Delia, Henna Creme (Ziołowy krem koloryzujący)

Powiększ Delia, Henna Creme (Ziołowy krem koloryzujący)

Zgłaszająca osoba: AniaM69

Ziołowy krem koloryzujący nadaje włosom bogate i głębokie kolory. Idealny do farbowania włosów "ton w ton" - bez radykalnych zmian koloru. Efektownie prezentuje się na włosach ciemny blond, brązowych i czarnych. W zależności od wybranego odcienia przyciemnia lub nadaje włosom ciepłe, rude, złotobrązowe, czerwono-miedziane i kasztanowe refleksy. Uzyskany efekt kolorystyczny zależy w znacznym stopniu od wyjściowego odcienia włosów. Henna pokrywa pierwsze siwe włosy. Receptura kremu zawiera naturalne składniki, gwarantując poza koloryzacją, piękny i zdrowy wygląd włosów dodając im blasku i połysku.
Kolor zmywa się stopniowo po 6-8 myciach

Cena: 7zł / 50g
/bw/

• Słabizna
  • Witajcie.
    Skusiłam się do zakupu ze względu na delikatność produktu,niską cenę, dostepność (gdyby spasowalo).
    Mam włosy róznokolorowe od czerwieni po brązy jednak przy nasadzie jestem siwa prawie całkowicie. Przesiewają się jakieś mysie brązy. Włosy mam dośc grube i geste mimo 15letniego farbowania i experymentow.
    Uzyłam tego badziewia bo farbowalam glowe w polowie sierpnia i nie chcialam znowu atakować czyms ostrym tylko podrasować kolor i zniwelowac siwiznę.
    Ta henna spowodowala że :
    -siwe są żółto- złote
    -brązy są ciut ciemniejsze
    -włosy są miekke i błyszczą ale trzeba mocno spłukać bo strasznie się lepiły (wczoraj robiłam dzis juz myłam głowe).
    Wyglądało to jak bym nie spłukiwała henny do konca.
    Nie złapała praktycznie w ogole.
    Henna w tubce, dosc duza ale zrobiłam błąd ze nie wycisnęłam jej do czegość ,tylko z tubki bezposrednio na głowe. Jak sie opróżni połowe to reszte ciezko wycisnąć a tubka mi pekła w połowie i miałam nowy otworek
    Zapłaciłam 6zł ,za brązik korzenny.
    nie kupie bo skoro u mnie nie działa to poco nakładać?
    Używam tego produktu od: raz,wczoraj i nigdy wiecejIlość zużytych opakowań: 1całe duże

Chcesz pochwalić CiastoPanda za czytelną i pomocną recenzję?
  • ODRADZAM
  • Same minusy!!
    - Kolor trzymał się może do 3 zmyć maxymalnie, ale i tak nie było go widać ( zmieszałam 01 i 02 )
    - włosy były takie delikatne i wygładzone jedynie po 1 umyciu czyli zaraz po pofarbowaniu
    - ta henna wysuszyła mi włosy a jest chyba napisane na opakowaniu ze wygładza i odżywia, podobno...
    - może warto go uzyć na jakąś specjalną jednorazową okazję bo potem łątwo go zmyć ale jednak trochę wysusza (

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić Kejti Bi za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nie dla mnie
  • Jedna z pierwszych farb/balsamów, jaki zastosowałam. Wcześniej farbowałam włosy naturalną henną, jednak niewygodny sposób farbowania, skłonił mnie do zastosowania czegoś innego - miałam wtedy włosy do pasa i farbowanie naturalną henną było bardzo męczące.

Wzięłam kolor mahoniowy brąz, potrzymałam dłużej niż zaleca producent, gdyż czytałam, że kolor dzięki temu szybciej łapie. Nie polecam tego nikomu... Mój naturalny kolor włosów to średni brąz, ani jasny, ani ciemny, włosy raczej dobrze łapią kolor - zamiast rudego brązu wyszedł ciemny fiolet, prawie wpadający w czerń!

Mogę jednak uznać, że to moja wina - być może trzymałam ją za długo. Poza tym kolor wyjątkowo szybko się spłukał do ładnego kasztanu i z fioletu nie został żaden ślad. Nie jest trwała, ale to zwykły balsam.

Niestety, wysuszył mi włosy , a także nagle miałam problem kocówkami. Włosy długo dochodziły do siebie po tym balsamie. Nie polecam.

Używam tego produktu od: 2 lata temu
    Ilość zużytych opakowań: 2 opakowania

Chcesz pochwalić nimueg za czytelną i pomocną recenzję?
  • Polecam!
  • Moj naturalny kolor włosów to ciemny blond, dlatego ten krem koloryzujący jest idealny dla mnie. Używałam odcieni takich jak :
    orzech laskowy
    burgund
    czekoladowy brąz
    machoniowy brąz
    Każdy z tych kolorów świetnie pokrył moje włosy. Kolor wygladał naturalnie i byl identyczny jak na opakowaniu. Fakt, nie utrzymuje sie zbyt długo jak to krem koloryzujący. Przedłużałam go myjąc włosy zimna wodą. (myje codziennie) Wtedy tak mocno sie nie spłukuje. Utrzymywał sie do 3 tyg. Plus pozostawia włosy w dobrej kondycji.

Ilość zużytych opakowań: 5 pełnych opakowań

Chcesz pochwalić 4ani4 za czytelną i pomocną recenzję?
  • niezła.
  • farba może i w składzie chemiczna, jednak włosów nie uszkadza, moje włosy stały się okropnie łamliwe, ale mam wrażenie, że to wina traktowania ich prostownicą oraz innymi farbami zmywalnymi w trakcie korzystania z henny. włosy po farbowaniu są bardzo błyszczące, grube, mięsiste, kolory są ładne, jednak należy uważać na kosmetyki, których używamy przed koloryzacją, mogą spowodować nieciekawie wyglądające rude bądź czerwone refleksy. denerwujący jest kolor, który spływa , włosy kilka dni po koloryzacji trzeba szybko po myciu suszyć, aby nie zafarbować ubrań, błysk na włosach i mięsistość znika po 2 myciach,ale kiedy wybieram się na ważną imprezę lubię rzucić na moje włosy trochę kolor,by przedewszystkim wyglądały na zdrowe. odstawiłam farbowanie henną na jakiś czas, później włosy rozjaśniłam, mimo wizyty u fryzjera pojawiły się rude refleksy, zafarbowałam włosy ( równomiernie,chociaż mam ombre) , kolor zlał się na całej długości , trochę się wystraszyłam, płaciłam 150 zł za fryzjera a tu po hennie nie widać żadnej różnicy, włosy w równomiernym kolorze, kolor z dołu sprał się w ciągu tygodnia niemal całkowicie i przytłumił trochę rude refleksy, jestem na tak !

Ilość zużytych opakowań: ok 10-15

Chcesz pochwalić pamelax3 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nie, dziekuję
  • Czytalam opinie podczas gdy "farba" działała na moich włosach. Po około 45 minutach poszłam spłukać i... chyba mnie nic nie chwyciło.

Być może to wina tego że ciągle męczyłam swoje wlosy palette- na 24 mycia, ale tu nie chodziło o farobowanie całych włosow tylko odrosty.Mam ochote przejśc na naturalniejsze sposoby, a ten krem ot tak mnie skusił dziś w rossmanie. W każdym razie napewno juz go nigdy nie wypróbuję bo nie widzę na włosach żadnego efektu, ani koloryzacji ani nabłyszczenia, ani żadnej miękkości a ni nic. Wydane pieniądze bezsensownie.

* byc moze to wina tego że przed farbowaniem umyłam biosilkiem, lub miałam zbyt mokre. Mimo to nie skusze się na kolejna próbę

Używam tego produktu od: tylko dzisiaj
    Ilość zużytych opakowań: dwa całe opakowania

Chcesz pochwalić Whizzy za czytelną i pomocną recenzję?
  • Ok- do pierwszego mycia
  • Oceniam odcień- czekoladowy brąz.
    Tyle się naczytałam o farbowaniu włosów henną, że spróbowałam i ja. Miałam wcześniej włosy farbowane farbą u fryzjera. Henna nie pokryła w 100% jaśniejszych odrostów. Na tych ciemniejszych odcień farby był piękny. Szkoda tylko że do pierwszego mycia. Na wielki plus na pewno piękne błyszczenie włosów, miękkość od skóry po same końcówki.
    Gdyby wytrzymywał tak jak obiecuje producent byłoby wspaniale.

Używam tego produktu od: tydzień
    Ilość zużytych opakowań: 2 opakowania

Chcesz pochwalić Jacqueline27 za czytelną i pomocną recenzję?
  • może byc
  • Pięknie pachnie, dosyć łatwo się nakłada. największym mankamentem jest to, że nie przykrywa siwych włosów w 100%. włosy po 5 myciach trzeba farbować ponownie. wielkim plusem jest naturalność tego produktu. Używam tego produktu od: razIlość zużytych opakowań: jedno

Chcesz pochwalić sosna11111 za czytelną i pomocną recenzję?
  • odcień
  • +zapach ładny
    +nie niszczy włosów, ale też specjalnie ich nie regeneruje
    +kolor? praktycznie bez zmian, trochę blasku i miejscami nie łapie, nadaje się raczej do odświerzenia naturalnego koloru.

ogólnie bardziej polecam SZAMPONETKI, np z Mariona. Są tańsze, a efekt po szamponetce jest lepszy - kolor mocniejszy, włosy są bardziej odrzywione, łatwiejsze użycie.

Używam tego produktu od: raz

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić xangelx za czytelną i pomocną recenzję?
  • NISZCZYCIEL WŁOSÓW
  • Byłam głupia i kupiłam to COŚ bo dałam się chwycić na nazwę HENNa więc pomyślałam, bardziej deliktana od farby - spróbuję.
    I TO BYŁ NAJGORSZY BŁĄD !
    Dziewczyny nie kupujcie tej farby ...
    Miałam piękne błyszczące mocne włosy które w ogólnie nie wypadały.
    Ta farba sprawiła,że teraz wypadają mi garściami !
    Nie mogę sobie z tym poradzić ! nawet naturalne indyjskie oleje nie pomagają jestem zrozpaczona.

Farba jest tak tania bo to WIELKIE GÓWNO. Zepsuje wam włosy. Nie dajcie się nabrać na HENNE w nazwie. Kupcie naturalną a nie ten chemik.

NIGDY WIĘCEJ ! ostrzegam.

Używam tego produktu od: jedno użycie

Chcesz pochwalić pizmak za czytelną i pomocną recenzję?
  • Cuudo
  • Kupiłam w Rossmanie za około 5 zł kolor rubinowy. Mam ciemnobrązowe włosy i sceptycznie podchodziłam do szamponetek, bo nie dawały za bardzo efektów. Mam włosy do łopatek, dość cienkie, więc farba starczyła mi na dwa razy. Moje włosy były delikatne, błyszczące i (!) rude na końcówkach. Reszta włosów brązowo-ruda z marchewkowym połyskiem w słońcu.

Całość wyglądała ślicznie, szkoda że po 3 myciach głowy po szamponetce został tylko połysk

Mimo wszystko jest to mój typ i na pewno nie raz jeszcze go kupię.

Chcesz pochwalić Akinka za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dobry balsam
  • Oceniam odcień orzech laskowy.

-bardzo fajna konsystencja,dobrze sie nakłada
    -śliczny ziołowy zapach,o wiele lepszy niż w przypadku venity
    -ładny delikatny kolor
    -małe opakowanie 50ml ale bardzo wydajne
    -cena

Zobaczymy jak bedzie sie sprawdzac przy dłuższym stosowaniu,narazie robiłam pierwszy raz

Używam tego produktu od: 2 tygodnie
    Ilość zużytych opakowań: 2opakowania po 50ml

Chcesz pochwalić julittaa22 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Błyszczące włosy
  • Nie ma się co łudzić - nie jest to naturalna henna, jednak uważam, że i tak jest o wiele delikatniejsza niż standardowe farby, chociaż jej działanie porównałabym raczej do działania podobnego do szamponetek. Używałam koloru niepodanego w opisie, mianowicie nr11 - srebrny blond. Zawsze trzymałam na głowie dłużej, niż zalecał producent.

Plusy:
    + tania
    + łatwa aplikacja - nie trzeba nic mieszać, wystarczy wycisnąć z tubki
    + na moje cienkie, cieniowane włosy do ramion tubka wystarczyła na aż 3 użycia
    + przyjemna konsystencja, porównalabym do lekkiego kremu, łatwo rozprowadzić na włosach
    + efekty - delikatna koloryzacja (mam włosy farbowane na popielaty blond), nieco wyrównał kolor odrostów z resztą włosów (ale nie spodziewałam się cudów)
    + niesamowity połysk! u mnie, mimo że myję włosy codziennie utrzymał się około tygodnia
    + nie zauwazyłam zniszczenia włosów, nawet na końcówkach, ich stan wręcz się lekko poprawił na pewien czas

Minusy:
    - trwałość tego delikatnego koloru porównałabym do szamponetki - o ile blask utrzymuje się dłużej, kolor po kilku myciach stopniowo się wypłukuje

Tak więc podsumowując - warto użyć, by nabłyszczyć nieco włosy, delikatnie i na niezbyt długo podkreślić kolor włosów bez ryzyka dużych zniszczeń.
    Ilość zużytych opakowań: 1 opakowanie - wystarczyło na 3 aplikacje

Chcesz pochwalić Vinuviel za czytelną i pomocną recenzję?
  • kocham ja!
  • jak dla nie jest super farbuje nia wlosy juz od dawna i zauwazam tylko same pozytywne efekty:
    -wlosy sa lsniace, miekkie i gladkie
    -nadaje elastycznosci
    -zdecydowanie wzmacnia
    -skleja rozdwojone koncowki

Używam tego produktu od: pol roku
    Ilość zużytych opakowań: 6 zwyklych

Chcesz pochwalić kocie oko za czytelną i pomocną recenzję?
  • Całkiem, całkiem
  • Od 2 lat nie farbowałam już włosów. Do zabiegów koloryzacji mogą jedynie zaliczyć używanie odżywki biovax z henną.
    Właśnie dlatego pomyślałam, że mogłabym wypróbować coś podobnego.
    Mam włosy ciemny brąz. Użyłam koloru czekoladowy brąz. Efekt bardzo naturalny. Kiedyś użyłam farby szwarzkopfa i zamiast brązu wyszła mi czerń. Natomiast w tym wypadku faktycznie brąz oznacza brąz. Włosy są błyszczące, wygładzone. Nieznacznie zmienia kolor włosów, ale daje za to ciekawe refleksy. Odświeża naturalny kolor włosów.
    Nie wiem jak z trwalością, ponieważ piszę komentarz tuż po wczorajszym zabiegu koloryzacji.
    Co do składników farby - nie do końca jest to farba naturalna. Zapach i wygląd farby raczej chemiczny, skład na opakowaniu również, lecz z pewnością jest to farba łagodna dla włosów.

Używam tego produktu od: od tygodnia

Chcesz pochwalić aisha30 za czytelną i pomocną recenzję?
  • zdrowy
  • Plusy:
    -naturalna henna - żadnej chemii, żadnych sztucznych barwników.
    -kolorki naturalne,
    - włosy po hennie błyszczą się
    -cena
    -zapach
    Minusy:
    -szybkie spłukiwanie

Ilość zużytych opakowań: 2 całe duże

Chcesz pochwalić isabell1990 za czytelną i pomocną recenzję?
  • delikatna, jeśli ktoś chce zmienić kolor na krótki czas, we w miarę naturalny sposób
  • jedynym minusem jest to , zę zmywa się dosyć szybko, ale na tmy to polega, więc nie ma się co czepiać \\n\\nPLUSY:\\n+cena\\n+ciepłe kolory , połyskliwe\\n+delikatna\\n+nie niszczy włosów\\n+przyjemnie pachnie\\n+dobrze się nakłada

Chcesz pochwalić carmirose za czytelną i pomocną recenzję?
  • świetny!
  • Świetny krem do koloryzacji!

używam koloru czekoladowy brąz

jego jedynym minusem jest to, że mocno farbuje moją suchą skórę na głowie, szczególnie nad czołem, ale to wymywa się całkiem szybko.
    no i trzeba dłuuuugo płukać włosy, bo brudzi ręczniki, ale jest na to sposób - czarny ręcznik:P

plusy:
    + ładny, naturalny ale i głęboki odcień brązu, chłodny nawet [woda jest fioletowawa nawet przy płukaniu]
    + włosy są odżywione, przyjemne w dotyku, grubsze i zdrowsze
    + traktuję tę koloryzację także jak odżywkę - raz na około trzy tygodnie funduję im dogłębne odżywienie i czują się świetnie
    + wymywa się równomiernie, ale chyba nie do końca - co mi pasuje akurat
    + ładnie pachnie i nie spływa z włosów za bardzo [tylko jak zostały za mało wysuszone przed aplikacją]

Używam tego produktu od: grudnia 2010
    Ilość zużytych opakowań: dwa

Chcesz pochwalić marieilove za czytelną i pomocną recenzję?
  • taka sobie farba
  • Ładny naturalny kolor z połyskiem-używaLm koloru ciemny brąz. Przykrył siwe włosy, których nabawiłam się w chorobie. Łatwo się aplikuje i mnie nie zniszczył włosów. Jest niedrogi. Na ufarbowanie gęstych włosów za ramiona zużywam 2 opakowania, by kolor był idealny farbowałam nią dwa razy w miesiącu, włosy myję codziennie a kolor stopniowo zmywa się z myciem. co widać po wodzie w brodziku. Warto wypróbować, czy spasuje gdyż cena nie jest wygórowana ja kupowałam w drogerii internetowej esentia ale jest w sprzedaży naziemnej w rooosmanie Używam tego produktu od: ponad pół roku Ilość zużytych opakowań: 12 Ale znalazłam coś lepszego i ze względu na wysoką częstotliwość farbowania rozstałam się z nią bez żalu.

Chcesz pochwalić Anna Czarnota za czytelną i pomocną recenzję?
  • Brak słów
  • Zacznę od tego, że to nie jest żadna henna...wystarczy spojrzec na skład tego "czegoś"....właściwie nie wiem dlaczego ja kupiłam bo nie koloryzuję wlosów..

Farbowałam dwa razy - ciemny brąz i czarny. Czarny wyszedł jak mój naturalny kolor włosów, natomiast chcę OSTRZEC wszystkie panie które mają delikatne wlosy przed uzyciem tego "czegos" - ewidentnie ZNISZCZYŁ MI WLOSY. Kolor zmył się bardzo szybko i był naturalny ale do dzisiaj borykam się ze swoimi matowymi i sianowatymi i koszmarnie suchymi włosami. Ponieważ nie zmieniałam żadnego kosmetyku w ostatnim czasie od farbowania ani też nawyków dotyczacych pielegnacji wlosow - uznaje że włosy są wykończone tą farba.

Juz po pierwszym farbowaniu były torszkę dziwne,ale nie przejmowałam się - mają czasami słabe dni jak każde, po drugim zaczął się koszmar - wypadały, stały się szorstkie, suche ODBARWIONE w niektórym miejscach, nie przyjmują za bardzo kosmetyków do stylizacji.
    Ziołowy krem nie ma nic wspólnego z henną.
    Teraz aby ratowac moje włosy udalo mi się zakupic oryginalna henne indyjska, która ma postac zielonej cuchnacej papeczki a w skladzie tylko 3 skladniki - naturalne.

W życiu zdarzało mi się farbowac wlosy tanimi farbami ale jeszcze nigdy nie miałam, po nich takiego problemu ! (no może po Pallette ale to raczej problem z wymywaniem koloru +zniszczenie)

Jeżeli chcecie farbowac wlosy prawdziwa henne, patrzcie na sklad.....na rynku jest milion podróbek ktore w swoich składach mają świnstwa jak farby chemiczne.

1,5 gwiazdki za to że było tego specyfiku naprawdę dużo spokojnie starcza na dosyc długie wlosy....

Używam tego produktu od: użyłam 2 x
    Ilość zużytych opakowań: 2 tubki

Chcesz pochwalić Cleo86 za czytelną i pomocną recenzję?
  • braz zamiast czerni
  • Kupiłam kolor czarny. Efekt koloryzacj z czernią nie miał nic wspólnego. Na włosach otrzymałam kolor brązowy, który po 2 myciu nie wyglądał atrakcyjnie. Ogólnie nie jestem zadowolona. Na szczęście produkt zmył się szybko i nie musiałam się z nim dłuzej męczyć.

Używam tego produktu od: raz

Chcesz pochwalić AikAa za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 5 raz(y)
  • Matowie siano po 4 użyciach!
  • Podobnie jak AniaM69 dochowałam się matowego siana na głowie... Zużyłam 8 opakowań - po dwa naraz, na długie włosy.

Używałam koloru "Ciemny brąz". Wyglądał super tylko po pierwszym myciu, potem robił się coraz bardziej różowawy :/ Aby zachować brązowy kolor, musiałabym farbować włosy "Kremem" chyba co tydzień...

Za to farba pozostawia różowy odcień na długie miesiące. Obecnie, 2 miesiące po ostatnim farbowaniu, wyrywam sobie siwe włosy, które przy podstawie są białe, a dalej... różowe. W każdym razie, strasznie trudno pozbyć się hennowego elementu tej farby. Ostrzegam.

Może do ogólnych zniszczeń trochę dołożyło się też letnie słońce, ale włosy widziały je rzadko, więc winić należy raczej farbę.

Aby uchronić włosy przed zniszczeniem lepiej zainwestować w drogą koloryzację profesjonalną. Teraz już to wiem... po szkodzie.

Używam tego produktu od: maj 2010 - wrzesień 2010

Chcesz pochwalić Zarja za czytelną i pomocną recenzję?
  • uwielbiam !
  • naturalna henna - żadnej chemii, żadnych sztucznych barwników. kolorki naturalne, śliczne, a włosy po hennie błyszczą się niesamowicie.. naprawdę, jestem pod wrażeniem fajna alternatywa dla szamponów koloryzujących.

Używam tego produktu od: z pół roku

Chcesz pochwalić czarna_trucizna za czytelną i pomocną recenzję?
  • Polecam,warto.
  • Bardzo jestem zadowolona z nowego wyboru,ponieważ uzywałam wcześniej farb chemicznych,któte zaczęły wysuszać mi włosy,nie byłam też zadowolona z ostatecznego koloru(wychodził zawsze za ciemny).Zdecydowałam się jednak na henne ziołową ,,rubin".Kolor był przepiękny,włosy nie były przesuszone,(od czasu do czasu nakładam na włosy też odżywkę z nafty kosmetycznej).Kolor zmywa się stopniowo,sa też odrosty,ale mi to nie przeszkadza.Planuję kupować regularnie tą farbę,posprawdzam też inne kolory.Polecam,warto,a tym bardziej,że kosztuje tanio,zapłaciłam 5,50.Ważne,że włosy nie śmierdzą jak po chemicznych farbach i są błyszczące.

Używam tego produktu od:niedawna

Chcesz pochwalić gosia122333 za czytelną i pomocną recenzję?
  • b. dobry
  • Skuszona obietnica lagodnej koloryzacji ton w ton, kupilam odcien o nazwie "zloty kasztan". Kremik nieco splywal z wilgotnych wloskow, jednak byl b. wydajny i ladnie pachnial. Wloski byly miekkie, blyszczace, gladkie, latwe w rozczesaniu, mial wlasciwosci dobrej odzywki. Kolor byl b. naturalny, na brazowych wlosach naturalnych otrzymalam sliczny kasztankowy odcien ;-) Miejscami wpadal w stonowana rudosc, innymi miejscami byl czekoladowo-mahoniowy..bardzo twarzowe tony. Wloski wygladaly, ze sa takie z natury. Kosmetyk niedrogi, w Rossmannie dalam za niego okolo szesciu zlotych. Nie przesusza, stopniowo wyplukuje sie wraz z myciem glowy. Wczoraj kupilam odcien numer 08, czarny. Nalozylam go na 40 minut,i przyznam, ze wyglada rownie stonowanie, jak zloty kasztan Czern, ktora nie jest sztuczna - piatka z plusikiem.

Używam tego produktu od:niedawna

Chcesz pochwalić Roleta za czytelną i pomocną recenzję?