Lefrosch, Pilarix, Krem przeciw rogowaceniu skóry

Powiększ Lefrosch, Pilarix, Krem przeciw rogowaceniu skóry

Zgłaszająca osoba: shooya

Plarix krem to nowoczesny preparat skutecznie zapobiegający nadmiernemu rogowaceniu skóry. Poprzez zwiększenie nawilżenia warstwy rogowej naskórka przyspiesza procesy regeneracji skóry w przebiegu wielu dermatoz, działa przeciwzapalnie. Zalecany w przypadkach rogowacenia okołomieszkowego, po depilacji, wyprysku w fazie nadmiernego łuszczenia, przewlekłej suchości skóry, jako środek przyspieszający regenerację skóry między okresami sterydoterapii zewnętrznej.
Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na kwas salicylowy lub pozostałe składniki kremu, ciąża, okres karmienia piersią, wiek poniżej 12 roku życia, niewydolność nerek lub wątroby. Nie stosować w przypadku bakteryjnych, wirusowych lub grzybiczych zakażeń skóry. Nie stosować kremu na błony śluzowe, wargi, okolice moczowo-płciowe, do oczu i na skórę w okolicy oczu.
Zawiera:
- kwas salicylowy 2 % - ułatwia oddzielanie się nawarstwionych rogowaceń naskórka
- mocznik 20% - silnie nawilża, zwiększa elastyczność warstwy rogowej naskórka
- panthenol - działa kojąco, przeciwzapalnie w przypadkach podrażnień, niezależnie od przyczyny
- alantoinę - przyspiesza regenerację skóry chorobowo zmienionej, podrażnionej, biologicznie uszkodzonej

Skład: Aqua, Urea, Ethylhexyl Stearate, Glyceryl Stearate, Glycerin, Cetyl Alcohol, Stearyl Alcohol, Dicaprylyl Carbonate, Glyceryl Stearate, Ceteareth-20, Butyrospermum Parkii (Shea Butter), Salicylic Acid, Ethylparaben, Parfum, Allantoin, Panthenol, Magnesium Sulfate x 7 Hydrate, Limonene, Hexyl Cinnamal, Amyl Cinnamal, Geraniol, Butylphenyl, Methylpropional, Citral, Linalool, Eugenol. (05.07.2015)

Cena: 19,50zł / 100ml
/bw/

• bardzo dobry nawilżacz
  • kupiłam go zachęcona promocją, bo w cenie regularnej raczej bym się na niego nie skusiła.
    Szczerze powiedziawszy oczekiwałam od niego cudów, bo jest tak wychwalany ;D cudów się jednak nie doczekałam, ale efekt jest baaardzo fajny.
    Używam go zamiennie z innymi kremami do stóp, ale tylko ten daje radę.
    Podczas stosowania krem regularnie, 1-2 razy dziennie stopy są świetne, delikatne i gładkie w dotyku, ale wystarczy dzień lub dwa przerwy i niestety.. wraca szara rzeczywistość ... więc efekt jest raczej krótkotrwały i można by powiedzieć "doraźny"
    W moim przypadku niestety jest bardzo mało wydajny, być może dlatego, że stosuję go faktycznie te dwa razy dziennie.
    Przypuszczam, że raczej do niego wrócę, jednak pod warunkiem jakiejś promocji ponieważ nie znam żadnego innego produktu, który miałby podobne działanie do PILARIXU.

Używam tego produktu od: 1,5 miesiąca
    Ilość zużytych opakowań: kończę 1, większą tubkę

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić yooyooanna za czytelną i pomocną recenzję?
Polecany film:

• Bardzo dobry
  • Od bardzo dawna borykam się krostkami po goleniu i wrastającymi sie włoskami oraz stanami zapalnymi. Ten krem bardzo pomógł mi choć dopiero zaczęłam kurację. Skóra jest nawilżona, nie jest aż tak podrażniona, czerwone krostki powoli znikają z mojej skóry, a włoski wrastają się mniej. Przy stanie zapalnym pomógł mi tribiotic i oczywiście Pilarix. Krem jest wydajny i dość dobrze się rozprowadza, zapach jest specyficzny ale mi nie przeszkadza. Produkt również bardzo szybko sie wchłania. Mam nadzieje że po jakimś te okropne czerwone kroski po goleniu znikną z mojego ciała i będę mogła się cieszyć gładką i ładną skórą.

Chcesz pochwalić aleksandra8969 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Moje odkrycie roku!
  • Od zawsze borykałam się z wrastającymi włoskami po depilacji, co wyglądało po prostu koszmarnie.. mała czerwona kaszka zamiast gładkich, przyjemnych w dotyku nóg.. bije się tylko w piersi dlaczego nie natknęłam się na ten krem wcześniej! Nie dość że idealnie się sprawdza jako środek łagodzący po depilacji, to jeszcze stosuję go by nawilżyć suche miejsca - kolana, łokcie, nos (dobry na suche skórki), także jako krem do rąk i stóp. Przez swoje uniwersalne zastosowanie, zastąpił co najmniej 4 kosmetyki!

do rzeczy:
    + niweluje problem wrastających włosków po depilacji
    + łagodzi podrażnienia
    + bardzo dobrze nawilża
    + przyśpiesza gojenie
    + idealny jako krem do wysuszonych dłoni
    + bardzo wydajny
    + całkiem przyjemny zapach
    + nie zostawia tłustej, świecącej się warstwy
    + szybko się wchłania i pozostawia uczucie gładkości
    + ma idealną konsystencję

Minusem jest tylko
    - słaba dostępność (przeszukałam wiele aptek, zanim go znalazłam)
    - nakrętka (otwierane są bardziej poręczne niż zakręcane)
    - cena (100ml to koszt ok. 19zł, ale mw jest wydajny!)

Minusy nie wpływają na moją ocenę, bo najważniejsze jest działanie, do którego nie mam najmniejszych zastrzeżeń!

Ilość zużytych opakowań: 1 opakowanie 100ml

Chcesz pochwalić Elzzi za czytelną i pomocną recenzję?
  • Uwielbiam go
  • Od dawna używam go do nawilżania skóry rąk i łokci. Sprawdza się idealnie. Poleciłam go wielu osobom i każdy chwali. Mimo, że cena jest trochę wysoka, to jest wydajny, a przede wszystkim jest nie do porównania z kremami, balsamami i innymi.
    Naprawdę warto!

Używam tego produktu od: 8 miesięcy a nawet dłużej z przerwami
    Ilość zużytych opakowań: 2 opakowania

Chcesz pochwalić risky za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bardzo polecam, jednak w moim przypadku nie tuż po depilacji
  • Jako środek na nadmierne rogowacenie naskóka sprawdza się świetnie. Mam ogromne problemy z wrastaniem włosków na nogach i w okolicach bikini (sporo ponad czerwone krostki znikające po 1 dniu). Pilarix pomógł mi w walce. Smaruję się nim na noc, możliwie regularnie. Rano skóra jest przyjemna w dotyku, a włoski faktycznie wrastają mniej. Ogromny plus za nienachalny zapach.

W moim przypadku nie sprawdza się jako środek kojący tuż po goleniu, zwłaszcza w pachwinach. Wręcz zaognia pojawiające się krostki, sprawia wrażenie takiego kiszenia i zapacania (być może wina okolic).

W ogólnym rozrachunku oceniam go jako ratunek dla moich nóg do czasu depilacji laserowej. Świetnie też radzi sobie z suchymi łokciami i piętami, a nawet skórą górnych partii pośladków.

Ilość zużytych opakowań: kilka

Chcesz pochwalić kszyma za czytelną i pomocną recenzję?
  • Uratował moją skórę po depilacji
  • Miałam problem z moją skórą po depilacji woskiem, skóra była podrażniona, na nogach pojawiały się czerwone plamki w miejscach wyrywanych włosków, depilacja intymna nawet maszynką skutkowała wysypką i okropnym swędzeniem. Od kiedy stosuje Pilarix po każdej depilacji, problem zniknął całkowicie. Skóra jest nawilżona, zregenerowana i gładka.
    Krem ma niesamowicie męczący zapach, jednak nie jest to najistotniejsze. Ważne, ze genialnie działa.

Używam tego produktu od: 3 lata
    Ilość zużytych opakowań: 3 i kupię więcej

Chcesz pochwalić Juuustyna za czytelną i pomocną recenzję?
  • Godny polecenia
  • Krem kupiłam, by zaradzić coś na moje potwornie wysuszone łokcie, dłonie, kolana i pięty. Wcześniej właściwie nic nie pomagało, wysychały na trocinki i pękały, zwłaszcza zimą. Oczekiwania zostały spełnione. Stosuję go okresowo, po zużyciu opakowania zwykle mam spokojną skórę przez dłuższy czas.

+ Zmiękcza naskórek, ułatwia złuszczanie i dobrze nawilża- skóra wreszcie była gładka;
    + Łagodzi podrażnienia i przyspiesza gojenie ewentualnych ranek;
    + Stosowany na delikatniejsze partie skóry (w moim przypadku za uszami) również działał i nie robił krzywdy. Czasem odczuwałam pieczenie, ale krótkotrwałe;
    + Nogi i skóra pośladków gładkie jak nigdy- mówią, że gdy ma się miękkie serce, trzeba mieć twardy tyłek... Ale może lepiej nie dosłownie.

- Niezbyt wydajny (co dobre, szybko się kończy?);
    - Roluje się, jeżeli niechcący nałoży się go zbyt dużo.

Ilość zużytych opakowań: 3 opakowania po 100ml

Chcesz pochwalić tessercat za czytelną i pomocną recenzję?
  • Rewelacja!
  • Polecony mi na rogowacenie skóry - nogi, dekolt, pupa, ramiona miałam usiane drobnymi krostkami, stanami zapalnymi ciągnącymi się tygodniami. Walczyłam z różnym skutkiem innymi preparatami z mocznikiem, pilarix przebił je wszystkie. Jestem jeszcze w trakcie kuracji, takiego stanu wyjściowego szybko nic bowiem nie naprawi. Byłam też niesystematyczna a mimo to efekt po prostu zwala z nóg. To zdecydowanie mój zakup roku!

Przez pierwszy tydzień efekt umiarkowany, jedyne co zauważyłam, to że nic się nie ściąga i skóra troszkę bardziej nawilżona jak nic nie nakładałam. Nauczyłam się odpowiednio nakładać krem, by nie był niewydajny - użytkownicy wiedzą o co chodzi

Mniej więcej po miesiącu zmiany na skórze ogromnie na plus - skóra nawilżona, delikatna, nieściągnięta nawet gdy pilarixu ani innych kosmetyków nie widziała danego dnia. Zmiany zagojone, w tym głębokie podskórne gule, kolor bardziej wyrównany. Mam wrażenie też pogrubienia skóry w pozytywnym sensie, nie jest już tak przewrażliwiona i lepiej reaguje na obecne chłody.

To specyfik, któremu trzeba dać czas na działanie, ale warto. Systematyczność w stosowaniu to podstawa, być może przez jej brak na początku u mnie tak wyraźna poprawa widoczna gołym okiem pojawiła się mniej więcej po 2-3 tygodniach.

Nie stosowałam bardzo regularnie - a efekt niesamowity mimo tego! Stany zapalne prawie wszystkie pozamykane, wiadomo jakieś ciemniejsze plamy zostały i chwilę minie nim zanikną. Zamierzam stosować dalej, i to znacznie bardziej regularnie.

Polecam przy stosowaniu pilarixu jednocześnie robić maksymalnie co 2 dzień masaż rękawicą szizalową, lub podobne peelingi mechaniczne pod prysznicem. Zauważyłam że przy takim duecie jest dużo skuteczniejszy niż np. przy stosowaniu innych typów peelingów czy solo sam krem.

Stosuję też czasem na twarz, też jej pomaga. Efekt ok, stosuję głównie jako awaryjny krem na noc po jakichś wpadkach i ochronny na nieprzyjemną słotę za oknem. Zimą na pewno przetestuję na buzię zamiast zapychających tłustych kremów ochronnych.

Ilość zużytych opakowań: 2 po 50 ml

Chcesz pochwalić JoasiaHa za czytelną i pomocną recenzję?
  • krem do zadań specjalnych
  • Kupiłam go szukając czegoś, co pomogłoby mi z potwornie wrastającymi po depilacji włoskami i okazał sie strzałem w dziesiątkę. Nawet przy nieregularnym stosowaniu efekty były szybko widoczne. Ładnie łagodzi podrażnienia po depilacji, wszelkie zaczerwienienia i wypryski szybko znikają. Jest gęsty, wydajny ale mnie osobiście nie odpowiada zapach.

Ilość zużytych opakowań: 2 opakowania

Chcesz pochwalić MegiW1983 za czytelną i pomocną recenzję?
  • dobry na wszystko
  • Kupiłam go gdy szukałam produktu który sprawi, że moja pupa będzie gładka jak pupa niemowlaka naczytałam się sporo myślałam, że to rogowacenie okołomieszkowe i Pani w aptece poleciła mi Pilarix. Krem bardzo mi pomógł ale nie wiem czy to tylko i wyłącznie jego zasługa, czy też codzienne masaże rękawicą, peelingi i na końcu ten krem sprawiły, że pozbyłam się problemu.

Odkryłam również, że jest idealny po depilacji, a w zasadzie po goleniu, nóg i okolic bikini, dotąd stosowałam sudocrem, na który moja skóra chyba już się uodporniła i nie spełniał swojej roli tak jak na początku. Teraz zamieniłam sudocrem na pilarix i mogę zapomnieć o podrażnionej i zaczerwienionej skórze po depilacji.

Zalety:
    - prawie bezwonny co w przypadku kosmetyku z apteki na podrażenienia itp. jest zaletą
    - doskonale nawilża
    - sprawia, że skóra jest gładka i miękka
    - zapobiega łuszczeniu się skóry
    - zapobiega powstawaniu czerwonych krostek po depilacji
    - dostępność w aptece oraz Internecie

Wady:
    - nie wydajny

Ilość zużytych opakowań: 3x 50ml

Chcesz pochwalić dziullka za czytelną i pomocną recenzję?