Lefrosch, Pilarix, Krem przeciw rogowaceniu skóry

Powiększ Lefrosch, Pilarix, Krem przeciw rogowaceniu skóry
Produkt dostępny w 27 sklepach. Cena już od 9,19 zł - sprawdź w

Zgłaszająca osoba: shooya

Plarix krem to nowoczesny preparat skutecznie zapobiegający nadmiernemu rogowaceniu skóry. Poprzez zwiększenie nawilżenia warstwy rogowej naskórka przyspiesza procesy regeneracji skóry w przebiegu wielu dermatoz, działa przeciwzapalnie. Zalecany w przypadkach rogowacenia okołomieszkowego, po depilacji, wyprysku w fazie nadmiernego łuszczenia, przewlekłej suchości skóry, jako środek przyspieszający regenerację skóry między okresami sterydoterapii zewnętrznej.
Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na kwas salicylowy lub pozostałe składniki kremu, ciąża, okres karmienia piersią, wiek poniżej 12 roku życia, niewydolność nerek lub wątroby. Nie stosować w przypadku bakteryjnych, wirusowych lub grzybiczych zakażeń skóry. Nie stosować kremu na błony śluzowe, wargi, okolice moczowo-płciowe, do oczu i na skórę w okolicy oczu.
Zawiera:
- kwas salicylowy 2 % - ułatwia oddzielanie się nawarstwionych rogowaceń naskórka
- mocznik 20% - silnie nawilża, zwiększa elastyczność warstwy rogowej naskórka
- panthenol - działa kojąco, przeciwzapalnie w przypadkach podrażnień, niezależnie od przyczyny
- alantoinę - przyspiesza regenerację skóry chorobowo zmienionej, podrażnionej, biologicznie uszkodzonej

Skład: Aqua, Urea, Ethylhexyl Stearate, Glyceryl Stearate, Glycerin, Cetyl Alcohol, Stearyl Alcohol, Dicaprylyl Carbonate, Glyceryl Stearate, Ceteareth-20, Butyrospermum Parkii (Shea Butter), Salicylic Acid, Ethylparaben, Parfum, Allantoin, Panthenol, Magnesium Sulfate x 7 Hydrate, Limonene, Hexyl Cinnamal, Amyl Cinnamal, Geraniol, Butylphenyl, Methylpropional, Citral, Linalool, Eugenol. (05.07.2015)

Cena: 19,50zł / 100ml
/bw/

• ratunek na wszystko!
  • Jak dobrze, że na wizażu można dowiedzieć się o kosmetyku takim jak ten! To właśnie dobre opinie na temat tego kremu zachęciły mnie do jego zakupu. Od tej pory ratuje mnie z wielu opresji.

+ jest bardzo uniwersalny
    + wybawienie w kwestii podrażnionej skóry po depilacji oraz wrastających włosków/krostek po usuwaniu zbędnego owłosienia. Do tej pory nie mogłam znaleźć odpowiedniej formy depilacji, gdyż moje ciało jest bardzo wrażliwe - po depilacji maszynką wszystko mnie piekło i swędziało, a po depilatorze miałam mnóstwo krostek i pryszczy spowodowanych wrastającymi włosami. Myślałam, że jedynie laser/ipl może to zmienić, a okazało się, że wystarczy dobrać odpowiedni krem! Pilarix doskonale łagodzi skórę po depilacji, a także zmiękcza ją przygotowując do peelingu. Powoli pozbywam się blizn, a nowych krost nie ma, odkąd regularnie smaruję się tym kremem. Depilato już mi nie straszny!
    + świetnie radzi sobie ze zrogowaciałym naskórkiem, łokciami, piętami - doskonale je nawilża i zmiękcza,
    + używam go w sytuacjach kryzysowych, kiedy moje dłonie błagają o pomoc, a tradycyjne kremy nie dają sobie rady (lub regeneracja trwałaby zbyt długo). Pilarix działa błyskawicznie, dłonie są nawilżone, szorstkie fragmenty zmiękczone, całe dłonie wracają do normy, są świetnie odżywione. Nie trzeba stosować non stop, wystarczy raz, a później można wrócić do zwykłych kremów do rąk.
    + udało mi się nawet nawilżyć skórę twarzy mojego narzeczonego, który borykał się z ciągłym przesuszeniem i odstającymi wszędzie skórkami. Przy jednorazowym użyciu w ten sposób nie zapchał, nie pojawiły się zaskórniki, a skóra doszła do siebie i wystarczy pielęgnować ją teraz zwykłym kremem.

a poza tym:
    + tani (ostatnio zapłaciłam za niego 9 zł)
    + szybko się wchłania
    + nie zostawia tłustej warstwy na skórze
    + jest bardzo wydajny, bo nawet niewielka jego ilość działa cuda

To krem, który już zawsze będę miała w domu.
    Nie zauważam minusów.

Ilość zużytych opakowań: Jestem w połowie drugiego

Chcesz pochwalić maoska za czytelną i pomocną recenzję?

Polecany film:

DIY odżywcza kąpiel paznokci

• Rewelacyjny śmierdziuch!
  • Uratował moje kolana, którym NIC nie pomagało, ani kremy, ani nawet naturalne masło shea czy oleje, które skóra dosłownie spijała i w ciągu godziny skóra była znowu tragicznie wysuszona. Jest niezastąpiony po depilacji - skóra w okolicach bikini zawsze była podrażniona, zawsze wrastały włoski, zawsze kończyło się na posiadówkach w łazience i akcjach ratowniczych z igiełką w ręku - a Pilarix w ciągu zalewie 2 tygodni doprowadził skórę do ładu - miękka, rozjaśniona, włosy nie wrastają, nic nie swędzi, kłuje czy piecze. Będę mu wierna do końca.
    Dodatkowy plus za wydajność, niską cenę (12 zł za 100 ml), gęstą konsystencję i estetyczne opakowanie.
    Minus za zapach, ale na szczęście szybko się przyzwyczaiłam i już mnie nie odrzuca

Ilość zużytych opakowań: 1 zaczęte

Chcesz pochwalić lovender za czytelną i pomocną recenzję?
  • Warto mieć
  • Krem z mocznikiem to produkt, który zawsze znajduje się na szafce przy moim łóżku. Pilarix stosuję po raz pierwszy. Do tej pory sięgałam po krem z mocznikiem od SVR ale ze względu na dużą promocję w SP postanowiłam przetestować recenzowany krem. Zapłaciłam za niego 9 zł (100 ml). Krem od SVR kosztuje około 50 zł za połowę mnijeszą objętość. Warto jednak dodać, że xarial występuje w wersji 30 i 50 % mocznika. W kremie Pilarix mamy 20% stęzenie.
    Pomimo niższego stężenia głównego składnika krem Pilarix działa podobnie chociaż troszkę gorzej nawilża od SVR.

Krem ma dosyć lekką formułę, szybko się wchłania, nie jest tłusty, nie pozostawia po sobie lepkiego filmu. Nie ma intensywnego zapachu. Wyczuwam w nim jakiś delikatny zapach ale jest on neutralny.

Przechodząc do działania kremu:
    -krem idealnie sprawdza się w sezonie grzewczym jako krem na dłonie- wygładza i nawilża (ale gorzej od kremu xarial)
    -stosowany codziennie wieczorem utrzymuje łokcie w idealnym stanie- są ładne, gładkie, nawilżone (mam bzika na tym punkcie i zawsze razi mnie kiedy widzę piekną, elegancką kobietę a jej łokcie to dwa suchary... )
    -czasami nawilżam nim jakieś przesuszone miejsca

Warto mieć w domu krem z wyzszym stężeniem mocznika, szczególnie jesli mamy problem z rogowaceniem okołomieszkowym, szorstką skórą łokci, dłoni, czy innych miejsc. Krem rozprawia się z przesuszeniami bardzo szybko, dodatkowo wygładza skórę. Polecam. Myśle, że nie warto przepłacać za xarial.

Używam tego produktu od: 2 mce
    Ilość zużytych opakowań: w trakcie opakowania

Chcesz pochwalić pokrzywa za czytelną i pomocną recenzję?
  • wiąż do niego wracam
  • Mocznik ma dobroczynne działanie na moją tłustą twarz. Kiedyś stosowałam cerkoderm 15, ale nie do końca pasował mi skład dlatego przerzuciłam się na ten krem. Okazało się to trafnym wyborem. Smaruje sobie nim twarz na noc. Pięknie nawilża mi twarz. Sprawia, że jest delikatna i mięciutka. Zaważyłam znaczne wygładzenie, rozjaśnienie. Zwalcza moje niedoskonałości. Skóra jest taka jakby grubsza, odżywiona, jasna. Zniszczył doszczętnie ostatnie zaskórniki zamknięte. Nie zapycha mnie. Nawet przeciwnie. Mam wrażenie, że wyciągnął mi wszystko i teraz moja skóra wygląda jakby była normalna, a nie jakaś ułomna. Zawsze chciałam mieć normalnie wyglądającą cere. Miałam okres jakiegoś wstrętnego wysypu wągrów. Po tym kremie zostały tylko puste dziurki. Bardzo podoba mi się wysoka zawartość mocznika. Dla mnie jest to wspaniały nawilżacz. Brakuje mi co prawda kwasu mlekowego, ale już sama mogę sobie dodać nikłą kropeleczke. : )
    Kocham jego szybkie skuteczne działanie czasem czuje, że potrzebuje małej przerwy lub chce wypróbować czegoś innego. Szybko jednak zaczynam tęsknić, moja skóra również.
    Co do konsystencji, krem jest dla mnie ciężki. zostawia tłusty film. Nie wyobrażam stosować go na dzień. Ma to oczywiście zalety. Fajnie jest rano zmyć tą warstwe i poczuć dziecięcą delikatność skóry. : )

Używam tego produktu od: roku z przerwami
    Ilość zużytych opakowań: dwa

Chcesz pochwalić slepa_zakonnica za czytelną i pomocną recenzję?
  • Wow!
  • Po przeczytaniu pozytywnych recenzji postanowiłam kupic ten krem. Nie zawiodłam się. Odkąd pamiętam mam problem z wrastającymi włoskami. Próbowałam już chyba wszystkiego, ale problem zawsze pozostawał w mniejszym lub wiekszym stopniu. Pilarix pozwolił mi całkowicie wyeliminować ten problem. Cena również jest przystępna. Dostępnośc OK. Czego więcej chcieć?
    Serdecznie polecam!

Ilość zużytych opakowań: 0,5

Chcesz pochwalić Fallen_leaves za czytelną i pomocną recenzję?
  • Najlepszy!
  • Krem poleciła mi moja pani dermatolog na rogowacenie około mieszkowe. Od razu się w nim zakochałam! Jest naprawdę wydajny i bardzo uniwersalny. Można go stosować na prawie każdą część ciała. Odkąd go mam zrezygnowałam z balsamów, kremów do rąk, nóg, a nawet czasem daję go na twarz co zaleciła mi pani doktor.
    Krem ma bardzo gęstą, śliską konsystencje, pozostawia przyjemny filtr na skórze. Jednak nie jest to tłustę, klejące wykończenie. Daje radę nawet pod makijażem. Cudownie nawilża skórę, regeneruje ją, ma bardzo delikatny zapach, nie uczula, nie zapycha. Nie wylewa się z opakowania. Bardzo przyjemne łagodzi skórę po opalaniu. Zwłaszcza jeśli włożymy go do lodówki. Cena jego nie jest jakaś zabójcza, a w jednej aptece internetowej zapłaciłam za niego 11 zł. Bardzo serdecznie polecam każdemu!

Używam tego produktu od: maja
    Ilość zużytych opakowań: półtora

Chcesz pochwalić LuizkaM za czytelną i pomocną recenzję?
  • bardzo dobry nawilżacz
  • kupiłam go zachęcona promocją, bo w cenie regularnej raczej bym się na niego nie skusiła.
    Szczerze powiedziawszy oczekiwałam od niego cudów, bo jest tak wychwalany ;D cudów się jednak nie doczekałam, ale efekt jest baaardzo fajny.
    Używam go zamiennie z innymi kremami do stóp, ale tylko ten daje radę.
    Podczas stosowania krem regularnie, 1-2 razy dziennie stopy są świetne, delikatne i gładkie w dotyku, ale wystarczy dzień lub dwa przerwy i niestety.. wraca szara rzeczywistość ... więc efekt jest raczej krótkotrwały i można by powiedzieć "doraźny"
    W moim przypadku niestety jest bardzo mało wydajny, być może dlatego, że stosuję go faktycznie te dwa razy dziennie.
    Przypuszczam, że raczej do niego wrócę, jednak pod warunkiem jakiejś promocji ponieważ nie znam żadnego innego produktu, który miałby podobne działanie do PILARIXU.

Używam tego produktu od: 1,5 miesiąca
    Ilość zużytych opakowań: kończę 1, większą tubkę

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić yooyooanna za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bardzo dobry
  • Od bardzo dawna borykam się krostkami po goleniu i wrastającymi sie włoskami oraz stanami zapalnymi. Ten krem bardzo pomógł mi choć dopiero zaczęłam kurację. Skóra jest nawilżona, nie jest aż tak podrażniona, czerwone krostki powoli znikają z mojej skóry, a włoski wrastają się mniej. Przy stanie zapalnym pomógł mi tribiotic i oczywiście Pilarix. Krem jest wydajny i dość dobrze się rozprowadza, zapach jest specyficzny ale mi nie przeszkadza. Produkt również bardzo szybko sie wchłania. Mam nadzieje że po jakimś te okropne czerwone kroski po goleniu znikną z mojego ciała i będę mogła się cieszyć gładką i ładną skórą.

Chcesz pochwalić aleksandra8969 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Moje odkrycie roku!
  • Od zawsze borykałam się z wrastającymi włoskami po depilacji, co wyglądało po prostu koszmarnie.. mała czerwona kaszka zamiast gładkich, przyjemnych w dotyku nóg.. bije się tylko w piersi dlaczego nie natknęłam się na ten krem wcześniej! Nie dość że idealnie się sprawdza jako środek łagodzący po depilacji, to jeszcze stosuję go by nawilżyć suche miejsca - kolana, łokcie, nos (dobry na suche skórki), także jako krem do rąk i stóp. Przez swoje uniwersalne zastosowanie, zastąpił co najmniej 4 kosmetyki!

do rzeczy:
    + niweluje problem wrastających włosków po depilacji
    + łagodzi podrażnienia
    + bardzo dobrze nawilża
    + przyśpiesza gojenie
    + idealny jako krem do wysuszonych dłoni
    + bardzo wydajny
    + całkiem przyjemny zapach
    + nie zostawia tłustej, świecącej się warstwy
    + szybko się wchłania i pozostawia uczucie gładkości
    + ma idealną konsystencję

Minusem jest tylko
    - słaba dostępność (przeszukałam wiele aptek, zanim go znalazłam)
    - nakrętka (otwierane są bardziej poręczne niż zakręcane)
    - cena (100ml to koszt ok. 19zł, ale mw jest wydajny!)

Minusy nie wpływają na moją ocenę, bo najważniejsze jest działanie, do którego nie mam najmniejszych zastrzeżeń!

Ilość zużytych opakowań: 1 opakowanie 100ml

Chcesz pochwalić Elzzi za czytelną i pomocną recenzję?
  • Uwielbiam go
  • Od dawna używam go do nawilżania skóry rąk i łokci. Sprawdza się idealnie. Poleciłam go wielu osobom i każdy chwali. Mimo, że cena jest trochę wysoka, to jest wydajny, a przede wszystkim jest nie do porównania z kremami, balsamami i innymi.
    Naprawdę warto!

Używam tego produktu od: 8 miesięcy a nawet dłużej z przerwami
    Ilość zużytych opakowań: 2 opakowania

Chcesz pochwalić risky za czytelną i pomocną recenzję?