Nepentes, Emolium, Szampon nawilżający

Powiększ Nepentes, Emolium, Szampon nawilżający

Zgłaszająca osoba: All_that_jazz

Dzięki specjalnie dobranej formule szampon nawilżający łagodnie myje wrażliwą skórę głowy i pielęgnuje włosy, nie naruszając bariery hydrolipidowej naskórka.
Jest bardzo dobrze tolerowany przez skórę, nie podrażnia i nie wysusza skóry. Ma bardzo dobre właściwości nawilżające. Nie powoduje przetłuszczania włosów i skóry głowy. Chroni skórę przed utratą naturalnego pH.
Szampon Emolium jest zalecany dla dzieci i dorosłych do codziennej pielęgnacji skóry wrażliwej i swędzącej, skłonnej do alergii i podrażnień oraz atopowej.
Składniki:
- Kompleks składników NMF - Naturalnego Czynnika Nawilżającego (mocznik, lizyna, sól sodowa kwasu piroglutaminowego, kwas mlekowy) wraz z alkiloglicyną zapewnia optymalne i długotrwałe nawilżenie skóry głowy.
- Hydrotriticum WAA - kompleks aminokwasów pszenicy, które głęboko wnikają w uszkodzone miejsca i trwale wiążą się ze strukturą włosa.
- Masło shea - uzupełnia niedobory lipidów w skórze, zapobiegając łuszczeniu się naskórka.
- Pantenol - nawilża naskórek, wnikając w jego głębsze warstwy. Delikatnie łagodzi podrażnienia skóry głowy.
Nie zawiera soli i siarczanów: SLES, SLS, sodium chloride.

Cena: 21-25zł / 200ml
/e/

• nie nawilzyl mi skory
  • Dostalam ostrego podranienie skory glowy po innym szamponie, mimo odstawienia i powrotu do mojego regularnego szamponu nie bylo zbyt duzej poprawy. Niestety wyrobilam sobie przy okazji nawyk drapania :/

Szampon kupiłam aby nawilżyć skóre i ukoic swedząco -piekące miejsca. Jeżeli chodzi o ukojenie to szampon dziala bardzo dobrze, zlikwidował krostki i podrażnienie.

Niestety jeśli chodzi o nawilżenie, to mam wrażenie, ze szapon powoduje jeszcze wiekszy przesusz skory:/ Nie wspominajac o tym ze moje wlosy wygladaja jak siano. Takze odstawiam i raczej bede go uzywac ratunkowow po podrażnieniu.

Wydajnosc jest ok, stosunkowo mala ilosc rozprowadzona na dloniach potrafila umyc moje wlosy
    Używam tego produktu od: 2 miesiecyIlość zużytych opakowań: 1/2 opakowania

Chcesz pochwalić o1o1o1 za czytelną i pomocną recenzję?
  • nie polecam
  • Szampon ten zakupilam w promocyjnej cenie w aptece superpharm. Szukalam czegos co nawilzy moja przesuszone farbowaniem wlosy.

szampon nie sprawdza sie. Slabo oczyszcza skore glowy, slabo sie pieni przy czym trzeba go nakladac na prawde sporo, wlosy po umyciu placza sie, sa matowe i sztywne jak "druty". Odnioslam wrazenie, ze bardziej mi szkodzi niz pomaga. Nie widac efektu nawilzenia wlosow czy skory glowy jak obiecuje producent.

Wiecej nie kupie tego szamponu, szkoda pieniedzy na taki bubel.Używam tego produktu od: kilka miesiecyIlość zużytych opakowań: jedno zuzyte

Chcesz pochwalić bajaderka00 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Kupię znowu.
  • Moim zdaniem szampon jest bardzo dobry, ale ja mam nietypowe włosy, zazwyczaj to, co polecają inne wizażanki mi się nie sprawdza. Mam naturalnie grube, czarne włosy niskoporowate z tendencją do przesuszania się. Jest ich dużo, teraz jest ciepło i skóra głowy strasznie mi się poci, muszę ją myc częściej. Szukałam delikatnego szamponu, który oczyściłby skórę głowy i nie wysuszał włosów. W moim przypadku Emolium sprawuje się idealnie. Jest delikatny, myje, ale nie przyspiesza przetłuszczania, nie wysusza włosów. Jeśli chodzi o plątnie to ja i tak używam odżwyki. Nie mniej jednak po użyciu samego szamponu włosy i tak się ładnie błyszczą i nie puszą. Myślę, że przy włosach suchych i łamliwych szampon taki sie sprawdzi. Minusem może byc cena w porównaniu z wydajnością. Szampon słabo się pieni, trzeba go troszkę więcej wylac, szczególnie odczuwa się to, jak się ma dłuższe włosy.

Ilość zużytych opakowań: dwa

Chcesz pochwalić Flossy15 za czytelną i pomocną recenzję?
  • No w końcu!
  • W końcu znalazłam szampon, który nie uczula mojej wrażliwej skóry głowy!!!

Na wstępie może zaznaczę: DZIEWCZYNY, ten szampon nie ma pielęgnować włosów (choć ja tam nie narzekam), on jest dla osób, które naprawdę mają problemy ze skórą głowy, dlatego nie traktujcie tego szamponu w kategorii tych drogeryjnych- to jest produkt farmaceutyczny dla osób o wrażliwej skórze i osób z AZS. Nie narzekajcie więc, że plączą się włosy albo, że źle się układają, bo główną funkcją tego typu szamponów jest pomoc skórze, a naprawdę dla osób z takim problemem działanie szamponu na same włosy jest sprawą drugorzędną, wierzcie mi.

Do tej pory moja skóra nie tolerowała na dłuższą metę praktycznie żadnego drogeryjnego szamponu.

Swędzący i piekący skalp, dziwny przylepiony do głowy łupież był moją zmorą odkąd przeprowadziłam się do większego miasta, zapewne dużą rolę odgrywa tu jakość wody. Co prawda moja skóra z natury od zawsze była wrażliwa, szampony przeciwłupieżowe pomagały tylko na chwilę, a problem nasilił się właśnie od roku. Trafiłam chyba na kiepską dermatolog, która doradziła mi tyle, co nic i tak naprawdę nie wiem, co jest nie tak z moją skórą głowy. Nawet szampony dla dzieci nie zdawały egzaminu- nawet po BD swędziała mnie głowa, najlepszy był chyba jeszcze Johnson\'s.

Na szczęście pani farmaceutka poleciła mi ten szampon. Nie mogę uwierzyć, że w końcu nic mnie nie swędzi, nie mam żadnych strupków, nic się nie sypie z włosów. Skóra jest nawilżona, ukojona, czuję się jak najbardziej komfortowo. Używam szamponu już miesiąc i efekt jest cały czas tak samo zadowalający.
    Zapach bardzo mi odpowiada, jest taki delikatny, dzidziusiowy Jak dla mnie jest bardzo wydajny, mimo, że jestem posiadaczką długich włosów. Włosy po wyschnięciu są miękkie i delikatne. Z rozczesywaniem nie mam problemu, bo zawsze używam odżywki i serum na końcówki włosów. Gęsta formuła szamponu nie przelewa się przez palce, można go łatwo rozcieńczyć i umyć głowę niewielką ilością.
    Cena- cóż, i tak tańszy niż Vichy, czy nawet Pharmaceris- w Niezapominajce dałam za Emolium 21 zł, więc polecam kupować właśnie w tej aptece Mam nadzieję, że nic się nie zmieni i w końcu będę mogła pozostać na dłużej przy szamponie, który mnie nie uczula Do dermatologa oczywiście i tak muszę się wybrać, by zdiagnozować problem, jednak umówiłam się na wizytę już z innym niż poprzednio. Póki co Emolium naprawdę świetnie sobie radzi Polecam z czystym sumieniem wszystkim osobom, które borykają się z wrażliwą skórą głowy, naprawdę warto wypróbować.

Używam tego produktu od: miesiącaIlość zużytych opakowań: w trakcie pierwszego

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić AgaGiraffe za czytelną i pomocną recenzję?
  • KOSZMAR
  • Mam bardzo suchą skórę głowy i łupież. Kupiłam go, bo z opisu wynikało, że powinien mi pomóc. Niestety, po żadnym szamponie (nawet takim byle jakim z drogerii) nie dostałam takiego koszmarnego łupieżu jak po tym!
    Istny koszmar! Nie tylko nie nawilżył skóry, ale spowodował jeszcze większy łupież. Skóra dosłownie się sypie. Nigdy więcej. Nie wart ani 1 złotówki. Bardziej szkodzi niż pomaga

Chcesz pochwalić NNaTT za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dla mnie ok
  • Jestem alergiczką i mam dość duże problemy z suchym skalpem, po innych szamponach swędzi mnie skóra głowy i nieestetycznie sie łuszczy, po czym powstaje coś pod łupież. Ten szampon pomógł mi z tym problemem Moja skóra głowy jest praktycznie ,,czysta" ^^ Nie swędzi i jest dobrze nawilżona. Ale jest kilka minusów:
    -wysoka cena (kupiłam w aptece za 32 zł. )
    -nie jest wydajny (szybko się kończy, nie dawno kupiłam i już jestem w połowie...)
    -źle sie pieni
    -plącze włosy (z tym jest chyba największy problem, podczas mycia mam strasznie splątane włosy)
    -u mnie przy myciu tym szamponem włosy są szorstkie i "tępe"
    -jakoś nie podszedł mi zapach, ale to jest sprawa indywidualna
    -małe opakowanie (za taką cenę mogliby się pofatygować na większe opakowanie)

Ale u mnie przesądziło działanie na skórę głowy, więc myślę, że kupię ponownie

Używam tego produktu od: kilka tygodni
    Ilość zużytych opakowań: niecałe jedno

Chcesz pochwalić bella6815 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nie zachwyca.
  • Nie mam pewności, czy ten szampon coś pomógł moim włosom, a zwłaszcza skórze głowy.

Jego zalety:
    + niewątpliwie skład, bardzo przyjemny, dlatego miałam nadzieję na spektakularne efekty,
    + nie podrażnia, nie uczulił mnie,
    + ma żelową konsystencję, nie ma okropnego zapachu za to plus

Wady:
    - miałam problem z suchą skórą głowy, i nie zauważyłam żeby mi pomógł, było tak jakbym nic nie stosowała,
    - wysusza końce włosów, robią się tępe i nieprzyjemne w dotyku,
    - kosztuje niemało, a nie jest zbyt wydajny

Podsumowując, używałam go przez miesiąc i nic nie pomógł, a troszkę wysuszył mi włosy na długości. Jak na szampon nawilżający to trochę porażka.

Używam tego produktu od: 1 miesiąc

Chcesz pochwalić SweetChoco za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nadal to nie to
  • Zdesperowana widokiem moich włosów i skalpu postanowiłam kupić coś aptecznego, że niby lepsze, że zadziała, że będzie poprawa i ... nic.
    Nic się nie zmieniło.
    Mam wrażenie, że nie bardzo nawilża. Wrażliwa skóra nadal pozostaje wrażliwa. Fakt faktem włosy się nie przetłuszczają.
    Obiecywanki producenta w moim przypadku nie ziściły się tak, jakbym sobie tego życzyła. Mimo dużej gamy składników, które mają działanie korzystne dla skóry, nie zauważyłam ani poprawy, ni pogorszenia.
    I jedno co mi się bardzo nie podoba w tym produkcie to to, że konsystencja jest zbyt gęsta i zapach nie powalający.

Ilość zużytych opakowań: jedno całe

Chcesz pochwalić aneidra za czytelną i pomocną recenzję?
  • świetny szampon!
  • Musze przyznać że nie mam jakiś ogromnych problemów ze skalpem lecz bywa tak że jakiś szampon podrażni mi skórę głowy na tyle że sięgam po jakiś niedrazniacy. I tak było i tym razem. Użyłam i stosuję już od dłuższego czasu! Ładnie pachnie, dobrze sie pieni i uczyszcza głowę, jest w dobrej cenie, wystarczy niewielka ilość żeby umyć głowę przez co jest wydajny, włosy się nie placza i najważniejsze absolutnie nie podrażnia skóry! W sumie nie doszukalam sie żadnych minusów, może jedynym jest brak wpływu na kondycje włosów chociaż to nie jego zadanie bardzo polecam!

Ilość zużytych opakowań: chyba 4

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić karozem za czytelną i pomocną recenzję?
  • super produkt
  • Bardzo mi przypadł do gustu ten szampon. Kupiłam go przypadkiem gdyż od niedawna zaczęła mnie swędzieć skóra głowy co nigdy mnie to niespotkało. Szukałam ratunku i trafiłam na emolium. Jestem pod wrażeniem jak dobrze nawilża skórę głowy i włosy, nie muszę nakładać maski. Po paru umyciach zauważyłam poprawę i już skóra głowy mnie prawie wcale nie swędzi. Włosy stały się zdrowsze, bardziej nawilżone ,ładniejszejsze i nie ma problemu z rozczesaniem . Pomimo braku SLS bardzo fajnie się pieni i jest wydajny. Chyba się przerzucę całkowicie na ten szampon bo bardzo się polubiliśmy. Zdecydowanie jest dla włosów suchych i swędzącej skóry głowy. Polecam

Ilość zużytych opakowań: 1 duże

Chcesz pochwalić KasiaC84 za czytelną i pomocną recenzję?

-gggg-
Zamknij