Tarka do usuwania zrogowaceń Fusswohl, Rossmann

Powiększ Tarka do usuwania zrogowaceń Fusswohl, Rossmann

Zgłaszająca osoba: agacior89

W delikatny i higieniczny sposób usuwa mocne zgrubienia naskórka. Tarkę można czyścić za pomocą szczotki i ciepłej wody.

Cena: 8zł
/mg/

• Skuteczna.
  • Kupiłam tę tarkę spontanicznie, nie czytając 0 niej wcześniej żadnych opinii, w sumie nie byłam pewna, czy będzie to dobry zakup, ale musiałam COŚ kupić po tym, jak przedstawiciele płci męskiej zniszczyli mi moją starą tarkę do stóp... :/ Potrzebowałam czegoś NA TERAZ, a ta tarka byłą pod ręką, no i...
    I uważam, że jest to super produkt. Poradził sobie z mocnymi zrogowaceniami na moich stopach w kilka minut. Tarki używa się bardzo prosto, jest skuteczna, szybka i bezproblemowa. Nie tępi się - mam ją kilka miesięcy, a wciąż jest tak samo skuteczna, jak na samym początku, za to plus - choć pewnie i tak kiedyś wymienię na nową...
    Jedyne, co mam jej do zarzucenia, to kiepska rączka (widziałam w komentarzach, że nie jestem jedyna) - na szczęście nie złamała mi się, ale mam wrażenie, że kiedyś tak się stanie.

Niemniej jednak, produkt jest bardzo dobry i będę do niego wracać, jak już zużyję aktualną sztukę. Polecam!

Używam tego produktu od: kilku miesięcy.
    Ilość zużytych opakowań: w trakcie pierwszego.

Chcesz pochwalić BlackSanctum za czytelną i pomocną recenzję?
  • świetna
  • tarka doskonale ściera zrogowacenia, łatwo utrzymać ją w czystości, jedynym moim zastrzeżenie jest rączka która wygląda jak by się miała zaraz złamać, a poza tym jest idealna

Używam tego produktu od: 6 miesiecy
    Ilość zużytych opakowań: 1 sztuka

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić jxuxsxtxyxsxixa za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 7 raz(y)
  • Dobra ale...
  • Ta tarka służy mi od około 2 lat.Na początku trochę przeraziła mnie swoim wyglądem bo nigdy wcześniej nie używałam takich narzędzi używałam tylko tradycyjnych tarek Zdzierak dobrze radzi sobie ze zrogowaciałym naskórkiem,wprawdzie skóra wygląda na lekko poszarpaną to trzeba wygładzić skórę pilnikiem.Trzeba uważać żeby nie przesadzić z tarciem,gdy za mocno i długo trze się skórę można pokaleczyć sobie stopy.
    Łatwo ją umyć pod wodą.Mam ją już długo i nie straciła swoich właściwości, nie trzeba wymieniać jej tak jak tradycyjne tarki które szybko ścierają się.Cena ok (7,8 zł w rossmanie).Jedyną wadą jest rączka wprawdzie nie złamała mi się ale jak na taki zdzierak powinna być solidniejsza z grubszego tworzywa.
    PolecamUżywam tego produktu od: 2 latIlość zużytych opakowań: 1 sztuka

Chcesz pochwalić jh26 za czytelną i pomocną recenzję?
  • spełnia swoje zadanie
  • Może na początku zaznaczę że mam obsesję na punkcie stóp - muszą zawsze wyglądać dobrze Także jeśli chodzi o produkty do pielęgnacji stóp osiągnęłam poziom ekspert, bo raz, że sporo ich używałam, dwa, że sporo od nich wymagam.

Na początku trochę przeraziła mnie do tarka, bo wydaje się nawet bardziej ostra niż kuchenna :P Także już oczami wyobraźni widziałam moje biedne pocharatane stópki i morze krwi dookoła.
    Oczywiście nic takiego się nie stał0 - stopy nadal w całości na swoim miejscu, w stanie lepszym niż wyjściowo właśnie za sprawą tego przyrządu

Tarka jest dość ostra, ale nie powinna zrobić krzywdy (oczywiście w granicach rozsądku, bo myślę że gdyby usiąść i trzeć te biedne stopy przez dłuższy czas to możnaby jednak dokopać się do mięsa :P )

Dobrze spełnia swoje zadanie, łatwo ją umyć.
    Jest tania - za swoją zapłaciłam 6 zł w promocji.

Jako minus - mam wrażenie że plastik nie wygląda na trwały, ale na razie nic mi się nie rozwaliło, także nie mam na co narzekać.

Także jeśli szukacie dość mocnego zdzieraka w dobrej cenie - polecam! Tylko oczywiście po zabiegu krem nawilżający jest obowiązkowy

Ilość zużytych opakowań: jedna tarka nadal cała

Chcesz pochwalić marionette_marie za czytelną i pomocną recenzję?
  • Zgadzam się z Setiną.
  • Tarka jest faktycznie mocnym "zdzierakiem", jest metalowa osadzona w plastikowej oprawce z dłuższym uchwytem.
    Także mam wrażenie, że uchwyt ten podczas intensywnego użytkowania może się złamać, bo nie wygląda jakoś specjalnie solidnie.
    Ale mam to wrażenie od ponad roku, tarki używam co parę dni i nie dość, że uchwyt ciągle "żyje", to część ścierająca także ma się dobrze, nie zardzewiała ani nie straciła swoich właściwości.
    Polecam.

Używam tego produktu od: ponad roku

Chcesz pochwalić kasztanka3 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bardzo dobra
  • Bardzo dobrze radzi sobie z mocno zrogowaciałym naskórkiem. Jest mocnym zdzierakiem, więc konieczne jest użycie po niej pilnika lub pumeksu, żeby wygładzić skórę.

Po kilku miesiącach regularnego używania nie zauważyłam, żeby traciła swoje właściwości.

Małym minusem jest dla mnie rączka, która podczas używania wygina się i mam wrażenie, że może się złamać.

Ogólnie: polecam!

Ilość zużytych opakowań: jedna

Chcesz pochwalić Setina za czytelną i pomocną recenzję?
  • Super!
  • Po przeczytaniu opinii na wizażu postanowiłam kupić w Rossmanie tarkę.
    Jestem bardzo zaedowolona, super ściera naskórek. Po wymoczeniu nożek, na pół mokro ściera super. Jest ostra, ale nigdy się nią nie skaleczyłam, Wygląda na solidną, więc będę jej długo używać. Cena też na plus ok. 8 zł na promocji.
    Polecam!!!

Ilość zużytych opakowań: do tej pory jedna

Chcesz pochwalić bubciaa za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bardzo dobra
  • Mam spory problem ze stopami i to chyba też niestety kwestia genetyczna. Bardzo szybko narasta mi naskórek, jak nic z tym nie zrobię, to skóra pęka i boli
    Tarka jest bardzo dobra, ściera martwy naskórek nie raniąc przy tym pięt. Nierówności ścieram pilnikiem też z Rossmanna. Używam jej raz w tygodniu po wymoczeniu stóp w ciepłej wodzie i efekt jest super, ale trzeba go powtarzać.

Ilość zużytych opakowań: 1 tarka

Chcesz pochwalić agniesikk za czytelną i pomocną recenzję?
  • mocny zdzierak!
  • Używałam tarki kiedy miałam problem z narastającą skórą na piętach i wtedy tarka była dla mnie świetna. Aktualnie jest za mocna Jeśli nie macie dużego problemu z naskórkiem, to polecam pumeksy, bo metal może wam podrażnić skórę.
    Tarki należy używać delikatnie, najlepiej systematycznie pozbywając się warstw naskórka. Inaczej można sobie zrobić krzywdę. Nierówności, które zostawia tarka wyrównuję pumeksem lub pilnikiem do stóp.
    Ja polecam!

Używam tego produktu od: używałam jakiś czas temu
    Ilość zużytych opakowań: pierwszy egzemplarz w użyciu

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić adastrzyza za czytelną i pomocną recenzję?
  • super
  • bardzo fajna tarka, rzeczywiście pozostawia na skórze ślady, ale można je zlikwidować pumeksem. Ja stosuje na suche stopy bardzo delikatnie żeby nie pocharatać, następnie wygładzam je lekko pumeksem, nakładam krem i tak przez 3 lub4 dni i stópki są gładziutkie przez długi czas

Chcesz pochwalić Dorot_ za czytelną i pomocną recenzję?
  • Super zdzierak
  • Kupiłam ją 3 lata temu. Nigdy nie przepadałam za pumeksem ze względu na jego trudność w utrzymaniu czystości. Zawsze miałam wrażenie, że po użyciu i nie wiem jak dokładnym jego umyciu nie jest idealnie czysty (a starty naskórek siedzi w jego "porach", co pewnie ma miejsce - w mniejszym bądź większym stopniu, więc o higienie nie może tu być mowy). Jako, że moje pięty potrzebują regularnego ścierania chciałam czegoś bardziej higienicznego do tego zabiegu. I będąc w Rossmannie znalazłam przypadkiem tę tarkę.
    Jak dla mnie jest ona idealna. Dobrze ściera zgrubiały naskórek, łatwo można ją dokładnie wyczyścić pod bieżącą wodą (za to największy plus!!), pozostawia gładkie stopy. Do tego jest tania, trwała, mimo, że odnoszę wrażenie, że plastikowa rączka przy większym nacisku może się złamać (ale w ciągu 3 lat to nie nastąpiło, więc to jednak tylko wrażenie).
    Mi osobiście nigdy żadnej krzywdy nie zrobiła, nie uważam też, by była za "mocna" w działaniu. Ja używam jej zawsze na mocno namoczone stopy w kąpieli, nakładając na tarkę odrobinę mydła/żelu i trę ruchami poziomo-pionowymi oraz okrężnymi i po takim użyciu pięty są jak nowe i nic nie trzeba przy nich poprawiać.
    Zaznaczyłam, że nie wiem czy kupię ponownie, ponieważ ta, którą mam obecnie spisuje się na medal i jest trwała, więc kupię ponownie tylko jeśli pęknie rączka, zepsuje się jakoś inaczej lub ją zgubię (dwa ostatnie przypadki raczej niemozliwe).
    Podsumowując, jest to świetny, higieniczny przyrząd do pielęgnacji pięt, który jak najbardziej polecam.

Edycja 22.08.2013r.
    Jednak po 4 latach złamała mi się w końcu rączka. Mimo to jutro kupię taką samą tarkę ponownie, bo jest świetna i nie wyobrażam już sobie jej nie mieć. Fakt, rączka mogłaby być solidniejsza, choćby z tego plastiku, ale mocniejszego, jednak mimo to, nawet jeśli będę musiała kupować ją co kilka lat to tragedii nie będzie i gwiazdki za to nie odejmuję, bo i tak wiele wytrzymała.

Ilość zużytych opakowań: jedna sztuka jest faktycznie zużyta, teraz będzie druga w użytku

Chcesz pochwalić Felidae za czytelną i pomocną recenzję?
  • Super.
  • Zawsze bałam się stosować takich produktów, że zrobią moim stopom krzydę. Lecz bardzo się myliłam. Niedawno postanowiłam zakupić tę tarkę w rossmanie. Spisuje się świetnie. Używam jej na lekko wilgotne stopy po kąpieli. Zostawia trochę "zadziorków" lecz łatwo można usunąć je pumeksem. Radzi sobie nawet z największymi zrogowaceniami! Polecam !

Używam tego produktu od: dwóch miesięcy

Chcesz pochwalić fafiti za czytelną i pomocną recenzję?
  • bardzo fajna
  • nie rozumiem, po co tyle czasu męczyłam sie z pumeksami mam suche, szorstkie pięty ze skłonnością do rogowaceń i ta tareczka dziala świetnie po kąpieli, na wilgotne
    pięty ...

z pewnością przy niej zostanę

Ilość zużytych opakowań: 1 w trakcie

Chcesz pochwalić Artystka23 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Świetna
  • Tania, mocna i działa super. Dokładnie złuszcza martwy naskórek, nie powodując ran ani nie zostawia "zadrapań". Łatwa w czyszczeniu. Nic dodać nic ująć

Ilość zużytych opakowań: pierwsza

Chcesz pochwalić PetitChat za czytelną i pomocną recenzję?
  • jak najbardziej na tak!!!
  • Tarkę kupiłąm dzięki Wizażowi

Jest to moja pierwsza tarka, ponieważ miałam kiedyś pewne obawy co do ich stosowania, ale się przemogłam i nie żałuję.
    Tarkę stosuję na sucho i na mokro razem z pilnikiem z tej samej serii przeważnie raz w tygodniu. Skóra na pętach, która była twarda staje się gładziutka jak u niemowlaka

Oczywiście jestem jak najbardziej na tak, i chyba będę już jej wierna na zawsze

Ilość zużytych opakowań: 1 jak na razie

Chcesz pochwalić aSHa85 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Fenomenalna!
  • Problem ze zrogowaceniami miałam od zawsze- gdy tylko udało mi się po wielotygodniowych, codziennych zabiegach moje stopy doprowadzić do stanu 'jako takiego', po chwilowym przerwaniu wszystko powracało. Tarkę kupiłam dziki waszym przychylnym opiniom i rzeczywiście, jest fenomenalna! Z mocnymi zgrubieniami radzi sobie super, jednak trzeba uważać, by nie uzywać jej zbyt długo a tym samym nie poranić sobie stóp. Dokupiłam do niej jeszcze pilniczek, po tygodniu stosowania efekt jest niesamowity. Żałuję tylko, że nie zdecydowałam się na nią wcześniej, gdyż oszczędziłabym sobie wiecznego ukrywania moich stóp w zakrytych butach

Używam tego produktu od: miesąca
    Ilość zużytych opakowań: jedna tarka

Chcesz pochwalić Kamiliah za czytelną i pomocną recenzję?
  • Ostra jak brzytwa, ale skuteczna
  • Ojj, jak długo żyłam bez niej, zdecydowanie za długo...
    Zdesperowana wieloma niepowodzeniami, podczas których szukałam kremu, peelingu, pilniku itp, który uratuje moje stopy, które są w fatalnym stanie. Twarde pięty i podeszwy, pękająca skóra i ogólnie masakra
    Próbowałam każdego produktu, który jest dostępny w Rossmannie i ŻADEN mi nie pomógł.
    Aż zobaczyłam recenzję tej tarki na Wizażu i postanowiłam za 7 zł kupic tą tarkę i spróbowac. Już chyba nic więcej do stracenia nie miałam....

Stosowałam ją na sucho i na mokro i po sobie mogę powiedziec, że lepiej działa na mokro.

Na sucho jest bardzo inwazyjna. Po tygodniu stosowania tej tarki raz dziennie na każdą stopę po 2 minuty masażu miałam pocharatane stopy!!!!

Szczególnie pięty. Skóra byłą rozerwana, postrzępiona i poszarpana i co najgorsze bolała. Nie mogłam przez następny tydzień użyc żadnego pilinka po stóp, a nie daj boże tej tarki. Ból był tak nie do zniesienia. Ewidentnie miałam czerwone rany, które bolały jak nawet chodziłam w adidasach....

Może sama jestem sobie trochę winna bo naprawdę mocno i szybko tarłam te pięty wychodząc z założenia, że im bardziej inwazyjne użycie tym efekt będzie lepszy i szybszy.....

Byłam bardzo rozczarowana, wręcz załamana i miałam ją wywalic do kosza albo oddac mamie, ale postanowiłam dac tej tarce jeszcze jedną szansę

Teraz się z tego cieszę. Po prostu zrozumiałam, że nie mogę jej używac codziennie i na sucho bo dalej będę niszczyc moje stopy.
    Postanowiłam spróbowac z innej beczki, na mokro po kąpieli stóp w soli z Scholla.

To było to. Na lekko wilgotne stopy tarka działa bosko. Mogę je mocno trzec, ale nie ma podrażnień i bólu tylko patrzę jak skóra (a raczej to co z niej zostało) obraca się w proch i znika z moich pięt.
    Mam na myśli oczywiście zrogowacenia i twardą skórę.

Kilku minutowy masaż tą tarką (około 3 minut), peeling stóp i krem sprawiają, że moje stopy są gładziutkie i mięciutki jak pupa niemowlaka Aha no i te strzępy na piętach wyrównuje pilnikiem do stóp. Tarka działa bardzo mocno, więc trzeba jej pomoc dokończyc dzieła pilnikiem, żeby skóra ładnie wyglądała.

Jestem z tej tarki bardzo zadowolona, mogę powiedziec, że zafundowała moich stopom rewolucję. Stosuję ją raz w tygodniu na mokro i to starczy aby moje stopy przez cały tydzień do następnego polerowania były gładkie i super. Efekt pupy niemowlaka utrzymuje się około 2 dni, ale codziennie używam pilnika na piety, kremu i 3 razy w tygodniu peelingu do stóp za 2 zł z Biedronki i jestem mega zadowolona ze stanu moich stóp.

Moje stopowe KWC

Polecam wszystkim takim jak ja.
    Tarką zagościłam w mojej kosmetyczce myślę, że na stałe

Używam tego produktu od: około miesiąca
    Ilość zużytych opakowań: ciągle jedno

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić CzarnaMamba1907 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Spektakularny efekt działania
  • Tarka została zakupiona jako ostatnia deska ratunku dla popękanych męskich pięt, na które kremy ani pilniki nie pomagały, pewnie z uwagi na ilość zgrubiałej skóry.
    Tarka została użyta na sucho i efekt był natychmiastowy! tarka natychmiast starła suchy naskórek, pięty są prawie gładkie, co jest rówznież zasługą użytego później pilnika tej samej firmy.
    Mam tylko jedno spostrzeżenie. Posiadam pięty raczej gładkie, ale dla siebie też zakupiłam taką tarkę. Jednak widzę, że w moim przypadku tarka robi zadziorki i sam pilnik wystarcza.

Ilość zużytych opakowań: 2 sztuki

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić justynella za czytelną i pomocną recenzję?
  • Super!
  • Rewelacyjny produkt. Najlepsza tarka jaką miałam kiedykolwiek. Na początku muszę dodać, że przed jej użyciem miałam bardzo suche i szorstkie pięty. Stosowałam najróżniejsze kremy- nic nie pomagało. Dopiero gdy kupiłam tą tarkę problem znikł Używam jej po kąpieli na osuszoną skórę, razem z pilnikiem z tej samej serii i efekty są rewelacyjne. Mam mega gładkie stopy Jestem pozytywnie zaskoczona tym produktem. Uważam, że jest lepszy od najdroższych kremów do stóp. Rewelacyjnie usuwa zrogowacenia. Naprawdę polecam.

Używam tego produktu od: m-ca
    Ilość zużytych opakowań: 1 sztuka

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić paulina190 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Świetna
  • Miałam dość problematyczne stopy, mimo regularnej pielęgnacji pięty były szorstkie. Miałam, bo ta tarka doskonale rozwiązała mój problem. Kupiłam ją w promocji w Rossmannie, więc jej cena w stosunku do jakości jest dla mnie minimalna. Używam tarki po wymoczeniu stóp na osuszoną skórę. Doskonale zdziera wszelkie zgrubienia, nierówności, a nawet pozostałości po odgnieceniach bez ranienia i podrażniania skóry. Skóra staje się miękka, gładka, czysta. Oczywiście jest to narzędzie ciężkiego kalibru i niestety pozostawia zadziorki, które w 100% usuwa pumeks lub pilnik do stóp z tej samej serii. Zabieg wystarcza mi raz na 3 tygodnie, przy czym w międzyczasie używam zwykłych kremów do stóp. Tarkę łatwo wyczyścić, nie rdzewieje, nie stępiła się jak narazie. Jestem bardzo zadowolona, mimo, że podchodziłam do tego produktu z dystansem.

Ilość zużytych opakowań: pierwsza w trakcie, pewnie jeszcze długo mi posłuży

Chcesz pochwalić pasywno-agresywna za czytelną i pomocną recenzję?
  • bez wad
  • Tarka jest bardzo dobra. Swietnie usuwa zrogowacenia i wygladza stopy. Ja uzywam kiedy mocze stopki, a pozniej nakladam krem i stopy jak marzenie Jest dobrze wykonana i bez problemu sie ja czysci.

Używam tego produktu od: kupilam 3l ata temu
    Ilość zużytych opakowań: mialam 1, ktorej zapomnialam wziac z rodzinnego domu, teraz mam tarke Scholla, ktora nie jest taka fajna

Chcesz pochwalić Finka2L za czytelną i pomocną recenzję?
  • kwc
  • Świetna tarką, za kilka złotych. Wystarczył jeden raz, aby usunąć twardy i popękany naskórek. Ta tarka, w raz z kremem z Framony uratowała moje stopy. Teraz już nie mam takich problemów, ponieważ systematycznie dbam o stopy, jednak od czasu do czasu przejadę je tarką i są jak stópki u niemowlaka, takie miękkie i miłe w dotyku :P

Używam tego produktu od: kilka miesięcy
    Ilość zużytych opakowań: nadal 1.

Chcesz pochwalić Crowley za czytelną i pomocną recenzję?
  • szarpie skore
  • Traka szarpie skore, trzebe po niej jeszcze wagladzic stopy pumeksem czy taraka co to ma naklejony papier scierny. Myslalam ze ta tarka bedzie super, mialam probem z bardzo rogowaciejacymi stopami i ta druga z papierem sciernym nie za dobrze sobie radzila.Zakupilam ta tarke i wieczoerem w kapieli przystapilam do scierania. na mokro bylo super, nareszcie miekkie piety bez twardego naskorka. Jednak gdy skora byla sucha widac bylo pozadzierane skorki. Krem sobie z nimi nie radzil. Zreszta co ma sobie radzic? jak ma sie zadarta skoreke to trzeba ja usunac. Bawilam sie przez dobry rok czasu z dwoma tarkami na raz, az powiedzialam basta i zakupilam zwykly pumeks. Dla kogos ktomu nie przeszkasza ze tarka jest ostra i zostawia zadziorki i trzeba jeszcze poprawic druga tarka z papierem sciernym, bedzie to dobry zakup. Ja stawiam na szybkosc i praktycznosc, wiec sie poddalam.

Używam tego produktu od:kilku lat, ostatnie lata bardzo zadko az wywalilam bo tylko kurz zbierala

Chcesz pochwalić MonikaPogrzeba za czytelną i pomocną recenzję?
  • KWC !
  • Jeszcze nigdy nie zdarzyło mi się przyznać jakiemuś produktowi maksymalną ilość gwiazdek - teraz robię to z czystym sumieniem Ta tarka w połączeniu z pilnikiem Rossmana uratowała moje stopy. Wcześniej były dość mocno zaniedbane i niczym nie mogłam doprowadzić ich do porządku. Teraz mam piętki gładziutkie jak niemowlak Fakt,że łatwo jest "poszarpać" skórę, bo tarka ściera bardzo mocno, ale do wyrównywania tego używam właśnie rosmanowego pilnika za śmieszną kwotę 2,99 :-D

Chcesz pochwalić Coki za czytelną i pomocną recenzję?
  • wyladowała w koszu
  • Niestety, ale muszę obniżyć ocenę tej tarce. Dla mnie jest ona jednym wielkim nieporozumieniem. W wyniku jej stosowania moje pięty wyglądały jakby były czymś pocięte. Dawałam jej szanse kilka razy i zawsze kończyło się tak samo. Nie usuwała zrogowaceń, za to bardzo poszarpała i podrażniała mi skórę. Tarka Scholla do usuwania zrogowaceń jest o niebo lepsza, tej nigdy w życiu już nie kupie.

Używam tego produktu od: miesiac

Chcesz pochwalić patisonek87 za czytelną i pomocną recenzję?