odcienie są naprawdę porcelanowe.
    Dobrze dogaduje się z różnymi kremami do twarzy, nie zostawia efektu ciastka pod koniec dnia. Nadaje się do ceny mieszanej. Pod koniec dnia lekko się ściera, ale nie jest to bardzo rzucające się w oczy jak w przypadku np. True Match. Jedynie czasem lubi podkreślać suche skórki. Kosmetyk wydajny, wygodne lekkie opakowanie.
    Podsumowując podstawowy poprawy podkład, cena jeśli się uda znaleźć online jest adekwatna do jakości.

Ilość zużytych opakowań: 1 zużyte

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić katarzynos za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dla młodych dziewczyn bez tendencji do zaskurników
  • Jeśli jesteś w okolicach 30 roku życia i pojawiają Ci się pierwsze zmarszczki nie kupuj go, podkreśli i uwydatni wszystkie, będziesz wyglądać dużo starzej!!! Jestem mega niezadowolona bo poleciła mi go Pani w Superpharm i zapłaciłam za niego 50 zł :/ Cerę mam mieszaną, ale podkreśliłam, że nie chcę podkładu matującego bo będę wyglądać staro.

Plusy:
    zapach
    nie daje efektu maski

Minusy:
    nietrwały jeśli nie użyjesz pudru
    kryje dopiero przy drugiej warstwie
    zapycha
    podkreśla zmarszczki
    ciemnieje po chwili

Absolutnie nie wart swojej ceny! Następnym razem sięgnę po coś z "wyższej półki" :/

Używam tego produktu od: 1,5 miesiąca
    Ilość zużytych opakowań: niecałe 1

Chcesz pochwalić winter_cookie za czytelną i pomocną recenzję?
  • W poszukiwaniu ideału..
  • Słyszałam bardzo dużo "ohów i ahów" na temat lasting performance i postanowiłam go wypróbować na swojej twarzy. Dostał duży kredyt zaufania, niestety efekt oceniam jako średni..

Podkład ma dobre krycie i jest dość trwały, nie tworzy efektu maski, ściera się w mniejszym stopniu niż większość podkładów, które wypróbowałam, ale mógłby się ścierać mniej..

Jego największym minusem jednak jest to, że okropnie się utlenia i użycie go bez dodatku kremu do twarzy jest praktycznie niemożliwe.. Gdyby nie to byłoby naprawdę dobrze, a tak jest tylko OK

Używam tego produktu od: kilku tygodni

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić justyskabe za czytelną i pomocną recenzję?
  • Totalne negatywne rozczarowanie.
  • Zalety :
    +konsystencja
    Wady :
    -cena
    - trwałość ;//
    -mat
    -plamy

Naogladałąm się filmików jaki to super jest produkt , pod wplywem nowych informacji , zakupiłam ten produkt na promocji w Rossmanie przeceniony z 50 zl na 25zł . Pomyślałam ,że skoro MAX FACTOR i 50zł to można oczekiwać jakiegoś fajnego efektu. Niestety , zachwalany na wielu kanał blogerskich produkt okazał się niewypałem, pomijając średnio matujące właściwości , najbardziej rozczarowala mnie trwalosc , podkłąd utrzymuje się mega krótko ( co jest sprzeczne z jego opisem na opakowaniu ; o) po 3 h ja osobiscie nie mam go praktycznie na twarzy zostają tylko plamy w wybranych miejscach ,ktore w dodatku zciemniały.
    Z mojej strony wielkie NIEEEE

Ilość zużytych opakowań: jedno 35 ml

Chcesz pochwalić Anastazjaaaaaa za czytelną i pomocną recenzję?