Powiększ Stiefel, Physiogel Hypoallergenic, Codzienne Nawilżanie, Żel do mycia twarzy do skóry suchej i wrażliwej

Zgłaszająca osoba: Esente

Physiogel Cleanser to delikatny żel myjący. Swoje właściwości zawdzięcza kompleksowi myjąco-buforująco-nawilżającemu, w skład którego wchodzi kokoil izotionian sodu. Związek ten, pochodzący z oleju kokosowego, ma szczególnie korzystne właściwości oczyszczające.
Physiogel Cleanser nie tylko myje, ale też zapobiega wysuszeniu skóry i nie zaburza naturalnego pH. Jest hipoalergiczny, dzięki czemu może być stosowany nawet przez osoby o bardzo wrażliwej skórze. Nie zawiera mydła i barwników.
Szczególne zalecenia do stosowania:
- Pielęgnacja skóry nietolerującej mydła
- Oczyszczanie skóry u młodzieży dorastającej
- Doskonały do cery trądzikowej
- Pielęgnacja skóry wrażliwej, suchej i alergicznej
- Pielęgnacja skóry po zabiegach dermatologicznych
- Demakijaż oczu
Physiogel Cleanser może być stosowany bez spłukiwania.
Przy regularnym stosowaniu Physiogel Cleanser skóra staje się miękka, gładka i naturalnie piękna.

Skład: Aqua, PEG-75, Cetearyl Alcohol, Disodium Phosphate, Sodium Cocoyl Isethionate, Citric Acid, Methylparaben, Butylparaben, Propylparaben, Parfum

Cena: ok. 25zł / 150ml

• Od lat tylko on.
  • Nie wyobrażam sobie pielęgnacji mojej cery bez Physiogelu. Polecił mi go dawno temu dermatolog i tak już ze mną został . Dobrze oczyszcza, a przede wszystkim jest bardzo bardzo łagodny - skóra po umyciu nie jest ściągnięta (nienawidzę tego uczucia) tylko delikatnie nawilżona. Nie widzę żadnych wad tego produktu .

Używam tego produktu od: kilkanaście lat
    Ilość zużytych opakowań: bardzo dużo

Chcesz pochwalić KatePinkus za czytelną i pomocną recenzję?
  • dobry dla skóry wrażliwej
  • Jak do tej pory jest to jeden z lepszych żeli do twarzy jakie miałam. Inne bardzo wysuszały mi skórę i napinały ją. Mimo, że nie zmywa makijażu jakoś super ekstra (zazwyczaj zmywam go najpierw jakimś płynem micelarnym a dopiero później myję twarz), kupiłabym go ponownie. Z początku też przeszkadzało mi to, że się tak nie pienił jak inne, jednak i do tego można się przyzwyczaić. Polecam posiadaczkom skóry wrażliwej

Używam tego produktu od: od pół roku
    Ilość zużytych opakowań: jedno całe

Chcesz pochwalić babciamroz za czytelną i pomocną recenzję?
  • jest moc
  • Oj oj, to cudo.
    Żel jest zamknięty w typowym dla produktów Physiogel plastikowej białej butelce (niestety nie widać ile produktu pozostało, ale nauczyłam się już oceniać to po wadze). Zapach jest bardzo neutralny- pachnie dla mnie głównie gliceryną. Konsystencja jest dość rzadka i trzeba uważać przez kilka pierwszych użyć żeby żel nie spłynął nam z dłoni.

Jeśli chodzi o działanie to jak pisałam- jest moc.

Żel radzi sobie ze zmywaniem makijażu (włącznie z wodoodpornym tuszem!). Przy bardziej wieczorowym makijażu polecam umyć nim buzie dwa razy- dla pewności.

Jest naprawdę bardzo wydajny, wystarczy niewielka ilość żeby poradzić sobie z makijażem.

Żel nie wysusza, nie podrażnia (ani oczu ani skóry), wręcz ją nawilża. Pozostawia bardzo gładką i zdrowo zaróżowioną.

Można go stosować na dwa sposoby, ja osobiście wolę go zmyć ale jeśli mam bardzo podrażnioną skórę rano to po prostu nakładam go za pomocą wacika i zbieram nadmiar.

Świetnie nadaje się na wyjazdy, gdyż jest na tyle nawilżający, że z czystym sumieniem można sobie odpuścić stosowanie kremu.

Cenowo wychodzi to różnie, ale najbardziej opłaca się chyba w drogeriach i aptekach internetowych. Kosztuje wtedy około 20-25 zł.

Używam tego produktu od: niecały rok

Chcesz pochwalić Rukia1991 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Mój KWC
  • Dla mnie jak dotąd najlepszy.
    Idealny dla mojej skóry.
    Jedyny, który ją fajnie myje i nie wysusza.
    Testowałam już sporo żeli myjących i specjalnych mydeł i ten kosmetyk jako jedyny nie przesusza mojej skóry i ją dobrze myje. Oczywiście po umyciu stosuję krem lub olejek, ale jak zdarzy mi się zapomnieć, to też skóra wygląda OK.
    Mam skórę przesuszoną na nosie i policzkach, a jednocześnie tłustą na brodzie. W każdym z tych obszarów ten kosmetyk się sprawdza.

Używam tego produktu od: 2 lata
    Ilość zużytych opakowań: 5 opakowań

Chcesz pochwalić monikapiasecka za czytelną i pomocną recenzję?
  • Łagodne oczyszczanie
  • Nie mam skóry suchej ani wrażliwej. Żel kupiłam, aby prztestować jak moja tłusta i trądzikowa cera zareaguje na taką delikatną pielęgnację, bez użycia SLS i składników antybakteryjnych.

Może zacznę od tego, że żelu używam z wodą zarówno do rannego umycia twarzy jak i wieczornego demakijażu. W tym drugim sprawdza się srednio, gdyż do pełnej czystości twarz należy przetrzeć jeszcze płynem micelarnym.

Oprócz tego nie mogę mu nic zarzucić. Jest delikatny, nie podrażnia, skóra po jego użyciu nie jest wysuszona, a jednocześnie nie lepi się.

Na pewno nie spowodował u mnie zapychania, jednak przez brak działania antybakteryjnego nie zapobiegał również powstawaniu nowych wykwitów.

Zauważyłam natomiast, ze od kiedy go używam, moja skóra mniej się przetłuszcza.

Na minus mogłabym zaliczyć tylko jego kiepską wydajność.

Nie wiem czy kupię ponownie, gdyż lubię testować nowe kosmetyki

Ilość zużytych opakowań: kończę pierwsze

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić didunia za czytelną i pomocną recenzję?
  • Idealny
  • Żeli do mycia twarzy używam dość rzadko, mam tak wrażliwą i suchą skórę ,że na co dzień wystarczają mi głównie płyny micelarne i metoda OCM. Jednak zawsze przy gwałtownym wybuchu atopowego zapalenia skóry wracam do tego żelu. Nie podrażnia, jest bardzo delikatny i niesamowicie wydajny (jedno opakowanie wystarcza na ponad pół roku!). Kiedy moja skóra się uspokaja a ja nie potrzebuję już stosować go do twarzy, zużywam go do mycia miejsc podrażnionych, ran, świeżych tatuaży... Do wszystkiego sprawdza się bardzo dobrze

Używam tego produktu od: 2 lata
    Ilość zużytych opakowań: 2 opakowania i bardzo dużo próbek

Chcesz pochwalić nanette za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nie zachwyca
  • Żel ma zapach szarego mydła. Jest wydajny, butelka wystarczyła mi na 3-4 miesiące codziennego używania. Ja stosowałam go tylko do porannego mycia twarzy, więc nie wiem jak radzi sobie z demakijażem, ale podejrzewam, że sobie nie radzi. Do zmycia go używałam wody. Więcej go nie kupię, bo uważam, że spokojnie można go zastąpić chociażby żelem Babydream, który ma b. dobry skład, jest znacznie tańszy i przyjemniej pachnie.

Używam tego produktu od: 3-4 miesięcy
    Ilość zużytych opakowań: 1 butelka

Chcesz pochwalić kashka za czytelną i pomocną recenzję?
  • idealny do skóry z problemami
  • Kosmetyki z serii Physiogel i Oillan Balance to jedyne kosmetyki które nie podrażniają mojej wrażliwej i zniszczonej kuracjami antytrądzikowymi cery.
    Nie rozumiem tutaj niektórych recenzji pań, które twierdzą, że kosmetyk podrażnia. Ciekawe czym. W jego składzie nie ma nic co mogłoby zaszkodzić skórze, a skład konsultowałem z dermatologiem. Krem jest bezpieczny. Ale zauważyłem, że panie tutaj są bardzo wymagające i trudno je zadowolić i zawsze znajdą dziurę w całym.
    Szczególnie krem i żel z tej serii polecam osobom które są w trakcie kuracji dermatologicznych i potrzebują nawilżenia.

Używam tego produktu od: rok
    Ilość zużytych opakowań: 4 duże

• Kupiłabyś ten produkt ponownie?
Chcesz pochwalić miguelito93 za czytelną i pomocną recenzję?
  • poprawny, są w tej kategorii lepsze
  • Żel oceniam z perspektywy osoby z cerą tłustą, ze zmianami trądzikowymi.

Rano bardzo lubię stosować oczyszczanie twarzy bez wody. Przetestowałam pod tym kątem już kilka żeli: pharmaceris, cetaphil, alterrę i właśnie physiogel.

Pokładałam w tym ostatnim i dzisiaj ocenianym dosyć spore nadzieje. Po pierwsze to produkt apteczny, a po drugie bardzo popularny i wciąż wysoko oceniany. W końcu jak to mówią "jak spadać to z wysokiego konia" i physiogel spadł, może nie aż tak nisko, ale jednak zawiódł mnie.

-konsystencja nie jest wystarczająco gęsta, spływa nieco z rąk i twarzy. Generalnie jest rzadka, biała, może raczej mleczna z pęcherzykami powietrza.
    - nie radzi sobie z demakijażem (a takie stosowanie zaleca producent). Rozmazuje wszystko po całej twarzy, a żeby to później zmyć potrzeba chyba miliona wacików.
    - cena - kosztuje około 18zł. Pomimo tego i tak jest najtańszy wśród takiego typu żeli w aptece.

+jest bardzo, bardzo delikatny. Wydaje mi się, że w tej kwestii spisuje się lepiej niż pharmaceris. Mojej tłustej skórze wystarcza delikatność z pharmaceris. Jednak osobom z mega wrażliwą cerą polecam sięgnąć po physiogel.
    +zostawią wyczuwalną warstwę ochronno - nawilżającą. Wiele osób odczuwa ją jako film na skórze, uczucie lepkości. Dla mnie to po prostu dodatkowa bariera przez zanieczyszczenia na skórze, z którą trzeba się liczyć w przypadku mycia bez wody.
    +ma dobry skład i niedrażniący zapach, w ogóle cały żel jest niedrażniący
    +co do oczyszczania to używałam go tylko do zmywania zanieczyszczeń z nocy i w tej roli sprawdza się bardzo dobrze. Rozpuszcza wszelki nocny brud, a potwierdza to ubrudzony wacik.

Generalnie to dobry żel i na pewno warto go kupić, jednak dla mnie w tej kategorii jest kilka lepszych pozycji, np. pharmaceris i aktualnie przeze mnie testowany cetaphil, który jak na razie spisuje się bardzo dobrze.

Używam tego produktu od: kwiecień - czerwiec 2014

Chcesz pochwalić lifrete za czytelną i pomocną recenzję?
  • Zdecydowane TAK
  • Żel ten polecił mi dermatolog zaraz po stwierdzeniu i zaleczeniu objawów AZS. Jest naprawdę w porządku: delikatnie ale skutecznie oczyszcza, nawilża i przede wszystkim nie podrażnia - a to nie jest takie oczywiste nawet wśród kosmetyków stworzonych ponoć do skóry atopowej (czyt. seria kosmetyków AA). Podsumowując, nie zamienię go na żaden inny, bo po co?

Ilość zużytych opakowań: 2 razy po 150ml

Chcesz pochwalić Myaaania za czytelną i pomocną recenzję?