La Roche Posay, Effaclar K (stara wersja)

Powiększ La Roche Posay, Effaclar K (stara wersja)

Zgłaszająca osoba: BB

Krem złuszczający do skóry tłustej i trądzikowej. Odnawia powierzchnię skóry, precyzyjnie i delikatnie złuszczając ją, nie powodując przy tym podrażnień. Idealna baza pod makijaż - nawilża i matuje skórę. Może być stosowany jako uzupełnienie terapii środkami farmakologicznymi. Powierzchnia skóry wygładza się, jest delikatniejsza w dotyku a pory zwężają się. Rezultat: 86% mniej zaskórników po 14 dniach kuracji.

Skład: aqua, di-c12-13 alkyl malate, cyclohexasiloxane, propylene glycol, aluminum starch octenylsuccinate, peg-100 stearate, glyceryl stearate, salicylic acid, cetyl alcohol, peg-4 laurate, zinc pca, sodium hydroxide, capryloyl salicylic acid, xanthan gum, acrylates/c10-30 alkyl acrylate crosspolymer, iodopropynyl butylcarbamate, peg-4, parfum

• Nie działa, wysyp krost.
  • Produkt ten zakupiłam w cenie promocyjnej w aptece Superpharm. Jestem z niego bardzo niezadowolona. Produkt ten nie spełnia obietnic producenta.
    Liczyłam na wygładzenie, lekkie złuszczenie naskórka czy eliminację zaskórników a stało się odwrotnie.
    Odkąd używałam tego kremu miałam na twarzy potworny wysyp pryszczy, zaskórników, wielkich czerwonych wulkanów. Po nałożeniu skóra może delikatnie się wygładza, ale za to szczypie niemiłosiernie.
    Krem dość wydajny, fajna konsystencja, nie zatyka porów ale też nie działa. Drażnił mnie nieco zapach tego kremiku. Szczerze nie polecam, ale może u kogoś innego będzie sprawował się lepiej.

Chcesz pochwalić bajaderka00 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Kazali mu działać, to działa
  • Pozytywne doświadczenie z bratem DUO spowodowało, że z ciekawości sięgnęłam po wersję K. Nie żałuję i z pewnością wrócę do niego. Niemniej teraz, kiedy tubka już prawie wyciśnięta jak cytryna, postawnowiłam spróbować nowej wersji DUO i zobaczyć co tam w trawie naprawdę piszczy,

Ale teraz parę słów o Effaclarze K:
    - wydajny jest (starczył na jakieś 5 miesięcy). Tubka chociaż metalowa, dała się opanować. Chociaż nie przypadła mi do gustu.
    - stosuję go rano, ponieważ na wieczór nakładam tlustszy krem. Momentalnie się wchłania, stosuję go pod makijaż i sprawdza się dobrze.
    - stan skóry: poprawił się, ale tu widzę jednak bardziej siłę konsekwencji w stosowaniu regularnie linii Effaclar (żel i kremy), do tego dwa razy w tygodniu peeling i maseczka. Nie twierdzę, że nie widać, działania. Działanie jest widoczne, skóra się wyraźnie uspokoiła i ujednoliciła. Mam wrażenie, że jakoś tak spoważniała
    - standardowo dobrze sobie radzi z niespodziankami, których jest wyraźnie mniej od czasu, kidy zaczęłam refularnie używać serii LRP
    - gdzieś tam w tle jst oczywiście obecny sam psychologiczny aspekt: wiem, że używam dobrego kosmtyku (bo taki rzeczywiście jest), wiem, że dbam o skórę, ładne apteczne opakowanie, lekka konsystencja - czysta przyjemność

To, co mnie zaniepokoiło to to, że w pod sam koniec używania, rzeczywiście pojawiło mi się kilka wyprysków (spocone czoło -> zawody trwające 24h -> pory zatkane, że ho ho). Przy czym wypryski od razu przybrały formę stanów zapalnych, co mi się nie spodobało. To pierwsza taka sytuacja w trakcie stosowania Effaclaru K, był to jednak dla mnie sygnał ostrzegawczy. La Roche nie porzucam, ale sięgnę po nową wersję DUO, potem pomyślę o ewentualnej zmianie serii.

Ilość zużytych opakowań: 1 tubka

Chcesz pochwalić metztil za czytelną i pomocną recenzję?
  • nie zaszkodził ani nie pomógł
  • Ten krem używam rano, przed nawilżeniem cery i wieczorem, po jej oczyszczeniu. Ten produkt nie przyniósł żadnych efektów, cera jest zupełnie taka jak przed użyciem tego specyfiku, chociaż producent reklamuje, że jest to produkt, który ma bardzo silne działanie i może podrażniać.

Jednym słowem, rozczarowanie

Chcesz pochwalić Kayloh za czytelną i pomocną recenzję?
  • Rewelacja
  • Ten krem jest genialny.Od lat borykam się z zapchanymi porami i z trądzikiem chociaż mam już swoje lata i moja cera powinna już się ustatkować, jednak jest inaczej.Effaclar K sprawił że nie mam prawie wcale wyprysków, pory są oczyszczona a buzia wygląda od razu inaczej,świerzo i zdrowo.próbowałam na prawdę wszystkiego a ten krem uratował mi cere. używam go prawie cały czas, tak na wypadek i nie zamierzam przestać. Polecam na prawdę

Używam tego produktu od: półtora roku
    Ilość zużytych opakowań: około 20

Chcesz pochwalić Thale za czytelną i pomocną recenzję?
  • Póki co, dam mu jednak szansę.
  • Rok temu z okazji szóstego grudnia zażyczyłam sobie to "cudo". Początkowy zachwyt przerodził się w lament, gdyż akurat w noc poprzedzającą Sylwester na buzi wyskoczyło mi kilka ropnych wyprysków, a tak zwana kaszka na czole powiększyła się. Krem szybciutko odstawiłam mając nadzieję, że może któregoś dnia posłuży mi bardziej. Od dwóch/trzech dni znów staram się go używać - i już jest gorzej. Nie wiem, czy wysyp spowodowany jest tym, że tydzień wcześniej smarowałam twarz kremem z kolagenem, czy to reakcja na szybciej złuszczającą się skórę twarzy. Faktycznie, po nałożeniu podkładu rano moja cera jest dużo bardziej sucha. Podobno jednak warto przeczekać te kilka wyprysków więcej, gdyż to może być proces oczyszczania, jednak jeśli do początku grudnia nie zobaczę poprawy, bezwarunkowo wstawię jedną gwiazdkę. Wtedy będzie to oznaczało, że dla trądzikowych cer ląduje on na czarnej liście.

Używam tego produktu od: mniej więcej rok użytkowania, z ogromnymi przerwami
    Ilość zużytych opakowań: 1/3 jednego opakowania

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić Cesarzova za czytelną i pomocną recenzję?
  • nie polecam
  • zazdroszczę Wam tak pozytywnych efektów kremu...
    Mnie niestety nie usunął w widoczny sposób moich nielicznych zaskórników mimo stosowania go razem z żelem z tej serii...jednak świetnie się sprawdził nakładany punktowo na 'niespodzianki' - bardzo szybko je leczył.
    Warto też wspomnieć że potrafi ogromnie wysuszyć skórę za tą cenę i markę spodziewałam się czegoś lepszego

Ilość zużytych opakowań: zużyte 1 całe opakowanie

Chcesz pochwalić clauduss za czytelną i pomocną recenzję?
  • Fajny krem
  • Jest to jeden z kremów do cery tłustej, które na prawdę lubię. Nie jest ciężki, szybko się wchłania przyjemnie pachnie. Z żelem z tej samej serii i odpowiednią dietą podziałał na moją buzię. Zmniejszyły mi się pory, wyskakiwało mniej niedoskonałości. Jako minus podałabym cenę ponieważ jest za drogi, ale czasami można go kupić w fajnej promocji.

Chcesz pochwalić LoreiSolei za czytelną i pomocną recenzję?
  • Jeden z ulubionych preparatów przeciwtradzikowych
  • Minusy:
    - konsystencja - jak dla mnie troche zbyt lejąca
    - stosowany codziennie bardzo mocno podrażnia moją skórę
    - nie mogę stosować go pod makijaż, bo mam wrażenie jakby mi on spływał

Plusy:
    - naprawdę skuteczny. pomógł mi 'zaleczyć' ostry trądzik przed tym jak udałam się do dermatologa
    - stosuję go od czasu do czasu profilaktycznie np 3x tyg przez 2 tyg (co jakies 2 miesiace) co pomaga mi złuszczyć 'starą' skórę, co z kolei pomaga zapobiegać nawrotom trądziku

Ilość zużytych opakowań: około 5

Chcesz pochwalić nitka20 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bardzo dobry
  • Mam cerę mieszaną, kupiłam ten krem żeby w końcu coś zrobić z okropnymi zaskórnikami . nPierwsz dzień - użyłam kremu na noc , skóra lekko piekła ale po chwili to przeszło. Kiedy rano spojrzałam do lustra aż się usmiechnelam . Moja skóra na nosie i brodzie zawsze była czerwona , podrazniona i ogólnie w złym stanie . A tu przeżyłam szok , jeszcze żaden krem nigdy tak na mnie nie podziałał . Skóra na brodzie i nosie była jasna , gladka , wyglądała poprostu zdrowo. Nie mogłam uwierzyć ze w ciagu jednej nocy krem tyle zdziałał. nByłam szczęśliwa ze kupiłam ten krem i postanowiłam ze zwiększenie ilośc stosowania do dwóch razy dziennie . nJeszcze kilka dni nadal wszystko było super i nagle koszmar !!!! jeszcze nigdy nie miałam takiej masakry na twarzy . Skóra stała się bardzo zaczerwieniona , piekąca,wysuszona . Wyskoczyło mi sporo bardzo bolacych pryszczy i drobnych podskornych krost . Istna tragedia . Miałam dość , ale tak właśnie działa ten krem , w chwili załamania chciałam przerwać kurację ale pomyślałam ze będę go stosować na noc żeby skóra trochę odpoczeła.Musiałam uspokoić skórę , przestałam myć twarz wodą, do zmywania makijazu stosowalam tylko mleczko do skory wrazliwej vichy i płynu miceralnego z LRP , delikatnie przecieralam twarz wacikiem żeby zminimalizować podraznienia. ulgę przynosi tez woda termalna z Avene . Suche skórki usuwałam peelingiem enzymatycznym z pharmacerisa do skóry suchej i wrazliwej , jest świetny . I dalej effaclar na noc ok. Pól godziny po aplikacji kładłam jeszcze kojacy krem z pharmaceris do cery naczyńkowej.I w końcu poczułam ulgę.... I moja twarz tez ,nadal stosuje effaclar k ale już tylko na noc , kryzys minoł krosty i pryszcze bardzo szybko się goją, zaskórniki bardzo się zmniejszyły , skóra jest gładka i rozjasniona , ogólny stan skóry jest bardzo doby. Ostatecznie powiem tak że NAPRAWDĘ WARTO trzeba tylko pamiętać ze mamy doczynienia z kwasami i to normalne ze skóra tak reaguje . Jeżeli odpowiednio o nią zadbamy nawilzajac ja dostatecznie i przeczekamy kryzys to pózniej będzie już tylko lepiej . I oczywiście trzeba pamiętać o kremie z spf na dzień .Zaznaczyłam że kupię kolejne opakowanie ale chyba jednak spróbuje triacneal z Avene ponoć jest mocniejszy ,teraz już wiem jak postępować z takimi kremami więc się go nie boję.

Chcesz pochwalić Littaleya za czytelną i pomocną recenzję?
  • świetny
  • Może nie matowi idealnie ale kiedy go używałam zniknęły wszystkie grudki z mojej twarzy.
    Ma wodnistą konsystencję. Może troche wysuszać,ale twarz po nim jest gładziutka.
    Kiedy tylko skonczy mi sie bioderma - wrócę do niego

Używam tego produktu od: kilku lat

Ilość zużytych opakowań: nie pamiętam

Chcesz pochwalić molka_om za czytelną i pomocną recenzję?

Zamknij