Emolium, Dermocare, Szampon nawilżający

e-ZikoApteka.pl
Średnia ocena: 4.84/5

Apteka Polska APTE.PL
Średnia ocena: 4.88/5

Szampon nawilżający łagodnie myje wrażliwą skórę głowy i pielęgnuje włosy, nie naruszając bariery hydrolipidowej naskórka. Jest bardzo dobrze tolerowany przez skórę, nie podrażnia i nie wysusza skóry. Ma bardzo dobre właściwości nawilżające. Nie powoduje przetłuszczania włosów i skóry głowy. Chroni skórę przed utratą naturalnego pH. Szampon Emolium jest zalecany dla dzieci i dorosłych do codziennej pielęgnacji skóry wrażliwej i swędzącej, skłonnej do alergii i podrażnień oraz atopowej.
Składniki:
- Kompleks składników NMF wraz z alkiloglicyną zapewnia optymalne i długotrwałe nawilżenie skóry głowy.
- Hydrotriticum WAA - kompleks aminokwasów pszenicy, które głęboko wnikają w uszkodzone miejsca i trwale wiążą się ze strukturą włosa.
- Masło shea - uzupełnia niedobory lipidów w skórze, zapobiegając łuszczeniu się naskórka.
- Pantenol - nawilża naskórek, wnikając w jego głębsze warstwy. Delikatnie łagodzi podrażnienia skóry głowy.
Nie zawiera soli i siarczanów: SLES, SLS, sodium chloride.

Skóra głowy
sucha i wrażliwa
do włosów suchych i zniszczonych, do włosów normalnych
bez SLS i SLES, bezzapachowa, hipoalergiczna
nawilżające, oczyszczające, łagodzące

Spokojna głowa

Mam atopową skórę i bardzo często swędzi mnie skalp. Swędzący problem jednak został unicestwiony odkąd używam tego szamponu. Myję włosy co drugi dzień, Emolium stosuję do drugiego mycia. Jest bezbarwny, gęsty i ma delikatny zapach. Pieni się świetnie, może aż za bardzo, bo dużo wody muszę wylać na głowę zanim go porządnie spłuczę. Do dziewczyn,które marudzą, że się nie pieni: cały gryps polega na tym, żeby nie pozbywać się nadmiaru wody po zmoczeniu włosów. Im bardziej mokre włosy, tym więcej bardzo gęstej piany. Jest bardzo wydajny. Niewielka ilość wystarczy do umycia długich włosów. Szampon nakładam tylko na skórę głowy, a po wytworzeniu się piany myję resztę. Bardzo jestem z niego zadowolona. Nie pamiętam, kiedy ostatni raz się drapałam.

Używam tego produktu od: Dłużej niż miesiąc
Ilość zużytych opakowań: Mniej niż 1

Na ratunek włosom

Emolium kupiłam w aptece po długiej przerwie od stosowania bo wcześniej używałam innych preparatów i szamponów do włosów na moje problemy z AZS i wynikającym z tego wypadaniem i osłabieniem,ale nie przynosiły dobrych rezultatów, a odkąd znowu zaczęłam używać tego szamponu to już go nie zamienię na inny bo po prostu działa może nie tyle na AZS ale na typowe swędzenie skóry głowy i łagodzi wypryski, suchość skalpu , dobrze oczyszcza , włosy są miększe w dotyku a sam szampon ma delikatny zapach i po prostu dobrze myje.Polecam wypróbować.

Sprawdzi się dla delikatnej, alergicznej skory z tendencja do atopii

Zmagam się z AZS na głowie. Myję włosy codziennie. Niestety większość drogeryjnych szamponów po kilku użyciach przesusza moja skore głowy, która zaczyna się łuszczyć.

Ten szampon to najlepszy szampon do tego typu skory, jaki testowałam. A było ich sporo.

Jest bardzo delikatny, raczej nie daje dużego nawilżenia, ale z pewnością nie podrażnia. Jako jedyny nie zwiększa suchości mojej skóry. Koi skore, zmniejsza uczucie swędzenia. Ma on bardzo delikatny zapach, który nie utrzymuje się długo na włosach.

Pozostawia włosy miłe w dotyku. Dodatkowo dodam, ze mam włosy rozjaśnianie. Zauważyłam, że przy stosowaniu tego szamponu, włosy tak szybko nie łapią żółtych tonów. Najlepsze efekty daje z odżywka z tej samej serii, która również jest bardzo delikatna.

Na ten moment jest to moim zdaniem najlepsza propozycja dla skory głowy z tendencja do przesuszenia. Jest to bardzo fajne uzupełnienie do walki z AZS.

Sama nie wiem

Nie wiem co sądzić o tym szamponie.
Mam przetłuszczająca się skore głowy i dodatkowo zmagam się z łzs. Ciężko jest mi dobrać szampon, muszę używać różnych na zmianę- tych które działają przeciw grzybom, czyli silnych, ale także łagodniejszych, które będą miały neutralny wpływ na moja skore głowy. Dlatego kupiłam szampon Emolium aby spełnił rolę tego łagodnego delikatnego szamponu, który mnie nie podrażni ani nie wywoła łzs.

Szampon średnio się pieni, ale mogło być gorzej. Ma dla mnie neutralny zapach, może trochę kojarzy mi się z produktami z apteki,
Ma wygodne opakowanie, jest nawet wydajny, ale nie stosuje go codziennie, raz na jakiś czas. Jego cena jest dość wysoka, około 30 zł.

Czy się z nim polubiłam? Średnio. Raz na jakiś czas użyty nie krzywdzi mojej skory, ale widzę po nim lekką białą łuskę… Nie tego oczekiwałam.. Chciałam żeby ten szampon dał mi ukojenie i zadziałal nawilżająco a nie wysuszająco.. Niestety nie spełnił obietnic producenta.
Szampon również powoduje puszenie włosów i trochę je plącze.
Nie kupię ponownie.

Jest dobry

Szampon do włosów jest dość super gdyż nadaje się do wrażliwej skóry głowy, nie podrażniając jej bardziej. Ogólnie na plus chociaż nie bardzo się pieni czego nie lubię. Cena jest taka średnia dostępność jest w aptece. Opakowanie jest fajne

Bardzo dobry dla wrażliwców i alergików

Trzy lata temu zaczęły się moje problemy ze skórą głowy. Po zastosowaniu nowego sprayu termoochronnego, który wywołał u mnie alergie, pojawiło się u mnie łojotokowe zapalenie skóry głowy. To był prawdziwy koszmar. Wtedy odkryłam świat włosomaniaczek i zaczęłam świadomie dbać o włosy i skalp. zaczęłam szukać delikatnych szamponów bez SLS, SLES itp.
Emolium Dermocare to pierwszy szampon, który w 100% wyeliminował u mnie swędzenie skalpu. Skóra głowy jest widocznie nawilżona i oczyszczona po jego zastosowaniu. Nie zauważyłam też żeby skóra głowy się łuszczyła. Ciężko mi stwierdzić czy w jakiś znaczący sposób nawilża włosy, ponieważ zawsze stosuję odżywki do włosów.
Szampon jest dosyć wydajny, ale jedna porcja nie wystarcza, żeby umyć całą głowę. Zawsze muszę użyć dwóch porcji z pompki. Posiadam tą większą wersję opakowania (400 ml) z pompką. Jak w każdych dermokosmetykach zapach jest bardzo delikatny, prawie niewyczuwalny ale przyjemny. Co do konsystencji kosmetyku jest dosyć kremowa, dosyć łatwo się pieni.
Polecam do codziennego stosowania + zalecam raz na jakiś czas użycie czegoś mocniejszego (może wręcz jakiegoś "rypacza").

Sprawdza się w przypadku suchej, wrażliwej skóry głowy.

Ten szampon poleciła mi Pani Farmaceutka w aptece do ukojenia mojej wrażliwej i suchej skóry głowy. Stosuje go już wiele lat, na przemian z innymi szamponami. Produkt ten nadaje się do częstego stosowania. Jest bezzapachowy (no może prawie, lekko czuć w nim podobny zapach jak i u innych produktów Emolium, mi on odpowiada). Konsystencja jest gęsta, dobrze się pieni. Koi wrażliwą skórę, nie nawilża jakoś intensywnie, ale przy tym nie obciąża włosów, są one lekkie i przyjemne po umyciu.

Z dłużej perspektywy mogę napisać, że szampon spełnił u mnie moje oczekiwania i bardzo dobrze pielęgnuje nie tylko wrażliwą skórę głowy, ale i włosy. Polecam.

Ratuje mi życie

Mam suchą skórę głowy i muszę uważać jakich produktów używam. Zawsze gdy skóra głowy zaczyna swędzieć ten szampon ratuje mi skórę. L
Pięknie łagodzi świąd, nawilża skórę głowy i niweluje ewentualne suche placki na głowie. Muszę po jego użyciu użyć odżywki bo włosy są "tępe" ale przy ogólnym rozrachunku to mały pikuś

Bez zaskoczenia

Kupiłam sugerując się opisem. Myślałam, że podziała na łojotok. produkt drogi. Dosyć mało produktu jak za tą cenę. Niestety nie pomógł w problemach.
Włosy po nim były domyte i puszyste. Produkt nie obciąża u nasady. Zapach delikatny.

Szampon dla wrażliwców

Stosuję od wielu lat. To jedyny szampon dobry nie tylko dla mojej skóry głowy, ale też dla twarzy. Po innych miałam od razu problemy z nasilającym się trądzikiem różowatym.

Sprawdza sie

Zakupilam raczej z mysla o dzieciach i ich wrazliwych skorach glow ale sama zaczelam go uzywac ze wzgledu na to ze sama nieustannie sie drapie po glowie do tego stopnia ze robie sobie ranki. Na dluzsza mete szampon zredukowal problem lusek na skorze u dzieci oraz zauwazylam ze koi tez moja skore glowy. Jest to raczej delikatny produkt i zdecydowanie nada sie do codziennego mycia skalpu a jednoczesnie w przypadku doroslych trzeba uzyc raz na jakis czas "zdzieraka". Pachnie przyjemnie, konsystencja dosyc rzadka z wydajnoscia srednio a to dlatego ze dosc slabo sie pieni i najczesciej musze umyc glowe dwukrotnie. Cena tez dosyc wysoka jak za 250 ml ale przynajmniej dziala. Pewnie wroce poniewaz to pierwszy szampon ktory zredukowal moje problemy ze skora glowy.

Nie jestem zachwycona

Produkt jest dosyć gęsty, nie ma zapachu, średnio się pieni, potrzeba dużej jego ilości żeby wymyć głowę i pod tym kątem najbardziej się nie lubimy bo męczy mnie jego używanie. Szampon wygładza i nawilża włosy, koi również podrażnioną skórę głowy.

Bardzo dobry na przesuszoną skórę głowy

Bardzo dobrze sprawdził mi się, kiedy miałam przesuszoną skórę głowy i delikatny łupież przez ciągłe drapanie. Zużyłam już kilka butelek i stwierdzam, że na dłużą metę nie da się go używać, bo w moim przypadku włosy niestety ciężko się rozczesywały. Szampon słabo się pienił, ale to nie jego wada, ponieważ to oznacza, że nie ma w składzie żadnych parabenów i innych " polepszaczy". Ma bardzo przyjemny emolietnowy zapach.