Byk Mazovia, Benzacne, Tonik

Powiększ Byk Mazovia, Benzacne, Tonik

Zgłaszająca osoba: Aniutek

Bezalkoholowy tonik o działaniu przeciwtrądzikowym. Zawiera kwas mlekowy i witaminy z grupy B. Łagodzi objawy trądziku. Zapobiega błyszczeniu się skóry. Nie zawiera alkoholu, dzięki czemu nie podrażnia i nie wysusza skóry.

Skład: aqua, rosa centifolia flower water, propylene glycol, PEG 1500, solubilisant LRI, dipotassium phosphate, lactic acid, yeast extract, methylparaben, potassium dihydrogen phosphate, menthol, alcohol (0,2g w 100ml do rozpuszczenia mentolu)

Cena: ok. 16zł / 200ml

• Jedyny tonik, jakiego używam
  • Najprawdopodobniej dziwna ze mnie istota, ponieważ zapach nie tylko mi nie przeszkadza, ale wręcz mi się podoba. Nie przeszkadza mi także opakowanie, po prostu przykładam wacik do dozownika i namaczam taka ilością toniku, jaka mi odpowiada. Poza tym - jak w tytule recenzji - jest to jedyny tonik, jakiego używam. Problemy z cerą miewam tylko przed okresem, przez około 4-5 dni i własnie wtedy sięgam po ten tonik. Rzadko używam go do twarzy, na ogół stosuję na skórę dekoltu , którą zapycha każdy krem czy balsam, czasami na plecy (szczególnie latem), jeśli chcę mieć uczucie dogłębnego odświeżenia. Fantastycznie oczyszcza i tonizuje skórę, nie wysusza jej, wręcz przeciwnie - nawilża. Zauważyłam, że na dekolcie zlikwidował niemal całkowicie dwie plamki, które powstały w wyniku działania słońca podczas ubiegłego lata. Skóra jest po nim wygładzona, nawilżona i delikatna. Raz na jakiś czas stosuję ten tonik na noc na twarz, nie nakładam po nim już żadnego kremu. Rano skóra jest gładka jak po peelingu. Jeden z kosmetyków, który ma stałe miejsce na półce w mojej łazience.

Używam tego produktu od: wielu, wielu lat
    Ilość zużytych opakowań: nie zliczę

Chcesz pochwalić Izusia8 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Najlepszy tonik dla problematycznej skóry.
  • Przy regularnym stosowaniu zauważyłam znaczną poprawę mojej cery. Jedynym minusem jest kiepskie opakowanie i silny zapach drożdzy, do którego trudno było mi się przyzwyczaić.

Plusy:
    - trochę zwęża pory
    - przyjemnie odświeża
    - zapobiega powstawaniu krost i zaskórników
    - przyspiesza gojenie już istniejących
    - dostępność
    - skóra mniej się przetłuszcza, tonik koi ją i przywraca równowagę cerze po stosowaniu żelu do mycia czy produktu do demakijażu.

Minusy:
    - bardzo silny zapach drożdzy
    - wadliwe opakowanie - butelka ma za duży otwór (często wylewa się go za dużo), tonik może się wylać po jej przechyleniu.

Używałam wielu toników, to jedyny, który naprawdę działa. Nie można oczekiwać cudów, ale jest dla mnie niezbędny w codziennej pielęgnacji.

Chcesz pochwalić Etinet1 za czytelną i pomocną recenzję?
  • dobry dla cery z trądzikiem
  • Używałam go systematycznie kilka lat temu.
    Co prawda nie jest to kosmetyk wybitnie wyróżniający sie na tle innych jednak na tamte czasy bardzo przypadł mi do gustu.
    Może zabrzmi dziwnie, ale lubię jego zapach. Do dzisiaj go pamiętam i miło wspominam.
    Działanie miał standardowe. Oczyszczał, nie nawilżał, ale też nie wysuszał. Co ważne nie roznosił pryszczy po twarzy.
    Ładnie odświeżał. Pozostawiał na skórze delikatną powłoczkę.
    Cena jak na kosmetyk apteczny jest śmiesznie niska. Pojemność standardowa, a wydajność niezła.
    Reasumując, gdybym dalej zmagała się z trądzikiem pewnie dalej bym go używała. Polecam.

Używam tego produktu od: używałam kilka lat temu
    Ilość zużytych opakowań: około 5

Chcesz pochwalić usuahaha za czytelną i pomocną recenzję?
  • Użytkownik
    Chwalona: 1 raz(y)
  • jest ok
  • Używałam jakiś czas temu razem z żelem/kremem tej samej firmy. Działało rewelacyjnie. Odstraszający był trochę zapach ale działanie - rewelacyjne, jednak skóra szybko się do niego przyzwyczaja i trzeba robić przerwy.

Używam tego produktu od: kilku lat
    Ilość zużytych opakowań: 5 i więcej

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić Trida za czytelną i pomocną recenzję?
  • Skuteczny i wydajny
  • Tonik jest wydajny , na długo starczy , nie wypala skóry dzięki temu , że nie ma alkoholu w składzie , a mimo to dokładnie oczyszcza i zapobiega powstawaniu nowych krostów , dzięki mentolowi w swoim składzie schładza skórę i przyjemnie pachnie miętą .
    Używam tego produktu od: dwóch miesięcy
    Ilość zużytych opakowań: dwa

• Kupiłabyś ten produkt ponownie?
Chcesz pochwalić ksings za czytelną i pomocną recenzję?
  • Coraz gorzej...
  • Przejdę od razu do konkretów:

Działanie: 3.5/5. Za pierwszym opakowaniem zachwyt- pory zwężone, zaskórników mniej, cera wygładzona, a do tego delikatny efekt chłodzenia. Niestety im dalej w las, tym więcej drzew. Każda buteleczka sprawiała coraz większy zawód.
    Zapach: 2/5. Jak przejrzałe pomidory.
    Opakowanie: 3/5. Osoba, która wymyśliła sposób dozowania, powinna przestać wcielać w życie swoje idealne pomysły.
    Cena: 5/5. Taniocha jak na kosmetyk apteczny.
    Dostępność: 4/5.
    Polecam dla cer trądzikowych, które nie liczą na cud.

Ilość zużytych opakowań: trzy

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić paskiwkropki za czytelną i pomocną recenzję?
  • Działa i to jest najważniejsze!
  • Fakt, wali drożdżami - i niestety, zapach nie znika. Ale tonik zdecydowanie działa! Po odstawieniu hormonów moja twarz zmieniła się w pobojowisko - CODZIENNIE pojawiało się coś nowego i obrzydliwego, i nic co stosowałam nie przynosiło rezultatów. Od kiedy używam toniku 2xdziennie od dwóch tygodni moja twarz wraca do normalności, nie pojawia się nic nowego, a to co zostało dobijałam żelem, również Benzacne.

Plusy:
    + działa, działa, działa - skóra jest w świetnej kondycji!

Minusy:
    - śmierdzi drożdżami.

Używam tego produktu od: trzech tygodni

Chcesz pochwalić mopik18 za czytelną i pomocną recenzję?
  • 'TAK, pomaga
  • Całe szczęście już nie muszę go kupować, gdyż stan mojej cery jest dobry. Ale kiedyś, przy atakach trądziku był w mojej łazience. Jest pomocny w leczeniu kłopotliwej cery, ładnie tonizuje, Lekko ściąga i przede wszystkim bardzo dobrze oczyszcza. Zapach nie ma znaczenia w tym przypadku. Cena bardzo przystępna i wygodne opakowanie.

Używam tego produktu od: kilka lat temu
    Ilość zużytych opakowań: 2-3 całe

Chcesz pochwalić MychaMysia za czytelną i pomocną recenzję?
  • Po prostu dobry!
  • O dziwo pozytywnie zaskoczył mnie ten tonik!

Cena - 11 zł w aptece.

Zapach - nie pachnie zbyt przyjemnie, drożdżowo-różano, ale idzie się po czasie przyzwyczaić. Zapach jest intensywny i czuć go przez długi czas :P

Działanie - tonik po dłuższym stosowaniu na prawde działa! Liczba zaskórników zmniejszyła się, a i grudni i krosty zmalały do minimum! Tonik niestey pozostawia lekko lepiącą warstwę na twarzy. Po zastosowaniu kremu ta lepkość na szczęscie znika.

Wydajność - 2 miesiące przy 2x stosowaniu wciągu dnia.

Reasumując przyjemny produkt, którego na pewno warto wypróbowac!

Używam tego produktu od: grudzień 2013

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić studentkaAM za czytelną i pomocną recenzję?
  • Po dłuższym stosowaniu widze efekty!
  • śmierdzi przeokropnie i bardzo długo więc nadaje się na noc ale rano trzeba i tak dobrze zmyć bo bardzo czuć, b.dobrze działa na zaskórniki , tańszy od Eucerinu który tez posiada kwas mlekowy ale nie ma drożdży

Używam tego produktu od: miesiącaIlość zużytych opakowań: 1 w trakcie

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić Marcin_619 za czytelną i pomocną recenzję?