Powiększ Stapiz, Sleek Line, Repair & Shine Hair Mask (Maska regenerująca z jedwabiem i wyciągiem z pestek słonecznika)

Zgłaszająca osoba: ordinarydreams

Produkt przeznaczony do włosów i skóry zniszczonej po wszelkich zabiegach fryzjerskich. Maska zawiera jedwab i wyciąg z pestek słonecznika i innych roślin. Polecana do włosów cienkich słabych i zniszczonych. Bardzo silnie regeneruje,
Zawiera filtr uv, chroni włosy przed szkodliwym działaniem słońca. Już po pierwszym zastosowaniu widać efekty działania. Po użyciu włosy stają się gładkie, miękkie, lśniące i łatwo się rozczesują.

Skład: Aqua, Cetearyl Alcohol, Cetrimmonium Chloride, Isopropyl Myristate, Halianthus Annuus, Cyclopentasiloxane, Dimethiconol, Hydrolyzed Silk, Butylene Glycol, Malic Acid, Prunus Amygdalus Dulcis Seed Extract, Actinidia Chinensis Fruit Juice, Citrus Aurantium Dulcis Fruit Juice, Citrus Paradisi Fruit Juice, Pyrus Malus Fruit Juice, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Parfum, Alpha-Isomethyl Ionone, Eugenol, Hexyl Cinnamal, Linalool, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Propylaraben (13.02.2009)

Cena: 11zł / 250ml; 30zł / 1000ml
/e/

• Prawdziwy koszmar
  • Maskę kupiłam po przeczytaniu wielu pozytywnych opinii i przeczytaniu... starego składu. Alkohol, szczególnie w maskach, to mój największy wróg, szczególnie, że moje włosy mają tendencje do przesuszania się. Można się domyślić, że to była katastrofa.
    Zaczniemy pozytywnie, od plusów ;d
    +duże, wygodne opakowanie w formie słoika
    +świetna, gęsta, woskowa konsystencja
    No i minusy, których jest znacznie więcej
    -okropny, mocny zapach, który utrzymywał się do następnego mycia, wręcz bolała mnie od niego głowa
    -włosy były jakby oblepione czymś ślisko-klejącym, a to na pewno nie była wina niedokładnego spłukania
    -włosy przyklapnięte u nasady
    -milion odstających, sterczących włosów
    -włosy nieświeże, przyspieszone przetłuszczanie
    -po kilku użyciach włosy się przesuszyły
    Efekt wyglądał tak: tłusty, klejący się, wiszący smętnie strąk z otoczką z odstających baby hair ;d
    Oddałam sąsiadce na 10 zł, ona jest nią zachwycona, ze swojej strony nie polecam.

Używam tego produktu od: 1 miesiąc
    Ilość zużytych opakowań: 1 niecałe 1 litr

Chcesz pochwalić Shadoweed za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bardzo dobra.
  • Maska jest naprawdę godna polecenia. Na poczatku byłam z niej bardzo niezadowolona, maska mi nie służyła, moje włosy wyglądały po niej okropnie. A wszystko dlatego, że trzymałam ją po prostu za krótko, czyli tyle ile wskazuje producent na opakowaniu - jakieś 15 minut. Kiedyś nałożyłam ją na włosy, i zapomniałam zmyć po 15 minutach. Efekt był mega! Włosy były błyszczące, mięciutkie i ekstra nawilżone.
    Minusem może być zapach - jednych drażni, drugim się podoba, ja zdecydowanie należę do tej drugiej kategorii.
    Polecam nakładać na dłużej niż podaje producent na opakowaniu - ja ją trzymam od 30 do nawet 50 minut. I dopiero wtedy otrzymuję pożądany efekt.

Używam tego produktu od: 2-3 lat

• Kupiłabyś ten produkt ponownie?
Chcesz pochwalić Daisypears za czytelną i pomocną recenzję?
  • stanowczo maska godna polecenia
  • Pierwszy raz zetknęłam się z tą maską pare lat temu u mojej fryzjerki i byłam zachwycona zapachem, który utrzymywał się na włosach bardzo długo. Udało mi się kupić ową maseczkę i przekonałam się, że ona nie tylko pachnie ale i znacząco wpływa na stan włosów. Moje włosy były wtedy bardzo mocno rozjaśnione, przesuszone a ona sprawiła, że stały się nawilżone, łatwo się rozczesywały i pięknie pachniały. Teraz znowu mam zamiar zakupić ową maseczkę i żałuję że nie ma jej w drogeriach, ale od czego mamy internet

Używam tego produktu od: używałam produktu około roku
    Ilość zużytych opakowań: zużyłam jedno duże opakowanie

• Kupiłabyś ten produkt ponownie?
Chcesz pochwalić bezik87 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Świetna
  • Plusy:
    +wydajna
    + tania
    +łatwo dostępna (w sklepach fryzjerskich)
    +nawilża
    +włosy pięknie się błyszczą
    + są miękkie i łatwo się rozczesują
    + pięknie się układają i nie strączkują
    + włosy wyraźnie gładsze

Minusy:
    - Isopopyl Alcohol ostatnio włączony do składu

• Kupiłabyś ten produkt ponownie?
Chcesz pochwalić Marilyn94 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Jest świetna, polecam

• PLUSY
    +łatwiejsze roczesywanie włosów
    +nie puszą się włosy
    +ładny zapach

MINUSY
    -trzeba spłukiwać

Odżywka jest świetna, polecam jak najbardziej

Używam tego produktu od: ponad roku
    Ilość zużytych opakowań: dwa 1l i jedno 500ml

Chcesz pochwalić szajbii za czytelną i pomocną recenzję?
  • Wszystko się zmienia
  • Ta maska to stara wersja Repair & Shine. Nowa ma inny skład i opakowanie.
    Kupiłam ją w czasach kiedy Sleeki jeszcze można było znaleźć w Hebe. Nigdy nie byłam zadowolona z żadnej dużej maski, począwszy od Biovaxów, przez Bingo Spa, Romantic aż do Kallosów/Serical. Ale ta puszka sprawiła, że od „nigdy” zaistniał jeden wyjątek.

MAŁA ANALIZA
    Maska jest mieszanką:
    -wody
    -emolientów: znajdziemy tu alkohole tłuszczowe i ciekłe woski (Cetearyl Alcohol, Isopropyl Myristate), silikonów (Cyclopentasiloxane, Dimethiconol)
    -kondycjonera zapobiegającego elektryzowaniu się włosów (Cetrimonium Chloride)
    -protein jedwabiu (Hydrolized Silk)
    -nawilżacza (Butylene Glycol)
    -kwasu jabłkowego (Malic Acid) domykającego łuski
    -wyciągów: ze słonecznika (Helianthus Annuus), migdałów (Prunus Amygdalus Dulcis Seed Extract)
    -soków: z agrestu chińskiego (Actinidia Chinensis Fruit Juice), pomarańczy (Citrus Aurantium Dulcis Fruit Juice), grejpfruta (Citrus Paradisi Fruit Juice), jabłka (Pyrus Malus Fruit Juice)
    -dodatkowych składników: emulgatora (PEG-40 Hydrogenated Castor Oil), zapachu i innych składników kompozycji zapachowej (Parfum, Alpha-Isomethyl Ionone, Eugenol, Hexyl Cinnamal, Linalool), konserwantów (Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Propylaraben).

Maska jest emolientowo – proteinowa, bez nawilżaczy. Nowa wersja tego kosmetyku została wzbogacona (chociaż niekoniecznie to właściwe słowo) w alkohol izopropylowy dość wysoko w składzie, glicerynę, glikol propylenowy i Trideceth-6. To sprawia, że na pewno jej nie kupię, bo moje włosy za większością tych substancji nie przepadają. Ale wróćmy do starej wersji.

KONSYSTENCJA
    Maska jest gęsta i aksamitna. Nie przelewa się przez palce jak wiele dużych, tanich masek lubi robić.

KOLOR
    Biały.

ZAPACH
    Mocny, trwały, słodki, wyrafinowany jak budowa cepa. Jednym pachnie gumą balonową, innym sztuczną „chemią”, czytałam też o rozgotowanej kaszy. Mnie o dziwo nie przeszkadza, a nawet się podoba i chyba głównie z tą gumą mi się kojarzy.

UŻYWANIE
    Maska jest dość ciężka i obciążająca, co nie dziwi, jeśli wziąć pod uwagę, że jest do włosów suchych i zniszczonych, które zazwyczaj potrzebują dociążenia i wygładzenia.
    Trzymałam ją na włosach pół godziny, trzymałam 2 minuty – skutek taki sam. Mam tak ze wszystkimi kosmetykami, co ma ten plus, że dla osiągnięcia pożądanego efektu nie muszę snuć się godzinami powijana w turbany i czepki.

DZIAŁANIE
    Litrowy baniak maski ma jeden plus – można zaobserwować, jak preferencje włosów zmieniają się z biegiem czasu. Bo moja znajomość z R&S zaczęła się od wielkiego zachwytu, poprzez przyzwyczajenie, aż do teraz, kiedy zostało mi jakieś 100 ml i właściwie to nie chce mi się jej używać, bo nie ma po co.
    Rok temu miałam włosy ledwo co doprowadzone do znośnego stanu po ścięciu wymordowanej i smętnej trwałej. Unikałam wtedy protein zrażona fatalnymi doświadczeniami z keratyną. R&S z jedwabiem okazał się strzałem w dziesiątkę:
    +pięknie wygładzał mi włosy
    +dociążał
    +lekko nabłyszczał
    +odżywiał
    Poniżej fotka.
    Więc tak sobie używałam i używałam przez kilka miesięcy, przeważnie 1, czasem 2 razy w tygodniu. Powolutku powyższy efekt pojawiał się coraz rzadziej, aż w końcu maska zaczęła działać jak przeciętna odżywka. Jak bardzo przeciętna – widać na drugiej fotce.
    Obecnie po użyciu nie ma blasku, nie ma wygładzenia wierzchniej warstwy, za to na spodniej pojawiają się strączki. Stąd niezbyt chętnie po nią sięgam. Żeby efekt był znośny, muszę związać włosy w koczek i dopiero po kilku godzinach wyglądają trochę lepiej - trzecia fotka.

OPAKOWANIE
    Obiecałam sobie, że nigdy już nie kupię żadnego litrowego baniaka, bo to zwyczajna strata produktu (nie zdążę zużyć 1000 ml w ciągu roku), strata miejsca (w łazience), strata cierpliwości (zwłaszcza jak produkt nie działa, jakby się chciało).
    Poza tym litrowe opakowania są zwyczajnie niewygodne, źle się je odkręca i zakręca (nowe Sleeki zdaje się mają pompkę).

Jako wypadkowa starych i nowych czasów Repair & Shine dostaje 3,5 gwiazdki, w końcu przez prawie rok uważałam ją za swoją ulubioną maskę.

Używam tego produktu od: ponad rok
    Ilość zużytych opakowań: prawie litr

• Zdjęcia dołączone do recenzji:
    Foto recenzja Foto recenzja Foto recenzja
Recenzja otrzymała 5 pochwał. Chcesz pochwalić chimay za czytelną i pomocną recenzję?
  • 3/4 - naturalny skład
  • UWAGA OCENIAM SLEEK LIKE REPAIR Z JEDWABIEM I NIE WIEM CZY JEST TAM OLEJ Z PESTEK ZE SŁONECZNIKA, ALE TO CHYBA CHODZI O TĄ I ZMIENILI JEJ OPAKOWANIE (NIE MA NAPISANE, ŻE JEST TAM OLEJ Z PESTEK SŁONECZNIKA)

niczym sie nie wyroznia ale jest dobrą maską niebazującą na silikonach, ktore na szczescie i tak ma bo jak ktos nie wie silikony chronią przed urazami mechanicznymi i nie wyobrazam sobie maski bez nich. nie nadaje sie niestety jako kosmetyk grający glowne skrzypce do ochrony przed gorącą temperaturą naszych włosow wlasnie z powodu braku ciezkich silikonow ale zaznaczam - tu też są. w jakimś stopniu chroni, ale nie jest to maska chroniąca przed gorącem.

moja mama jej uzywa, bo ja przerzuciłam się z joanny kokos (ktora ma mocne silikony i za to ją lubiłam, bo wcześnieij nie ineteresowałam się tak składami ale zależalo mi na tych silikonach) na kallosa keratynę, która moim zdaniem będzie najlepsza chyba ze wszystkich poniewaz doszlam do tego, czego poszukuje w maskach najbardziej.

+ma w skladzie przewagę składników naturalnych - super
    +działa jak działa, czyli u mnie delikatne włosy ale niestety nie za bardzo dociążone. po prostu włosy mamy delikatniejsze i nieprzesuszone.
    +moje (rozjaśnione) włosy lepiej się rozczesują co robi kazda maska
    +albo mi sie zdaje albo w skladzie byl castor oil - olejek rycynowy czyli plus.
    +ma ten jedwab ale nie zalezy mi na tym, bo mam keratynę.-brak jej ciezkich silikonów,a szkoda
    -MOZE UCZULIC jak najbardziej i uczulil mnie, mialam krosty bo mam alergie na parabeny - na palcach, tam gdzie nakladalam. poza tym hexyl cinnamal kolejny konserwant no ale dobra. ja nakladam teraz przez rekawiczki od 5 miesiecy wiec nie mam krost
    -glikol butylenowy jest owiany złą sławą, ale to konserwant a trudno w masce o to, zeby nie bylo tam konserwantów
    -włosy nie są "tępe"

ogólnie kosmetyk jest okej, dla niewymagających a potrzebujących trochę odżywienia dla włosów bo tu mamy wlasnie glownie to odżywienie jak sama nazwa mówi "repair". ja jestem wymagająca, ale pielęgnacja nie sklada sie tylko z maski i szamponu, więc trzebaby jeszcze jakąś odżywkę a ja ich nie stosuję i wystarcza mi maska, ponieważ nie robię sobie stylizacji na bal tylko na co dzień prostuję włosy i mam farbowane.

Używam tego produktu od: dlugoIlość zużytych opakowań: kilka

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić youmynothing za czytelną i pomocną recenzję?
  • W porządku.
  • Maska jest w porządku. Fajna cena, działanie ok, duża ilość kosmetyku. Jednak na moje włosy, które obecnie nie są w złej kondycji, podobnie działa wiele innych kosmetyków. Niczym specjalnym, w dzialaniu, ta maska się nie wyróżnia. Jednak plusem jest to, że można dostać dużo produktu, który jest w porządku, w niskiej cenie. To byłoby na tyle.

Używam tego produktu od: 6 m-cy
    Ilość zużytych opakowań: 1x 1000ml

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić Word_Up za czytelną i pomocną recenzję?
  • <3
  • Co tu dużo mówić- jest idealna!
    pięknie pachnie, jej zapach pozostaje na włosach nawet po spłukaniu, cena maski jest stosunkowo niska, łatwo dostępna, można ją znaleźć w każdym sklepie fryzjerskim. Po jej użyciu włoski są mięciutkie, sypkie, proste, nawilżone i w ogóle ach i och
    Bardzo istotne jak dla mnie, że przy moich przetłuszczających się u nasady włosach nie powoduje wzmożonego przetłuszczania, nie ociąża kłaczków, za co pierwszy raz w historii przyznaję 5 gwiazdek.
    Jak dla mnie absolutny KWC!

Używam tego produktu od: bardzo dawna
    Ilość zużytych opakowań: kilka opakowań

Chcesz pochwalić ewulkamala16 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Fajna maska
  • Cena zachęcająca 1000ml za 20 zł, fajnie się nakłada, włosy po masce dobrze nawilżone, zdyscyplinowane, może obciążać włosy mało zniszczone, nadaję sie tylko do włosów bardzo suchych, imponujący sklad...

Ilość zużytych opakowań: 3 opakowania

Chcesz pochwalić kataryna1986 za czytelną i pomocną recenzję?

Zamknij