Nepentes, Emolium, Szampon nawilżający

Powiększ Nepentes, Emolium, Szampon nawilżający
Produkt dostępny w 82 sklepach. Cena już od 17,74 zł - sprawdź w

Zgłaszająca osoba: All_that_jazz

Dzięki specjalnie dobranej formule szampon nawilżający łagodnie myje wrażliwą skórę głowy i pielęgnuje włosy, nie naruszając bariery hydrolipidowej naskórka.

Jest bardzo dobrze tolerowany przez skórę, nie podrażnia i nie wysusza skóry. Ma bardzo dobre właściwości nawilżające. Nie powoduje przetłuszczania włosów i skóry głowy. Chroni skórę przed utratą naturalnego pH.

Szampon Emolium jest zalecany dla dzieci i dorosłych do codziennej pielęgnacji skóry wrażliwej i swędzącej, skłonnej do alergii i podrażnień oraz atopowej.

Składniki:

- Kompleks składników NMF - Naturalnego Czynnika Nawilżającego (mocznik, lizyna, sól sodowa kwasu piroglutaminowego, kwas mlekowy) wraz z alkiloglicyną zapewnia optymalne i długotrwałe nawilżenie skóry głowy.

- Hydrotriticum WAA - kompleks aminokwasów pszenicy, które głęboko wnikają w uszkodzone miejsca i trwale wiążą się ze strukturą włosa.

- Masło shea - uzupełnia niedobory lipidów w skórze, zapobiegając łuszczeniu się naskórka.

- Pantenol - nawilża naskórek, wnikając w jego głębsze warstwy. Delikatnie łagodzi podrażnienia skóry głowy.

Nie zawiera soli i siarczanów: SLES, SLS, sodium chloride.

Cena: 21-25zł / 200ml

/e/

• nawilza skore, wysusza wlosy
  • plusy:
    - nawilza, lagodzi skore glowy. lagodzi rozne podraznienia
    - jest wydajny, bardzo gesty i latwy do rozrobienia wodą

minusy:
    - brak zapachu w tym przypadku oznacza zapach scierki upranej w platkach mydlanych. wyjatkowo irytujacy jak sie musi go wąchac co rano w lazience
    - wlosy po umyciu i uczciwym splukaniu sa straszne tępe, splątane, twarde. bez odzywki ani rusz.

Używam tego produktu od: paru miesiecy
    Ilość zużytych opakowań: 2 opakowania

Chcesz pochwalić danka82 za czytelną i pomocną recenzję?

Polecany film:

La Roche Posay Skin Checker

• super szampon dla suchej skóry głowy
  • jak najbardziej polecam ten szampon dla osób z suchą skórą głowy, sprawdza się ja najbardziej najważniejsze to ze głowa już nie swędzi i nie osypuje się suchy naskórek z głowy, myję nim głowę jak narazie codziennie pożniej może będę próbowałą myć co 2-3 dzień a na wieczór stosuję cerkogel 30 idealny duet. Polecam

minus to: cena

Używam tego produktu od: 1 miesiąca
    Ilość zużytych opakowań: 1opakowanie

Chcesz pochwalić dorcia17lu za czytelną i pomocną recenzję?
  • Użytkownik
    Chwalona: 257 raz(y)
  • Dla uczuleniowców - niezbędny
  • Ten szampon szybko i skutecznie wyprowadził mnie z reakcji alergicznej na inny szampon. Nagle, znienacka zaczął mnie uczulać kosmetyk, którego zużyłam z 4 buteleczki - miałam straszny świąd skóry, podrażnienia, wysypkę, zaczerwienienia i ogólny dyskomfort. Włosy zaczęły wypadać, a ja się załamywać.

W aptece chciałam kupić coś łagodnego i bez SLS, polecono mi Emolium. Od razu powiem, że nie opłaca się go kupować stacjonarnie za okolice 35 zł, w internecie jest za 19 zł.
    Szampon jest bardzo gęsty, wydajny, dobrze się pieni i domywa włosy - a trochę się tego bałam, widząc jego skład. Nie obciąża. Włosy się zaczęły bardzo mocno błyszczeć, można się spokojnie obyć bez odżywki jeśli nie farbujecie włosów. Co najważniejsze - uczulenie przeszło, podrażnienia się goją. Włosy i skal są wyraźnie nawilżone. O to chodziło i jestem zadowolona. Włosy co prawda i tak myję codziennie, tak są cienkie, ale nie zauważyłam żeby szybciej traciły świeżość.
    Mały minus za coś, co jest tego kosmetyku wielką zaletą, tzn brak zapachu Trochę to dziwne, gdy całe życie używało się szamponów pachnących i to zwykle ładnie..

Używam tego produktu od: 3 tyg
    Ilość zużytych opakowań: 1op

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić pris za czytelną i pomocną recenzję?
  • KOSZMAR !!! WYSTRZEGAJCIE SIĘ !!!!!!!
  • Mam AZS na szczęście dobrze leczone ale od jakiegoś czasu miałam lekko "niespokojną" skórę głowy i aby ją ukoić kupiłam ten szampon. MASAKRA !!!!!!! po umyciu
    - dostałam POTWORNEGO świądu
    - na skórze głowy pojawił się taki łupież jakiego w życiu nie widziałam-jakby cała skóra została spalona i odchodziła
    - pojawiły się strupki, sączyła się surowica..

Lekarz dermatolog nie mógł wyjść ze zdumienia!!!!!!!.

Stosowanie szamponu Emolim naraziło mnie na
    - 4 prywatne wizyty u dermatologa
    - zakup drogich szamponów leczniczych na receptę ( ok. 60 zł )
    - stosowanie płynnych sterydów na skórę głowy
    - zakup produktów pielęgnacyjnych, ze pomocą których chcę wyjść na prostą
    - minęło już 2 miesiące od tego wydarzenia i mimo wielu starań, zabiegów pielęgnacyjnych skóra głowy jeszcze nie doszła do siebie.

Czytając opinie widzę, że nie tylko mnie się to przydarzyło.. Producent chyba jeszcze raz powinien prześledzić skład tego szamponu skoro robi na głowie takie zniszczenia..

Używam tego produktu od: 1 raz
    Ilość zużytych opakowań: jedno mycie z całego opakowania - resztę koszmarka wyrzuciłam !!

Chcesz pochwalić tarodo za czytelną i pomocną recenzję?
  • Spokojna głowa
  • Mam atopową skórę i bardzo często swędzi mnie skalp. Swędzący problem jednak został unicestwiony odkąd używam tego szamponu. Myję włosy co drugi dzień, Emolium stosuję do drugiego mycia. Jest bezbarwny, gęsty i ma delikatny zapach. Pieni się świetnie, może aż za bardzo, bo dużo wody muszę wylać na głowę zanim go porządnie spłuczę. Do dziewczyn,które marudzą, że się nie pieni: cały gryps polega na tym, żeby nie pozbywać się nadmiaru wody po zmoczeniu włosów. Im bardziej mokre włosy, tym więcej bardzo gęstej piany. Jest bardzo wydajny. Niewielka ilość wystarczy do umycia długich włosów. Szampon nakładam tylko na skórę głowy, a po wytworzeniu się piany myję resztę. Bardzo jestem z niego zadowolona. Nie pamiętam, kiedy ostatni raz się drapałam.

Używam tego produktu od: Dłużej niż miesiąc
    Ilość zużytych opakowań: Mniej niż 1

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? TAK
Chcesz pochwalić andolka za czytelną i pomocną recenzję?
  • Zawsze do niego wracam
  • Od 5 lat mam problem z łuszczącą się skórą głowy. Zaczynałam standardowo od dziegci. Nic nie pomagały. Inne drogeryjne szampony tak wysuszają mi skórę głowy, że nie mogę wytrzymać jednego dnia. Nawet jeżeli na opakowaniach ich pisze , iż nie zawierają SLES, SLS itp to i tak skóra po nich dramatycznie swędzi, piecze. Emolium kupuję już od 4 lat. Można powiedzieć, że jest moim lekiem na całe zło. Nawiża skórę głowy, nie swędzi po nim skóra, łupież jest mniejszy, łuska dość ładnie schodzi ( polecam łuszczykom). Stosuję go zamiennie z kerium la roche na łupież suchy. Stwierdzam, że ma podobne działanie. Szampon nakładam 2 razy, po około 5 minut, co drugi dzień. Szampon jest dośc wydajny, mi wystarcza na około 2 miesiące.
    \nPOLECAM.

Chcesz pochwalić kryminalnezagadki za czytelną i pomocną recenzję?
  • Użytkownik
    Chwalona: 390 raz(y)
  • Szokująco niedobry
  • Szampon przeznaczony do włosów suchych, jak głosi napis na opakowaniu, uważam za jakiś żarcik. Preparat jest agresywny. Nie zawiera SLS/SLES, ale jest gorszy niż te wszystkie mające w składzie SLS. Jestem bardzo niezadowolona. Jak można taki produkt proponować alergikom, albo osobom z AZS...

Sam kosmetyk jest taki. Konsystensja płynna, jak gdyby lekki żel, nie przelewa się przez palce. Bez koloru. Zapach słodki, chemiczny, z każdym użyciem irytował mnie coraz bardziej.

Moje włosy są długie, blond z rozjaśnianymi pasemkami, w dobrym stanie, miałam nadzieję, że ten szampon im posłuży, jakże się myliłam.

Szampon pieni się dobrze, szczypie w skórę, piecze, powoduje przesuszenie włosów (mimo że myłam nim tylko skórę głowy). Najciekawsze jest to, że oprócz swędzenia pojawiły się u mnie krosty, na całej głowie, łącznie z legendarnym miejscem za uchem, gdzie właśnie należy sprawdzać czy dany produkt nas nie uczula, otóż był to strzał w dziesiątkę, szampon jest paskudny. Pomogły dwie rzeczy: 1. odstawienie natychmiast tego Emolium. 2. Powrót do mycia głowy szamponem Himalaya Herbals dla dzieci.

Obietnice producenta Emolium- fantastyczne i rzeczywiście była to fantazja. Receptura w teorii jest wspaniała, natomiast w praktyce okazała się bardzo zła. Daję 2*, nie wiem, może jest tu ktoś, komu akurat ten szampon pomógł i byłoby niezręcznie, gdybym zaczęła mówić tu o 1/2 gwiazdki. Niemniej szampon absolutnie u mnie się nie sprawdził, mam nadzieję, że pędzlom nie zaszkodzi.

Używam tego produktu od: 2 mies.
    Ilość zużytych opakowań: 50% z 200 ml

Chcesz pochwalić cora za czytelną i pomocną recenzję?
  • nie nawilzyl mi skory
  • Dostalam ostrego podranienie skory glowy po innym szamponie, mimo odstawienia i powrotu do mojego regularnego szamponu nie bylo zbyt duzej poprawy. Niestety wyrobilam sobie przy okazji nawyk drapania :/

Szampon kupiłam aby nawilżyć skóre i ukoic swedząco -piekące miejsca. Jeżeli chodzi o ukojenie to szampon dziala bardzo dobrze, zlikwidował krostki i podrażnienie.

Niestety jeśli chodzi o nawilżenie, to mam wrażenie, ze szapon powoduje jeszcze wiekszy przesusz skory:/ Nie wspominajac o tym ze moje wlosy wygladaja jak siano. Takze odstawiam i raczej bede go uzywac ratunkowow po podrażnieniu.

Wydajnosc jest ok, stosunkowo mala ilosc rozprowadzona na dloniach potrafila umyc moje wlosy
    Używam tego produktu od: 2 miesiecyIlość zużytych opakowań: 1/2 opakowania

Chcesz pochwalić o1o1o1 za czytelną i pomocną recenzję?
  • nie polecam
  • Szampon ten zakupilam w promocyjnej cenie w aptece superpharm. Szukalam czegos co nawilzy moja przesuszone farbowaniem wlosy.

szampon nie sprawdza sie. Slabo oczyszcza skore glowy, slabo sie pieni przy czym trzeba go nakladac na prawde sporo, wlosy po umyciu placza sie, sa matowe i sztywne jak "druty". Odnioslam wrazenie, ze bardziej mi szkodzi niz pomaga. Nie widac efektu nawilzenia wlosow czy skory glowy jak obiecuje producent.

Wiecej nie kupie tego szamponu, szkoda pieniedzy na taki bubel.Używam tego produktu od: kilka miesiecyIlość zużytych opakowań: jedno zuzyte

Chcesz pochwalić bajaderka00 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Kupię znowu.
  • Moim zdaniem szampon jest bardzo dobry, ale ja mam nietypowe włosy, zazwyczaj to, co polecają inne wizażanki mi się nie sprawdza. Mam naturalnie grube, czarne włosy niskoporowate z tendencją do przesuszania się. Jest ich dużo, teraz jest ciepło i skóra głowy strasznie mi się poci, muszę ją myc częściej. Szukałam delikatnego szamponu, który oczyściłby skórę głowy i nie wysuszał włosów. W moim przypadku Emolium sprawuje się idealnie. Jest delikatny, myje, ale nie przyspiesza przetłuszczania, nie wysusza włosów. Jeśli chodzi o plątnie to ja i tak używam odżwyki. Nie mniej jednak po użyciu samego szamponu włosy i tak się ładnie błyszczą i nie puszą. Myślę, że przy włosach suchych i łamliwych szampon taki sie sprawdzi. Minusem może byc cena w porównaniu z wydajnością. Szampon słabo się pieni, trzeba go troszkę więcej wylac, szczególnie odczuwa się to, jak się ma dłuższe włosy.

Ilość zużytych opakowań: dwa

Chcesz pochwalić Flossy15 za czytelną i pomocną recenzję?