Powiększ Stiefel, Physiogel Hypoallergenic, Codzienne Nawilżanie, Żel do mycia twarzy do skóry suchej i wrażliwej

Zgłaszająca osoba: Esente

Physiogel Cleanser to delikatny żel myjący. Swoje właściwości zawdzięcza kompleksowi myjąco-buforująco-nawilżającemu, w skład którego wchodzi kokoil izotionian sodu. Związek ten, pochodzący z oleju kokosowego, ma szczególnie korzystne właściwości oczyszczające.
Physiogel Cleanser nie tylko myje, ale też zapobiega wysuszeniu skóry i nie zaburza naturalnego pH. Jest hipoalergiczny, dzięki czemu może być stosowany nawet przez osoby o bardzo wrażliwej skórze. Nie zawiera mydła i barwników.
Szczególne zalecenia do stosowania:
- Pielęgnacja skóry nietolerującej mydła
- Oczyszczanie skóry u młodzieży dorastającej
- Doskonały do cery trądzikowej
- Pielęgnacja skóry wrażliwej, suchej i alergicznej
- Pielęgnacja skóry po zabiegach dermatologicznych
- Demakijaż oczu
Physiogel Cleanser może być stosowany bez spłukiwania.
Przy regularnym stosowaniu Physiogel Cleanser skóra staje się miękka, gładka i naturalnie piękna.

Skład: Aqua, PEG-75, Cetearyl Alcohol, Disodium Phosphate, Sodium Cocoyl Isethionate, Citric Acid, Methylparaben, Butylparaben, Propylparaben, Parfum

Cena: ok. 25zł / 150ml

• Bardzo dobry
  • Mam atopowe zapalenie skóry, które odezwało się po dobrych kilku latach spokoju. Musiałam więc zmienić całą pielęgnację. Co prawda mam cerę trądzikową, lecz także bardzo uwrażliwioną przez przyjmowanie antybiotyków. Praktycznie cały czas moja skóra jest sucha, podrażniona, swędzi, a wszystko, co na nią nałożę, piecze, szczególnie kiedy wysuszę ją jakimś produktem. Ten żel nie pogarsza stanu cery, nie zapycha, delikatnie myje i nie wysusza - polubiłam go. W dodatku nie posiada w składzie sls-ów. Szkoda, że nie pachnie, lecz nie mogę uznać tego za wadę - zapach mógłby podrażnić wrażliwą cerę.
    Jedyny minus to cena - znam bardzo podobny, tańszy żel Ziai.

Chcesz pochwalić cherrycokex za czytelną i pomocną recenzję?
Polecany film:

• jak dotąd najlepszy
  • Sporo pań narzeka w komentarzach na ten produkt. Że nic nie robi, że nie zmywa makijażu, że się nie pieni... Mam ndzieję, że producent pshysiogelu nigdy nie pójdzie w tym kierunku, nigdy nie zrobi z niego zmywacza do makijażu, to byłaby katastrofa! Physiogel jest przede wszystkim delikatnie myjącym produktem do skór przesuszonych, wrażliwych, problematycznych, po zabiegach dermatologicznych, a nie domestosem, który miałby zmywać tony makijażu.
    Dla mnie produkt praktycznie bez wad. Cały czas testuję coś nowego, jednak zawsze wracam do niezastąpionego physiogelu.

Żel ma ogromne zalety:

+ Nie podrażnia oczu. Mam wręcz wrażenie, że są złagodzone po tym żelu. Można spokojnie myć nim okolice oka nic nie będzie szczypać.

+ Nie pieni się co jest ogromną zaletą!!! Większość pieniących się produktów do twarzy działa jak domestos zmywając wszystko włącznie z naturalną ochronną warstwą naskórka. Na szczęście physiogel się nie pieni, ma konsystencje śliskiego białego wodnistego żelu dobrze myjącego brudy i krem do twarzy, ale nie zmywającego lipidów, za co ogromny plus!

+ Nawilża! Działa jak balsam pod prysznic nivea. Nie dość, że nie zmywa cennej warstwy lipidowej, to jeszcze ją wzmacnia dodatkowo nawilżając. Skóra po jego zastosowaniu jest miękka, odżywiona, złagodzona. Można nie nałożyć kremu, a i tak nie będzie uczucia ściągania skóry. Takie efekty potrafi czynić bardzo niewiele produktów do mycia twarzy i psysiogel jest jednym z nich

+ Jest mega wydajny u mnie starcza na co najmniej pół roku, jak nie dłużej. Starcza na tak długo, że straciłem już rachubę. Do umycia całej twarzy wystarczy wielkość groszku. Oczywiście w połączeniu z wodą, bo bez wody trzeba by było go używać więcej. Na szczęście ja sobie lubię chlusnąć na twarz celem orzeźwienia, więc mam zarazem komfort i ekonomię

+ Zapach! Bardzo miły cytrusowy odświeżający, co sprawia, że za każdym razem aż chce się po niego sięgnąć. Większość dermatologicznych produktów do mycia twarzy jest bezzapachowa, przez co albo nie pachną niczym (pół biedy), albo śmierdzą plastykiem (ziaja fizjoderm). Physiogel na szczęście przyjemnie i delikatnie pachnie i nie jest to zapach w niczym szkodliwy.

+ Brak SLS i barwników

Drobne minusy:

- Parabeny w składzie. Mnie to nie przeszkadza, wszak to tylko produkt myjący, a nie krem do twarzy. Zresztą nie ma ich tutaj całego kompletu i nie jestem kobietą w ciąży, bo teoretycznie tylko wtedy parabeny mogą być szkodliwe (co też nie zostało nigdy udowodnione, jedynie hipoteza). Jednak lepiej, aby producent w przyszłości postarał się zastąpić je innymi konserwantami o lepszej renomie. Tym niemniej jakieś konserwanty muszą być, aby produkt mógł nam służyć przez długie miesiące od otwarcia opakowania.

- Rozwarstwia się po kilku tygodniach / miesiącach. Można to łatwo rozpoznać po tym, że nakładany z butelki staje się przezroczysty bardziej wodnisty. Na szczęście wystarczy wstrząsnąć, żeby znowu wszystko wróciło do normy, czyli do bardziej gęstej mlecznej napowietrzonej konsystencji

- Brak pompki. Sądzę, że w 2015r powinien to już być standard we wszystkich produktach do mycia twarzy i ciała. Stoi sobie taka butelka na półce w łazience i żeby użyć produktu muszą podnosić butelkę, otwierać zatyczkę, a potem ją zamykać i odkładać na półkę. Zbędne gesty, które można by ograniczyć do minimum za pomocą właśnie pompki.

- Pojemność tylko 150ml, większośc tego typu produktów ma 200ml. Cena, która cały czas rośnie. Kiedyś pamiętam był dostępny za 15zł. Dziś jego cena w niektórych aptekach potrafi się niebezpiecznie zbliżać do 30zł. W sumie jak za taką jakość jest tego wart, jednak dziś, aby go kupić tanio trzeba polować na promocje. Jest wtedy dostępny za 18-20zł.

Używam tego produktu od: kilka lat z przerwami, od pół roku znowu powrót do regularnego stosowania
    Ilość zużytych opakowań: kilka butelek

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić GoodBoy za czytelną i pomocną recenzję?
  • świetny
  • Żel jest bardzo delikatny, świetnie nawilża skórę, nie podrażnia, delikatna konsystencja. Dobrze oczyszcza i odświeża skórę. (nie zmywa makijażu)

+oczyszcza
    +nawilża
    +nie podrażnia

-cena

Używam tego produktu od: 3 lata
    Ilość zużytych opakowań: okolo 20

Chcesz pochwalić heaaaly za czytelną i pomocną recenzję?
  • By podratować cerę warto zakupić
  • Dzisiaj przedstawiam Wam rewelacyjny produkt do mycia twarzy dla alergików czy dla osób z wrażliwą cerą. Żel Physiogel polecają dermatolodzy w ramach kuracji dla cery z wypryskami. Dla mnie produkt jest rewelacyjny. Pachnie delikatnie, nie pieni się, nie podrażnia oczu. Owszem zmywa delikatnie makijaż, ale o dziwo wszelkie wypryski się wysuszyły i poznikały. Nie zawiera ani mydła ani barwników. Warto poszukać w promocjach w superpharmie, często się zdarza zakupić w cenie ok18 zł.

Ilość zużytych opakowań: już 2 kupione na zapas

Chcesz pochwalić wiolafasola1 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Generalnie OK
  • Generalnie wszystko ok:
    - bardzo delikatnie myje, oczyszcza,
    - przed użyciem mocniejszy makijaż usunąć najpierw mleczkiem, potem phisiogelem,
    - dobry do duchej skóry - nawilża,
    - trochę za drogi,
    - w miarę wydajny

Używam tego produktu od: 1 miesiąca

Chcesz pochwalić karton90 za czytelną i pomocną recenzję?
  • krem
  • [physiogel_krem_intensywny]1347461[/physiogel_krem_intensywny]
    plusy:
    nawilża bardzo dobrze
    łatwo sie rozprowadza
    jest wydajny

minusy:
    cena, jest bardzo drogi jak dla mnie

Ilość zużytych opakowań: 1 duże

Chcesz pochwalić puma51995 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Uratował przy wyprysku AZS na policzkach, kompres
  • Mam od trzech tygodni po prostu wysyp rumienia na policzkach i drobne grudki, które pieką i parzą jak żelazko. Czułam się jak w piekle, a wieczorem to się dodatkowo nasila. Po 10 latach wróciła alergia akurat na twarzy i to zimą, podstępnie i wyłam z bólu i rozdrażnienia.
    I wtedy przypomniałam sobie o ratunkowych preparatach pielęgnacyjnych pleconych mi przez ukochana dermatolog z Koszykowej, jedyną która mnie rozumiała. Phisiogel oraz La roche Toleriane. Phisiogel był jedyną substancją o 3 tygodni którą nakładałam na twarz i nie dostawałam rumienia. Chłodził jak kompres. Zostawiałam warst na policzkach i czekałam aż wniknie. Pęcherzyki wysuszał, rumień zmiejszał.Traktowałam go jak okład i kosmetyk pierwszego zmycia pokładu (gdy wychodziłam z domu), którym sie ratowałam. Zmywa makijaż opornie, ale tworzy warstewkę ochronną i CHŁODZĄCĄ, za co moja skóra go kocha. Jeden policzek mam już ukojony, drugi jeszcze w leczeniu. Wapno, zyrtec w użyciu, wymieniona garderoba na "niegryzącą", mieszkanie doczyszczone z kurzu, nawilżacz powietrza, oby tylko wygasić. Polecam Phisiogel atopikom z całego serca. I to tego poleconą na na wisazu Avene Cicalfate jako opatrunel, natomiast La roche posay Toleriane mnie zaognił.

Ilość zużytych opakowań: 1 opakowanie zwykłe, kilka 10 lat temu

Chcesz pochwalić debra26 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Porażka...
  • Po kuracji przeciwtrądzikowej potrzebowałam delikatnego żelu myjącego, padło na Physiogel,który:
    - nie myje (maluję się bardzo lekkim podkładem),
    - podrażnia (szczególnie suchą skórę wokół nosa, bardzo piekła),
    - niewydajny,
    - cena nieadekwatna do jakości,
    - ściąga skórę,
    - nie polepsza stanu cery.
    Nigdy więcej!

Używam tego produktu od: Dłużej niż miesiąc

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? NIE
Chcesz pochwalić kasiaxx0 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bez szału
  • o Physiogelu słyszałam dużo, same superlatywy. Postanowiłam zamienić żel myjący z AA do cery atopowej na ten właśnie produkt.
    Oto rezultaty:
    + nie podrażnia
    + ładnie pachnie
    + delikatny w działaniu.

Co do samego demakijażu... Są na to dwa sposoby: jako mleczko (ścierany płatkiem kosmetycznym) lub jako żel. Ta pierwsza forma używania kompletnie mi nie podpasowała, natomiast z tą drugą musiałam się namęczyć, aby dojść do wprawy.

Wykonuje swoje zadanie, ale żeby zmyć cały makijaż, potrzebuję u siebie dwukrotnego użycia. Jest nad wyraz wydajny - sądziłam, że szybciej dosięgnie denka.

Mam cerę wrażliwą i ważne jest to, że mnie nie podrażnił. Nie czuję do niego jednak sympatii i prawdopodobnie do niego nie wrócę.

Ilość zużytych opakowań: 1 duże opakowanie

Chcesz pochwalić a_ndzka za czytelną i pomocną recenzję?
  • Od lat tylko on.
  • Nie wyobrażam sobie pielęgnacji mojej cery bez Physiogelu. Polecił mi go dawno temu dermatolog i tak już ze mną został . Dobrze oczyszcza, a przede wszystkim jest bardzo bardzo łagodny - skóra po umyciu nie jest ściągnięta (nienawidzę tego uczucia) tylko delikatnie nawilżona. Nie widzę żadnych wad tego produktu .

Używam tego produktu od: kilkanaście lat
    Ilość zużytych opakowań: bardzo dużo

Chcesz pochwalić KatePinkus za czytelną i pomocną recenzję?