Pollena-Savona, Familijny, Szampon pokrzywowy

Powiększ Pollena-Savona, Familijny, Szampon pokrzywowy

Zgłaszająca osoba: kaledonia

Zawiera ekstrakt z pokrzywowy,który poprawia ukrwienie skóry głowy oraz wzmacnia cebulki włosowe. Zawiera kompleks witamin A,E,NNKT(F),H i B
pH neutralne dla skóry

Cena: 3-7zł / 150ml-1l
/e/

• Świetny szampon głęboko czyszczący
  • Ten szampon to klasyczny tzw. "rypacz" czyli mocno czyszczący, ziołowy - plącze włosy, ale to klasyka przy ziołowych szamponach pozbawionych polimerów.

Opis moich włosów:
    Moje włosy są bardzo trudne w pielęgnacji. W stanie naturalnych (czyli bez jakichkolwiek zabiegów chemicznych) były ciężkie, często miały efekt „naleśnika” czyli włosów przyklejonych do głowy. Dodatkowo przetłuszczające się bardzo mocno – ŁZS, co powoduje dodatkowo problemy na tle podrażnień, łupieżu alergii. Dlatego przeszłam wiele zabiegów chemicznych by choć trochę zmusić je do układania. Miałam wielokrotnie farbowane – od czerwieni (bakłażan, wiśnia), przez brąz po po raz kolejny czerwień – obecnie farbowane na bordowy kolor. Dodatkowo niestety przeszły bardzo ciężki zabieg – trwała ondulacja – niestety został wykonany bardzo źle – za dużo wylanego płynu do skręcania przez co były spalone. Przez to dostały efektu „puchu” co utrudnia jeszcze bardziej pielęgnację. Przez to wszystko lubią lekkie sylikony i inne polimery (jednak w ograniczonej ilości, bo lubią on podrażniać skórę głowy). W stylingu akceptują wyłącznie żele, gumy i pasty oraz lekkie lakiery - pianek nie cierpią (choć ostatnio je testuję i są dni gdy je akaceptują). Kochają bezgranicznie aloes, zioła i proteiny - najbardziej kreatynę i jedwab + glicerynę jako humektant. Nie lubią żadnych olei stosowanych przed myciem, ale w kosmetykach oleje kochają (najbardziej arganowy).

Klasyka gatunku - poręczne, wygodne z klapką. Wdać ile poszło, miękki plastik, więc bez problemu da się wydobyć szampon. Kolor ma fajny, a’la UFO. Zielony. Otwór w butelce nie jest wielki, przez co nie leje się przez niego nie wiadomo ile. Konsystencja żelowa, nie przecieka przez palce.

Typowy zapach pokrzywy. Dla mnie to nic nadzwyczajnego - znam ziołowe szampony (mój ukochany pokrzywowy z malwy), ziołowe żele (Fitomed do cery suchej), więc ten intensywny aromat przypominający pokrzywowy napar jest sympatyczny, aczkolwiek nie każdemu może przypaść do gustu (osoby które lubią delikatne lub perfumowane słodkie wonie nie będą zadowolone). Mi akurat się podoba.

Działanie - tu opis jest taki jak zauważam w większości szamponów ziołowych:
    Szampon się fantastycznie pieni. Piana jest stabilna. Dokładnie myje i oczyszcza włosy. Czy zmniejsza przełuszczanie? Raczej nie - ale w moim przypadku są tylko 2 szampony na rynku które to robią - rosyjski Agaffii na cedrowym propolisie (nr 1) i arnikowy Potter's. Także biorąc to pod uwagę nie brałam takiej opcji. Poza tym szampon jest świetny jako mocny "rypacz". Myje włosy bardzo dokładnie usuwając z nich wszelaki brud. Włosy są po nim skrzypiące, dobrze umyte. Myje mocno, dobrze się pieni. Włosy się po nim plączą, ciężko rozczesują, ale to normalne. Porządnie oczyszcza. Są puszyste, miękkie, z objętością, nie wiszą smętnie. Są szorstkie, mocno wysuszone, ale dzięki temu czuję, że nie ma na nich nic, co jest dla nich niepotrzebne. Po użyciu szamponu włosy myję nadal co 2 dni - czyli nie zwiększa ich przetłuszczania. Nie podrażnia skóry głowy, ŁZS nie jest zwiększone. Czyli działa tak jak powinien działać klasyczny szampon ziołowy.

Cena / dostępność / wydajność:
    Wydajność szamponu jest w normie - 2 miesiące przy pojemności 400 ml.
    Cena - niska.
    Dostępność - markety, także dobrze jest.

Czy kupię ten produkt ponownie / polecam go?
    Tak. Jest to klasyczny szampon ziołowy. Pewnie części z was nie przypadnie do gustu jego dość intensywna woń pokrzywy oraz jego działanie plączące. Ale gdy szukacie typowego "rypacza" to szampon Eva Natura pokrzywa jest dla was. Ja go kupię na pewno nie raz - należy do moich ulubieńców.

Używam tego produktu od: 1 miesiąc
    Ilość zużytych opakowań: kończę 400ml opakowanie

Chcesz pochwalić werka89 za czytelną i pomocną recenzję?

Polecany film:

La Roche Posay Skin Checker

• Nic nadzwyczajnego
  • Zachęcona opiniami wizażanek zakupiłam ten szampon z nadzieją, że moje włosy na drugi dzień po umyciu będą nadal wyglądały świeżo. I tu rozczarowanie. Szampon oczyścił włosy tak jak należy, nie obciążył ich, co w przypadku moich gęstych włosów jest znaczące, jednak nic wiecej ponad to nie zrobił. Włosy były sypkie, lekkie, po prostu czyste. A na drugi dzień nie było mowy , żeby pójść w rozpuszczonych do pracy.
    Konsystencja wodnista, zapach ziołowy, nic specjalnego.
    Wypróbować można, bo cena jest śmieszna 5zł, ale ja polecić nie mogę.

Używam tego produktu od: 2 miesiace

Chcesz pochwalić moniczka82 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Już nie
  • Szampon kupiłam z uwagi na dobre recenzje na wizażu. Przypomniałam sobie, że jeszcze jako dzieciak, potem nastolatka używałam, a moje włosy były chyba w nienajgorszej kondycji. Niestety po latach okazuje się, że szampon już się dla moich włosów nie nadaje.

+ cena - 5 zł za bodaj litrowe opakowanie
    +/- konsystencja - trochę przelewa się przez palce, co dla niektórych może stanowić wadę
    +/- pieni się raczej średnio, ale to pewnie konsekwencja lejącej konsystencji. Trzeba nałożyć więcej szamponu, żeby uzyskać przyzwoitą pianę

- działanie - tutaj absolutnie fatalnie. Nie miałam poczucia super czystych włosów, które byłyby aż tak dogłębnie oczyszczane, ze aż skrzypią. Szampon wzmógł przetłuszczanie włosów. Włosy po nim były beznadziejne, totalnie bez wyrazu, w ogole nie dały się ułożyć. Włosy zaczęły się elektryzować, a co gorsza... wypadać. Od dawna nie zmagałam się z problemem wypadania włosów, a odkąd zaczęłam używać tego szamponu znacznie więcej włosów zostawało na szczotce i grzebieniu.

Podsumowując, nie skuszę się więcej. Została niemalże cała butla i nie mam pomysłu na co ją wykorzystać. Boję się, że szampon skrzywdzi nawet pędzle. Szkoda mi tych 5 zł, które na niego wydalam, bo choć jest to śmieszny pieniądz, to jednak mam poczucie, że mogłam za to kupić inny kosmetyk.

Używam tego produktu od: dwóch tygodni
    Ilość zużytych opakowań: początek pierwszego

Chcesz pochwalić Moi_philosophie za czytelną i pomocną recenzję?
  • Mój ulubiony szampon.Wziełam go przypadkowo ,a. juz po kilku dniach wiedzialam ze bede do niego wrac
  • Plusy:
    +zapach,zapach(taki ziołowy,delikatny,czuć w nim pokrzywe)
    +Wydajność(poniżej można przeczytać że jest ogromna)
    +cena(śmiesznie niską)
    +dostępność(ją kupuje swoją wersje w Galaxy)
    +w miarę porządny skład
    +nawilza
    +ogranicza przetluszczanie
    +nie wysusza
    +Dla Calw rodziny i każdej porowatości
    +pielęgnuje włosy
    +porządnie oczyszcza
    +wlosy są po nim miękkie ,sypkie i błyszczące
    +likwiduje łupież
    +nie obciąża
    +nie powoduje podrażnienia
    +zwieksza objetosc
    +ogranicza wypadanie (szczególnie przy myciu )
    Minusów nie zauważyłam

Używam tego produktu od: miesiaca
    Ilość zużytych opakowań: jedno nieskonczone wlasciwie ledwo zaczete

Chcesz pochwalić malaluna za czytelną i pomocną recenzję?
  • Prawie doskonały
  • plusy:
    + przyjemny zapach
    + dobrze oczyszcza
    + zmiękcza włosy
    + łatwo się zmywa
    + nawilża włosy

minusy:
    - słabo ogranicza przetłuszczanie

inne cechy, których nie biorę pod uwagę przy ocenie:
    + bardzo niska cena
    - słaba dostępność
    - słaba wydajność
    - niewygodne opakowanie

Używam tego produktu od: 1 miesiąc
    Ilość zużytych opakowań: 1 niecałe

Chcesz pochwalić DonaRegan za czytelną i pomocną recenzję?
  • TAK
  • Używam szamponu od kilku dni i moje włosy po nim są lekkie, gładkie i lśniące. Cena śmiesznie niska. Zapach niedrażniący, szybko się ulatnia

JESTEM NA TAK !!

Używam tego produktu od: tygodnia
    Ilość zużytych opakowań: 1 małe

Chcesz pochwalić karolka0602 za czytelną i pomocną recenzję?
  • zawsze do niego wracam
  • Nawet jesli go zdradzam i tak pokornie wracam

Wydajny, przyjemnie pachnie, bardzo tani. Wlosy sa oczyszczone, blyszczace, lekkie.
    Jedyny minus to opakowanie nie nadajace sie do podrozy i musze wtedy przelewac lub wlasnie zdraszac go z innym

Nie przesusza wlosow. Wlosy sa zdrowe i lsniace moj numer jeden.

Używam tego produktu od: kilku lat
    Ilość zużytych opakowań: ciezko policzyc

Chcesz pochwalić Nessunia za czytelną i pomocną recenzję?
  • Użytkownik
    Chwalona: 10 raz(y)
  • wydajny
  • Mam włosy długie obecnie prawie do pasa, włosy myje codziennie dlatego potrzebuje czegoś wydajnego co mi się szybko nie skończy. Szampon ma za zadanie myć , z czym sobie świetnie radzi, a nie odżywiać od tego są odżywki, maski. Spełnia swoje zadanie, jest tani jak barszcz i nie muszę go sobie oszczędzać. Czasem używam go też do mycia pędzli.

Używam tego produktu od: nie pamiętam, ale z rok napewno
    Ilość zużytych opakowań: kilka dużych butli

Chcesz pochwalić tris za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bardzo dobry, jak cała seria familijnych
  • Wcześniej używałam czarnej rzepy, wydaje mi się, że ona lepiej radzi sobie z przetłusczającymi włosami, chociaż pokrzywowy tez niczego sobie

+tani
    +wydajny
    +moje włosy wytrzymują 2 dni bez mycia - ogranicza przetłuszczanie
    +dobrze oczyszczsza
    +wygodne opakowanie - widać ile szamponu pozostało

Używam tego produktu od: 4 miesiecy
    Ilość zużytych opakowań: 1 duze

Chcesz pochwalić Sappy27 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Jedyny słuszny szampon do włosów przetłuszczających się!
  • Stosowałam wiele różnych szamponów (najczęściej te droższe i reklamowane) i nie dawały żadnych efektów. Wieczorem umyłam włosy a następnego dnia już późnym popołudniem włosy już były przetłuszczone. Stwierdziłam, że koniec z wydawaniem pieniędzy w błoto. Skoro mam dać za szampon 15 złotych i nic z tego nie mieć to kupię najtańszy, bo włosy i tak trzeba umyć.

PLUSY:
    - tani,
    - duże opakowanie,
    - faktycznie rozwiązał mój problem bo włosy przestały przetłuszczać się aż tak szybko.

MINUSY:
    - faktycznie, włosy strasznie się plączą (żeby temu zapobiec używam odżywki)

Używam tego produktu od: 1,5 roku
    Ilość zużytych opakowań: 4-5 opakowań

Chcesz pochwalić rambo_mila za czytelną i pomocną recenzję?