Rossmann, Prokudent, Mundspülung Zahnfleischpflege (Płyn do płukania ust 'Aktywna pielęgnacja dziąseł')

Powiększ Rossmann, Prokudent, Mundspülung Zahnfleischpflege (Płyn do płukania ust  'Aktywna pielęgnacja dziąseł')

Zgłaszająca osoba: Summer

Płyn do płukania ust Prokudent z aktywnym kompleksem antybakteryjnym i przeciwzapalnym zwalcza bakterie nawet w miejscach niedostępnych dla szczoteczki do zębów. Tworzenie się osadów nazębnych zostaje zahamowane na długi czas. Aktywnie zapobiega zapaleniom dziąseł i paradontozie. Utrzymuje równowagę naturalnej flory bakteryjnej w jamie ustnej. Wzmacnia dziąsła. Usuwa nieprzyjemny zapach z ust. Nie zawiera alkoholu.

Skład: Aqua, Propylene Glycol, Chamomilla Recutita, Salvia Officinalis, Eugenia Caryophyllus, Panthenol, Cetylpyridinium Chloride, Lactic Acid, Disodium Phosphate, Potassium Sorbate, Cocamidopropyl Betaine, Sodium Saccharin, Sodium Chloride, Aroma, Limonene, Eugenol, Linalool, CI 42090.

/mg/

• To nie to
  • Kupiłam ten płyn do płukania jamy ustnej zachecona obietnicami producenta co do jego pozytywnego dzialania ochronnego dziasel. Kupilam go w promocji za 4,99, ale niestety pieniadze zmarnowane. Zapach jest dosc ostry, zbyt intensywny, podobnie jak smak. Musze rozciecnczac go z woda, aby moc go uzywac. Odswieza oddech, ale nie jest to efekt dlugotrwaly. Plus za dostepnosc w kazdym Rossmannie i cene. Niestety wiecej raczej na niego sie nie skusze.

Chcesz pochwalić Anusia490 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Fatalna.
  • Tą płukankę kupiłam w promocji w Rossmannie. Zaproponowała mi ją pani przy kasie, a ponieważ płukanki stosuję regularnie to dorzuciłam ją do zakupów. Niestety muszę powiedzieć, że Prokudent to jeden z gorszych tego typu produktów, które miałam okazje używać.

* Zaczyna się od zapachu, który jest dość ostry. Mi osobiście przypomina goździki, nie wiem czy słusznie. Ale powiedzmy, że zapach to nie wszystko. Płukanki przeważnie mają intensywną, miętową woń.
    * Ten smak.. jest paskudny. Nie mówię, że płukanka ma smakować, nie przeszkadzają mi ostre smaki. Nie narzekałam nawet na wykręcające gębę Listerine, na który narzekała znakomita część używających. Niestety Prokudent jest tak niesmaczny, tak gorzki i tak nieprzyjemny, że okropnie się płucze nim usta. Człowiek ma ochotę wypluć to to wprost na lustro przed sobą. Powinno płukać się jamę ustną jakieś 30 sekund, ale tutaj jest to niewykonalne. Co wiąże się z tym, że płukanka może nie być skuteczna.
    * Niespecjalnie odświeża oddech. Pozostawia po sobie jedynie gorzki posmak. Nie ma to nic wspólnego ze świeżością. Oczyszcza płytkę nazębną z nalotu. Nie podrażniła wnętrza jamy ustnej. Ale tylko tyle.
    * Opakowanie proste, zwyczajne. Nie ma się co pastwić. Płukanka ma intensywny niebieski kolorek.
    * Jest tania jak barszcz, w promocji około 5 złotych.

Tak więc.. ogólnie niewypał. Jestem dopiero po kilku użyciach, ale czuję że reszta wyląduje w rurze odpływowej. Zaznaczam, że rzadko mi się zdarza takie marnotrawstwo, ale po prostu nie mogę jej zdzierżyć. Znacznie lepiej spisywała się choćby zielona płukanka z Biedronki. Prokudent występuje też w wersji zielonej, ale na pewno jej nie kupię. Niebieska do luftu, nie będę ryzykować.

Używam tego produktu od: Niedawna.
    Ilość zużytych opakowań: Jedno niecałe.

Chcesz pochwalić liberachi za czytelną i pomocną recenzję?
  • Najgorszy płyn z jakim miałam do czynienia
  • Zakup tego płynu to wielki błąd, po 3 użyciach wylądował w koszu.
    -zapach ma miętowy, jednak po wypiciu go czuje się nieprzyjemny smak w ustach,
    -po użyciu płynu miałam mdłości i bolała mnie głowa. Jeszcze nigdy się z czymś takim nie spotkałam.

Nikomu go nie polecam! To niedopuszczalne, żeby produkt do płukania ust miał takie działanie.

Używam tego produktu od: 1 tydzień
    Ilość zużytych opakowań: 1 butelka

Chcesz pochwalić iloMa25 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Tragedia
  • Nigdy więcej nie kupię tego płynu. Nie ma żadnych zalet.

Powody, dla których będę się trzymać od niego z daleka:
    -smak, który jest wprost obrzydliwy
    -brak większego odświeżenia, nawet jego śladowe ilości utrzymują się krótko
    -nie pielęgnuje dziąseł

Ilość zużytych opakowań: jedno, ok.50ml

Chcesz pochwalić Akronimowa za czytelną i pomocną recenzję?
  • straszny
  • Kupiłam podczas dołka finansowego, poskąpiłam na Listerine. Błąd. Płyn jest strasznie gorzki, czuć go taką mocą szałwią, jaką się parzy na opuchnięte dziąsła. Przy pierwszych podejściach nie mogłam wypłukać ust jak Bóg przykazał bo musiałam to paskudztwo jak najszybciej wypluć. Bardzo przykry w używaniu bo potem ten smak się czuje jeszcze długo. Fakt że odświeża oddech, ale robi coś strasznego ze śliną, zagęszcza ją. Kiedyś użyłam płynu i poszłam do dentysty, myślałam że się tam wykończę. Nie mogłam sobie dać rady ze śliną. Brr. Nie polecam takich wrażeń, lepiej kupić droższy ale lepszy płyn

Używam tego produktu od: pół roku go męczyłam

Chcesz pochwalić _Matilde_ za czytelną i pomocną recenzję?
  • nie
  • Jestem z tego produktu bardzo niezadowolona. Kupiłam go jako pirewszy taki płyn i mimo to czuję, że jest najgorszy.
    Minusy:
    - smak - okropny
    - po zastosowaniu zostawia 'osad' na zębach
    - uczucie świeżości jest bardzo krótkotrwałe
    Plusów nie zauważyłam.
    Nie kupię go już i nawet ciężko mi dokończyć opakowanie.

Używam tego produktu od: około tygodnia

Chcesz pochwalić _Kusia_ za czytelną i pomocną recenzję?
  • Słaby.
  • PLUSY:
    - cena

MINUSY:
    - działanie jest krótkotrwałe, słabe i znikome
    - dziwny smak
    - nie pielęgnuje dziąseł

Zdecydowanie wolę produkty Listerine.

Używam tego produktu od: niedawna

Chcesz pochwalić patimayoness za czytelną i pomocną recenzję?
  • czasem nie warto oszczędzać
  • Pewnego dnia pomyślałam, że niepotrzebnie przepłacam kupując droższy płyn do płukania, skoro pewnie i tak wszystkie działają tak samo. Tym bardziej, że wizualnie produkt ten wydaje się zupełnie nie różnić od innych. No i teraz męczymy go już chyba z pół roku:/ W gruncie rzeczy da się go używać i ja nawet w pewnym momencie zaczęłam się do niego przyzwyczajać, chociaż ciężko się przyzwyczaić do:
    - niebieskiego języka
    - silnego pieczenia w język
    - miętowo-gorzkiego palącego smaku
    U jednego z domowników wywołał mdłości

Działanie ma podobne do innych płynów, trudno mi stwierdzić czy ma jakiś wpływ na dziąsła, bo mam zdrowe. Jednak komfort używania przekreśla go bezpowrotnie. Nie polecam!

Ilość zużytych opakowań: ciągle to samo jedno

Chcesz pochwalić margitta za czytelną i pomocną recenzję?
  • Znośny
  • Moim zdaniem płyn ten nie jest taki zły. Mnie jego smak nie przeszkadza. Dobrze odświeża i oczyszcza zęby na cały dzień do następnego mycia. Nadaje ładny połysk zębom wydają się bielsze. Główna zaleta dla mnie to cena. Jedyna wada to faktycznie jest mocny trzeba uważać ile się leje

Używam tego produktu od: 2 tygodnie
    Ilość zużytych opakowań: 1 małe

Chcesz pochwalić catharine12345 za czytelną i pomocną recenzję?
  • okropny
  • same minusy
    - okropny gorzki smak
    - zostawia niebieski osad na zębach i języku
    - podrażnia
    - nie pielęgnuje wcale dziąseł

Nigdy więcej go nie kupię. to najgorszy płyn jaki kiedykolwiek uzywałam
    Ilość zużytych opakowań: jakimś cudem kończę pierwsze

Chcesz pochwalić edyta_13 za czytelną i pomocną recenzję?
  • na więcej nie zasługuje
  • To moja pierwsza płukanka do ust z Rossmanna, nie jestem z niej zadowolona i z pewnością nie kupię jej więcej.
    Plusy- niewiele ich jest ale coś tam si znajdzie:
    + cena: jest tania
    + skutecznie odświeża oddech, uczucie świeżości utrzymuje się na dość długo
    Minusy:
    - paskudny gorzki posmak w ustach po zakończeniu płukania, przez co musiałam często przepłukiwać usta wodą
    - bardzo podrażnia błonę śluzową, powoduje uczucie pieczenia i zaczerwienienia

Używam tego produktu od: dwóch miesięcy

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić Czekoladka1985 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nie dla mnie
  • Jedyny plus to duże opakowanie i atrakcyjna cena.
    Brzydko pachnie, jak dla mnie obrzydliwy, dużo za mocny smak. Piecze w język, wysusza, czuje po nim dyskomfort.
    Średnio spełnia swoje zadania.

Nie, nie, nie.

Ilość zużytych opakowań: mała ilość jednego

Chcesz pochwalić mrsboruc za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nic zachwycającego.
  • Płyn faktycznie odświeża, ale nie na długo. Zapach jest znośny - faktycznie trochę jak leki, ale trafiało się na gorsze (niestety).
    Jednakże nie zapobiega on ani nie usuwa osadu nazębnego, nie oczyszcza też języka ( jak np. niektóre Colgate).
    Efektu wzmocnienia dziąseł też nie zauważyłam

Ogólnie nie polecam.

Używam tego produktu od: 2 tyg.
    Ilość zużytych opakowań: 1.

Chcesz pochwalić Parvati za czytelną i pomocną recenzję?
  • Niezbyt
  • Nie jestem zadowolona z tego płynu.Moim zdaniem pozostawia brzydki zapach-z jednej strony świeży,ale z drugiej pachnie jakby lekami.Nie daje uczucia świeżości na długo.

Używam tego produktu od:1 miesiąc
    Ilość zużytych opakowań:0,5

Chcesz pochwalić Kiti za czytelną i pomocną recenzję?
  • Barwiący
  • Ma niezbyt miły smak i faktycznie pozostawia niemile wrażenie w ustach. Barwi język i zęby na niebiesko. Niestety wobec tego niesmaku nie kupię go więcej, mimo że odświeża. Znajdę sobie lepszy.

Używam tego produktu od:2 miesięcy

Chcesz pochwalić BioIvO za czytelną i pomocną recenzję?
  • Niesmak w ustach
  • Jestem maniaczką płynów do płukania ust, lubię wypróbowywać nowe, ale niestety, najczęściej się rozczarowuję - większość z nich jest dla mnie za mocna. Tutaj miałam dobre przeczucia - płyn nie zawiera alkoholu, ma chyba sporo wyciągów ziół, no i ma z nazwy pielęgnować dziąsła. Rzeczywiście jego smak nie jest zbyt mocny (chociaż mnie i tak pod koniec trochę piecze), nie podrażnia, nie wysusza, ale przeszkadza mi w nim jedna rzecz - pozostawia niemiły a długotrwały smak w ustach. Nie czuć tego w trakcie płukania, ani tuż po - za przeproszeniem - wypluciu, ale jakiś czas potem. Nawet jedzenie i picie nie jest w stanie tego posmaku przebić. Dlatego nie kupię go ponownie, chociaż jest niedrogi i ma dużą pojemność - butelka starczyła mi na niecały miesiąc.

Używam tego produktu od: skończyłam kilka dni temu

Edit: a jednak kupiłam go znowu i jest jeszcze gorzej niż poprzednio: mam wrażenie, jakby podrażniał mi język; niby nic nie widać, ale czuję prawie ból. Wysusza także błony śluzowe. Próbowałam używać go tylko na noc, ale nawet to nie polepsza sytuacji, dlatego obniżam ocenę.

Chcesz pochwalić Summer za czytelną i pomocną recenzję?