Chanel, Mat Lumiere (Podkład rozświetlająco - matujący)

Powiększ Chanel, Mat Lumiere (Podkład rozświetlająco - matujący)

Zgłaszająca osoba: alexiel

Rozświetlający podkład matujący we fluidzie. Chanel wprowadza na rynek nową serię Mat Lumiere, zastępując nią starszą, Double Perfection. W skład linii wchodzi podkład w płynie, w kompakcie oraz korektor w pędzlu. Dzięki wyjątkowym składnikom, skóra pokryta Mat Lumiere nie będzie matowa i płaska, jak to często się zdarza przy innych podkładach matujących, ale delikatnie rozświetlona - przy jednoczesnym ukryciu naturalnego, niepożądanego połysku skóry.
Zawiera filtry SPF 15.
Podkład w płynie dostępny w 12 odcieniach.

Skład: Water, Isododecane, Titanium Dioxide, Dimethicone, PEG-10 Dimethicone, Propylene Glycol, Cyclopentasiloxane, Biosaccharide Gum-1, Talc, Methyl Methacrylate Crosspolymer, Polyethylacrylate, Stearic Acid, Disteardimonium Hectorite, Phenoxyethanol, Silica, Alumina, Ethylene/Propylene Copolymer, Tocopheryl Acetate, Methylparaben, Disodium Stearoyl Glutamate, Propylparaben, Alcohol, PEG-8, Tocopherol, Aluminium Hydroxide, Ascorbyl Palmitate, Citric Acid, Ascorbic Acid, Butylparaben, Ethylparaben, Isobutylparaben, Denatonium Benzoate [+/- (CI 77491, CI 77492, CI 77499 (Iron Oxides), CI 77891(Titanium Dioxide), Mica]

• raczej nie bardzo...
  • Podkład jest dosyć specyficzny....używałam go kiedyś, bo był to ulubiony kosmetyk mojej mamy, na którym eksperymentowałam ze swoją cerą...jednak po przetestowaniu innych okazuje się, że wcale nie jest to ten jeden, jedyny najlepszy dla mnie.

- matuje dosyć średnio,
    - rozprowadza się nierównomiernie, zostawia nierówne ślady, plamy na skórze
    - kiepsko się wchłania, zostaje na powierzchni i wyjątkowo brudzi ubranie, apaszkę itd

Lubię go za kolor, ale widocznie moja cera nie jest stworzona, by używać akurat tej serii.

Używam tego produktu od: dwóch lat

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić fraumal za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 49 raz(y)
  • Zawodzi kolorami i tym, że nie upiększa jak powinien
  • Mat Lumiere. Jeden z klasyków podkładowych Chanel. Ach ta marka, ach te zachwyty. Czy słuszne? Zależy jakie produkty. Jeśli chodzi o ML to NIEKONIECZNIE.

Podkład nie jest zły. Ale gdybym dostała niepodpisana próbkę w zyciu bym nie pomyślała, że to Chanel. Jedynie po charakterystycznym dla podkładów zapachu

Podkład ma zmatowić nasza cerę i jednocześnie zapewnić zdrowe rozświetlenie. TAKI EFEKT TRUDNO JEDNAK UZYSKAĆ.

Największy plus daję brak tandetnych drobinek tylko trójwymiarowy efekt rozświetlenia. Jest on jednak mało zauważalny.

Podkład przede wszystkim daje półmatowe wykończenie, nie za lekkie ale też nie takie jak w przypadku Double Wear.

Kolorystyka. Rzecz nieciekawa. Kolory słabe i dość ciemne jak na słowianki ja testowałam 20 i było to na jesieni zeszłego roku kiedy miłam jeszcze skórę muśniętą słońcem. Nakładając go raz ostatnio był niestety za ciemny.

Eleganckie klasyczne opakowanie z pompką, dość trudno było wydostać reszte produktu (oddałam mamie więc to jej spostrzeżenie)

Podkład lekko podkreślił moje pory jednak nie tak mocno jak wake me up.

jest dość trwały.

NIESTETY MA ZNACZNĄ WADĘ. MOJA TWARZ WYGLĄDA W NIEJ JAKBYM BYŁA DUŻO STARSZA NIŻ JESTEM W RZECZYWISTOŚCI.

Robi, ze skóra coś o czym pisała inna wizażanka i u mnie też to się pojawiło. Sprawia, że moja mieszano tłusta skóta wygląda jak suchy niezdrowy wiór. Podkreśla mi wszystkie linie mimiczne i zbiera się w ich załamaniu co daje efekt taniości i tandety. Ponadto uwidacznia skórki - hm... gdy zmyję make up mam zadbaną skórę. Po prostu robi lekką skorupę. Nałożony sam jeszcze tego tak nie pokazuje ale wystarczy, że przyprusze go pudrem sypkim (nawet Chanelem) i już mam lekką maskę.

Z moją skórą się średnio stapia. Daję trzy gwiazdki bo jest trochę lepszy od Rimmela i Loreala.

Niestety daleko mu do ideału, a już na pewno za taką cenę.

Używam tego produktu od: jesień 2013
    Ilość zużytych opakowań: 1/3 opakowania

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić elyon za czytelną i pomocną recenzję?
  • Prawie idealny
  • Podkładu używam od 2 lat, więc mogę mu wystawić rzetelną ocenę.
    Gama kolorystyczna jest bardzo mała, ja posiadam kolor 020, który nie jest jednak idealny. Podkład ma kremową konsystencję, rozprowadza się bardzo dobrze. Nie podkreśla porów. U mnie faktycznie daje efekt delikatnego rozświetlenia i równocześnie średniego matu. Krycie ma średnie, trzeba dodatkowo użyć korektora, aby zamaskować niespodzianki. Na pewno nie daje na twarzy efektu maski.Były okresy, kiedy mi się "nudził", wtedy testowałam próbki innych podkładów (Mac, Smashbox, Lancome ) w poszukiwaniu czegoś jeszcze lepszego. Jednak ,jak dotąd, nic nie pobiło Mat Lumiere.
    Pół gwiazdki odejmuję za wysoką cenę i mały wybór odcieni.

Ilość zużytych opakowań: nie liczyłam

Chcesz pochwalić pompea za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 36 raz(y)
  • Beznadziejny
  • Nie po drodze mi z Chanel... Tu także zawód. Bardzo chciałam mieć podkład od Chanel( namiętnie podklady zbieram ).
    Ten podkład wybrałam jako alternatywę dla Diora nude... Ten podkład jakościowo nawet nie stał koło diora .

Ma jedną wadę która sprawia że nie ma o czym dyskutować( już nie obchodzi mnie trwałość itp)
    - Okropnie w nim wyglądam!!!!
    Mam młodą i zadbaną cerę. Prawie wszystko wygląda na mnie choćby ok.... Tu mam matujący silnie wysuszający podkład który zostawia smugi( to już jaja) i z każdą godziną wygląda gorzej.

Wcześniej gdy dziewczyny pisały że jakiś podkład robi smugi uśmiechałam się pod nosem bo zawsze dobrze aplikowało mi się podklady .... Beznadziejny jest ten podkład.

Jest trwały ale czy to zaleta gdy się brzydko wygląda?

Używam tego produktu od: Ok 3 mieś
    Ilość zużytych opakowań: Poleciał w świat

Chcesz pochwalić Loyd za czytelną i pomocną recenzję?
  • bardzo dobry
  • Świecąca strefa T i przesuszone policzki, klimatyzacja, do tego moja praca, w ktorej muszę czasem przez kilka godzin chodzić w maseczce (na bloku operacyjnym) sprawiają, że potrzebuję dobrego, trwałego podkładu. Używałam kiedyś Double wear, ale jest ciężki, podkreśla suche skórki i szybko waży się pod maseczką.
    Chanel trzyma się długo, ale niestety pod maseczką tez mi się waży, potrzebny jest puder. Niestety lekko żółknie, ale naprawdę lekko. Ma bardziej kremową i cięższą konsystencję od Armani Lasting Silk, a lżejszą niż Double. Ma bardzo dobre krycie, aksamitne, pudrowe wykończenie. Na buzi wygląda bardzo naturalnie, nie tworzy maski, ale daje mi efekt alabastrowej buzi laleczki co jest śliczne. Nie podkreśla suchych skórek, nie wysusza cery, efekt matu z pudrem utrzymuje się jakieś 6-7 godzin. Nie uczula, nie zapycha. Minus to cena - 220 zł, ale jest wart. Rzeczywiście pompka się zapycga tzn jej ujście, i podkład może wystrzelić w nieznanym kierunku - zdarzyło mi się tak dwa razy. Jest to marnotrawienie podkładu i pobrudziłam ścianę ;/ . Czy kupię ponownie zobaczę, gdy się skończy, na razie mam go 2 tygodnie dopiero i podejrzewam, że wystarczy mi na jakieś 4 miesiące. Używam tego produktu od: 2 tygodnieIlość zużytych opakowań: 1 flakonik

Chcesz pochwalić Paulka162 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Całkiem sensowny podkład
  • Podkład jest całkiem w porządku, mam cerę tłustą i zazwyczaj wszystko spływa z mojej twarzy dość szybko, a ten podkład utrzymuje się cały dzień (ok 10 h).
    Plusy:
    - dobrze kryje
    - ładnie wyrównuje koloryt cery
    - jest trwały
    - jest dość wydajny
    Minusy:
    - jak dla mnie uboga gama kolorystyczna
    - cena
    - trzeba go dobrze rozprowadzić na twarzy, w przeciwnym razie może wchodzić w pory

Ogólnie mam dobrą opinię o tym podkładzie, jestem zadowolona z efektu jaki daje. Ładnie się utrzymuje, nawet dobrze matuje, nie daje efektu maski,ale moim zdaniem nie nadaje się do stosowania w okresie letnim (jest trochę za ciężki). Ale oczywiście każdy ma inną cerę, u każdego ten podkład sprawdzi się inaczej.

Ilość zużytych opakowań: niecałe jedno

Chcesz pochwalić EdzillA za czytelną i pomocną recenzję?
  • gdyby kolor był dobry...
  • Kupiłam na lotnisku w Miami bo wiadomo wszystko jest Duty Free czyli nie płace podatku więc za 45$ udało mi się go nabyć,na polskie to jakieś 140zł no i...

Plusy:
    -dobrze wyrównuje koloryt skóry
    -opakowanie z pompką,które jest przezroczyste i można zobaczyć ile produktu nam zostało
    -nie roluje się
    -nie uwidacznia suchych skórek ani porów
    -nie lepi się

+/- daje efekt pół matt ja go lubie ale nie każda
    +/-krycie jest średnie,też lubie bo nie mam dużo zaczerwienień czy mega wyprysków,kryje to co trzeba i mi to odpowiada

Minusy:
    -wysoka cena
    -trudno dostępny
    -kolor...wzięłam najjaśniejszy czyli 020 clair i okazał się za ciemny przez to robi mi efekt maski...szkoda mi go bo był w odpowiedniej tonacji czyli wchodzący w żółty,nie cierpie tych w tonacji różu czy pomarańczy.niestety dałam go mamie która jest ode mnie o 2-3 tony ciemniejsza i jej pasuje więc dla dziewczyn typu "królowa śnieżka" ten podkład nie ma szans zadowolić bo efekt będzie taki jakbyście twarz spaliła na solarium a reszta ciała będzie biała a to wiadomo wygląda ochydnie,sama się o tym przekonałam próbując go 2 razy-raz nakładając palcami,drugi-nakładając pędzlem,myślałam że sie jakoś dopasuje kolorystycznie ale tak się nie stało Podkład byłby dobry gdyby nie za ciemny kolor,szczerze polecę go ale tylko dziewczynom mającym lekko opaloną cerę albo opaloną

Używam tego produktu od: 2 razy około 2 tyg. temu
    Ilość zużytych opakowań: odrobinke pierwszego i ostatniego

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić Ara008 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Niekwestionowany KWC
  • Podkład jest idealny dla mojej lekko trądzikowej, wrażliwej, atopowej skóry. Świetnie wyrównywał koloryt, nie zapychał, ładnie współgrał nawet z tańszymi pudrami. Na studniówce spokojnie wytrzymał od godziny 18 do 02 bez żadnych poprawek. Choć jego cena nie zachęca, to zawsze wynagradza taki ubytek w portfelu.Używam tego produktu od: dwa lata wsteczIlość zużytych opakowań: dwa

Chcesz pochwalić kasiaxx0 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Jak dotąd najlepszy
  • Świetny podkład. Faktycznie rozświetla, ładnie kryje, ale nie tworzy maski. Satynowe, półmatowe wykończenie sprawia, że skóra wygląda zdrowo.

Plusy:
    - subtelne rozświetlenie (ale nie błysk)
    - półmat
    - długo się utrzymuje (bez bazy, z pudrem sypkim)
    - dobrze kryje, można stopniować
    - idealny kolor - jasny beż pozbawiony różowych odcieni (mój to 020 clair)
    - wydajny

Minusy:
    - opakowanie - szklana buteleczka z pompką - może i ładna, ale nie to jest dla nie ważne w podkładzie, niestety kosmetyku nie można wydobyć do końca, nie widać ile go pozostało;
    - opakowanie - pompka - strasznie się zapycha i przy mocniejszym naciśnięciu stużka kosmetyku wędruje po łazience (wystarczy, że zrobię 1 dzien przerwy w używaniu)
    - cena

Raczej na jesień/zimę ale jeśli nie zajdę idealnego na lato, to Chanel też będzie dobry (nie jest zbyt ciężki). Używam tego produktu od: 7 miesięcy, w zasadzie codziennieIlość zużytych opakowań: w trakcie pierwszego

Chcesz pochwalić Giacoma za czytelną i pomocną recenzję?
  • nie warty swojej ceny
  • Kupilam ten podklad, bo szukalam czegos srednio kryjacego,ale jednoczesnie lekkiego.
    Chanel Mat Lumiere po pierwszym nalozeniu wydawal sie idealny - kryl male niedoskonalosci, rozswietlaj slicznie buzke i na dodatek nie tworzyl efektu maski.
    Niestety efekt utrzymuje sie okolo 2h - podklad jest bardzo nietrwaly (pomimo zastosowania bazy), podkresla rozszerzone pory i ciemniej po kilku godzinach.

plusy:
    zapach
    opakowanie
    lekka konsystencja
    nie tworzy efektu maski

minusy:
    nietrwaly
    podkresla rozszerzone pory
    ciemnieje
    cena

Używam tego produktu od: 3 miesiace

Chcesz pochwalić Ms Waldorf za czytelną i pomocną recenzję?
  • ma to czego potrzebuję
  • Mój najlepszy podkład jaki miałam. Idealnie wyważony: matuje, ale nie tworzy efektu maski. Rozświetla, ale nie powoduje świecenia się twarzy. Utrzymuje się 9h co dla mnie jest wynikiem wystarczającym. Mat Lumiere posiada bardzo ładną kolorystykę, ja używałam odcienia 30 Cendre, który moim zdaniem jest dość 'uniwersalnym' odcieniem. Lubię testować różne marki podkładów, ale marce Chanel jest wierna

Ilość zużytych opakowań: jedno pełnowymiarowe oraz kilka próbek

Chcesz pochwalić Nessaya za czytelną i pomocną recenzję?
  • nie najgorszy, ale daleko mu do ideału
  • Co zachwyca? Przede wszystkim kolor! Mam cerę żółto- oliwkową toteż bardzo ciężko dobrać mi odpowiedni odcień podkładu. Większość brzydko różowieje na mojej twarzy albo robi się ceglasta. Odcień 20 Mat Lumiere Chanela jest niemal idealny.

Podkład bardzo słabo matuje. Jednak po przypudrowaniu trzyma się solidnie kilka godzin. Moja cera nie wygląda teraz najlepiej. W porównaniu z innymi dość długo utrzymuje się na mojej mieszanej skórze.

Niestety podkład słabo kryje. Nie zakryje większych niedoskonałości. Aby zakryć mniejsze trzeba użyć dodatkowych warstw podkładu, przez to myślę, że będzie on mało wydajny.

Poprzez niektóre specyfiki trochę przesuszyłam naskórek i w niektórych miejscach mam mnóstwo suchych skórek, które ten podkład niestety podkreśla.

Plusy:
    -bardzo ładny, naturalny, żółty odcień
    - nie ciemnieje
    - nie waży się
    - dość długo utrzymuje się
    - nie tworzy maski
    Minusy:
    - cena
    - słaby mat
    - podkreśla suche skórki
    - słabe krycie

EDYCJA: Edytuje z racji tego, że pod wpływem leków moja skóra nie jest już tłusta, ale bardzo sucha. Toteż podkład sprawuje się na niej zupełnie inaczej.

APLIKACJA
    Podkład nakłada się dość łatwo. Skóra nie wymaga wcześniejszego nawilżenia. Nie podkreśla suchych skórek. Może minimalnie.
    KRYCIE
    Dość dobre. Ale nie tak dobre jak Perfection Lumiere. W przeciwieństwie do tego podkładu Mat Lumiere nie tworzy efektu maski.
    KOLOR
    Nie jest to kolor czysto żółty. Już podczas nakładania na twarz delikatnie ciemnieje i lekko zaróżawia się i szarzeje. Skóra wygląda na zmęczoną i niezdrową. W moim przypadku musiałam użyć jaśniejszego pudru, aby trochę ją ożywić i rozjaśnić.
    TRWAŁOŚĆ
    Podkład jest trwały. Gdy nie dotykamy twarzy utrzymuje się cały dzień. Ale łatwo możemy go też zetrzeć. Widać to zwłaszcza na załączonym zdjęciu (założyłam na chwilę okulary przeciwsłoneczne i podkład znikł).

Załączam 2 zdjęcia:
    1. Podkład zaraz po nałożeniu z pudrem, rozświetlaczem i brązerem
    2. Po kilku godzinach głównie na słońcu i założeniu okularów.

Używam tego produktu od: raz użyłamIlość zużytych opakowań: ani jedno

• Zdjęcia dołączone do recenzji:
    Foto recenzja Foto recenzja
Chcesz pochwalić heidi88 za czytelną i pomocną recenzję?
  • uczulił mnie
  • Na początku było bardzo fajne, bo podkład ten wygląda bardzo dobrze na twarzy, jest dość trwały, ładnie stapia się z cerą, nie tworzy maski. Ma też bardzo ładne opakowanie z dozownikiem. Właśnie z tych wszystkich powodów nie dałam mu jedynki

Co z tego jeśli powoduje u mnie silny wysyp, robiłam 3 podejścia. Nie jest to podkład dla mnie niestety..

Używam tego produktu od: paru miesięcy
    Ilość zużytych opakowań: niewielka ilość jednego opakowania

Chcesz pochwalić dutygirl za czytelną i pomocną recenzję?
  • to,czego szukałam
  • I znowu do niego wrociłam.Mam kolor 20,jasny beż(nie różowy),idealny dla słowiańskich skór Podklad ma satynową konsystencję i taki też efakt daje na twarzy.Nie osadza się w porach,nie tworzy maski,ładnie stapia się ze skórą.Zawsze używam jeszcze pudru sypkiego,wieć podkład utrzymuje się cały dzień.Buzia wygląda świeżo i zdrowo.Polecam dla osób,które nie lubią efektu maski.Używam tego produktu od: 2 latIlość zużytych opakowań: w trakcie 2

Chcesz pochwalić suzzi81 za czytelną i pomocną recenzję?
  • zależy od cery
  • Podkład jak dla mnie zdecydowanie bardziej na zimę, jest dosyć kremowy, no i mam jasny odcień 10 (jasny beż bez różowych odcieni).

Jeszcze rok temu wydawał mi się taki sobie - nie matowił mojej w sumie normalnej cery (ale z tendencją do błysku na czole i na nosie) na długo, czoło zaczynało się świecić po godzinie w ogrzewanym pomieszczeniu. Dałabym mu 3 gwiazdki.

Tej zimy moja cera jest zdecydowanie bardziej unormowana (pewnie dzięki zmianie podstawowej pielęgnacji) i podkład sprawdza się rewelacyjnie - matowi (ale nie jest to płaski mat w starym stylu), dłużej się trzyma, twarz jest po prosu idealna, jak w reklamie (tak twierdzą znajomi).

Rozprowadzam bardzo cienką warstwą (nie potrzebuję krycia, jedynie ujednolicenia koloru) palcami, wklepując, nie rozcierając. Kolor nie ciemnieje na twarzy (przynajmniej na cerze normalnej). Wydaje mi si, że lepiej rozprowadza się na kremie umożliwiającym poślizg niż na takim, co się wchłania do absolutnego matu.

Zapach ładny, ale dla mnie nie jest to konieczny warunek. Opakowanie typowe dla tej firmy - solidne, szlachetne, powściągliwe w formie i kolorystyce, wygodne w użytkowaniu.

Podsumowując - warto poprosić o próbkę - jest to moja żelazna zasada jeśli chodzi o podkłady. Nigdy nie wiadomo jak ten czy inny podkład sprawdzi się na twojej właśnie cerze przez cały dzień i jak ten właśnie kolor będzie wyglądał w świetle dziennym i sztucznym.

Dla ładnej, niewymagającej cery ten podkład jest jak najbardziej ok, bardzo upiększa buzie, wyrównuje kolor, długo się trzyma.

Nie wiem, czy kupię ponownie - jestem zadowolona z podkładu ale chciałaby wypróbować jeszcze kilka innych.

Używam tego produktu od: dwóch lat w zimie
    Ilość zużytych opakowań: drugie w trakcie

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić waszamasza za czytelną i pomocną recenzję?
  • Daleeeko od rewelacji!
  • Za tę cenę - daleeeko od rewelacji!

Więcej wad od zalet.

+ ładne opakowanie
    + ładny zapach

- NIE MATUJE dłużej niż kilka godzin. Po tym czasie twarz się niemiłosiernie świeci!
    - średnie krycie
    - wchodzi w pory i je brzydko podkreśla
    - mam wrażenie, że zapycha skórę - miałam sporo "niespodzianek" w trakcie stosowania
    - złe parabeny w składzie!
    - roluje się podczas nakładania, trzeba uważać

Nie kupię więcej. Nie polecam. Nie za te pieniądze.

Używam tego produktu od: 1 rok
    Ilość zużytych opakowań: 1 całe opakowanie

Chcesz pochwalić izoldpyzold za czytelną i pomocną recenzję?
  • Najlepszy
  • Cóż, tego podkładu używam nieprzerwanie od 2,5 roku i z ręką na sercu muszę stwierdzić, że jest najlepszy!

Zacznę od tego, że moja skóra nie jest idealnie gładka. Mam dużą skłonność do mniejszych i większych wyprysków, a także trochę przebarwień. Mat lumiere daje sobie jednak z nimi radę i dobrze je przykrywa, nie tworząc przy tym efektu maski.

Trwałość podkładu też oceniam bardzo dobrze, sprawdził mi się nawet w bardzo wysokich temperaturach. Co najważniejsze - fakt, pod koniec dnia skóra trochę się błyszczy (cudów nie ma), ale kosmetyk nie spływa po twarzy.

Wydajność.. Moim zdaniem to sprawa indywidualna, mi starcza na 4 miesiące i jak do tej pory to najwydajniejszy podkład jaki miałam w kosmetyczce.

Kolory 20,30 i 40, których używałam, mają żółtawy pigment.

Cena jest straszna. W niektórych perfumeriach wyceniają mojego ulubieńca na 220 zł. na szczęście ból mija zaraz po odejściu od kasy. ;D

Chciałabym jeszcze zaznaczyć, ze rozprowadzam kosmetyk pędzelkiem, daje to znacznie lepszy efekt niż dłonie.

Używam tego produktu od: 2,5 roku
    Ilość zużytych opakowań: Nie liczyłam

Chcesz pochwalić nadia m za czytelną i pomocną recenzję?
  • perfekcyjny mat z małym ale...
  • Mam mieszane uczucia co do tego podkładu... Moja cera jest normalna ale z tendencją do błyszczenia głównie nosa i brody. Nie mogłam dać sobie z tym rady dopóki nie trafiłam na Mat Lumiere. Tutaj jest po prostu perfekcyjny.

Wszystko byłoby super gdyby nie okazało się po pewnym czasie, że przesuszył mi resztę twarzy, głównie czoło, trochę mniej policzki. Jedynym wyjściem w mojej sytuacji jest to że używam go głównie na nos i okolice ust a na pozostałą część twarzy inny podkład.

Podsumowując
    + piękny zapach
    + bardzo dobry mat
    +trwały, spokojnie wytrzymuje cały dzień
    + nie tworzy maski, wygląda naturalnie
    + lekka konsystencja, dobrze się nakłada
    + bardzo wydajny

+/- krycie mogłoby być lepsze

- może przesuszać

Polecam do skóry, która potrzebuje długotrwałego zmatowienia a nie wymaga przy tym większego krycia.

Chcesz pochwalić eta696 za czytelną i pomocną recenzję?
  • co za zapach...
  • Pomimo, ze wydawało mi się nie do pogodzenia matowienie i rozświetlenie w jednym produkcie ten fluid sprawił się na medal. No i ten zapach... cuuuudowny... Podczas nakładania czułam się bardzo dopieszczona.

Jest jednak jedno ale...- brak trwałości produktu. Buzia tuż po nałożeniu wyglądała perfekcyjnie (chociaż kryje raczej słabo) mimo, że nie mogę się nazwać szczęśliwą posiadaczką super gładkiego lica. Niestety moja tłusta skóra zaczynała błyszczeć już po ok 2 godzinach a podkład praktycznie znikał z twarzy...

Używam podkładu w kolorze 20 (najjaśniejszy z dostępnych) niestety obawiam się, że dla posiadaczek naprawdę jasnej karnacji będzie zbyt ciemny. Dla mnie kolor jest idealny, pięknie stapia się ze skórą, chociaż chyba odrobinę ciemniej na skórze.

Mimo słabej trwałości produktu jestem gotowa na kolejne zakupy chociażby za te chwile spędzone z moją gładziutką, lekko zmatowioną, ale nie "płaską" buzią
    no i za piękny, delikatny zapach... ach.......

Ilość zużytych opakowań: 2, pełnowymiarowe

Chcesz pochwalić entersadman za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 6 raz(y)
  • Zachwyt od pierwszego muśnięcia...
  • ...i nie chodzi o zapach, który traktuję jako dodatek.

Wbrew temu, że podkład ma zdecydowanie kiepskie w moim odczuciu opinie, ja się zakochałam.

Może mi ta miłość przejdzie, zobaczymy. Jednak zachwycił mnie efekt na twarzy... ach.
    Formuła opracowana przez Chanel jest świetna, od razu czujemy, że to podkład z wyższej półki. Konsystencja jak aksamit, aplikacja to czysta przyjemność... Jestem tak oczarowana, że nieźle konkuruje z moim ulubionym Diorem , a nie spodziewałabym się tego, gdyż podkłady Chanel nigdy nie cieszyły się aż takim zachwytem konsumentek...

Konkrety, konkrety:

+ piękne matowo-rozświetlające wykończenie, idealne, niepłaskie, HD, w ogóle nieprzereklamowane, buzia jak z okładki

+ cudownie się aplikuje, technologia produktu fajnie dopracowana
    zastyga po dłuższej chwili, spokojnie da się rozprowadzic

+ matuje, ale w piękny, naturalny (jak na podkład) sposób

+ nie wchodzi w pory, jest co zmywać wieczorem,
    do tej pory nie zapchał mnie, a mam tendencje spore

+trwały , może nie spektakularnie 15h, ale trwały

+/- krycie - średnie, można stopniować, maski nie będzie, ale bez przesady z dokładaniem
    uwielbiam kryjące podkłady, jednak takie krycie wystarcza + ew. korektor na specjalne miejsca
    + nie ściera się, nie złazi

+ bardzo dobrze się nosi na twarzy, nie czujemy tony tapety

oksydacja zależy od skóry, u mnie ok

- trochę brudzi i to jest niefajne, czasem zapomnę całując Kota i cień podkładu jest na białym futerku...
    telefonu nie paćka, ubrania może lekko
    generalnie przyzwoicie.
    -cena
    Dlaczego w Polsce mamy amerykańskie ceny przy polskich zarobkach...

Jest przepaść między Chanel , a drogeryjnymi markami, więc jeśli ktoś ma troszkę zaskórniaków do wydania na naprawdę efektowny codzienny podkład, zachęcam do wypróbowania.
    Używam tego produktu od: kilku miesięcy Ilość zużytych opakowań: 2 całe

Chcesz pochwalić Lulak za czytelną i pomocną recenzję?
  • Hmm, mieszane uczucia
  • Natknęłam się na ten podkład, gdy tylko wchodził na rynek- czyli ładne kilka lat temu, kupiłam bo kiedyś bardzo lubiłam jego poprzednika czyli Chanel Double Perfection- a pani w Douglasie zapewniała, że to jego następca, tylko jeszcze lepszy No niestety. Okazał się zdecydowanie gorszy. Konsystencja podkładu jest średniogęsta, ani nie rzadka, ani nie gęsta- ot w sam raz. Zapach- taki sobie, zadnej chemii jak poprzednie recenzentki nie wyczułam. Rozprowadza się dobrze, nie zastyga w trakcie, pokrywa twarz raczej równomiernie. Niestety, nie daje twarzy upragnionej gładkości- włazi w zmarszczki, podkresla rozszerzone pory. Matuje bardzo słabo ( mam cerę mieszanąze swiecącą strefą T), moze na 2 godz, potem zdecydowanie przechodzi w " lumiere" czyli buzia się niemiłosiernie świeci. Z trwałością różnie- ok. 6 godzin u mnie wytrzymuje, tyle, że z błyskiem Niestety tez lekko ciemnieje. Ogólnie -taki sobie, na pewno nie za te pieniądze Stoi u mnie w łazience- używam sporadycznie.

Używam tego produktu od: kilku lat- z przerwami
    Ilość zużytych opakowań: 1 opakowanie- niecałe

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić czerwonapoziomka za czytelną i pomocną recenzję?
  • cudowny
  • Kupiłam ten produkt po wykorzystaniu próbki z Sephory, po którą poszłam pod wpływem przychylnych opinii makijażystek z tutoriali na yt i absolutnie się zakochałam Jest świetny, bardzo, bardzo dobrze kryjący, należy go rozcierać w miarę szybko, ponieważ dość szybko zasycha na twarzy. Ma przyjemny zapach, długo się utrzymuje, polecam, mój absolutny hit!

Chcesz pochwalić zuziazla za czytelną i pomocną recenzję?
  • Cudowny
  • Podkład Chanel miałam okazję wypróbować gdyż dostałam do w prezencie.Używam kolory 12.Idealnie stapia sie z moją jasną skórą.

Plusy:
    -idealne dopasowanie do koloru i struktury mojej cery
    -cera jest idealnie gładka
    -bardzo dobrze matuje,ale nie jest to płaski mat
    -cera jest delikatnie rozświetlona,ale nie ma tandetnych brokatowych drobinek
    -trzyma sie bez poprawek ok.5 godzin (przy mojej tłustej skórze,to naprawde świetny wynik)
    -nie ciemnieje w ciągu dnia

Minusy:
    -cena...gdyby był tańszy(nawet gdyby kosztował ok 100zl)to byłby w mojej kosmetyczce juz na zawsze
    -niekiey może zapychac,ale nie zawsze.to zalezy od nia

Używam tego produktu od: trzech miesięcy
    Ilość zużytych opakowań: w trakcie pierwszego+kilka próbek

Chcesz pochwalić basia101 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Przyjemny
  • Mam cere mieszana bez wiekszych problemow i niedoskonalosci:

Plusy podkladu:
    - gesta konsystencja, latwo i dokladnie rozprowadza sie podklad
    - ladnie kryje
    - naturalny wyglad bezmaski

Minusy
    - wiecej blasku niz matu
    - po kilku godzinach nos i czolo bardzo mi sie blyszcza
    - zmienia kolor po nalozeniu- zolknie i ciemnieje

Ogolnie jest jednym z lepszych dostepnych obecnie podkladow

Używam tego produktu od: kilka miesiecy
    Ilość zużytych opakowań: pierwsze

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić devona za czytelną i pomocną recenzję?
  • zbyt ciężki
  • Podkład Chanel kupiłam za namową pani w Sephorze i to był błąd. Wczesniej uzywałam super podkładu YSL i już sie nie mogę doczekać, kiedy do niego wrócę...Ale wróćmy do Chanel Mat Lumiere: Podkład ciężki i mimo obiecanego matu widać tylko "lumiere" czyli świecę sie już po 2 godzinach po nałożeniu. Kryje dość dobrze, ale podkreśla pory, uwidacznia zmarszczki i jest ogólnie zbyt ciężki jak dla mnie. Myślę, że za te pieniądze można kupić coś znacznie lepszego! Nie ma mowy o wygładzeniu kolorytu czy świeżym looku, podkład jest widoczny z daleka, a nie o to chodzi!!! Nie polecam.

Chcesz pochwalić pas_moi za czytelną i pomocną recenzję?