Powiększ Farmona, Dermacos Anti Acne, Żel głęboko oczyszczający z bioaktywnym wyciągiem z borowiny

Zgłaszająca osoba: martajg

Wyjątkowo delikatne substancje myjące dokładnie oczyszczają skórę z wszelkich zanieczyszczeń, nie podrażniając i nie powodując jej wysuszenia, a peelingujące drobinki odblokowują pory, chroniąc przed powstawaniem zaskórników i wągrów. Specjalnie dobrany zestaw składników aktywnych usuwa nadmiar tłuszczu z powierzchni skóry i reguluje pracę gruczołów łojowych, zmniejszając wydzielanie sebum odpowiedzialnego za świecenie się skóry. Skutecznie zwalcza pryszcze i zapobiega powstawaniu nowych zmian trądzikowych. Dodatkowo łagodzi podrażnienia, pozostawiając skórę czystą, gładką i świeżą.
Regularne stosowanie żelu poprawia kondycję i wygląd skóry, pozwala na skuteczną walkę z objawami trądziku i nadmiernym błyszczeniem się skóry. Sprawia, że pory stają się mniej widoczne, skóra jest lepiej oczyszczona i wygląda zdrowo.
Składniki aktywne:
- bioaktywny wyciąg z borowiny,
- bioaktywny Cynk-PCA,
- bioaktywny krzem,
- drobinki jojoba,
- ekstrakt z aloesu,
- ekstrakt z czarnej wierzby,
- glukonolakton,
- naturalny surowiec myjący na bazie soku z jabłka i kokosu.

Skład: Aqua, Acrylates Copolymer, Sodium Laureth Sulfate, Propylene Glycol, Cocamidopropyl Betaine, Sodium Cocoyl Apple Amino Acids, Pelan Extract, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Butter, Hydrogenated Jojoba Oil, D-Panthenol, Gluconolactone, Salix Alba Extract, Sodium Benzoate, Sodium Chloride, Sodium Hydroxide, Parfum, Zinc PCA, Butylene Glycol, Saccharomyces/ Silicon Ferment, Disodium EDTA. (22.04.2011)

/ic/

• Hmmm
  • Kupiłam go w jednym celu- dobre oczyszczenie buzi. Nie mam tradziku, lecz rozszerzone pory i troszkę zaskórników na brodzie i z tym miał radzić sobie żel. I w zasadzie to robi. Mikrogranulki w nim zawarte delikatnie peelingują cerę, po myciu buzia jest bez wątpienia oczyszczona. Lecz- niestety również przesuszona. Może nie jakoś dramatycznie-ale jednak. A ja nie lubię takiego ściągania, mimo że zaraz niweluję je kremem. Z tego powodu żel uzywam raz dziennie, wieczorem. Żel zużyję, bo nie robi krzywdy, ale raczej poszukam później innego specyfiku.

Używam tego produktu od: Od miesiąca

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić komyszka za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dobry produkt
  • Mam cerę mieszaną, oczywiście ze skłonnością do świecenia i powstawania okropnych zaskórników szczególnie na czole! Postanowiłam więc wypróbować żel, ponieważ żaden do tej pory nie skutkował.

Plusy:
    - w jakimś stopniu na pewno redukuje święcenie na twarzy ale to nie są spektakularne efekty
    - na początku codziennego stosowania żelu znacznie redukował zaskórniki ale nie na długo
    - skóra po użyciu jest dobrze oczyszczona
    - pory mniej widoczne
    - wydajność

Minusy:
    - przy codziennym stosowaniu wysusza
    - nie zwalcza do końca zaskórników oraz pryszczy

Mimo dwóch minusów mogę jednak wywnioskować, że jest najlepszym żelem jakim do tej pory używałam lecz nie jest ideałem niestety

Chcesz pochwalić cheriees za czytelną i pomocną recenzję?
  • Na początku było ok, potem miłość wygasła
  • Na początku byłam zadowolona z żelu. Dobrze oczyszczał, zredukował trądzik i zaskórniaki, dobrze usuwał makijaż. Skład też jest dość dobry. Przez około 2 tygodnie byłam z niego zadowolona, lecz potem coś się popsuło. Przestał działać, moja skóra się do niego przyzwyczaiła i już tak dobrze jej nie oczyszczał. Wysuszył mi również skórę na wiór. Dlatego z niego zrezygnowałam.Używam tego produktu od: używałam przez 1,5 miesiącaIlość zużytych opakowań: jedno

Chcesz pochwalić LusiaPlotkara za czytelną i pomocną recenzję?
  • Do tej pory najlepszy
  • Korzystałam już z wielu żelów do twarzy - tańszych i droższych, ekologicznych i mniej ekologicznych.
    Jestem przekonana, że zadaniem jakiegokolwiek żelu nie jest leczenie trądziku lecz dokładne oczyszczenie cery oraz jej niewysuszanie.
    Sięgając po ten żel nie spodziewałam się wiele, po kilkudniowym używaniu byłam nawet niezadowolona, bo ciut za bardzo ściągnął mi twarz i lekko podrażnił. Jednak później było już tylko lepiej. Cera świetnie oczyszczona, nie przesuszona, dodatkowo żel nie wywołał żadnej reakcji alergicznej czy dodatkowych wyprysków. Nie pogorszył stanu mojej skóry, a wręcz przeciwnie widzę lekką poprawę
    Polecam, bo warto!

Ilość zużytych opakowań: 1 całe opakowanie i połowa drugiego

Chcesz pochwalić toksyczna_stokrotka za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bardzo dobry
  • Kosmetyk jest skuteczny w walce z niedoskonałościami. Jest wydajny i niezbyt drogi. Bardzo delikatnie myje, pozostawia skórę miękka i odświeżoną. Jak dla mnie jeden z najlepszych żeli oczyszczających. Nie podrażnia wrażliwej skóry.

Używam tego produktu od: 08.2012
    Ilość zużytych opakowań: 2 duże

Chcesz pochwalić Margaretkaw za czytelną i pomocną recenzję?
  • dobry!!!
  • Mam zaskórniki , dlatego skusiłam się na niego ,gdy zobaczyłam go w przecenie w rossmanie za 13,49.OD 1,5 tyg go stosuję rano i wieczorem i muszę powiedzieć ,że już widzę coraz większą różnicę ,Moje skóra się \\\\\\\'uspokaja\\\\\\\',wypryski się zmniejszają i szybko goją.Mam nadzieję ,że pomoże jeszcze na te moje nieszczęsne zaskórniki zamknięte A do tego świetnie oczyszcza, skóra po nim jest gładka i świeża ,skład ,na który ostatnio zawsze sprawdzam przed kupnem kosmetyku , dobry ,przez nie jest ten żel drażniący.

Jedyne co mogłabym zmienić to opakowanie ,zbyt dużo się wylewa przez co boję się szybko mi się skończy ..

EDIT: po ponad 3 tyg stosowania ,zaskórniki jak były tak są, nawet gorzej wyglądają niż były...Odejmuję gwiazdki ...Jednak spodziewam się od takich żeli coś więcej niż tylko oczyszczanie ale i pozbycie się zaskórników....Teraz muszę gorzej walczyć niż wcześniej...

Używam tego produktu od: ponad tygIlość zużytych opakowań: nie całe 1

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić evvelajnaa za czytelną i pomocną recenzję?
  • super
  • naprawde super, jako jedyny z żeli jakie miałam podziałał na moje pryszcze! rewelka

jedyną wadą może być fakt ze po 3-4 godz buzia nadal się świeci ;/

Ilość zużytych opakowań: 1 duże

Chcesz pochwalić aaaneczkaaa_1 za czytelną i pomocną recenzję?
  • delikatny nie wysusza
  • Produkt godny polecenia. Jednak moją cerę zaczął wysuszać po 2 miesiącu stosowania. Skóra na nosie i między oczami oraz na policzkach stała się przesuszona. Mimo to zamierzam do niego wrócić latem Na zimę wybiorę coś delikatniejszego. Co do jego oczyszczania to oczyszcza bardzo dobrze. Niektóre z zaskórników poznikały. Żałuję że w okresie zimowym muszę z niego zrezygnować.
    Ilość zużytych opakowań: 1 opakowanie 150ml

Chcesz pochwalić koniczynkaa_92 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Pomógł mi
  • Farmone bardzo lubię za jej kosmetyki, tanie, dobre jakościowo. Żel do mycia twarzy sprawdził się u mnie świetnie. Męczyłam się z zaskórnikami na czole, choć moja skóra nie jest tłusta, raczej sucha. Dermacos zawiera fajne granulki, dobrze oczyszcza, czuję, że moja twarz jest naprawdę dobrze oczyszczona i że nic nie zapcha mi porów. Granulki nie są ostre, "nachalne", jak to bywa w niektórych żelach. A teraz największy plus tego żelu, z którym nie spotkałam się w żadnym innym produkcie: NAPRAWDĘ NIE WYSUSZA I NIE ŚCIĄGA SKÓRY TWARZY. Podsumowując żel pomógł mi się pozbyć zaskórników, nie uleczy nam trądziku, ale z niewielkimi bądź średnimi problemami nam pomoże. Polecam

Ilość zużytych opakowań: 1 całe opakowanie

Chcesz pochwalić magda_lena123 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Naprawdę fajny
  • Żel bardzo fajnie oczyszcza, baaardzo się pieni, ale przez to czuję, że faktycznie myję czymś twarz. Nie powoduje powstawania nowych niedoskonałości, pomaga zwalczać już powstałe. Uwielbiam te peelingujące drobinki Czasami trochę wysusza mi skórę, ale nie za każdym razem. Generalnie fajny, jednak trochę mało wydajny i chyba poszukam czegoś nowego, ale możliwe, że kiedyś do niego wrócę

Chcesz pochwalić aniaa49 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Wspaniałe oczyszczenie
  • Wspaniały żel o pięknym aczkolwiek delikatnym zapachu. Bardzo delikatnie i doklładnie oczyszcza twarz. Twarz jest doskoonale oczyszczona z sebum i brudu. Dobrze nadaje się też do zmywania makijażu. Jeden z najlepszych jaki miałam okazję używac. Bardzo wydajny. Gorąco polecam kobietą o tłustej skórze.

Ilość zużytych opakowań: dwa

Chcesz pochwalić Plugawcowa za czytelną i pomocną recenzję?
  • Pieni się jak szalony...
  • Na pewno nie jest to najłagodniejszy żel jakiego używałam, jednak nie można mu odmówic skuteczności. Dobrze oczyszcza, matuje i odświeża cerę.
    Baza myjąca jest bardzo gęsta i nieco lepka, porcja wielkości groszku wystarczy do wytworzenia obfitej, kremowej piany, którą niestety ciężko spłukać, zwłaszcza przy linii włosów. Często mam wrażenie, że nie usunęłam jej dokładnie, pod palcami czuć śliski film... Właściwie odwykłam od tak mocno pieniących się żeli, przez ostatnie 2 lata używałam produktów, które pieniły się minimalnie bądź wcale, co zwykle nie pogarszało ich właściwości oczyszczających. Dermacos dokładnie myje, usuwa resztki makijażu, odtłuszcza cerę, przy okazji niestety nieprzyjemnie ją ściąga i lekko wysusza... Czuję spory dyskomfort, gdy od razu nie użyję kremu. Przy cerze tłustej/mieszanej, ale bez skłonności do rogowacenia, powinien zdać egzamin, moją niestety przesusza. Powróciły suche skórki, z którymi pożegnałam się w trakcie stosowania olejku myjącego Ziai. Olejek ideałem nie był, jednak z cerą obchodził się znacznie delikatniej.
    W żelu zatopione są małe kapsułki, zbyt miękkie i rozproszone, by wypeelingować cerę. Praktycznie niewyczuwalne po wytworzeniu piany. Zbędny bajer.
    Zapach przyjemny, owocowy (zbliżony do zielonego jabłuszka), świeży i nienachalny, powinien przypaść do gustu większości.
    Brak pompki mi nie przeszkadza. Otwór w dozowniku jest na tyle mały, że raczej trudno przesadzić z ilością. Żadnych niekontrolowanych wycieków.
    Niesamowicie wydajny! Po pierwszym miesiącu miałam wrażenie, że nic nie ubyło, a używam go dwa razy dziennie. Przy takim tempie spokojnie starczy na pół roku.
    Raczej nie kupię ponownie. Znam sporo równie skutecznych, ale łagodniejszych żeli.

Używam tego produktu od: 3 m-cy
    Ilość zużytych opakowań: 1 w trakcie

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić lady opium za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 1 raz(y)
  • jak dla mnie super
  • - zero sciagniecia przy odczuciu milej, czystej skory
    - zadnych podraznien, a mam skore wybitnie sklonna do reagowania na wszystko
    - mniej zaskornikow, mniej tlusta skora
    - cena znosna, nie tak latwo dostepny (czesto go nie ma w ***)

wlasciwie jak dla mnie te trzy cechy powoduja, ze sie trzymam teraz tego zelu, po wielu wczesniej wyprobowanych
    Używam tego produktu od: okolo roku
    Ilość zużytych opakowań: 3-4

Chcesz pochwalić flo55 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Rewelacja
  • +dobrze oczyszcza skórę
    +ma delikatne drobinki'
    +wygładza skórę
    +nie wysusza, nie podrażnia
    +przyjemny zapach
    +wydajny
    +konsystencja
    +wystarczy mała ilość, aby dobrze umyć twarz

Nie oceniam działania antytrądzikowego ponieważ nie mam z tym problemu. Jednak nadaje się do codziennego użytku oraz idealnie oczyszcza twarz.

Chcesz pochwalić miszeel za czytelną i pomocną recenzję?
  • Czwóreczka!!!
  • Kupiłam ten żel w osiedlowej drogerii choć na opakowaniu pisze że dostępny tylko w aptekach za cenę ok 14zł
    Żel jest wydajny, dobrze się pieni i dlatego nie potrzeba go dużo aby dokładnie umyć twarz.
    Posiada delikatne drobinki peelingujące, takie "gumowe" które się rozpuszczają w trakcie mycia.
    Przyjemny zapach
    Dobrze oczyszcza i matuję
    Nie wysusza,nie ściąga
    Jest dobry ale będę szukać czegoś mocniejszego w walce z wypryskami

Używam tego produktu od: trzech miesięcy

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić Smerfeta83 za czytelną i pomocną recenzję?
  • niewydajny
  • Żel bardzo dobrze oczyszcza skórę, także z makijażu. Cera jest po użyciu matowa jednak nie na długo (max. 3-4 godz.). Ogólnie jest przyjemny w stosowaniu, posiada drobinki peelingujące.

Moim zdaniem jego największą wadą jest brak pompki. Z tego powodu za każdym razem wycisnę go za dużo. Przez to skończył się już po miesiącu używania, a inne żele wystarczały mi na pół roku. Biorąc pod uwagę, że cena jest wyższa niż żeli z drogerii, jego niewydajność jest bardzo poważnym zarzutem. Dodam jeszcze, że preparaty do mycia za 8-10 zł są równie dobre jak ten.

Na opakowaniu jest napisane, że produkt można kupić tylko w aptece. Ja go widziałam również w drogerii natura. Zatem taniej jest kupić go w drogerii lub zamówić przez *** i odebrać w aptece (cena około 14 zł). Używam tego produktu od: miesiącaIlość zużytych opakowań: jedno

Chcesz pochwalić stokholm za czytelną i pomocną recenzję?
  • bardzo dobry
  • Pomógł mi na problemy z krostami, jest ich zdecydowanie mniej. Jest łagodny dla skóry i oczu, świetnie zmywa makijaż, nawet tusz do rzęs. Trochę wysusza skórę ale od tego są kremy nawilżające. Cena nie za wysoka. Chętnie spróbuję innych kosmetyków farmony

Chcesz pochwalić sylwka3615 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Świetny
  • On jest niesamowity!
    *przyjemnie pachnie
    *nie ściąga skóry
    *cera po użyciu jego staje się odświeżona
    *dobrze radzi sobie z makijażem
    *naprawde głęboko i dokładnie oczyszcza skóre (przy tym delikatnie)
    *idealny do skóry wrażliwej
    *matowi cere
    *po dłuższym i regularnym stosowaniu trądzik zmniejsza się

Jeśli zależy wam bardziej na pozbyciu sie trądziku polecam również inne kosmetyki z tej serii np. krem normalizujacy na noc.

PS. Tą gwiazde odjełam dlatego ,że nie działa na moje zaskórniaki.

Używam tego produktu od: 04.09 do dziś
    Ilość zużytych opakowań: ponad 10

Chcesz pochwalić jonka2708 za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 3 raz(y)
  • Delikatny, a przy tym dobry
  • Bardzo fajny kosmetyk. Dobrze sprawdza się przy cerze z problemami.
    + bardzo dobrze oczyszcza, nie ma problemu ze zmywaniem makijażu
    + jest delikatny, nie podrażnia ani cery ani oczu
    + nie wysusza, nie ściąga
    + nie powoduje świecenia się cery bardzo szybko po umyciu, z czym często miałam problem
    + posiada bardzo przyjemny, jabłkowy zapach
    + wydajny
    + poręcznie opakowanie
    + gęsta, przyjemna konsystencja
    Jest to chyba najlepszy żel z wszelkich serii antytrądzikowych.

Działania przeciwtrądzikowego nie oceniam, bo uważam że żel do mycia ma za krótki kontakt ze skórą żeby coś zdziałać. A używałam go razem z kremem na noc z tej serii, więc raczej jemu zawdzięczam poprawę.

Chcesz pochwalić azure za czytelną i pomocną recenzję?
  • całkiem fajny
  • Spodobał mi się ten produkt. Czekałam z oceną, bo wolę poużywać trochę i sprawiedliwie ocenić. Ale przechodzę do rzeczy.
    Żelik jest bardzo przyjemny, całkiem ładnie pachnie(chociaż ktoś inny może mieć całkiem odmienne zdanie; cała seria ma taki sam zapach, nie wiem, takiej borowiny może?), ładnie się pieni, iz pewnością dobrze oczyszcza. Zmywa dobrze makijaż, zanieczyszczenia i nadmiar sebum. Faktycznie, ogranicza choć trochę trądzik-oczywiście nie sam, a bynajmniej zapobiega wysypom Używałam go również w momencie, gdy przesuszyła mi się skóra lekami, lecz nie podrażnił mnie, za co jestem mu wdzięczna, bo jednocześnie jest delikatny i skuteczny. Minusem jest na pewno jego dostępność. Ma on te małe mikrogranulki, ale nie zwracam na nie uwagi, tj nie wiem czy oczyszczają pory, bo po lekach nie mam tych czarnych zaskórników. Mimo wszystko żel dobrze spełnia swoją funkcję. Raczej go kupię, choć lubię eksperymenty kosmetyczne więc nie wiem, ajk to będzie. Ale jak na razie jest to mój ulubiony żel.
    A i mogliby jeszcze zrobić zamiast obecnego opakowania opakowanie z pompką. Innym takie może pasować, ja jednak wolę pompkę No ale za tą cenę nie będę tak wiele wymagać- kupiłam go za 13 zł

EDIT
    jednak po czasie muszę mu obniżyc ocenę, bo mnie trochę podrażnia i znalazłam inny żel, trochę lepszy. Jednak i tak byc może jeszcze go bedę kupować

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić martajg za czytelną i pomocną recenzję?