Nepentes, Emolium, Szampon nawilżający

Powiększ Nepentes, Emolium, Szampon nawilżający

Zgłaszająca osoba: All_that_jazz

Dzięki specjalnie dobranej formule szampon nawilżający łagodnie myje wrażliwą skórę głowy i pielęgnuje włosy, nie naruszając bariery hydrolipidowej naskórka.
Jest bardzo dobrze tolerowany przez skórę, nie podrażnia i nie wysusza skóry. Ma bardzo dobre właściwości nawilżające. Nie powoduje przetłuszczania włosów i skóry głowy. Chroni skórę przed utratą naturalnego pH.
Szampon Emolium jest zalecany dla dzieci i dorosłych do codziennej pielęgnacji skóry wrażliwej i swędzącej, skłonnej do alergii i podrażnień oraz atopowej.
Składniki:
- Kompleks składników NMF - Naturalnego Czynnika Nawilżającego (mocznik, lizyna, sól sodowa kwasu piroglutaminowego, kwas mlekowy) wraz z alkiloglicyną zapewnia optymalne i długotrwałe nawilżenie skóry głowy.
- Hydrotriticum WAA - kompleks aminokwasów pszenicy, które głęboko wnikają w uszkodzone miejsca i trwale wiążą się ze strukturą włosa.
- Masło shea - uzupełnia niedobory lipidów w skórze, zapobiegając łuszczeniu się naskórka.
- Pantenol - nawilża naskórek, wnikając w jego głębsze warstwy. Delikatnie łagodzi podrażnienia skóry głowy.
Nie zawiera soli i siarczanów: SLES, SLS, sodium chloride.

Cena: 21-25zł / 200ml
/e/

• No w końcu!
  • W końcu znalazłam szampon, który nie uczula mojej wrażliwej skóry głowy!!!

Na wstępie może zaznaczę: DZIEWCZYNY, ten szampon nie ma pielęgnować włosów (choć ja tam nie narzekam), on jest dla osób, które naprawdę mają problemy ze skórą głowy, dlatego nie traktujcie tego szamponu w kategorii tych drogeryjnych- to jest produkt farmaceutyczny dla osób o wrażliwej skórze i osób z AZS. Nie narzekajcie więc, że plączą się włosy albo, że źle się układają, bo główną funkcją tego typu szamponów jest pomoc skórze, a naprawdę dla osób z takim problemem działanie szamponu na same włosy jest sprawą drugorzędną, wierzcie mi.

Do tej pory moja skóra nie tolerowała na dłuższą metę praktycznie żadnego drogeryjnego szamponu.

Swędzący i piekący skalp, dziwny przylepiony do głowy łupież był moją zmorą odkąd przeprowadziłam się do większego miasta, zapewne dużą rolę odgrywa tu jakość wody. Co prawda moja skóra z natury od zawsze była wrażliwa, szampony przeciwłupieżowe pomagały tylko na chwilę, a problem nasilił się właśnie od roku. Trafiłam chyba na kiepską dermatolog, która doradziła mi tyle, co nic i tak naprawdę nie wiem, co jest nie tak z moją skórą głowy. Nawet szampony dla dzieci nie zdawały egzaminu- nawet po BD swędziała mnie głowa, najlepszy był chyba jeszcze Johnson\'s.

Na szczęście pani farmaceutka poleciła mi ten szampon. Nie mogę uwierzyć, że w końcu nic mnie nie swędzi, nie mam żadnych strupków, nic się nie sypie z włosów. Skóra jest nawilżona, ukojona, czuję się jak najbardziej komfortowo. Używam szamponu już miesiąc i efekt jest cały czas tak samo zadowalający.
    Zapach bardzo mi odpowiada, jest taki delikatny, dzidziusiowy Jak dla mnie jest bardzo wydajny, mimo, że jestem posiadaczką długich włosów. Włosy po wyschnięciu są miękkie i delikatne. Z rozczesywaniem nie mam problemu, bo zawsze używam odżywki i serum na końcówki włosów. Gęsta formuła szamponu nie przelewa się przez palce, można go łatwo rozcieńczyć i umyć głowę niewielką ilością.
    Cena- cóż, i tak tańszy niż Vichy, czy nawet Pharmaceris- w Niezapominajce dałam za Emolium 21 zł, więc polecam kupować właśnie w tej aptece Mam nadzieję, że nic się nie zmieni i w końcu będę mogła pozostać na dłużej przy szamponie, który mnie nie uczula Do dermatologa oczywiście i tak muszę się wybrać, by zdiagnozować problem, jednak umówiłam się na wizytę już z innym niż poprzednio. Póki co Emolium naprawdę świetnie sobie radzi Polecam z czystym sumieniem wszystkim osobom, które borykają się z wrażliwą skórą głowy, naprawdę warto wypróbować.

Używam tego produktu od: miesiącaIlość zużytych opakowań: w trakcie pierwszego

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić AgaGiraffe za czytelną i pomocną recenzję?
  • KOSZMAR
  • Mam bardzo suchą skórę głowy i łupież. Kupiłam go, bo z opisu wynikało, że powinien mi pomóc. Niestety, po żadnym szamponie (nawet takim byle jakim z drogerii) nie dostałam takiego koszmarnego łupieżu jak po tym!
    Istny koszmar! Nie tylko nie nawilżył skóry, ale spowodował jeszcze większy łupież. Skóra dosłownie się sypie. Nigdy więcej. Nie wart ani 1 złotówki. Bardziej szkodzi niż pomaga

Chcesz pochwalić NNaTT za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dla mnie ok
  • Jestem alergiczką i mam dość duże problemy z suchym skalpem, po innych szamponach swędzi mnie skóra głowy i nieestetycznie sie łuszczy, po czym powstaje coś pod łupież. Ten szampon pomógł mi z tym problemem Moja skóra głowy jest praktycznie ,,czysta" ^^ Nie swędzi i jest dobrze nawilżona. Ale jest kilka minusów:
    -wysoka cena (kupiłam w aptece za 32 zł. )
    -nie jest wydajny (szybko się kończy, nie dawno kupiłam i już jestem w połowie...)
    -źle sie pieni
    -plącze włosy (z tym jest chyba największy problem, podczas mycia mam strasznie splątane włosy)
    -u mnie przy myciu tym szamponem włosy są szorstkie i "tępe"
    -jakoś nie podszedł mi zapach, ale to jest sprawa indywidualna
    -małe opakowanie (za taką cenę mogliby się pofatygować na większe opakowanie)

Ale u mnie przesądziło działanie na skórę głowy, więc myślę, że kupię ponownie

Używam tego produktu od: kilka tygodni
    Ilość zużytych opakowań: niecałe jedno

Chcesz pochwalić bella6815 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nie zachwyca.
  • Nie mam pewności, czy ten szampon coś pomógł moim włosom, a zwłaszcza skórze głowy.

Jego zalety:
    + niewątpliwie skład, bardzo przyjemny, dlatego miałam nadzieję na spektakularne efekty,
    + nie podrażnia, nie uczulił mnie,
    + ma żelową konsystencję, nie ma okropnego zapachu za to plus

Wady:
    - miałam problem z suchą skórą głowy, i nie zauważyłam żeby mi pomógł, było tak jakbym nic nie stosowała,
    - wysusza końce włosów, robią się tępe i nieprzyjemne w dotyku,
    - kosztuje niemało, a nie jest zbyt wydajny

Podsumowując, używałam go przez miesiąc i nic nie pomógł, a troszkę wysuszył mi włosy na długości. Jak na szampon nawilżający to trochę porażka.

Używam tego produktu od: 1 miesiąc

Chcesz pochwalić SweetChoco za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nadal to nie to
  • Zdesperowana widokiem moich włosów i skalpu postanowiłam kupić coś aptecznego, że niby lepsze, że zadziała, że będzie poprawa i ... nic.
    Nic się nie zmieniło.
    Mam wrażenie, że nie bardzo nawilża. Wrażliwa skóra nadal pozostaje wrażliwa. Fakt faktem włosy się nie przetłuszczają.
    Obiecywanki producenta w moim przypadku nie ziściły się tak, jakbym sobie tego życzyła. Mimo dużej gamy składników, które mają działanie korzystne dla skóry, nie zauważyłam ani poprawy, ni pogorszenia.
    I jedno co mi się bardzo nie podoba w tym produkcie to to, że konsystencja jest zbyt gęsta i zapach nie powalający.

Ilość zużytych opakowań: jedno całe

Chcesz pochwalić aneidra za czytelną i pomocną recenzję?
  • świetny szampon!
  • Musze przyznać że nie mam jakiś ogromnych problemów ze skalpem lecz bywa tak że jakiś szampon podrażni mi skórę głowy na tyle że sięgam po jakiś niedrazniacy. I tak było i tym razem. Użyłam i stosuję już od dłuższego czasu! Ładnie pachnie, dobrze sie pieni i uczyszcza głowę, jest w dobrej cenie, wystarczy niewielka ilość żeby umyć głowę przez co jest wydajny, włosy się nie placza i najważniejsze absolutnie nie podrażnia skóry! W sumie nie doszukalam sie żadnych minusów, może jedynym jest brak wpływu na kondycje włosów chociaż to nie jego zadanie bardzo polecam!

Ilość zużytych opakowań: chyba 4

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić karozem za czytelną i pomocną recenzję?
  • super produkt
  • Bardzo mi przypadł do gustu ten szampon. Kupiłam go przypadkiem gdyż od niedawna zaczęła mnie swędzieć skóra głowy co nigdy mnie to niespotkało. Szukałam ratunku i trafiłam na emolium. Jestem pod wrażeniem jak dobrze nawilża skórę głowy i włosy, nie muszę nakładać maski. Po paru umyciach zauważyłam poprawę i już skóra głowy mnie prawie wcale nie swędzi. Włosy stały się zdrowsze, bardziej nawilżone ,ładniejszejsze i nie ma problemu z rozczesaniem . Pomimo braku SLS bardzo fajnie się pieni i jest wydajny. Chyba się przerzucę całkowicie na ten szampon bo bardzo się polubiliśmy. Zdecydowanie jest dla włosów suchych i swędzącej skóry głowy. Polecam

Ilość zużytych opakowań: 1 duże

Chcesz pochwalić KasiaC84 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Ulga dla skóry
  • Jakiś czas temu nabawiłam się powaznego podrażnienia skóry głowy, alergicznie reagowałam na wszystkie szampony z slsami, ale również dziecięce typu babydream czy hipp. Emolium okazał się deską ratunkową.

-Bardzo dobrze myje skórę głowy i włosy, które są po jego użyciu sypkie, mega lśniące, miękkie. Naprawdę widać że szampon nie tylko świetnie myje ale i jakby pielęgnuje włosy mimo że od tego są przecież odżywki.
    -Stan skóry głowy poprawia się szybko, praktycznie już po pierwszych kilku myciach znacznie zmniejszył się uporczywy świąd i suchy łupież.
    -Poprawa jest długotrwała, włosy należy mimo wszystko od czasu do czasu przemyć czymś z slsem żeby zmyć nagromadzone składniki kosmetyków, wcześniej skóra piekła mnie już przy nakładaniu takiego szamponu, nawet metodą kubełkową, teraz mogę spokojnie umyć głowę i nic się nie dzieje.
    -Początkowo zauważyłam zmniejszone przetłuszczanie się skóry głowy, niestety to z czasem minęło
    -Bardzo dobrze się pieni
    -Delikatnie pachnie
    -Jedno opakowanie starczyło mi na 2 miesięce mycia co 2 dzień.
    -Mógłby być tańszy
    -Dostępnośc jest bardzo dobra, mają go chyba w każdej aptece

Polecam!

Chcesz pochwalić cytadela212 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nawilża.
  • Miałam dwa podejścia do tego szamponu.Pierwsze było kilka lat temu, jednak po pierwszym użyciu, kiedy nie byłam w stanie rozczesać włosow, dałam sobie spokój.Drugie miało miejsce w tym roku.Tu już było lepiej.Szampon rzeczywiście nawilża skorę głowy i włosy.W moim przypadku lekko je obciążył, to znaczy nie były lekkie tak jak np. po szamponie z Dermedic.Podczas stosowania tego kosmetyku nie swędziała mnie skóra głowy, była ukojona, włosy błyszczące i bardzo mięciutkie.Dodatkowym atutem kosmetyku jest jego piękny zapach, bardzo delikatny.Mnie przypadł niesamowicie do gustu.Cena jest różna, w zależności od apteki.Szampon jest wydajny, pieni się średnio.Polecam osobom o wrażliwej i atopowej skórze.Na pewno nie raz do niego wrócę.

Używam tego produktu od: Jakiś czas
    Ilość zużytych opakowań: Jedno

Chcesz pochwalić Matylda118 za czytelną i pomocną recenzję?
  • delikatny
  • Jedyny szampon, który stosuję bez zahamowań u mojego dziecka od kiedy skończyło kilka miesięcy życia. Bardzo delikatny, nie podrażnia, nie uczula, dobrze pielegnuje skórę głowy. Pozostawia na włosach przyjemny nienachalny zapach. Dobrze komponuje się z innymi kosmetykami.
    Co do wad, t0 ja osobiście nie mogę stosować go non-stop, bo przy moim codziennym myciu głowy po pewnym czasie trochę przesusza włosy. Nie ma tego efektu przy zastosowaniu go 1-2x w tygodniu.

Ilość zużytych opakowań: 10 x 200ml

Chcesz pochwalić gudrunkartika za czytelną i pomocną recenzję?
  • raczej sie nie poubimy
  • Szampon zaczelam stosowac bo bylam zachwycona kremem specjalnym z serii Emolium. Mialam problem z lupiezem i niestety ten szampon mi nie pomogl. Malo tego ze go nie zatrzymal, to jeszcze po uzyciu zostawala mi na glowie taka skorupa. Aplikacja bardzo wygodna, cena bardzo przystepna, ale w przypadku kiedy szampon dziala. Mnie niestety nie pomogl.

Używam tego produktu od: 3 lata

Chcesz pochwalić aquafresca za czytelną i pomocną recenzję?
  • UWAGA SZAMPON EMOLIUM MA ZMIENIONY SKŁAD!!!!
  • Szamponu Emolium używałam przez dwa lata na przemian z innymi szamponami, ale po ostatniej zakupie poważnie mnie uczulił, doprowadzając do ostrej alergii (pieczeni swędzenie, wypadanie włosów)
    Poza tym zgdzam się, z wczesniejszymi opiniami, że szampon wzmaga wypadanie włosów!!!Używam tego produktu od: 2011Ilość zużytych opakowań: kilka

Chcesz pochwalić asias90 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Znakomity, jeśli jest stosowany zgodnie z przeznaczeniem
  • Mój problem - bardzo, ale to bardzo wrażliwa skóra głowy, reagująca wysuszeniem, swędzeniem i łuszczeniem na wszelkie szampony. Prawdopodobnie przez slsy, choć być może również przez inne substancje. Emolium oceniam właśnie przez pryzmat kłopotów ze skalpem, a nie z włosami, ponieważ przy całej sympatii dla tego kosmetyku, został stworzony po to, by koić skórę głowy, a nie dbać o włosy, oczywiście moim zdaniem i na podstawie moich obserwacji. Nigdy nie stosowałam i nie zamierzam stosować tego szamponu w okresach, kiedy moja skóra nie jest podrażniona, bo inny szampon (neutralny Natura Siberica, jedyny poza Emolium, którego używam bez obaw) radzi sobie z moimi włosami lepiej niż ten. Emolium traktuję raczej jako ratunek w sytuacjach awaryjnych i sprawdza się w tej roli doskonale. Minusy tego szamponu to plątanie włosów, niespecjalna ich miękkość po umyciu i zbyt słodki jak dla mnie zapach, choć jest dość przyjemny i na główce mojego synka absolutnie mi nie przeszkadza. Ale nie ma to dla mnie większego znaczenia, ponieważ odżywka rozwiązuje powyższe problemy. No i cena - mogłaby być niższa, zwłaszcza, jeśli ktoś stosuje ten szampon stale.

Ilość zużytych opakowań: w trakcie używania drugiej butelki

Chcesz pochwalić mydlana81 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nie wyobrażam sobie życia bez niego.

• Mam AZS i piekielnie wrażliwą skórę.
    Jest chyba jedynym szamponem , który mnie nie uczula i świetnie nawilża , ale tylko skórę głowy , a nie włosy. ale to chyba nie problem od tego sa odżywki.

Ma świetny skład bez SlS i innych bajerów.

Niestety ponieważ nie zmywa silikonów muszę go od czasu do czasu go "zdradzić".

Używam tego produktu od: Kiedy pamiętam
    Ilość zużytych opakowań: Dużooo

Chcesz pochwalić Tulissa za czytelną i pomocną recenzję?
  • Pokochałam go od pierwszego użycia
  • Mam włosy delikatne, cienkie, rzadkie i sypkie jak u dziecka. bardzo łatwo je obciążyć.. od roku borykam się z nadmiernym wypadaniem i dlatego szukałam bardzo delikatnego szamponu, który nie przysporzy mi dodatkowych problemów. Trafiłam na ideał!!!!!

Długo zastanawiałam się, czy go kupić. Nie ukrywam, że odpychała mnie cena (ok 27zł). Trafiłam na niego przypadkiem pod prysznicem u znajomych. Spóbowałam i..przy użyciu wydał mi się jakiś dziwny. W pierwszych kilkunastu sekundach nie chciał się za bardzo pienić, lecz po chwili gdy zwilżyłam dodatkowo włosy już był idealny. Obecnie wylewam go na dłonie, pocieram w sposób ja by się rozcierało dłonie z zimna i wtedy nakładam na mocno mokre włosy. Piana pojawia się w tym samym momencie.

Ma lekką, mazistą konsystencję, delikatny bardzo neutralny zapach. Opakowanie jest dla mnie w porządku, przez przezroczystą buteleczką widać zużycie szamponu.
    Potrafi lekko splątać włosy, dlatego lepiej użyć dodatkowo odżywki lub maski. Szampon bardzo dobrze radzi sobie z domowymi maseczkami na bazie żółtek, olejków itp. Oczyszcza głowę znakomicie.
    Skład idealny cena mogłaby być nieco niższa. 19,90 zł by mnie satysfakcjonowało.

Moje włosy po nim są nadal delikatne, sypkie, błyszczące. Skalp pozostaje bez podrażnień, wyraźnie uspokojony, np. po farbowaniu farbą ziołową lub henną. Wydaje mi się, że włosy są dobrze nawilżone. Nie usłyszałam od żadnej fryzjerki, żeby były podsuszone.

Opakowanie wystarczyło mi na 2-miesięczne użycie przy stosowaniu co 2 dzień przy włosach poniżej kości szczękowych (typowy bob).
    Używam tego produktu od: od 2 m-cyIlość zużytych opakowań: 1 opakowanie

Chcesz pochwalić Natuś-77 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Spełnia swoje zadanie
  • Szampon ten kupiłam ponieważ borykałam się z problemem suchej i swędzącej skóry na głowie. Uważam, że spełnił on nadzieje, które w nim pokładałam. Ukoił skórę, uspokoił ją. Już nie swędzi i nie piecze. Do tego bardzo dobrze i dokładnie myje same włosy. Są po jego użyciu świeże i miękkie. Szampon dobrze się pieni mimo ubogiego składu. Cena jest adekwatna do jakości. Choć mógłby być wydajniejszy. Dodam, że używał go również mój chłopak podczas kuracji przeciwłupieżowej i pomógł mu ukoić skórę głowy. Polecam dla osób z problemem suchej skóry.

Chcesz pochwalić klodek za czytelną i pomocną recenzję?
  • Mój ideał
  • Zacznę od tego, że mam bardzo długie włosy, są moim oczkiem w głowie. Szukałam szamponu, który je odżywi a nie tylko "umyje". Po wypróbowaniu miliona szamponów natrafiłam na ten..

Plusy:
    + ZERO ZERO CHEMII! Żadnego SLS, silikonów, nic! Jest bezpieczny, zdrowy, odżywia włosy.
    + Włoski po umyciu tym szamponem są mięciutkie jak u dziecka,
    + Jest wydajny,
    + Nawilża skórę głowy a także i całe włosy,
    + Bardzo ładny zapach, delikatny, przyjemny,
    + Nie plącze włosów,

Minusy:
    - troszkę słabo się pieni, ale wybaczam mu to całkowicie Używam tego produktu od: RokuIlość zużytych opakowań: 10

Chcesz pochwalić Lillielight za czytelną i pomocną recenzję?
  • nie oddam go
  • Nie mam AZS, ŁZS czy tym podobnych. Z racji tego, że myję głowę codziennie (przyzwyczajenie ;p), przetestowałam chyba setki szamponów. Więc któregoś pięknego dnia mój skalp dostał szału, myślałam że się zadrapię na śmierć, nie wspominając o tym że 2h po umyciu włosów miałam smalec na głowie. Skóra była tak wysuszona, że próbowała ratować się sama wydzielając nadmierną ilość sebum, a ja żeby choć trochę ulżyło smarowalam skalp kremem. W akcie desperacji, kupowałam kolejne szampony apteczne i drogeryjne, które miały nawilżyć skalp i zniwelować świąd. Trafiło na emolium, a że było mi już wszystko jedno, cudów się nie spodziewałam. I cud się stał. Po pierwszym myciu jeszcze trochę swędziało, ale nie ma co się dziwić jak skóra reagowała tylko na krem nawilżający. Ale o dziwo włosy zostały świeże cały dzień. Po trzech dniach/myciach było po wszystkim. Skóra odżyła, nawilżona, nie swędzi, włosy się nie przetłuszczają. Wydajność: Jest wydajny, chociaż za pierwszym razem myślałam że będę musiała zużyć pół butelki, nieumiejętność stosowania Teraz już wiem jak go używać. Włosy muszą być dobrze zmoczone i skóra głowy też bo to od niej należy zacząć mycie. Na mokre ręce wlewam trochę szamponu (wielkość łyżeczki od herbaty) i rozcieram go w rękach i nakładam na skórę głowy, podczas masażu/mycia skalpu szampon wytwarza obfitą pianę, która wystarcza na umycie włosów, (długość włosów do linii stanika). Szampon dla mnie ma same +, obietnice producenta spełnione, NAWILŻA, oczywiście skórę głowy, bo szmpony przecież są przeznaczone do skóry głowy, do włosów są odżywki. Dla mnie cudowny szampon, moje KWC zostanie ze mną na zawsze.

Używam tego produktu od: jakieś 5 m-cy
    Ilość zużytych opakowań: 3 po 200ml

Chcesz pochwalić _Ivy_ za czytelną i pomocną recenzję?
  • od biedy może być...
  • Mam suchą, łuszczącą się i wrażliwą skórę głowy. Liczyłam, że ten szampon przyniesie ulgę i ukoi skórę.
    Nic bardziej mylnego. Po użycia skóra swędziała i łuszczyła się w dalszym ciągu, oprócz tego pojawiła się na niej jakaś warstewka, która, jak się domyślam, miała nawilżać, jednak spowodowała, że uporczywie się drapałam...
    Włosy były jak szczotka.
    Szampon ma specyficzną konsystencję, przypomina trochę olejek. Jest bardzo niewydajny. Pachnie delikatnie. Używam tego produktu od: kilkunastu miesięcyIlość zużytych opakowań: 1 opakowanie

Chcesz pochwalić Sensilika za czytelną i pomocną recenzję?
  • Specyficzny
  • Szampon Emolium polecił mi lekarz dermatolog. Walczę z ŁZS i stosuję lecznicze szampony, które niestety bardzo mocno wysuszają skórę głowy. Dzięki Emolium udaje mi się ją utrzymać w równowadze.

Zapach mi osobiście się nie podoba (choć większość twierdzi przeciwnie) a dodatkowo jest gorzki gdy dostanie się do ust i szczypie, gdy wpadnie do oka. I żeby dobrze się pienił nakładam go więcej, więc jest mało wydajny. Ale nie to jest przecież najważniejsze.

Najważniejsze jest to, że spełnia swoje zadanie, czyli nawilża skórę głowy i pomaga utrzymać mi w dobrym stanie włosy, które praktycznie przez cały czas narażam na szampony z substancjami leczniczymi, które może pomagają na ŁZS, ale dla włosów raczej nie są zbyt przyjazne.

UWAGA! Nie będą z niego zadowolone osoby, które pomylą nawilżanie skóry głowy z nawilżaniem włosów!

Używam tego produktu od: rok
    Ilość zużytych opakowań: przynajmniej 5-6, jak nie więcej

Chcesz pochwalić kiniusgpm za czytelną i pomocną recenzję?
  • Lipa
  • Zacznę od tego, że borykam się z ŁZS. Dałam mu naprawdę szansę. Używałam bity miesiąc mimo, że powinnam była go odstawić. Ale do rzeczy.

Plusy:

-ładny, delikatny zapach

Minusy:

-swędziala mnie na początku po nim skóra ok 2 tyg, ale z coraz mniejszym nasileniem.
    Przecież powinien łagodzić świąd. Co najśmieszniejsze kupiłam go po to, aby pozbyć sie suchego łupieżu, nigdy nie miałam problemu ze świądem po żadnym szamponie, a ten niby taki łagodny spowodwał u mnie właśnie świąd

-nie zniwelował łupieżu w najmniejszym nawet stopniu.
    -wysoka cena.
    - oklapnięte włosy, a po jakimś czasie matowe

Edit:
    Świąd w końcu ustąpil po ok półtora miesiąca, podobno była to reakcja uszkodzonej skóry na dobroczynne działanie szamponu.
    Niestety włosy, choć nie są nie zniszczone zmniejszyły jakby swoją objętość.
    Postanowiłam po wykończeniu butelki kupić inny szampon i w jakim szoku byłam, gdy włosy zwiększyły po nim swą objętość o jakieś 70%...Staly się puszyste. Okazało sie, że to nie moje włosy były osłabione, tylko Emolium je obciążało, a to niewybaczlne...
    Dlatego polecam go używać jedynie na skórę głowy jak ktoś tu napisał, ale szczerze powiedziawaszy czy sie to w ogóle opłaca?Łupieżu nie zlikwidował, nic nie zrobił.

W skrócie - NIE POLECAM.

Chcesz pochwalić Atenya za czytelną i pomocną recenzję?
  • Świetny dla osób, które go potrzebują, a nie dla tych, któretestują dla zabawy!
  • Oj dziewczyny, dziewczyny... Emolium to szampon nawilżający. Ale skórę głowy, a nie włosy! A jak czytam o tym, że wg Was nie sprawdził się, bo wcale włosków nie nawilża to zaczynam się śmiać. Emolium jest to szampon przeznaczony dla osób z problemem suchej, swędzącej skóry na głowie. Ja właśnie jestem taką osobą. Na głowie i na kartu co jakiś czas (mam AZS ) pojawiają mi się czerwony, swędzące plamy. Skóra w tych miejscach jest tak sucha, że aż się kruszy! Opisywany szampon okazał się wybawieniem, jednak trzeba się stosować do zaleceń i używać go odpowiednio. Nie będe opisywała plusów i minusów, napiszę po prostu cechy tego produktu, oto one:
    - używając zgodnie z przeznaczeniem likwiduje problemy swędzenia i AZS na głowie;
    - ma piękny zapach, niczym szampon dla dzieci (właściwie to dzieci również mogą go stosować);
    - nie pieni się, ale przy takim skłądzie to niedziwota;
    - nawilża skórę głowy, a nie włosy (!!!), dlatego radzę najpierw umyć głowę tym szamponem, a następnie innym;
    - świetnie oczyszcza i likwiduje łupież
    - kosztuje ok. 28 zł, dostępny w aptece.Używam tego produktu od: 2 latIlość zużytych opakowań: ok. 8

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić kiniol88 za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 3 raz(y)
  • Dlaczego tak szybko...?
  • Szampon jest bardzo delikatny , spełnia swą rolę i do tego nienachalnie pachnie , ma świetne opakowanie ale.. jest naprawdę niewydajny. Ja rozumiem coś za coś - przy takim składzie ciężko przecież o masę piany lecz gdyby był tańszy to dostałby pół gwiazdki więcej a przy takiej cenie - tylko tyle..

Ilość zużytych opakowań: połowa pierwszego

Chcesz pochwalić aivil za czytelną i pomocną recenzję?
  • Idealny!
  • Po pierwsze (i najważniejsze!) ZERO CHEMII. Naturalny kosmetyk, który śmiało mogę używać bo wiem, że nie zawiera żadnych SLS-ów. Jest łagodny dla skóry, cudownie nawilża i jak dla mnie ślicznie pachnie. Szampon nieco słabo się pieni, jednakże w pełni mu to wybaczam gdyż wiąże się to właśnie z tym, że nie zawiera chemii. Jest bardzo wydajny. Na koniec dodam, że jeszcze NIGDY nie miałam tak cudownie miękkich włosów jak po tym szamponie.. Mogłabym dotykać je cały czas..

Plusy:
    - Wydajny
    - Ma ładny zapach
    - BEZ CHEMII! (Co jest właściwie bardzo rzadko spotykane wśród szamponów..)
    - Świetnie nawilża włosy i skórę głowy

Minusy:
    - Troszkę słabo się pieni

W każdym bądź razie nigdy nie wymienię go na żaden inny szampon!

Używam tego produktu od: dwóch miesięcy
    Ilość zużytych opakowań: dwa

Chcesz pochwalić lilienneamelie za czytelną i pomocną recenzję?
  • Swietny szampon jesli uzywa sie go zgodnie z przeznaczeniem.
  • Szampon jest swietny, osoby ktore pisza ze nie dziala mysla ze on nawilzy suche, czy nie zadbane wlosy. Moje wlosy byly wysuszone przez szampon z kerastase, ktory powodowal lupież, natomiast szampon z emolium swietnie sobie poradzil, nawilzyl skore glowy, moje wlosy sa miekkie, nie placza siez

Odejmuje gwiazdke bo nie pieni sie spektakularnie. Zapach mi nie przeszkadza, jest ok.

Używam tego produktu od: Miesiaca
    Ilość zużytych opakowań: Jedno

Chcesz pochwalić Annabella_ za czytelną i pomocną recenzję?