Lefrosch, Pilarix, Krem przeciw rogowaceniu skóry

Powiększ Lefrosch, Pilarix, Krem przeciw rogowaceniu skóry

Zgłaszająca osoba: shooya

Plarix krem to nowoczesny preparat skutecznie zapobiegający nadmiernemu rogowaceniu skóry. Poprzez zwiększenie nawilżenia warstwy rogowej naskórka przyspiesza procesy regeneracji skóry w przebiegu wielu dermatoz, działa przeciwzapalnie.
Zalecany w przypadkach rogowacenia okołomieszkowego, po depilacji, wyprysku w fazie nadmiernego łuszczenia, przewlekłej suchości skóry, jako środek przyspieszający regenerację skóry między okresami sterydoterapii zewnętrznej.
Przeciwwskazania:
Nadwrażliwość na kwas salicylowy lub pozostałe składniki kremu, ciąża, okres karmienia piersią, wiek poniżej 12 roku życia, niewydolność nerek lub wątroby. Nie stosować w przypadku bakteryjnych, wirusowych lub grzybiczych zakażeń skóry. Nie stosować kremu na błony śluzowe, wargi, okolice moczowo-płciowe, do oczu i na skórę w okolicy oczu.
Zawiera:
- kwas salicylowy 2 % - ułatwia oddzielanie się
nawarstwionych rogowaceń naskórka
- mocznik 20% - silnie nawilża, zwiększa elastyczność
warstwy rogowej naskórka
- panthenol - działa kojąco, przeciwzapalnie
w przypadkach podrażnień, niezależnie od przyczyny
- alantoinę - przyspiesza regenerację skóry chorobowo
zmienionej, podrażnionej, biologicznie uszkodzonej

Cena: 19,50zł / 100ml
/bw/

• Rewelacja!
  • Polecony mi na rogowacenie skóry - nogi, dekolt, pupa, ramiona miałam usiane drobnymi krostkami, stanami zapalnymi ciągnącymi się tygodniami. Walczyłam z różnym skutkiem innymi preparatami z mocznikiem, pilarix przebił je wszystkie. Jestem jeszcze w trakcie kuracji, takiego stanu wyjściowego szybko nic bowiem nie naprawi. Byłam też niesystematyczna a mimo to efekt po prostu zwala z nóg. To zdecydowanie mój zakup roku!

Przez pierwszy tydzień efekt umiarkowany, jedyne co zauważyłam, to że nic się nie ściąga i skóra troszkę bardziej nawilżona jak nic nie nakładałam. Nauczyłam się odpowiednio nakładać krem, by nie był niewydajny - użytkownicy wiedzą o co chodzi

Mniej więcej po miesiącu zmiany na skórze ogromnie na plus - skóra nawilżona, delikatna, nieściągnięta nawet gdy pilarixu ani innych kosmetyków nie widziała danego dnia. Zmiany zagojone, w tym głębokie podskórne gule, kolor bardziej wyrównany. Mam wrażenie też pogrubienia skóry w pozytywnym sensie, nie jest już tak przewrażliwiona i lepiej reaguje na obecne chłody.

To specyfik, któremu trzeba dać czas na działanie, ale warto. Systematyczność w stosowaniu to podstawa, być może przez jej brak na początku u mnie tak wyraźna poprawa widoczna gołym okiem pojawiła się mniej więcej po 2-3 tygodniach.

Nie stosowałam bardzo regularnie - a efekt niesamowity mimo tego! Stany zapalne prawie wszystkie pozamykane, wiadomo jakieś ciemniejsze plamy zostały i chwilę minie nim zanikną. Zamierzam stosować dalej, i to znacznie bardziej regularnie.

Polecam przy stosowaniu pilarixu jednocześnie robić maksymalnie co 2 dzień masaż rękawicą szizalową, lub podobne peelingi mechaniczne pod prysznicem. Zauważyłam że przy takim duecie jest dużo skuteczniejszy niż np. przy stosowaniu innych typów peelingów czy solo sam krem.

Stosuję też czasem na twarz, też jej pomaga. Efekt ok, stosuję głównie jako awaryjny krem na noc po jakichś wpadkach i ochronny na nieprzyjemną słotę za oknem. Zimą na pewno przetestuję na buzię zamiast zapychających tłustych kremów ochronnych.

Ilość zużytych opakowań: 2 po 50 ml

Chcesz pochwalić JoasiaHa za czytelną i pomocną recenzję?
  • krem do zadań specjalnych
  • Kupiłam go szukając czegoś, co pomogłoby mi z potwornie wrastającymi po depilacji włoskami i okazał sie strzałem w dziesiątkę. Nawet przy nieregularnym stosowaniu efekty były szybko widoczne. Ładnie łagodzi podrażnienia po depilacji, wszelkie zaczerwienienia i wypryski szybko znikają. Jest gęsty, wydajny ale mnie osobiście nie odpowiada zapach.

Ilość zużytych opakowań: 2 opakowania

Chcesz pochwalić MegiW1983 za czytelną i pomocną recenzję?
  • dobry na wszystko
  • Kupiłam go gdy szukałam produktu który sprawi, że moja pupa będzie gładka jak pupa niemowlaka naczytałam się sporo myślałam, że to rogowacenie okołomieszkowe i Pani w aptece poleciła mi Pilarix. Krem bardzo mi pomógł ale nie wiem czy to tylko i wyłącznie jego zasługa, czy też codzienne masaże rękawicą, peelingi i na końcu ten krem sprawiły, że pozbyłam się problemu.

Odkryłam również, że jest idealny po depilacji, a w zasadzie po goleniu, nóg i okolic bikini, dotąd stosowałam sudocrem, na który moja skóra chyba już się uodporniła i nie spełniał swojej roli tak jak na początku. Teraz zamieniłam sudocrem na pilarix i mogę zapomnieć o podrażnionej i zaczerwienionej skórze po depilacji.

Zalety:
    - prawie bezwonny co w przypadku kosmetyku z apteki na podrażenienia itp. jest zaletą
    - doskonale nawilża
    - sprawia, że skóra jest gładka i miękka
    - zapobiega łuszczeniu się skóry
    - zapobiega powstawaniu czerwonych krostek po depilacji
    - dostępność w aptece oraz Internecie

Wady:
    - nie wydajny

Ilość zużytych opakowań: 3x 50ml

Chcesz pochwalić dziullka za czytelną i pomocną recenzję?
  • POLECAM
  • PLUSY:
    - podoba mi się jego zapach, jak dla mnie pachnie cytrynowo
    - "rozpulchnia" skórę
    - intensywnie i długotrwale nawilża
    - pomaga w problemach po depilacji- podrażnienia, wysypka, wrastające włoski, a właśnie na tym najbardziej zależało mi
    - poprawa kondycji skóry już po kilku użyciach
    - bardzo dobrze wchłania się
    - skład
    - wg mnie można go stosować nawet co drugi dzień, np. na przemian z innymi balsamami
    MINUSY:
    - nieszczególnie wydajny, zwłaszcza przy codziennym stosowaniu
    - cena w miarę przystępna, ok. 20 zł za 100 ml
    - dość tępo rozprowadza się
    - zadziałał silnie na dłonie przez co skóra zaczęła łuszczyć się
    - po nałożeniu zbyt dużej ilości zaczyna rolować się

Ilość zużytych opakowań: 2 opakowania 100 ml

Chcesz pochwalić ania080489 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Jedyny taki!
  • Kupiłam go z myślą o rogowaceniu mieszkowym na ramionach a okazało się, że spektrum jego działania jest o wiele większe. Zawsze miałam problem z wrastającymi włoskami i podrażnieniami po depilacji w strefie bikini - już nie mam Dodatkowo rewelacyjnie sprawdza się na noc do stóp, po miesiącu używania i regularnego złuszczania i ścierania mam stopy jak nowe a wyglądały okropnie...

Cena trochę zniechęca, ale warto!

Chcesz pochwalić magiel_codzienny za czytelną i pomocną recenzję?
  • Idealny!
  • Najlepszy krem po depilacji jaki używałam. Szybka formuła działania zachęca mnie do dalszego stosowania. Idealne koi i zmiękcza, nawilża moją skórę. Polecam!

Chcesz pochwalić caffefrappe za czytelną i pomocną recenzję?
  • Mój ulubieniec
  • To jest mój ulubieniec. Dzięki niemu zminimalizowałam wrastanie włosów. Używam go od przeszło 3 lat i jest to jak narazie jedyny kosmetyk który działa który faktycznie tonizuje skórę. Jeśli ktoś ma problemy z wypryskami po depilacji, wrastaniem włosów polecam ten produkt!
    Ma swoje minusy, oczywiście- to że jest drogi a jest go mało. Że jest mało wydajny, trochę zbyt lepki i pozostawia tą lepkośc na długo. Ale działanie przebija wszystkie minusy. Szukam czasem innych mocznikowych ale ten jest naj, naj. Polecam spórbować.

Ilość zużytych opakowań: 2 duże

• Kupiłabyś ten produkt ponownie?
Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić sowaa5 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bardzo dobry
  • Bardzo dobry krem. Wszystkie zapewnienia producenta są spelnione. Trzeba stosować regularnie, ale efekty są.

Byłby moim hitem gdzyby nie zapach, ktory mi przeszkadza mocno, mimo to używam, bo działa.

Serdecznie polecam

Używam tego produktu od: kilka lat
    Ilość zużytych opakowań: ok. 10?

• Kupiłabyś ten produkt ponownie?
Chcesz pochwalić Malena__ za czytelną i pomocną recenzję?
  • Super
  • Pomógł mi z:
    - rogowaceniem okołomieszkowym na przedramionach,które zwykle uspokaja się tylko w lecie,
    -wyprysku przy nadmiernym łuszczeniu na dłoniach (ostatnio z zimy na wiosnę)
    -przy złuszczaniu skóry na stopach i okciach

Tak to już mam,że skóra nie złuszcza się u mnie idealnie. Co prawda nie muszę balsamowac skóry zawsze po kąpieli,ale za to są takie okresy gdy złazi (np.na łokciach) ze mnie jak z węża,albo tworzy sie wyprysk(np. na dłoniach) z powodu zbyt intensywnego złuszczania.
    Tutaj pojawia się rozwiązanie ktre teraz lezy obok mojego laptopa Wystarczy kilka dni i potem prewencyjnie żeby nie drapać i nie przeklinać na zchodzenie skóry.
    Dodatkowo jest wybawieniem dla moich stóp,które żeby wygladały jako-tako musiałam pumeksować 3razy w tygodniu, robic delikatny peeling raz w tygodniu,a na codzień intensywnie nawilzać- teraz wystarczy sam krem co dzień lub co dwa-trzy dni jeśli głębiej i więcej go wmasuję.
    Jedyny minus to to,że znika mi tak szybko :3

Ilość zużytych opakowań: dwa-trzy

• Kupiłabyś ten produkt ponownie?
Chcesz pochwalić MuffinBaby za czytelną i pomocną recenzję?
  • Idealny krem po depilacji
  • Kupiłam Pilarix głównie, aby używać go po depilacji woskiem pach i w moim przypadku sprawdził się świetnie. Żadnych zaczerwienień ani wyprysków pod pachami

Ilość zużytych opakowań: 1 tubka 150 ml

• Kupiłabyś ten produkt ponownie?
Chcesz pochwalić testerka02 za czytelną i pomocną recenzję?

Zamknij