La Roche Posay, Hydreane Legere (Lekki krem nawilżający dla skóry wrażliwej)

Powiększ La Roche Posay, Hydreane Legere (Lekki krem nawilżający dla skóry wrażliwej)

Zgłaszająca osoba: cloche

Wersja lekka kremu nawilżającego dla skóry wrażliwej. Koi, nawilża i redukuje wrażliwość skóry. Badania kliniczne wykazały, że codziennie stosowany po 4 tygodniach redukuje wrażliwość skóry o 73% (badania przeprowadzono jednak z kremem Hydreane Riche).

Skład: Aqua, Glycerin, Cyclohexasiloxane, Alcohol Denat., Hydrogenated Polyisobutene, Myristyl Myristate, Stearic Acid, Potassium Cetyl Phosphate, Glyceryl Stearate Se, Ammonium Polyacryldimethyltauramide/Ammonium Polyacryloyldimethyl Taurate, Xanthan Gum, Polyphosphorylcholine Glycol Acrylate, Acrylates Copolymer, Butylene Glycol, Phenoxyethanol, Caprylyl Glycol, Parfum

Cena: 14,85EUR / 40ml
/e/

• przyzwoity
  • szybko się wchłania
    nawilża
    dobry zarówno na dzień pod makijaż jak i na noc
    nie zapycha
    wygładza
    na każdą porę roku
    lekki
    zapach nie wyczuwalny
    spełnia wszystkie podstawowe zadania

Używam tego produktu od: 1 rokIlość zużytych opakowań: 2 opakowania

Chcesz pochwalić lolidka za czytelną i pomocną recenzję?
  • Super polecam
  • Nie zapycha, skora jest jak u niemowlaka w dotyku, zmiejsza pory niepodkresla suchych skurek wrecz je eleminuje jestem zachwycona nim super nadaje sie pod podklad.

Używam tego produktu od: miesiaca
    Ilość zużytych opakowań: 1 duze

Chcesz pochwalić zaba123456 za czytelną i pomocną recenzję?
  • krótko mówiąc do niczego
  • Mam cerę mieszaną, kapryśną, ze skłonnością do wyprysków, zaskórników, ale i suchych miejsc, po każdym myciu buzia jest ściągnięta.
    Po nałożeniu tego kremu czuję lekkie pieczenie (jak przy każdym kremie z fenoksyetanolem), które jakoś dało się wytrzymać. Ale dosłownie po 10-15 minutach buzia jest znowu ściągnięta i czuję się jakbym nic nie nakładała. Po ponownej aplikacji przechodzę przez wszystkie etapy od nowa.
    Ani na noc, ani na dzień się nie nadaje.
    Pod makijażem może się rolować, ale to też zależy od podkładu.
    Generalnie plusów nie znalazłam, zraziłam się i
    rozczarowałam.Używam tego produktu od: Kilku dni- dłużej się nie dało.Ilość zużytych opakowań: jedno niedokończone

Chcesz pochwalić alicjawkrainieczarow90 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dobry do wrażliwej skóry
  • Krem poleciła mi pani w aptece mówiąc, że nada się do mojej wrażliwej skóry, skłonnej do zapychania ciężkimi kremami. Muszę przyznać, iż faktycznie nie pogorszył stanu cery. Krem jest lekki, bardzo szybko się wchłania, co ważne - nie podrażnia. Dobrze łagodzi ściągniętą skórę po myciu. Praktycznie nie pachnie. Co do właściwości nawilżających - nie nawilża jakoś spektakularnie, natomiast jak dla mnie jest to wystarczające, zwłaszcza na dzień.

Jako jeden z niewielu kremów których używałam NADAJE SIĘ POD MAKIJAŻ !!!

Krem jest dość drogi i nie koniecznie idzie to w parze z wydajnością. Zaznaczam, że nie używam go codziennie, ponieważ mam inny krem, który stosuje na zmianę. Właśnie z tego względu nie wiem czy kupię go ponownie. Być może uda mi się znaleźć podobny efekt w tańszym kremie.

Ilość zużytych opakowań: 1/2 pierwszego

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić CarlaMcLilian za czytelną i pomocną recenzję?
  • Przyjemny
  • Krem jest w porządku - nie pozostawia tłustej warstwy na skórze, nie napina jej i nie wysusza, jak to robią niektóre kremy rzekomo nawilżające. Co równie ważne dla mnie - nie podrażnia. Niestety, nie poprawia też kondycji skóry problematycznej. Jest taki neutralny. Na duży plus liczę mu to, że nic nowego (ponad normę, która zawsze pojawia się na mojej twarzy) mi nie wyskoczyło. Nie znam się na składach (a może powinnam), ale plusem jest też to, że nigdy mnie po nim nic nie piekło.
    Może jeszcze kiedyś do niego wrócę. Na razie szukam czegoś lepszego.

Używam tego produktu od: używałam przez 2 miesiące jesienią
    Ilość zużytych opakowań: jedno pełnowymiarowe

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić Prowitamina za czytelną i pomocną recenzję?
  • jestem w szoku
  • Ostatnio skończył mi się mój krem nawilżający, więc poczytałam tu i tam, (między innymi na Wizażu) opinie o tym kremie jak i jego marce były i nadal są świetne. Tak więc postanowiłam w niego zainwestować. Nie powiem, bo nie jest to najtańszy krem, ale wiem, że w przypadku kosmetyków i mojej cery nie warto oszczędzać. Stosuję go od 2 tygodni. Z tego co zauważyłam, na początku troszeczkę wysuszał mi skórę, ale było to w minimalnym stopniu, a ogólny efekt był bardzo dobry. Jednakże ku mojemu zdziwieniu skóra twarzy na brodzie i policzkach zaczęła się wysuszać tak bardzo, że powstała drobna wysypka. Posmarowałam jeszcze raz w nadziei, że to może z jakis innych powodów(okres?), ale z czasem zaczęło się robić coraz gorzej. Pomyślałam, że to uczulenie więc wzięłam sobie zyrtec czy coś podobnego, a gdy wstałam rano.. dramat.
    Twarz mi napuchnęła i zaczęły sę na niej pojawiać takie małe krostki, oprócz tego zaczerwienienie. Nie mogę dotknąc twarzy bo bardzo mnie piecze. Krem odstawiłąm, ale uczulenie nie zeszło. Ktoś ma jakiś pomysł? Bardzo potrzebuję rady.

Z góry dziękuję,
    m.

Ilość zużytych opakowań: 1, tylko troszkę

Chcesz pochwalić m940 za czytelną i pomocną recenzję?
  • super nawilżenie, idealny do skóry mieszanej
  • Bardzo polubiłam ten krem. Ogromny plus za lekką i przyjemną konsystencję. Szybko się wchłania nie pozostawia tłustej, lepkiej warstwy. Ma przyjemny zapach. Jest wydajny, niewielka ilośc wystarczy na pokrycie całej twarzy. Bardzo dobrze nawilża, skóra przez cały dzień jest miękka i nawilżona. Stanowi idealna baze pod makijaż. Do tego dochodzi jeszcze dosyć niska cena jak za la roche posay Dla mnie jest to produkt idealny jeśli chodzi o nawiżanie. Szkoda, że nie posiada filtra przeciwsłonecznego. Sprawdza się bardzo dobrze zarówno zimą jak i latem.

Używam tego produktu od: około miesiąca

Chcesz pochwalić sosna30 za czytelną i pomocną recenzję?
  • lekki, idealnie nawilża
  • Bardzo długo szukałam idealnego kremu dziennego, który nie tylko będzie świetną bazą pod makijaż, ale również będzie koił moją wiecznie podrażnioną skórę.

Po miesiącu używania z zadowoleniem zauważyłam znaczącą poprawę jeżeli chodzi o nawilżenie, pozbyłam się większości zaczerwienień.

Jest bardzo lekki, szybko się wchłania, nakładam na niego bezpośrednio podkład, który utrzymuje się cały dzień (nie wiem czy to akurat zasługa kremu czy może mojego nowego podkładu z maca)

Zdecydowanie polecam, dzisiaj zakupiłam kolejne opakowanie

Ilość zużytych opakowań: 1 opakowanie 40ml.

Chcesz pochwalić azalis za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nie dla tłuściochów

• Skusiłem się na ten kremik, bo kupując to myslałem,że bedzie leciutki, dobrze się wchłaniał taki po prostu na co dzień ( opinie na wizazu tez nie sa złe ! )
    Zgadzam się co do konsystencji jest bardzo lekka, niestety zostawia tłustą poświatę która po zmieszaniu się z łojem ( mam cerę bardzo tłustą ! ) wygląda paskudnie .
    Co mnie bardzo bardzo zraziło do tego kremu to OBRZYDLIWE ( jak wiecie nienawidzę drobinek ! ) srebrne drobinki które niemiłosiernie się błyszczą ( brrr ) !! Po co do kremu nawilżającego, do cery mieszanej dawać drobinki ?!?!?!
    Maziałem się nim na noc co dziennie, krzywdy wielkiej nie zrobił, ale też nie widziałem żadnej poprawy ...
    Nienawidzę również kremów z zapachem ( zawsze myslę wtedy,że jest napakowany jakas trutką :P ) a la roche i ten krem to jedna wielka bomba zapachów nawet nie umiem tego określić .
    Ja z mojej strony nie polecam szkoda kasy ( .

Ilość zużytych opakowań: pół jednego

• Zdjęcia dołączone do recenzji:
    Foto recenzja Foto recenzja Foto recenzja
Chcesz pochwalić lukaszmakeup za czytelną i pomocną recenzję?
  • dobry krem na dzień pod makijaż
  • Kupiłam ten krem zachęcona po zastosowaniu próbki. Potrzebowałam czegoś nawilżającego na dzień przy kuracji przeciwtrądzikowej mocno wysuszającymi kremami od dermatologa. Krem spełnia swoje zadanie.

Zgodnie z nazwą jest lekki, daje miłe uczucie nawilżenia bez świecenia się (nie jest tłusty). Dobrze sprawdza się pod makijaż. Na dzień jest idealny, na noc oczekuję jednak od kremu mocniejszego nawilżenia, więc stosuję Avene Clean Ac.

Cena przyzwoita, opakowanie wygodne (jeszcze nie zużyłam całego, więc nie wiem jak będzie wydostawać się końcówka).

Minusem jest chwilowe lekkie pieczenie zaraz po posmarowaniu kremem (które tylko czasem się pojawia), jednak cera nie jest czerwona i to uczucie zaraz mija, więc mnie nie zniechęciło.

Ilość zużytych opakowań: 1/3

Chcesz pochwalić spencer_hastings za czytelną i pomocną recenzję?
  • zapychacz
  • Krem ma przyjemną i lekką konsystencję, aczkolwiek ma w swoim składzie coś, co mnie zapchało. Może silikon na trzecim miejscu?

Moja skóra po tym kremie pociła się, dusiła, była jakaś taka oblepiona. Nawilżał, ale wydaje mi się, że tylko powierzchniowo. Nadaje się pod makijaż.

Zmniejszyłam częstotliwość stosowania i mimo wszystko za każdym razem pojawiały się nowe wypryski. Pomęczyłam się trochę, a resztę zużyłam na łydki.

Używam tego produktu od: przez miesiąc
    Ilość zużytych opakowań: niecałe 1

Chcesz pochwalić paradiso perduto za czytelną i pomocną recenzję?
  • rozczarowanie
  • Skusiłam się na kupno, ponieważ w aptece akurat nie było mojego podstawowego od kilku lat Iwostinu a ja pinie potrzebowałam kremu nawilżającego. Poza tym kosmetyki tej firmy mają dobrą opinię. No i niestety szybko przekonałam się, że ten kremik nie będzie moim faworytem.
    Zalety:
    - lekki
    - nie uczula

Wady:
    - słabo pielegnuje
    - lekko wygładza skórę, ale nic poza tym
    - mało wydajny (chociaż chyba powinnam dodać to do zalet, bo krócej będę musiała sie z nim męczyć)
    - drogi
    - nie nadaje się zupełnie do cery naczyńkowej - jedne naczyńka po nim bledną, tworząc białe placki, inne się uwydatniają i twarz oraz dekolt usiane są drobniutkimi czerwonymi kropkami - czyli zamiast poprzez właściwą pielęgnację wyrównać koloryt skóry, znacznie go pogarsza. Już nawet po Elo-bazie moja skóra wygląda lepiej.

Za tą cenę bardzo żałuję, że go kupiłam, bo jest wiele znacznie lepszych kosmetyków w tym przedziale cenowym.

Ilość zużytych opakowań: 1 opakowanie 40ml

Chcesz pochwalić gudrunkartika za czytelną i pomocną recenzję?
  • Super!
  • Od jakiegoś czasu mam problem z przesuszającą się skórą, szczególnie w strefie T, z powodu używania przeróżnych kremów antytrądzikowych. Stosowałam wcześniej krem Garniera z nowej edycji, ale okropnie zapchał mi pory. Zdecydowałam się na dermokosmetyk, no i wybor padł na La Roche. Ma lekką konsystencję, nadaje się pod makijaż, nawet pod krem BB, absolutnie nie zapycha porów i co najważniejsze bardzo dobrze nawilża. Jestem jak najbardziej na tak. Minusem może być cena ok 50 zł to dość sporo jak na krem o tak niewielkiej objętości

Chcesz pochwalić Hiromi_Ise za czytelną i pomocną recenzję?
  • mam do niego sentyment
  • Do tego kremu mam sentyment, gdyż to właśnie od niego zaczęła się moja przygoda z dermokosmetykami

Plusy:
    +zapach
    +konsystencja
    +wydajny
    +lekki
    +nawilża
    +nie zapycha
    +uspakaja zaczerwienienia i podrażnienia
    +nie uczula

Gwiazdkę odejmuję jednak za to, że podczas jego używania wzmogło się u mnie wydzielanie sebum. Ogólnie polecam!

Ilość zużytych opakowań: 2 tubki

Chcesz pochwalić kapris91 za czytelną i pomocną recenzję?
  • drugi nr1
  • Miałam tu pierwotnie napisać,że w moim prywatnym rankingu nawilżaczy produkt ten plasuje się tuż za Vichy Aqualia Thermal light/legere - ale ostatecznie przyznaję mu równorzędne pierwsze miejsce.Jest to bardzo przyjemny, leciutki i przede wszystkim świetny a jednocześnie skuteczny nawilżacz.Efekt nawilżenia jest widoczny i odczuwalny natychmiast,krem błyskawicznie się wchłania.Miałam ogromną przyjemność stosować go w letnich tygodniach.Odejmuję pół gwiazdki z sentymentu do wspomnianego wyżej konkurencyjnego kremu Vichy oraz za dziwne wrażenie szorstkości(?) przy aplikacji.Poza tym same zachwyty!

Używam tego produktu od: miesiac

Chcesz pochwalić mały złośnik za czytelną i pomocną recenzję?
  • bajka
  • kupuje juz 5 tubke tego kremu dla mnie ma same plusy, mam cere mieszana sklonna do zapychania
    -pieknie pachnie
    -jest lekki pod makijaz
    -nie zapycha!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    -kupuje go za 33 zl!
    -nawilza,ale wiem ze na zime bedzie za slaby

Używam tego produktu od: pol roku
    Ilość zużytych opakowań: 5 tubek

Chcesz pochwalić jolkas1paula za czytelną i pomocną recenzję?
  • Już się z nim nie rozstanę
  • Moja skóra go uwielbia, a moja skóra jest bardzo kapryśna: Inne kremy powodują albo jej przesuszanie, albo wysyp pryszczy, a ten krem jako jedyny przywraca ją do równowagi. Dzięki niemu moja twarz wygląda po prostu ładnie. Pryszcze znikają, łagodzi podrażnienia, wygładza drobne zmarszczki, pory stają się mniejsze, a koloryt wyrównany. Świetnie się sprawdza jako krem pod makijaż. Jedyny problem to cena, bo tubka 40 ml, która wystarcza mi na ok 1,5 m-ca (nakładam go rano i wieczorem), to wydatek ok 50 zł, w promocji ok 40zł. Niestety, nie udało mi się znaleźć tańszej alternatywy i już nawet nie myślę o tym, żeby się z nim rozstać.

Używam tego produktu od: 08. 2012
    Ilość zużytych opakowań: 6 całych opakowań

Chcesz pochwalić talali za czytelną i pomocną recenzję?
  • całkiem dobry produkt
  • Mam cerę tłustą z niewielkim trądzikiem, ale z powodu ciągłego przesuszania kosmetykami przeciw wypryskom bardzo przesuszoną. Krem kupiłam ponieważ z tego co wyczytałam nikomu nie zatykał porów, do czego mam okropną skłonność (nie powstają mi jakieś gulki, ale malutkie, na szczęście szybko się gojące krosteczki w porach). Krem całkiem przypadł mi do gustu, chyba mnie nie zapycha, bo od czasu do czasu coś tam mi sie pojawia jak go używam, ale z drugiej strony jak nie używam też się pojawia . Krem nie nawilży bardzo wysuszonej skóry, czasem pojawiają mi się suche placki i wręcz po posmarowaniu nim mnie szczypią, ale jako zwykły nawilżacz jest bardzo dobry.

+ obłędny zapach <3
    + lekka, nietłusta konsystencja
    + nadaje się pod makijaż
    + ładnie wygładza cerę
    + błyskawicznie się wchłania
    + raczej nie zapycha
    + w promocji 37 zł
    ____________

- skóra się po nim błyszczy (sama z siebie, ale nie zostaiwa filmu)
    - ciężko się otwiera i zamyka
    - nie jest super wydajny, ale nie też taki najgorszy
    - szczypie przy bardziej zniszczonej skórze

Używam tego produktu od: kilka tygodni

Chcesz pochwalić angelsdeservetodie za czytelną i pomocną recenzję?
  • bardzo dobry krem
  • Jak dla mnie najlepszy krem nawilżający dla skóry wrażliwej, doskonały pod makijaż, bardzo dobrze się rozprowadza, ma lekką konsystencję. Krem ten poleciła mi pani dermatolog i rzeczywiście świetnie się sprawdził . Używam go codziennie!

PLUSY:
    ma lekką konsystencję
    dobrze się rozprowadza i wchłania
    jest wydajny
    wygładza cerę
    idealny pod makijaż

MINUSY:
    cena

Używam tego produktu od: 0,5 roku
    Ilość zużytych opakowań: w trakcie drugiego opakowania

Chcesz pochwalić palusia20 za czytelną i pomocną recenzję?
  • spodziewałam się czegoś lepszego
  • Bardzo dobry dla skóry wrażliwej-nie podrażnia ani nie uczula. Jest praktycznie bezzapachowy.

Krem sprawdza się też jako podkład pod makijaż, nie roluje się, podkład ładnie się po nim rozprowadza.

Skóra się po nim nie świeci, bardzo szybko się wchłania.

Polecałabym go raczej posiadaczkom skóry tłustej, ponieważ z suchą ani z nawet mieszaną krem sobie nie poradzi. Jestem posiadaczką mieszanej skóry-mimo to po posmarowaniu się kremem czułam napięcie skóry, nie zauważyłam też żadnego efektu nawilżania

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić lady_minnie za czytelną i pomocną recenzję?
  • bdb krem jak prawie kazdy z LRP
  • Plusy
    Do cery tlustej i mieszanej idealny bo nawilza w sam raz tzn. nieprzetluszcza i nieswieci sie !a nawilza. Zero jakiegos obciazenia czy "smalcu" na twarzy.
    Zapach jak wszystkie kremy z tej serii - ekstra.
    Wygodna i higieniczna tubka.
    Minusy
    Cena troche za wysoka.
    Wydajno¶æ troche za niska
    Po za typ jest to ekstra super kremik , zwlaszcza na lato. Na zime wyprobuje wersje bogatsza. Obok kremu toleriane moj ulubiony z LRP. Polecam

Chcesz pochwalić suzeta za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dużo mu brakuje do doskonałości
  • Krem la roche nie jest zwykłym kremem, tylko dermokosmetykiem, dlatego spodziewałam się, że będzie działał lepiej niż zwykłe kremy nawilżające. Zawiodłam się.

Plusy
    - krem ma lekką konsystencję,
    - szybko się wchłania,
    - szybko nawilża i koi podrażnioną skórę.

Minusy:
    - świeci się na twarzy,
    - nie nadaje się pod makijaż, bo się ROLUJE!!
    - zapach -lekko cytrynowy- nie przeszkadza, ale krem mógłby być nieperfumowany (im mniej chemii, tym lepiej)

Po tej marce spodziewałam się czegoś lepszego.
    Sądzę, że mogę znaleźć krem o podobnym działaniu o niższej cenie.

Chcesz pochwalić Brandy Alexander za czytelną i pomocną recenzję?
  • Całkiem dobry
  • Lubię go. Ładnie nawilża, koi, nie powoduje żadnych "niespodzianek", ale niekoniecznie jest to mój faworyt. Chyba poszukam jeszcze czegoś lepszego. Czasami miałam po nim drobne zaczerwienienia. Bardziej przypadła mi jego siostrzana wersja - Hydreane BB (mój hit!). No ale, nie można narzekać. Myślę, że każdy powinien przetestować, żeby ocenić.

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić Salamka za czytelną i pomocną recenzję?
  • Zdobył zaufanie
  • Na wstępnie zaznaczę, że używałam go (na dzień) w towarzystwie Effaclar Duo (na noc) i żelu Effaclar (rano i wieczorem). To, co rodzeństwo La Roche-Posay zrobiło z moją twarzą jest tym, czego żaden dermatolog mi nie zapewnił. Ale wróćmy do samego kremu.

- moja cera lubi się przetłuszczać w strefie T, ten krem ani razu nie pokazał się od strony zapychacza, czy innego niszczyciela czystej cery

- bardzo fajnie i odczuwalnie nawilża. Poradził sobie z zimowymi mrozami (chocaż na długie wyjścia w teren wybierałam tluściaki, jak np. niebieska Nivea, czy Bambino). Warunki zimy w mieście nie są dla niego problemem.

- po saunie i basenie jest ukojeniem dla twarzy -> momentalnie się wchłania i uspokaja skórę

- szybko się wchłania, dzięki czemu od razu praktycznie można stosować go pod makijaż

- krem uratował moją pierwszą tegoroczną opaleniznę (zobytą już na początku kwietnia) - po sardyńskim słońcu myślałam, że zejdzie mi z twarzy wszystko, ale nie. Dzięki Hydreane Legere nie zeszła mi skóra, opalenizna jest piękna i wzbudza zazdrość Dodam, że mój chłopak był na wakacjach tym, który zużywał go najwięcej i nie chciał się dzielić ;-)

- zapach mnie urzekł

- opakowanie jest takie, jakie lubie: czyste, apteczne

- odpowiada mi jego lekka konsystencja oraz sposób aplikacji

- generalnie rzecz biorąc, to producent się wywiązał. I chwała mu za to, będę im wierna. Zdecydowanie do niego wrócę, wraz z rodzeństwem działa cuda.

Chcesz pochwalić metztil za czytelną i pomocną recenzję?
  • średniak
  • Kupiłam ten krem żeby nawilzac cerę w trakcie przeciwstarzeniowej kuracji retin a.

Bardzo lubię kosmetyki la roche posay ale ten krem mnie nie zachwycił.
    Po pierwsze chciałam go stosować na dzień a krem nie ma filtrów... więc na dzień się nie nadaje. Nie wiem jak doszło do tej pomyłki- kupowałam go przez net i w opisie miał mieć spf20 ale albo coś pomyliłam w zamówieniu albo wysłano mi zły krem. Niewazne, pomyłkę zauważyłam już w trakcie stosowania kosmetyku.

Nawilza dobrze ale
    skóra mi sie po nim świeciła a
    podkład rolował

a po tym jak zorientowałam się że otrzymałam krem bez spf zaczęłam go stosować na noc-
    na noc też sie nie sprawdził. Był dla mnie za mało odżywczy.
    Zużyłam go na szyje pod mineralny filtr dermiki.

Krem to taki średniak dla kogoś kto szuka lekkiego nawilżającego kremu. Nie robi nic poza tym
    Używam tego produktu od: 2 mceIlość zużytych opakowań: 1 całe

Chcesz pochwalić pokrzywa za czytelną i pomocną recenzję?