Powiększ Flos Lek, Seria Do Pielęgnacji Oczu, Żel arnikowy na sińce, potłuczenia, obrzmienia

Zgłaszająca osoba: Mgiełka

Przeznaczony do pielęgnacji skóry z zaburzeniami krążenia, rozszerzonymi naczyniami krwionośnymi, skłonnej do zaczerwienienia i puchnięcia. Stosowany pod oczy zapobiega sińcom, podpuchnięciom i workom. Działa łagodząco, przyspiesza gojenie mikrourazów, wspomaga krążenie.

Skład: Aqua, Montain Arnica Extract (and) Propylene Glycol, D-panthenol, Carbomer, Triethanolamine, Mathyl Paraben, Imidazolidynyl Urea.

Cena: 10,65zł / 50ml

• Ideał
  • Ten niepozorny żelik to mój WYBAWCA! Mam ogromne problemy z cerą naczynkową, wieczny rumień, potworne palenie i ściągnięcie skóry to dla mnie codzienność, żadne kremy apteczne i te za 50 zł i te za 100 zł nie zrobiły nic w kierunku poprawy mojej skóry, lekarz dermatolog również rozłożył ręce ! Nie pokładając większych nadziei w żelu za 10 zł, postanowiłem go wypróbować, o dziwo, żel niesamowicie ukoił moją spieczoną skórę już od chwili nałożenia, początkowo był to efekt 30 minutowy, może godzinny, przy regularnym i systematycznym stosowaniu po zużyciu kilku tubek mój problem prawie całkowicie zanikł! Owszem rumieńce pojawiają się pod wpływem mocnych zmian atmosferycznych, ale nie są tak widoczne i dokuczliwe, dzięki temu kosmetykowi całkowicie pozbyłem się uczucia pieczenia, palenia, swędzenia i ściągnięcia skóry! Polecam ten żel z całego serca, ponieważ wiem, jak ciężko poprawić stan cery naczynkowej, i wiem jak bardzo może utrudniać codzienne życie.

Ilość zużytych opakowań: niezliczona

Chcesz pochwalić Gasmiov za czytelną i pomocną recenzję?
  • Niezły, ale...
  • Kupiłam, bo preparat ten poleciła mi lekarka, kiedy przechodziłam operację okulistyczną i wg jej słów miał pomóc goić się siniakom i opuchnięciom. Pod tym względem rzeczywiście nie zawiódł
    Żel ma konsystencję dość gęstej galaretki, bardzo przyjemnie chłodzi i łagodzi skórę podczas nakładania. Faktycznie moim opuchniętym oczom i siniakom dobrze zaradził, zasinienia stawały się coraz mniejsze i bledsze, a opuchnięcia znikały. Tak więc jako preparat leczniczy rzeczywiście jest dobry i się sprawdza.
    Ponieważ po zakończeniu kuracji troszkę żelu mi jeszcze zostało- próbowałam używać go jako zwykłego kremu pod oczy- i tu nastąpiło rozczarowanie Nic a nic nie nawilżał, a pod makijażem wałkował się
    Reasumując- w moim przypadku sprawdził się tylko do leczenia okolic oczu i okazał się skuteczny w tym zakresie, ale nic poza tym. Jeżeli będę go ponownie kupować, to tylko w przypadku chorych oczu. Inaczej-raczej nie

Używam tego produktu od: używałam przez 1,5 miesiąca

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić czerwonapoziomka za czytelną i pomocną recenzję?
  • Chłodzący opatrunek
  • + Trzymany w lodówce daje świetny efekt chłodzenia zarówno stłuczeń czy innych zasinień, jak i opuchniętych oczu.
    + Jest szalenie wydajny - wystarczy jedynie odrobina.
    + Kosztuje niewiele w porównaniu do wydajności.
    + Szybko się wchłania i nie roluje pod oczami (korektor się bardzo dobrze po nim rozprowadza).

-/+ Wprawdzie jest świetny do chłodzenia i zmniejszania opuchlizny, jednak niezbyt działa na same zasinienia. Delikatna zmiana może jest, ale cudów nie oczekujmy

Używam tego produktu od: początku roku

Chcesz pochwalić blondine za czytelną i pomocną recenzję?
  • Niezbędnik - świetny na naczynka!
  • Nie mogę się obejść bez tego żelu! Na prawdę używałam wielu kremów na naczynka (drogich i tanich) i żaden produkt nie pomógł mi tak, jak ten żel.

Używam go rano i wieczoram (czasem równiez w ciągu dnia) przed nałożeniem kremu. Jest to bardzo wygodne bo nie muszę ograniczać się tylko do kupowania kremu na naczynka. Jeśli mam ochotę nałożyć na twarz olejek to mieszam go razem z tym żelem, dzięki czemu konsystencja jest lżejsza i wszystko wchłania się lepiej i szybciej. Żel daje uczucie chłodu na twarzy, łagodzi podrażnienia i pomaga pozbyć się wyprysków (przetestowane nie tylko na mnie). Świetny gdy za bardzo złapie nas słońce. Nie wiem czy usuwa sińce bo bardzo rzadko mi się zdarza mieć podkrążone oczy, ale daje radę z opuchniętymi powiekami. Plusem jest także brak zapachu oraz spora wydajność. Jedynym minusem może być to, że sporo żelu, ok 10 ml, zostaje na ściankach tubki. Zawsze gdy mi sie kończy rozcinam ją i przekładam resztki do plastikowego pudełeczka. Cena fantastyczna.Używam tego produktu od: kilku latIlość zużytych opakowań: bardzo dużo

Chcesz pochwalić ZlotaJesien za czytelną i pomocną recenzję?
  • lekki i szybko się wchłania
  • PIERWSZE WRAŻENIE

Żel kupiłam przede wszystkim na sińce pod oczami. Miałam wcześniej żele pod oczy z Flos Leku, w konsystencji jest bardzo podobny, a za niewiele więcej pln mam aż 50 ml żelu.

UŻYTKOWANIE

Żel ma higieniczne, wyciskane opakowanie. Jest też duży, a co za tym idzie wydajny. Jest bardzo lekki, dobrze się wchłania. Radzi sobie z delikatnymi zmianami. Ogólnie bardzo fajny pod oczy, na siniaka stosowałam raz i prawdę mówiąc ciężko mi powiedzieć, czy szybciej się zresorbował, ale na pewno w jakiś sposób pomógł

OPINIA KOŃCOWA

Polecam, nie jest cudotwórcą ale może być.

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić Cold Princess za czytelną i pomocną recenzję?
  • bardzo dobry i skuteczny żel
  • Lubię ten żel i często go stosuję pod oczy oraz na policzki (na naczynka) i na małe siniaki na ciele.

Rozjaśnia skórę i zmniejsza widoczność cieni pod oczami. Stosuję go tylko na dzień, bo na noc używam czegoś co nawilża, a ten kosmetyk nie ma takiego działania.

Świetnia przyspiesza regenerację skóry po siniaku (wystarczy nałozyć niewielką ilosc, nawet raz dziennie)

+ szybko się wchłania
    +niska cena
    +duża wydajność, 50ml starcza na wiele miesięcy przy częstym stosowaniu

Używam tego produktu od: kilku lat
    Ilość zużytych opakowań: wiele opakowań

Chcesz pochwalić Hanna_89 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Uwielbiam!
  • To mój nr 1 na skórę pod oczami i powieki. Używam rano przed nałożeniem kremu pod oczy. Dawniej używałam na policzki (rozszerzone naczynka - średnio dawał radę). Z czasem zaczęłam stosować pod oczy i od tamtego czasu pożegnałam worki pod oczami. Z lodówki smakuje najlepiej ale i bez tego przynosi szybką ulgę zmęczonym oczom. Krem pod oczy nakładam zwykle po około 5 minutach od zastosowania żelu. Naprawdę polecam osobom cierpiącym na opuchnięcia pod oczami. Mam bardzo wrażliwą skórę i oczy również - ten że nie wywołał żadnej reakcji alergicznej. Oczywiście do stosowania samotnie nie nadaje się, trzeba nałożyć po nim jakiś fajny nawilżacz. W mojej kosmetyczce już od kliku lat. Sprawdza się świetnie!

Nie wiem, jak z pozostałymi zapewnieniami producenta tj. sińce itp., ponieważ ja stosuję go w wąskim zakresie - skóra wokół oczu.

Używam tego produktu od: ok. 3 lat

Ilość zużytych opakowań: 3 opakowanie 50 ml

Chcesz pochwalić Naleeen za czytelną i pomocną recenzję?
  • Działa na kilku polach
  • Plusy:
    1. Likwiduje mocne obrzemienia wokół oczu zwłaszcza poranne lub spowodowane podraznieniami lub nadmiernym płaczem. Delikatnie wklepany koi te miejsca oraz rewelacyjnie chłodzi.
    2. Napina okolice oczu, skóra nie jest wiotka ani przesuszona tylko delikatnie napięta.
    3. Nadaje się pod makijaż. Nie roluje się , nie zbija korektora w wałki, nie podbija znacząco zmarszczek
    4. Idealny na stłuczenia, tzn. w momencie po uderzeniu smarujemy miejsce i opuchlizna powoli się smniejsza, miejsce uderzenia chłodzi, sprawia że nie pojawia sie wielki siniak.
    Niestety nie działa już na powstałe z niewiadomych przyczyn siniaki. Kiedy jakiegoś zauważymy w jakimś odstępie czasu to już go nie zlikwiduje
    5. Najważniejsze dla mnie to że jest odealnym specyfikiem na oparzenia!!!!!
    Dotknęłam gorącą blachą prosto z piekarnika przedramie, poleciał dymek, skóra się zmarszczyła, naskórek spalił, nie miałam wyjścia najpierw pod wodę a potem posmarowałm na grubo maścią. I to było moje wybawienie. Żel pod wpływem ciepła nie odparowywuje ani nie spływa w odróżnieniu od innych środków skierowanych tylko do takich celów.
    Żel bardzo mocno chłodzi miejsce oparzenia. Sprawił, że pierwszy raz nie pojawił się u mnie pęcherz z płynem surowiczym. Po prostu rana się idealnie zasklepiła i wygoiła.
    Od tamtej chwili żel jest zawsze ze mną, stoi w łazience pod ręką.
    6. niska cena i dostępność zarówno w aptekach jak i w drogeriach
    7. zmijesza miejsca opuchlizny po ugryzieniach komarów

Minusy:
    1. nie likwiduje siniaków powstałych niewiadomo kiedy i w jakim czasie, tzn takich które juz mamy. Może jedynie dielikatnie skraca czas schodzenia.
    Używam tego produktu od: od przeszło rokuIlość zużytych opakowań: 2-3

Chcesz pochwalić Natuś-77 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Pod oczy nie, na siniaki jak najbardziej
  • Kupiła dawno temu, gdy jeszcze wierzyłam, że jakikolwiek krem zlikwiduję moje sińce, które od zawsze mam w kącikach.
    Niestety jeżeli problem ten wynika z cienkiej skóry, płytko położonych naczynek to zostaję tylko korektor, ewentualnie medycyna estetyczna
    Zel nie działa na naczynka. Z podpuchniętymi oczami też raczej sobie nie radzi. Natomiast na siniaki i stłuczenia jest nieoceniony!
    Lepszy niż wszystkie Diclofenaki i Liotony razem wzięte.
    Przy smarowaniu świeżych urazów zapobiega siniakom całkowicie, a przy starych przyspiesza wchłanianie.

PLUSY:

+ Działanie. Dzięki niemu mam nogi wolne od nieestetycznych siniaków

+ Położony na zadrapania czy inne ranki nie szczypie i nie podrażnia.
    Przyspiesza gojenie.

+ Jest bezzapachowy.

+ Szybko się wchłania. Nie klei się i nie brudzi ubrań.

+ Wydajny

MINUSY:

- Nieciekawy kompleks konserwujący (patrz niżej)

Analiza składu

Triethanolamine - TEA, konserwant

Mathylparaben - konserwant

Imidazolidinyl Urea - konserwant, uwalniacz formaldehydu Może powodować alergię

Podsumowując

Jest to świetny preparat dla ofiar, które ciągle się gdzieś obijają, albo dla dzieciaków, które wiadomo zawsze coś sobie stłuką.
    Na cienie, które wynikają z podrażnienia czy niewyspania też powinien trochę pomóc.

Używam tego produktu od: paru lat

Ilość zużytych opakowań: Kończę trzecie

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić SoiSoi za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bardzo dobry produkt.
  • Żel można stosować samodzielnie, lecz ja wykorzystuję go jako bazę do prostych domowych kremów. Wyciskam na dłoń porcję żelu wielkości orzecha laskowego, dodaję 1-3 krople ulubionego oleju (np. z malin lub słonecznikowy), potem kilka sekund ciapkam to wszystko palcem, aż powstanie jednorodne mazidło. I mam gotowy naturalny, ekologiczny kremik! Przy małej ilości oleju wychodzi nawilżający, przy większej - natłuszczający. Połączenie żelu arnikowego z dobrym, tłoczonym na zimno, nierafinowanym olejem fantastycznie działa na wiele podrażnień skóry, przy tym odżywia i pielęgnuje. Hm, może powinnam opatentować ten pomysł?

Używam tego produktu od: długo
    Ilość zużytych opakowań: dużo

Chcesz pochwalić Lubawa za czytelną i pomocną recenzję?

Zamknij