Pilnik do pielęgnacji stóp FussWohl Fussfeile, Rossmann

Powiększ Pilnik do pielęgnacji stóp FussWohl Fussfeile, Rossmann

Zgłaszająca osoba: Summer

Pilnik ze stroną grubo- i drobnoziarnistą. Delikatny dla skóry i dokładny. Prosty w użyciu. Strona gruboziarnista przeznaczona jest do usuwania silnych zrogowaceń, natomiast strona drobnoziarnista do wykończenia pedicure. Dzięki wodoodpornej szmerglowej powierzchni, pilnik można łatwo czyścić przy pomocy szczoteczki i ciepłej wody.

Cena: 3,49zł
/pa/

• Bez wad!
  • Używam go niezbyt regularnie, czasami dwa razy w tygodniu, czasami raz na miesiąc, a zdarzało się też codziennie. Uważam, że jest idealny, przede wszystkim bardzo wytrzymały i trwały. Po około dwóch latach ciągle jest "ostry" i dobrze ściera naskórek. Nic w nim się nie rozkleja, ani nie pęka, jak to się wcześniej zdarzało w innych produktach. Do tego dochodzi bardzo niska cena i dostępność - w każdym Rossmannie. Polecam!

Używam tego produktu od: ok dwóch lat
    Ilość zużytych opakowań: ciagle pierwsze

Chcesz pochwalić insomne za czytelną i pomocną recenzję?
  • Najlepszy sposób na gładkie pięty!
  • Kupiłam go niedawno zachęcona opiniami na wizażu i nie zawiodłam się! Wreszcie mogłam wyrzucić do śmieci mój pumeks, który zdążył już się złamać na pół

+ dostępność (Rossmann)
    + cena (groszowe sprawy)
    + możliwość wyboru koloru (ja mam lawendowy, strasznie mi się podoba)
    + cudownie wygładza pięty już po pierwszym użyciu
    + można go używać zarówno na mokro jak i na sucho z tym samym efektem
    + bardzo prosto, łatwo utrzymać go w czystości

+/- mam wątpliwości co do trwałości "rączki"

Ogólnie bardzo polecam, jestem nim zachwycona!Używam tego produktu od: miesiącaIlość zużytych opakowań: jedno

Chcesz pochwalić brzydkaprawda za czytelną i pomocną recenzję?
  • Genialny
  • Plusy:
    + cena
    + wygląd (posiadam pilnik w kolorze lawendowym, jest prześliczny)
    + bardzo wygodny w użyciu
    + pięty są po nim cudownie gładkie!
    + łatwy do utrzymania w czystości
    + dostępność (Rossmann)

Jedynym minusem jest to, że używając go ciągle mam wrażenie, że zaraz się złamie. Mimo to i tak jest moim hitem i nie umniejszam mu oceny - gdy się złamie, kupię go ponownie!

Używam tego produktu od: paru tygodni

Chcesz pochwalić niemanieba za czytelną i pomocną recenzję?
  • Niezbędnik!
  • PIERWSZE WRAŻENIE

Tarkę kupiłam przede wszystkim ze względu na cenę – dość tanio wypada w porównaniu do innych tarek. I tak oto zielona tarka wylądowała przy moim boku – a właściwie, u mych stóp

UŻYTKOWANIE

Na pierwszy rzut oka, niczego sobie tarka, ale też nic specjalnego. Dwustronna, z jednej drobnoziarnista z drugiej o grubszej fakturze. Rączka z plastiku, wydaje się ją łatwo złamać ponieważ „pracuje” podczas potarć. Co najważniejsze, strona gruboziarnista radzi sobie doskonale z wszelkimi zgrubieniami, i jednoczenie nie zostawia „przeorów” czy zadrapań – piętka jest idealnie gładziutka, nawet nie potrzebuje poprawy drobnoziarnistą stroną, którą używam raczej do zgrubień przy palcach u stóp.
    Dla porównania, w tym samym czasie miałam tarkę z Biedronki za podobną cenę, z czego jedna strona była bardzo gruboziarnista a druga strona to zwykły pumeks. Być może zdzierała naskórek, ale pięty były szorstkie i nieprzyjemne. W dodatku papierowy pilnik szybko się zaczął strzępić, a pumeks był jakiś nieudolny, miałam go krócej niż 4 miesiące.
    Natomiast Fusswohl jest nie do pobicia – mam go już bardzo długo, nadal jest ostry, a co najważniejsze łatwo go umyć, dlatego nie rozwijają się na jego powierzchni żadni bakteryjni czy grzybowi lokatorzy. Można używać go na sucho i na mokro. Ciężko sobie zrobić nim krzywdę, przy czym ściera wszystkie zgrubienia celująco.
    Pilnik jest dostępny w Rossmannie cały czas, więc nie ma obaw, że go zabraknie pewnego dnia.

OPINIA KOŃCOWA

Serdecznie polecam, naprawdę godny swojej ceny produkt. Mój niezbędnik

Ilość zużytych opakowań: wciąż 1 tarka

Chcesz pochwalić Cold Princess za czytelną i pomocną recenzję?
  • Świetny!
  • Mam tarkę do stóp tej firmy i sprawowała się bardzo dobrze, ale pewnego dnia złamała mi się rączka i poszłam do Rossmanna po zakup kolejnej. Podczas wizyty w sklepie obok tarek wisiały także te pilniki, które dodatkowo były akurat w promocji. No i wzięłam.
    Powiem jedno - nigdy nie miałam tak gładkiej skóry na piętach! Tarka plus ten pilnik to najlepszy zestaw do stóp! Najbardziej podoba mi się to, że da się je dokładnie umyć i zachować w czystości, co w przypadku pumeksu, z racji faktury, nie jest możliwe. No i oczywiście fenomenalne działanie! Odniosłam wrażenie, że skóra wolniej narasta i dłużej zostaje gładka gdy używam tego pilnika.
    Jedyny minus, który uwidocznił się już w tarce tej firmy - plastikowa rączka. Wygina się przy manewrowaniu i może się złamać. Chciałabym by rączki były drewniane, oj tak.
    Niemniej polecam!

Chcesz pochwalić Felidae za czytelną i pomocną recenzję?
  • Świetny produkt
  • Ten produkt spełnia wszystkie moje oczekiwania jeżeli chodzi o pilnik do pielęgnacji stóp

+ Plus za cenę, pilnik jest tani, ogólnodostępny w sieci Rossmann
    + Pilnik posiada dwie strony o róznej ostrości, ja zazwyczaj używam tej bardziej ostrej chociaż ta druga przydaje się do końcowego polerowania
    + W bardzo łatwy sposób jest go utrzymać w higienie, po skończonej pielęgnacji wystarczy umyć go woda z mydłem, a potem schnie w oka mgnieniu i jest gotowy do kolejnego użycia
    + Wygodna, solidna rączka przyczynia się do dużego komfortu użytkowania
    + Papier się nie odkleja
    + Świetnie radzi sobie ze skórą na piętach, świetny zdzierak, którym nie można sobie zrobić krzywdy, nie rani stóp
    + Tarkę można stosować na mokro oraz na sucho, ja osobiście wolę drugi wariant
    + Stopy są gładkie, zadbane, miękkie

Aktualnie ten pilnik jest moim niezbędnikiem w pielęgnacji ciała, szczerze polecam ponieważ jeszcze nigdy nie miałam tak gładkich stóp

Ilość zużytych opakowań: drugie

Chcesz pochwalić sparrow_lady za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 11 raz(y)
  • Jedyny
  • Stosuję go regularnie od dawna. Świetnie radzi sobie z suchą skórą nie tylko na piętach, ale i na palcach u stóp oraz na „poduszeczkach”. Bardzo dużą zaletą tego pilnika jest to, że jedna strona ma gruboziarnistą „ścieraczkę”, która idealnie nadaje się do starcia twardej skóry, natomiast druga strona jest delikatniejsza i idealna do wypolerowania i wygładzenia naskórka.
    Jest bardzo skuteczny, pozwala utrzymać zadbane stopy, ściera wszystko, co ma zetrzeć, a jednocześnie jest delikatny, nie rani skóry, nie powoduje skaleczeń czy otarć. Bez problemu można utrzymać go w czystości. Błyskawicznie schnie.
    Jeszcze nigdy żadna sztuka tego pilnika nie złamała mi się (a miałam ich trochę), nie zniszczyła się jego warstwa ścierająca, tzn. nie odkleiła się, nie popękała. Zużył się jedynie w naturalny sposób. Plusem jest również cena, a także dostępność.

Nie wyobrażam sobie, aby mogło zabraknąć tego pilnika w mojej łazience

Używam tego produktu od: od dawna, 4-5 lat?
    Ilość zużytych opakowań: ok. 10 sztuk, jeśli nie więcej (nigdy nie liczyłam)

Chcesz pochwalić k-n za czytelną i pomocną recenzję?
  • Wow!
  • Produkt nie ma wad:
    - łagodny, uszkodzenie się nim jest niemożliwe,
    - skuteczny, ściera, co powinien, nawet mocne zgrubienia na stopach mojego chłopaka, ma dwie strony o różnej ścieralności,
    - wygodny, lekki, nie ślizga się w dłoni,
    - łatwy do utrzymania w czystości,
    - wytrzymaly, nic się nie odkleja, nie łamie,
    - tani.Używam tego produktu od: dawnaIlość zużytych opakowań: jedno

Chcesz pochwalić Kyuuki za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bardzo dobry pilnik
  • Bardzo dobry pilnik, śmiesznie tani.
    Robi to co ma robić i robi to delikatnie. Głównie używam tej ostrzejszej strony.
    Jak się wymoczy stopy i osuszy ręcznikiem to radzi sobie z twardym naskórkiem wzorcowo.
    Rączka mi się złamała, jednak po kilku latach nadal da się z niego korzystać, chociaż nie jest już to tak wygodne
    Łatwo utrzymać w czystości, często w promocji można dostać go za 4zł. Czego chcieć więcej?

Używam tego produktu od: 2 lat? 3? długo
    Ilość zużytych opakowań: Jeszcze używam 1, ale nowy na mnie czeka

Chcesz pochwalić moniaobcy za czytelną i pomocną recenzję?
  • jednorazowy
  • dla mnie za delikatny- jestem przyzwyczajona do tarki peggy sage drewnianej, której uzywm 2 razy w miesiącu

kupiłam bo tania i chciałam wypróbować coś innego- jednorazówka, a do tego dość słabo złuszcza- trzeba bardzo długo moczyć stopy w soli zmiękczającej zeby był jakis efekt

cóż plusik za cene i to że jednoraowa- na jakiś wyjazd się nadaje

w każdym razie nie dla mnie

Używam tego produktu od: raz

Chcesz pochwalić karolinatojza za czytelną i pomocną recenzję?
  • Za delikatny
  • Kupiłam ten pilnik z czystej ciekawości, ale po miesiącu wylądował w koszu.

+ tani
    + łatwo dostępny

+/- Uważam że pilnik jest delikatny i nie usuwa dokładnie zrogowaceń. Być może jest to produkt, dla osób, które mają codziennie czas i siłę, żeby czyścić stopy. I tylko przy tak regularnym używaniu to może zdawać egzamin.
    +/- Jakość jest adekwatna do ceny Konstrukcja jest wątła i ma się wrażenie, że pilnik w każdym momencie może złamać się na pół. Co się jednak nie stało na szczęście.
    +/- Jak dla mnie zbyt delikatny. Używałam tylko mocniejszej strony, która i tak była kiepska. Szczerze powiedziawszy miałam mocniejsze pilniki do paznokci. Słabszej strony nawet nigdy nie użyłam.

- Trzeba się ostro namęczyć, żeby zobaczyć znaczną różnicę w gładkości stóp.
    - Ciężko jest usunąć martwy naskórek z pilnika. Mam wrażenie, że mimo moich starań wszystko tam żyje i nie sprzyja walorom higienicznym.

Tak jak już mówiłam. Myślę, że jest to pilnik dobry dla osób, która mają i tak gładziutką skórę i tylko potrzebują czegoś do codziennej pielęgnacji. Dla osób bardziej wymagających i potrzebujących nie polecam. Wracam do pumeksuUżywam tego produktu od: 1 miesiąca Ilość zużytych opakowań: 1

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić Cocomily za czytelną i pomocną recenzję?
  • super
  • + tani
    + dostępny
    + działa po prostu spełnia swoją funkcję. moje stopy wreszcie są gładkie, miękkie i takie jak powinny

- rączka. mam wrażenie, że przy odrobinie nieuwagi się złamie. trochę utrudnia to wykonywanie pedicure.

Ilość zużytych opakowań: jeden

Chcesz pochwalić anelia za czytelną i pomocną recenzję?
  • bardzo dobry
  • Jedna z nalepszych rzeczy, które odkryłam dzięki wizażowi.
    Kiedyś męczyłam się z używaniem pumeksu, ale ten pilnik bije pumeks pod każdym względem - skuteczności, czasochlonności, higieny.

Plusy:
    -z jednej strony zdziera naskórek bardzo dobrze, z drugiej jest bezpieczny- nie można sobie nim zrobić krzywdy. Przez użyciem najbardzie jsie obawiałam, że będzie zbyt agresywny i pokaleczę sobie nim stopy ale wiem już , że nie ma takiej możliwości

-po skończonym zabiegu stopy są miękkie jak u niemowlaka

- pilnik można umyć wodą z mydłem, wysuszyć i użyć ponownie; łatwo go zachować w czystości

-jest wygodny ze względu na rączkę

-jest bardzo tani

Nie wiem do czego bym się mogła przyczepić, pilnik spisuje się pod każdym względem. Warto wypróbować

Używam tego produktu od: styczeń
    Ilość zużytych opakowań: kilka

Chcesz pochwalić astray za czytelną i pomocną recenzję?
  • Cudowny
  • Ten pilnik to istne cudo świata ,taka mała ,a zarazem tania rzecz spowodowała ,że moje piętki są super gładkie. Jestem z niego niesamowicie zadowolona, a zakupiłam go dzięki mojej siostrze ,która ma taki sam problem z piętami jak ja i pokazała mi efekt po zastosowaniu pilnika ....no po prostu oniemiałam .Zastanawia mnie tylko, jak długo wytrzyma rączka ,bo rzeczywiście się troszkę wygina, ale pilnik kupuje się nie dla rączki a dla materiału, który ma pomóc nam w pozbyciu sie zrogowaceń Tak więc kupilam go troszkę w ciemno, bo z jedną jedyną opinia Siostry i dopiero po zakupie i użyciu zajrzałam na KWC ,żeby wydać jak najbardziej pozytywną opinie na jego temat i nie zaskoczyły mnie wasze równie pozytywne komentarze,

Plusy:
    +tani
    +wygodny
    +świetnie ściera zrogowacenia
    +dwustronny, do głównego zabiegu gruboziarnisty i do wykonczenia oraz oststecznego wygladzenia cienkoziarnsty (czy jak to nazwac )
    +dostępny w każdym Rossmanie
    +łatwy do umycia

Minusy???? Jakieś minusy??? Nieeeeee Używam tego produktu od: 2 tygodniIlość zużytych opakowań: jednen pilnik

Chcesz pochwalić Olunieczeczek za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dobry
  • Idealny: tani, dostepny, usuwa zrogowacenia. Po jego użyciu moje stopy są gładkie jak u niemowlęcia . Łatwo go umyć, jest wielorazowy. Jedyną wadą jest troszkę rączka, którą trzyma się pilnik, można mieć wrażenie, że długo nie potrzyma. Ale nie odejmuje za to gwiazdki.

Używam tego produktu od: tygodnia
    Ilość zużytych opakowań: 1 w trakcie

Chcesz pochwalić TheWorst za czytelną i pomocną recenzję?
  • niezastąpiony
  • Kupiłam oczywiście po przeczytaniu ochów i achów na wizażu ;-) Pilnik rzeczywiście jest świetny, o wiele lepszy niż tradycyjne pumeksy. Szybko złamała mi się górna część rączki, ale bez niej się nawet wygodniej używa działanie na 5 z plusem - niezależnie od tego, czy używam po wymoczeniu stóp, czy na szybko na suche stopy - po użyciu zawsze są idealnie gładkie, widać znaczną różnicę 'przed' i 'po'. Pilnik jest dwustronny - z jednej bardziej ścierający, z drugiej delikatniejszy. Jest bardzo tani i nie 'zużywa' się, papier ścierny nie odkleja się, mimo, że tarka bardzo często ma styczność z wodą. Na pewno kupię ponownie

Używam tego produktu od: około roku
    Ilość zużytych opakowań: 1 (biała wersja)

Chcesz pochwalić daruma za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 22 raz(y)
  • mój KWC do stóp!!!
  • oj tak! my kobiety to się mamy.
    kupiony pod wpływem impulsu i niedowierzania, że jest coś, co może pomóc moim piętom. bo po użyciu pumeksu piętki były super ale dosłownie na jeden dzień. nie mogłam uwierzyć, że takie małe coś zdziała takie cuda.
    uzywałam go na suche stopy. rewelacja. tak pięknie spiłowanego naskórka to ja w życiu nie miałam. piętki po nim są gładziutkie nie przez dzień ale nawet przez trzy dni. to coś wspaniałego. dziewczyny piszą, że minusem jest szybkie jego zużycie-kurczę za niecałe 5zł mogę go kupować i co tydzień aby tylko działał tak jak działa teraz i robił cuda z moimi piętami. polecam polecam polecam.
    naprawdę warto

plusy:
    wspaniale złuszcza zrogowaciały naskórek
    higieniczne używanie-po uzyciu myjemy pod wodą i już
    stosujemy na suchą stopę więc możemy oglądać ulubiony serial i czynić pięknymi swoje stopy

minusów jak dla mnie nie ma

Używam tego produktu od: dwóch miesięcy
    Ilość zużytych opakowań: jeden

Chcesz pochwalić igiE za czytelną i pomocną recenzję?
  • Rewelacja
  • Używam jej codziennie w trakcie prysznicu i raz na 1-2 tygodnie do pedicure. Jak dla mnie jest to najlepsza tarka jaką miałam, a wypróbowałam już kilka napradę drogich z schollem na czele i po żadnej z nich nie miałam nawet połowy tego efektu.

Do tego naprawdę dobra dostępność i świetna cena.

Ilość zużytych opakowań: trzy

Chcesz pochwalić Iskra14 za czytelną i pomocną recenzję?
  • nareszcie gładkie stopy!!!
  • Mam straszne problemy z rogowaceniem naskórka, nic nie pomaga - żadne kremy, tarki, peelingi. Po przeczytaniu recenzji na Wizażu postanowiłam spróbować tego pilnika, na zasadzie ostatniej deski ratunku. I WOW!!!! Już nie pamiętam kiedy miałam tak gładkie stopy, jestem zachwycona serdecznie polecam

Używam tego produktu od: wczoraj
    Ilość zużytych opakowań: 1 średnie

Chcesz pochwalić aspi za czytelną i pomocną recenzję?
  • Tak! Warto kupić.
  • Produkt świetny! Miałam stopy naprawdę w opłakanym stanie. Zrogowaciałe, pogrbiałe szczegółnie na piętach. Ten pilnik bardzo szybko sunął zmiany na stopach. Nawet jezeli chodzi o jakies zmiany po pęcherach czy odciskach. Moje stopy są gładziutkie i mogę sie pokazać w sandałkach czy japonkach!Nie straszę już wysuszonymi piętami.
    Zalety:
    -cena
    -jakość
    -łatwo dostępny w każdej sieci Rossmann
    - szybkie efekty po użyciu
    Wady:
    -jak na razie nie zauważyłam,chociaż po przeczytani poniższych komentarzy moze byc to szybkie zuzycie ,jednak za krótko użytkuje ten przedmiot ,aby to określić, jednak w porównaniu do ceny, naprawdę warto kupić ,nawet biorąc pod uwagę zużycie.

Używam tego produktu od: tygodnia
    Ilość zużytych opakowań: 1 pilnik

Chcesz pochwalić katarinkaa_ za czytelną i pomocną recenzję?
  • Niezbędny!
  • Ten pilnik jest jedną z niewielu rzeczy kosmetycznych, które są mi absolutnie niezbędne! Myślałam, że nie istnieje nic lepszego do stóp niż zwykły, porządny pumeks jednak cieszę się, że przeżyłam takie rozczarowanie Pilnik idealnie ściera (tylko na sucho), nie robi zadziorków, jest łatwy w użyciu, tani i higieniczny - niczego więcej nie mogłabym wymagać

Używam tego produktu od: kilku lat
    Ilość zużytych opakowań: pewnie z 5 - 6

Chcesz pochwalić katarzyna_szy za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 13 raz(y)
  • Lepszy niż niejeden pedicure u kosmetyczki
  • Nie sądziłam za pilnik do stóp za kilka złotych zrobi z moim stópkami to co nie udało się nie jednej kosmetyczce! Pomimo bardzo starannej pielęgnacji mam skłonność do rogowacenia pięt, dodatkowo ogromny problem z nawracającymi nagniotkami. Poradzono mi wizyty u kosmetyczki na profesjonalny pedicure. Miałam też do czynienia z pedicure leczniczym. Efekt był marny, choć drogi. Po powrocie do domu musiałam jeszcze raz ścierać pięty bo nie czułam gładkości i komfortu.
    Aż trafiłam na cudo z Rossmanna - zapłaciłam za nie około 4,5 (Krakow - co ciekawe w Rossmannie w Limanowej widziałam go za 3,9 i są to ceny bez promocji).
    Najlepiej spisuje się na sucho - stopy są niewiarygodnie gładkie. Nagniotki powstałe w wyniku noszenia balerin znikają w szybkim tempie. I najważniejsze - ograniczył czas domowego pedicure.
    Przedtem była kąpiel stóp w solach, potem pumeks, peeling stóp, skórki, krem i malowanie - przynajmniej godzina z życia.
    A teraz?Po prysznicu, tarka na sucho przez 5 minut, potem (czasem przed lub po) peeling, odsuwanie skórek (tu rewelacyjnie spisuje się mini frezarka z Rossmanna), krem i ewentualnie malowanie. Wszystko max 25 minut!
    Poza tym tarka jest bardzo wytrzymała, higieniczna, szybko się ją czyści wodą z mydłem i szczoteczką, jeszcze szybciej schnie. Powierzchnia ścierająca nie jest z tandetnego papieru ściernego. Używam od miesiąca, średnio 2 razy w tygodniu i wygląda jak nowa.
    Polecam!

Ilość zużytych opakowań: 1 sztuka

Chcesz pochwalić am85 za czytelną i pomocną recenzję?
  • ReWeLaCjA !
  • Używałam wielu, także drozszych, firm scholl czy the body shop ale ten spełnia wszystkie moje oczekiwania. Bardzo dobry produkt a do tego tani. Polecam ze wszystkich tarek do pielęgnacji stóp właśnie ten
    \nJedyny mały minus to dosyc delikatna rączka, trzeba uważać żeby jej nie złamać. Ale teraz produkują już grubszy plastik.

Chcesz pochwalić NeFhRi za czytelną i pomocną recenzję?
  • Niezawodny
  • Pilnik jest świetny, doskonale spełnia swoje zadanie Dobrze ściera naskórek, lecz nie podrażnia, co jest dla mnie bardzo ważne. Zdecydowanie lepszy od innych pilników i pumeksów, które wcześniej stosowałam. Dodatkowym atutem jest oczywiście bardzo niska cena oraz dostępność.

Polecam zdecydowanie, warto wypróbować. U mnie zagościł na stałe

Chcesz pochwalić Sweet :) za czytelną i pomocną recenzję?
  • uwielbiam!
  • Jest świetny! To moje kolejne opakowanie i na pewno nie ostatnie. Dobrze działa na moje stopy, nie kaleczy ich i pozostawia skórę gładką. Można się przy jego pomocy doskonale pozbyć naskórka nagromadzonego na stopach. Jest niedrogi, bardzo trwały, można go łatwo wyczyścić. Dużo lepszy niż pumeks

Używam tego produktu od: ponad roku
    Ilość zużytych opakowań: kilka

Chcesz pochwalić adastrzyza za czytelną i pomocną recenzję?