Powiększ Stiefel, Physiogel Hypoallergenic, Codzienne Nawilżanie, Żel do mycia twarzy do skóry suchej i wrażliwej

Zgłaszająca osoba: Esente

Physiogel Cleanser to delikatny żel myjący. Swoje właściwości zawdzięcza kompleksowi myjąco-buforująco-nawilżającemu, w skład którego wchodzi kokoil izotionian sodu. Związek ten, pochodzący z oleju kokosowego, ma szczególnie korzystne właściwości oczyszczające.
Physiogel Cleanser nie tylko myje, ale też zapobiega wysuszeniu skóry i nie zaburza naturalnego pH. Jest hipoalergiczny, dzięki czemu może być stosowany nawet przez osoby o bardzo wrażliwej skórze. Nie zawiera mydła i barwników.
Szczególne zalecenia do stosowania:
- Pielęgnacja skóry nietolerującej mydła
- Oczyszczanie skóry u młodzieży dorastającej
- Doskonały do cery trądzikowej
- Pielęgnacja skóry wrażliwej, suchej i alergicznej
- Pielęgnacja skóry po zabiegach dermatologicznych
- Demakijaż oczu
Physiogel Cleanser może być stosowany bez spłukiwania.
Przy regularnym stosowaniu Physiogel Cleanser skóra staje się miękka, gładka i naturalnie piękna.

Skład: Aqua, PEG-75, Cetearyl Alcohol, Disodium Phosphate, Sodium Cocoyl Isethionate, Citric Acid, Methylparaben, Butylparaben, Propylparaben, Parfum

Cena: ok. 25zł / 150ml

• świetny
  • Żel jest bardzo delikatny, świetnie nawilża skórę, nie podrażnia, delikatna konsystencja. Dobrze oczyszcza i odświeża skórę. (nie zmywa makijażu)

+oczyszcza
    +nawilża
    +nie podrażnia

-cena

Używam tego produktu od: 3 lata
    Ilość zużytych opakowań: okolo 20

Chcesz pochwalić heaaaly za czytelną i pomocną recenzję?
  • By podratować cerę warto zakupić
  • Dzisiaj przedstawiam Wam rewelacyjny produkt do mycia twarzy dla alergików czy dla osób z wrażliwą cerą. Żel Physiogel polecają dermatolodzy w ramach kuracji dla cery z wypryskami. Dla mnie produkt jest rewelacyjny. Pachnie delikatnie, nie pieni się, nie podrażnia oczu. Owszem zmywa delikatnie makijaż, ale o dziwo wszelkie wypryski się wysuszyły i poznikały. Nie zawiera ani mydła ani barwników. Warto poszukać w promocjach w superpharmie, często się zdarza zakupić w cenie ok18 zł.

Ilość zużytych opakowań: już 2 kupione na zapas

Chcesz pochwalić wiolafasola1 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Generalnie OK
  • Generalnie wszystko ok:
    - bardzo delikatnie myje, oczyszcza,
    - przed użyciem mocniejszy makijaż usunąć najpierw mleczkiem, potem phisiogelem,
    - dobry do duchej skóry - nawilża,
    - trochę za drogi,
    - w miarę wydajny

Używam tego produktu od: 1 miesiąca

Chcesz pochwalić karton90 za czytelną i pomocną recenzję?
  • krem
  • [physiogel_krem_intensywny]1347461[/physiogel_krem_intensywny]
    plusy:
    nawilża bardzo dobrze
    łatwo sie rozprowadza
    jest wydajny

minusy:
    cena, jest bardzo drogi jak dla mnie

Ilość zużytych opakowań: 1 duże

Chcesz pochwalić puma51995 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Uratował przy wyprysku AZS na policzkach, kompres
  • Mam od trzech tygodni po prostu wysyp rumienia na policzkach i drobne grudki, które pieką i parzą jak żelazko. Czułam się jak w piekle, a wieczorem to się dodatkowo nasila. Po 10 latach wróciła alergia akurat na twarzy i to zimą, podstępnie i wyłam z bólu i rozdrażnienia.
    I wtedy przypomniałam sobie o ratunkowych preparatach pielęgnacyjnych pleconych mi przez ukochana dermatolog z Koszykowej, jedyną która mnie rozumiała. Phisiogel oraz La roche Toleriane. Phisiogel był jedyną substancją o 3 tygodni którą nakładałam na twarz i nie dostawałam rumienia. Chłodził jak kompres. Zostawiałam warst na policzkach i czekałam aż wniknie. Pęcherzyki wysuszał, rumień zmiejszał.Traktowałam go jak okład i kosmetyk pierwszego zmycia pokładu (gdy wychodziłam z domu), którym sie ratowałam. Zmywa makijaż opornie, ale tworzy warstewkę ochronną i CHŁODZĄCĄ, za co moja skóra go kocha. Jeden policzek mam już ukojony, drugi jeszcze w leczeniu. Wapno, zyrtec w użyciu, wymieniona garderoba na "niegryzącą", mieszkanie doczyszczone z kurzu, nawilżacz powietrza, oby tylko wygasić. Polecam Phisiogel atopikom z całego serca. I to tego poleconą na na wisazu Avene Cicalfate jako opatrunel, natomiast La roche posay Toleriane mnie zaognił.

Ilość zużytych opakowań: 1 opakowanie zwykłe, kilka 10 lat temu

Chcesz pochwalić debra26 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Porażka...
  • Po kuracji przeciwtrądzikowej potrzebowałam delikatnego żelu myjącego, padło na Physiogel,który:
    - nie myje (maluję się bardzo lekkim podkładem),
    - podrażnia (szczególnie suchą skórę wokół nosa, bardzo piekła),
    - niewydajny,
    - cena nieadekwatna do jakości,
    - ściąga skórę,
    - nie polepsza stanu cery.
    Nigdy więcej!

Używam tego produktu od: Dłużej niż miesiąc

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? NIE
Chcesz pochwalić kasiaxx0 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bez szału
  • o Physiogelu słyszałam dużo, same superlatywy. Postanowiłam zamienić żel myjący z AA do cery atopowej na ten właśnie produkt.
    Oto rezultaty:
    + nie podrażnia
    + ładnie pachnie
    + delikatny w działaniu.

Co do samego demakijażu... Są na to dwa sposoby: jako mleczko (ścierany płatkiem kosmetycznym) lub jako żel. Ta pierwsza forma używania kompletnie mi nie podpasowała, natomiast z tą drugą musiałam się namęczyć, aby dojść do wprawy.

Wykonuje swoje zadanie, ale żeby zmyć cały makijaż, potrzebuję u siebie dwukrotnego użycia. Jest nad wyraz wydajny - sądziłam, że szybciej dosięgnie denka.

Mam cerę wrażliwą i ważne jest to, że mnie nie podrażnił. Nie czuję do niego jednak sympatii i prawdopodobnie do niego nie wrócę.

Ilość zużytych opakowań: 1 duże opakowanie

Chcesz pochwalić a_ndzka za czytelną i pomocną recenzję?
  • Od lat tylko on.
  • Nie wyobrażam sobie pielęgnacji mojej cery bez Physiogelu. Polecił mi go dawno temu dermatolog i tak już ze mną został . Dobrze oczyszcza, a przede wszystkim jest bardzo bardzo łagodny - skóra po umyciu nie jest ściągnięta (nienawidzę tego uczucia) tylko delikatnie nawilżona. Nie widzę żadnych wad tego produktu .

Używam tego produktu od: kilkanaście lat
    Ilość zużytych opakowań: bardzo dużo

Chcesz pochwalić KatePinkus za czytelną i pomocną recenzję?
  • dobry dla skóry wrażliwej
  • Jak do tej pory jest to jeden z lepszych żeli do twarzy jakie miałam. Inne bardzo wysuszały mi skórę i napinały ją. Mimo, że nie zmywa makijażu jakoś super ekstra (zazwyczaj zmywam go najpierw jakimś płynem micelarnym a dopiero później myję twarz), kupiłabym go ponownie. Z początku też przeszkadzało mi to, że się tak nie pienił jak inne, jednak i do tego można się przyzwyczaić. Polecam posiadaczkom skóry wrażliwej

Używam tego produktu od: od pół roku
    Ilość zużytych opakowań: jedno całe

Chcesz pochwalić babciamroz za czytelną i pomocną recenzję?
  • jest moc
  • Oj oj, to cudo.
    Żel jest zamknięty w typowym dla produktów Physiogel plastikowej białej butelce (niestety nie widać ile produktu pozostało, ale nauczyłam się już oceniać to po wadze). Zapach jest bardzo neutralny- pachnie dla mnie głównie gliceryną. Konsystencja jest dość rzadka i trzeba uważać przez kilka pierwszych użyć żeby żel nie spłynął nam z dłoni.

Jeśli chodzi o działanie to jak pisałam- jest moc.

Żel radzi sobie ze zmywaniem makijażu (włącznie z wodoodpornym tuszem!). Przy bardziej wieczorowym makijażu polecam umyć nim buzie dwa razy- dla pewności.

Jest naprawdę bardzo wydajny, wystarczy niewielka ilość żeby poradzić sobie z makijażem.

Żel nie wysusza, nie podrażnia (ani oczu ani skóry), wręcz ją nawilża. Pozostawia bardzo gładką i zdrowo zaróżowioną.

Można go stosować na dwa sposoby, ja osobiście wolę go zmyć ale jeśli mam bardzo podrażnioną skórę rano to po prostu nakładam go za pomocą wacika i zbieram nadmiar.

Świetnie nadaje się na wyjazdy, gdyż jest na tyle nawilżający, że z czystym sumieniem można sobie odpuścić stosowanie kremu.

Cenowo wychodzi to różnie, ale najbardziej opłaca się chyba w drogeriach i aptekach internetowych. Kosztuje wtedy około 20-25 zł.

Używam tego produktu od: niecały rok

Chcesz pochwalić Rukia1991 za czytelną i pomocną recenzję?