Astor, Mattitude 16h (Podkład matujący)

Powiększ Astor, Mattitude 16h (Podkład matujący)

Zgłaszająca osoba: olenk@@

Pod­kład Mat­ti­tu­de 16 h za­wie­ra ba­weł­nę, któ­ra do­sko­na­le ab­sor­bu­je se­bum. Dzię­ki te­mu skó­ra wy­glą­da zdro­wo, de­li­kat­nie i świe­żo. Naj­now­sza tech­no­lo­gia 'Age Re­vi­sing' spra­wia, że roz­sze­rzo­ne po­ry są znacz­nie mniej wi­docz­ne. Pod­kład za­wie­ra ma­gnez i wi­ta­mi­nę E, któ­re nie tyl­ko sku­tecz­nie po­bu­dza­ją, ale rów­nież pięk­nie roz­świe­tla­ją skó­rę. Ma on też wy­so­ki fak­tor SPF 22, któ­ry chro­ni skó­rę przed zgub­nym wpły­wem pro­mie­ni sło­necz­nych.

Cena: 37zł/ 25ml
/e/

• Świetny
  • Podkład przeważnie kupuję gdy jest promocja w Rossmanie bo można wtedy zakupić nawet za cenę 23 zł! Warto, a dlaczego to już piszę!

Plusy jakie widzę przy tym podkładzie to:

- matuje - fakt, że po 8 godzinach cera lekko błyszczy na czole to i tak kropla w morzu w porówaniu z innymi podkładami!
    - konsystencja kremu, nakłada się bez problemu
    - świetna pompka, nakładasz ile chcesz
    - ładnie pachnie
    - pozotawia skórę miłą w dotyku
    - jeśli chodzi o krycie ja nie mam do niego żadnych zastrzeżeń
    - nie zauważyłam bym miała alergię od podkładu w postaci dodatkowych wyprysków itp.

Minusy:
    - pompka czasami ulega zniszczeniu
    - zbyt mało urozmaicona paleta kolorów
    - czasami uwidacznia zaskórniki przy braku zastosowania wcześniejszego peelingu z lenistwa

Z małymi przerwami na testowanie innych fluidów już wiem, że pozostanę wierna temu podkładowi dopóki jeszcze można go kupować zamierzam go brać!

Używam tego produktu od: Od 3 lat z małymi przerwami
    Ilość zużytych opakowań: 6 całych opakowań

Chcesz pochwalić Andelulla za czytelną i pomocną recenzję?
  • Marne krycie
  • Nie używałam w moim życiu zbyt dużej ilości podkładów, dlatego nie mam zbyt dużego porównania. To był ostatni podkład przed moim przejściem na kremy BB. Ładnie się rozprowadzał, wyglądał na skórze bardzo naturalnie, miał przyjemny zapach. Na plus zaliczyć można też opakowanie z pompką. Jednak mimo wyboru najjaśniejszego koloru nadal był dla mnie zbyt ciemny, a dodatkowo mam wrażenie, że z biegiem godzin jeszcze bardziej ciemniał. Był też w pewien sposób suchy. Wydawać by się mogło, że idealny dla cery tłustej i mieszanej (jaka mam ja). Ale w ciągu dnia na policzkach zaczęły pojawiać mi się suche skórki co nie wyglądało zbyt estetycznie. Nie był też wcale kryjący. Ledwo sobie radził z małymi plamkami po ospie. Na pewno go już nie kupię i to nie tylko z racji tego, że zrezygnowałam z tradycyjnych podkładów.

Ilość zużytych opakowań: 1 (30 ml)

Chcesz pochwalić Fonin za czytelną i pomocną recenzję?
  • TAK !
  • Nareszcie trafiłam na odpowiedni podkład! Mam cere suchą z lekkimi przebarwieniami. Podkład matuje, wyrównuje kolor skóry, lekko kryje ale dla mnie wystarczy ( nie mam za wiele do ukrycia ) jest lekki, buzia jest po nim taka "mięciutka " i gładka Długo się utrzymuje, nie odbija sie na telefonie podczas gadania .. Wychodząc z pracy po 8h podkład nadal ładnie się trzyma a nie ukrywam czasami i pot się poleje! Jak dla mnie bomba! Za taka cene wart jest siebie!

+długo się utrzymuje
    +nie ma efektu maski !
    +buzia jest nawilżona i miła w dotyku
    +kolor 001 idealny dla bledziuchów
    +wyrównuje kolor buzi i stapia się ze skórą

- jak na razie brak!

Używam tego produktu od: Tygodnia
    Ilość zużytych opakowań: 1 duże

Chcesz pochwalić rudzielecc92 za czytelną i pomocną recenzję?
  • zależy od cery.
  • masakra, kupiłam ten podkład bo moja przyjaciółka mi go poleciła, mówiła, że na jej skórze sprawdzał się idealnie, a że mamy podobny rodzaj cery, myślałam, że na mnie też będzie ok + cena nie była porażająca.
    mimo że odcień był idealny, to krycie... nałożyłam tego tonę, a i tak krycie było okropne, właściwie to nie było żadnego.
    Ale jak widać, wszystko zależy od osoby, musisz się przekonać na własnej skórze.

Używam tego produktu od: tydzień

Chcesz pochwalić EmilyDead_ za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bubel
  • Podkład zraził mnie skutecznie do marki Astor i trzymam się od niej z daleka. Mam mieszaną cerę, ale bez skłonności do zapychania, wystarczyło jednorazowe użycie tego podkładu żeby mi wyskoczyły na czole nie małe zaskórniki i to dość wystające. Na początku myślałam, że to może od czegoś innego, ale po zaprzestaniu używania tego podkładu wszystko wróciło do normy. Podkład matuje ale jest to płaski brzydki mat, przez co skóra wygląda na chorą. Cena 40zł też jest nie do przyjęcia jeśli chodzi o ten produkt.

Używam tego produktu od: 3 tygodnie
    Ilość zużytych opakowań: W trakcie 1

Chcesz pochwalić o_Khaleesi_o za czytelną i pomocną recenzję?
  • Najlepszy podkład na lato
  • Super matuje, chroni, nie wysusza i nie ściąga skóry.Odcień 004 idealny do mojej karnacji.
    Jestem z niego zadowolona, stosuje go juz od paru lat, co jakis czas testując inny ale lepszego jak na razie nie znalazłam.

Chcesz pochwalić Bajka03 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Godny polecenia
  • Ten podkład może nie jest rewelacyjny ale ma swoje plusy:
    + dobrze matuje
    + nie brudzi ubrań
    + ma ładny zapach
    + jest w przystepnej cenie

Jego największy minus to pompka - która się zacina i jest to dość męczące.

Używam tego produktu od: Dłuższego czasu
    Ilość zużytych opakowań: W trakcie 3 opakowania

Chcesz pochwalić PatrycjaKM za czytelną i pomocną recenzję?
  • Niezły
  • Podkład jest niezły, ale trzeba bardzo uważać, aby nie przesadzić z ilością, bo można uzyskać sztuczny efekt (wg mnie dobry makijaż to taki, którego nie widać na pierwszy rzut oka!).
    Moja cera jest b.jasna zimą, a kolor naturalny wydaje mi się zbyt ciemny, więc używam głównie latem.
    Matuje dobrze.
    Daję tylko 3,5 ponieważ wolę naturalniejszy efekt! Jednak swoje zadanie, trzeba przyznać, spełnia

Używam tego produktu od: roku od czasu do czasu

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić Milky_quartz za czytelną i pomocną recenzję?
  • Średniak, a nawet gorzej.
  • Kupiłam z pododu cery mieszanej i z powodu dużej promocji. Zadowolona nie ejstem, wybrałam kolor w miare jasny, numeru nie pamiętam - niedokończone opakowanie wyrzuciłam ;/
    Pomimo tego, że nie był za ciemny - to wyglądał sztucznie, trudno sie mi rozprowadzał, powodował efekt maski - pomimo używania jako bazę nawilżającego kremu... w sklepie pomyślałam... WOW, Astor, matujący - super! A w domu, jedno podejście, drugie i tak około 3 tygodni, ale nie było nic lepiej. Zniechęcona przez zbyt cięzki podkład jka dla tłustej/mieszanej cery - zrezygnowałam ostatecznie.

Używam tego produktu od: Używałam odoło 3 tygodni i się poddałam.
    Ilość zużytych opakowań: 1/3 opakowania

Chcesz pochwalić angelika3006 za czytelną i pomocną recenzję?
  • MASAKRA
  • Zastanówcie się lepiej nad tym podkładem. Jak dla mnie totalna porażka. Ze skóry zrobił mi skorupę, przez miesiąc musiałam doprowadzać ją do porządku kładąc tony kremów nawilżających. Krycie do bani, matuje średnio, wszystkie suche skórki są podkreślone, wypryski widoczne. Nie potrafię znaleźć żadnego plusa dla tego produktu.

Używam tego produktu od: nie wiem
    Ilość zużytych opakowań: pół jednego

Chcesz pochwalić wlochata za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nie wart swojej ceny
  • Jak dla mnie produkt ma wygórowana cenę, zbyt ciężki.

Zalety:

* Dość ładnie matuje
    * Dobrze kryje

Wady:

* Zbyt ciężki
    * Skóra nie oddycha
    * Sucha cera
    * Strasznie brudzi
    * U mnie robiły się małe plamki po ok. 5 godzinach
    * Mocno chemiczny

Używam tego produktu od: 1 miesiąc
    Ilość zużytych opakowań: 1/3 opakowania 30ml

Chcesz pochwalić Jagodka1313 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Fajny
  • Podklad super, dlugo sie utrzymuje, matuje moja tlusta skore, znika dopiero po paru godzinach. Ladnie wyrownoje koloryt , nadaje skorze taki swiezt look. Dodam, ze mam problem z niedoskonalosciami i tradzikiem ale ten produkt daje rade

Używam tego produktu od: Miesiaca
    Ilość zużytych opakowań: 1/2

Chcesz pochwalić Juniee za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bezkonkurencyjny
  • Mam mieszaną cerę, więc kosmetyki do twarzy mają dość trudne zadanie. Do tej pory używałam różnych podkładów, tanich - drogich, znanych - nieznanych. Jednak z każdym miałam podobne problemy. Niezależnie od ilości nałożonego podkładu szybko znikał z twarzy. W miejscach, gdzie moja cera jest tłusta, pozostawała nieprzyjemna, świecąca masa. Można powiedzieć, że się rozpływał na twarzy.
    Jakiś miesiąc temu zakupiłam po raz pierwszy zestaw kosmetyków Loreal (podkład i puder Mattitude). Już po pierwszym użyciu byłam bardzo zadowolona. Podkład ładnie, delikatnie kryje, nie tworzy na twarzy maski, ale dopasowuje się do cery. Skóra wygląda ładnie i naturalnie. Cera nie świeci się w tłustych miejscach, nie tworzą się tłuste place.
    Jestem zachwycona, w końcu znalazłam idealny dla siebie podkład. Z pewnoscią będę go kupować nadal.

Ilość zużytych opakowań: zużyłam całe opakowanie

Chcesz pochwalić fafetka za czytelną i pomocną recenzję?
  • ok
  • Jeden z moich ulubionych podkładów, dość gęsta konsystencja, jasny kolor, wreszcie nie za ciemny na moją jasną cerę, nie ciemnieje na twarzy i zostaje na niej cały dzień. Cena w porządku porównując z jakością, szkoda tylko, że jak inne podkłady z czasem idą cenowo w dół tak ten od lat tyle samo kosztuje

Ilość zużytych opakowań: ok 5-6

Chcesz pochwalić Hiromi_Ise za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dobry
  • Zacznę od tego, że mam cerę mieszaną, problematyczną. Produkt kupiłam pod wpływem chwili - natura była zamknięta i nie miałam gdzie kupić swojego ulubionego podkładu z kobo, w superpharmie nic innego mnie nie zainteresowało więc zdecydowałam się na astor. Szczerze mówiąc z początku się obawiałam, że to był zły wybór i podkład nie sprawdzi się na mojej cerze. Jednak na moje szczęście bardzo się pomyliłam. Ma świetną, bardzo lekką konsystencję, przemiły zapach i jest lekki. Idealnie stapia się ze skórą i nie zauważyłam, żeby ciemniał.

Nie sprawdzi się u dziewczyn mających tak samo problematyczną cerę, jak ja, ponieważ jego krycie nie jest mocne (raczej dość średnie). Jednak nie wymagam od podkładu krycia korektora, zwłaszcza jeśli ma taką lekką konsystencję. Ogólnie jestem zadowolona, ale podobny efekt otrzymuję po podkładzie z kobo, który jest o połowę tańszy. Używam tego produktu od: Dwóch miesięcyIlość zużytych opakowań: W trakcie pierwszego

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić OxOxaaa za czytelną i pomocną recenzję?
  • raczej nie dla mnie
  • Po raz pierwszy użyłam tego podkładu dzięki próbce dołączonej do jednej z gazet. Zrobił na mnie wtedy miłe wrażenie. Dlatego też postanowiłam kupić go w drogerii. Niestety po dłuższym stosowaniu stwierdzam, że to podkład nie dla mnie

Minusy:
    - ciemnieje
    - słabo kryje
    - szybko spływa z twarzy

Plusy:
    - poręczna pompka
    - nie jest ciężki
    - nie zapycha

Używam tego produktu od: ok. 4 miesięcy
    Ilość zużytych opakowań: koniec pierwszego

Chcesz pochwalić Joan1987 za czytelną i pomocną recenzję?
  • nie dla mnie
  • Niestety ja zauważam w tym podkładzie same minusy.

-źle się rozprowadzał,
    -nietrwały,
    -brak matowienia,
    -ciemnieje,
    -cena.

Jedynie opakowanie przypadło mi do gustu - bardzo poręczne i wygodne.

Używam tego produktu od: 3 lata

Chcesz pochwalić kapris91 za czytelną i pomocną recenzję?
  • nie podszedł mi
  • Ciagle szukam podkładu,który najbardziej by mi przypasował. Ten z Astora zakupiłam w promocji. Plusy:
    -całkiem ładnie matuje
    -nie wysusza skóry
    -nieźle się trzyma
    -neutralny dla skóry (nie zauważyłam pogorszenia stanu cery).
    Minusy:
    -dziwna gama kolorystyczna,mialam odcień najjaśniejszy (który był za jasny,pozostałe odcienie były dużo ciemniejsze)
    -bardzo słabe krycie,musiałam go sporo nałożyć,aby przykryć wszystkie skazy cery
    -niewydajny,zużyłam go w jakieś 1,5 miesiąca (inne podkłady wystarczyły mi na ok. 2,5 lub 3 miesiące).
    Więcej go nie kupię,bo nie spełnia moich oczekiwań, a nie kosztuje mało.

Używam tego produktu od: marzec 2013

Chcesz pochwalić embrace2 za czytelną i pomocną recenzję?
  • niezły
  • Niezły podkład, ale moim zdaniem odpowiedni dla cer suchych lub normalnych. Na mojej mieszanej utrzymywał się krótko i dość szybko zaczynałam się świecić. Przyjemna konsystencja i zapach oraz kolorystyka. Mój kolor to 03, który bardzo ładnie dopasował się do koloru cery.

Używam tego produktu od: 2010

Chcesz pochwalić Nessaya za czytelną i pomocną recenzję?
  • bardzo dobry!
  • +ładny, wtapiający się w skórę kolor
    +trwałość (zwłaszcza w połączeniu z pudrem)
    +mat
    +skóra wygląda aksamitnie, ale naturalnie
    +piękny zapach
    +przyjemność i łatwość aplikacji
    +dostępność

-dla mnie krycie odpowiednie, ale jeśli ktoś ma dużo niedoskonałości, nie obędzie się bez korektora
    -średnio wydajny

Używam tego produktu od: tygodnia

Chcesz pochwalić lennano za czytelną i pomocną recenzję?
  • fantastyczny!
  • mam odcień 004 sand i jest naprawde świetny! mam bardzo jasną karnacje, skórę raczej suchą, ale przetłuszczającą się w strefie T - ten podkład spisał się na mdela - deikatny, przyjemny zapach sprawia, że z przyjemnością nakładam go co rano, kolor bardzo delikatnie, fajnie rozświetla skórę, nadając jej bardzo delikatną, prawie niewidoczną opaleniznę, bo cudownie stapia się ze skórą matowiąc ją, ale nie wysuszając. cały dzień mam nieskazitelny makijaż.
    jedynym minusem produktu jest to, że nie jest kryjący, co przy czasem wyskakujących niespodziankach zawodzi ale mimo to jest to mój dotychczasowy numer 1! dodatkowy plus za cenę (na allegro ok 20-25 zł)

Chcesz pochwalić moniisia90 za czytelną i pomocną recenzję?
  • 40 zł wyrzucone w błoto
  • Obok podkładów matujących to on w ogóle nie powinnien leżeć!

Buzia świeciła mi się po nim jak psu jajka, a do tego miałam wrażenie, że skutecznie ją... zapychał.

W swojej ocenie wzięłam pod uwagę to, że moja skóra na twarzy jest bardzo wymagająca, ale za 40 zł miałam już w swoim życiu wiele lepszych podkładów.

Od podkładu matującego wymagam, aby matował. Nie spełnił swojego zadania.

Używam tego produktu od: dawniej ok 2 m-ce
    Ilość zużytych opakowań: 1/2

Chcesz pochwalić gosza88 za czytelną i pomocną recenzję?
  • zdecydowane yes
  • bardzo dobry dla mojej bezproblemowej cery, może kiedyś jeszcze go kupię - mogę z czystym sumieniem polecić dziewczynom z cerą podobną do mojej. lekki, daje ładny koloryt i cera jest po nim w moim odczuciu jakby jedwabna.

Używam tego produktu od: kiedys
    Ilość zużytych opakowań: 1-2 op

Chcesz pochwalić dystymia za czytelną i pomocną recenzję?
  • nie sprostał moi wymaganiom
  • bardzo dobra konsystencja, dobrze się rozprowadza i jest wydajny, ma również przyjemny zapach, wysusza skórę i nie daje rady przy pokryciu mojej trądzikowej cery, gdybym nie miała problemu z cerą, byłabym z niego zadowolona. Przy równoczesnym zastosowaniu z pudrem matującym w kamieniu daje dobry efekt matu, jak i również sam w sobie dobrze matuje, twarz się po nim nie świeci, naturalny odcień

Ilość zużytych opakowań: jedno ( w trakcie)

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić lulciaa92 za czytelną i pomocną recenzję?
  • całkiem dobry, choć nie rewelacyjny
  • Podkład Astor Mattitude kupiłam, bo poleciła mi go siostra z mieszaną cerą skłonną do powstawania wyprysków. Pomyślałam sobie, że zaryzykuję i ja, skoro oceniła go jako dobrze kryjący a zarazem lekki Nie zawiodłam się

Przy pierwszym opakowaniu wybrałam odcień 007 Beige Honey, ale okazał się dla mnie zbyt ciemny. Fakt faktem byłam wtedy opalona, ale z czasem opalenizna zaczęła mi schodzić i nie podjęłam się zamówienia drugiego opakowania tego odcienia na zimę, więc wybór padł na 005 - Beige Ten też będę oceniać

Zalety:
    + dostępność (Rossmann lub Allegro)
    + cena (ja za swój płacę poniżej 35zł)
    + pompka (praktyczny wynalazek - dzięki czemu na palce dostaje się odpowiednia ilość produktu)
    + konsystencja (gęsta, ale nie toporna)
    + fajnie się rozprowadza na twarzy
    + nie pozostawia smug
    + szeroka gama kolorystyczna, dzięki czemu każda może wybrać coś dla siebie
    + odcień 005 jest bardzo naturalny
    + dobrze matuje (choć moja cera nie jest wymagająca w tym względzie)
    + dobrze kryje (dla mnie wystarczająco, choć może dla osób z trądzikiem nie dałby rady)
    + trzyma się buzi cały dzień
    + nie brudzi ubrań
    + po nałożeniu go na powieki przedłuża trwałość cieni, zaś sama buzia jest przyjemna w dotyku, taka aksamitna
    + nie tworzy efektu "maski"
    + zawiera filtr SPF22 i witaminę E
    + wydajny (opakowanie starcza mi na pół roku, ale nie maluję się codziennie)

Wady:
    - ciemnieje o ton na buzi - czasem zastanawiałam się czy nie zamówić sobie miniaturki odcienia 004 żeby go porównać z moją wersją
    - niestety z czasem przyczynia się do wysuszania twarzy (w moim przypadku najbardziej cierpi na tym nos i policzki, a pamiętam o stosowaniu kremu nawilżającego)

Ogólnie, jest to podkład, który warto wypróbować. Może jeszcze kiedyś po niego sięgnę. Teraz chcę wypróbować inne.

Ostatnie opakowanie kupiłam na Allegro za 22zł. Coś z nim było nie tak Konsystencja wodnista, po naciśnięciu pompki podkład strzelał mi zamiast na rękę to na umywalkę, lustro, kafelki i ręczniki. Data ważności ok. Nikt nie otwierał tego produktu przede mną. Na to wychodzi, że chyba był źle przechowywany... Poniżej czytałam już jedną taką opinię mówiącą o podobnym zjawisku. To trochę krzywdzące, bo znam ten podkład i wiem, że normalnie tak się nie zachowuje Wątpię, żeby zmienili skład. Zużyłam do końca, ale szukam dalej swojego podkładowego KWC.

Używam tego produktu od: bodajże 3 lat z przerwami
    Ilość zużytych opakowań: 5 po 30ml każde

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić Lukrecja_87 za czytelną i pomocną recenzję?