La Roche Posay, Hydreane Legere (Lekki krem nawilżający dla skóry wrażliwej)

Powiększ La Roche Posay, Hydreane Legere (Lekki krem nawilżający dla skóry wrażliwej)

Zgłaszająca osoba: cloche

Wersja lekka kremu nawilżającego dla skóry wrażliwej. Koi, nawilża i redukuje wrażliwość skóry. Badania kliniczne wykazały, że codziennie stosowany po 4 tygodniach redukuje wrażliwość skóry o 73% (badania przeprowadzono jednak z kremem Hydreane Riche).

Skład: Aqua, Glycerin, Cyclohexasiloxane, Alcohol Denat., Hydrogenated Polyisobutene, Myristyl Myristate, Stearic Acid, Potassium Cetyl Phosphate, Glyceryl Stearate Se, Ammonium Polyacryldimethyltauramide/Ammonium Polyacryloyldimethyl Taurate, Xanthan Gum, Polyphosphorylcholine Glycol Acrylate, Acrylates Copolymer, Butylene Glycol, Phenoxyethanol, Caprylyl Glycol, Parfum

Cena: 14,85EUR / 40ml
/e/

• Zwykły krem nawilżający
  • Apel do dziewczyn - NIE KUPUJCIE TAKICH PRODUKTÓW W SIECIÓWKACH. Prywatne apteki walczą o pakiety na tego typu produkty i mają dużo tańsze. Cena 69zł jaką zapłaciła Wizażanka kilka recenzji niżej zwaliła mnie z nóg. U mnie w aptece 45 zł to w najgorszej sytuacji.

Krem jest naprawdę zwykły. Skóra go chłonie, co niby jest plusem, ale po chwili krzyczy o nową dawkę nawilżenia, przez co bardzo niewydajny. Opakowanie zużyłam w ciągu 3 tygodni...
    Nie zatyka porów, nie pogarsza stanu cery, co zdecydowanie idzie na plus. Dla mieszanych cer bardzo nie polecam, zdecydowanie lepszy będzie Avene Cleanacne z olejem z krokosza.
    Cera normalna lekko przetłuszczająca się narzekać nie będzie, tylko p oco robić dermokosmetyki o właściwościach zwykłych z drogerii?

Używam tego produktu od: 3tyg
    Ilość zużytych opakowań: jedno 50ml

Chcesz pochwalić Eluvtus za czytelną i pomocną recenzję?
Polecany film:

• Niespełniający oczekiwań.
  • Pierwsze wrażenie, które wywołał we mnie ów produkt było zadowalające. Bardzo przyjemny zapach, delikatna konsystencja. Niestety cena wysoka, około czterdziestu złotych, krem zakupiony w aptece w stałej cenie. Niemniej jednak takowa cena nie wywołała we mnie większego zdziwienia, gdyż wiem jak firma La Roche się ceni, choć moim zdaniem ich produkty nie zawsze jakościowo odzwierciedlają ich wartość. Zaś co do samego produktu - początki były zachęcające. Krem świetnie nadawał się jako film pod podkład. Niestety w obrębie nosa, oraz w punktach brody czy pomiędzy brwiami, gdzie moja skóra jest bardzo przesuszona, produkt ten już tak dobrze sobie nie radził. Latem kompletnie nie polecam. Przy drugim opakowaniu zaczęłam się zastanawiać, czy po prostu moja skóra się już nie przyzwyczaiła i odstawiłam krem na ponad tydzień. Wróciłam do niego, niemniej jednak efekt był ten sam.
    Mało wydajny.
    Zdecydowanie nie nadaje się dla cery mocno przesuszonej.

Używam tego produktu od: ponad sześciu miesięcy
    Ilość zużytych opakowań: dwa

Chcesz pochwalić rockyy za czytelną i pomocną recenzję?
  • niestety nie pod make up
  • Zakupiłam go w SP w promocji więc nie będe biadolić nad ceną. Wybrałam najlżejszą wersję czyli legere choć skórę miałam przesuszoną niemiłosiernie i zastanawiałam się czy nie będzie zbyt lekki. Moje obawy się sprawdziły, krem nie nadaje się do bardzo przesuszonej cery.

Plusy:
    - miły zapach
    - nie zapycha
    - obecnie kiedy doprowadziłam cerę do pożądku jako krem nawilżający na noc się nadaje
    - lekka konsystencja więc myślę że posłuży świetnie cerze mieszanej, tłustej
    - nie uczula i nie podrażania (miałam bardzo podrażnioną cerę podczas choroby z powodu kataru i krem nie podrażnił jej)

Minusy:
    - nie nadaje się do bardzo przesuszonej cery
    - mało wydajny niestety i pojemność 40 ml :-(
    - największym minusem było dla mnie to iż zakupiłam krem z myślą o tym aby używać go w ciągu dnia pod makijaż a posłużył mi jako krem na noc z powodu rolowania się podczas nakładania podkładu (wypróbowałam 3 różne podkłady)

Być może zakupie jeszcze bogatszą wersje ale z legere dam sobie spokój. Krem nie jest zły i myślę że buźki tłuste i mieszane mogą być z niego zadowolone.

Używam tego produktu od: niecały miesiąc
    Ilość zużytych opakowań: pierwsze skończone

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić JoankaL za czytelną i pomocną recenzję?
  • nie bardzo
  • 69 zł za krem nawilżający w sumie mało wydajny i za wiele nie robiący to troche za duzo..

jest lekki stosowalam go jako nawilzenie przy kuracji effeclarem duo+ z polecenia dermokonsultantki w SP.

Uczucie mam mieszane do niego i nie wiem czy kupie go ponownie

plusy:
    lekka konsystencja
    delikatny kwiatowy zapach
    dobrze się rozprowadza
    jakieś tam nawilżenie jest ale nie powala na kolanach czuć ze jest na twarzy ale jakos tak szału nie ma

minusy:
    nienadaje się jako baza pod makijaż jest za tłusty i podklad albo moment i schodzi albo robi się na skórze ciasto...
    mało wydajny przy klikurazowym uzyciu mialam go nie cale 2 miesiące
    cena do pojemności i wydajności duzo za wysoka

Używam tego produktu od: 1.5 msc

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić Doniek93 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Użytkownik
    Chwalona: 7 raz(y)
  • Porządny nawilżacz
  • Krem spełnia swoje zadanie. Nawilża, skóra się po nim nie przetłuszcza, nie zapycha, nie podrażnia, można go kupić w przyzwoitej cenie. Ja go stosuję najczęściej w duecie z kremem z retinolem, który nałożony samodzielnie robi na mojej twarzy masakrę, natomiast w kombinacji z Hydreane (nakładam go od kilku do kilkunastu minut po nałożeniu kremu z retinolem) nic takiego się nie dzieje. Retinol działa, a twarz nie jest podrażniona, nadreaktywna czy przesuszona. Jego atutem jest też cena - w porównaniu do Hydraphase kosztuje o wiele mniej, a swoją rolę spełnia.

Używam tego produktu od: ponad 2 lata
    Ilość zużytych opakowań: co najmniej 6

Chcesz pochwalić bieta za czytelną i pomocną recenzję?
  • Mój ulubiony krem nawilżający
  • Dorwałam go na promocji w Super Pharmie. Nie miałam jeszcze wtedy jako takiej wiedzy o kosmetykach, pamiętałam jedynie, że moja pani dermatolog bardzo chwaliła tę firmę. Po zakupie za ok. 40 zł użyłam kremu i.... zakochałam się. Zrozumiałam co to znaczy dbać o siebie i swoją skórę. Poniekąd zawdzięczam mu swoją obecną obsesję na punkcie włosów i skóry. La Roche Posay to jedyna firma, której ufam. Mojej skórze potrafi zaszkodzić nawet Biały Jeleń czy Ziaja, także jestem wdzięczna Francji, za stworzenie tak genialnej marki kosmetycznej.

plusy:
    + skóra po nim jest miękka i nawilżona
    Generalnie używam do twarzy olejków bądź bio oilu ponieważ większość kremów zwykle podrażniała bardzo moją skórę.
    + nadaje się pod podkład
    + na noc i na dzień
    + skóra po nim nie szczypie
    + dostępność: każda apteka, super pharm
    + cena, do jakości się nie umywa. Często też są przeceny

Dla kogo, po co i jak używać:

1. Po pierwsze dla każdego. Dla skóry wrażliwej jak i tłustej i mieszanej. Jest to bardzo lekki krem, dopasuje się do każdego rodzaju cery

2. Najlepiej używać na dzień i na noc po umyciu twarzy. Właśnie, ważne jest aby twarz przemyć chociażby płynem micelarnym.

3. Wystarczy odrobinka żeby pokryć całą twarz. Wmasowywać delikatnie opuszkami palców

4. Dobry początek na dbanie o swoją skórę )

Używam tego produktu od: Paru miesięcy
    Ilość zużytych opakowań: 3 opakowania zużyte

Chcesz pochwalić Ohmycarolin za czytelną i pomocną recenzję?
  • bez szału
  • Mam cerę mieszaną. Zachęcona innym specyfikiem LRP zdecydowałam się na krem nawilżający tej firmy jako dopełnienie pielęgnacji cery. Wybór padł na Hydreane Legere, bo po pierwsze mam skórę mieszaną w kierunku tłustej, a po drugie - cena - jest to chyba najtańszy krem nawilżający tej marki. I trochę się przejechałąm ze swoja pazernością. Krem ma swoje zalety, bo rzeczywiście jest lekki, nie podrażnia ani nie zapycha porów. Ale nie nawilżył mi skóry tak jakbym tego chciała. Szczerze się zawiodłam, bo krem ten przede wszystkim ma nawilżać. no niestety.
    Być może dla pewnej grupy osób krem okaże się odpowiedni. Ale ja uważam, że ten sam poziom nawilżenia można osiągnąć dzięki tańszym produktom innych marek. po co wyrzucać pieniądze.

Używam tego produktu od: używałam go przez miesiąc
    Ilość zużytych opakowań: 1 - 40 ml

Chcesz pochwalić Papuga5 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Użytkownik
    Chwalona: 11 raz(y)
  • Dobry.
  • Krem ten jest przede wszystkim lekki, bardzo szybko się wchłania, nie podrażnia i jest dość tani, choć ogólnie jestem z niego zadowolona to nie mogę dać mu większej oceny, gdyż stosuje go tylko i wyłącznie na tłuste obszary mojej mieszanej cery, tam spisuje się na medal.Dla suchych partii Hydreane legere jest niewystarczający, za szybko znika i nawilżenie jest mizerne.

Myślę że nie istnieją idealne kremy dla tak skrajnych połączeń jak tłusta i skłonna do trądziku skóra skrzyżowana z suchymi partiami, dlatego łącze go z innym kremem.

Jedyny minus jaki widzę to bardzo słaba wydajność.

Używam tego produktu od: 3 miesięcy.

Chcesz pochwalić Zei za czytelną i pomocną recenzję?
  • Doskonały do cery mieszanej, delikatne nawilżenie takie, jakie powinno być
  • Bardzo delikatny, dobrze ale delikatnie nawilza co jest dla mnie duzym plusem. Mozna go stosować codziennie po zwykłym przemyciu twarzy nie koniecznie tylko po demakijazu żelem do demakijazu z tej samej linni LRP. Dobrze nawilża skóre, buzia pozostaje gładka i miekka w dotyku. Dobre, poreczne, male opakowanie ktore wszedzie sie zmieści co jest rowniez plusem dla mnie przy obecnych podrózach. Jest wydajny, na dlugo starczyły mi same probki. Mam cere mieszana i delikatna- sprawdza sie naprawde dobrze, nie mam zastrzezen. Kupiłam po zniżce w aptece za niecałe 40zł wiec cena sadze, iz jest dobra. Polecam

Używam tego produktu od: Miesiąca
    Ilość zużytych opakowań: Kilka próbek. pełne opakowanie w trakcie

• Kupiłabyś ten produkt ponownie?
Chcesz pochwalić night747 za czytelną i pomocną recenzję?
  • nawet niezły
  • Zdecydowałam się na krem z apteki po przetestowaniu wielu kremów innych firm, nieaptecznych (o przystępniejszych cenach). W sumie dla mojej cery okazał się najlepszy. Po jego zastosowaniu nie wyskakiwały mi wypryski, poradził sobie z problemem skórek na czole i nosie, nie czułam też dyskomfortu na skórze tuż po nałożeniu (jakiegoś pieczenia, szczypania).
    Podsumowując: lekki krem nawilżający dla wrażliwej skóry.
    Duży minus jak dla mnie to cena.
    Opakowanie niby wygodne, ale kiedy już nic nie mogłam z niego wycisnąć przecięłam opakowanie i sporo produktu było jeszcze na ściankach. Dlatego właśnie pół gwiazdki odjęłam.
    Używam tego produktu od: kilku miesięcyIlość zużytych opakowań: kilka próbek i 1 całe opakowanie

Chcesz pochwalić gaja_83 za czytelną i pomocną recenzję?