Powiększ Stiefel, Physiogel, Cleanser (Hypoalergiczny żel myjący do skóry wrażliwej i bardzo wrażliwej)

Zgłaszająca osoba: Esente

Physiogel Cleanser to delikatny żel myjący. Swoje właściwości zawdzięcza kompleksowi myjąco-buforująco-nawilżającemu, w skład którego wchodzi kokoil izotionian sodu. Związek ten, pochodzący z oleju kokosowego, ma szczególnie korzystne właściwości oczyszczające.
Physiogel Cleanser nie tylko myje, ale też zapobiega wysuszeniu skóry i nie zaburza naturalnego pH. Jest hipoalergiczny, dzięki czemu może być stosowany nawet przez osoby o bardzo wrażliwej skórze.
Szczególne zalecenia do stosowania:
- Pielęgnacja skóry nietolerującej mydła
- Oczyszczanie skóry u młodzieży dorastającej
- Doskonały do cery trądzikowej
- Pielęgnacja skóry wrażliwej, suchej i alergicznej
- Pielęgnacja skóry po zabiegach dermatologicznych
- Demakijaż oczu
Physiogel Cleanser może być stosowany bez spłukiwania.
Przy regularnym stosowaniu Physiogel Cleanser skóra staje się miękka, gładka i naturalnie piękna.

Skład: Aqua, PEG-75, Cetearyl Alkohol, Disodium Phosphate, Sodium Cocoyl Isethionate, Citric Acid, Methylparaben, Butylparaben, Propylparaben, Parfum. (27.03.2008)

Cena: ok. 25zł / 150ml

• idealny do skóry z problemami
  • Kosmetyki z serii Physiogel i Oillan Balance to jedyne kosmetyki które nie podrażniają mojej wrażliwej i zniszczonej kuracjami antytrądzikowymi cery.
    Nie rozumiem tutaj niektórych recenzji pań, które twierdzą, że kosmetyk podrażnia. Ciekawe czym. W jego składzie nie ma nic co mogłoby zaszkodzić skórze, a skład konsultowałem z dermatologiem. Krem jest bezpieczny. Ale zauważyłem, że panie tutaj są bardzo wymagające i trudno je zadowolić i zawsze znajdą dziurę w całym.
    Szczególnie krem i żel z tej serii polecam osobom które są w trakcie kuracji dermatologicznych i potrzebują nawilżenia.

Używam tego produktu od: rok
    Ilość zużytych opakowań: 4 duże

• Kupiłabyś ten produkt ponownie?
Chcesz pochwalić miguelito93 za czytelną i pomocną recenzję?
  • poprawny, są w tej kategorii lepsze
  • Żel oceniam z perspektywy osoby z cerą tłustą, ze zmianami trądzikowymi.

Rano bardzo lubię stosować oczyszczanie twarzy bez wody. Przetestowałam pod tym kątem już kilka żeli: pharmaceris, cetaphil, alterrę i właśnie physiogel.

Pokładałam w tym ostatnim i dzisiaj ocenianym dosyć spore nadzieje. Po pierwsze to produkt apteczny, a po drugie bardzo popularny i wciąż wysoko oceniany. W końcu jak to mówią "jak spadać to z wysokiego konia" i physiogel spadł, może nie aż tak nisko, ale jednak zawiódł mnie.

-konsystencja nie jest wystarczająco gęsta, spływa nieco z rąk i twarzy. Generalnie jest rzadka, biała, może raczej mleczna z pęcherzykami powietrza.
    - nie radzi sobie z demakijażem (a takie stosowanie zaleca producent). Rozmazuje wszystko po całej twarzy, a żeby to później zmyć potrzeba chyba miliona wacików.
    - cena - kosztuje około 18zł. Pomimo tego i tak jest najtańszy wśród takiego typu żeli w aptece.

+jest bardzo, bardzo delikatny. Wydaje mi się, że w tej kwestii spisuje się lepiej niż pharmaceris. Mojej tłustej skórze wystarcza delikatność z pharmaceris. Jednak osobom z mega wrażliwą cerą polecam sięgnąć po physiogel.
    +zostawią wyczuwalną warstwę ochronno - nawilżającą. Wiele osób odczuwa ją jako film na skórze, uczucie lepkości. Dla mnie to po prostu dodatkowa bariera przez zanieczyszczenia na skórze, z którą trzeba się liczyć w przypadku mycia bez wody.
    +ma dobry skład i niedrażniący zapach, w ogóle cały żel jest niedrażniący
    +co do oczyszczania to używałam go tylko do zmywania zanieczyszczeń z nocy i w tej roli sprawdza się bardzo dobrze. Rozpuszcza wszelki nocny brud, a potwierdza to ubrudzony wacik.

Generalnie to dobry żel i na pewno warto go kupić, jednak dla mnie w tej kategorii jest kilka lepszych pozycji, np. pharmaceris i aktualnie przeze mnie testowany cetaphil, który jak na razie spisuje się bardzo dobrze.

Używam tego produktu od: kwiecień - czerwiec 2014

Chcesz pochwalić lifrete za czytelną i pomocną recenzję?
  • Zdecydowane TAK
  • Żel ten polecił mi dermatolog zaraz po stwierdzeniu i zaleczeniu objawów AZS. Jest naprawdę w porządku: delikatnie ale skutecznie oczyszcza, nawilża i przede wszystkim nie podrażnia - a to nie jest takie oczywiste nawet wśród kosmetyków stworzonych ponoć do skóry atopowej (czyt. seria kosmetyków AA). Podsumowując, nie zamienię go na żaden inny, bo po co?

Ilość zużytych opakowań: 2 razy po 150ml

Chcesz pochwalić Myaaania za czytelną i pomocną recenzję?
  • Najlepszy
  • Żel poleciła mi moja dermatolog. Jest najlepszy ze wszystkich. Po użyciu skóra naprawdę nie jest ściągnięta. Nie uczula. Nie wysusza. Jako jedyny po zastosowaniu pozostawia uczucie nawilżenia. Radzi sobie z cerą naczynkową, alergiczną, nawet trondzikową. Nie do porównania z żadną inną firmą apteczną.
    Same plusy.

Ilość zużytych opakowań: dużo

Chcesz pochwalić zielonykropkabalonik za czytelną i pomocną recenzję?
  • Jestem zawiedziona, nie tego się spodziewałam.
  • Mam cerę wrażliwą i suchą, więc szukam kosmetyku przeznaczonego do takiej cery. Rzeczą niedopuszczalną jest, żeby kosmetyk przeznaczony do takiej cery mnie podrażniał. Niestety, tak było w przypadku Physiogelu. Mniej więcej połowa aplikacji kończyła się pieczeniem i podrażnieniem cery. Z tego powodu nie mogę ocenić produktu na więcej niż dwie gwiazdki. Kupiłam w aptece internetowej za 18,50.

Plusy:
    +wydajność
    +uczucie odświeżenie ( o ile mnie nie piekło)
    +łatwo wydobyć kosmetyk, nic się nie marnuje
    +możliwość używania kosmetyku bez wody
    +nie wysusza, a nawet nawilża
    +skóra jest miękka i gładka po użyciu

Minusy:
    -jak już napisałam, mniej więcej połowa aplikacji produktu kończyła się podrażnieniem i pieczeniem
    -nie domywa makijażu

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić CzasKomety za czytelną i pomocną recenzję?
  • Koszmar...
  • Jak lubię serię Physiogel, tak tego płynu nie znoszę. Mam na niego uczulenie - robią mi się czerwone placki na twarzy, skóra piecze i jest tak czerwona jakby była poparzona. Plamy są tak widoczne, że rodzina mnie pytała co mi się stało ze skórą...Dermatolog nie uwierzył uznając, że to chyba od czegoś innego, bo skoro na krem nie mam uczulenia, to tym bardziej na płyn nie powinnam mieć, bo ma bardziej prosty skład... Dlatego temu dermatologowi powiedziałam goodbye.

Nie wiem na jaką substancję mam uczulenie, ale ten żel robi piekło z moją twarzą, więc nie polecam, bo raczej do delikatnych to on nie należy. Używam miceli i nie mam uczulenia, a na ten płyn mam.

Używam tego produktu od: dwa lata temu używałam
    Ilość zużytych opakowań: użyłam kilka razy i wyrzuciłam

Chcesz pochwalić Atenya za czytelną i pomocną recenzję?
  • Łagodny,delikatny żel
  • Jest to delikatna bezzapachowa konsystencja,nie oczekuje od żelu zmywania makijażu,bo robię to wcześniej płynem micelarnym,a jedynie jego resztek i wraz ze ściereczka muślinową radził sobie z tym bardzo dobrze

+delikatny
    +nie podrażnia/nie uczula
    +nie wysusza skóry-nie ma uczucia ściągnięcia
    +wydajny choć b.rzadki produkt
    +bezzapachowy
    +wygodnie się dozuje z buteleczki

+/- cena wole zapłacić za taki żel ok 30 zł niż kilka za tani z efektem ściągnięcia skóry i ostrym drażniącym zapachu

Nie czepiam się go ma podobne działanie jak Cetaphil (z tym,że w podobnej cenie on ma 250 ml więc jest b.ekonomiczny),choć miałam tą emulsje micelarna nie drugą łagodnego mleczka,ale też spróbuje.
    Jak pisałam zawsze wcześniej zmywam makijaż,a potem jeszcze tonik i woda termalna zanim dam serum i krem
    Używam tego produktu od: używałam mw sześć miesięcy
    Ilość zużytych opakowań: jedno 150 ml

Chcesz pochwalić niewidoczna6 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Na pewno nie do zmywania makijażu
  • Sprawdziłby się dla młodych dziewczyn które nie noszą makijażu, bądź do porannego przemycia twarzy. Na pewno nie do oczyszczania skóry twarzy po całym dniu noszenia makijażu. Pod tym względem zupełnie się nie sprawdził.

Plusy:
    *nie wysusza
    *jest delikatny
    *nie podrażnia
    *dobrze tolerowany przez skórę

Minusy:
    *nie zmywa makijażu

Chcesz pochwalić bustleup za czytelną i pomocną recenzję?
  • nie powala
  • Szukałam czegoś delikatnego do mycia twarzy po wcześniejszym Vichy Normaderm o którym słyszaam dużo dobrego a później dużo złego mam nową wersję z niebieskimi napisami - nie wiem czy różni się czymś od tej poprzedniej.

PLUSY
    +jest delikatny
    +odświeża buzię

MINUSY
    - nie zmywa makijażu! ani twarzy ani oczu, raczej jak ktoś to dobrze przede mną napisał - odświeża buzię, więc jak całe już zmyjemy się płynem miceralnym to można przemyć się też tym produktem - ale po co nie wiem...
    - nie wiem czy dobrze wpływa na cerę bo to że nie da się nim domyć twarzy sprawia że leży u mnie na półce i nie chce mi się go używać... bo po co zmywać już czystą buzię
    - nie jest to żel ale emulsja - producent wprowadza w błąd tą nazwą

Jeśli będę robić sobie detoks od makijażu to może skuszę się na stosowanie co codziennie, w innym przypadku jedynie poranne mycie twarzy wchodzi w grę. Nie kupię ponownie.

Używam tego produktu od: pół rokuIlość zużytych opakowań: pół opakowania

Chcesz pochwalić ani_ta_ za czytelną i pomocną recenzję?
  • Rewolucji nie zrobił
  • Dużo słyszałam o tym żelu, w różnych miejscach i ostatecznie skusiłam się na niego w SuperPharm, gdy był na promocji za 10 zł.

Żel jest w formie dość lejącej, białej emulsji. Konsystencją przypomina mi trochę Lactacyd

+Delikatny, nie podrażniał mnie. Mam jednak normalną cerę, więc nie wiem jak w przypadku osób wrażliwych.
    + Rzeczywiście można umyć nim twarz bez użycia wody. Co się świetnie sprawdza podczas wyjazdów, albo dla osób, którym nie odpowiada woda w kranie.

- Nie nadaje się do oczyszczania twarzy, bardziej do odświeżania.
    - Mi udało się upolować okazję, ale generalnie to cena jest dość wysoka

Używałam go tylko rano, do odświeżenia i zmycia pozostałości kosmetyków nakładanych na noc. Wieczorem nie sprawdzał mi się, ponieważ kiepsko oczyszcza.

Cieszę się, że miałam okazję go wypróbować, ale raczej już nie wrócę.

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić Cocomily za czytelną i pomocną recenzję?

-gggg-
Zamknij