Dermoceutica Zinalfat, Zinalfat, Krem kojąco - regenerujący

Dermoceutica Zinalfat, Zinalfat, Krem kojąco - regenerujący

e-ZikoApteka.pl
Średnia ocena: 4.84/5

Krem kojąco-regenerujący ze składnikami antybakteryjnymi i alantoiną ułatwia i przyspiesza regenerację naskórka, chroni i pielęgnuje skórę podrażnioną np. po zabiegach z zakresu dermatologii estetycznej, laserowej lub chirurgicznej, po depilacji. Minimalizuje zaczerwienienia, pieczenie i nadmierne złuszczanie naskórka. Zawiera sukralfat, który działa kojąco i łagodząco, związki miedzi i cynku znane zw swoich właściwości antybakteryjnych. Łatwo się rozsmarowuje, jest wydajny w użyciu. Może być stosowany u dzieci powyżej 6-tego miesiąca życia. Produkt nietestowany na zwierzętach. Nie zawiera barwników i sztucznych substancji zapachowych. Przebadany dermatologicznie.

Skład: Aqua, Caprylic/Capric Triglyceride, Polyglyceryl-2 Sesquiisostearate (and) Beeswax (and) Microcrystalline Wax (and) Mineral Oil (and) Magnesium Stearate (and) Aluminium Stearate, Paraffinum Liquidum, Glycerol, Zinc Oxide, Propylene Glycol, Beeswax, PEG 22 Dodecyl Glycol Copolymer, Magnesium Sulfate, Aluminium Sucrose Octasulfate, Allantoin, Copper Sulfate, Dimethicone, Disodium EDTA, Zinc Sulfate

Cena: ok. 35zł / 50ml
/bw/

mieszana
na zaczerwienienia, łagodzące, regenerujące, antybakteryjne
Filtry
SPF 15 – 30

Działa tylko chwilowo

Kupując ten krem pokładałam w nim wielkie nadzieje na ratunek w nawilżeniu mojej cery, ponieważ został mi on polecony przez moja dermatolog. W pierwszych dniach stosowania byłam zachwycona - krem wydawał się faktycznie nawilżać i natłuszczać bardzo suchą skórę. Zaczęłam go stosować codziennie przed snem. Po kilku dniach jednak miałam już wrażenie, że krem przestał działać - budziłam się z suchymi skórkami głównie na brodzie i wokół ust - tam nie dawał rady. Niestety, po 2,5 miesiąca stosowania nie widzę poprawy stanu suchej skóry. Minusem jest także metalowe opakowanie, które rozrywa się. Być może lepiej sprawdzi się w okresie letnim, kiedy skóra nie jest aż tak narażona na szkodliwe działanie warunków atmosferycznych, jak mróz itp.

Krem do zadań specjalnych

Zinafalt to krem polecany chyba przez wszystkich dermatologów i kosmetologów od lat. Jest to bardzo podobny produkt do Avene Cicafalte , z tą różnicą, że Zinafalt ma rzadszą konsystencję dzięki czemu łatwo go używać np. na twarzy.
Dlatego też jakbym była po jakimś zabiegu na twarz sięgnęłabym właśnie po Zinafalt. Jest idealny na podrażnienia, pomaga w gojeniu lekkich ran po zabiegach. Taki święty graal jeśli chodzi o podrażnienia po kwasach itp.
Ma postać lekko niebiskiego kremu, który bardzo łatwo się rozprowadza.
Ja używam go często na noc w krytycznych sytuacjach, bo nie jest to krem który w 100% się wchłania. Raczej bym powiedziała, że warto położyć sobie jego grubszą warstwę na zmiany - przynajmniej ja tak go często używam.
Krem wyraźnie koi skórę od pierwszego użycia.
Podoba mi się też to , że jest w aluminiowej tubce - pozwala mi na wyciśnięcie go do samego końca.
Wg mnie jeśli ktoś korzysta regularnie z z zabiegów typu laser, mocne kwasy u kosmetologa to jest to must-have.
Cena jest bardzo korzystna , jest on tańszy niż Avene Cicafalte.

Faworyt

Jakiś czas temu miałam wykonywane kwasy medyczne i pani kosmetolog poleciła mi właśnie ten krem aby moja skóra ,,doszła do siebie ". Jest on jednym z najlepszych kosmetyków jakie do tej pory stosowałam na skórę po takich zabiegach. Przynosi wiele korzyści a jednymi z głównych to:
-ukojenie
- przyspiesza regenerację
- doskonale nawilża skórę
- redukuje zaczerwienia

Krem jest dostępny niemalże w każdej aptece a jego cena waha się w granicach 40 zł ja za swój zapłaciłam 37 zł. Pojemność tubki to 50 ml ale jest bardzo wydajny . Szata graficzna jest przejrzysta. Jedyny minus jak dla mnie to opakowanie produktu ale działa znakomicie więc wybaczam. Konstytucja jest dość gęsta jasnego koloru. Krem jest tłusty ale nie zapycha skóry bynajmniej ja nie miałam z tym problemu a jak wiadomo każda cera inna. Zapach jest neutralny praktycznie niewyczuwalny , niedrażniący.

Jest on wielofunkcyjny więc może być używany w każdej sytuacji. Zawiera także działanie antybakteryjne więc dla cery trądzikowej będzie w sam raz.

Ideał

To mój produkt nr 1 w trudnych sytuacjach. Od dawna jest ze mną, nie wymieniłabym go na żaden inny i zawsze muszę mieć go pod ręką.

Właściwie nie miałam nigdy większych problemów z zakupem. Dostępny w większości aptek. Cena początkowo może wydawać się wysoka, jednak sam produkt bardzo wydajny i o naprawdę wysokiej jakości, więc warto. Drażni może jedynie trochę opakowanie, ponieważ tubka lubi pękać po bokach. Zapach niedrażniący, neutralny, nie utrzymuje się długo na skórze.

Używam go w tylu sytuacjach, że aż trudno mi je wszystko wymienić. Doskonale radzi sobie z obtarciami skóry. Często mierzę się z nimi na pachach, razem z drobnymi odparzeniem. Zwiększa zdolności regeneracyjne naskórka i świetnie koi. Daje sobie radę również z miejscami zaatakowanymi podrażnieniami o charakterze uczuleniowym. Przy tym nie zapycha porów, więc nie powoduje dodatkowych wyprysków. Dobry na zimę, kiedy mamy problem z naprawdę suchymi łokciami i kolanami. Likwiduje szorstkość i takie pobielenie skóry. Przede wszystkim jednak idealny dla stóp- przyśpiesza regenerację naskórka po obtarciach, ale też likwiduje modzele.

Produkt wielofunkcyjny, w wielu sytuacjach wprost idealny. Jestem zadowolona, nie wyobrażam sobie bez niego pielegnacji.

Ukojenie

Krem to ratunek dla suchej, czerwonej i swędzącej skory. Polecono mi go po zabiegach laserowych. Szybko pomaga dojść skórze do siebie :-)
Niestety jak dla mnie ma dwie wady...pierwsza to cena. Tubka kosztuje ok 40 zł. Druga wada to jego konsystencja. Jest tłusty i u mnie powoduje powstawanie wyprysków w okolicy nosa.
Jednak będę do niego wracać i polecać bo zalet ma więcej niż wad. Świetnie koi skórę i redukuje zaczerwienienia. Cerą odzyskuje swój kolor i nawilżenie. Znikają suche skórki. Regeneracja po zabiegach jest dużo szybsza. Działa też antybakteryjne.
Będę zamawiać kolejną tubkę bo muszę go awaryjnie mieć w kosmetyczce.

Mieszane uczucia

Dostałam produkt do stosowania przy kuracji Tetralysalem.
Według mnie dobrze nawilża i regeneruje bardzo wysuszoną skórę.
Ze względu na to, że jest "ciężki" i zostawia tłustą warstwę stosuję wyłącznie na noc.
Nie zapycha mnie. Być może dlatego, że jestem w trakcji kuracji antybiotykiem.
Zaczęłam się obawiać co będzie po odstawieniu leków czytając pozostałe opinie...

Ratunek dla mojej skóry

Mam atopową skórę, często coś mnie podrażnia i testowałam wiele kremów które przyniosły by ulgę. Krem zinafalt poleciła mi znajoma dermatolog, krem działa kojąco, redukuje zaczerwienienie, dosyć szybko się wchłania zostawiając lekką warstwę ochronną. Gdy posmaruje go na noc na zmienione miejsce rano wstaje i po problemie. Używam go punktowo.

Na stałe w mojej szufladzie

Krem ułatwia i przyspiesza regenerację naskórka, pielęgnuje skórę podrażnioną oraz koi. Zawiera składniki antybakteryjne i alantoinę. Idealnie sprawdza się po zabiegach dermatologii estetycznej, peelingach czy depilacji. Zinalfat był moim ratunkiem podczas terapii retinoidami, kiedy moja skóra była mocno przesuszona. Nadal go stosuję, nawet jako bazę pod makijaż. Zużyłam już pięć opakowań i na pewno będą kolejne.

Awaryjny

Używam go awaryjnie gdy mam podrażnioną skórę lub jakiś stan zapalny. Szybko goi i regeneruje naskórek, sprawdza się w tej roli świetnie. Nie jest za tłusty, choć dość gęsty, ( zdjęcie ), dobrze się wchłania. Skóra po nim jest ukojona, przyśpiesza gojenie, lekko nawilża i natłuszcza. Jeszcze nigdy mnie nie zawiódł.

Wysuszył

Miałam nim smarować usta w stanie zapalnym. Niestety krem jak dla mnie jest paskudny, zupełnie nie nawilżał tylko je przesuszał, tak że robiły się na nich strupy. Musiałam odstawić. Do twarzy się nie nadaje, do rąk też nie, nie mogę dla niego znaleźć zastosowania.

Rewelacyjny po peelingu AHA i po depilacji

Krem poleciła mi moja pani dermatolog. Sprawdził się rewelacyjnie po peelingu AHA. Odkryłam, że Zinalfat zastosowany na skórę od razu po depilacji (zwłaszcza woskiem) sprawia, że czerwone kropki, które zawsze mi wychodziły, albo wcale się nie pojawiają, albo znikają bardzo szybko. Nie stosuję Zinalfatu w codziennej pielęgnacji twarzy, a jedynie jako krem "ratunkowy". W tej roli sprawdza się znakomicie i jest bardzo wydajny. Daję zdecydowanie 5 gwiazdek.

lagodzi stany zapalne

uzywam doraznie gdy cos sie pojawi na skorze, mam cere normalna-sucha i u mnie sprawdza sie swietnie

uzywam wylacznie na noc na fragmenty skory badz cienka warstwa na cala twarz

sklad na pewno nie bedzie odpowiedni dla cer mieszanych z tendencja do tlustej bo krem ma skladniki komadogenne,

tubka wydajna i wystarcza na dlugo, jak dla mnie delikatniejszy zamiennik sudocremu

Używam tego produktu od: Dłużej niż pół roku