Soraya, Colour Care, Baza silikonowa do cery normalnej i mieszanej

Powiększ Soraya, Colour Care, Baza silikonowa do cery normalnej i mieszanej

Zgłaszająca osoba: cattarina

Przeznaczona jest do stosowania pod fluid, make-up i puder. Sprawia, że twarz jest lepiej przygotowana do wykonania makijażu. Na takiej bazie trzyma się on dłużej i wygląda piękniej. Dzięki zawartości najnowszej generacji elastomerów i silikonów doskonale się rozprowadza, wygładza niedoskonałości skóry oraz optycznie tuszuje zmarszczki i zapobiega gromadzeniu make-upu w ich wnętrzu. Sprawia, że skóra jest matowa i aksamitna w dotyku. Baza silikonowa oparta jest na lekkiej, delikatnej konsystencji, nie zatyka porów i powoduje, że makijaż wygląda naturalnie. Nie przesusza skóry, jest bezzapachowa, nie zawiera tłuszczów (oil free formuła).
Rezultat:
- Gwarantuje perfekcyjne i profesjonalne wykonanie makijażu
- Ułatwia równomierne rozprowadzenie make-upu, fluidu i pudru
- Znacznie przedłuża trwałość makijażu i sprawia, że jest bardziej odporny na ścieranie, spływanie pod wpływem potu
- Chroni skórę przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych
- Błyskawicznie wygładza skórę.

Skład: Cyclomethicone, Dimethicone Crosspolymer, Cyclopentasiloxane, Propylene Glycol, Aqua, DMDM Hydantoin, Iodopropynyl Butylcarbamate (15.11.2008)

Cena: ok. 30zł / 30ml
/e/

• Z zapryszczonej twarzy - ładna cera
  • Cudo, kiedy w ważny dzień budzę się z okropną cerą i podkrążonymi oczami. W połączeniu z dobrym podkładem zawsze mnie uratuje - nie zakryje wszystkiego, ale daje ogólny efekt ładnej cery. Nie można nakładać za dużo bo wygląda wtedy sztucznie. Niestety kiedy nałożę ją na nos - błyszczy się niemiłosiernie, nawet po użyciu pudru. Ale wystarczy ominąć nos .

Chcesz pochwalić boskaastaroth za czytelną i pomocną recenzję?
  • Świetna
  • Nakładam tylko po troszku na każdą część twarzy i po aplikacji skóra twarzy jest naprawdę przyjemna w dotyku. Ta baza się nie roluje ani nic nieprzyjemnego się z nią nie dzieje, dzięki niej mój makijarz trzyma się dłużej.

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić Alicja1985 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Jestem na tak
  • Bardzo dobra baza.
    Z początku byłam sceptycznie nastawiona z powodu tłustej konsystencji. Myślałam, że od razu zacznę się świecić. Ale nie... Fajnie wygładza skórę przed nałożeniem podładu. Z nią makijaż żyje jeszcze dłużej.
    Polecam.

Ilość zużytych opakowań: jedno całe

Chcesz pochwalić _Schmetterling za czytelną i pomocną recenzję?
  • Warto sprobowac.
  • Baza pod makijaz pierwsza jaka zakupiłam . Nie mam porównania do innych baz. Ta według mnie sprawdza się calkiem dobrze.
    Plusy:
    -cena - baza nie jesy zbyt droga, warta swojej ceny
    - wydajność- używam jej bardzo rzadko, właściwie tylko na większe wyjścia , więc trudno mi ocenić
    -działanie- moim zdaniem dobre- po nałożeniu tworzy na twarzy warstwę wygładzającą , wypełnia niejako pory i ewentualne zmarszczki na twarzy ,podkład wygląda lepiej
    -trwałość - trzyma podkład na miejscu i utrwala , makijaż jest bez zarzutu przez całą noc
    Wady:
    -opakowanie - czarne , nie widać ile kosmetyku jeszcze zostało
    -skład - jak na tego typu kosmetyk to jest charakterystyczny ,czyli napakowany silikonami,ale jednak pomimo tego zaliczam to jako minus tego produktu.
    -zapach - pachnie jak przyprawa Maggi czyli niezbyt zachęcająco jak na kometyk do twarzy
    Podsumowując : trudno powiedzieć czy zakupię ten produkt ponownie ,jednak chyba zacznę poszukiwać czegoś co mnie w pełni zadowoli.Jest bardzo dużo na rynku kosmetycznym tego typu produktów,więc będę szukać ideału.

Używam tego produktu od: 1,5 roku

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić katarinkaa_ za czytelną i pomocną recenzję?
  • na wyjścia tak
  • To była pierwsza baza z którą miałam styczność. Koleżanka pokazała mi ją przypadkowo w szkole i zakochałam się w tym uczuciu jedwabistości, na początku na ręce. Jakiś czas później kupiłam ją i byłam bardzo zadowolona. Nie wyrządziła mi krzywdy, a uzyskałam efekt jedwabistej, gładkiej cery. Pewnie stosowanie jej codziennie mogłoby nieco zapchać, w końcu jest silikonowa, ale na jakieś wyjścia jest super. Polecam, szkoda, że nie można już jej tak łatwo znaleźć, np w Rossmannie jej nie ma. Używam tego produktu od: od dawnaIlość zużytych opakowań: jedno

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić lacostapink za czytelną i pomocną recenzję?
  • jestem na nie
  • początkowo byłam zadowolona - baza ma fajną konsystencję i skóra po jej użyciu była aksamitna i gładka. Zapach jednak odstręczał.
    Używałam jej sporadycznie, na większe wyjścia i sprawdzała się całkiem dobrze. Potem niestety zachciało mi się używać jej prawie codziennie pod makijaż i po kilkunastu dniach byłam przerazona wyglądem mojej cery. Jestem pewna ze to wina tej bazy - zapchała mnie niesamowicie, mimo ze nie mam takich skłonności. Pojawiły się czarne kropki i wypryski, po odstawieniu produktu wszystko wrócilo do normy.

Ilość zużytych opakowań: niecałe 1

Chcesz pochwalić embe87 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Śmierdzi niesamowicie
  • Nie wiem od czego zacząć więc może wypiszę minusy i plusy...

PLUSY:
    + dobrze się rozprowadza i wygładza skórę
    + matuję na parę godzin
    + podkład się łatwiej na niej rozprowadza

MINUSY:
    - ŚMIERDZI niesamowicie! Fuj nie wiem czego oni tam napchali, ale aż się boje! Jest to zapach jakiejś starej ryby wymieszanej z ropą naftową :| zapach znika po paru minutach, no ale jednak bleee
    - zapychacz ;/ nie polecam osobom z problematyczną cerą
    - miałam lepsze bazy silikonowe, jakoś tak nie "trzyma" podkładu jak inne bazy
    - cena nieadekwatna do jakości

Łatwość nakładania podkładu nie rekompensuje wysypu pryszczy i smródu ryby także nie polecam

Używam tego produktu od: parę razy
    Ilość zużytych opakowań: niecałe jedno

Chcesz pochwalić Lady_Fashion za czytelną i pomocną recenzję?
  • smród!!
  • To moja pierwsza baza, właśnie ją skończyłam, niestety nie widać kiedy się skończy bo opakowanie jest czarne. Wygładzała, nieznacznie przedłużała makijaż. generalnie nie jestem jakaś wrażliwa co do zapachów kosmetyków- ale w tym przypadku robiło mi się niedobrze. czułam smród ropy naftowej i benzyny, co sugeruje, że producent niezłych trucizn naładował do środka,pfffujjjjj

Używam tego produktu od: koniec opakowania

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić rybaratownik za czytelną i pomocną recenzję?
  • Fantastyczna!
  • Używałam kilku, różnych baz, ale za każdym razem wracam do tej. Moja cera jest po niej przyjemnie, zaskakująco gładka, a makijaż trzyma się bardzo długo.

Zalety:
    +gładka cera
    +lekko matuje (w wystarczającym stopniu, daje dość naturalnie matowy efekt)
    +przedłuża trwałość makijarzu
    +nie ma zapachu
    +wystarczy bardzo niewielka ilość

Wady:
    -cena
    -opakowanie (jest ładne i wygodne, ale wolałabym widzieć zawartość)
    -wszystko ma swoje granice. Całej nocy dzięki niej nie przetańczysz bez poprawek.

Mimo tych drobnych wad (których nie odczuwa się tak silnie w codziennym użytkowaniu), absolutnie polecam ten produkt.

Używam tego produktu od: 2 lata
    Ilość zużytych opakowań: trzy

Chcesz pochwalić lennyx za czytelną i pomocną recenzję?
  • Świetna
  • To mój pierwszy produkt z tej firmy. Dostałam kiedyś próbke w rossmanie i po uzyciu stwierdziłam ze chce zakupić produkt. Uważam ze ta baza jest genialna. Wystarczy jedna pompka i baza wystarcza ja jeden raz. Plusem jest oczywiscie sama pompka a nie nakretka zwykla. Przez co jestesmy oszczedniejsze i naprawde wydajna jest ta baza. Baza silikonowa jest przemila w dotyku podczas smarowania ja osobiscie czuje jakby ktos smyrał mnie jedwabiem po twarzy uczucie jest niesamowite
    baza naprawde utzymuje makijaz przez caly dzien nie trzeba go poprawiac. Od tak dawna nie widziałam tak porządnego produktu do makijazu z dziedziny(fluidow, baz, pudrów) ciezko znalezc cos idealnego dla siebie ale z bazą trafiłam w 10-tke i jestem bardzo z niej zadowolona.

Używam tego produktu od: 1-miesiąca
    Ilość zużytych opakowań: 1-sze w trakcie

Chcesz pochwalić borsuk14 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nie mam porównania
  • Nie mam porównania, bo to moja 1 baza
    wcześniej używałam kremów matujących i przy nich widzę różnicę, na plus dla bazy.

+dobrze się rozprowadza
    +utrzymuje makijaż dłużej, szczególnie cienie
    + na kilka godzin ok
    +miła konsystencja

- po kilku godzinach wymaga użycia pudru/ bibułek, ponieważ moja cera świeci się
    -nie widać ile do końca
    -krem nawilżający albo nie nakładam wcale, albo dłuższy czas przed użyciem bazy, inaczej może się rolować

Używam tego produktu od: kilka miesięcy

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić Asseq za czytelną i pomocną recenzję?
  • Świetna baza!!
  • Jest to baza doskonale nadająca się pod podkład. Jej obecność nie męczy skóry, twarz jest bardzo ładnie zmatowiona.

Pod względem użytkowania nie dopatrzyłam się minusów.

Jedynie:

Minusem jest niestety cena! Co zmusza czasem do szukania tańszych zamienników Minusem także jest opakowanie. Nie jestem w stanie powiedzieć kiedy baza się kończy, ponieważ czarne nieprześwitujące opakowanie mi to uniemożliwia i czasem dochodzi nawet do takiego momentu kiedy chcę użyć tego produktu, a jego wcale w opakowaniu nie ma!

Ogólnie polecam

Ilość zużytych opakowań: trzy

Chcesz pochwalić empecassia za czytelną i pomocną recenzję?
  • w porządku.
  • Dosyć lubię tą bazę, jednak nadal poszukuję tej idealnej.
    + nie robi "tłustej twarzy"
    + łatwo się rozprowadza
    + konsystencja w porządku, nie za rzadka
    + nigdy nie miałam problemów z aplikacją kosmetyku
    +dzięki niej podkład lepiej się rozprowadza, jednolicie
    -cena jest troszkę za wysokaUżywam tego produktu od: trzech latIlość zużytych opakowań: pięć

Chcesz pochwalić murderondancefloor za czytelną i pomocną recenzję?
  • zadowolona
  • + bardzo ładnie utrzymuje cienie, nie osypują się, zachowują dłużej swój kolor;
    + długi termin,
    dobry podkład się na niej nie rolował (Bell) gorszy tak (najtańszy z Rimmela);
    Łatwo się rozprowadza, przedłuża trwałość makijażu,
    + Wygładza
    + Bezwonna

- Trochę śliska i tłusta po nałożeniu, ale to w końcu silikony;
    - cena, za droga dla studenta Używam tego produktu od: pół rokuIlość zużytych opakowań: jedno

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić ladyfreakish za czytelną i pomocną recenzję?
  • Sredniak
  • Kolejna malo udana przygoda z Soraya.

W porownaniu z Daxem baza wypada dosc slabo. Ma bardziej plynna, rzadsza konsystencje i sprawia wrazenie bardziej tlustej, a mniej silikonowej. Po jej zastosowaniu skora jest gladka ale nie aksamitna, a troche blyszczaca.

Pod makijazem nie sprawdza sie w ogole - roluje sie, trudno rozprowadzic podklad. Zrobienie makijazu staje sie trudne i czasochlonne.

Opakowanie z pompka to niezly patent, tyle ze nie widac ile jeszcze preparatu zostalo, bo jest nieprzezroczyste.

Ogolnie moze byc, sa bazy znacznie gorsze i znacznie lepsze, ot, taki przecietniak.

Używam tego produktu od: 1 rok i 6 miesiecy
    Ilość zużytych opakowań: 1 cale opakowanie

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić lexis1306 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Cudowny produkt!
  • Dobrze się rozprowadza, przyzwoita cena, makijaż długo się utrzymuje, baza wystarcza na długo, a pompka się nie zacina! Ideał! Jednak nie mogę już znaleźć tego produktu! Czy został on wycofany?

Używam tego produktu od: 1 rok

Chcesz pochwalić littlestuff za czytelną i pomocną recenzję?
  • WARTO MIEĆ TAKI KOSMETYK-TRWAŁY MAKIJAŻ GWARANTOWANY
  • -cera wspaniale przygotowana do makijażu
    -idealnie się rozprowadza i szybko wchłania
    -znacznie przedłuża trwałość make-upu
    -lekka konsystencja sprawia, że skóra oddycha
    -wspaniale matuje i pomaga w rozprowadzeniu dalszych kosmetyków
    Makijaż sylwestrowy przetrwał cały wieczór i calutką noc i jeszcze chwilę dłużej
    CÓŻ WIĘCEJ CHCIEĆ OD TEGO MAGICZNEGO KOSMETYKU?

Ilość zużytych opakowań: kończę pierwsze opakowanie

Chcesz pochwalić Douzen za czytelną i pomocną recenzję?
  • Warto mieć ją w swojej kosmetyczce
  • Kupiłam tą bazę, bo... Po prostu chciałam mieć jakąś. Jest naprawdę niezła. Nie mam problemu ze spływającym podkładem, bo używam idealnie dobranego do mojej tłustej cery, ale baza ładnie wygładza nierówności (syndrom cery przed okresem )
    +przystępna cena
    +ładne, minimalistyczne opakowanie
    +można stosować bez podkładu (wygładza buźkę)
    +podkład prezentuje się z nią może nieco lepiej

Używam tego produktu od: lipca 2011
    Ilość zużytych opakowań: W trakcie pierwszego

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić Siejusia za czytelną i pomocną recenzję?
  • Slabiutko
  • Po slabej bazie lirene skusilam sie na sorayę i znowu pudlo.zaplacilam za nia ok 30zl i strasznie zaluje.moim zdaniem baza z daxa jest lepsza. Ta jest jakby za rzadka aplikowalam mikro ilosc ale i tak jakos mazala mi sie na twarzy i ńic a nic nie utrwalila. Szkoda kasy nie polecam.

Używam tego produktu od: Nie uzywam juz
    Ilość zużytych opakowań: W trakcie 1

Chcesz pochwalić edysia111 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Super!
  • Jest to moja pierwsza baza, w dodatku używałam próbki, ale z pewnością kupię pełnowymiarowe opakowanie.
    Nigdy wcześniej nie miałam do czynienia z takim kosmetykiem. Zdziwiłam się, jak szybko się wchłania, nie pozostawiając żadnej warstwy na twarzy, a jedynie aksamitną gładkość. Nie byłam przekonana, czy w czymkolwiek mi pomoże. Jakże wielkie było moje zaskoczenie, gdy po szalonych tańcach na całonocnej imprezie mój makijaż był cały czas na miejscu właściwie nienaruszony przez pot i dotykanie rękami! W dodatku moja twarz nie błyszczała się, nie miałam potrzeby jej pudrowania. Cudeńko! Na pewno nie będę używała jej na codzień, ale na większe wyjścia-niezastąpiona!

Ilość zużytych opakowań: 1 próbka

Chcesz pochwalić green apple za czytelną i pomocną recenzję?
  • Jest idealna!
  • Ta baza spełnia wszystkie swoje zadania! Makijaż nakładany na nią utrzymuje się dłużej skóra po niej jest aksamitna i fluid bardzo dobrze się rozprowadza, makijaż wydaje się lekki.Przede wszystkim nie zapycha. Nie wyobrażam już sobie makijażu bez niej

Używam tego produktu od: 1 rok

Chcesz pochwalić ola9213 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Na prawdę w porządku
  • Zaznaczam, że jest to moja pierwsza baza pod podkład dlatego nie mam porównania. To co jest pewne : wygładza buzię, wypełnia zmarszczki, podkład rozprowadza się na niej jak ciepłe masełko na świeżym chlebku. Nie używam jej na co dzień bo zwyczajnie nie mam na to czasu. Co do przedłużenia trwałości makijażu - sprawa dyskusyjna, nie widzę miażdżącej różnicy przy i bez jej stosowania więc śmiem twierdzić, że to nie jest wcale jej mocna strona a przecież od tego ona jest. Na pewno matuje buzię ale to też nie na długo. Opakowanie jest wygodne, łatwo się ją aplikuję, niestety nie przez czarne pudełko nie widać ile jej jeszcze zostało. Generalnie nie jest zła ale szału też nie ma, dlatego daję neutralne 3 gwiazdki, czekam aż się skończy i szukam dalej.

Używam tego produktu od: ponad roku

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić Kerju za czytelną i pomocną recenzję?
  • dość dobry produkt
  • Plusy:
    - przedłuża trwałość makijażu
    - matowi cerę
    - po jej nałożeniu podkład łatwo się rozprowadza
    - jest wydajna
    - ma wygodne opakowanie

Minusy:
    - mam wrażenie, ze trochę zapycha

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić agax za czytelną i pomocną recenzję?
  • Moja ulubiona
  • Po niezadowoleniu z bazy Dax Cosmetics i Sephory (za ciężkie i za tłustawe dla mojej cery), postanowiłam w ciemno wypróbować tę. I trafiłam w dziesiątkę!

Baza naprawdę matuje. Nie jest to super mat, ale na tyle porządny, że moja cera jest po niej przyjemnie "sucha", nie klei się, nie czuję, że jest obciążona. Rozprowadza się ciut gorzej od bazy Daxowej, ale w ogólnym rozrachunku wolę aktualnie recenzowaną. Wszystkie podkłady rozsmarowują się na niej świetnie. Rzeczywiście przedłuża trwałość makijażu. Do tego niewygórowana cena. Nie zapycha, a używam jej praktycznie codziennie od kilku miesięcy. Właściwie nie szukam już zamiennika, ponieważ na mojej cerze sprawdza się świetnie.

Używam tego produktu od: Kilku miesięcy
    Ilość zużytych opakowań: Dwa.

Chcesz pochwalić madziczka za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 1 raz(y)
  • Prawie KWC
  • Troszkę czasu zajęło mi docenienie tej bazy

Mam cerę mieszaną. Teraz nie wyobrażam sobie makijażu bez użycia tej bazy. Tzn.,wyobrażam sobie, bo ostatnio kiedy baza się skończyła zrozumiałam, a raczej zauważyłam, że nie może zniknąć z mojej półki w łazience. Nakładam ją po wchłonięciu się kremu do twarzy. Po aplikacji czekam jakieś 5 minut żeby baza się wchłonęła i działam dalej.

Utrwala makijaż, wypełnia małe zmarszczki, wygładza.

Minusy? opakowanie! nie widać ile produktu zostało do użycia.

Cena znośna, moim zdaniem jest wydajny. W lecie używałam wyłącznie bazy, bez podkładu i też był ok.

Ilość zużytych opakowań: w trakcie drugiego

Chcesz pochwalić Gemmi za czytelną i pomocną recenzję?