SeSDerma, Retises 0,50% (Krem przeciwzmarszczkowy i regenerujący na noc)

Powiększ SeSDerma, Retises 0,50% (Krem przeciwzmarszczkowy i regenerujący na noc)

Zgłaszająca osoba: aliana

Krem przeciwzmarszczkowy regenerujący na noc o wysokiej zawartości retinolu (0,5%) o silnym działaniu wygładzającym. Pielęgnuje i odżywia skórę.
- Retinol (0,5%) zmniejsza i rozjaśnia przebarwienia. Reguluje proces keratynizacji, stymuluje proliferację keratynocytów. Złuszcza i odbudowuje skórę - wygładza powierzchnię skóry i zwiększa jej grubość. Przywraca prawidłowe stężenie witaminy A w skórze, które zostało zmniejszone przez negatywny wpływ promieniowania UVA, odwraca szkody spowodowane ekspozycją na słońce. Zwiększa syntezę kwasu hialuronowego, stymuluje proliferację fibroblastów, zwiększa syntezę kolagenu.
- Propionian retinylu (0,22%) to bardziej stabilna postać estrowa retinolu - potęguje jego efekt.
- Glukozyd askorbylu (1%) powoduje intensywną stymulację syntezy kolagenu i elastyny.
- Kwas bosweliowy (1%) chroni przed degradacją włókien kolagenu i elastyny.
- Ponadto krem zawiera roztwór oligopeptydu palmitylu (3%) i glikoproteiny z Oceanu Antarktycznego (1%).
Wszystkie te składniki czynią skórę promienistą, usuwają przebarwienia i redukują głębokie zmarszczki już po miesiącu stosowania. Krem nawilżający i regenerujący skórę, poprawia jej wygląd i elastyczność.

Uwaga! Zawiera retinol w bardzo wysokim stężeniu 0,5% dlatego jest to preparat odpowiedni wyłącznie dla skóry przyzwyczajonej do stosowania retinolu. Przed rozpoczęciem stosowania należy nakładać codziennie wieczorem przez 3 miesiące Retises CT 0,25%. Sposób użycia: stosować na noc, nakładać na oczyszczoną skórę, 3-4 razy w tygodniu co drugą noc. Zalecane stosowanie filtrów UVA, ponieważ powoduje nadwrażliwość na promieniowanie słoneczne. Efekty obserwowane po trzech tygodniach.

Cena: ok. 130zł / 30ml
/in/

• dermatolog estetyczny? nie! retises!
  • Geniusz! Uzależnionam! Ostatnie dwa lata- magiczne przekroczenie 40tki, lekka panika i sporo pieniędzy, na szczęścia "panika 40" przechodzi i wraca się do podstaw- retinol i c witaminka. Ufam, że krem działa dlugofalowo, używam go od paru mięsięcy, postanowiłam przerwać w czerwcu, bo lato etc i z podkulonym ogonem wróciłam do wersji 0,25 (używam przemiennie z o,5), który to 0, 25 jest bardziej nawilżający.
    Minusem pierwszym jest to, że wolałabym kupić 50 ml, a nie ma,a dostępny w netcie tylko.A kolejnym, że po miesiącu "na odwyku", skóra nie wyglada tak dobrze jak przy jego stosowaniu.
    Plusy: genialna konsystencja, "zbiera face do, za przeproszeniem,kupy; wygładza, po tygodniu używania mimiczne na czole znikają (no prawie), rozświetlona cera, wyrównany kolor.
    Zaczynałam od 0,25, potem przeszłam na 0,5. Oczywiście na noc- na dzień mocne nawilżanie + filtr- zimą 30+, od maja 50+.Zero łuszczenia, troszkę zaczerwienienia na początku, bez sensacji, a czuć, że pracuje.Koleżanki, obserwatorki natychmiast uznały, że biegam na mezo- nie biegam, bo autoimmunologia pozwala tylko na regeneris, które robię raz w roku seryjką 3-4. Oczywiście, na wygląd składa się spanie, jedzenie, regenerisy, filtry, unikanie słońca etc, ale to jest naprawdę pierwszy krem w moim życiu, który daje szybki i ewidentny efekt, a jednocześnie w składzie i retinol i witamina c- czyli można wierzyć ewentualnie, że nie jest to kuracja doraźnaDziękuję Koleżankom-Wizażankom za recenzje, dzięki którym go odkryłam i obiecuję wrzucić osobną recenzję 0,25, który dla mnie zasługuje na sto gwiazdek, retises pod oczy- też świetny i całkiem fajnego nawilżacza z witaminami retises ct

Ilość zużytych opakowań: 6-7

Recenzja otrzymała 4 pochwał. Chcesz pochwalić marynet za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 2 raz(y)
  • złuszczenie doskonałe
  • Podpisuję sie pod wszystkimi pochwalnymi recenzjami tego kosmetyku, który nabyłam rzecz jasna pod wpływem rekomendacji wizażanek. Zdarza mi się dość często kupować kosmetyki na podstawie wizażowych recenzji, ale chyba żaden z nich do tej pory nie wywołał takiego zachwytu. Retises jest jednym z nielicznych "odmładzaczy", które nie bazują na czczych obietnicach producenta, ale naprawdę działają. Co prawda w moim przypadku było to działanie okupione sporym podrażnieniem, zaczerwienieniem i pieczeniem skóry, która zareagowała intensywnym łuszczeniem. Nie mogłam stosować go tak często jak zaleca producent ze właśnie ze względu na podrażnienie, mimo wcześniejszego przygotowania skóry innymi "złuszczaczami". W moim przypadku bardzo dobrze koił polecany na Wizażu krem brzozowy Sylveco. Mimo tych wszystkich niedogodności, warto było cierpieć - krem czyni spektakularne efekty - po czteromiesięcznej kuracji cera jest rozświetlona, przebarwienia mniejsze, zmarszczki spłycone, a co najważniejsze pory i wydzielanie sebum zminimalizowane. Moja skłonnna do zapychania i pojawiania się niechcianych niespodzianek skóra oczyściła się, a efekt utrzymuje się drugi miesiąc po zakończeniu kuracji. Z pewnością wrócę do stosowania kremu jesienią, zwłaszcza, że jest on bardzo wydajny.

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić qkess za czytelną i pomocną recenzję?
  • Pobłogosław, Boże, retinol ;-))
  • Mam 33-letnią, zadbaną cerę. Nigdy nie paliłam, nigdy nie lubiłam się opalać, alkohol spożywam umiarkowanie, jeszcze bardziej umiarkowanie spożywam fast foody, więc moja skóra miała ze mną całkiem łatwe życie.

ALE, czas też robi swoje. Przyszła pora sięgnąć po kosmetyk, kóry robi coś więcej poza doraźnym nawilżaniem i natłuszczaniem.
    Trzeba było przyhamować pierwsze mimiczne zmarszczki pod oczami i spróbowac zaradzić coś na lwią bruzdę na czole.
    To jest mój pierwszy kosmetyk z wyższym stężeniem retinolu; sięgnęłam świadomie i z premedytacją po Sesdermę, bo miała bardzo dobre recenzje.
    A ja jej tych dobrych recenzji nie popsuję.

Zaczęłam, tak jak radzi producent, od niższego stężenia retinolu: 0,25. Obecnie stosuję to niższe stężenie pod oczy, a wyższe 0,50 na resztę twarzy, co drugi dzień, tak jak zaleca producent.
    Efekty widziałam już przy niższym stężeniu - miałam drobne przebarwienia pod oczami i na szczycie kości policzkowych, które po paru tygodniach zbladły i są już w zasadzie niewidoczne. Lwia bruzda również się znacząco wygładziła, są dni kiedy jest właściwie niezauważalna, albo minimalnie widoczna. Pory stały się mniej widoczne, koloryt cery się ujednolicił.

Zamierzam stosować Sesdermę do końca kwietnia, potem zrobić przerwę i wznowić kurację od października żeby uniknąć ewentualnych przebarwień czy nadwrażliwości na słońce.

Pewnie przez jakiś czas pozostanę przy stężeniu 0,50, później jednak napewno wypróbuję 1%.

Jako że producent zaleca stosowanie kremu co drugi dzień, tubka - choć nie wielka: 30 ml starczy mi na jakiś czas, myślę że spokojnie na 3 m-ce.Używam tego produktu od: 3 miesięcyIlość zużytych opakowań: w trakcie pierwszego

Recenzja otrzymała 4 pochwał. Chcesz pochwalić Cat Lover za czytelną i pomocną recenzję?
  • Humanitarny
  • Genetycznie mam cienką skórę. Przy takiej skórze latami okłamywałam panie w drogeriach, że kupuję kremy dla babci, mamy, bo dermatolodzy są zgodni przy takiej skórze tylko kremy od 40+są w stanie jakoś ją pogrubić. A potem odkryłam dobroczynne działanie retinolu. Po stestowaniu zoracu w kilku stężeniach, Retin-A /ten od radzu odradzam sprawdzi się tylko przy wykwitach trądzikowych/przyszedł czas na wizażową gwiazdę czyli tadam Sesderma,-zmieniono opakowanie teraz jest biało beżowe, ale skład ten sam, producent również,
    -rozpoczęłam od stężenia 0,5 i niestety nie zdążę porwać się na większe, bo jest przede mną jeszcze pół tubki a pogoda iście wiosenna
    -podrażnił tylko po pierwszej aplikacji.
    -nie podrażnia okolic oczu i ust /w przeciwieństwie do zoracu.
    -nie robi mi pustyni na twarzy ani Sahary pod oczami.
    -działa delikatnie, nie ma tu mowy o łuszczącej, obolałej skórze na którą nijak nie da się nałożyć makijażu.
    -delikatnie nie znaczy niezauważalnie, znowu jestem absolutnym bladziochem /wyjaśnienie-w 2009 r spaliłam sobie twarz pracując na dworze przy temp 40 stopni, cóż dzięki temu wiem, jak wyglądałabym jako Mulatka i w tej kolorystyce niestety nie jest mi do twarzy pomijając techniczne szczegóły, ze ciężko róż dobrać /a Pan Dermatolog mówił, że dłużej mi to zajmie i nie wrócę do swego naturalnego odcienia, bo mój naturalny odcień to taki cieplejszy acz bielszy od śniegu ,
    -duży komfort, gdy trzeba iść do pracy i rozmawiac z ważnymi osobami bez kiełkującej myśli z tyłu głowy "czy on/ona widzi, że się łuszczę ?",
    -po 2 tygodniach przestałam używać fluidu, mam idealną skórę stosując retinoid-dla mnie przy zoracu to bylby oksymoron .
    -cudem jest dla mnie, ze nie musiałam zmieniać calej pielęgnacji nadal ten sam micel, krem, etc. Przy zoracu tylko napar z nagietka, maść tranowa, nagietkowa i wazelina.
    -Sesderma pachnie, to też wyjątek przy retinoidach.
    -w przeciwieństwie do zoracu nie zafundował mi zmarszczek pod oczami.
    -no i najważniejsze, moja genetycznie cienka skóra ma dużą sklonność do utraty jędrności, ja właściwie nie mam zmarszczek tylko czasem jak jestem zmęczona wyglądam jak odessana z wody, przy sesdermie wszystko zostało naprawione.
    -zdecydowanie polecam, sama po wakacjach zaczynam przygodę z 1% Sesdermą.
    -produkt spodobał mi się na tyle, ze kolejny wyrób tego producenta już mam zamówiony i opłacony i doczekać się nie mogę żeby rozpocząć używanie.
    -dobra cena, po miesiącu zużywania 2 razy na noc sesderma, raz krem natłuszczający nadal mam pół opakowania kuracja za 60 zł dająca taki efekt to dobra inwestycja.
    -nie pytajcie mnie o zapychanie i powstawanie krostek-ja tego nie mam nawet przed @,
    -jak przesadzę jestem czerwona, albo to moja wyobraźnia, pracuję w miejscu gdzie obowiązuje ścisły dress code i u nas za nieodpowiedni wygląd można iść do domu, a na razie nikt mnie nie wysłał,
    -dobry europejski odpowiednik SkinCeuticals-apropos ostrzeżenie, gdyby to wszystko, co jest dostępne w próbkach na alllegro rzeczywiście wyprodukował SC to niestety ale wszystkie próbki "not for sample" znalazłyby się w Polsce...policzcie kiedys ile tu tego sprzedawają nie podawajać terminów ważności, a ja no niestety nie uwierzę, że probka SC z retinolem czy witaminą C ma nieograniczoną trwałość.

Recenzja otrzymała 4 pochwał. Chcesz pochwalić danusiaes za czytelną i pomocną recenzję?
  • przyjemny retinol
  • Mam cerę dojrzałą, raczej bezproblemowa, wypielęgnowaną, której postanowiłam jesienią dać kopa, czyli koktajl z retinolu i witaminy C - podobno to najlepszy duet
    Oczywiście nie mówie o kremach drogeryjnych, które mają retinol w nazwie - i na końcu składu...Wiem tez, jakie sa efekty jego działania - długofalowo super, ale w trakcie i zaraz po - podrażnienie, wysuszenie, łuszczenie skóry...I wizualnie większe zmarszczki ( wysuszenie).
    Zaczęłam w październiku 2013 - retinole 0,3% i 0,5% ze skinceuticals. Potem retinol 1 z Environu. Neostrata Reneval. I teraz Sesderma, zachwalana przez koleżanki. Cóż, przyznaję - to wygodny i przyjazny kosmetyk z witaminą A
    Cena do przejścia, zwłaszcza wobec skin czy Environu, o dermaquest nie wspomnę Producenci najwyraźniej zakładają, że biedni tego nie kupują
    Mamy tu krem w wygodnej, dość miękkiej tubie. Neutralny, delikatny zapach, konsystencja wygodna w użyciu, nie płynna, jak u poprzedników. Jednocześnie jest bardziej wydajny, niż produkt neostraty. Dobrze się rozsmarowuje, szybko wchłania, zostawia minimalny tylko film. Nie nawilża, ale i nie wysusza masakrycznie. Złuszczanie skóry jest łagodne i delikatne ( no i dobrze, złuszczyła się przez poprzednie miesiące). Skóra nie jest podrażniona, choć jest bardziej wrażliwa na kosmetyki. Kto używał retinolu - rozpozna kolosalna różnicę miedzy skóra delikatna, a ta, która niczego nie toleruje.
    Oczywiście - retinol to produkt długofalowy, miesiące, nawet lata, więc teraz nie powiem, że się odmłodziłam Ale po wakacjach do niego wrócę i pewnie znowu zakupię sesderma

Używam tego produktu od: ponad 1,5 miesiaca

Recenzja otrzymała 2 pochwał. Chcesz pochwalić Kamlisa za czytelną i pomocną recenzję?
  • Cudowne kosmetyki nie istnieją
  • Kolejny raz, przegladając KWC i forum wizaz, skusilam sie na cudowny specyfik zachwalany przez czytelniczki..
    Kolejny raz przekonalam sie, ze cos takiego jak cudowne (szczegolnie przeciwzmarszczkowe) kosmetyki nie istnieją.

O kremie: dwa miesiące temu kupiłam w Hiszpanii, bo w POlsce sa dosc trudno dostepne - Retises 0.25 i odrazu mocniejszy 0.50

Zaczęłam ostrożną aplikację, najpierw co 3 dni, potem co dwa, potem codziennie - obyło się bez podrażnien - przy słabszej wersji nie zauwazylam zadnych efektow, oprocz oprocz sciagnietej skory, ktora blagala o nawilzenie. W zwiazku z tym, ze krem nakladalam na noc, rano nie bylo zadnego efektu.

Po miesiącu, także ostroznie przeszlam na mocniejsza wersje, majac nadzieje, ze ta wersja zdziala wiecej.

Efekt? Bardzo sciagnieta skora - fakt zmarszczek nie widac, o ile sie nie uzywa miesni twarzy przy jakichkolwiek minach sciagniecie powoduje powstawanie glebszych zmarszczek.

Muszę uzywac bardzo tłustego kremu, inaczej mam potworne zmarszczki.

Na czas uzywania retises odstawilam inne kosmetyki przeciwzmarszczkowe, z ktorych wczesniej bylam calkiem zadowolona - i chyba jednak do nich wroce.

Wierze, ze dzieki Retises zaaplikowalam sobie duzo witamin, ale efektu na zewnatrz, oprocz suchosci i sciagniecia - nie widac, natomiast takie wysuszanie skory powoduje duzy dyskomfort.

Nie polecilabym tego kremu gdyz uwazam, ze cere powinno sie pielegnowac, a nie torturowac.

Używam tego produktu od: 2 miesiaceIlość zużytych opakowań: 2 pelnowymiarowe

Edycja:
    Uzywam kremu juz od 3 miesiecy, tak codzien na noc, lub raz na dwa dni. Co rano klade bardzo mocno nawilzajacy krem, ktory uspokaja wysuszona noca skore.
    Krem wyraznie pomaga na zmarszczki na czole - wydaje mi sie, ze wynika to z naciagniecia skory, gdyz po odstawieniu kremu na kilka dni zmarszczki wracaja natychmiast jak przed cala kuracja.

W tym momencie uzywam kremu tylko na czolo, reszte twarzy pielegnuje bardziej odzywczymi kremami.

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić aleale za czytelną i pomocną recenzję?
  • Klękajcie narody
  • Sesdermę zachwalały koleżanki z forum 30,40 plus od A do Z http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=718223&page=91 Co post to zachwyty i piski..Nie mozna być obojetnym Kupiłam w te pędy.Pierwsza aplikacja i moje głosne HELP !! Wyglądałam jak burak! po chwili złuszczający się..Nareszcie krem ,który widać!,że działa-nie jakieś popierdólki reklamowane ,na które nie raz,nie dwa -wydałam spore pieniądze.Dziewczyny, az tak reaktywnie nie reagowały na krem-ale moja cera jest wrażliwa..Nie miałam wiele przygód z retinolami,z kwasami żadnej..Więc i reakcja mocniejsza..Stosuję co 2-3 noce.Efekt..O tu warto by było czerwoną czcionka podkreslićEfekt wart każdej złotówki..Pory zwęzone,niedoskonałości wyeliminowane..Buzia jest zwarta,napięta..PiekniejszaTrzeba tylko dobrze za dnia ją dopieścić,nawilżyć..Tak mnie rozochocił ten krem,że zakupiłam juz większe stężenie..Mam zamiar po kuracji dokupic pampersa ha haWarto kobiety wydać na kremidło..Kto czyta moje recenzje,wie ,że pielęgnacja jak i podkładowe poszukiwania św.Grala to mój konik..Metodą prób i błędów dochodzę do preparatów,kosmetyków perfekcyjnych i z nimi zostaję na dłużej..Sesderma napewno zalicza się do grona KCW..Używam tego produktu od: ponad mcaIlość zużytych opakowań: w trakcie pierwszego ..................................................... Kupiłam następne opakowanie.Podtrzymuję opinię,że to mega wielki kosmetyk! Pani powyżej -radziłabym poczytać,jak pielęgnuje się cerę po retinolu i w trakcie kuracji.Ściągnięcia,obłazenie skóry,czerwone lico,nadreaktywnośc-i ogólnie mówiąc fatalny wygląd-to zasługa retinolu.Coś za coś.Nie ma że będzie się piękną bez poświęceńByłoby zbyt bajkowoLogiczne-retinol wysusza,ściąga-nawilżamy i tak w tym kółku graniastym tkwimy dłuższy czas.Efekt -nie wierzę,że nie zauważalny..Skóra po zregenerowaniu jest spójniejsza,jaśniejsza,zdecydowanie w lepszej kondycji-niżeli przed kuracją.Po lecie zamówię stężenie 1%..Dla mnie Sesderma okazała się zbawienna na wielu płaszczyznach..A dla pytań wiecznych na pv-kupiłam tą w brązowej tubceTa co jest na zdjęciu -to starsza wersja.Nowa jest w brązowej

Recenzja otrzymała 4 pochwał. Chcesz pochwalić Michell72 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nie taki retinol straszny
  • Retinol stosuję od roku, w okresie jesienno - zimowym w ramach prewencji Wcześniej stosowałam retinol skinceuticals 0,5% i miałam do niego wrócić ale po namowie koleżanki kupiłam Sesdermę.

Po ubiegłorocznych doświadczeniach i eksperymentach rozpoczęłam aplikację ostrożnie, stopniowo - co 3-4 noc. Zachęcona brakiem łuszczenia oraz większego zaczerwienienia, uintensywniłam częstotliowść aplikacji, w chwili obecnej krem nakładam regularnie co noc.
    Ku mojemu zdziwieniu łuszczenie nadal nie występuje, skóra jest nieco zaczerwieniona bezpośrednio po nałożeniu kremu jednak po około godzinie znika niepostrzeżenie Rano budzę się z ładnie wyglądającą skórą, która nie jest czerwona, może lekko ściągnięta, jednka uczucie to ustępuje po jej dokładnym i solidnym nawilżeniu.

Krem ma miłą konsystencję, dobrze sie rozsmarowuje, szybko wchłania, nie tłuści jednak paskudnie pachnie:-(

Od retinolu skinceuticals różni się zasadniczo tym, że po tym pierwszym moja skóra bardzo łuszczyła się, po sesdermie łuszczenie w ogóle nie występuje - dlatego też krem może być stosowany regularnie co noc. Biorąc pod uwagę, że oba ww. kremy mają jednakowe stężenie, retinolu, brak łuszczenia przy sesdermie tłumaczę tym, że moja skóra stała się odporna na działanie silnego retinolu

Sesderma retinol to dla mnie doraźna kuracja przeciwzmarszczkowa, prewencja, inwestycja w przyszłą kondycję mojej skóry, która mam nadzieje zaprocentuje:P
    Z uwagi na to, że posiadam skórę całkiem dobrze utrzymaną, zadbaną, wymuskaną i wypieszczoną:P nie posiadam zmarszczek mimicznych, przebarwień, itp. nie jestem chyba odpowiednią osobą do oceny nadprzyrodzonych właściwości i możliwości tego kremu:P co ponownie podkreśma stosuję go z myślą o przyszłości

Używam tego produktu od: ponad miesiąca

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Recenzja otrzymała 3 pochwał. Chcesz pochwalić fuertavertura za czytelną i pomocną recenzję?
  • MAGIA!!!
  • Ten produkt to cud. Dosłownie. Na mojej 25 letniej cerze naprawę zdziałał cuda.
    O kosmetykach Sesderma dowiedziałam się właśnie tu - na wizażu. Postanowiłam nabyć ten krem, choć do łatwych to nie należało - zamówiłam więc przez internet za około 130 zł z przesyłką.
    Zaczęłam od tego nizszego stężenia 0,25 - juz tutaj efekty byly zauwazalne - wersja 0,5 to mocniejszsa wersja.
    Jestem dopiero w połowie tubki, a efekty które zaobserwowałam na swojej skórze są niewiartgodne!
    Pierwsze zmarszczki mimiczne na czole i w okolicach o czu całkowicie zniknęły!! Jestem w ogromnym szkoku, bo dotychczas żaden specyfik sobie z tym nie poradził, a używalam juz naprawdę wielu produktów.
    Skóra jest pięknie rozswietlona, gładka pory zniknęły!! Jestem wniebowzięta
    Dawno nie miałam tak pięknej skóry, zaskorniki ktore miałam na polikach i brodzie rownież zniknely , struktura skory jest gladka i delikatniejsza, a jestem dopiero w polowie tubki!!
    Dziękuję producentowi za ten krem, uwazam ze jest wart swojej ceny, polecam kazdej kobiecie ktora ma problemy skorne i pierwsze zmarszczki mimiczne!!!!

Ilość zużytych opakowań: jedno w trakcie

Chcesz pochwalić majapospieszalska za czytelną i pomocną recenzję?
  • Ło jezusie, co sie dzieje!
  • Krem zakupiony pod wpływem recenzji szanownych wizażanek. Dziękuję wam wszystkim!!!

Zaczęłam od Retises 0.25, moja skóra nie była bowiem przygotowana na retinol, po miesiącu przeszłam na 0.50. Jestem obecnie, po 2 miesiącach w permanentnym szoku. Dlaczego:

1. Skóra jest rozjaśniona.
    2. Pory zwężone.
    3. I gwóźdź programu, moje Panie, zmarszczki zmniejszyły się o jakieś 50%.

I tu muszę się nieco doprecyzować. Otóż w związku z tym, że mam 34 lata, zmary me nie były jakieś tam przerażające, nie, nie. Głównie mimiczne spowodowane brakiem nawilżenia. Za wyjątkiem mojej lwiej bruzdy (a dokładnie mówiąc 2), którą jako osoba wielce inteligenta analizująca problemy tego świata, posiadam chyba od wieku lat 7. Drogie Panie, te dwie bruzdy nigdy nie były tak płytkie jak obecnie (ale zaznaczam, ciągle jeszcze nie zniknęły). Niesamowite! Modlę się tylko aby ten efekt się utrzymał no i pracuję nad jego polepszeniem ( to dopiero 2 miesiąc przygody).

Krem jednakowoż posiada pewne wady:
    1. Powoduje pieczenie (nie sądzę aby osoby zaprzyjaźnione z retinolem miały ten problem).
    2. Wysusza skórę.

To wiąże się bezpośrednio z innym problemem, otóż w okresie stosowania Retises (mowimy cały czas o stosowaniu na noc) musimy nabyć przekozacki krem nawilżający. Nie żadne tam Laudery czy inne Loreale, mowie o kremie nawilżającym Retises. A to oznacza kolejny wydatek stutrzydziestozłotowy. Ale to i tak wychodzi taniej niż jakieś tam Diory, które mogą Retises co najwyżej buty czyścić.

Wspaniałe produkty, nabyłam całą serię, przez co obecnie nie mam co jeść. Przyda się to przed impreza Sylwestrową i świętam, nieprawdaż?

Powodzenia z retinolem, drogie Panie!Używam tego produktu od: 2 miesięcyIlość zużytych opakowań: 1 niecałe

Recenzja otrzymała 29 pochwał. Chcesz pochwalić MissHeresy za czytelną i pomocną recenzję?
  • TEGO SZUKAŁAM!
  • Zaczęłam swoją przygodę z retinolem.Po miesiącu używania jest SUPER!!Skóra toleruje go idealnie;żadnych podrażnień,pieczenia.Zrobiła się delikatniejsza,pory minimalnie zwężone,przebarwienia ciut jaśniejsze.Na dzień używam serum z vit.c +krem z spf 50+.Kupiłam też mocniejszą wersję 1%.Jestem po dwóch aplikacjach.Zobaczymy jaki będzie efekt po dłuższym używaniu.
    \nNa razie RETISES 0,5 % jest najlepszym kosmetykiem na jaki trafiłam(oczywiście wszystko dzięki opiniom na KWC )

Chcesz pochwalić margo158 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Święty Graal wśród kremów
  • Być może niepoważnie to zabrzmi ale ja nie lubię testować nowości kosmetycznych, szukać wciąż nowego kremu, serum, filtra. Mam alergiczną, kapryśną cerę i choć wydaje się, że z biegiem lat coraz mniej rzeczy mnie uczula to silna skłonność do zapychania i łojotoku jako reakcje na coś, co się mojej skórze akurat nie spodobało sprawiają, że każdy nowy produkt kosmetyczny traktuję jako ryzyko i niebezpieczne wyzwanie.
    Dlatego chciałabym znaleźć jeden produkt z określonej kategorii i określonego przeznaczenia na tyle dobry by spokojnie używać go przez dłuższy czas, nie tylko do końca jednego opakowania niecierpliwie wyglądając denka. Produkt na tyle dobry by spełniał moje oczekiwania i na tyle bezpieczny by nie wywoływał protestu mojej skóry.

Jeśli chodzi o pielęgnację przeciwstarzeniową to chyba właśnie znalazłam taki produkt. Kosmetyki z retinolem stosuję dłuższy już czas, prewencyjnie. Nie posiadam zmarszczek a fotostarzenie ograniczam rygorystycznym użytkowaniem filtrów uv. Dotąd jednak używałam preparatów z retinolem o stężeniu 0,1% albo też samorobione sera i olejki. Efekty takiej pielęgnacji były wyraźne jednak dopiero krem Sesdermy pokazał mi co naprawdę potrafi retinol.
    Krem zawiera retinol oraz propionian retinylu, producent twierdzi, że ten drugi składnik to bardziej stabilna postać witaminy A,która potęguje efekt działania retinolu. Możliwe, zbyt marny ze mnie chemik bym wdawać się mogła w polemikę. Wiem jedna, że krem znakomicie nawilża i wygładza skórę, zmniejsza łojotok i wyraźnie ogranicza częstość występowania zaskórników. Pierwszy efekt zastosowania preparatu widoczny był już po jednorazowej aplikacji kremu, cera rano była promienna, jednolita w kolorycie, gładka i świetlista. W miarę stosowania profity z retinolowej pielęgnacji są coraz wyraźniejsze, cera wygładza się, uelastycznia, poranne odgniecienia od poduszki znikają ze skóry szybciej.

O tym jak znakomity wpływ ma Retises na moją skórę przekonałam odstawiając preparat na lato. Obawiając się przebarwień mimo że stosuję cały rok ochronę uv zastąpiłam Retises serum Flavo- c oraz kremem żmijowym od Mizon. Po dwóch miesiącach moja skóra znów przetłuszczała się jak wprzódy, straciła satynowy blask na rzecz tłustego błysku a pory znów stały się widoczne.

Krem Retises nie wysuszył mojej skóry ani nie podrażnił jej warto jednak zaznaczyć, że stosuję preparat według wskazówek producenta, nie codziennie a 3-4 razy w tygodniu. Aplikuję krem wieczorem na nagą skórę, bez serum. Preparat łatwo się rozprowadza i błyskawicznie znika wchłonięty, nie pozostawiając tłustej warstwy. Jak na razie taka częstość stosowania w zupełności wystarcza mojej trzydziestoletniej, zadbanej cerze.

Na pewno kupię jeszcze niejedno opakowanie.Używam tego produktu od: Trzech miesięcy (z przerwą na najbardziej nasłonecznione miesiące)Ilość zużytych opakowań: jedno opakowanie, będzie więcej

Recenzja otrzymała 4 pochwał. Chcesz pochwalić Trzy_Ryby za czytelną i pomocną recenzję?
  • Działa!
  • Właściwie w przypadku kremów przeciwzmarszczkowych podsumowanie "działa" powinno wystarczyć za recenzję, bo nie zdarza się często

Jak już pisały poprzednie Recenzentki: widocznie spłyca zmarszczki (efekt utrzymuje się również w okresach, kiedy używamy innych kosmetyków), ujednolica cerę, nie szkodzi cerze trądzikowej i sprawia, że skóra wygląda młodziej. Wydajność jest przyzwoita, tubka starczyła na 3 miesiące stosowania na noc zamiennie na całą twarz lub na czoło.

W moim przypadku widocznie zmniejszył lwią zmarszczkę i lekko wypełnił zmarszczki na czole i na policzkach. Efekt widoczny po około miesiącu stosowania przeszedł moje najśmielsze oczekiwania.

Na mojej skórze samo używanie nie jest aż tak wspaniałe jak w poprzednich recenzjach: zostawia niewchłoniętą warstwę po nocy, nie zawsze współpracuje z kosmetykami stosowanymi na dzień, przyczynia się do powstawania suchych skórek i lekkich miejscowych podrażnień (przed czym oczywiście ostrzega nas producent) i na mojej skórze nie wpływa w jakikolwiek sposób na zmiany trądzikowe (chociaż plusem jest, że nie wpływa negatywnie i nie przyczynia się do zwiększenia nasilenia zmian).

Podczas kupowania kierowałam się pierwszymi pięciogwiazdkowymi recenzjami i nie byłam przekonana z uwagi na cenę, kolejne opakowanie kupię bez najmniejszego wahania. Zdecydowanie warto spróbować!

Ilość zużytych opakowań: pierwsze skończone

Chcesz pochwalić missprozac za czytelną i pomocną recenzję?
  • MÓJ KWC
  • Do tej recenzji zbieram się już kilka miesięcy, ale właśnie teraz coś mnie naszło, żeby zrecenzować wszystkie swoje "Hitowe" kosmetyki.

Jednym z nich jest bezsprzecznie Retises. Kiedy kupowałam go pierwszy raz, przez chwilkę ręka zadrżała,kosmetyk nie jest tani,ale szybko zrekompensował mi początkowe rozterki

Na solidne kosmetyki pielęgnacyjne jestem w stanie wydać większe kwoty,nawet kosztem innych dziedzin. Może to z racji wieku i doświadczenia życiowego,ale nie kręci mnie już 20-ty kolor lakieru do paznokci czy kolejna torebka,będące MUST HAVE sezonu. Zakupy kosmetyków pielęgnacyjnych traktuje jak inwestycję,która w czasie zaczyna się zwracać.

Poza tym po prostu wierzę w zaawansowaną technologie i badania laboratoryjne. Nie jestem do końca przekonana czy wystarczy samemu zakupić składniki, połączyć, zamieszać i mamy oto skuteczny krem.

Ale wracając do rzeczy! Krem najprościej rzecz ujmując odmłodził moją skórę, optycznie i namacalnie
    Dla mnie największą nagrodą i korzyścią z jego długotrwałego stosowania jest widoczne pogrubienie skóry. Moje wyraźne dotąd sińce pod oczami (krem stosuje również pod oczy) widocznie się spłyciły! (miałam bardzo cienką skórę w tych okolicach i zasinienie wynikało z prześwitujących naczynek,
    na pewno Retises przyczynił się do tego,choć stosuję w te okolice również inną pielęgnacje).
    Ponadto dość wysokie stężenie retinolu wpłynęło pozytywnie na teksturę i gęstość skóry. Rozjaśnił drobne przebarwienia,spłycił zmarszczki, zwęził rozszerzone pory i poprzez poprawę ukrwienia i odżywienia skóry nadał jej zdrowy koloryt. Znaczna poprawa jędrności skóry jest widoczna po kilkumiesięcznym okresie stosowania i daje wrażenie lekko wymodelowanych rysów twarzy.
    Dla mnie stosowane tego kremu stało się równe oczywiste jak codzienny prysznic czy mycie zębów.
    Nakładam go wieczorem na twarz, szyję i dekolt. Kiedyś na oklice szyi i dekoltu aplikowałąm tańsze odpowiedniki drogich kremów, jednak obserwując starsze koleżanki w pracy zauważyłam,że największe objawy starzenie widoczne są właśnie na dekolcie (i dłoniach!).

Krem stosuję cały rok naprzemiennie z innymi kosmetykami, wyłączając miesiące największego nasłonecznienia,gdyż mimo stosowanej ochrony UV, boję się przebarwień.
    Krem zaaplikowany wieczorem sprawia,że rano budzimy się z promienną buzią,nie ma mowy o żadnych opuchnięciach czy tłustej warstwie.
    Mnie krem nie podrażnił, nie spowodował łuszczenia ani pieczenia (ale zaczynałam pod niższych stężeń retinolu!).
    Dodatkowy bonus to praktycznie zero niechcianych niespodzianek,choć ja generalnie nie mam do tego większych predyspozycji.

Krem na stałe zagościł w moim programie pielęgnacyjnym, próbowałam kremów z retinolem innych renomowanych marek,ale do tej pory nie znalazłam jego godnego następcy!

Używam tego produktu od: ok. półtora roku
    Ilość zużytych opakowań: nie liczyłam

WNIOSKI Z POWROTU DO KREMU (jesień 2013)
    Tradycyjnie, po wakacyjnej przerwie w stosowaniu, wróciłam do Retises. Moja cera była naprawdę w zauważalnie gorszym stanie. Podtrzymuję to co napisałam wyżej na jego temat. Krem jest naprawdę świetny, poprawił wygląd mojej skóry i zlikwidował wysyp poletnich krostek na czole.
    Ja naprawdę tęskniłam za tym kremem,mogę powiedzieć,że znalazłam plus nadejścia jesieni
    Dziewczyny po 30-stce,nie zastanawiajcie się,kupujcie

Recenzja otrzymała 3 pochwał. Chcesz pochwalić ola_la2007 za czytelną i pomocną recenzję?
  • proszę Państwa oto Mistrz
  • Mam juz swoje 38 lat więc takie kremy juz ( niestety) dla mnie .
    Jestem zachwycona jego działaniem
    - rozjaśnia cerę
    - niesamowicie zwęża pory
    - genialnie wygładza zmarszczki
    - ujędrnia i napina skórę
    Jakis czas stosowałam go w duecie z serum Diora i efekty były oszałamiające, ale serum skończyło mi się i teraz zastępuję go innym.Powiem tak moja cera nigdy nie wyglądala tak dobrze jak teraz. Prawdą jest że na takie efekty trzeba troszke popracować i składa się na to wiele czynników/kosmetyków/pielęgnacji/systematyczności itp.Ale to absolutnie nie umiejsza zalet tego kremu.
    Dosłownie chwila po aplikacji wchlania się i buzia jest tak pięknie wygładzona i napięta jak z reklamy .Jest dość drogi ale wart kazdej złotówki.

Używam tego produktu od: nie pamiętam
    Ilość zużytych opakowań: 1 op 0,25% i 1 op 0,5%

Recenzja otrzymała 4 pochwał. Chcesz pochwalić fioletowasukienka za czytelną i pomocną recenzję?
  • na bezludną wyspę tylko ten...
  • Gdybym mogła zabrać na bezludną wyspę tylko jeden kosmetyk pielęgnujący byłby nim właśnie ten krem... Krem jest idealny dla osób, które chcą połączyć pielęgnację antyaggeing z kuracją antytrądzikową
    Plusy:
    - niespodzianki trądzikowe znikają
    - drobne zmarszczki "wyprasowane"
    - cera rozjaśniona, jakby lekko "wyprasowana"
    - skóra na buzi ładnie napięta
    A wszystko to w przeciągu zaledwie kilku tygodni, bo krem działa ekspresowo.
    Dla mnie to ( podobnie jak wersja 1% ) krem ideał...
    Szkoda, że jest dosyć trudno dostępny i trochę mało wydajny.

Używam tego produktu od: 1 roku
    Ilość zużytych opakowań: 3 opakowania 30 ml

Chcesz pochwalić anonek za czytelną i pomocną recenzję?
  • TAK
  • Jestem zachwycona. Stosuję codziennie na noc. Nie zostawia tłustego filmu, jest spijany niemal natychmiast. Pory, zmarszczki się zmniejszyły. Cera jest świeża i gładka. Długo szukałam dobrego kremu dla cery po 30 i tłustej.Znalazłam!

Używam tego produktu od: 3 m-cy
    Ilość zużytych opakowań: 1-30 ml

Chcesz pochwalić juslec za czytelną i pomocną recenzję?
  • absolutny KWC!
  • Tak jak napisała inna Wizażanka,super krem. Mogę dodać jeszcze,że podczas jego stosowania nie miałam nigdy uczucia ściągniętej,suchej skóry,więc nawilża w sposób absolutny.Daje świetny,zdrowy koloryt,rzeczywiście spłyca zmarszczki (w tym "kurze łapki",skóra jest gładka i sprężysta.Efekty zauważyłam już po tygodniu stosowania (nakładałam co wieczór).Miałam również wersję z 1% retinolem,ale musiałam ją stosować co drugi dzień.Szczerze polecam,jedyny krem p/zmarszczkowy,który naprawdę działa!

Używam tego produktu od:roku

Chcesz pochwalić zanzibar37 za czytelną i pomocną recenzję?
  • mocna regeneracja z retinolem
  • Bardzo dobry krem z silnym stężeniem retinolu, tj. 0.5. Oto zalety:
    - rozjaśnia cerę
    - zwęża pory
    - wygładza zmarszczki
    - ujędrnia skórę
    - jest silny więc lepiej stosować do 2- 3 dni/tydzień
    - lekko złuszcza
    - dosyć wydajny - choć moja skóra dosłownie spija ten krem - opakowanie starcza na ok. 3 miesiące (przy stosowaniu 2x/tydzień z szyją włącznie).

Generalnie minusów poza ceną nie znajduję. Po wcześniej stosowanym Diacnealu czy Eluage wolę jednak Sesdermę ze względu na wyższe stężenie retinolu i przez to bardziej przeciwzmarszczkowe działanie.

Używam tego produktu od:2,5 miesiąca
    Ilość zużytych opakowań:1 (w trakcie)

Chcesz pochwalić aliana za czytelną i pomocną recenzję?

Zamknij