Powiększ Stiefel, Physiogel, Cleanser (Hypoalergiczny żel myjący do skóry wrażliwej i bardzo wrażliwej)

Zgłaszająca osoba: Esente

Physiogel Cleanser to delikatny żel myjący. Swoje właściwości zawdzięcza kompleksowi myjąco-buforująco-nawilżającemu, w skład którego wchodzi kokoil izotionian sodu. Związek ten, pochodzący z oleju kokosowego, ma szczególnie korzystne właściwości oczyszczające.
Physiogel Cleanser nie tylko myje, ale też zapobiega wysuszeniu skóry i nie zaburza naturalnego pH. Jest hipoalergiczny, dzięki czemu może być stosowany nawet przez osoby o bardzo wrażliwej skórze.
Szczególne zalecenia do stosowania:
- Pielęgnacja skóry nietolerującej mydła
- Oczyszczanie skóry u młodzieży dorastającej
- Doskonały do cery trądzikowej
- Pielęgnacja skóry wrażliwej, suchej i alergicznej
- Pielęgnacja skóry po zabiegach dermatologicznych
- Demakijaż oczu
Physiogel Cleanser może być stosowany bez spłukiwania.
Przy regularnym stosowaniu Physiogel Cleanser skóra staje się miękka, gładka i naturalnie piękna.

Skład: Aqua, PEG-75, Cetearyl Alkohol, Disodium Phosphate, Sodium Cocoyl Isethionate, Citric Acid, Methylparaben, Butylparaben, Propylparaben, Parfum. (27.03.2008)

Cena: ok. 25zł / 150ml

• Nie dla mnie
  • Niby taki zachwalany, a nic dobrego nie robi!
    Szkoda kasy..

-śmierdzi
    -nie zmywa makijażu
    -nie nawilża

Nie polecam wrażliwcom.
    Jak on może być sprzedawany w aptece? koszmar

Używam tego produktu od: Miesiąc
    Ilość zużytych opakowań: 1 duże

Chcesz pochwalić LoveSport3 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Przyjazny.
  • Mam cerę mieszaną/wrażliwą (atopową), zaatakowaną łojotokowym zapaleniem skóry (rumień na twarzy).
    Kupiłam ten produkt po wizycie u dermatolog, która zdiagnozowała u mnie ŁZS. Pomyślałam sobie, że może powinnam zmienić dotychczasową pielęgnację.
    Pani farmaceutka poleciła mi ten produkt, jako iż sama jest wierną użytkowniczką jego i jest wskazany dla takich osób jak ja.

+Bardzo delikatny, uczucie nawet i nawilżeni
    +Łatwo dostępny, w każdej aptece
    +Konsystencja przyjemna, mała dawka na dłoni starcza do wymycia całej twarzy

-Nie radzi sobie ze zmywaniem makijażu (a naprawdę praktycznie go nie robię, eyeliner+tusz do rzęs [niewodoodporny])
    -Trochę drogi jak na taką pojemność, ale nie ma ideałów.

Jest dobry, ale będę szukać dalej. Pewnie do niego wrócę, jeżeli nic nie znajdę.

Używam tego produktu od: dwóch miesięcy

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić ColaKoala za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bardzo dobry do cery wrażliwej
  • Mam cerę suchą, wrażliwą, naczynkową

Plusy:
    + tani
    + delikatny - nie podrażnia
    + nawilża - pozostawia gładką skórę
    + uspokaja cerę wrażliwą po zmyciu makijażu
    + nie zatyka porów
    + łagodzi zaczerwienienia

Minusy:
    - nie zmywa dokładnie makijażu - konieczne jest zastosowanie wcześniej innego płynu

Chcesz pochwalić dagmara250 za czytelną i pomocną recenzję?
  • naprawde hypoalergiczny
  • Żel ten jest hypoalergiczny nie tylko z nazwy jest faktycznie bardzo dobrze tolerowany przez wrazliwcow takich jak ja.Podobny skład ma ziaja fizjoderm ,właśnie tylko podobny bo udało mu się dobrze mnie podraznic a tu nie ma nawet o tym mowy.Wada tego produktu jest to ze jest bardzo rzadki i nie wydajny,co prawda radzi sobie z demakijazem ale wówczas trzeba się trochę napracować aby zmyć nim podkład ,tusz.Ja stosuje go wyłącznie do porannego delikatnego oczyszczania i splukuje go woda bo nie lubie jak twarz się lepi.Dobrze się sprawdza w trakcie leczenia dermatologicznego,polecam z czystym sumieniem.

Używam tego produktu od: listopad 2013 r
    Ilość zużytych opakowań: 3 cale opakowania

Chcesz pochwalić testerka za czytelną i pomocną recenzję?
  • TAK
  • produkt spisze się u wrażliwców, osoby z cerą mniej wrażliwą mogą być rozczarowane

plusy
    +delikatnie zmywa pozostałości makijażu, lub kremy po nocy, jest przy tym bardzo skuteczny
    +idealny dla wrażliwców, nie podrażnia
    +wydajny
    +uspokaja skórę, nie ściąga jej

minusy
    -cena

polecam!

Używam tego produktu od: 2 lata
    Ilość zużytych opakowań: 2 opakowania

Chcesz pochwalić la_mania7 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Uwielbiam go
  • Mam wrażliwa cer i powieki sotsuje go jakis czas fajnie koi nie wyszusza . Nie ruszam sie bez niego polecam po zabiegach kwasów i mikrodermabrazji

Używam tego produktu od: od roku
    Ilość zużytych opakowań: 10 opakowan

Chcesz pochwalić Frycek87 za czytelną i pomocną recenzję?
  • ukochany żel do mycia twarzy
  • Kilka lat temu, gdy miałam duże problemy ze skórą, spowodowane niewłaściwą pielęgnacją, ten żel poleciła mi dermatolog.
    Od tamtego czasu zdarzyło mi się go zdradzić, ale wracałam do niego szybciej, niż myślałam.

Nie nakładam mocnego makijażu, więc u mnie się sprawdza:
    +ładnie zmywa lekki makijaż ( lekki fluid z Avene)
    +nie zapycha
    + nie podrażnia
    +nie wysusza

Minusem jest to, że nie radzi sobie z tuszem do rzęs, albo trzeba temu poświęcić dużo czasu. Mi się nie chce, więc do demakijażu oczu używam micela z Biedrony

Używam tego produktu od: kilku lat
    Ilość zużytych opakowań: pewnie z kilkanaście całych

Chcesz pochwalić KamilaZ83 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Zdecydowanie nie dla mnie, nie daje uczucia oczyszczenia
  • Polecony przez panią dermatolog. Do cery wrażliwej, to się zgadza.

Plusy:
    +delikatny
    +nie przesusza, nie podrażnia
    +nie drażni skóry
    +wydajny
    Minusy:
    -wydaje się wręcz niehigieniczny! Nie daje uczucia oczyszczenia, nie zbyt dobrze zmywa twarz
    -zostawia film na skórze
    -cena

Ilość zużytych opakowań: jedno całe

Chcesz pochwalić jasper_112 za czytelną i pomocną recenzję?
  • No, nie wiem...
  • Zdecydowałam się na zmianę mojej pielęgnacji i postanowiłam przerzucić się na lekkie, nawilżające produkty. Słyszałam mnóstwo dobrego na temat Physiogelu i stwierdziłam, że to dobry czas na wypróbowanie. I sama nie wiem, czy to ja po tych wszystkich zachwytach, jakie słyszałam, miałam zbyt wygórowane oczekiwania względem niego, czy on rzeczywiście jest po prostu średniakiem...

Plusy:
    *jest delikatny
    *nie przesusza, ani nie ściąga skóry
    *delikatnie nawilża
    *ma poręczną buteleczkę
    *brak SLS w składzie (powodują u mnie ściągnięcie)

Minusy:
    *na pewno nie nada się do ewentualnego demakijażu- nawet z cieńką warstwą podkładu sobie nie poradzi, rozmazując ją (a próbowałam go używać na kilka możliwych sposobów)
    *jest taki trochę... tępy? tzn. pozostawia na skórze taki lekki, nawilżający film, który niby mi nie przeszkadza, ale w moim odczuciu jest właśnie taki tępy, przez co skóra nie do końca jest czysta...

Ostatnio przez kilka dni używałam Fizjoderm z Ziaji, który ma podobny skład i podobne działanie, z tym że można nim spokojnie zmyć makijaż i nie pozostawia na skórze żadnego filmu, a do tego jest dużo tańszy. A ja lubię mieć jeden kosmetyk wielozadaniowy, cenię sobie minimalizm i oszczędność.
    A Physiogel to taki średni produkt, który nadaje się wyłącznie do przemycia twarzy rano.
    Dlatego nie zdecyduję się na niego ponownie.

Używam tego produktu od: Miesiąca.
    Ilość zużytych opakowań: Jedno.

Chcesz pochwalić domi_p za czytelną i pomocną recenzję?
  • sądowy zakaz zbliżania się do mnie tego kosmetyku
  • Namówił mnie na niego mój TŻ, ponieważ stosował go w latach młodzieńczych gdy miał problemy z trądzikiem. Podobno świetny, genialny, nawilża, nie zapycha i inne cuda. Był akurat w promocji w SP za 9,99, więc wzięłam na próbę.
    Nie wiem czy miałam w życiu gorszy kosmetyk do czegokolwiek!

- uczucie niedomycia i wrażenie jakbym myła twarz czymś oleistym, tłustym. Podejrzewam, że mycie smołą byłoby przyjemniejsze.

- nie myje! Żel myjący jak sama nazwa wskazuje ma myć, a po przemyciu twarzy płynem do demakijażu, a potem tym żelem specjalnie przetarłam twarz jeszcze raz płatkiem nasączonym płynem żeby sprawdzić czy żel domył pozostałości po podkładzie. Niestety na płatku dalej był ślad podkładu.

- zostawia tłusty film

- największy minus - potwornie zapycha! Na twarzy już następnego dnia pojawiło mi się z 5 czerwonych, bolesnych i ropnych krostek. Nawet na szyi! Stwierdziłam, że to niemożliwe żeby to było po żelu chociaż nic nowego nie używałam. Umyłam nim twarz po raz 2 i następnego dnia wyskoczyło kolejne 5 nowych. Teraz się męczę żeby doprowadzić swoją cerę do stanu używalności :/

Dramat kompletny. Nie chcę go widzieć nawet jak mi ktoś dopłaci!Używam tego produktu od: 2 tygodnieIlość zużytych opakowań: 1 w trakcie

Chcesz pochwalić CatherineRose za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dla nadwrażliwych.
  • Physiogel jest odrobinę tańszym zamiennikiem Cetaphilu, lecz właściwie równie efektywnym, pomijając pewne techniczne szczegóły

Jego najpoważniejszym atutem jest delikatność, która nie zdziera brutalnie ze skóry fizjologicznego pH, a wręcz ładnie nawilża bez pozostawiania zbędnej tłustej powłoczki. Jednocześnie przez tą swoją delikatność nie nadaje się do pełnego demakijażu, ponieważ jedynie rozmazuje tusz po całej buzi i zapewnia przemianę w pobitą pandę. Wymaga odrobinę większej ilości produktu do umycia całej twarzy niż Cetaphil, przez co przegrywa z nim w kategorii wydajności. Posiada ledwo wyczuwalny, przyjemny dla nosa, mydlany zapach. Buteleczka jest bardzo wygodna, ładnie układa się w dłoni dziękim swoim falistym kształtom, dozownik jest otwierany klapką, co bardzo ułatwia otwieranie go mokrymi łapkami.

Physiogel jest emulsją przede wszystkim bardzo, bardzo, bardzo łagodną, co powinno umilić proces pielęgnacji wszystkim wrażliwcom i uczuleniowcom

Używam tego produktu od: pół roku,zamiennie z Cetaphilem
    Ilość zużytych opakowań: 3/4 op.

Chcesz pochwalić dooszka za czytelną i pomocną recenzję?
  • Używam rano
  • Ten produkt zaleciła mi dermatolog. Używałam go do spółki z Dermoclarem, a teraz z płynem antybakteryjnym Ziaji.
    Stosuję rano i nie używam z nim wody.
    Żel jest bardzo delikatny, nie podrażnia skóry, lekko ją natłuszcza. Podobny do Cetaphilu, ale ma wygodniejsze opakowanie.

Używam tego produktu od: wiele lat
    Ilość zużytych opakowań: wiele

Chcesz pochwalić K_cieciorka za czytelną i pomocną recenzję?
  • nie najgorszy
  • Dla mnie gorsza wersja (kopia?) Cetaphilu. Delitkany, podobna konsystencja, podobny opis, podobne działanie. Nie podrażnia, nie pachnie, zmywa makijaż - nie rewelacynie, ale daje radę. Najważniejsze, że nie mam po nim czerwonej cery. Dla mnie jest ok.

Używam tego produktu od: 2-3 miesięcy
    Ilość zużytych opakowań: dwa, drugie w trakcie

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić ferudko za czytelną i pomocną recenzję?
  • oj nie!jeszcze raz nie!
  • to jakis koszmarek!
    myje nim buzie tylko z woda....jakos nie potrafie inaczej.
    niestety nie myje on buzi w ogole.jak mam makijaz to jakby go rozmazuje.
    po splukaniu, po przemyciu twarzy plynem micelarnym wacik jest mega brydny,jakby puder wciaz byl.kompletnie nie zmywa.
    po innych zelach wacik jest duzo czystszy.
    fajnie pachnie, wygodne opakowanie.
    i to na tyle.
    wiecej nie kupie.
    dla osob ktore sie nie maluja,moze bedzie ok

Używam tego produktu od: 3 miesiecy
    Ilość zużytych opakowań: 0.5

Chcesz pochwalić czarnulka85 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bardzo podobny do Cetaphilu
  • Polecony przez panią dermatolog, miałbyć niby ukojeniem dla mojej skóry. Tak, jasne ukojenie skóry mam po hipalergicznym żelu Biały Jeleń, niekoniecznie za 40 zł
    Produkt bardzo podobny do Cetaphilu - przypomina bardziej jakieś serum nawilżające, twarzy tym dobrze nie umyje, przynajmniej ja miałam wrażenie tłustości i musiałam poprawiać innymi żelami.

Chcesz pochwalić _Schmetterling za czytelną i pomocną recenzję?
  • Idealna pielęgnacja skóry wrażliwej, suchej i alergicznej
  • Mam wymagajacą cerę, której zdołał podołać ten żel myjący jak również do pary krem z tejże firmy.
    Polecam go z całego serca dla osób które mają problemy z utrzymaniem nawilżenia skóry twarzy jak i problemami z nadwrazliwością na wiele substancji znajdujacych się w innych kosmetykach myjących. Co do ceny może się wydywać względnie wysoka jednaże dla osób takich jak ja jest to kosmetyk bez którego nie można normalnie funkcjonować. Nie polecam osobom, które nie mają takich problemów, bo napewno są tańsze kosmetyki spełniające tę funkcję.

Używam tego produktu od: kilku lat
    Ilość zużytych opakowań: kilkanaście

Chcesz pochwalić experience_ona za czytelną i pomocną recenzję?
  • może być
  • Ten żel to dla mnie droższa kopia fizjodermu ziaja. Nie wysusza, nie podrażnia.Jest łatwo dostępny.Dość przyzwoicie oczyszcza , ma wygodne opakowanie.Nie wyróżnia się niczym szczególnym, nie zachwycił mnie.Wolę fizjoderm.

Chcesz pochwalić Claire91 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Ujdzie w tłumie.
  • Kosmetyk kupiłem bo nei było mojej pianki do mycia twarzy z biodermy a na juz potrzebowałem czegoś co " mnie umyje " .
    Pani poleciła mi ten żel wiec ok kupiłem bo pamietam,że były w miare dobre opinie .
    Mam cerę bardzo bardzo wrazliwą i bardzo tłustą z skłonnością do mocnego tradziku .

Żel w ogole się nie pieni .
    NIE nadaje się do demakijażu bo tylko rozmaże podkład/bb krem po twarzy i nawet go nie ruszy .

Nie radzi sobie z masciami przeciw tradzikowymi - retinoidy, zele .

Jesli ktoś wymaga delikatnego mycia i BARDZO dobrego nawilżenia to ten kremo żel będzie wręcz idealny, skóra jest ukojona matowa i nawilżona... aczkolwiek trochę trzeba się namasować by dokładnie umył twarz .

Mimo wszystko polubiłem go za to,że nawilża i jest bardzo delikatny ! .

Produkt bardzo NIE wydajny, dlatego cena jest BARDZO zawyżona !!! .

Ilość zużytych opakowań: połowa pierwszego

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić lukaszmakeup za czytelną i pomocną recenzję?
  • Mój ulubiony !
    + łagodzi,
    + koi,
    + fajna konsystencja,
    + wydajny!

- cena,mógłby być troszeczkę tańszy.

Używam tego produktu od: 2/3 lat
    Ilość zużytych opakowań: ponad 6

Chcesz pochwalić decisive96 za czytelną i pomocną recenzję?
  • całkiem całkiem
  • Polecony mi przez dermatologa
    +moge być pewna, że po jego użyciu mnie nie wysypie
    +delikatny
    +bezzapachowy
    +dobry w podróży
    +nie wysusza
    +wydajny

-potrzebuję większego oczyszczenia, mam tłustą cerę i nie zawsze czuję, że wszystko się zmyło, zazwyczaj myłam nim twarz 2 razy zeby czuć się dokładnie oczyszczona :P
    -nie lubię używać go bez wody bo mam wrażenie, że została mi na twarzy jakaś dziwna warstwa żelu
    -cena

ostatnio przerzuciłam się na mydło 'siarkowa moc' bo ten żel był już dla mnie zbyt drogi, więc polecam spróbować jeśli ktoś również ma ograniczenia finansowe lub nie czuje się do końca usatysfakcjonowany tym żelem

Używam tego produktu od: niecałego roku
    Ilość zużytych opakowań: ok 10 opakowań

Chcesz pochwalić BubbleGum93 za czytelną i pomocną recenzję?
  • spoko
  • zostal mi polecony przez dermatologa kiedy cera na policzkach byla nadwrazliwa (sucha, piekaca i domagajaca sie nawilzenia co pare godzin)

sprawdzil sie

uniwersalny bo w trakcie podrozy stosowalam go rowniez jako plyn do higieny intymnej

producent moglby dodac jakis kwiatowy lub owocowy zapach ale rozumiem, ze dla osob z olbrzymia wrazliwoscia cery to pewnie nieakceptowalne

Używam tego produktu od: 2 lat ale zmieniam kosmetyki
    Ilość zużytych opakowań: dwa

Chcesz pochwalić UcztaDlaZmyslow za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nie bardzo
  • Trafiłam na ten żel przez przypadek dokładnie, poprostu skonczył mi sie poprzedni no i mowie sobie o! trzeba iść do apteki po jakiś nowy. No i poleciła mi farmaceutka własnie ten żel, mowie sobie a niech bedzie nie szkodzi sprobować.
    Po wypróbowaniu tego żelu.. hmm, szału nie było, wydaje mi sie że w ogóle nie myje, jakoś specjalnie nie oczyszcza, ale za to świetnie nawilża to fakt, ale nie wiem czy siegnełabym jeszcze raz po niego.

Używam tego produktu od: 1 miesiaca

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić ShootToThrill za czytelną i pomocną recenzję?
  • Śmierdzi i nie oczyszcza
  • Jakoś kolejny raz sprawdza się moja teoria, że jak coś pasuje wszystkim na wizażu to u mnie się to nie sprawdza.

Próbowałam szukać ale nie znalazłam żadnedo plusa dla tego środka.

-śmierdzi (co za dziwny zapach)
    -zapycha i to mega
    -wcale nie oczyszcza
    -na ciało też się nie sprawdził

Podsumowując:
    nie robi kompletnie nic. Zaraz obok dermoprotektora cetaphilu kolejny przereklamowany produkt. Wyrzuciłam bo tylko butelka przeszkadzała w łazience.Używam tego produktu od: około rok z wieloma podejściamiIlość zużytych opakowań: 7/8 dużego opakowania

Chcesz pochwalić The light za czytelną i pomocną recenzję?
  • KWC
  • jest super, nawilża, koi podrażnioną skórę
    \nłagodzi
    \njest mega delikatny
    \njak go nakładam na twarz czuję mega ukojenie
    \njak dotąd najlepszy żel jaki miałam. O wiele lepszy o LRP Toleriane.
    \n

Chcesz pochwalić Gwiazda Wieczorna za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bardzo dobry!
  • Przede wszystkim należy zacząć od tego, że jest to kosmetyk hipoalergiczny. Dlatego od razu trzeba się nastawić, że chociaż jego zadaniem jest myć i oczyszczać skórę z zabrudzeń (z czym świetnie sobie radzi), to nie będzie się on pienił jak drogeryjne żele do buzi naszpikowane chemią.

Mimo tego, że kosmetyk się nie pieni, to radzi sobie bardzo dobrze ze zmywaniem codziennego makijażu. Mocniejszy makijaż, makijaż wieczorowy, ciężkie podkłady zmywa się nim trudniej i trzeba zwykle myć buzię dwa razy, żeby dobrze ją oczyścić. Ale tę niedogodność rekompensują inne zalety żelu.

Żel nie ściąga skóry, nie wysusza jej, nie uczula. Dobrze usuwa resztki makijażu i nadmiar sebum wydzielanego w ciągu dnia, ale nie pozostawia wrażenia ściągniętej skóry. Regeneruje i koi skórę. Ja podczas jego stosowania nie miałam nigdy żadnego problemu z krostkami, które pojawiają się u mnie od czasu do czasu, a wręcz przeciwnie - kondycja skóry znacznie się poprawiła.

Dla mnie ogromnym plusem jest to, że kosmetyk nie wysusza i nie uczula mojej skóry, działa nawilżająco. Zdecydowanie wspomaga regenerację skóry po trądziku czy innych podrażnieniach.

Na koniec o wydajności. Ja byłam trochę zaskoczona, ponieważ wydawało mi się, że ze względu na to, że kosmetyk się nie pieni, to zużyję go dwa razy szybciej, ale nie! Żel wystarczył mi na około dwa miesiące, czyli nieco więcej niż przeciętnie, bo zwykle jedno opakowanie żelu do mycia twarzy 150 ml mam na miesiąc z hakiem góra.

Podsumowując, daję 4,5 na 5 gwiazdek, tylko ze względu na to, że brak pienienia się kosmetyku utrudniał usuwanie mocniejszego makijażu.

Polecam szczególnie osobom ze skórą wrażliwą, skłonną do podrażnień, po przeróżnych kuracjach, które ją wysuszają i podrażniają. Właściwości nawilżające, regenerujące i stabilizujące skórę to największe zalety tego kosmetyku.

Chcesz pochwalić Glupotka za czytelną i pomocną recenzję?