Rossmann, Prokudent, Mundspülung Zahnfleischpflege (Płyn do płukania ust 'Aktywna pielęgnacja dziąseł')

Powiększ Rossmann, Prokudent, Mundspülung Zahnfleischpflege (Płyn do płukania ust  'Aktywna pielęgnacja dziąseł')

Zgłaszająca osoba: Summer

Płyn do płukania ust Prokudent z aktywnym kompleksem antybakteryjnym i przeciwzapalnym zwalcza bakterie nawet w miejscach niedostępnych dla szczoteczki do zębów. Tworzenie się osadów nazębnych zostaje zahamowane na długi czas. Aktywnie zapobiega zapaleniom dziąseł i paradontozie. Utrzymuje równowagę naturalnej flory bakteryjnej w jamie ustnej. Wzmacnia dziąsła. Usuwa nieprzyjemny zapach z ust. Nie zawiera alkoholu.

Skład: Aqua, Propylene Glycol, Chamomilla Recutita, Salvia Officinalis, Eugenia Caryophyllus, Panthenol, Cetylpyridinium Chloride, Lactic Acid, Disodium Phosphate, Potassium Sorbate, Cocamidopropyl Betaine, Sodium Saccharin, Sodium Chloride, Aroma, Limonene, Eugenol, Linalool, CI 42090.

/mg/

• To nie to
  • Kupiłam ten płyn do płukania jamy ustnej zachecona obietnicami producenta co do jego pozytywnego dzialania ochronnego dziasel. Kupilam go w promocji za 4,99, ale niestety pieniadze zmarnowane. Zapach jest dosc ostry, zbyt intensywny, podobnie jak smak. Musze rozciecnczac go z woda, aby moc go uzywac. Odswieza oddech, ale nie jest to efekt dlugotrwaly. Plus za dostepnosc w kazdym Rossmannie i cene. Niestety wiecej raczej na niego sie nie skusze.

Chcesz pochwalić Anusia490 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Fatalna.
  • Tą płukankę kupiłam w promocji w Rossmannie. Zaproponowała mi ją pani przy kasie, a ponieważ płukanki stosuję regularnie to dorzuciłam ją do zakupów. Niestety muszę powiedzieć, że Prokudent to jeden z gorszych tego typu produktów, które miałam okazje używać.

* Zaczyna się od zapachu, który jest dość ostry. Mi osobiście przypomina goździki, nie wiem czy słusznie. Ale powiedzmy, że zapach to nie wszystko. Płukanki przeważnie mają intensywną, miętową woń.
    * Ten smak.. jest paskudny. Nie mówię, że płukanka ma smakować, nie przeszkadzają mi ostre smaki. Nie narzekałam nawet na wykręcające gębę Listerine, na który narzekała znakomita część używających. Niestety Prokudent jest tak niesmaczny, tak gorzki i tak nieprzyjemny, że okropnie się płucze nim usta. Człowiek ma ochotę wypluć to to wprost na lustro przed sobą. Powinno płukać się jamę ustną jakieś 30 sekund, ale tutaj jest to niewykonalne. Co wiąże się z tym, że płukanka może nie być skuteczna.
    * Niespecjalnie odświeża oddech. Pozostawia po sobie jedynie gorzki posmak. Nie ma to nic wspólnego ze świeżością. Oczyszcza płytkę nazębną z nalotu. Nie podrażniła wnętrza jamy ustnej. Ale tylko tyle.
    * Opakowanie proste, zwyczajne. Nie ma się co pastwić. Płukanka ma intensywny niebieski kolorek.
    * Jest tania jak barszcz, w promocji około 5 złotych.

Tak więc.. ogólnie niewypał. Jestem dopiero po kilku użyciach, ale czuję że reszta wyląduje w rurze odpływowej. Zaznaczam, że rzadko mi się zdarza takie marnotrawstwo, ale po prostu nie mogę jej zdzierżyć. Znacznie lepiej spisywała się choćby zielona płukanka z Biedronki. Prokudent występuje też w wersji zielonej, ale na pewno jej nie kupię. Niebieska do luftu, nie będę ryzykować.

Używam tego produktu od: Niedawna.
    Ilość zużytych opakowań: Jedno niecałe.

Chcesz pochwalić liberachi za czytelną i pomocną recenzję?
  • Najgorszy płyn z jakim miałam do czynienia
  • Zakup tego płynu to wielki błąd, po 3 użyciach wylądował w koszu.
    -zapach ma miętowy, jednak po wypiciu go czuje się nieprzyjemny smak w ustach,
    -po użyciu płynu miałam mdłości i bolała mnie głowa. Jeszcze nigdy się z czymś takim nie spotkałam.

Nikomu go nie polecam! To niedopuszczalne, żeby produkt do płukania ust miał takie działanie.

Używam tego produktu od: 1 tydzień
    Ilość zużytych opakowań: 1 butelka

Chcesz pochwalić iloMa25 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Tragedia
  • Nigdy więcej nie kupię tego płynu. Nie ma żadnych zalet.

Powody, dla których będę się trzymać od niego z daleka:
    -smak, który jest wprost obrzydliwy
    -brak większego odświeżenia, nawet jego śladowe ilości utrzymują się krótko
    -nie pielęgnuje dziąseł

Ilość zużytych opakowań: jedno, ok.50ml

Chcesz pochwalić Akronimowa za czytelną i pomocną recenzję?
  • straszny
  • Kupiłam podczas dołka finansowego, poskąpiłam na Listerine. Błąd. Płyn jest strasznie gorzki, czuć go taką mocą szałwią, jaką się parzy na opuchnięte dziąsła. Przy pierwszych podejściach nie mogłam wypłukać ust jak Bóg przykazał bo musiałam to paskudztwo jak najszybciej wypluć. Bardzo przykry w używaniu bo potem ten smak się czuje jeszcze długo. Fakt że odświeża oddech, ale robi coś strasznego ze śliną, zagęszcza ją. Kiedyś użyłam płynu i poszłam do dentysty, myślałam że się tam wykończę. Nie mogłam sobie dać rady ze śliną. Brr. Nie polecam takich wrażeń, lepiej kupić droższy ale lepszy płyn

Używam tego produktu od: pół roku go męczyłam

Chcesz pochwalić _Matilde_ za czytelną i pomocną recenzję?
  • nie
  • Jestem z tego produktu bardzo niezadowolona. Kupiłam go jako pirewszy taki płyn i mimo to czuję, że jest najgorszy.
    Minusy:
    - smak - okropny
    - po zastosowaniu zostawia 'osad' na zębach
    - uczucie świeżości jest bardzo krótkotrwałe
    Plusów nie zauważyłam.
    Nie kupię go już i nawet ciężko mi dokończyć opakowanie.

Używam tego produktu od: około tygodnia

Chcesz pochwalić _Kusia_ za czytelną i pomocną recenzję?
  • Słaby.
  • PLUSY:
    - cena

MINUSY:
    - działanie jest krótkotrwałe, słabe i znikome
    - dziwny smak
    - nie pielęgnuje dziąseł

Zdecydowanie wolę produkty Listerine.

Używam tego produktu od: niedawna

Chcesz pochwalić patimayoness za czytelną i pomocną recenzję?
  • czasem nie warto oszczędzać
  • Pewnego dnia pomyślałam, że niepotrzebnie przepłacam kupując droższy płyn do płukania, skoro pewnie i tak wszystkie działają tak samo. Tym bardziej, że wizualnie produkt ten wydaje się zupełnie nie różnić od innych. No i teraz męczymy go już chyba z pół roku:/ W gruncie rzeczy da się go używać i ja nawet w pewnym momencie zaczęłam się do niego przyzwyczajać, chociaż ciężko się przyzwyczaić do:
    - niebieskiego języka
    - silnego pieczenia w język
    - miętowo-gorzkiego palącego smaku
    U jednego z domowników wywołał mdłości

Działanie ma podobne do innych płynów, trudno mi stwierdzić czy ma jakiś wpływ na dziąsła, bo mam zdrowe. Jednak komfort używania przekreśla go bezpowrotnie. Nie polecam!

Ilość zużytych opakowań: ciągle to samo jedno

Chcesz pochwalić margitta za czytelną i pomocną recenzję?
  • Znośny
  • Moim zdaniem płyn ten nie jest taki zły. Mnie jego smak nie przeszkadza. Dobrze odświeża i oczyszcza zęby na cały dzień do następnego mycia. Nadaje ładny połysk zębom wydają się bielsze. Główna zaleta dla mnie to cena. Jedyna wada to faktycznie jest mocny trzeba uważać ile się leje

Używam tego produktu od: 2 tygodnie
    Ilość zużytych opakowań: 1 małe

Chcesz pochwalić catharine12345 za czytelną i pomocną recenzję?
  • okropny
  • same minusy
    - okropny gorzki smak
    - zostawia niebieski osad na zębach i języku
    - podrażnia
    - nie pielęgnuje wcale dziąseł

Nigdy więcej go nie kupię. to najgorszy płyn jaki kiedykolwiek uzywałam
    Ilość zużytych opakowań: jakimś cudem kończę pierwsze

Chcesz pochwalić edyta_13 za czytelną i pomocną recenzję?

-gggg-
Zamknij